Eenkennige, doch dankbare wilde kat TAPTOE DELFT ,De Zonnige Zeurpiet Verdwenen Hillegomse vertegenwoordiger kwam in Apeldoorn boven water Taptoe Delft viert lustrum Verzamelaars kunnen hun hart ophalen aan „Curiosa" in Den Haag Consternatie op Betuwe-lijntje Bolleninvoer in Engeland vrij DONDERDAG 31 JULI 1958 DE LE1DSE COURANT Na 4 maanden feest - VOOr TPVPnHn mil lp slingerd hebben. Waar dan de andere UUl uiuic. veertigduizend gulden gebleven zijn, is een raadsel dat de politie mag op Bij de politie te Apeldoorn heeft iossen. De vertegenwoordiger is in- zich dinsdagavond een vertegen woordiger uit Hillegom gemeld, die vertelde, dat hij in de afgelopen maanden enkele tienduizenden gul dens van zijn werkgever had verduis terd. Hij had nog maar 18.50 op zak. De rest var het geld had hij in nau welijks drie maanden tijds vergooid aan alles wat men pleegt samen te vatten onder de betiteling „goede sier". De komst van de vertegenwoordi ger maakte een eind aan een speur tocht, die reeds een maand duurde. Men verdacht er de vertegenwoordi ger al geruime tijd van, zijn firma te hebben benadeeld voor volgens voorlopige schattingen 70 mille. De man werkte voor een Hillegomse bloembollenfirma. Hij bezocht voor zyn zaak voornamelijk de Belgische afnemers en inde bij hen geregeld de bedragen van de door hem verkochte bollen. Men vermoedde helemaal geen onraad. Zelfs niet toen de afrekenin gen sinds april uitbleven. Toen men tenslotte een factuur zond naar een van de Belgische klanten voor door hem afgenomen bollen, kwam er als antwoord een nogal boze brief, dat hij allang aan de vertegenwoordiger had betaald. Zo kwam de bal aan het rollen. Een onderzoek wees uit, dat ook •ndere Belgische firma's waarvan nog een rekening openstond, reeds betaald ïadden aan de vertegenwoor diger. Die was evenwel spoorloos verdwenen. Dindsdagavond kwam hy op het politiebureau te Apeldoorn weer bo- Van Nelle bestellen Aetherklanken VRIJDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de kinderen. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Orgelconc. 11.40 Gram. AVRO: 12.00 Orgelconc. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouwrubriek: Het landbouwkun dig weeroverz. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Amus.muz. 13.55 Beursber. 14.00 Sopr. ep piano. 14.25 Boekbespr. 14.45 Gram. 15.15 Caba ret. VARA: 16.00 Muziekrevue. 16.40 Vragenbeantw. 17.05 Lichte muz. 17.25 Vakantietips. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 P. v. d. A. pol. caus. 18.25 Roemeens ork. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Gram. VPRO: 19.30 Het Platte land, caus. 19.45 Op bezoek bij ande ren, gesprek. 20.00 Nieuws. 20.05 Filmrubriek. 20.15 Kamerkoor. 20.30 Europa één, caus. 20.40 Pianorecital. 20.45 Unitariërs in Amerika, caus. VARA: 21.00 Vacantieverhalen en muziek. 21.55 Buitenl. weekoverz. 22.10 Gram. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. n 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Radiophil- harm.ork. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Promenade-ork. 12.00 Sopr. en piano. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Kon. Mil. Kapel. 13.45 Gram. 14.00 Lichte muz. 14.20 Kamerork. en solist. 15.10 Voordr. 15.30 Pianorecital. 16.00 Wen ken v. d. tuin. 16.15 Gram. 16.30 Dub bel kwart. 17.00 Voordr. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.00 Accordeonspel. 