„Victorie" te Berg en Dal Pastoor Jansen geinstalleerd in de St. Josephparochie Mr. R. Höppener opende muziekconcours te Kerkrade PROGRAMMA „Vacantievreugd voor de Leidse R.K. Jeugd." ZA1ERUAG 2 AUGUSTUS 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 Men bericht ons: Gisteren stonden er voor de gehele dag zwemwedstrijden op het programma. Deze werden gehouden in het Goffert- bad te Nijmegen. Er zou met het gehele kamp gezamenlijk vertrokken worden Door pech misten de meisjes van „Vic torie" de aansluiting, maar ook „Groen wit' was te laat. Gezamenlijk gingen „Victorie" en „Groen-Wit" nu op weg naar het zwembad, volgens zeggen een half uur fietsen. Nadat eerst mej. Kriek een lege band had, sloegen we de ver keerde weg in. Nu deden we over de reis een uur i.p.v. e;n half uur. Toen we in het bad aankwamen waren de wedstrijden al begonnen. Er werd ge streden op de nummers rugslag. school slag, crawlslag en estafette. „Victorie" was op alle nummers vertegenwoordigd Er was echter een grote deelname waar onder enige zwemverenigingen. On de nummers rugslag. crawlslag en estafet ten werden de meisjes in de voorronden al uitgeschakeld. Tn het nummer school slag namen 5 meisjes deel n.l. Annie van Staden, Lia Vrisekoon Truus v. d. Poel Marian Bergers en Wilanne Berpers. Van deze meisjes wist alleen Lia Vrisekoop zich te handhaven. Na de diverse voor ronden. werd ze eerste in de halve fina le. In de finale was de tegenstand echter te sterk voor haar. Eerste werd een meisje van de zwemver. de Watertrap pers. tweed® een meisje van de zwemver- enising Sw'ft en derde werd Lia. Een mooie nrestatie. Na de pehele dag in het zwembad te hebben doorgebracht, zouden we wel gemoed od wee naar het kamo willen gaan. Maar we hadden buiten het pech vogeltje gerekend. Toen we weer on de fiets stapten bleek Ben Burgmeijer's f'ets een lekke hand te hebben en was Marian Berpers haar fietssleuteltje ver loren^ Het slot van haar fiets werd door de rijwieibewaarder desknndip gesioont en Ben Burgmeijer's band werd om de tien minuten oogepompt. Met een half uur vertraping kwamen we in het kamp terug. Zoals ook de andere dagen was het avondeten weer uitstekend en lieten we het ons goed smaken. 's Avonds om 9 uur was er e°n film vertoning in de open lucht De film was nauwelijks begonnen of Ineke Giezen was in het land der dromen. Na haar onder de wol te hebben gestopt zaten na e°n half uur Marian Berpers en E'ly SAokkermans ook te slanen. De anderen hebben zich echter kostelijk geamuseerd Om half twaalf was de film afpeionen Na tien minuten waren allen in diepe rust. uitgezonderd de leidsters. Die kwa. men n.l. tot de ontdekking, dat er onge node gasten in de tent aanwezig waren en wel een stel muizen. Ze hadden de moed niet om in hun eigen tent te gaan sIaonn en hebben toen in armmoede hun t^m'lucht gezocht in de tent van „Groen- Wit". In verband met het late uur van sla pen gaan was er vrijdagmorgen een uur later reveille. De laatste ODening en in SDectie ping met enige plechtigheid .ge paard. Genodigden van de Volkshoge school „Ons Erf" maakten de rondleiding mee en bewonderden de keurig in orde gehouden tenten van al de deelnemende verenigingen. Na de insoectie hadden we verder een vrije dag. Gezien het stra lende weer werd er besloten wederom naar het Goffertbad te Nijmegen te gaan Nadat we ons brood hadden ingepakt zijn we echter allereerst de bossen inge trokken en hebben aldaar gepicknickt Tren we eenmaal in het zwembad waren