R IJ NS TREEK DUINSTREEK Scherp Medewerking aan stichting bejaardentehuis DINSDAG 5 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT men er geleidelijk beter in doch ALPHEN AAN REN RIJN "Alp^cn5* Vriendenclub" we j succes te hebben. Het" gevolg was leden van de Postduiven Vereniging dan ook dat de thuiscltb-delensie Vriendenclub heooen I Bleeds gelegenheid kreeg om in te rfi „I, hf "m taa" I grijpen. De Boskoop aanval speelde de vlucht vanaf Mons, een afstand I te onsamenhangend om tegen de l™. Ce duiven aijn om,uWlem speiende doelman der gas- 12.30 uur m vrijheid gelaten b,j ten Eucces te hebben Enkeie b d westen wind. De eerste duif am- gerichte schoten Rademaker-Groen; 2. Mej, M. Ra demaker-Groen; 3. mej. Margriet v. d. Lely; 4. mej. Margriet v. d. Lely; 5. Joh. v. d. Velden; 6. P. C. Maat; 7. Joh. v. d. Velden; 8. B. de Wit. Voor de 1-jarige geiten ontving veerde op haar til om 2.56.48 uur, de laatste om 3.13.09 uur. C. Verdel 1, 2, 24, 27; H. van Es 3, 19, 31; J. Domburg 4, 22, 23; KI. Vergunst 5, 9, 13, 14; A. Groenendijk 6, 11; A. Groenendijk jr 7, 12; D. Verkade 8; A. Boesveld 10; A. Groeneveld 15, 16, 25; Jac. Verkade 17; A. Dis sel 18. 20, 21, 29, 30; Th. Godthelp 26, 32; Th. A. v. d. Elshout 28, D. v. Eik 33. Kampioenen oude duiven: le kampioen A. Dissel 1540 punten; 2e Jac Verkade 1216 p.; 3e A. Groenen dijk 1139 p. „De Blauwband de Alphense Postduiven Vereniging „De Blauwband" hebben met 300 jonge duiven deelgenomen aan de wedvlucht vanaf St. Ghisiain Hor' pu. De duiven werden om 7.50 uur In vrijheid gelaten bij zuidwesten •wind. De eerste duif bereikte haar til om 10.29.56 uur, de laatste (60e) om 10.45.2o uur. J. Kompier 1, 8; Gebrs. de Wit 2, 18, 40, 41, 50, 54; A. Ekelschot 3, 6, 20, 21; W. J. Mens 4; J. Landaal 5; Bauer-Kruiswijk 7, 11, 27, 42. 59; J, C. van Donk 9, 16; Ph. H. Goedhart 10, 12, 19; E. v. d. Werf 13, 17, 25, 57; E. v. Egmond 14; C. P. P. de Keijzer 15, 39, 46; H. v. Vegten 22, 26, 33, 43; H. Sassen 23; B. C. Rom- bouts 24; Gebrs. Hasselaar 28, 30, 36, 37, 49, 51. 58; G de Wit 39, 34, 38; H. Blauw 31; A. H. Balk 32, 48; T. Blauw 35; H. W. Martens 44, 52; S. Blauw 45; J. Verkade 46, 47; A, Goudkuil 53, 55; C. v. Ofwegen 60 ALKEMADE Woningbouw. Het architectenbu reau Damme en Hofman te Hoofd dorp heeft namens de heer S. v. d. Meer te Roelofarendsveen, het bou wen van een woonhuis onderhands opgedragen aan H. J. Strijk te Rijp- wetering. BODEGRAVEN Geboren: Jan Cornelis Maarten, zn van M. de Vries en J. Zaal; Roe lof Arend Jan zn van C. Hamoen en J Riphagen; Gregorius Hendri cus zn van J. P. Pouw en P. I. Bon tje; Anette dr van W. Dingemans en G. A. Voordouw; Anna Martha Henrietta dr van G, Anker en A. M. H. Arends; Cornelia Maria dr van G. Vogel en C. M. den Neijsel; An- toon zn van J. Slotboom en G. Ver heul; Andreas Cornelis zn van J. v. Duuren en C. Lens. Getrouwd: W. H. Nagel en M. v. d. Paauw; G. Hamoen en A. Nijhof. Overleden: M. H. de Zeeuw wed. van H. Windhorst, 73 jr; W. van Kemsbergen (wed. van Th. M. de Vlieg. 71 jr. het spel werd te kort gehouden om de heer A. v. Kempen een Lauwer tak. Verder werden de prijzen toe gekend aan P. C. Maat, H. Compier, Hazerswoude, D. v. d. Vis. Joch. v. Doorn. W. v. d. Akker en S. Kap- teijn, Hazerswoude. Van de oudere geiten was het „Geertje", eigenaresse mevr. Rade maker-Groen, die de Lauwerkrans ontving. „Grada" eveneens van de zelfde eigenaresse ontving de twee de prijg. Verdere prijzen werden uit gedeeld voor de geiten eigendom van Joh. v. d. Velden, mej. Margriet v. d. Lely, Joh. v. d. Velden, J. de