RIJNSTREEK Kinderen bouwen een corso ,i Fraude met cheques bij Soc. Verzekeringsbank opgelost Spoed-opcratic op zee 'OranjeboomN v t v s i De atoomdeskundigen te Genève Scherp DONDERDAG 31 JULI 1958 - DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Vrouw en 2 mannen baalden 22 mille binnen De grote verduisteringsaaak bij de Sociale Verzekeringsbank te Amster dam, begin juli gepleegd, is thans inet de arrestatie van de drie daders, do 44-jarige ambtenaar bij de bank I'. J. v. d. II., de 38-jarige ambtenaar S. C. M. v. 't 8., ook op de bank werkzaam, en mej. J. v. G., een 23- jarige kantoorbediende te Rotterdam, die 30 cheques, welke vals waren in gevuld, met een bedrag van ƒ22.500 bij verschillende postkantoren had geïnd. Ruim 141.000 gulden is terug gevonden, bovendien nog een scooter van het geld gekocht en andere arti kelen. V. 't S. had connecties aangeknoopt met v. d, H., met wie hij op hetzelf de kantoor werkte en die net als hij schulden van zakelijke aard hadden, Bij de Bank zouden ze hun slag slaan, aldus het plan van v. 't S. Hij pakte 30 blanco ehèques welke zij voor hun plan nodig hadden. Op een gehuurde schrijfmachine tikte hij de gefingeerde naam „H, L. van Westerlaken", telkens met een ander adres zoals te Haarlem, Am sterdam. Leiden, Bloemendaal en Heemstede. De originelen van de for mulieren gingen naar de PTT en de afschriften werden door de bank, zo als gebruikelijk, naar de „belangheb benden" verzonden. De vervalste ehèques waren uitgeschreven voor 752,16 met de omschrijving: salaris plus vakantietoeslag. Willem van Heek, de 40-jarige ma gazijnmeester van het vrachtschip „Soestdijk" van de Holland-Amerika lijn dankt zijn leven aan het Franse passagiersschip „Ile de France". Zondag heeft, naar gisteren bij aankomst in New York bekend werd, de Ile de France midden op de oceaan haar koers gewijzigd om Van Heek van de „Soestdijk' over te nemen. Deze zeeman moest namelijk op staande voet een blindedarmoperatie ondergaan. De „Soestdijk" had echter geen dokter aan boord. Zondagmiddag om half vier kreeg de kapitein van de Ile de France dit bericht. Hij wijzigde zijn koers der tig graden en spoedde zich naar de „Soestdijk". die 350 mijl weg was. 's Avonds om elf uur ontmoetten de schepen elkaar. Een sloep van de „Soestdijk" bracht Van Heek naar de Ile de France. Een pasagier van de IJe de France dr William F. Cptting uit Massachusetts verrichtte, samen met de scheeparts dr Michel Belafon, da operatie. Nu haalde v. 't S. mej. v. G., die hij in de trein had leren kennen, er bij. Zij ging met de afschriften ver schillende postkantoren af met het rijbewijs van v. d. H. waarop de naam was veranderd in H. L. van Wester laken terwijl de foto van mej. v. G- erop was geplakt. Het stempeltje was wat bijgewerkt. Bovendien kreeg de vrouw twee brieven mee op papier van de bank In de een stond te le zen, dat de bank het bij uitzondering goedvond, dat het salaris werd uit betaald op een vakantie-adres. De an dere brief bevatte een verklaring van de „bank", dat de ehèques aan haar konden worden uitbetaald tegen overlegging van haar rijbewijs en het afschrift van de chèque. De sleutel van de affaire lag voor do recherche in een hotelletje aan de Overtoom te Amsterdam, waar de vrouw rond 7 juli logeerde en waar V. 't 8. een bijbaantje had. De ehè ques werden door de postkantoren alle uitbetaald en mej. v. G. kreeg 10 voor haar moeite waarvoor z^j b,a. een scooter kocht. Intuïtie bij de leiding van de bank gaf de eerste stoot in deze richting. Zeven man werden verdacht onder wie v. 't S. en v. d. H. De eerste had zich na 1 juli ziek gemeld en v. d. H. moest na 9 juli op last van de dokter een blauwe bril dragen. Op 9 juli ook kwamen alle ehèques op dezelfde naam binnen bij de bank. Toen werd alarm geslagen. V. 