R IJ NS TREEK T SUUULGAT abjLMüSTAD DE LEIDSE BIOSCOPEN Scherp Bij het vertrek van pater Maarschalkerweerd Vragen in de Vóór honderd jaar Leidse Raad Opera Italiana op tournee ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 LEIMUIDEN AFSCHEID VAN HOOFD VAN DE R.K. JONGENSSCHOOL Gisteravond was er in het Paro- chienuis gelegenheid om afscheid te nemen van de heer v. Berkel, hoofd van de katholieke jongensschool, in verband met zijn vertrek naar de u.l.o. te Scheveningen. In 1943 werd de heer Van Berkel benoemd tot on derwijzer In zijn geboortedorp aan de St. Jozefschool, die toen nog een gemengde school was. Het hoofd hiervan was de eerwaarde zuster Cfe- lesta. Hoewel de belangstelling deze avond niet groot was, bleek toch wel uit de verschillende sprekers die alle groepen vertegenwoordigden dat de gehele parochie veel dankbaarheid is verschuldigd aan het scheidende hoofd van de St. Jansschool. Pastoor Hofstede opende de rij van sprekers en feliciteerde de heer Van Berkel met zyn promotie. Hij ver volgde met een hartelijk woord van dank voor de belangrijke taak als on derwijzer, maar ook als godsdienstig opvoeder, welke functie hij steeds met interesse en vlijt heeft vervuld. Omdat de belangstelling en mede werking van de ouders niet altijd is zoals deze behoort te zijn, aldus de pastoor, is veel offervaardigheid ver eist. Daarnaast werd waarderend ge sproken over de verschillende func ties die de heer Van Berkel in de loop der jaren heeft vervuld. Als leider van de bibliotheek, secretaris van de K.V.P. en bovendien direc teur van het zangkoor heeft hij de parochie bijzondere diensten bewe zen. De pastoor betrok ook mevrouw v. Berkel in de hulde. Hij sprak de wens uit dat hij zich in de school in Scheveningen met dezelfde toewij ding zal geven voor het onderwijs, en bood de heer v. Berkel een fraaie vulpen en potlood aan, en mevrouw een doos bonbons. De heer R. J. Broekhuizen legde de nadruk op de aanvullende taak van de ouders, de opvoeding van de jeugd waaraan steeds de volle aandacht is besteed. Hij herinnerde eraan hoe ook mevrouw Van Berkel voor haar huwelijk zowel als onderwijzeres als leidster van de jeugdbeweging, met veel ambitie heeft gewerkt aan de vorming van de jeugd. De tolk van het schoolbestuur was de heer P. L. Noordermeer, die zijn volle tevredenheid uitte voor de wij ze waarop het scheidende school hoofd de St Jansschool heeft geleid en het schoolbestuur heeft bijge staan. Ook dankte hij voor de goe de zorgen besteed aan de leerlingen van de hoogste klassen die werden opgeleid voor u.l.o. of andere scholen Hij en vele ouders hebben hier dank baar van geprofiteerd. De heer J. E. Hartveld bracht naar voren dat van zijn groot gezin de meeste onderwijs genoten hadden van de heer v. Berkel, waarover hij dankbaar gestemd, was. Hij besloot met hem Gods beste zegen toe te wensen in zijn nieuwe werkkring, en feliciteerde de. opvolger, die deze avond ook aanwezig was. Mevrouw A. v. VelzenZelden- thuis bracht dank voor de prettige manier waarop in het Parochiehuis altijd de schoolgymnastiek werd be oefend. Namens de oud-leerlingen, die 't grootste aantal vormden, werd het woord gevoerd door Nic. v. d. Salm. De L.T.J.