18.20 Stemmen van Overzee: Nederland en de WAY. Een gesprek van de heer B. M. van Griethuysen met de leden van de Ne- middels op transport gesteld naar Hil legom, waar wordt nagegaan of hij ook bij andere dan bij de tot nu toe bekende klanten gelden heeft opge nomen. liftHt van we na wen f Mijnharde. Zcouwiibl.tiu helpen U er overheen (Advertentie) derland-e delegatie naar de 3c alge- •rgadering van de World As sembly of Youth. 19.25 Gram. 19.35 Voord, en muz. 20.00 Radiokrant Kunstrubr.). 23.00 Avondoverdenking 20.20 Aïda, opera (gr.). (Pl.m. 21.40 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid. 23.35 Gram. 23.4024.00 Nieuws en SOS-ber. RADIO-VATICANA. (25 m. 67; 31 m. 10; 41 m. 21; 196 m.) Vrijdag 1 augustus: 22.15 uur: Pau selijke missie-intentie voor augustus: „Moge in Nigeria een waar christe lijk leven bloeien". GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lijn). Vrijdag - augustus 1958 van 1820 uur: I. Albert Lortzing, fragmenten uit „Der Waffenschmied". II. Frie- drich Smetana, fragmenten uit „Die Verkaufte Braut". III. Antonin Dvo rak, fragmenten: 1. uit „Der Jakobi- per". 2. uit „Rustlka". IV. Peter Tsjaikowsky, fragmenten uit „Eugen Onegin". V. Richard Strauss, frag menten uit „Der Rosenkavalier". VI. Wolfgang Amadeus Mozart, fragmen ten uit.Figaro's Hochzeit". Aan het eerste lustrum van het mi litair muziekfestival „Taptoe Delft", dat van 23 augustus t/m 2 september, met uitzondering van de zondag, zal worden uitgevoerd op het Delftse marktplein zullen alle korpsen, die in een van de voorgaande jaren hebben meegewerkt, deelnemen. In totaal on geveer zeshonderd man. Voorts zullen enige muzikale herin neringen uit de vier voorgaande tap- toe's worden geboden. Aan het slot, wanneer de zeshon derd militairen in hun ceremonieel tenue op de markt zijn aangetreden, zal het accent worden gelegd op de binding tussen burgerij en krijgs macht. Als historisch tafereel is in de vijf de taptoe opgenomen een voorbeeld van internationale samenwerking op militair gebied in de zeventiende eeuw. Het Spaanse leger telde name lijk bijna twee eeuwen lang niet al leen Nederlandse maar ook Schotse en Zwitserse regimenten. Direct na dat in de finale h.;t taptoe-signaal heeft geklonken wordt uitdrukking gegeven aan de tussen burgerij en krijgsmacht bestaande bindiing door het laatste Valerius' lied niet te laen uitvoeren doo. een kleine bezetting blazers, maar door het Delfts Madri gaalkoor, dat daartoe zal plaats ne men op een van de transen van de Nieuwe Kerkstoren, welke evenals andere jaren weer volledig in de tap toe zal worden betrokken. Ter gelegenheid van het eerste lus trum van „Taptoe Delft" is een com- posdtiewedstryd uitgeschreven, waar voor de inzendingsdatum sluit op 1 januari 1959. Er is 'n prijs van 1000 uitgeloofd voor de componist die naar het oordeel van de jury het werk componeerde. Een van de voorwaar den is dat het uiuzekstuk als loop mars bruikbaar moet zijn zowel voor harmonie- als fanfareorkesten. De noordwesthoek van Overyssel heeft in de afgelopen dagen weer vele vreemdelingen getrokken. Tot hen behoorde deze week ook Marie José van Italië, de echtgenote van ex-ko ning Umberto, die logeerde in hotel Seidel in Vollenhove. Zij bracht een bezoek aan de Noordoostpolder en aan Urk. De ex-koningin reisde streng incognito, doch werd herkend aan de hand van een foto in enige geïllustreerde bladen, die juist een ar tikel aan het gezin van haar dochter Maria Pia hadden gewijd. Dr. R. van Weert, plaatsvervangend hoofd van de gemeentelijke dienst voor maatschappelijke zorg te Kerkra- de is benoemd tot directeur van het diocesaan sociaal charitatief centrum van het bisdom Haarlem. Het bureau van het Haarlemse diocees, dat tot dusver te Pen Haag was gevestigd, zal thans te Amsterdam worden in gericht. Het bureau in Den