't S. bekende vlot toen hij eenmaal tegenover de politie stond. Zijn medeplichtigen werden in snel tempo ingerekend. Snuffelziekte bij varkens te Limburg Honderden dieren geslacht Op enige boerenbedrijven in Noord- Limburg is de snuffelziekte onder de varkens uitgebroken. Door deze ge vreesde ziekte moesten reeds hon derden dieren worden afgemaakt. De ziekte geeft een vergroeiing aan de snuit van het varken te zien; de hele varkensstapel moet worden afge maakt, als de ziekte zich bij één en kel dier openbaart. Het vlees blijft echter voor consumptie geschikt en de waarde van de dieren krijgt de fokker vergoed. In Baarlo verloor een varkensfokker 336 varkens en biggen, waaronder 70 stamboekdie- ïen. Bij een ander werden 250 die ren geslacht. Vijf olifanten, bestemd voor de dierentuin van Mexico stad hebben woensdag in deze stad een paniek gezaaid, toen zij op het station schrok ken van een stoomfluit. Een zestig jarige man werd door een der dieren gedood. Deze olifant werd door de politie doodgeschoten. De overige dieren werden naar de diereptuin overgebracht. alléén hppft 1 heeft i j - P I L S N E R Te Petten heeft zich in de nacht van dinsdag op woensdag een tra gisch verdrjnkingsgeval voorgedaan. Het 18-jarige Duitse meisje Herta Erika Grubert, dat tezamen met een echtpaar in Petten logeerde en woens dag naar Duitsland had zullen terug keren, gaf te kennen nog even te wil len baden. Samen met de man van het echtpaar en. een Duitse dame uit het pension ging zy omtreeks mid dernacht naar het strand. Zij hebben zich daarbij waarschijnlijk te ver in zee gewaagd met het gevolg, dat het meisje door de stroom werd gegre pen en verdronk. De twee andere baders hebben nog geprobeerd het meisje te redden, doch zij moesten haar helaas loslaten. Daar er verder niemand op het strand aanwezig was, moest van ver dere reddingspogingen worden afge zien. Later op de ochtend is het stof felijk overschot aangespoeld. De grootste ballon, die men ooit heeft gebouwd met een inhoud van ongeveer 190.000 kubieke meter is woensdag boven Crosby in de Amerikaanse staat Minnesota ont ploft, toen hij op twaalf km hoogte door een snelle luchtstroom werd gegrepen. De ballon was door de Amerikaanse luchtmacht opgelaten in een poging om een hpogterecord omstreeks veertig km te vesti gen. Statistieken hebben aangetoqnd. dat er bij de grote verkeersintensiteit elk uur twee Fransen om het leven komen en vijf blijvend invalide wor den tengevolge van verkeersonge vallen. Dit heeft de Franse autori teiten er toe gebracht om de tot dus ver grootste c-.mpagnc voor ver keersveiligheid te beginnen met het oog op de grote vakantie-uittocht in augustus. Een Westerse deskundige op het gebied der kernenergie heeft woens dagavond verklaard, dat zijn colle ga's uit landen aan beide zijden van het „IJzeren Gordijn" alle kans ma ken tenminste op technjsche basis overeenstemming te bereiken over een stelsel om te kunnen nagaan, of er ergens ter wereld een kernwapen tot ontp'offing is gebracht. De betrokken geleerden hebben reeds overeenstemming bereikt over de voornaamste methoden om vast te stellen, dat zich kernontploffingen hebben voorgedaan. Zij moeten thans aan de hand hiervan een goed functio- POTLOOD en GEEST No. 507. Horizontaal: 1. schor. 3. boom, 5. mak, 7. pookijzer, 9. stad in Frankrijk, 11. smulpartij, 13. kikker kuit, 15. baan voor balspel, 16. verf stof, 18. priem, 20. gem. in N.-Brab., 22. boom, 23. spoorrichel, 24. door twee deelbaar. Verticaal: 1. brok, dik stuk, 2. ge bod, 3. zandaal, 4. knol, 6. bijl, 7. bouwval, 8. onderrichten, 10. vlakte maat, 12. dwaas, 14. opschrift of naam van een boek, 16. voegwoord, 17. gravure, 19. stop van een vat, 21. gem. in Gelderl. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 506. Horizontaal: 1. saken, 4. grap, 7. Nesle, 9. postuur, 11. pop, 12. set, 14. al, 15. ami, 16. do, 17. net, 19. ben, 20. negeren, 24. teler, 26. leek, 27. knap. Verticaal: 1. si, 2. knop, 3. Ees, 4. glu, 5. reus, 6. pa, 8. stempel, 9. Po len, 10. reden, 11. pan, 13. ton, 18. tête, 19. Bern, 21. gek, 22. rek, 23. o.l., 25. op. nerend stelsel van toezicht ontwer pen, dat gebruikt zou kunnen wor den, indien de landen van Oost en West overeenkomen de proefneming met kernwapens te staken. Aan de thans te Genève bijeen zijnde geleerden uit de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk, Canada, de Sowjet-Unie, Polen, Tsjecho-Slowakije en Roemenië is verzocht, donderdag een eerste rap port aan hun regeringen uit te bren gen. Beroep op bevolking van Cyprus De Griekse premier, Karamanlis, heeft woensdagavond een beroep op de Griekse Cyprioten gedaan om te helpen bij het herstel van de vrede en orde op het eiland. Hij deed dit in antwoord op een verzoek van de Brit- se regering. In politieke kringen te Londen is meegedeeld, dat premier Macmillan aan zijn ambtgenoten van Turkije en Griekenland had verzocht met hem een beroep op de bevolking van Cy prus te doen om een einde te ma ken aan de geweldpleging. Aartsbisschop Makarios, de leider der Griekse Cyprioten, die in balling schap te Athene verblijft, verzocht woensdagavond de Britse regering een parlementaire commissie naar Cyprus te zenden voor een onderzoek naar de jongste geweldpleging en „ter vaststelling van de verantwoorde lijkheid der Turkse Cyprioten, die deze zijn begonnen". Hij antwoordde hiermee op een ver klaring van de Britse minister van koloniën, die dinsdag in het Lagerhuis de bewering van de aartsbisschop, dat de gewelddaden door de Turken waren uitgelokt, weersprak. Het voornaamste is thans echter een einde te maken aan het bloedver gieten, aldus de aartsbisschop, die de Turken verzocht duidelijk te verkla- ren, dat zij hun aanvallen op Grie ken zullen staken. Hij was ervan overtuigd, dat de Griekse Cyprioten onmiddellijk hun acties zouden be ëindigen, omdat hun „zelfverdedi ging" niet meer nodig zou zijn. Boekittinggi opnienw aangevallen Voor de tweede maal in een week lijds hebben troepen van de opstan delingen in Midden-Sumatra een aan val gedaan op Boekittinggi, de vroe gere zetel van de revolutionare re- De miskleuren uit Neer- lands meest verkocate 22 cent sigaar gering. Zij werden echter door de regeringstroepen teruggeslagen, aldus een mededeling van het legerhoofd kwartier in Djakarta. Ditmaal voerden de opstandelin gen gelijktijdig een aanval uit op Batoesangkar. veertig kilometer ten zuiden van Boekittinggi. Zij slaagden erin tot het voornaamste marktplein van de stad door te dringen, alvorens door de troepen van het centrale le ger te worden teruggeslagen. Zeerovers Een bende van ongeveer dertig zeerovers zwerft rond in de wateren rond Tarakan, Noord-Oost-Borneo, zo heeft het Indonesische persbureau Antara berioht. De piraten waren goed bewapend en vielen schepen aan op weg naar Brits-Borneo. Indonesische patrouilles in het ge bied slaagden er niet In de zeerovers op te sporen. Ned, bergbeklimmer verongelukt De Nederlandse student Theodor van Lookeren Campagne uit Zalt- bommel is in het ziekenhuis te Mor- begno in Italië overleden, nadat hij zwaar gewond was geraakt bij een val tijdens de beklimming van de berg Pizzo Badile. Hij wilde eergisteren met een an dere Nederlandse jongeman de noord oostelijke bergwand beklimmen. Zy waren met een touw aan elkaar ver bonden. Toen zij op drieduizend