De heer P* Fuchs vierde 40-jarig dienstjubileum EN TRALIE DINSDAG 29 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Kasbeheer en kredietwezen Vandaag werd bij de gemeentelijke dienst voor Kasbeheer en Krediet wezen het 40-jarig dienstjubileum gevierd van de chef-de-bureau, de heer P. Fuchs. Ten stadhuize werden de heer en mevr. Fuchs en familie door een commissie van ontvangst onder leiding van dc heer P. v. Dijk, als oudste medewerker verwelkomd, en aan mevr. Fuchs bloemen aange boden. De directeur van de Gemeentelij ke Dienst voor Kasbeheer en Kre dietwezen, de heer F. Verstegen, merkte op, dat bij de jubilaris 2 fa cetten opvallen nl. de ambtenaar en de vader, waarin te fcien de mens Fuchs. De overeenkomst tussen amb tenaar en vader Fuchs is verantwoor delijkheid. Door deze verantwoorde lijkheid is hij gebracht op de plaats waar hij thans is. Als vader toont hij een groot begrip in de persoonlijke omstandigheden van zijn collega's. De heer Fuchs is dan ook een lich tend voorbeeld voor een ieder. Als stelregel heeft hij: een ieder moet zijn eigen boontjes doppen, daar word je een kerel van. Namens het gemeentebestuur werd een envelop pe met inhoud aangeboden. Uit naam van de collega's sprak de heer K. Sont. De samenwerking met de collega's is buitengewoon goed. In grote mate is dit te danken aan de chef de Bureau, de heer Fuchs. Na- Agenda Leiden DINSDAG, 29 JULI. Leldse Bloemcnweek. Opening ten toonstelling „Bloemsierkunst" Bur gerzaal stadhuis, 4 uur nam. (Dage lijks open van 1023 uur; t/m zater dagavond). Gymnastiekdemonstratie K.N.G.V. Stadhuisplein, 19.00 u. nam. Bloemenvuurwerk, Schuttersveld, 22.30 uur nam. WOENSDAG, 30 JULI. Club de Limetz. Repetities voor reis naar Frankrijk. Speelplaats Lorentz- kade, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 19.00 uur nam. DONDERDAG 33 JULI. Leidse Bloemenweek. Kindercorso. KaasmarktStadhuisplein, 8 u. nam. VRIJDAG 1 AUGUSTUS. ZATERDAG 2 AUGUSTUS. Leidse Bloemenweek. Rijnsburgs Bloemencorso. Intocht in Leiden: 15.30 uur nam. Avondcorso: Jan van Houtkade 20.30 uur nam. DE AVOND- EN NACHTDIENST VAN DE APOTHEKEN. Leiden: Apotheek van Driesum, Mare 110. tel. 20406. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8, tel. 26274. mens directie en collega's werd aan de heer P. Fuchs een vulpen-set aan geboden, terwijl aan mevr. Fuchs een fruitmand werd overhandigd. Namens de personeelsvereniging sprak de heer J. C. F. Coers. Hij me moreerde dat er 2 soorten ambtena ren zijn nl. vervelende en gezellige ambtenaren. De heer Fuchs is een gezellige ambtenaar, die de antwoor den weet te versieren. Namens de personeelsvereniging werd een enve loppe met inhoud aangeboden. In zijn dankwoord liet de jubilaris uitkomen, dat hij geen jubileum-man is. Hij heeft getracht zo goed moge lijk ambtenaar te zijn. Zijn vrouw is daarbij voor de volle 100% een steun geweest. Hij bracht dank aan de col lega's voor de vriendschap welke hij ontvangt. Ook werd dank gebracht aan de directeur voor de belangen der ambtenaren, waarvoor deze steeds op de bres staat. Na dit officiële gedeelte volgde nog een gezellig samenzijn. Kindercircus „Knikkebeen" De kinderen van Circus „Knikke been" moeten woensdagmorgen om 11 uur aan het costuumhuis van de heer Koevoets, Nieuwe Rijn 12, ko men om daar te horen, welke taak hun in het geheel van het kindercorso van de Leidse Bloemenweek is toe bedacht. Geslaagd Te 's-Gravenhage zijn geslaagd voor het examen nijverheidsonder wijs, acte N.B. (timmeren) de heer A. M. van Schadewijk en A. Lem- son, beiden te Leiden. Te Leiden is geslaagd voor het examen M.B.A. (moderne bedrijfs administratie Associatie) L. H. van der Plas, alhier. R.K. Leidse Harmoniekapel De .muziekvakantie" is