I DUINSTREEK RUN STREEK Inwoners van Leiden en omgeving reisden naar Beauraing Slwtugat &>JL£(JTÜ$TAD Scherp WOENSDAG 30 JULI 1958 DE I.EIDSE COURANT PAGINA Indrukwekkende bedevaart Maandagavond om half tien arri veerde de touringcar in Leiden, waarmee ongeveer 50 pelgrims een 3-daags bezoek hedden gebracht aan het genade-oord Beauraing. De reis, die zaterdagmorgen om 7 uur begon, werd voorafgegaan door 'n H. Mis in de kerk van Maria Hemel vaart en St. Jozef. De weersomstandigheden waren niet erg gunstig, maar 't bleek, dat de geestelijk leider, kap. H. de Jong, overal in voorzien.had. Zo had hij zelf voor 2 zonnetjes gezorgd nl .2 van zijn congreganistje, die de reis mee maakten. Nadat onderweg enkele pel grims ingestapt waren, werd 't reis- gebed gebeden en ging de tocht via Rotterdam op de grens aan. In Rijs- bergen werd even gestopt voor een kopje koffie. In een plensbui moesten de pelgrims terug naar de bus ren nen. Over Belgisch grondgebied, Antwerpen, Brussel, langs de Expo '58 naar Jezus eik (middagpauze) en daarna via Namen, Dinant naar An- seremme. Daar wachtte de reizigers een wolkbreukje. Om pl.m. 5 uur kwam men Beauraing binnenrijden, waarbij de reisgenoten luide het Mag- Reactie op model-actie stucadoors De samenwerkende stucadoorspa- troons uit Leiden, Katwijk, Noord- wijk en Alphen aan den Rijn hebben gisteravond besloten maatregelen te nemen in verband met de houding van de werknemers in het stucadoors- bedrijf in genoemde plaatsen. Indien de werknemers deze week niet hun langzaam-aan-actie beëindigen zullen zij (allen) net ingang van marvadag 4 augustus worden uitgesloten. De patroons hebben dit in een schrijven meegedeeld aan de katho lieke bouwvakarbeidersbond, de Ned. Chr. bouvvarbeidersbond en de Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond. Geen vrouwenwerk? Het was de bedoeling, dat het bloe mencorso Rijnsburg-Oegstgeest-Lei- den geopend zou worden door de vrouw van de consul-generaal van Groot-Brittannië, mrs Bumstead. We vernemen thans dat de consul gene raal. mr Keneth Bumstead, besloten heeft zelf het corso te openen door de laatste hand te leggen aan de laat ste praalwagen. DE VICTORIA REGIA BLOEIT. Het jaarlijks gebeuren in de Hortus Botanicus staat weer voor deur. De Victoria Regia gaat haar schoonheid voor een korte tijd weer prijs geven aan een ieder die het maar wil zien. Zij bloeit vanavond en morgenavond nificat zongen. In hotel „Salve Regi- na" werden de kamers verdeeld en nadat men zich had opgefrist, ging men in processie bloemen brengen bij 't Mariabeeld in de tuin der ver schijningen. Het moet vor kap. De Jong een verrassing geweest zijn, om in Beauraing ook z'n vader, moeder en enkele familieleden te ontmoeten, die met de Leidse bedevaart alle plechtigheden hebben meegemaakt. Om half 7 kwam Andrqée Wegeimbre (één van de ziensters) 't rozenhoedje bidden, op de plaats waar zij dat 25 jaar geleden deed tijdens de ver schijningen en waar zij dit iedere avond om half zeven herhaalt. Hierna was er een kort lof. Zon dagmorgen was het gelukkig mooi weer. Er werd een H. Mis opgedragen in de openlucht voor alle ingekomen intenties. De Kruisweg hierna was voor velen even zwaarder dan ge woonlijk. Deze werd nl. in 't Maria- domein gehouden waar een kronke lend pad statie voor statie omhoog voert. Maar aan 't eind daarvan kreeg men een prachtig uitzicht over het plaatsje Beauraing Om half 12 be gon de plechtige Hoogmis op de Es planade, welke bijgewoond werd door ongeveer 1000 Brabanders, die maar enkele uren in 't genadeoord verble ven, waarna zij de thuisre's weer aan vaardden. 