aangekomen was het weer al aardig aan het verlopen. Tegen 4 uur begon het te regenen. In stromende regen gingen we op terugtocht raar het kamp. Maar ook nu liet het pechvogeltje ons niet in de steek. De ketting van de fiets van Truus v. d. Poel liep er af. Gelukkig was er eon fietsenmaker vlak bij alsmede een café, alwaar de meisjes getracteerd wer den op een flesje limonade. Na een goed kwartier was het mankement verhol oen Het regende nog steeds, maar zingmde Si oai-1 we weer op weg naar het kamp waar we doornat aankwamen. Na ons snel vsn droge en warme k'rding te hao- beP voorzien werd het a.'cr.deten o ver diend ir de eetzaal van de Volkshoge school Ons Erf". 's Avonds was er het sluitingskamp vuur. Traditioneel getrouw dragen al de verenigingen iets voor, waarna de prijs uitreiking geschiedt van de diverse eve nementen. „Victorie" kwam met een mo deshow. Wilanne Bergers als Miss Storm met baggerlaarzen en een Zuidwester op. Rla van Klinken als Misss Lilly in sport- kleding met kuitbroek, Bep Burgmeyer als Miss Helen met korte sportkleding. Truus v. d. Poel als Miss Angenine met Baby Doll, Marian Bergers, als Miss Mauth met Hoepelrok en Annie van Sta den als Miss Desirée in badcostuum. Het geheel werd aardig gebracht. Nadat alle andere verenigingen ook diverse leuke stukjes hadden gebracht kwam het met spanning verwachte slot, de prijsuitrei king. Er werden prijzen uitgereikt voor Stijl en houding tijdens de kampweek en voor Orde en Netheid in en rond de tent. De eerste prijs voor stijl en houding kwam in het bezit van de handbalver eniging Amicitia uit Waspik, terwijl „Victorie" met een gering verschil in punten de tweede prijs ontving. Voor de eerste prijs voor orde en netheid eindig den twee verenigingen met een gelijk aantal punten, n.l. Victorie en Amicitia Het is voor de derde achtereenvolgende maal, dat „Victorie" beslag legt op de eerste prijs. Voor onze meisjes dus eer prachtig slot voor het In alle opzichten goed geslaagde kamp. Aan deze kampweek namen 15 ver enigingen deel n.l. 3 zwemverenigingen o.a. Swift uit Den Haag en de Water trappers uit Haarlem. 7 handbalver, o.a SVLV^iit Voorschoten. Elandia uit Den Haag, Olivio uit Pijnacker, 1 atletiek ver eniging n.l. VNA uit Haarlem en 3 gynv nastiekver. Groen-Wit en Victorie uit Leiden en Snel en Lenig uit Wassenaar In zijn slotwoord prees de heer Dorp mans de geest van kameraadschap die er heerste tijdens de kampweek. Na afloop werden de leidsters van Vic torie door de meisjes verrast met een doos bonbons als blijk van waardering. Vanmiddag om ong. 4 uur vertrekt de auto uit Berg en Dal. Zonder pech hopen de meisjes van Victorie en Groen-Wit dus tussen half zeven en zeven uur op de Kaasmarkt te Leiden te arriveren. WASSENAAR Gisteravond is de nieuwe pastoor van de St. Josephparochie, de zeer- eerwaartfe heer H. F. Jansen geïn stalleerd door de deken van Leiden, de hoogeerwaarde heer W. Haring. Er bestond voor deze plechtigheid veel belangstelling. Nadat de nieuwe pastoor, vooraf gegaan door de kapelaan en een stoet bruidjes en gevolgd door de leden van het kerkbestuur en gidsen en kabouters de kerk was binnengeleid, sprak kapelaan Hilgersom een woord van welkom. De overgang van de gevestigde pa rochie in Bleiswijk met een prachtige parochiekerk naar de St. Josephpa rochie in Wassenaar, die al 28 jaren gebruik maakt van een noodkerk, vergeleek de kapelaan met de terug keer uit het beloofde land naar ae woestijn. Naar de berichten, die over de nieuwe