-voorzitter zwaaide de heer Van Berkel lof en dank toe voor de vele landbouwkursussen waarmee hij de agrarische jeugd be langrijke diensten heeft bewezen. Tenslotte was het woord aan de heer Van Berkel, die bekende dat de eerste jaren in het onderwijs in deze plaats zwaar geweest zijn. Steeds, maar vooral bij de omzetting van de jongensschool in 1946 waarvan hij het hoofd werd, heeft hij de meest mogelijke steun gehad van het ge meentebestuur en het schoolbestuur. Hierdoor kwam spoedig het nieuwe schoolgebouw tot stand en hoewel deze de naam van semi-permanent draagt, is het fris en prakt.sch, wat voor leerlingen en onderwijzers van groot belang is. Over de belangstel ling der ouders was hij niet ontevre den. Bij de laatste ouderavond kwa men 90% der ouders het werk van hun kinderen bezichtigen. Vervolgens belichtte hij de functie van hoofd der schooi in een kleine gemeente. Het schoolbestuur laat veelal haar taak over aan de hoofd onderwijzer. Voor dit vertrouwen bracht hij het bestuur oprecht dank. De heer Van Berkel dankte ook na mens zijn echtgenote voor de ontvan gen geschenken, en eik der sprekers en spreekster voor de waarderende woorden tot hen gericht. Hiermede was het programma afgewerkt en drukte iedereen de heer en mevrouw Van Berkel de hand. De heer L. F. van Dueren, thans onderwijzer aan de St. Jansschool, is met ingang van 1 september be noemd tot hoofd als opvolger van de heer Van Berkel. NIEUWKOOP Bejaarden hadden een prettige middag Het bestuur van de H. Hartstichting heeft de bejaarden een prettige middag bezorgd. In een tweetal aan elkaar gekoppelde en met stoelen uit het parochiehuis provisorisch gemeubileerde schuiten van de heer G. v. Koert, hebben zij POTLOOD en GEEST Oplossing No. 508. Horizontaal: 1. fjord, 5. ara, 6. oor, 8. fa, 9. nog, 11. af, 13. lip, 15 til, 16. onder, 17. nol, 19. ant, 21. k.o. 22. ore, 24. is, 25. kop, 27. ges, 29. fagot Verticaal: 1. fr, 2. Jan, 3. rog, 4. do, 5. aai, 7. Rai, 8. flank, 10. order, 12. flets, 14. pol, 15. tra( 18. ook, 20. nis, 22. opa, 23. ego, 26. of, 28 et. een prachtige vaartocht gemaakt over onze plassen. De vreugde van de oudjes bij het aan boord gaan evenaarde die van kinderen, wanneer ze de bus voor hun schoolreisje in bezit nemen. Van elkaar verdringen was echter geen sprake en hulpvaardige handen moesten nogal eens assisteren, eer allen goed en wel gezeten waren. Maar toen voelden ze zich ook weer heel wat mans, doch het moet gezegd allen gedroegen zich voorbeeldig on der het wakend oog van Moeder Overste, die als kapitein de tocht meemaakte. Twee volle melkbussen om limo nade te maken, bij wijze van oorlam en manden met versnaperingen gin gen mee. Ook een drietal bestuurde- ren van de stichting was van de partij. Er stond weliswaar een ste vige bries, maar niemand werd zee ziek. De zon straalde aan de hemel en dan valt er op onze plassen veel schoons te genieten. Voldaan over het enige tochtje en gebruind door de zon was het ge zelschap tegen etenstijd weer in veilige handen. ROELOFARENDSVEEN Tafeltennisver. „Sparklers" hield jaarvergadering. Bij onze entrée in de aula van de St. Jozefschool, waar de jaarvergadering van de ta feltennisver. „Sparklers" zou worden gehouden, bleek ons reeds direct dat de leden van Sparklers met een goe de sportieve geest bezield zijn. Want daar deze lokaliteit op de dag benut was voor de vakantiespelen van de jeugd, viel er geen tafel of stoel te bekennen. Maar aleer voorz. C. van Klink arriveerde was er met vereen de krachten in een minimum van tijd een keurige vergaderruimte in ge reedheid gebracht. Genoemde voorz. kon in zijn ope ningswoord getuige, van een bevre digende opkomst