's Middags werd een pro cessie gehouden waarna een lof met ziekenzegen. Dit was een van de hoog tepunten van het verblijf. Ook de avondwake was indrukwekkend. Men had daar immers allemaal wat te vragen. In diepe stilte zocht iedereen z'n slaapplaats weer op. Met de maandag kwam jammer genoeg weer 't eind van de Leidse bedevaart in zicht. Half zeven H. Mis, ontbijt en daarna instappen voor de thuisreis. Nog étnjnaal langs de tuir bij de hagedoorn en met 't Magnificat re den de Leiaenaars het Maria-oord weer uit. De bedevaart werd met en kele gebeden besloten.. Via Waterloo en na een bezoek aan de „Koekel- berg" in Brussel arriveerde de bus in Baarle-Nassau voor het afscheids diner. VICTORIE OP HET N.K.S.-JEUGDKAMP TE BERG EN DAL Men schijft ons: Nadat we dus maandagmiddag naar „Wonderland" waren geweest, was er voor de avond door de kamp staf een groot spel uitgezet in de bos sen nl. een vossenjachtspel. Het hele kamp werd verdeeld in drie groepen: rood, wit en blauw. De meisjes van „Victorie" waren bij blauw inge deeld. Na werkelijk een verrukke lijke speurtocht door de bossen wist de groep rood de buit, die bestond uit 100 grote zouten droppen, in de wacht te slepen. Om half tien was iedereen weer op het kampterrein terug en spoedig waren allen in een diepe slaap verzonken. Voor dinsdag stonden er geen wedstrijden op het programma, zodat we er de hele dag op uit konden trekken. Allereerst wer den er te Nijmegen een stel fietsen van de trein gehaald. Daarna wer den de bezienswaardigheden van Nij megen bekeken en een aanval ge daan op de souvenirwinkels. Na het vertrek van Victorie uit Nijmegen waren deze winkels „leeg" verkocht. Vanuit Nijmegen werd een speur tocht door de mooie omgeving per fiets ondernomen. Gezien het heuvel achtige terrein werd het een zeer vermoeiende maar schitterende tocht. Nadat we in de middag van een rust pauze hadden genoten, bleek dat, toen we weer op de fiets wilden vertrek! en, Tony Burgermeijer haar fietssleuteltje had verloren. Na wat gereedschap bij mensen in de buurt geleend te hebben zoals hamer en nijptang, lukte het na een half uur om het slot van de fiets te slopen. Om 5 uur waren we weer in 't kamp terug. Na het avondeten, dat wer kelijk voortreffelijk is, was er ge durende de avonduren een gezellige bijeenkoms in het kamphuis met o.a. poppenkast. Om tien uur lag iedereen weer on der de wol en allen sliepen als mar motten. Voor vandaag stonden er wedstrij den op het programma o.a. handbal, hardlopen, vergooien en hoogsprin gen, terwijl in de namiddag de hele kampbevolking een bezoek gaat brengen aan ae H. Landstichting. Nadat het weer gisteren nogal buiig v/as, was het vandaag droog maar guur. De stemming was echter opperbest en we vermaken ons uit stekend. k A C* KNIPPERBOLLENPIJN Gisteren zijn de werkloze, afge knotte knipperbollen aan de Prinses- sekade officieel opgeruimd. Een epi sode in het gemeentelijke verkeers- huishouden is hiermede afgesloten, maar het knipperbollenprobleem blijft bestaan. Geregeld vinden bij het