me ter hoogte waren gleed Theodoor, die voorop ging, uit en sleepte zijn met gezel mee in zijn val langs de berg wand. De val werd gebroken door dat het touw achter een uitstekend rotsblok bleef steken. Italiaanse gidsen, die het ongeval hadden gezien, kwamen direct te hulp en brachten Theodoor naar het zie kenhuis, waar hij 's nachts overleed. De andere jongeman is geheel bui ten gevaar. ALPHEN AAN DEN RIJN Nat, maar gered. Gisteravond omstreeks 8 uur is op de Heimans wetering ter hoogte van de scheeps werf „De Dageraad" te Alphen aan den Rijn het motor jacht je „Dolfijn" door het motorschip „Tehan" van Stad aan 't Haringvliet overvaren. Het jacht, dat bemand was door de eige naar, de heer J. Koopman, uit Amster dam en diens echtgenote en 11-jarig zoontje, zonk snel. Het drietal kwam te water en werd door de heren J. de Bruin en T. Willemsen, beiden uit Weesperkarspel met hulp van een motorsloep uit het water gered. Nie mand liep letsel op. Volgens de eerste berichten kwam het jacht plotseling dwars o£ het wa ter te liggen, doordat de motor was afgeslagen. Nadat de drenkelingen door aan de wal wonenden van dro ge kleren waren voorzien werden zij bij te Alphen wonende familie opge nomen. De familie Koopman was op vacantie. BOSKOOP Zwemdiploma behaald Aange zien Boskoop geen eigen zwembad heeft is een gedeelte van de Bos- koopse schooljeugd ook in dit sei zoen weer in de gelegenheid gesteld om in het zwembad te Waddinxveen zwemonderricht te ontvangen en eventueel een zwemdiploma te be halen. Aan dit diploma-zwemmen hebben 193 leerlingen deel genomen waarvan er 183 slaagden. Voor diplo ma A waren dit er 130 en wel 73 meisjes en 57 jongens en voor het diploma B behaajden 25 meisjes en 28 jongens met goed gevolg de eind streep. Benoemd Bij Koninklijk Besluit zijn uit voordracht van het Bedrijfs- schap voor de Export van boomkwe kerij-producten, benoemd tot bijzon der lid van het college van beroep voor het bedrijfsleven, de heren J. a, Venema en Th. Brans, beiden te Boskoop. HAZERSWOUDE (Gr.) programma van het priesterfeest. Het programma bij gelegenheid van de priesterwijding en de eerste plech tige H. Mis van de eerste priester-car- meliet uit de parocMe van St. Ber nard us, pater Bernard us Heemskerk O.C.D., luidt als volgt: Zaterdag 2 augustus om kwart over zes zal de neomist bij de parochiegrens bij Oosthoek worden verwelkomd. Daar na zal hij in een feestelijke stoet, be geleid door de organisaties en jeugd verenigingen, naar' dé kerk wordpn geleid, waar hij om 7 uur een plech tig Lof zal celebreren. Zondag 2 aug. zal de neomist om kwart over negen door een stoet bruidjes worden afge haald van de Pius X-scthool. Om half tien zal dan de plechtige Hopgmis door hem worden opgedragen. Des middags van 2 tot 4 uur is de recep tie, waaronder het parochiecadeau -aj worden aangeboden. Deze receptie heeft plaats in de aula van de Pius X-school. Het feest zal worden beslo ten met een pleohtig danklof om half vijf. LANGERAAR diploma-uitreiking r.k. landb. huishoudschool De meisjes die aan de Maria Go- retti Landbouwhuishoudschool met goed gevolg hun examen hadden af gelegd ontvingen een der volgende diploma's; Kinderverzorgster: Ria van Koert, Adri Vlagman, Nora Voortjes, Olga Hölscher, Janny Vink en Rina Hel ling. Huishoudassistente: A. Akerboom, L. van Benten, L. v. d. Boogaard, M. Bouwmeester, A. Egberts, A. Hoo- gervorst, R. Hoogervorgt, J, Hijdra, C. Keyzer, B. Mank, A. Pieterse, Th. Slof, J. Straathof, L. Zevenhoven, R. v. Koert. Primaire opleiding: R. Akerbopm, A. v. d. Berg, G. v. d. Boogaard, J. Bos, A, B'urgmeijer, T, Epping, T. Helling, A. Hoogervorst, L. Hooger- vorst, T. Hoogervorst, A. Koeleman, A. v. Lammeren, C, Lelieveld, R. Mol, T. Sassen, D. Slof, R. Valen- tijn, R. v. d. Vlugt, B. v. Eijk, L. Hoogervorst, A, v. d. Hoven, A, v. d. Jagt, Sj. de