en mocht ook pas toor F. Bernefeld een welkom op de jaarvergadering toeroepen. Voorz. noemde het afgelopen jaar voor de vereniging bevredigend, aangezien het eerste team, na zijn promotie vo rig jaar naar de 2e klasse dit jaar op dezelfde voet doorging en naar de 1ste klasse overging. Alleen wat de financiën betreft, aldus voorz. verkeren wij beslist niet in een hoe- ra-stemming. Seer. J. Klerks mocht in zijn jaar verslag een vooruitgang van 12 leden vermelden. Voorts besprak hij hier in de resultaten der teams in de af gelopen competitie, terwijl ook de clubkampioenschappen een succes genoemd konden worden. Op de rt bestaande clubavond is nu ook ge legenheid ingelast voor het spelen door meisjes van 1216 jaar. Tot slot maakte spr. met dankbaarheid gewag van het verheugende feit dat de vereniging thans ook in het bezit is van een lichtbak. Hierna ging voorz. C. van Klink over tot installatie van de nieuwe geestelijk adviseur pastoor F. Berne feld, waarbij hij de wens uitsprak dat de belangstelling van pastoor voor de tafeltennisvereniging er toe zal mogen meewerken om de vereni ging tot nog groter bloei te bren gen. Vervolgens vond door de heer J. Koot de officiële overdracht van de clubvlag aan de vereniging plaats, waarbij hij deze met een gelukwens aan voorz. overhandigde. Wederkerig sprak voorz. hierbij een dankwoord tot J. Koot voor de vele voorberei dende werkzaamheden, met als be langrijkste het verkrijgen van de be nodigde gelden, verricht om deze clubvlag tot een feit te maken. Pastoor Bernefeld ging vervolgens over tot de wijding van de vlag. In een korte toespraak zeide pastoor, niettegenstaande zijn grote waarde ring voor d tafeltennisvereniging, te hopen dat zijn geestelijk adviseur schap van zeer tijdelijke aard zal zijn, en hij dit werk spoedig aan een nog te benoemen kapelaan kan over dragen. Desondanks is spr. verheugd zelf de wijding van de vlag te hebben mogen verrichten. In uw clubnaam „Sparklers" is verankerd schitteren, fonkelen. Dit is ook symbolisch op uw vlag te zien. Dat daarom het schitte ren en fonkelen van dit vuur u allen moogt bezielen om de mooie sportie ve geest te behoude.i. Sport is een mooie, maar ook een moeilijke zaak Vooral om dit op een goede wijze in stand te houden. Moge „Sparklers" daarom een mooie en goede vereni ging zijn en blijven. In zijn financieel verslag liet pen- ningm. P. Oomen een minder prettig geluid horen, want het kassaldo was met 60,teruggelopen, zodat hij zijn boeken met een tekort van 5.43 moest afsluiten. Namens de kascom- missie bracht de heer Th. Koot een waarderend verslag uit. In het be stuur zagen de heren J. Koot en J Klerks zich herkozen, terwijl in ae vacature mej. A. l'Ami zich benoemd zag mej. Nel l'Ami. Blijkbaar doordrongen van de noodzaak ging de voorgestelde con tributieverhoging met 0,05 per week er vlot door. Door de heer J. Koot werden vervolgens enkele medede lingen gedaan over de a.s. competi tie, welke op 20 okt. zal beginnen. Degene die nog niet in de competitie gespeeld hebben, of nog gekeurd moeten worden, kunnen zich hier voor opgeven bij de heer J. Klerks. Op verzoek der leden zal het be stuur zelf de teams weer indelen. Zondag 10 fug. gaat de vereniging naar „Steeds Vooruit", dit keer voor het spelen van een voetbalwedstrijd Voorts zal een team deelnemen aan de bekercompetitie. Voorz. van Klink richtte zich hier na tot het scheidende bestuurslid mej. Annie l'Ami, die hij