Haag wordt voor het diocees Rotterdam bestemd. KAARTVERKOOP begint morgen bij V.V.V.'s - DELFT DEN HAAG (BUITENHOF) EN ROTTERDAM •k Bestelkaarten bij alle V.V.V.'s (Advertentie) Van Nelle bestellen (Adv.) gezocht. JONGEN OVERVALLEN. In de nacht van dinsdag op woens dag is een 19-jarige jongen toen hij door het Sterrebos in Groningen fiet ste, aangevallen door een aantal ge maskerde jongelui. Met stokken gin gen de aanranders hem te lijf De jon geman viel van de fiets en geraakte bewusteloos onder de hevige stok slagen. Ruim anderhalf uur later ont dekte een echtpaar, dat door het bos wandelde de bewusteloze knaap. Ze brachten hem naar huis. De voir gende morgen bleek dat hij een her senschudding had opgelopen. De po litie stelt een onderzoek in. Zij is van mening, dat hier geen sprake kan zijn van wraakneming of van be roving. Men vermoedt, dat de jeugdige overvallers in een vlaag van over moed hebben gehandeld en een wil lekeurige voorbijganger hebben uit- oordeel zëlf ADOX 1-laags films (Advertentie) Soms zou men gaan twij felen aan het feit, dat dieren geeq verstand heb ben. Een typisch voor beeld daarvan kan men dagelijks aanschouwen, wanneer men de moeite wilt nemen om 's mor gens eens aan de Schenk- kade in Den Haag te gaan wandelen. Al sedert geruime tijd komt 's morgens en 's avonds op gezette tijd een grote welverzorgd uitziende Cyperse over de rand van 't trot toir zitten gluren. Steeds echtpaar. Het dier blijft daefr rustig wachten, tot dat die deur wordt ge opend en de vrouw des huizes met een schoteltje voedsel zich in zijn rich ting begeeft. De kat gaat haar dan een stukje te gemoet en laat zich ge willig door zijn weldoen ster strelen waarna hij zich het eten best laat smaken. Na dit gerecht krijgt hij echter nog een .ov, toespijs en nimmer zal kat vertrekken voor ook dit verorberd is. Dit zou allemaal niet zo vreemd alleen deze vrouw kan de verder in de wildernis opgroeiende kat benade ren. Een ieder ander be groet hij met een geblaas om huiverig van te wor den. Ret heeft heel wat moeite gekost om het dier zover te krijgen, maar nu hij ervan overtuigd is, dat zij het goed met hem meent, laat hij zich door haar alleen aanhalen. Ze heeft er plezier in en gaat er zelfs trots op. dat hij er nu toch zo'n stuk beter uitziet dan voor heen. Boulevard voor brommers verboden De Scheveningse Boulevard werd vooral in de zomer vaak mis bruikt door bromfietsende snelheids maniakken. Die hebben het nu danig voor ziohzelf verbruid want het ge meentebestuur van Den Haag heeft nu besloten dat tot 1 oktober (en voortaan ook elk jaar van 1 april tot 1 oktober) de Boulevard voor brom fietsen gesloten zal zijn. De kaarsrechte weg langs het Sche veningse strand had een grote aan trekkingskracht op de bromfietsmin- nende jeugd, die er een mooie race baan in zag en onophoudelijke rondjes trok. Niet alleen met het oog op de vei ligheid var. het verkeer is het ge meentebestuur tot zijn ingrijpend be sluit gekomen: een andere overwe ging was, dat het geluid van de heen- en weerrijdende bromfietsen hinder lijk was, vooral op zomeravonden wanneer velen de zonsondergang ple gen te komen zien vanaf de terrasjes op de Boulevard. Van Nelle bestellen (Adv.) Expositie en ruilbeurs Van 1 tot en met 3 augustus wordt ln de Houtrusthallen te 's-Gravenha- ge de tentoonstelling „Curiosa" ge houden, een internationale expositie waarop verzamelaars uit Nederland en uit omliggende landen hun verza melobjecten zullen tonen en tevens een ruilbeurs zullen organiseren. Eén van de grote hallen van het Hou trustcomplex wordt reeds sinds enkele dagen ingericht voor