Jong, C. Klijn, M. Koe leman, A. Kroft, N. Poelwijk, A. Twaalfhoven, A. Ubink, A. Voorn, M. Waglen, J. v. Zaal, S. Zeijerveld, R. v. Zaal, L. Akerboom, A, Bouw meester, A. Blommesteijn, N. Braam E. Brand, A. v- d. Burg.'j. v, Diemen A. Keyzer, J. de Koning, J. v. Lam meren, R. Rijkelijkhuizen, H. Valen- tijn, Gr. Valentijn, B. v. Veen, A. Verlaan, B. Zwirs, G. Vork. Afge wezen 4. NIEUWVEEN P.V. „De Witpen". Concours met jonge duiven vanaf Duffel over een afstand van 124 km. De duiven wer den gelost te 0.8.05 met z.w, wind. Aankomst eerste duif te 09.38, met een snelheid va nl323 m. per minuut. Uitslag: W. Schuurbier 1, G. J. Os kam 2, 12, 18. C. v. Bemmelen 3, 10, 11, 13, 14, 15, 19. H. Burggraaff 4, 7, 8, 9. B. Wassenburg 5, 6. J. Wahle 16. Mevrouw RooversAbels 17. A, Bijl 20. Concours vanaf Vilvoorden eens met jonge duiven. De afstand was 143 km, De duiven werden gelost te 0.7.45 uur met z.w. wind. Aankomst eerste duif te 0.9.28 uur, met een snelheid van 1385 m. per min. De uit slag was als volgt: C. v. Leeuwen 1. C. v- Bemmelen, 2, 4, 20, 21. H. Burg graaff 3, 17, 19, 22. A. Bijl 5, 7. J. Wahle o, J. van een 8. W. Schuurbier 9, 15. Mevrouw RooversAbels 10, 14. G. J. Ockam 11, 13. B. Wassen- burg 12. 16. C. Koeleman 18. i NOORDEN Nederlaag van L.T.J. Het is de L.T.J. afd. Noorden niet gelukt om dp suprematie, die ze reeds gedurende enkele jaren bezat, pok dit jaar te handhaven. De aanleiding hiertoe was de nederlaag die het dezer dagen leed tegen een elftal vay de afd. Leimui- den. Daardoor is voor dit jaar de kans op een kampioenschap op het onder deel voetbal van het district verke ken. Noorden stai-tte bijzonder fej en bijna had dit ook succes toen L. Schalkwijk met een hard schot de keeper van de gastheren bijzonder op de proef stelde, maar deze toonde zich goed opgewassen tegen zijn schot. Na dit overrompelende begin nam Lei- muiden dat mei windvoordeel speelde het heft in handen. Nadet Noorden een hoekschop had genomen werd de bal door de gastheren direct naar vo ren gedirigeerd waar de achterhoede nog niet geheel was hersteld. Dit be tekende een vrije kans voor Leimui- den en het was door een onhoudbaar schot (10). Ongeveer een tien mi nuten later wisten de gastheren op nieuw het net te vinden, nu door een fout met wegwerken van de bal, die in eerste instantie door de keeper was gemist, 20 dus. Na de pauze heeft Noorden voort durend de meerderheid gehad maar het wist de :e niet in doelpunten om te zetten. Bovendien werd het laatste kwartier gespeeld in het half duister waardoor het spel ontaardde in een partij waarbij soms finaal over de bal werd heengetrapt. Ongeveer tien mi nuten voor het einde wist Leimuiden de wiqat veilig te stellen door een doelpunt dat door de keeper van de gasten niet werd gezien en pas toen de bal aohter hem in het net lag rea liseerde hij zich, dat het 30 was. 0UD-ADE Oranjefeest. Toen dinsdagavond half zeven de voorzitter namens het bestuur van de plaatselijke Oranje vereniging het oranjefeest opende was de belangstelling niet overmatig groot. Zeker er waren de traditionele vermakelijkheden op het feestterrein aanwezig en de jet gd liet zich niet onbetuigd, maar de ouderen konden hun werk. niet zo ontijdig in de steek laten. Toch mochten in de loop van de avond de volksspelen zoals Lan- dru onthoofden en tonknuppelen zich in veler belangstelling verheugen. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Donderdag 31 Juli 1858. Parijs Onlangs had er tus- schen Guelma en Bona (Alge- rië) een merkwaardig voorval plaats, Pe diligence die tusschen die plaatsen rijdt, werd in haren loop gestuit door een kolossa len leeuw, die zich op den weg had geplaatst en de paarden plotseling deed stilstaan. De passagiers wierpen met bran dende lucifers en vlammend pa pier naar den leeuw, die einde lijk met deftigen tred wegging. Blokjesrapen voor jongens: 1. Jan v. Zgen; 2. Jan v. Seggelen; 3. Chr. v. d. Hulst. Vlaggensteken voor meijes: 1, Pe tra Vrijburg; 2. Ineke v. d. Geest; 3. Ria Heijkoop. Slof lopen: 1. Jeanne v. d. Geest; 2. Jopie Velzeboer; 3. Gerda v. Zoen. Ballonblazen: 1. Henk v. Klink; 2. Hans Olijerhoek; 3. Wim Opdam. Tonlopen: 1. G. v. Seggelen; 2. Ton v. d. Geest; 3. Piet v. d. Geest; 4. Jac. Uljee. Hoedenrace: 1. Laura v. d. Geest; 2. Corrie Pennings; 3. Ria Hartog; 4. Ria Opdam. Landru-onthoofden1. Koos v. d. Geest Jz.; 2. Wim v. Klink; 3. Rich. Hartog; 4. A. Koek; 5. (toegevoegd) C. v. d- Poel. Tonknuppelen: 1. J. H. v. d, Poel, prijston; 2. Jac. v. Schie Pz„ premie- ton. Vergierde rijtuigen: 1. Jac. v. d. Poel Jac.z.; 2. D. v. d. Poel; 3. Gonnie en Ria v. d. Poel. Ringsteken Heron: 1. D. v. d. Poel Dz,; 2, Jac, v. d. Poel Jz.; 3. H. v. d. Geest; 4. Bert Opdam. Idem dames: I. Gonnie v. d. Poel; 2. Riet Pennings Cd.; 3. Mevr. J. v. d. Poel-Borst; 4. Mevr. Heemskerk- Straathof. Tonrijden dames: 1. Jo v. Schie Nd.; '2- Mevr. Olijerhoek-Dobbe; 3. Dora Heemskerk Nd.; 4. Truus v. d. Poel Dd.; 5. (toegevoegd) R. v. d. Huls. Tobbetje steken: 1. D. v. d. Poel Dz.; 2. Huub Bartels; 3. P. Opdam; 4. Leo Uljee. Kw~de Trien steken: 1. Nel Roos; 2. Jeanne Olijerhoek Pd.; 3. Nellie Heemskerk Nd.; 4. Gerarda de Haas Jac.d. Woensdagavond acht uur reikte voorzitter N. P. Heemskerk de prijzen uit, bracht dank aan alle medewer kenden, bijzonder ook de Rijkspolitie. Daarna zette men in de beste stern- Woensdagmorgen was echter het ming het feest voort, terwijl de jeugd Oranjezonnetje present, toen werd het eerst goed feest. De jeugd trad aan, een feestelijke ballonoptocht, prettige muziek en veel blijheid, een ruime tractatie op het feestterrein en al spoedig maakte een echte kermis vreugde zich meester van jong en oud. Versierde rijtuigen verschenen ter keuring- en ter ringrïjderij. Oud Ade bezorgde zichzelf een prettige dag met veel jolijt. De kinderen van de eerste klas amuseerden zich met ringwerpen. Meisjes; l. Thea v. Schie; 2. Ina v. d. Geest; 3. L. v. d. Hulst. Jongens: 1, A, Schakenbos; 2. Hen- nie v. Zoen; 3. F. Plasmeijer. voor het te bed gaan zich afvroeg: Waar zou mijn ballonkaartje terecht gekomen zijn? Domper. Jammer genoeg werd omstreeks elf uur op de feestvreugde op het ter rein ontijdig een domper gezet. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak, vermoedelijk bij het laden der buksen, is een dei personeelsleden van de sehiettent door een kogeltje aan het hoofd getroffen. Dokter van der Werf achtte overbrenging naar 't ziekenhuis noodzakelijk. De Rijks politie heeft de zaak in onderzoek. Leidse kinderen zijn vandaag in ver schillende delen van de stad bezig geweest met de opbouw van een kin- der-bloemencorso, dat vanavond door de stad trekt. Zij hebben de bloemen van de vriendelijke buur Rijnsburg ontvangen en verder wordt de gehele opbouw aan eigen fantasie overgela ten. In een loods aan de Rijnkade za gen wij kinderen van de r.k. vacantie - bezigheden druk met planten en bloe men in de weer om een praalwagen In gereedheid te brengen; een wagen die de lof van het vissen bezingt. Men heeft een polderlandschapje gemaakt met een sloot daarin, waaraan enige Jongens grote vorens en baarzen om oog slaan. De foto toont Peter Moe- nen uit Leiden en Ton Hogenboom uit Warmond in actie. (Foto: De Leidse Courant).

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2