dank bracht voor het werk voor de vereniging gedaan, vooral wat betreft de inning der contributie bij de dames-leden. Spr. sprak de wens uit dat zij in haar zus mej. Nel l'Ami een waardig opvolgster zal hebben verkregen. Na KATWIJK KENNISGEVING Legger der wegen Burgemeester en wethouders der gemeente Katwijk brengen ter open bare kennis dat het door hen opge maakte ontwerp van de 3e wijziging van de legger, ingevolge de Wegen- wet, ter secretarie (loket 2) dezer gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd vanaf 4 augustus 1958 tot 5 september 1958. Bezwaarschriften tegen dit ont werp kunnen bij hun college worden ingediend en worden bij het ontwerp voor een ieder ter inzage gelegd. De bezwaarschriften kunnen wor den toegelicht en bezwaren kunnen mede worden ingebracht in een zit ting van hun college of van een door hen uit hun midden benoemde com missie, welke ten gemeentehuize zal worden gehouden op vrijdag 5 sep tember 1958, des voormiddags 10.15 uur. (Advertentie) enkele huishoudelijke mededelingen en de gebruikelijke rondvraag sloot voorz. van Klink met de beste wen sen voor het komende seizoen de in zeer prettige sfeer gevoerde bespre kingen. Geslaagd Voor het brevet Tex- tielwarenkennis, Verkoopkunde en Etaleren slaagde onze plaatsgenoten mej. Nel Stockmann en de heer Joop Stockmann. RIJNSATERWOUDE Poststation Wegens vacantie van de stationbodster zal in de week van 4 tot 9 augustus het poststation beperkt opengesteld zijn en wel voor telefoon en telegraaf evenals voor de postdienst van maandag tot vrijdag van 13.00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 11.3013 uur. HAARLEMMERMEER Geb.: Maarten z. v. J. Verbeek en C. J. Hoekman; Theodorus Johannes z. v. P. C. Vastenhout en C. M. Ten- sen; Esther d. v. K. Mantel en E. de Groot; Johanna Maria d. v. P. Stroo- mer en A. C. Hoogeboom; Arie Elbert z. v. M. Beets en J. G. van Bruggen; Wilhelmina d. v. C. van Beek en W M. van der Laan; Marianne d. v. M. Vermaning en G. van Hes; Johanna Henrioa d. v. W. J. J. Lub-be en J. G. Janzweerd; Caroline, d. v. W. van Rooij en S. B. van Loo; Johannes An- tonius Gerardius z. v. H. Erkenmeij en C. G. van Vaineveld; Robert z. v. J. P. van Goethem en W. van Huizen. Ondertr.: H. Blesgraaf 25 jr en D. Emondt 22 jr. Getr.: A. Koolhaas en S. Arens- man; T. Roorda en M. van den Ham; P. van Embden en M. van Deenen; A. Verberne en C. M. de Bruin; G. P. W. Commandeur en C. D. Schutte; G. J. van der Helm en A. G. M. Bon ne: W. C. J. Schoenmaker en M. Sakkers. Overl: Antonia Ringnalda, 54 j. e. v. C. de Ruijter. Woningen Plan Noord VI De heer Alb. v. Dijk, fractievoorzit ter van de K.V.P. in de gemeente raad van Leiden, heeft aan het col lege van B. en W. de volgende vra gen gesteld: 1. „Is het juist dat de gunning van de op 30 mei 1958 gehouden openbare aanbesteding van 221 woni.igen (plan Noord VI) voor de gemeente Leiden nog niet is verleend". 2. „Indien de vergunning tot bou wen van boven vermelde woningen nog niet is verleend, achten B. en W. deze gang van zaken niet een ern stige belemmering van de nood zakelijke voortgang van de woning bouw in de gemeente Lcfden". 