pastoor naar Wassenaar doordrongen zal pastoor Jansen ech ter zeker in staat zijn aldus de kape laan, van deze woestijn het beloofde land te maken. Deken Haring hield, voordat de eigenlijke installatieplechtigheid een aanvang nam een toespraak over de betekenis van het woord .parochie" en over de taak van de pastoor. Pas toor Jansen kan men, aldus mgr Ha ring, de vijfde bouwpastoor van de St. Josephparochie noemen. Misschien zijn sommigen teleurgesteld, dat na zovele jaren de parochie nog geen echte parochiekerk heeft. Maar niet de omvang van de kerk bepaalt het karakter van de parochie Het woord parochie betekent: zij die in ^e vreemde leven, zij die nog op weg gaan. En op weg zijn alle christenen, ook al beschikken zij in hun parochie over een prachtige .athedraal, maar ook als slechts een noodkerk ter be schikking staat. En de belangrijkste taak van de pastoor is: leider zijn van hen die in den vreemde leven, hen voorgaan naar het Vaderhuis. Daarna had de installatieplechtig heid plaats volgens de nieuwe for mule, die daarvoor door de diocesane synode is vastgesteld. De deken las de benoemingsbr rf voor, nam de pastoor de ambtseed af, overhandig de hem de stola, de sleutels van de kerk, de kelk. het missaal, het ka- suifel en de sleutels van het taber nakel en leidde de nieuwe pastoor naar de preekstoel, de biechtstoel, de doopkapel en de bank van de kerk- bestuursleden. Daarna las de deken het installatieformulier. De plechtigheid werd besloten met het zingen van het Te Deum en met de eerste zegen van de nieuwe pas toor. Op het fietspad langs de Rijks straatweg heeft gich gisteren een ernstige aanrijding voorgedaan tus sen twee bromfietsers, waarbij de 17-jarige mej. V. uit Dordrecht, die achterop et.i door de 22-jarige M. uit Den Haag bestuurde bromfiets zat, zeer ernstig werd gewond. De 48-jarige verpleegster mej. P. uit Wassenaar, die uit de richting Den Haag kwam, kwam in aanrijding met de duo-passagiere op een brom fiets, die uit de tegenovergestelde richting naderde. Vermoedelijk is het feit, dat het 17-jarig meisje in „ama zonehouding" achter op de bromfiets zat, oorzaak geworden van het on geval. Mej. V. kwam te vallen en liep een schedelbasisfractuur op. Na dat dokter Boogaart de eerste hulp had verleend is zij naar de St. Ur- sulakliniek in Wassenaar overge bracht. Geslaagd. Voor het staatsexa men Gymnasium-A slaagde dezer da gen de heer A. L. Bik, alhier. VOORSCHOTEN Eerste week r.k. vacantievreugd. R.K. Vacantievreugd te Voorscho ten startte deze week goed. Dinsdag werd met 300 kinderen een bezoek gebracht aan een speeltuin in Rijs wijk. Na de H. Mis in de Laurentius- kerk werden de kinderen met vier autobussen op de plaats van bestem ming gebracht. Na een dag van ver maak in de draaimolen, op de wip en schommels kwamen allen behouden weer thuis. Gisteren werd de ochtend besteed met kinderspelen op 't voor malige SVLV-terrein. De gemeente had speciaal voor deze gelegenheid het terrein weer begaanbaar gemaakt en het gras geknipt. De kinderen wedijverden met elkaar in het blok- jesrapen, zaklopen, verspringen en hardlopen. In de middag vertrokken de kinderen naar het Bondsgebouw voor de bijwoning van een variété programma verzorgd door mr Janno De kinderen hernieuwden de kennis making met „Klein Duimpje", gier den het uit bij het optreden van de sprekende pop „Piepo" en zaten ver baasd naar de diverse goocheltucs te kijken. Volgende week dinsdag gaan alle deelnemertjes een dag naar „Duinrell" in Wassenaar. SVLV Veteranen. Gedurende de maand augustus gaan de SVLV-vete ranen wedstrijden spelen ten bate van de St. Laurentius Harmonie. Het is immers bekend dat de Harmonie nodig haar instrumentarium moet vernieuwen. De SVLV-veteranen hebben daarom besloten een handje mee te helpen. Hedenmiddag om 4 uur is de eer ste wedstrijd en zo vervolgens iedere zaterdagmiddag om 4 uur. De wed strijden worden gespeeld in hét sportpark. BODEGRAVEN Ter hoogte van de koffietent „De Witte Wimpel" aan de Noordzijde wilde een scooterrijder met een duopassagier een stier passeren die door een veehouder over de weg werd geleid. Waarschijnlijk schrok het dier en zag nog net kans een stevige trap tegen de scooter te ge ven, die omver viel. De berijders liepen schaafwonden op en de scoo ter werd ernstig beschadigd. Een dure wandeling voor de boer.... Vermoedelijk door het achteloos wegwerpen van een brandend peuk je sigaret vatte een voer hooi vlam op een vrachtauto op de hoek Ryks- weg-Brugstraat te Nieuwerbrug. De wachtmeester van Bruchem, die juist op dit kruispunt stond, waarschuwde de chauffeur van de vrachtauto die terstond stopte en met behulp van de agent de brandende auto eerst voorbij de daar staande huizen reed. De inmiddels gealarmeerde brand weer was met drie stralen het vuur spoedig meester. Het kordaat optre den van de agent en de chauffeur was oorzaak dat slechts een gedeelte van het hooi verbrandde, terwijl de vrachtauto, eigendom van de fa. Verweij uit Zegveld niet werd be schadigd. Melkwedstrxjd Uitgaande van de afd. Bodegraven van de Holl. Mij. van Landbouw werd op de boerderij van de heer J. v. d. Wind te Nieu werbrug een melkwedstrijd gehou den. De jury bestond uit de heren D. den Hertog en J. W. Jolink. Als ar biter trad op de heer A. Wesse- lingh, rijkszuivelconsulent. De prij zen werden als volgt toegekend: 1. mej. C. Baelde 193 pt.; 2. H. Weste- neng 1851/» pt.; 3. N. Breedijk 182'/t pt.; 4. N. v. d. Wind 182 pt.; 5. C. v. d. Wind 181»/» pt.; 6. H. Wynen 181 pt.; 7. J. Vroege 179 pt. Geslaagd De heer J. G. van Vliet slaagde te Utrecht voor het diploma algemene ontwikkeling nij verheidsonderwijs. Voor het middenstandsdiploma, algemene handelskennis slaagden de dames G. Tromp en B. v. Niekerk en de heren B. Huiden, J. Kalkman; L. v. d. Oudenrijn, T. Stolwijk, R. de Roos, P. Kuipers, H. de Jong, C. Broekhuizen en J. Kapteyn. Aan het instituut Vabos, alhier behaalden het diploma machineschrijven de da mes J. Rademaker, A. Uithol, R. v. d. Poel, B. v. d. Linde en A. Ver woerd. De staatssecretaris van Onderwijs, K. en W., mr. R. G. A. Höppener, heeft gisteravond te Kerkrade het internationaal muziekconcours ge opend waarbij hij in 'vier talen een welkomstwoord tot de ruim 7000 me dewerkers van de 180 muziekvereni gingen uit 30 landen die aan het we reldconcours deelnemen, uitsprak. De betekenis die in de muziekwe reld aan het jaarlijkse concours te Kerkrade wordt gehecht, aldus mr. Höppener, wordt gedemonstreerd door de steeds groeiende deelname. In 1951 waren er 5000 mensen met 80 orkesten, in 1954 honderdtwaalf orkesten met 5600 leden uit 17 lan den. Spr. belichtte voorts de betekenis van het concours, onder meer liggend in de itwisseling van muzikaal in zicht onder de deelnemende musici uit Nederland en de andere landen, terwijl de toehoorders hun muzikale inzicht kunnen verrijken. De staatssecretaris besloot zijn toe spraak met de beste wensen uit te spreken voor het welslagen van dit