Graaf, Hazerswoude, mevr. Rade-1 maker-Groen en Th. Duiker. De voorzitter der Fokvereniging alhier, de heer van Kampen, deelde na af loop de prijzen uit. werden gekeerd, terwijl de schoten welke op het doel van Boskoop werden gericht door Straver, die Broker verving, onscha delijk werden gemaakt. Na de her vatting was Wacker duidelijk in de meerderheid, doch voorlopig stond Straver geen doelpunten toe. Nadat enkele goed opgezette aanvallen van de thuisclub op niets waren uitge lopen, kwamen de bezoekers on weerstaanbaar opzetten en kon Stra ver niet verhinderen, dat de stand gelijk werd gemaakt 1—1. Bijna hadden de bezoekers nog de leiding genomen, doch op het nippertje kon ZOETERWOUDE doen op de financiële steun. Er zijn werkelijk grote materiële zorgen. Het instrumentarium vraagt drin gend gedeeltelijke vernieuwing. Er zijn nog instrumenten in gebruik, die 55 jaar oud zijn en het is onmo gelijk voor een muzikant met liefde Op zo'n stuk „oud koper" te musi ceren. In het tamboerkorps moeten de dleptrommen aangevuld worden om een. uit militaire dienst terugge keerd lid weer op te nemen. Het is al erg genoeg, dat de vele candida- ten voor het korps niet aangenomen kunnen worden. Noodgedwongen zal het korps musicerende moeten bedelen om geld. Voor de bijna enige beoefening van muziek in Zoe- terwoude zal de burgerij zich zeker niet onbetuigd laten en eens diep in de beurs willen tasten. Geboren: Jansje Johanna, dr v. W. P. v. Vegten en M. v. d. Zwart: Maria Bernadetta Petronella dr v. A. J. v. d. Poel en D. Commandeur; Catharina Hehdrika Maria dr v. Th. J. Borst en C. M. Straathof; Laurens Hubert Jo seph zn v. L. H. J. Scheeren en B. E. A. Vasen, wonende te Leiden. Ondertrouwd: G. J. Onderwater en LEIDERDORP Onder tr.: J. Vers telle, 26 jr, en M. Zwan, 27 jr. Getr.: C. Brenninkmeijer, 25 jr, en G. A. M. Verschueren, 29 jr. LISSE oc St. Jans Fanfare Na de ople- dit doelpunt worden voorkomen, zo-van fanfarecorps en hetM. Onderwater. De leden van, dat het einde kwam met een gelijk tamboercorps en de vele muzikale Getrouwd: J. H. v. d. Putten en A. m opluisteringen van de verschillende M. J. Vlasveld; R. J. H. de Vries en feesten, meent het bestuur met enige J. C. de Jong; L. G. v. d. Akker en vrijmoedigheid een beroep te mogen I M. A. Cillessen. BOSKOOP BoskoopWacker Butendorf 11 Zaterdag was het eerste elftal van de oosterburen Wacker Buten dorf te Boskoop op bezoek. In de avonduren werd een wedstrijd ge speeld, welke door Excelsior werd opgeluisterd. Voor de aanvang wer den de beide volksliederen ge speeld. Reeds in de eerste minuut nam Boskoop de leiding toen een strak schot van Van Oostrom via de staander de bal in het doel deed be landen. De bezoekei's, die een lange busreis achter de rug hadden, kwa- POTLOOD en GEEST spel, waarmede Boskoop zeer tevre den kon zijn. Voor de aanvang van de wedstrijd werd een demonstratie judo en jiu jitsu gegeven door de sportschool „Seis" uit Gouda, 's Avonds werd I een feestavond gegeven in hotel „Florida". HAZERSWOUDE Aanbesteding dubbel woonhuis In opdracht van de Coöp. vereniging „Vita Nova" te Hazerswoude werd zaterdag jl. aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis te Hazers woude. De inschrijvingen luiden van hoog naar laag: D. de Graaf, Moer- kapelle 43.887.C. Meerburg, Lei derdorp 42.319.Wed. Boers, Ha zerswoude 40.750.Overdevest, Zoeterwoude 39.800.Groen en Bregman, Benthuizen 38,900. Frans de Boer, Hazersw. 