3. „Indien vraag 1 ontkennend wordt beantwoord, zijn B. en W. dan bereid de raad mededeling te doen, Uit de Leidsche Courant van Zaterdag 2 Augustus 1858. Advertentie: Vanaf Dinsdag en verder gedurende de Kermis, zal er dagelijks om 6 ure een extra voorstelling worden ge geven, welke zal bestaan in Séance in de goochelkunst, Bor- dendans, Pijpenbalans en mi miek, uitgevoerd door Tobias Bamberg; na hetzelve een vro lijke geestige Vaudeville in één bedrijf, zullende deze voorstel lingen bijzonder geschikt zijn voor kinderen uit den fatsoen lijken stand, belovend de direc tie te zullen zorgen, dat in de te gevene Voudevilles, niets ze- denkwetsend voor het kuische kinderoor zal worden ten gehoo- re gebracht. waarom de gunning voor deze open bare aanbesteding nog steeds niet heeft plaats gehad". f/t Pater Maarschalkerweerd, die on geveer 5 jaar in de Leonardusparochie heeft gearbeid, is verplaatst naar de Antoniuskerk aan de Fluwelen Burg wal in Den Haag. Voor zeer velen zal dit bericht een grote teleurstelling zijn, Want hij was een ijverig en - arbeidzaam priester, die op allerlei terrein zijn sporen heeft verdiend en daarom alom was geacht. Wie beluisterde niet graag zijn fij ne, goed gestyleerde preekjes. wie kende niet zijn punctueel en keurig bijgehouden huisbezoek, zijn ijveren voor de vrouwelijke jeugd, waarin hij het zover wist te brengen, dat er een eigen operetteclub werd opgericht? Wie zou kunnen optellen hoeveel keer hij in en buiten de kerk de re petities heeft geleid voor de misdie naars en hoe vaak hij hen het Con fiteor en het Suscipiat heeft laten op zeggen? Want dat tekent juist Pater Maarschalkerweerd. Wat hij doen moest, deed hij goed, deed hij ten vol le, deed hij met de inzet van al zijn krachten. Er mocht niets aan ontbre ken en het werk moest af zijn. Het hoofdwerk van de grote Latijnse dichter Ovidius draagt tot titel: De Metamorpihosen. Ook Pater Maar schalkerweerd kende zijn metamor- phosen of gedaanteverwisselingen Want nu eens zag men hem als in telligent redenaar en enkele ogen blikken daarna liep hü met zijn foto materiaal of zag men hem als een soort sjouwerman de lantaarns ver zorgen voor de handwagen, waar mee 's avonds het oud-papier moest worden opgehaald Pater Maarsohalkerweerd heeft zeer veel voor de parochie gedaan, veel wat bekend is en meer nog mis schien wat onbekend zal blijven. Wij danken hem voor alles ten zeerste en we feliciteren de Antoniuskerk in Den Haag met deze nieuwe kapelaan. Zondag 10 aug. zal er na de Hoogmis van 9 uur aan de pastorie gelegen heid zijn om van pater Maarschalker weerd afscheid te nemen. PASTOOR VAN SCHALEN OFM ,.DE NATUURVRIEND" IN DE BLOEMENWEEK Met de zeer succesvolle tentoon stelling Aqua Hortus van verleden jaar voor ogen heeft de Leidse Aqua rium en Terrariumver. „De Natuur vriend" in het bloemig kader van de bloemenweek ook nu weer van zich doen spreken. In een drietal bloe- menzaken op de Breestraat te weten de firma Kors, Hosman en Kriest zijn n.l. prachtige aquaria van de leden der Natuurvriend geplaatst. Gecom bineerd met de bloemenpracht der zaken geeft deze vorm van vrije tijdsbesteding een prachtig beeld op Pater Mikx gardiaan In plaats van pater Tij nagel is be noemd tot gardiaan van het St. Bona- ventura-klooster te Leiden pater Pa- tritius Mikx. Pater Mikx is reeds twee jaren woonachtig in het St. Bonaventura- klooster te Leiden en aldaar werk zaam als secretaris van alle middel bare scholen onder Franciscaanse leiding in Nederland. Deze functie zal hij ook als gar diaan blijven waarnemen. NIEUWE KAPELAAN LEONARDUSKERK Tot kapelaan aan de St. Leonardus parochie is benoemd pater Fabianus van den Brom, die assistentie-pater was in het klooster te Nieuwe Nie- dorp. Pater