weer voor bij en daarom worden alle muzikan ten van de r.k. Leidse Harmonieka pel hedenavond verwacht op de re petitie, die gehouden wordt in het zaaltje aan de Maria Gijzensteeg. Aangvang 8 uur. R.K. VAKANTIEBEZIGHEDEN TE LEIDEN Een groot aantal kinderen van dc donderdagavond onr 8 uur van de Kaasmarkt vertrekt. Om de oi'ganisatie te vergemakke lijken is het gewenst, dat alle kinde ren, die met dit corso willen mee doen woensdagmorgen aan hun leider of leidster een briefje geven, waar op vermeld staat, waarmee ze aan het corso deelnemen. Men kan komen met een fiets, een step, een bakfiets, een poppenwagen, een kinderpop penwagen, een versierd wiel op een stok en met alles wat in een vernuf tig brein maar kan opkomen. Dit briefje moet ondertekent zijn door een der ouders. De kinderen van circus „Knikke been" moeten woensdagmorgen te 11 uur aan het costuumhuis van de heer Koevoets, Nieuwe Rijn 12, ko men. om daar te horen welke taak hun in het geheel van het corso is toegedacht. „GROEN-WIT" EN „VICTORIE" N.K.S. JEUGDKAMP BERG EN DAL. I Zondagmiddag om half vijf ver-' trokken 16 meisjes van „Groen-Wit"! en 13 meisjes van „Victorie", begeleid door de diverse leidsters naar het N. j K.S.-Jeugdkamp te Berg en Dal. Zij i werden uitgeleide gedaan o.a. door de voorzitter van „Victorie", de heer W. A. Bergers en diverse andere be stuursleden, terwijl de voorzitster; van „Groen Wit", mevr. G. v. d. Post- Helversteijn het kamp als leidster meemaakt. Ook talrijke ouders waren j bij het vertrek aanwezig. Na een lange, maar gezellige rit per vrachtauto kwamen de meisjes onge veer om 7 uur te Berg en Dal aan. Door de aldaar gehouden wielerwed strijd moesten zij nog een tijdje wach ten alvorens ze op het kamptexTein werden toegelaten. Hier gingen de beide verenigingen ieder naar haar eigen tent. „Victorie" heeft dit jaar een tent voor zich alleen, dit in te genstelling met andere jaren toen ze de tentruimte met diverse andere verenigingen moesten delen. De tent inruimen en op orde brengen was in een wip gebeurd; de meisjes worden al volwaardige kampeersters. Zoals gewoonlijk kwam er ook nu de eerste nacht niet veel van slapen mede doordat de tent van „Victorie" op di verse plaatsen lekte. Maandagochtend bij het opstaan bleek dat de waterleiding nog niet klaar was. Om zich te wassen bega ven de meisjes zich naar het op 10 minuten afstand lopen ideaal gelegen zwembad. Na het bijwonen van de H. Mis en het nuttigen van het ontbijt werd de lekkende tent verruild voor een andex-e. Daarna werd de omge ving verkend. Het kamp ligt in een bos van ongeveer 40 ha groot, waarin ze vrij mogen bivakkeren; voorwaar een ideale ligging om een week te kamperen. Maandagmiddag om 1.30 uur werd het kamp officieel geopend door de voorzitter van de kampstaf, de heer L. Dorpmans. Deze heette in zijn ope ningsrede allereerst de officiële gas ten hartelijk welkom. Dit waren o.a. de heer Ras, vertegenwoordiger van het Min. van O., K. en W., de heer HILLEGOM Kindervakantie. Zoals wij reeds eerder mededeelde is er in onze ge meente een comité opgericht dat zich tot doel stelde, de kinderen die de lagere school bezoeken tot en met de vierde klas, tijdens de vakantie enige dagen van de straat te houden door ze bezig te houden met allerlei spe len en vermakelijkheden. Er was geld voor nodig en het was nodig dat men sen met veel vrije tijd zich ter be schikking zouden stellen om gedu rende vastgestelde dagen als hulplei der of leidster de leiders van de te vormen groepen van kinderen, bij te staan. Het binnen gekomen bedrag is amper 10 en als leidster of leider gaven zich, zeggen en schrijven, zes personen op. En toch is er maandagmorgen gestart. Om 8 uur vertrokken de eer ste 300 