38.847. De gunning is aangehouden. DE KAAG Volksspelen.Ondanks de reger van gistermorgen, werden de volks spelen, zowel door de jongens al: meisjes met nodige strijdlust tot de volgende uitslagen gebracht: Meisjes 6—7 jaar: Houtjes rapen: 1. Ivonne Boer, 2. Annie van Es,'3. Annie Loog- man. Jongens 67 jaar: 1. Henk Rijgers- berg, 2. Rienes Huibers, 3. Jan van Lent. Miejes 89 jaar: Wasophangen: Elsje Rietveld, 2. Rie Clemens, Rietje v. Es. Jongens 89 jaar: Koekhappen: 1. Kees van Lent, 2. Gerard Cors, 3. Joop Kattenberg. Meisjes 1011 jaar: Balletje dra gen. 1. Jennij de Boer, 2. Tini Vermey, 3. Nelly Iiogerv Annie van Asselt. Gemeenteraad van Rijnsburg Troostprijs No. 510. Horizontaal: 1. keer, 4. oude lengtemaat, 6. op die plaats, 7. deel van een fornuis, 9. bekende afkorting, 10. zoon van Jacob, 12. boom 13. tel woord, 16. voorzetsel, 17. voornaam woord, 19. barbaars kunstverwoester (meerv.), 22. rivier in Italië, 23. eikenschors, 24. muzieknoot, 25 palm boom (Java), 27. nobel, 29. lengte maat (afk.), 30. zoon van Juda. Verticaal: 1. kaasworm, 2. water in N. Brab., 3. mooie landstreek in Bel gië, 4. en volgende (afk.), 5. niet ge vuld, 6. aanwijzend voornaamw., 7. wakker worden, 8. staatsbedrijf (afk.), 11. meisjesnaam, 14. over, langs, 15. niet dicht opeenstaande, 18. verlegen heid (figuurlijk), 19. eetgerei, 20. lid woord, 21. iemand de achting geven, welke hem toekomt, 22. familielid, 26. emeritus (afk.), 28. afkorting van do- na. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 509. Horizontaal: 1. are, 4. uil, 6. stoot, 9. Po, 11. olm, 12. sa, 13. br, 15. st, 16. voorlopig, 17. os, 18. An, 19. al, 20. eva, 22. s.s., 24. sterk, 26. kei, 27. als. Verticaal: 1. alp, 2. es, 3. rolklaver, 4. ut, 5. Lea, 7. To, 8. om, 10. obool, 12. stins, 14. ros, 15. Spa. 19. alk, 20. et, 21. ar, 23. sas, 24. si, 25. ka. Jongens 1011 jaar: Sprietlopen: 1. Jan Martv Biemond, 2. Jan Huls bos, 3. Jan v. d. Broek. Meisjes 1214 jaar: Palingdragen: 1. Marty de Man, 2. Mientje v. d. Aar. 3. Wilma Los. Jongens 1214 jaar: Hindernislo pen: 1. Jaap Biemond, 2. Wim van Es, 3. Piet Hulsbos. Jongens 1517 jaar: Roeiwedstrij- den: 1. Wim Verhoog, Meinz Bie mond, 3. Karei Kattenberg. Roeiwedstrijd heren: 1. Jan Bie mond zn,, 2. Koos Schoo, 3. Henk Schalk, 4. Wim Kattenberg. Ringrijden dames: 1. Hanny de Jonge, 2. Jany de Man, 3. mevr. J. Biemond. Ringrijden heren: 1. J. Schuilen- burg, 2. N. Kattenberg, 3. J. Biemond Czn. Palingdragen dames: 1. mevr. Drijfhout, 2. Tryny Zadelhof, 3. mevr. Hoogenboom, 3. mevr. A. Stokman. Touwtrekken heren: 1. H. Schalk B. BouwmeesterT. Biemond, 2. C. BiemondF. KroonFr. Vlugt, 3. J. SchuilenburgR. VersteegeKoos Schuilenburg. Sprietlopen: 1. P. Loogman, 2. J. Versteege, 3. Rob Versteege. Behendigheidsrijden: 1. P. Loog man, 2. J. Versteege, 3. Rob Ver steege. Behendigheidsrijden met bromfiet sen: 1. J. Piet, 2. Henk Schalk, 3. Ka- rel Kattenberg. Zaterdag waren de feestelijkhéden begonnen met de opening van het feestterrein. Bij de fa. C. van Lent en Zonen werd onder grote belangstel ling een nieuwe kruiser, genaamd „Wessaenen", te water gelaten. Des avonds vonden waterskidamonstra- ties plaats door de skivereniging „Bi-aasemmermeer" in samenwerking met de skischool „Kaag". Een handicap was wel het ruwe weer, vooral de wind hinderde de deelnem:rs in de uitvoering van hun te tonen kunnen. Zondag was ook ons dorp weer de toevlucht van velen die het mooie van het eiland weten te waarderen, en hoevelen er kwamen bleek wel 's avonds bij het vertrek, want on danks de nieuwe pont vormden zich toch nog hele files. KOUDEKERK Geitenkeuring Het was in de melkplaats van de landbouwer M. Maat in de Lagewaard