v. d. Brom werd geboren 20 september 1927 en is priester ge wijd in 1953. IJET GEZELSCHAP VAN Marisa Morel, dat op tournée is door Europa heeft Leiden weer opgeno men in 't programma van zijn kunst reis om in een spectacle coupé meer dere mooie scènes uit beroemde ope ra's te vertolken. Ondanks de zomer vakantie was de Gehoorzaal voor driekwart vol, en blijkens het gul applaus, was dat wat de toeschou wers hoorden en zagen, een ontwa penend en touchant gebeuren voor hen. Het gezelschap bestaat uit Marisa Morel, sopraan, Dina Soresi, dra matische sopraan, Maria Minetto, alt, Alfredo Vernetti, lyrische tenor, Rolando Massaro, dramatische tenor en de bariton Gino Orlandino. Be gonnen werd met een trio uit Sa- liëri's „Arlecchinata", een nooit meer gehoord charmant stukje buffa. Dan worden wij naar Bellini overge plaatst (nog een tijdgenoot van Verdi te noemen). Maar diens „Norma", waarvan het gezongen duet met de melancholiek elegische sfeer toch wel wat verbléekt aandoet. Verdi was ruimschoots vertegen woordigd. Eerst een gedeelte uit „La Traviata", door Marisa Morel en Gino Orlandino, waarin een goede verhouding tussen woord en toon werd aangehouden. Onder de talrijke muziek épisodes viel natuurlijk die uit „Aïda" merkbaar op, Aïda de Ethiopische slavin en koningsdoch ter. Zelfbewust en waardig was de Aïda van Dina Soresi tegenover de dochter van de Egyptische farao Amneris door Maria Minetto met de nodige wrede harttocht ge ïnterpreteerd. De tweede scène was 't duet tussen Aïda en Radames uit de 3e acte; gezongen door de drama tische tenor Rolando Massaro, die zijn machtig tenorgeluid zo geweldig uitbuit, dat de welluidendheid er zwaar onder lijdt. Trouwens hieraan maken de alt en de dramatische so praan zich ook nogal een schuldig. Bovendien de Aïda-muziek is zo prachtig, dat een dergelijke over lading niet nodig is. MARISA MOREL, hoewel ^ij eigen lijk in de rol van Mimi in Puc cini's „Bohème" niet jeugdig genoeg is. Valt op, door een zeer behoorlijk mezza voce, terwijl wij Alfredo Ver- natti (lyrische tenor) aanmerken als de bezitter van de fraaiste stem van het gezelschap. Verder waren wij nog aanwezig bij het duet van de 4e acte uit Bizet's „Carmen" en voltrekt zich het vreselijke drama de moord op het amoureuse sigarettenmaak- stertje; het noodlot, dat Don José al eerder in de kaart heeft menen te lezen. Aan romantiek is er in dit he vig geëmotioneerde fragment, zonder enige entourage op het kale podium wel een en ander verloren gegaan, waar tegenover staat, dat aesthe- tische soberheid in acht genomen werd. Tot zover waren wij aanwezig; er volgden nog gedeelten uit werken van Rossini en Leoncavallo, die wij niet meer hoorden. Wij moeten zeg gen, dat de uitvoerenden de kunst vorm opera begrijpen en behoudens de gemaakte aanmerkingen over het bereiken van te grote effecten tot 'n bevredigende interpretatie mochten komen. Goede doeltreffende koor zang werd gehoord van een groot mannenkoor, dat onder de dirigent Lohof werk deed da* valt te waarde ren. Voor Carlo Bertolini was de moeilijke taak weggelegd al deze moeilijke orkestbegeleidingen op kla vier aanvaardbaar te verklanken, waarin hij naar behoren slaagde. Het overladen programma werd van gan ser harte toegejuicht. J. KORTMANN Wij willen nog even herinneren aan het feit, dat zondagavond, dus morgen 3 augustus, de Opera Italiana ook zal optreden in Roelofarends- veen ïn de Veilinghal. Aanvang van