Station kettingbotsingen plaats, en de kas in de Hortus is op deze doordat een automobilist onverwachts avonden geopend van 9 tot 11 uur. Wie vandaag komt kijken ziet de Vic toria in witte bloei, morgenavond zal ze rose zijn. Een andere bijzonderheid in de Hortus is de bloeiende Duitse Pijp- bloem, een eendagsvlinder, welke al leen vanavond staat te pronken. Al les bij elkaar dus wel een zeer de moeite van een gang naar de Hortus waard. En dat gecombineerd met een bezoek aan het in de bloemen baden de stadhuis. De Bloemenweek doet haar naam eer aan. POTLOOD »n GEEST No. 506. Horizontaal: 1. alcoholische drank uit rijst (Japan), 4. kwinkslag. 7. plaats waar Napoleon in 1814 de Pruisen en Russen versloeg, 9. gestal te, 11. speelgoed, 12. sportterm, 14. telwoord, 15. vriend (Fr.), 16. mu zieknoot, 17. keurig, 19. mandje, 20. doen of iemand er niet is, 24. kweker, 26. oningewijde, 27. welgevormd. Verticaal: 1. muzieknoot, 2. begin sel van blad of bloem, 3. buurtschap onder de Dr. gem. Borger, 4. vogel lijm, 5. iemand of iets van zeldzame grootte, 6. familielid, 8. afdruk, 9 land in Europa, 10. oorzaak, 11. bosgod, 13. houten vat, 18. hoofd (Fr.), 19. stad in Zwitserland, 21. dwaas, 22. lat werk, 23. aardrijkskundige aandui ding, 25. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 505. Horizontaal: 1. wip, 3. dak, 5. hij, 6. ooi, 7. me, 9. es, 10. el, 12. log, 14. iet, 15. Aalst, 16. via, 17. een, 19. la, 21. ar, 22. ly, 24. Ada, 25. en, 26. kap, 27. ink. Verticaal: 1. wij, 2. pos, 3. die, 4. km, 5. hol, 8. ent, 9. egaal, 11. liter, 13. elf, 16. val, 18. non, 20. aap, 21. aai, 23. ijk, 25. e.k. voor een voetganger moet remmen, Maandagmiddag bijvoorbeeld was er schade aan enige wagens op het Sta tionsplein, omdat een van de be stuurders in een rij auto's niet snel genoeg reageerde. Voetgangers zijn hier dikwijls schuldig aan, omdat zij van dit pad nog geen gebruik weten te maken. Zij aarzelen bij het oversteken, de aarzeling maakt zich ook van de automobilist meester en op deze wijze ontstaan de ongelukkerDaarnaast zijn er laakbare autobestuurders, die zich van een knipperbollènpad niets aantrekken. Van beide zijden worden kostbare fouten gemaakt en nu is het maar de vraag of de weggebruikers op den duur aan deze uit Engeland overgewaaide voetgangersbeveiliging kunnen wennen. Ook de knipperbol- Agenda Leiden WOENSDAG, 30 JULI. Club de Limetz. Repetities voor reis naar Frankrijk. Speelplaats Lorentz- kade, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 19.00 uur nam DONDERDAG 3; JULI. Leidse Bloemenweek. Kindercorso. KaasmarktStadhuisplein, 8 u. nam. VRIJDAG 1 AUGUSTUS. ZATERDAG 2 AUGUSTUS. Leidse Bloemenweek. Rijnsburgs Bloemencorso. Intocht in Leiden: 15.30 uur nam. Avondcorso: Jan van Houtkade 20.30 uur nam. Leiden: Apotheek van Driesum. Mare 110. tel. 20406. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 25 juli tot 1 aug. zij door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino „Sissi, keizerin en moe der", alle leeftijden. Lido: „Jantjes tegen wil en dank", alle leeftijden. Luxor: „Droomeiland", alle leef tijden. Trianon: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar. Rex: „Stan Laurel en 01. Hardy bij de luchtbescherming", alle leeftijden. len op het Levendaal veroorzaken gevaarlijke situaties, gedeeltelijk ook omdat de wachtende auto's het kruis punt Kraaierstraat blokkeren. We vragen ons af of de Brusselse methode van beveiligde overgangen met verkeersliohten en een drukknop voor de voetgangers niet doelmatiger is. Door een druk op de knop kan de voetganger de weg vrij maken. Op die manier is er eerder kans, dat groepjes van de overgang gebruik maken en er aan de schermutselingen tussen de twee groepen van wegge-" bruikers een eind komt. Nadeel van dit systeem is, dat de voetganger na dat hij op de knop heeft gedrukt nog vóór het verkeerslicht op groen springt pleegt over te steken, omdat de weg vrij is, met het gevolg, dat het wegverkeer voor niets voor het rode licht moet wachten. Elk sys teem heeft zijn nadelen, de voordelen overwegen eerst nadat we geleerd hebben van de voorschriften in het verkeer een gedisciplineerd en doel matig gebruik te maken. Klop maar op 'n deur. In de nacht van maandag op dins dag heeft een inbreker zijn slag ge slagen in twee winkelpanden aan de Hoge Rijndijk. In beide huizen wist de man binnen te dringen door het opentrekken van de achterdeur. In de ene winkel, een textielzaak, leegde hij de kassa, waarin zich 349 gulden bevond; in de andere, een groenten- winkel haalde hij uit de toonbanklade een bedrag van 57.50. Zoals wij reeds eerder meldden, herdenkt de heer A. Schwencke, al gemeen procuratiehouder van de Rot- terdamsche Bank te Leiden, dezer da gen het feit, dat hij veertig-jaar gele den als jongste bediende bij de Rot- terdamsche Bank in Den Haag in dienst kwam. Tijdens een gistermiddag in het bankgebouw aan het Rapenburg ge houden huldigingssamenkomst, stak men zijn waardering voor de procu ratiehouder niet onder stoelen en banken. De drecteur van de „Leidse" Bank mr M. A. V. Slingenberg, sprak de jubilaris, die vergezeld was van enkele familieleden, vriendelijk toe. Hij noemde de heer Schwencke een zeer dynamische figuur, die de zaken snel weet aan te pakken en die reeds vele levensstormen heeft weten te doorstaan. Mr. Slingenberg, die zich de tolk wist van het gehele bankper soneel, dankte de jubilaris voor al het geen hij in het belang van het bedrijf heeft gedaan en bood vervolgens een geschenk onder couvert aan. Namens de vrienden van het kantoor overhan digde hij eveneens een fraai geschenk, terwijl er voor mevrouw Schwencke bloemen waren. De jubilaris zelf dankte tenslotte voor de huldiging en het overhandi gen van de verschillende attenties. Ook voor de onderwonden vriend schap en collegialiteit op het Leidse kantoor had hij veel waardering. KATWIJK Gemeenteraad Aan de reeds vermelde agenda zijn nog de volgen de punten toegevoegd: Voorstel tot het verkopen van een perceel bouw grond in het uitbreidingsplan „De Koestal-Overduin" aan mevr. dr. E. G. Stoffels, Rijnsburgerweg 7 te Lei den groot 500 m2 voor de prijs van 3800.— en als punt 2 een voorstel tot het voeren van verweer tegen een door B. M. P. Kornet tegen de gemeente ingestelde rechtsvorde ring in kort geding. De heer Kornet had zonder hiervoor toestemming van de gemeente te hebben het pand Freek van Roonstraat 1 verbouwd en daarna een lastgeving ontvangen1 van B. en W., het pand in zijn oor spronkelijke toestand terug te bren gen. De heer Kornet heeft zich toen gewend tot de president van de ar rondissementsrechtbank met verzoek in kort geding te bevelen, dat de ge meente zich heeft te onthouden van genoemde lastgeving totdat door de rechter zal zijn beslist omtrent de vraag of Kornet met de door hem verrichte werkzaamheden heeft ge handeld in strijd met de toepasse lijke bepalingen van de Woningwet resp. de Bouwverordening, althans definitief een eventueel vereiste verr gunning voor deze werkzaamheden zal zijn geweigerd met veroordeling van de gemeente tot betaling van 25.000.