een onge wone drukte. Het waren nu geen loeiende koeien die daar bijeen werden gedreven, maar blatende geiten. De Geitenfokvereniging Hazers woudeKoudekerk hield haar jaar lijkse geitenkeuring. Een vijftigtal geiten waren bijeen gebracht, om door de heren S. de Jong Szn, Hoofdassistent Rijksveeteeltconsu- lent uit Den Haag, geassisteerd door de heer Casemair, eveneens uit Den Haag gekeurd te worden. Het was voor de heren der keu ring wel een moeilijke taak de prij zen rechtvaardig toe te kennen. Want de kwantiteit was groot en de kwaliteit zeer goed te noemen. Men begon bij de lammeren, de uitslag werd als volgt: 1. Mej. M. De Rijnsburgse gemeenteraad heeft vrijdagavond een 14 punten tellende raadsagenda met grote snelheid af gewerkt. Afwezig waren de heren Van Tilburg, v. d. Laan, Zandbergen en v. d. Gugten. Vele punten gingen onder de ha mer door, zonder enige op- of aan merking; alleen het principebesluit van de financiële medewerking aan de bouw van een bejaardentehuis nam enige tijd in beslag. Bij de N.V. Bank van Nederlandse gemeenten te 's-Gravenhage is een geldlening van f 42.000 aangegaan tegen een rente van 4% per jaar, looptijd 30 jaar. Deze lening is be stemd voor de gedeeltelijke financie ring van de aan de woningbouwver. „Spinoza" verstrekte voorschotten t.b.v. complex XI (36 woningen), De huurovereenkomst met de voet balver. „Rynsb. Boys" werd met een jaar verlengd, Op dezelfde voor waarden als waartoe vorig jaar be sloten werd zal het parkeerterrein en de cantine weer voor één jaar aan dezelfde personen verpacht worden. Door een commissie bestaande uit 3 raadsleden werd een onderzoek in gesteld naar de geloofsbrieven van de raadsleden. Alles werd in orde be vonden. De heer J. C. Baart die reeds ge durende een jaar fungeert als gym nastiekleraar aan de openbare en bij zondere scholen kreeg een vaste aan stelling. Voor aanschaf van een schrijfmachine voor de secretarie werd een crediet van 850,50 be schikbaar gesteld. Voor de kinderuit zending naar Vakantiehuizen werd voorlopig 1,per verzorgingsdag per kind toegekend. In de toekomst zal geval voor geval bezien worden. Aan de Leidse volksuniversiteit „K, O" zal 36,subsidie worden verleend in verband met het lidmaat schap van een aantal leden van het gemeentepersoneel. De buurtvereni gingen van de Helena van Rossem- straat en de Irissenstraat ontvingen resp. 25.en 50.— subsidie. Ook het cultureel comité zal in het ver volg een jaarlijkse subsidie van 200 uit de gemeentekas ontvangen. De 11e en 12e begrotingswijziging dienst 1958 en de 27ste begrotingswijziging dienst 1957 werd vastgesteld. Het bejaardentehuis In november 1957 heeft de stichting „Avondzon", uitgaande van de Her vormde gemeente en Geref. Kerk te Rijnsburg zich tot de gemeente ge wend met het verzoek financiële me dewerking te willen bevorderen voor de bouw van een bejaardentehuis in onze gemeente. De huisvesting van bejaarden is vooral in de na-oorlogse jaren een probleem. Weliswaar be heerst de Ned. Herv. gemeente het oudeliedentehuis „Avondrust", doch dit tehuis is verouderd en voldoet niet meer aan de heden ten dage te stellen eisen en is bovendien te klein. De Geref. kerken waartoe het groot ste volksdeel behoort, beschikt in het geheel niet over een rusthuis. De door kerken in het leven geroepen stichting is sinds enkele jaren bezig met de voorbereidingen van het bouwplan. Het plan is thans rijp voor de officiële indiening bij het rijk ter verkrijging van de rijkspremie. Het bejaardentehuis is geprojecteerd op de terreinen liggende een westen van de