het concert 20.00 uur. Casino. Norman Wisdom is een Engelse filmkomiek, die het zoekt in stuntelige onhandigheden en valpar tijen en vreselijk zenuwachtig doet. In de film „Zoek het maar uit" is hij een arme bediende in een juweliers zaak, die verliefde blikken werpt op een verkoopstertje aan de overkant van de straat. Hij zou haar graag een juweel van een hanger cadeau geven, maar zijn moeder houdt hem krap. Dan wordt hem de idee aan de hand gedaan om te wedden bij de paarden races. Hij zet een pond in op een jockey; als deze vijfmaal achtereen wint krijgt hij een enorme som geld, maar als de jockey er één van ver liest, is hij alles wkijt. Het is een ris kant gokje en de arme jongen komt in geweldige spanningen te zitten, waardoor hij allerlei gekke streken uithaalt en zelfs op een operatie-ta fel terecht komt. Een en ander tot groot vermaak van de toeschouwers. En de afloop van dat gokje? Nu ja, men ga zelf maar kijken, het vacan tie-weer is er goed voor. Alle leeftij den. Rex voert ons deze week naar het land van de „Rokende revolvers", welk land niets anders is dan het zuidwesten van de Verenigde Staten. Althans dat was het in vroeger da gen, toen het Westen nog wild was. In die dagen kon men het vlugste en zekerste zijn recht krijgen als men dat met een revolverschot bekrachtig de. Gewoonlijk koos men daarvoor een café uit: zo ook in deze film, waar de jeugdige Tony juist schiet oefeningen wil gaan houden als zijn broer hoort, dat er indringers op zijn land zijn. Nu, dan kunnen de revol vers gaan roken en dat doen ze dan ook. Wegens de daardoor ontstane opwinding is deze film toegankelijk voor personen boven de 14 jaar. Voor de jeugd is er iedere middag 'n matinée met „Carnaval in Texas" Trianon laat nu voor de zevende week in successie „De brug over de rivier de Kwai" opbouwen en weer instorten. Men kan er niet genoeg van krijgen. Maar 't is dan ook een mooie en grootse film. Toegang 14 jaar. Luxor heeft de charmante Romy Schneider-film „Droom-eiland" even eens geprolongeerd, om jong en oud te laten genieten van hetgeen zich zoal afspeelt rondom de oude Danill Defoe, de schrijver van Robinson Crusoe. Lido. Een kostelijke amusements film draait deze week hier onder de titel „Liebe, Sommer und Musik" een vrolijk verhaal, dat zich afspeelt in het Tirools-Oostenrijkse Sankt Georgen. Daar moet 'n nieuwe v/eg aangelegd worden met een omlei ding langs een berg ten noorden of ten zuiden. Boer Ferdinand is bezit ter van de grond ten zuiden van de berg, de vrijgezellin Resia eigenaresse van de grond ten noorden daarvan. Ferdinand wil voor elke prijs grond in eigendom hebben, om later grote wins* te kunnen maken, doch stuit op onverzettelijkheid van de vrij gezellin. Aangezien zij nog een broer heeft, die mede zijn toestemming moet geven, zet boer Ferdinand een listig bedacht spelletje op touw. Hij wil Toni, die een vurig bewonde raar is van de zangeres Bettina Ber- toni, voor zich winnen door deze zan geres te engageren. Er wordt dan een aardig spel op touw gezet, uitste kend van regie en intrigue, uitste kend uit van uitvoering, want de toe schouwers kunnen hun hart opha len aan deze film, waarvan we de in houd liever geheim houden, omdat dit de spanning, die er in ligt, zou wegnemen. In een entourage, die van begin tot ?inde bekoort, moet men deze film zien als een luchtig, kos telijk amusement, dat op 'n regen achtige zomerdag veel voldoening zal geven. Gekeurd