het op stellen van de voorwerpen, die onge veer 70 leden van de verzamelaars vereniging „De Verzamelaar" en een kleiner aantal medewerkenden uit Engeland, Zweden, Frankrijk, Duits land, en vooral België hebben afge staan. Niet alleen de algemeen bekende verzamelvoorwerpen zoals lucifer- merken, sigarenbandjes, postzegels, briefkaarten en souveniers zullen er uitgestald worden, maar ook auto's, waarvan één uit 1898, antieke specu laasplanken, schaakspelen uit diiver- se landen en tijden, schelpen (de kleinste ter wereld o.a.), oude mu ziekinstrumenten en edelstenen. Een lid van de Haagse afdeling van de internationale vereniging „Phila- telica" heeft een collectie brieven en poststukken over de boerenoorlog in Zuid-Afrka waaronder zeldzame brieven uit concentratiekampen afgestaan, een collectie die geheel in Nederland is bijeengebracht, maar desondanks in geheel Zuid-Afrika geen gelijke heeft. Een andere verza melaar van curiositeiten heeft zijn medewerking aan „Curiosa" toege zegd met een documentatie over gas generatoren. Er zal antiek speelgoed zijn. oorlogsdocumentatie, waaronder een blik kaakjes uit de „Droppings" van na de oorlog bij 's-Gravenhage, en ook een aantal brillen uit de vo rige eeuw en bankbiljetten. Suikerzakjes zullen er bij tiendui zenden zyn. In een iets mindere kwantiteit, maar van hogere zeld zaamheid zullen er de lucifersmerken zijn. Uit Engeland bijvoorbeeld komt een collectie waar Italiaanse exem plaren bij zijn uit 1836. By het materiaal van grotere om vang behoren enkele scheeps- en trammodellen, onder welke laatste ook één uit 1906 van de tramlijn Tiel- Buren-Culemborg. Een verzamelaar van dergelijke vervoersmodellen heeft zelfs een gehele tramwagen in zyn tuin staan. Maar die kon niet op de tentoonstelling worden gebracht. Wel heeft de Haagse Tramweg Maatschappij een afzonderlijke stand op de tentoonstelling. Zij behoort hiermee tot de instellingen die ook een ruimte ter beschikking kregen, zo als de E.H.B.O., de anti-vivisectie ver eniging, de K.L.M., de Expo en de UNESCO. Deze instellingen verschaf fen materiaal voor de verzamelaars. „Het doel van de vereniging is, het verzamelen van voorwerpen ook een culturele en opvoedende strekking te geven", aldus heeft de voorzitter van „De Verzamelaar" op een persconfe rentie gezegd. Vrijdag-morgen zal de Haagse wet houder van onderwijs en kunstzaken, de heer J. van Zwijndrecht, de ten toonstelling openen. Van Nelle bestellen (Adv.) Vier stations lang heeft het perso neel van de N. S. tussen Hardinxveld en Beesd in de mening verkeerd, dat er een man uit de trein was gevallen. Een zenuwachtige dame had in Har dinxveldGiesendam het treinperso neel gewaarschuwd, dat er een man uit de trein was gevallen. Even voor bij HardinxveldGiesendam zou het ongeluk gebeurd zijn. Een openstaan de deur versterkte de melding van de dame. Niet de conducteur maar het sta- tionspersoneel van Giesendam bracht zij op de hoogte. Toen de trein zich weer in beweging zette bleek de melding onvolledig, Gorinchem belde daarom Leerdam op, waar men zich met de conducteur in verbinding stelde. Het personeel van Leerdam vergat weer te vragen of het de eigen man /an de mevrouw of een vreemde was. Daarom wendde men zich naar het volgende station, Beesd. Daar hoorde men, dat de vrouw niet haar eigen man miste en de trein reed voort. Intussen hebben mannen van de spoorwegen de baan tien kilometer nagesnuffeld. Zij vonden niets. De rust op het Betuwelijntje keerde langzaam terug. Van Nelle bestellen In Zwitserland is bekend gemaakt dat dit land met ingang van 1 augus tus de invoer zal stopzetten