Smidstraat. In het gebouw kun nen worden gehuisvest in éénper soonskamer 52 bejaarden, in twee persoonskamer 10, zieken 7 personen personeel 8 personen, totaal 77 personen. Blijkens de raming van de stich- tingskosten zal in totaal een bedrag van 1.155.250,gemoeid zijn. Voor de financiering vraagt de stichting aan de gemeente een aan tal annuïteitsleningen te verstrekken tot een totaal bedrag van f 1.087.000 of zoveel meer of minder als de wer kelijke stichtingskosten zullen be dragen. Wanneer het plan wordt ver wezenlijkt zal het begrotingstekort met /50.000,_ tot ƒ142.000,— ver hoogd worden of 22,per inwo ner. De uitkeringen uit het gemeente fonds zullen verhoogd moeten wor den van 68,— tot 90,per inwo ner. De verwezenlijking van het pro ject staat of valt met de bereidheid Plokker 88 jaar. van de hogere instanties. De heren v. Egmond, v. d. Mey en Kromhout vroegen hierover het woord. Eerstgenoemde opperde het voorstel ook enkele kleingezinswo- ningen te bouwen. Dit is, aldus de voorz., men ook van plan. De beide wethouders de heren T. Kralt en C. D. v. d. Vijver onderstreepten beiden de moeilijkheden voor de verwezen lijking van het plan. Er moeten nog heel wat hindernissen genomen wor den, Veel waardering hadden zij voor de grote offervaardigheid van de diakoniën. Op de vraag van de heer v d. Mey of ook Rijnsburgers, niet behoren tot de Herv. of Geref. Kerk, toegang in het huis zullen hebben deelde voorzitter mede, dat nog niets bekend is van de structuur van het huis, het zal een streekhuis d.w.z. een bejaardentehuis voor Rijnsburg en omgeving worden. De raad besloot in principe medewerking. Hierna ging de raad ir. geheime zitting. NILLEGOM HENGELAAR VERDRONKEN. Aan de Weerlaan alhier zaten zon dagmiddag twee Rotterdammers te vissen. Toen om ongeveer 6 uur een der mannen in de omgeving zich van nieuw aas ging voorzien zag hij bij terugkomst zijn maat niet meer bij zijn vistuig. Hij vermoedde dat deze in het water was gevallen en hij waarschuwde de politie die na twee maal dreggen de man naar boven haalde. Geneeskundige hulp die reeds ter plaatse aanwezig was, mocht niet meer baten. Hij werd per ambulancewagen naar het St. Joseph- huis vervoerd. Gob.: Maria A. A. d, v. A. P. Ho- gervorst en A. M. Wijsman; Jakob, z. v. G. Nieuwenhiuis en M. Th. Se- gers; Wilhelmina C. C. d. v. C. Raap horst en M. v. d. Meer; Franciscus G. P. z. v. G. de Vos en M. E. v. d. Berg; Maria E d. v. N. G. v. Kesteren en C. Hoekstra; Rudolf J. z. v. J. Hoog kamer en M. A. Schelvis. Getr.: H. W. Demmink, Sassenheïm en H. J. P. M. v. d. Veld. N00RDWIJKERH0UT Lo Molenaar exposeert in Duits land. Nadat de Noordwijkerhoutse beeldhouwer Lo Molenaar vorige maand in München exposeerde, is hij thans aangezocht voor de interna tionale expositie, welke te Castrop Raukel wordt gehouden in het kader j L.D.A. 11.7; 2. W. v. Crugten, 11.8; 3 van de Europa Woche. T. v. Kesteren, Bataven 12.5. Hij is daar vertegenwoordigd met[ 100 m. Meisjes A: 1. L. Zoet, MSV zes beelden en schilderwerk. Deze 13.3; 2. H. Summerland Oxford 14.3; beeldhouwer legde zich eerst op late- 3. C. Looijestein, Snel en Lenig 14.4 re leeftijd ook meer op schilderen tóe Kogelstoten dames D: 1. W. v. Bil- komt steeds meer met schilder- derbeek, Flyd 8.99 m.; 2. Grns-Braun, Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Dingsdag 5 Augustus 1858. De Fransche en Russische consuls te Erzerum hebben aan de vertegenwoordigers hunner regeeringen te Konstantinopel het volgende berigt. In eene plaats nabij Erzerum dacht de bevolking, die 'n groot deel van