kinderen vanaf Bloemswaard naar een der ter beschikking gestelde speelvelden. Ook zullen enige groepen gebruik mogen maken van de speeltuinen en van half elf tot twaalf uur is door de gemeente het gemeentelijk zwem bad ter beschikking gestéld. Onder de middag wordt er geluncht en wordt er aan de kinderen melk verstrekt. Daarvan nam het comité voorlopig de kosten voor haar rekening in het vas te vertrouwen dat er uiteindelijk op finantiëel gebied toch nog medewer king zal komen. KATWIJK AANRIJDINGEN Een heer uit Hilversum was, door dat de weg vol stond met geparkeerde auto's genoodzaakt de middenrijbaan te houden waardoor een wielrijdster in botsing kwam m-et deze auto. Aan het rijwiel werd veel schade toege bracht, maar het meisje kwam er goed af. Een zesjarig meisje stak bij de Annemoonstraat plotseling de weg over en wex-d door een juist nade rende auto aangereden. De bestuur ster van de auto was zodanig onthutst dat zij nog 50 meter doorreed. Het aangereden kind liep een schedelba- sisfractuur op. Op het Emmaplein liep een Kat- wijks meisje pardoes onder een na derende auto. Het achterwiel van de auto verwondde het meisje ernstig. Dokter Slagmolen verleende genees kundige hulp. Ze had wonden aan het hoofd en schaafwonden aan andere lichaamsdelen opgelopen. Uit het politierapport. Uit een bouwkeet in het uitbreidingsplan „Overduin" is een kostbaar water pasinstrument, ter waarde van pl.m. f 500 ontvreemd. De politie zoekt de dader. Nogmaals Jan Gap. Vanuit een schuur in een werpplaats aan de Schoolstraat werd een enveloppe, in houdende 223 gestolen. Naar de da der wordt gezocht. Nog meer gappers. Uit de kle ding van een strandtent werd, toen de tent even onbeheerd stond, een be drag van 85 ontvreemd. Ook naar deze deugnieten wordt gezocht. LEIDSCHENDAM Klein Arti op de planken. De jeugdafdeling van de r.k. gemengde zangvereniging Arti et Charitati heeft zondagmiddag en zondagavond voor een volle zaal van het patronaat een alleszins te waarderen uitvoering ge geven. De afdeling „Kleintjes" ver tolkte de operettes Goudhaantje en Troubadour getoonzet door Geertrui- da Vladeracken. De afdeling „grote ren" kwam naar voren met de ope rette Assepoester van S. Bessern. Vooral deze afdeling, die soms voor moeilijke passages, kwam te staan, heeft in alle opzichten verdienstelijk werk geleverd daartoe op kundige wijze voorbereid door kapelmeester F. Cappendijk, de directeur van Arti et Charitati. De pianobegeleiding was in handen van mevr. M. Polderman van Veen. De voorzitter van het koor, de heer C. Groenewegen, bracht onder luide bijval van de aanwezigen dank aan allen die tot het welslagen van de uitvoeringen hadden samengewerkt. Met radiotoestel aan de haaf. Uit een bij de Sluis gemeerde /exl boot heeft een 18-jarige jongen icans gezien een draagbaar radiotoestel weg te nemen. Hij maakte zich daa: mede ijlings uit de voeten en vluchtte de Venestraat in. Maar de zeilers hadden de diefstal opgemerkt en achtervolgden de jongen die tenslotte werd gegrepen en door de eigenaar flink onder handen werd genomm De zeiler vond de afstraffing blijk baar voldoende en heeft bij de po litie geen aangifte van diefstal ge daan. NOORDWIJK Geslaagd. Te Utrecht is geslaagd voor het M.O.