van to- SCHAKEN DE TORNOOIEN VAN DE KNSB Van 4 tot 9 augustus zullen te Dor drecht onder auspiciën van de KNSB 3 schaaktoernooien worden gehouden t.m. de strijd om het open kampioenschap van Nederland, het toernooi om het Ne derlands kampioenschap voor dames en de z.gn. grote bondswedstrijden. Aan het toernooi om het open kam; i- oenschap nemen iel: C. B. van Weezei (Amstelveen) titelhouder, T. de Ruiter (Tiel), G. G. Boon (Breda). R. R. Arons (Naarden), Chr. Jansen (Waterland). E. J. Diemer (W.Dld), dr. C. Visser (Zwol le), ir. H. J. van Donk (Dordrecht), H. Bredewoud (Zwolle), P. H. Hoogen- doorn (Dordrecht), dr. E. A. J. M, Mul der (Bakel) en E. G. Kayser (Alkmaar). Voor het toernooi om de damestitel zijn geplaatst: 'mevr. F. Heemskerk (Amersfoort), mej. F. Heemskerk (Amersfoort), mevr. C. Roodzant (Rot terdam), mevr. A. van der Veen (Am sterdam), mej. C. E. Stegeman (Utrecht), mevr. M. Vreeken Vlaardingen), mej. mr. E. C. de Klerck (Den Haag) en mevr. G. O. van der Klift (Den Haag) In de bronswerkkantine te Amersfoort is gisteravond een aanvang gemaakt met een partij voor het nationaal dameskam pioenschap schaken, dat de volgende week in Dordrecht wordt gehouden. Deze partij ging tussen moeder en dochter Heemskerk. Na een openingszet van „oma" ontwikkelde zich een span nend duel, dat bij de 41e zet afgebroken werd in ongeveer gelijke stand. De par. tij wordt volgende wee!, bij het toernooi in Dordrecht afgespeeld. Van Nelle bestellen maten en uien. Dat betekent, dat ook ons land deze produkten dan niet meer naar Zwitserland zal kunnen exporteren. Voor de uien is dit ove rigens niet van groot belang want de Zwitserse markt is voor de Hollandse uien van ondergeschikte betekenis en de export hiervan moet trouwens nog beginnen. Tomaten gaan er de laatste weken regelmatig rond 100 ton per week naa- Zwitserland, dat is overi gens maar 1—2 pet. van de totale Nederlandse tomaten-export van de laatste weken. Farmers Union op de loer Komt de bolleninvoer in Engeland vrij?Er worden pogingen in het werk gesteld om het zo ver te krij gen, maar de mannen die het initia tief namen zullen moeten ervaren dat de weg die ze zijn ingeslagen, niet over rozen gaat. Ze zullen tevens moeten ervaren, dat de machtige Farmers Union alles zal doen om dat te verhinderen. Een deel der Engelse bollenimpor- teurs is echter allesbehalve in de wolken met de huidige gang van za ken. De kleinere zaken moeten een flink bedrag onder de tafel door stoppen als ze meer bollen willen hebben dan ze volgens hun quota kunnen krijgen en deze zakenmensen hebben dan ook een eigen vereniging opgericht: de Flower Bulb Users As sociation. Deze vereniging heeft twee erevoorzitters, die lid van het parle ment zijn: een labour en een aan hanger der tories. De association heeft een flinke groep aanhangers, maar ook de te genstanders laten zich niet onbetuigd. Een belangrijk deel der Nederlandse bollenexporteurs zou graag .zien dat de export vrij kwam. Degenen die dit niet graag willen zijn de grote Engelse importeurs, die voldoende quota hebben en deze groep heeft uiteraard een behoorlijk aantal vingers in de pap. Zij heeft uiteraard ook de steun van de grote Engelse bollenkwekerijen (in Spall- ding o.a.) die garen spinnen bij een import die aan banden is gelegd. Zoals te verwachten viel is het grote offensief van de tegenstanders ingezet en men gebruikt dezelfde dooddoeners als in het begin der vijl tiger jaren toen de import even eens vrij werd gegeven. Men schermt met dumpingsgevaar en een bedreiging van de eigen cul turen met een yver en met een geest drift, alsof men het