de oogst door clc droogte zag te loor gaan, dat Mahomed door een weinig Christen-bloed wei- ligt zoude bevredigd worden en hun den zoozeer gewenschten regen schenken. De Kadi, die ter bekoming van dat bloed, geen Verlof toi het ter dood brengen van een Ch-isten wilde of durf de geven, bragt de bevolking tot bedaren door hun vergunning te verleenen het lijk van 'n Chris ten, die den vorigen dag begra ven was, op te graven en zijn hoofd af te slaan, waaraan dan ook gevolg is gegeven. werk naar buiten. Lo Molenaar woom de reeds twaalf jaa? buiten de kom van ons dorp, maar sinds korte tijd woont hij op het Rusthof no. 8. Wat S. en L. 8.01 m.; 3. M. v. d. Stoei, WIK 7.65 m. Verspr. jongens D: 1. H. Westgeest, 3.85 m.; 2. P. de Kier, Hol- hem hier helaas ontbreekt is een ge- land 3.65 m. 3. J. Meijer, WIK 3.19 m. geschikt atelier. I 100 m. dames C. 1. M. Clarcke, Ox ford 13.3; 2. S. Jacobs, Oxford 13.4; NOORDWIJK 13- M- v- d- stoel. WIK 14-3. n. jongens C: 1. T. Duijvestein, KATWIJK Inbraak. In het kantoor van de kistenfabriek aan de Valkenburger- weg is ingebroken. Behalve dat er een flinke ravage werd aiangericht. werd een bedrag van 60 aan klein geld meegenomen. De daders hebben ook nog in twee particuliere panden ingebroken, maar zonder succes. Voor de gasten. WV heeft ook deze week weer een uitvoerig pro gramma vastgesteld. Dinsdagavond 8 uur Bridgedrive in De Roskom te Katwijk aan den Rijn. Woensdag geeft Dirk Janszoon Zwart 'n orgelconcert de Grote Kerk aan de Voorstraat. Donderdag. Strandfeesten op het par keerterrein bij De Zwaan voor jon gens en meisjes vanaf 3 jaar en des avonds volksconcert door de Boeren- kapel uit Katwijk aan Zee aan de Boulevard. Vrijdag ook weer strand feesten en des avonds de traditionele lampiontooht. Zaterdag wandeltoch ten door de Katwijkse Wandelsport vereniging „Amicitia" over 5, 10, 15 en 25 km. Starten aan het Sportter rein en des avonds om 7 uur Volley balwedstrijd tussen KVC en DES uit Voorburg op de Boulevard bij de Witte Kerk. De tentoonstelling van de Oudheidskamer Klederdrachten uit Katwijk's verleden' in Irene is iedere werkdag geopend van 2-6 en 7-10 uur. Geb.: Krijna d. v. A. van Duyven voorde en K. van Duyn. Maartje d. v. L. Admiraal en M. Kerpershoek. Gijsbertha d. v. C. Haasnoot en H. Berghout, Huig z, v. H. Hoek en M. Hoek. Cornelia d. v. D. Parlevliet en C. Parlevliet, Marinus z. v. G. J. de Lange en J. Glasbergen; Jacob z. v. A. J. van der Plas en J Haasnoot; Peter J. z. v. Th. S. Lindeboom en H. L. Parlevliet, Cornelis z. v. C. Dub- belaar en E. Korving; Jacob z. v. M van der Bent en I. van Duyn; Floris M. z. v. W. de Vreugd en C. Dulfer; Dirk z. v. H. Guyt en C. ^an der Plas. Ondertr.: J. van Duyvenvoorde en L. J. Messemaker, H. W. Zweers en L. E. van Rossum. W. Zwaan en W. den Duik, H. G. Kok en W. van Asch. D. van Rijn en G. Moes. Getr.: E. W. Scheffraihn en D. B. C. van den Oever. T. Klinkenberg en G. Roest, A. W. J. Kuik en J. van Duyn. J. N. Sibie en M. Freke. D. van Duyn en K. Zijlstra. OverL: L. van der Plas 85 jaar, L. Geslaagd. Voor het theoretisch gedeelte vakbekwamheid brood en banket slaagden aan de BNS J. v. Gils en A. Haakman. Te Leiden slaag de J. v. Dijk voor het diploma Mo derne Bedrijfsadministratie van de Ned. Ass. voor praktijd-examens. Zomer- attracties voor de badplaats. De zomer-attracties voor de ko mende week zijn als vólgt samenge steld: maandag 4 aug. 15 uur Lido Leids jeugdtoneel brengt „Joris de Vrijbuiter", 20 uur Huis ter Duin ta feltenniswedstrijden, dinsdag 20 uur Huis ter Duin Musical Quiz met or