— indien zij mocht handelen in strijd met het te geven bevel. VOORSCHOTEN De Welpen in Chaam. De Wel pen die in het kamp zijn in Chaam (bij Breda) maken het uitstekend en genieten van het goede weer. De ouders kunnen hun welpjes terug verwachten, donderdag na de middag tussen half vijf en vijf uur, nabij huize Bijdorp. WASSENAAR AFSCHEID VAN PASTOOR VERSTEGEN, INSTALLATIE VAN PASTOOR JANSEN Donderdagavond 31 juli om 8 uur wordt er in Sion een samenkomst gehouden waarop afscheid genomen zal worden van pastoor W. Q. Ver- steegen van de St. Joseph-parochie die tot pastoor in Den Haag is be noemd. Vrijdagavond half 8 zal de deken van Leiden, de hoogeerwaarde heer Haring de opvolger van pastoor Ver- steegen, pastoor Jansen uit Bleiswijk installeren. Fietser verleende geen voorrang Op de Stoeplaan bij de Sophialaan reed de 65-jarige C uit Wassenaar op zijn fiets tegen een personenauto, bestuurd door de 38-jarige R. uit Den Haag. C. kwam te vallen en liep een hersenschudding op. Nadat dok ter Oosterbaan eerste hulp had ver leend is hij overgebracht naar het r.k. ziekenhuis aan het Westeinde in Den Haag. Tegen de wielrijder, die geen voorrang had verleend, werd proces-verbaal opgemaakt. Duivenvluchten Zondag heeft de vereniging „Gevleugelde Vrien- 5en" de laatste wedvlucht gehouden Biet 62 oude duiven vanuit Orleans. De uitslag was: J. M. Brederode 1; W. v. d. Zwaan 2, 10; P. G. van Leeu wen 3; J. H. Groeneveld 4, 5, 9, 12, 14, 15; A. G. Visser 6, 8; J. Parlevliet 7; A. Lodder 11; J. P. Brederode 13, 16. Met 196 jonge duiven werd deel genomen aan een wedvlucht vanuit Vilvoorden. Hiervan was de uitslag: J. H. Groeneveld 1, 3, 4, 11, 15, 16, 18 J. Parlevliet 2, 22, 35, 40; A. G. Vis ser 5, 9, 24, 28, 36; L. Farla 6, 7, 13, 21, 26, 39; J. A. van Kleef 8, 23, 27, 38; P. G. van Leeuwen 10, 29; J. H. M. Brouwer 12, 17; C. Kortekaas 14, 37; J. M. Brederode 19; J. P. Brede rode 20; J. C. B. Brederode 25; A. Lodder 30, 33; L. v. d. Berg 31 en W. v. d. Zwaan 32, 34. Burgerlijke Stand Ge'b.: Pauline Johanna Maria dr v. J. A. N. Kieft en A. S. M. Barends; Yyan Jozef Jacques zn v. A. M. H. Hermans en A. E. Aerts; Theresia Maria Bernadette dr v. H. J. J. Men- tink en J. M. van der Klaauw; Jo hanna Maria dr v. C. Vlaardinger- broek en J. C. M. Bodenstaff; Louise Lotte dr v. I. Baart en E. A. van Dijk. Overl.: M. van Egmond, 81 jr, echt genote v. H. van der Meij. Getr.: P. E. M. Meershoek en A. M. J. Halverhout. AANBESTEDING DOOR RIJNLAND Hedenmorgen om 12 uur is door de Dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland in het Gemeen landshuis Breestraat 59 openbaar aanbesteed: Het afdammen en verdiepen van de Gemeenlandswatering en het aan leggen van een landweg, een en an der met bijbehorende werden in de Lagen waardsepolder. Er waren 10 inschrijvingen welke hun prijzen van hoog naar laag als volgt