-A-examen Frans de heer H. N. J. Hermans, alhier. RIJNSBURG Raadsagenda. Voor de raads vergadering op 1 aug. a.s vermeldt de agenda o.a.: Wijziging besluit art. 55 ter der lager ondex-wijswet 1920; vexburing sportterx-ein, en verpach ting cantine en parkeerterrein; on derzoek geloofsbrieven raadsleden; vaste aanstelling gymnastiekonder- wijzer; toekenning subsidies; voorstel tot het verlenen van financiële me dewerking voor de bouw van een be jaardentehuis; vaststelling begrotings wijzigingen 1958 en begrotingswijzi ging 1957 v. d. Steen, directeur van de Volks hogeschool „Ons Frf", Rector Boy mans, geestelijk adviseur van de N. K.S. en de weleerw. heer Kx-ekelberg, kampaalmoezenier. Daarna verwel komde hij de ruim twee honderd meisjes op dit eerste kamp te Bex^g en Dal. Verder wees hij op het voxrnend I werk, dat het kamp op de karakters van de meisjes zal ïiebben. Deze zijde van het kamp kan niet hoog genoeg worden aangeslagen. Vervolgens wenste hij de deelneemstei-s een pret tig kamp toe en wex-d het geopend met het hijsen van de vlag. De deelneemstei-s van „Victorie" hebben zich 's avonds vermaakt in de sprookje9tuin „Wonderland". Hier over volgt mox-gen een uitgebx-eid verslag. Vanochtend om half elf re gende het nog in Berg en Dal, maar ook voor de omgeving van het kamp terrein voorspelde de Bilt opklarin gen. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Arthur Chris- tiaan zn van J. H. A. van den Heu vel en W. M. van Laer; Johanna Eli sabeth dr van P. van der Pompe en J. C. Rodenburg; Ronald Abraham zn van J. W. I. Delfos en A. H. Boe- lee; Louis Arend Jan zn van H. C. Saveur en A. van Eeden; Gijsbertus Wilhelmus zn van W. T. A. A. Ber gers en W. P. Verbij; Robin Arthur zn van B. van der Horst en F. M. J. Jansen; Cornelis Willem Gabriël zn van C. W. de Koning en H. Meijers; Paulien Marijke dr van P. F. Bron- gers en M. Mingelen; Johanna Maria dr van F. J. Flippo en A. M. van den Berg; Adriana dr van J. Spierenburg en M. van der Marei; Jolanda Maria dr van C. G. Laman en J. van der Linden; Erik Anton zn van A. C. Koreman en A. A. Tee uwen; Beatrix Gertrude dr van H. G. Bauer en S. J. Jellema; Yvonne Maria dr van A. H. Labordus en M. Rijsbergen; Rob zn van J. van Dijke en M van We zel; Brigitte Catharina Anna dr van H. Vlasveld en A. C. Ravesloot. Gehuwd: H. P. Vossen en P. T. M. Wijdeveld; J. J. Langeveld en H F. A. Linders; G. L. M. Koek en J. G. P. H. de Bruijn. Overleden; C. J. Slobbe 60 jaar, GEM. AANKONDIGING Laatste Berichten UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Ge deputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij besluit van 14 juli 1958, G.S. no. 215, hebben goedge keurd het bij raadsbesluit van 2 juni 1958, no. 166, vastgestelde plan tot herziening van het partiële uitbrei dingsplan „Leiden-Roodenburgerpol- der" met bijbehore» de bebouwings voorschriften, vastgesteld door de Ge meenteraad bij besluit van 17 decem ber 1956, no. 376. Het goedgekeurde plan ligt met uitvoex-ige kaarten c.a. voor een ieder ter inzage ter gemeentesecx-etarie, af deling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111). Leiden, 28 juli 1958. De Burgemeester voornoemd, J. C. VAN SOHAIK Weth. loco-burgemeester. UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Ge deputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij besluit van 14 juli 1958, G.S. no 212, hebben goedge keurd, het by raadsbesluit van 20 januari 1957, no. 27 vastgestelde plan tot herziening van het partiële uit breidingsplan „Leiden-auidwest", met bijbehorende bebouwinigsvoorschrii- ten, vastgesteld door de gemeente raad bij besluit van 6 juni 1955, no. 149, met betrekking tot gronden, be grensd door de Fortuinsloot, de Trek- vliet, de Voorschotervveg en de west zijde van de Churchillaan. Het goedgekeurde plan ligt met uit voerige kaarten c.a. voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afde ling Openbare Werken (Stadhuis, ka mer 111). Leiden, 28 juli 1958. De Burgemeester voornoemd, J. C. VAN SCHAIK Weth. loco-burgemeester. man; H. P. F. Becker 20 jaar. man; J. H. J. van Aken van der Laan 47 jaar, man; T. Struik 84 jaar, man; A. Korbee 68 jaar, vrouw; J. van dei- Wereld 76 jaar, vrouw. ZWEMMER IN