kest John Kristel, van 5-10 aug. Ca sino Intern. Tennis kampioenschap pen en badgasten wedstrijden, woens dag 14 urn schatgraver ij, op het strand 21.30 uur groot vuurwerk, donderdag 10- uur Huis ter Duin cow boy- en indianensipel in het bos, 15 uur Lido sprookjesmiddag Rpodkapje en de wolf. Vrijdag Huis ter Duin Gala-avond Gladiolenbal, zaterdag 9 aug. 15 uur Gemeentelijk sportpark wind'hondenrennen, zondag 10 aug. 14 uur Caf5 Rest. Flora bridge-drive. Middenstandsexamen. De vol gende cursisten van de r.k. Handels-: avondschool te Noordwijk slaagden voor het middenstandsexamen: de dames Henny v. Abswoude, Ina But- selaar, Gerda Caspers, Trees ^as- pers, Bep Dapper, Ria v. Eijk, mevr. FransenKempen, Gerda de Hol lander, Martha Koelewijn, Ans Steen voorden, de heren H. Augustinus, A. v. d. Berg, P. v. d. Berg, M. v. Bour- gondiën, j. Caspers, P. Heemskerk, W. Hoogkamer, J. v. d. Klugt, A. de Lange, W. v. Oosten, M. v. Schie, Alb. Steenvoorden, A. Zandbergen en L. v. Zandwijk. Geb.: Hendrika P. M. d. v. C. Smit en Gh. J. Duivenvoorde; Anna P. M. d. van P. v. d. Plas en F. V. M. v. Tol; Charlotte M. d. van P. C. de Groot en C. M. v. Schie. Ondertr.: A. v. cl Berg en C. C. M. v. d. Voort; J. W. Kruitbosch en C. J. M. de Raad. Getr.: G. Th. v. d. Berg en P. v. Stein; S. Dijkstra en K. Lodder; A. J. v. Zuylen en P. M. v. d. Nouland; W. L. de Witt en A. C. Schansman: C. Lindhout en A. Bette; A. C. v. Beelen en A. Ooms. Overl.: Alida Th. Mens, 58 jr; Jo hannes H. Lindhout, 85 jr; Adriana Koree, 96 jr. SASSENH*'M Bouw Chr. ULO-school gegund. Loor de directeur van gemeente- weren is namens b. en w. het bou wen van een 8 klassige christelijke ulo-school (z.g. halschool) op een ter rein aan de Menneweg gegund aan de firma N. Kiewft alhier voor f 199.900. Bij een op 7 juli j.l. gehouden open bare aanbesteding, was genoemde firma op één na de laagste inschrij ver. „De Trekvogels". Zes leden van de RTV „De Trekvogels" hebben zon dag met succes deelgenomen aan de Veluwetocht over 100 km., georgani seerd door de R.T.C. „Amersfoort". WASSENAAR Regionale Athletiekwedstrijden. In het kader van de Oranjefeesten organiseerde de Kon. Wilhelmina Ver. in samenwerking met de Wass. Ath. ver., „W.I.K." regionale wed strijden op het Sohoolsportveld aan de Backershagelaan. Deze wedstrijden hadden een inter nationaal tintje door de deelname van enkele Engelse athleten die mo menteel in Leiden zijn voor de Sport- ontmoeting LeidenOxford. Door de te geringe deelname waren deze wed strijden niet bijzonder spectaculair. Er kwamen series en finales voor van 2 deelnemers. Alleen de 5000 m. heren A gaf een aardige strijd te zien. Koster van Trekvogels en Vergeer van A.V.-'47 namen gelijl' de kop en stonden deze niet meer af. Enkele ronden voor het einde moest Vergeer cle Zuid-Hollands kampioen Veld loop loskten .Koster won gemakke lijk met ruim 80 m. voorsprong op Vergeer. De Engelse loper Dunhill eindigde als 6e in 16.20,4 min. Hieronder volg <i de voornaamste uitslagen: 60 m. Jongens D: LP. de Kier Hol land 9.1; 2. H. Westgeest, Snel en Lenig 9.2; 3. J. Meijer, W.I.K. 9.3. 100 m. Jongens B: 1. J. Korsten S. en L. 1.40,3; 2. G. v. d. Kooi, A.A.A. 1.40,3; 3. K. Verloop, Holland 1.45,9. 600 m. jongens B: 1. C. Booy, Hol land 1.34,5; 2. C. Verkade, (AAV-'36) 1.35,4; 3. E. de Larie, Holland 1.40,4. 1500 m. jongens A: 1. M. Gelder blom, A.A.A. 4.22,6; 2. P. Klos, LDA 4.26,2; 3. Frijters, Siomo 4.28,9. 1000 m. heren D: 1. P. Ruter, Ox ford 2.56,7; 2. J. Stone, Oxford 3.00,1; 3. N. Waasdorp, Holland 3.04,5. 