opgaven. Fa. J. Stam, Voorschoten j 51.500; D. C. van der Vis, Koudekerk aan den Rijn 48.970; Aann. Mij. wegenbouw Trio N.V. i.o. te Woerden 44.840; A. Roele, Edam 42.150; Aann. be drijf Gebr. Schouls N.V. Leiden 40.450; C. A. Langeveld, Alphen aan den Rijn ƒ40.000; N.V. van Splunder's Aannemings Maatschappij Ridderkerk 39.550; M. Willemse. Gouda 39.408; D. de Rooy, Badhoe vedorp 37.335; Kraayenveld's Aan- nemings en Handelsmaatschappij t-» Barendreeht 30.515. de raming was 41.360. De gunning is aangehouden. STQMPWIJK Plan medisch centrum Hoewel het plan voor een medisch centrum wegens de investeringsbeperking moest blijven rusten, vordert een wijs beleid, aldus B. en W. aan dit plan volle aandacht te schenken, op dat, wanneer de investeringsmoei lijkheden minder groot worden, het onderhavige plan ter uitvoering ge reed kan liggen. Het plan bestaat nl. hier een wijkgebouw, annex badhuis en een ingebouwde woning voor een wijkzuster te bouwen. B. en W. achtten het thans gewenst het ontwerpen van he* plan aan een architect op te dragen met dien verstande, dat de plannen voor de inrichting van het badhuis en de centrale verwarming alsmede de be rekening van de gewapend beton constructies buiten de opdracht wor den gehouden. De kosten voor dit ontwerpplan worden geraamd op 5500.— waarvoor reeds 907,05 be schikbaar is. Deelname kinderspelen. De kin deren, die meedoen aan de kinder spelen op de tweede dag van de hard draverij, moeten donderdagmorgen om half negen bij hun eigen school zijn. LEIDSCHENDAM Aankoop „Freddie's Hoeve". Ten einde de bouwplannen ten N. W. der Van Ruysdaellaan— Veurseacliterweg, tot uitvoering te kunnen brengen is met mevr. H. E. baronesse Michiels van Verduynen-Jochems te 's Gra- venhage overeenstemming #bereikt over de aankoop van de boerderij „Freddie's Hoeve" bestaande uit woonhuis annex koestal, stenen wa genschuur, houten koestal met stenen muur, wee hooibergen, enkele bij- schuren, houten schuur, boomgaard en weilanden totaal groot 31.22.12 ha. De bedongen prijs bedraagt 234.885,54 gulden, vermeerderd met schadeloos stelling voor ontruiming der hoeve door de pachter Fr. v. Staalduinen per 1 dec. a.s. Voor de financiering van deze aan koop heeft de gemeente bereids een geldlening gesloten. Onteigeningen. Ter uitvoering van het door Ged. Staten goedge keurde uitbreidingsplan ten behoeve van de woningbouw aan de Van Ruys daellaan— Veurseacnterweg is de ge meente genoodzaakt onteigenings procedures aanhangig te maken voor de volgende percelen: 2.90,60 ha. van D. H. Volmer, te Den Haag; 1.81,40 ha. van de wed. Groot-Voorn; 2.14,71 ha. van S. Vla ming te Den Haag; 16.05,02 ha. van C. J. v. Bohemen; 12.59,50 ha. van A. P. Westgeest; 24.86,64 ha. van R. K. Armbestuur Veur; 0.44,26 ha. van de Zijdepolder. De bedoeling is bedoelde gronden in de loop van 1959 bouwrijp te doen maken om dan zo spoedig mogelijk tot huizenbouw te kunnen overgaan. Woningbouw Damlaan. Van de provinciale directie van de volks- Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Woensdag 30 Juli 1858. Nabij Dordrecht had eenige da gen geleden een treurig voorval plaats. Een 21-jarige jongeling A. Lareman, was met zijn vader op 'n stuk land bezig aan de hooi bouw, toen hij eene geit die her haaldelijk tegen hem opsprong en hem in zijn werk hinderde, met den steel van