voor alle leeftijden. de stille wereld der tropische vissen. Modhten we verleden week mel ding maken van de belangstelling van Zwitserse aquariumliefhebbers voor „Natuurvriendaquaria" w.o. een bak van de heer v. Weesel, de Leid- belangstelling zal nu zeker vele malen groter zijn. Verbouwing farmaceutisch laboratorium De Rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage heeft onderhands aanbe steed; het verbouwen en herinrichten van het farmaceutisch laboratorium te Leiden. e 8 uitgenodigde aannemers ga ven hun inschrijvingen als volgt op: N.V. Nelis te Velsen-Noord 173.370; J. M. Versteegen en Zn, Montfoort 170.000; N.V. Werknink's Beton Mij te Leiden 167.600; Mak's Aann. be drijf, Rotterdam 165.900; Bik en Breedeveld te Leiden 163.500; N.V. Noord-Holland, Haarlem 163.495; K. Burgy, Oegstgeest f 163.128; Leo Zitman, Utr. Jaagpad 36, Leiden 161.300. De gunning is aangehouden. Onbekend met zijn "lot Door de leden van het kerkkoor van de parochie van de H. Leonar do aan de Haagweg, zijn loten ver kocht ten bate van de kerkmuziek- school te Utrecht. Op een dezer lo ten t.w. lot nummer 22318, is een prijs gevallen. De eigenaar van het lot is evenwel onbekend. Geslaagd Voor het Staatsexamen gymna- sium-alpha slaagden dezer dagen G. M. M. Marcelis, H. S. Munnik en J. P. A. Stolk, allen te Leiden. Voor het staatsexamen gyymnasium-bèta slaagde de heer R. Herman, even eens te Leiden. Burgerliike Stand Geb.: Wilhebnina C., d. v. L. J. Turk en A. M. Schoorl; Johannes F. X., z. v. J. Montanus en E. J. F. Ker- stens; Dina P., d. v. N. v. d. Nat en J. C. v. d. Linden; Johannes, z. v. J. Tegelaar en J. G. Berlemann; Karei, z. v. B. v. d. Esch en F. von Henning; Johanes B., z. v. P. de Best en A. v. Duijvenboden; Benje M., d. v. H. v. d. Horst en J. v. Loon; Franciscus X., z. v. C. G. Berge Henegouwen en A. v. Leeuwen; Robert J., z. v. J. Lim burg en M. Warnaar; Saskia, d. v. J. Stouten en H. Sasburg; Peter, z. v. H. Ouwerkerk en G. J. M. Bruné. Ondertr.: G. J. Lenting en J. A. Weer; J. Straathof en N. Tupanwaël; W. F. G. L. Kerrebijn en J. v. Deven ter; E. V. G. Gnepro en C. Kazier; H. v. Putten en J. C. de Vroome; C. S. Lagerberg en J. P. Hilgersom; L. J. Sebel en J. M. Lenting; H. van Baak en L. Visser; J. P. Mink en D. Hartevelt; P. J. Kwestro en E. J. Jul- sing; D. Hogewoning en W. E. Devi- lee; A. v. Tongeren en N v. Alphen; W. Kooreman en J. de Bes; T. Mulder en J. M. v. Rhijn; D. v. d. Koogh en J. M. A. Vreeburg; L. H. Janssen en E. v. d. Kamp; A. C. Labordus en M. v. d. Burgh; P. Springei en A. M. Heijmans; C. Sommeling en C. Boot; A. Starre en A. Zandbergen; G. P. J- Corba en E. W. M. v. d. Lof; J. v. d. Steen en J. Klein; J. v. Fielden en J. C. Vermeulen; J. F. Waij en L. M. J. v. Zandwijk; M .v. d. Burg en A. C. Vlaming. Getr.: W. Jung en J. Veenstra. Overl.: R. Bonte, 95 jr., wed. van L. Raaphorst. Agenda Leiden MAANDAG 3 A UGUSTUS. Club de Limetz. Repetitieavond. Zang, dans, maskerspel etc. St. An- toniusclubhuis. 8 uur nam. WOENSDAG 6 AUGUSTUS. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Club de Limetz Repetitieavond. Zang, volksdans en maskerspel. Schoolplein, Lorentzkade, 8 uur nam. St. Vincentius-Leiden. Schatgrave rsStrand Noordwijk tussen Huis ter Duin en Palace-hotel, half drie nam. DONDERDAG, 7 AUGUSTUS. Club de Limetz. Jaarlijkse afscheids avond. Jacobazaal Den Burcht, 8 uur nam.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2