80 m. jongens C: 1. H .Hoek, LDA 10.2; 2. H. Looijestein, S. en L. 10.4; 3. G. v. d. Kooi, A.A.A. lu.9. 80 m. meisjes B: 1. Th. Cruiming, WIK 10.3; 2. E. Meier, WIK 10.4; 3. L. Schroder S. en L. 10.8. Verspr. meisjes B: 1. L. Schroder, S. en L. 4. 83 m.; 2. Tr. Cruiming, WIK 4.74 m.; 3. E. Zoei, MSV 4.54 m. Kogelst. meisjes A: 1. J. v. Dijk, A.A.V. '36 10.82 m.; 2. J. Burghout, LDA 10.29 m.; 3. L. Zoet, MSV 9.90 m. Hoogspr. jongens C: 1. v. d. Meer, LDA 1.50 m.; 2. W. v. Crugten, LDA 1.50 m.; 3. J. v. Eijsden, WIK 1.50 m. 5000 m. heren A: 1. J. Koster, Trek vogels 15.43,8; 2. J. Vergeer A. V,-'47 15.55,6; 3. A. Rietbrjek, LDA 15.59.6. 5000 m. heren B: 1. R. Verkade, AAV-'36 16.07,8; 2. J. Evers, Celebes 16.41,6; 3. J. Buter, Trekvogels 17.13,6. Wassenaarse jeugd in NKS-jeugd- kamp. Onder leiding van mevrouw H. Ottovan Leeuwen hebben 12 le den van de r.k. sportverenigingen Snel en Lenig en Zilvermeeuwen een week doorgebracht in een kamp van de Katholieke Sportbond te Berg en Dal. De Wassenaarse meisjes hebben een zeer gezellige en sportieve week gehad. Er werden allerlei wedstrijden gehouden. Carla Tacx won de eerste prijs met 80 meter hardlopen en Nel ly Knijnenburg van de Zilvermeeu wen werd tweede bij de zwemwed strijden. De Wassenaarse groep kreeg de derde prijs toegekend voor orde, net heid en sportiviteit. Etalagewedstrijd voor middenstand en publiek. Ter gelegenheid van de Wassenaarse zomerfeesten heeft de Wassenaarse Middenstand een eta lagewedstrijd georganiseerd. De eta lages van de deelnemende midden standers zullen door een jory worden beoordeeld. Aan het publiek wordt de gelegenheid geboden, zelf ook een be oordeling te geven van de etalages. Dit oordeel kan kenbaar gemoakt worden op formulieren, die bij de deelnemers verkrijgbaar zijn. Voor diegene, wiens ooi-deel liet meest overeenkomt met dat van de jury is een prijs van 250.— uitgeloofd. Uit boom gevallen. In Mey en de1! viel gisteren de 14-jarige J. de Wit uit Leiden zo ongelukkig uit een boom, dat hij zijn linkerenkel brak. Op advies van dokter Oosterbaan is de jongens overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. ZOETERMEER V eteranenvoetb. .1 Zaterdagavond speelde een DSO-veteranenelftal te gen een veteranenelftal van Blauw- Wit uit Moercapelle. Gezien het ver toonde spel was deze wedstrijd het aanzien in alle opzichten waard. Vooral het werk van keeper A. Verschoor van Blauw-Wit was ver bluffend. Al direct zetten de oudjes van DSO er een flink tempo in. Ver schillende goed gerichte schoten werden onschadelijk gemaakt. Bij een aanval van Blauw-Wit werd er even buiten het strafschopgebied hands gemaakt. De goed genomen vrije trap belandde buiten het be reik van keeper Dei. Hertog tegen de lat. Hierna bleef DSO sterk in de aanval. De voorhoede kon echter on danks het grote overwicht niet tot scoren komen, daar de Blauw-Wit- keeper alles retourneerde. De rust brak aan met blanco stand. Na de rust speelde DSO met de harde wind tegen doch dit was geen beletsel voor naar om het overwicht te hand- ha\en. Het weinige werk dat de DbO-keeper kreeg werd onberispe lijk uitgevoerd, zodat ook de Blauw- Witten geen kans kregen een doel punt te scoren. DSO bleef druk uit oefenen op het Blauw-Wit-doel en 5 minuten voor het einde moest de Blauw-Wit-doelman zwichten voor een fraaie boogbal waardoor de stand 10 werd voor DSO. Dit bleef zo tot het einde van deze goede en in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd, die uitstekend geleid werd door scheidsrechter C. Cammeraat.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2