zijne hooi vork wilde verjagen, en daar bij, door een ongelukkig toeval struikelde en met de borst in de punten van de vork viel. Hij trok eerst zelf het ijzer uit de wond en zeide tegen zijn vader dat hij niet gedeerd was, doch viel eenige ogenblikken later plotseling dood op de plaats ne der. huisvesting en bouwnijverheid is be richt ontvangen dat machtiging zal worden gegeven voor de bouw van nog 42 woningwetwoningen achter de Damlaan. Om zo spoedig mogelijk de benodigde rijksvoorschotten te verkrijgen achten P. en W. het ge wenst dat afgezien wordt van een openbare aanbesteding te meer om dat de firma de Lange en van der Plas te Oegstgeest reeds bereid is de woningen te bouwen voor ƒ601.281, exclusief de grondkosten ad 77.639,65 en de 40.219,41 voer architecten honorarium, kosten van toezicht enz. De huurprijs van deze woningen zal gemiddeld ƒ11.95 per woning en per week bedragen. Z0ETERMEER D.S.O. Om de speelsters en spe lers van twee kampioenselftallen te huldigen had de voetbalvereniging DSO een feestavond belegd in De Jonge Prins. Een groot aantal ge trouwen was bijeen toen voorzitter Kerstens de avond opende. Spreker bracht in herinnering, dat op 30 juli a.s. DSO 30 jaar bestaat. Twee op richters n.l. de heren J. Henneken en J. Bierman waren op deze feestavond aanwezig. Na het optreden van de conferencier Westgeest werd het dames handbalelftal gehuldigd, dat onder leiding van trainer Heemskerk na een spannende competitie kam pioen werd. De dames en trainer ontvingen ieder een tegeltje als her innering. Na de pauze werd het za terdagmiddag 2e elftal gehuldigd, dat ongeslagen kampioen werd in haar afdeling. Ook deze heren ont vingen allen uit handen van de voor zitter een herinneringstegeltje. De gezellige sfeer werd nog verhoogd toen de voorzitter mededeelde, dat definitief tot aanschaffing van een nieuw clubgebouw zal worden over gegaan. Het applaus dat hierop volgde sprak boekdelen en vormde een waardige afsluiting van het 30- jarig bestaan. Tot laat in de avond bleef het gezelschap genoeglijk bij een, waarbij conferencier Westgeest zijn beste beentje voortzette. BOSKOOP Mulders Fabriek van Roland Ma teriaal. Blijkens het verslag van de direktie van Mulders Fabriek van Rollend Materiaal en Landbouwma chines N.V. te Boskoop is de omzet in het afgelopen jaar iets teruggelopen, doch de uitkomsten zijn niet onbevre digend te noemen. Dit ondanks het feit, dat enkele van de belangrijkste opdrachtgeefsters in de tweede helft van dit jaar in verband met de beste dingsbeperking hun opdrachten aan zienlijk verminderen. Wel ontstond er een onderbezetting bij de produktie en dit noodzaakte enige tijd tot aanpassing van perso neelsbezetting, waardoor de resulta ten vanzelfsprekend werden beïn vloed. De omzet bedroeg in het verslag jaar ƒ2.978.000, terwijl deze het daar aan voorafgaande jaar 3.268.000 be droeg. Het is thans gelukt aantrekkelijke orders te verkrijgen op het gebied van constructiewerk, die in redelijke mate tot gewenste resultaten hebben bijgedragen. Ten aanzien van de ma chines en installaties voor de bouw nijverheid ondervond het bedrijf een sterkere concurrentie en daardoor bleven de resultaten onder de ver wachting. In het nu lopende boekjaar is het bedrijf naast de bestaande produktie overgegaan tot het fabriceren van