werkelijk voor 100 meent Van Nelle bestellen fff (23) r om hem mem siïlmllthwimgai tenemen') (Joepie1 Nu met het volledewKhterop1) I BimnemIKdeltühntMbetmnenmM 1 J/ I 7 jjtlhhfil* H/AÏAAH/ £*if MMW /W.. .r/.. (Mn Uitred me meldt vlietende st/wrp De houding van de Engelse kwe kers is, nuchter beschouwd, een beetje te begrijpen ook. Wan-; men heeft in de dertiger jaren inderdaad enige minder feestelijke ervaringen opgedaan. Hier lagen de vaderland se bollenkwekers als gevola van de frisis, huiselijk gezegd „od één oor". Duizenden en nog eens duizenden manden met bollen bleven onver kocht en omdat het in die tijd maar al te goed bekend was dat John Buil véél kon gebruiken mits het maar een béétje kostte, had in Engeland op gezette tijden een ware invasie plaats van bollenreizigers. insiders beweren vandaag-de-dag nóg, dat het toen wel eens voor kwam, dat je de bollen in Engeland goedkoper kon kopen dan op de veilingen m Lisse. De Engelse kwekers ging net m die jaren dus allesbehalve naar den vleze. Daar men echter niet van plan was om zich zonder meer tot appel moes te laten concurreren, kwam het na veel ingezonden stukken en protesten en meetings dan zo ver, dat er onder de stoicijnse Engelsen zo iets als een bescheiden oproer be gon te dreigen Toevallig was wijlen de heer Hitier toen net op het punt gekomen, dat hij zijn Germanen zo ver had, dat ze onder veel Heil-geroep de Pooise grens overstapten; kreeg het Engeise vliegkampschip de Courageous een minder vriendelijke ontmoeting met een Duitse torpedo, die het schip niet overleefde en kregen de Engelsen voorlopig enige andere dingen om over na te denken dan een bollen- import.Men kon het de Engelsen na afloop van de krijgsbedrijven ni^t helemaal kwalijk nemen, dat ze de Hollandse bollenexporteurs er beleefd doch dringend op attent maakten, dat ze een herhaling van de voor oorlogse geschiedenis tot elke prijs wensten te voorkomen. De invoer werd ook al omdat het pond ster ling wel florissanter dagen had ge kend gecontingenteerd. De expor teurs op Engeland, die voor de oor log grote zaken met John Buil had den gedaan, voeren daar wel bij. Er was een vraag, waaraan nauwelijks te voldoen viel en ze verdienden een allervriendelijkst inkomen, ook al troffen ze tussen de zakenpost, zo nu en dan eens een enveloppe aan die de wijd en zijd vermaarde heffingen inééns van de heer Lieftinck bleek te bevatten In het begin der vijftiger jaren werd de invoer van bollen vrijgege ven. Maar dat duurde niet lang. En geland zat te krap in de deviezen en er kwam weer een contingentering. Dat is vandaag de dag nog zo. En nu pogingen in het werk worden ge steld om met een knipoog in de richting van de vrijhandelszóne! te komen tot liberalisatie der bollen invoer, nu slaat men onmiddellijk alarm. Men uit beschuldigingen aan het adres van de Hollandse bloem bollenmannen, alsof zy de aanstokers van het hele streven zijn. En men wijst op de toestanden die voor de oorlog zijn ontstaan en het enorme gevaar dat het precies dezelfde kant zal opgaan en meer van dat moois. Dat aan beide zijden van de Noord zee de situatie volkomen anders ligt dan in de dertiger jaren, daar rep pen de voorstanders van een gecon- tingenteerde invoer met geen woord over. Ze hebben aan hun zijde de machtige National Farmers Union en men moet er veiligheidshalve nog maar niet op rakenen, dat de invoer inderdaad zonder meer vrii gegeven wordt. Daarvoor is de invloed, der I NF.U. te groot. Dat zullen de bol- I lenexporteurs tot hun teleurstelling wel moeten ervaren! Van Nelle bestellen

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8