wereldevenement. Meisje gedood onder hooiwagen Doordat een met hooi beladen wa gen, rijdende op de Amsterdamse Straatweg onder Maarssen, defect raakte kantelde dit voertuig. Op de wagen bevonden zich be halve de voerman, een vijftal kinde ren. Allen werden onder het hooi bedolven waarbij de kinderen bo vendien in een langs de weg lopende sloot terecht kwamen. Nadat de voerman, die zich had we ten te bevrijden, het paard van de wagen had losgemaakt, ging hij de kinderen zoeken. Hij slaagde er in vier van hen te bevrijden maar voor de 7-jarige Nellie Eckhardt, afkomstig uit Almelo en logerend bij een fa milie in Maarssen, kwam deze hulp te laat. Marktberichten LEEUWARDEN, 1 aug. Kaas. Gouda volvet f 1.51 1.52; Edammer 40 1.371.39; broodkaas 40 1.381.39. Stemming kalm. Week van 4 -8 Aug. 1958 S.v.p. uitknippen en bewaren Herensingel parochie. St. Lodewljks en St. Petrusparochie. (verzamelplaats kerkplein St Petrus) Groep 21—25 Jongens (junioren) Hartebrugparochie: Leonardusparochie: 9.30 u. Alex.-straat Zwemmen Zwem pak mee. 9.30 u Alex.-straat Fietsen -Brood en drinken mee. 8.30 uur Kerkplein. Brooo er> drinaen mee Naar de duinen. 9.30 u. Kerkplein Fietsen, brood en drinken mee. 9.30 u. Kerkplein Brooo en drinken mee Naar Leidse Hout 9.30 u. Kerkplein Fietsen, brood en drinken mee. 8.30 u. Romanuszaal Brood en drinkeD mee Naar Duinrel. 9 uur Romanuszaal Fietsen, brood en drinken mee. 8.30 u. Romanuszaal Brood en drinken mee. Naar Duinrel. 9 uur Romanuszaal Fietsen. Brood en drinken mee. 8.30 u. Potgieterlaan ►Hronn er drinken nee Naar de duinen. 9 u Potgieterlaan Fietsen, brood en drinken mee. 8.30 u. Potgieterlaan Brood en drinken nee Naar de duinen. 9 u Potgieterlaan Fietsen, brood en mee. Men gelieve steeds op tijd te komen I Naar de duinen. 9 u. Alex.straat Brood en drinken nee Naar openluchtspel 9 u. Alex.straat Brooo en drinken Naar de duinen. 9 u. Alex.straat brooo en drinken mee Naar Leidse Hout 9.30 u. Kerkplein Brood en drinken mee. 's Morgens openluchtspel, 's middags spel. idem 9 u. Potgleterlaan Openluchtspel u. Potgieterlaan Museum Volkenkunde 2 u. Potgieterlaan Museum Volken kunde 9.30 u. Alex.straat 9 uur Kerkplein. Brood en drinken mee Naar de duinen. 2 uur Romanuszaal Museum Volkenkunde 2 u. Potgieterlaan DONDERDAG 8.80 u. Alex.-straat Naar Duinrel Brood en drinken mee. Korfballen 8.30 u. Alex.-straat Brood en drinken mee. Naar Duinrel. 9 uur Alex -strast. Brood en drinken mee Korfballen 9 uur Kerkplein. Zwemmen Zwem pak mee. 9 uur Kerkplein. Brood en drinken mee. Korfballen 9 uur Kerkplein Zwemmen Zwem- oak mee. 9 uur Romanuszaal Brood en drinken ■nee. Korthallen 10 u. Romanuszaal Film. 9 uur Romanuszaal Brood en drinken mee Korfballen 8.30 u. Potgieterlaan Brood en drinken mee Naar de duinen. 9 a Potgieter la an Brood en drinken mee. fh»Mer 8.30 u. Potgieterlaan Brood en drinken mee. Naar de duinen. 2 uur Kerkplein Verkleedpartij en wedstrijden. 2 uur Kerkplein Verkleedpartij en wedstrijden. 9 uur Alex.-straat. Brood en drinken mee Leidse Hout 9 uur Alex.-straat Fietsen. Brood en drinken mee. 9 uur Alex.-straat. Brood en drinken nee. Leidse Hout 9 uur Alex.-straat Brood en drinken ■nee Naar de duinen. 9 uur Romanuszaal <i"on en drinken mee Naar de duinen. 9 uur Romanuszaal Brood en drinken mee Fietsen 9 uur Romanuszaal prooo en drinken mee Naar de duinen. 9 uur Romanuszaal Brood en drinken mee Fietsen Let goed op plaats en tijd van samenkomst!

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5