truckmixers. Hoewel deze fabricatie in een beginstadium moet worden ge zien, wettigen de tot nu toe behaalde inkomsten de verwachtingen, dat de ze machines in 1958 reeds winstge vend geproduceerd kunnen worden. In de verwachtingen, dat de vesti ging in Canada geen verdere verlie zen zou tonen werd het bedrijf niet teleurgesteld. Er kon een omzetver- hoging worden bereikt, e^'vijl de or derportefeuille voor het nu lopende jaar werd uitgebreid. Het behaalde resultaat, dat grotendeels werd aan gewend voor afschrijving op de be drijfsmiddelen, was zodanig, dat de bestaande reserve met betrekking tot deze deelneming niet verder be hoefde te worden verhoogd. Gezien de orderbezetting en de uitkomsten over de eerste maanden van 1958 meente de direktie dat 1958 voor de vestiging in Canada zonder verlies kan worden afgesloten. Ten aanzien van aankoop van de aan de fabriek grenzende gebouwen van „Citosa" N.V. zegt het verslag, dat „Citosa" haar bouwplannen voor onbepaalde tijd heeft uitgesteld, zodat de over dracht van deze gebouwen, voorhands niet zal geschieden. De erfpachtgron den, groot c.a. anderhalve hectare, waarop het bedrijf van Mulder is ge vestigd, werden in het begin van 1958 door de dienst der domeinen aan de N.V. Mulder overgedragen. De ver- i minderde bezetting, speciaal ten aan zien van de werkzaamheden voor de Ned. Spoorwegen en de automobiel assemblage zijn in de aanvang van 1958 merkbaar geweest, maar de in middels verkregen opdrachten geven het vertrouwen, dat de uitkomsten in de tweede helft van het lopende jaar gunstiger zullen zijn. Over 1957 werd op de fabricage-rekening een over schot verkregen van 222.242 (in 1956 273.826). Voorgesteld wordt een dividend van 4% (vorig jaar 7%) uit te keren. KOUDEKERK Geslaagd. De heer J. Cok slaag de te Den Haag voor het diploma moderne bedrijfs administratie. 0UDE-WETERING Personelia. Voor het examen vakbekwaamheid voor 't Meuhelstof- feren, te Den Haag afgenomen door de Stichting Vakopleiding Meubile- ringsbedrijven, slaagde de heer L. de Jeu. Z0ETERW0UDE Gemeenteraad. De raad der ge meente vergadert op vrijdag 1 augus tus n.m. kwart voor acht uur. De agenda heeft als enig punt: voorstel van b. en w tot het aangaan van een geldlening van 26.000 (verlichting Europaweg) en een van 69.000 (ver betering Zwetbuurtseweg). Spekpolder. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van de Spekpolder is met 23 stemmen voor en 5 tegen beslaten tot het stich ten van een gemeenschappelijke be maling met de Hofpolder. Door dit besluit staat het dus vast, dat de gemeenschappelijke bemaling van de Oostvliet- en de Hofpolder. die in 1914 is gesticht, beëindigd zal worden. De Oostvliet-polder zal in de toe komst een zelfstandige bemaling krij gen. Marktberichten LEIDEN, 30 juli. Groente. Appelen 1756, Andijvie 7—9, Augur ken 1315, Snijbonen 3281, Stam- bonen q850, Tuinbonen 1720, Kroten 610, Rode kool 810, Spits kool 712, Postelein 62-, Rabarber 516. Spinazie 1025, Tomaten A 28—39, idem B 30—41, idem C 20—28, Uien 1018, Waspeen 617, Zilver- uien 30 per 100 kg. Meloenen 2178, Perziken 1038, Pruimen 1.201.85, Bloemkool A 1135, idem B 10, Kom kommers A 822, i.'em B 918, Sla A 3.006.30 per 100 stuks. Bospeen 1125, Peterselie 1.J02.00, Selderij 2.402.60 per 100 bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2