ZEE AFGEDREVEN De motorreddingsboor „Neeltje Ja- coba" is' om een uur uit IJmuiden vertrokken om te zoeken naar een man, die bij het zwemmen aan het strand te Zandvoort te ver in zee is afgedreven. Ook de loodsboot „De- neb" die gewoonlijk voor de haven mond van IJmuiden rondkruist en een helikopter van de opsporings- en reddingsdienst van het marine vliegkamp Valkenburg nemen aan het reddingswerk deel. ST0MPWIJK LTJ Knobbelrit Heden, dins dagavond 29 juli, organiseert het be stuur van de LTJ een knobbelrit voor zijn leden. Voor deelname kan men zich opgeven aan de start, wel ke gehouden wordt bij de heer J. v. Geylswijk, 8 uur. Het bestuur hoopt op een grote deelname, zodat er met spanning om de mooie beschikbaar gestelde prijzen geknobbeld kan worden. WARMOND Broeder Victor overste te Warmond Het bestuur van de Congregatie van de Bx-oeders van O. L. Vi\ van Zeven Smarten heeft, ingaande 1 augustus, benoemd tot overste van het klooster te Warmond de eerw. broeder Victox*. Broeder Victor was tot nu toe directeur van het jongens huis te Warmond. Vanaf 1 augustus zal hij beide functies bekleden. Broeder Wilhelmus, die thans over ste is .blijft nadat bx-oeder Victor deze plaats van hem heeft ovei-genomen, in Warmond wonen. AANRIJDING Op het kruispunt Dorpsstraat Meerrustlaan had een aanrijding plaats tussen een bestuurder van een auto en de bestuurder van een mo tor. De bestuurder van de motor de heer W. van Bladel, alhier bekwam een gecompliceerde beenbreuk en moest ter verpleging worden opge nomen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Beide voertuigen liepen schade op. De politie heeft de zaak in onderzoek. Ongeluk. Het zoontje van de heer C. W. Heijl alhier, die met va kantie in Berg-Ambacht verbleef, had het ongeluk met zijn hand in een deegmachine te komen, waardoor en kele toppen van zijn vingers weiden afgesneden. Geslaagd. Voor de huisacte Duits m.o.-A slaagde mevr. W. F. de RoerRosenwald, alhier. Geboren: Johan zn van C. Zwaan en A. A. Vermei); Peter Paul Maria zn van C. J. Padberg en Th. A. de Roomcn; Petrus Albertus Ja cobus zn van Oh. D. v. d. Geest en J. A. v. d. Geest; Roel Willem Dirk zn van A. W. Coert en V. M. Mor gan; Rembert Johannes zn van J. B. Biemond en W. Zijlsti'a; Maria di' van G. de Vos en M. F. J. Trouwee; Klara Wilhelmina dr van G. M. v. d. Beek en P. de Roo; Beatrix Maria Catha rina Albertina dr van N. Melker en J. A. M. Burgers. Gehuwd; P. V. v Stijn en G. Zand bergen; G. F. v. Leeuwen en C. J. Walraven. Overleden: Maria Alida Martina Kortekaas, 38 j., dr van N. Korte- kaas en J. J. v. Egmond. Nooit van luiste rv er gunning gehoord Een visser uit Katwijk, die kenne lijk nooit van een radio-luisterver- gunning gehoord had, had dertien jaar lang clandestien naar de radio geluisterd en stond deswegen voor de balie. De officier van justitie eiste 75 gulden boete of 25 da§en. Daar verdachte een groot gezin moet on derhouden, vex-oordeelde de kanton rechter hem tot 40 gulden boete of 20 dagen. Overtreding bouwverordening. Een architect uit Amsterdam stond terecht, dat hij zonder vergunning van B. en W. van Noordwijkerhout aldaar een woning had gebouwd in het voorjaar. Dit werd door ver dachte ontkend. Het was meer een soort woonwagen geweest, die men weg kon rijden. De gemeentearchi tect van Noordwijkerhout verklaarde ,dat het geen woonwagen was, maar een gebouwtje met W.C. en andere gemakken. Hij baseerde die mening op de bouwtekening. De officier van justitie eiste 20.boete of 8 dh. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot 15 boete of 5 dh. Met versleten autobanden gereden. Een chauffeur uit Lisse moest voorkomen, omdat hij op 22 april op de Hoge Rijndijk onder Hazerswoude gereden had met een vrachtwagen waarvan de banden niet aan de eisen voldeden. Bij het naar rechts zwen ken was er een botsing ontstaan met een andere auto. De expediteur die zijn bediende met deze wagen had laten rijden, stond eveneens te- VÖORSCHOTEN 6e BRADERIE GEOPEND Om de PaardeniTiarktdag in ere te houden werd zes jaar geleden voor het eerst een Bi-aderie gehouden. De traditie werd dus dit jaar voortgezet. Om 7 uur 's avonds kwamen enkele heren van het comité met de Drum band van Benevenuto bijeen op de speelweide aan de Pr. Margrietlaan, waar enigt nummers muziek ten bes te werden gegeven. Daarna macheer- de men naar de Voorstraat. De Voor straat was geïllumineei'd en de deel nemende middenstanders hadden hun tentjes klaar. Het aantal deelnemers was minder dan het vorige jaar. De attracties waren er nu 'n grotere ge tale. De muziektent was eveneens op gericht nabij de gemeentepomp en de band van Benevenuto speelde po pulaire muziek. Tijdens de verkoop van de Braderie worden door de oid- denstandei-s mooie prijzen beschik baar gesteld. Dat zag er alles zeer aantrekkelijk uit. Het gemeentebe stuur had bij gelegenheid van de Paardenmarktdag de gemeentetoren toegankelijk gesteld voor het publiek. Hiervoor bestond vooral tegen de avond veel belangstelling. Het pano rama vanaf de toren bood werkelijk een mooi gezicht. Voorschoten vanuit de hoogte gezien was voor menige Voorsohotenaar een attractie. Een kleine tentoonstelling betreffende de restauratie van de toi-en, gehouden in het portaal aan de voet van de toren, had ook veel belangstelling. LANGERAAR Seminarie-ballonvaart Naar ons werd medegedeeld heeft de semina rie-ballonvaart te Langeraar een netto-opbrengst van plus minus 4000.opgeleverd. recht. De officier van justitie wees er op, dat de botsing te wijten was aan de versleten banden, zodat vol gens de politie de banden geen pro fiel meer hadden. Hij eiste tegen iedere verdachte 35 boete of 10 dh. Verdachten schreven de botsing toe aan het natte wegdek en het pas seren van een bromfiets, maar de kantonrechter meende dat de bot sing aan de slechte banden te wij ten was. De bestuurder van de ge ramde auto had 185 schade opge lopen. Ieder der verdachten werd tot 25 boete of 10 dh. veroordeeld. Op de verkeerde weg. Een Dordtse vertegenwoordiger stond terecht, omdat hij op 12 mei met zijn auto op de Kanaalweg te Leiden met grote snelheid achteruit was gereden, waardoor hij tegen een stilstaande auto was opgereden. Er was grote schade ontstaan. Ver dachte verklaarde dat hij merkte dat hij op de verkeerde weg was. De officier van justitie eiste 30 boete of 10 dh. Daar verdachte ook de grote schade moet vergoeden ver oordeelde de kantonrechter verdach te tot 25 boete op 10 dh. Onder invloed?" Een Leidenaar stond voor de rechter, omdat hij op 22 april met zijn auto op de Stationsweg onnodig naar links was uitgeweken en een invalidewagentje had aangereden. Daarna was hij tegen de tram opge reden. De officier van justitie eiste 50 boete of 20 dh. De raadsman vond, dat verdachte, daar de politie het vreemde rijden aan drankmis bruik toeschreef, onheus behandeld was. Bij de „bloedproef" was 0,00 alcohol geconstateerd. De kanton rechter veroordeelde verdachte tot 30 boete of 10 dh.. Berichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. GEVAARLIJK SPEL IN ROELOFARENDSVEEN Vier jongens van omstreeks tien jaar uit Roelofarendsveen hebben enige benauwde ogenblikken door gemaakt toen zij spelend op de vuil nisbelt bij Rijpwetering plotseling ontdekten, dat één van hen in de modderige watermassa was gevallen, waarin regelmatig vuil wordt gestort. Hij kwam weer boven, verdween op nieuw en kon de tweede maal zich aan een kist vastklemmen. De vrien den zagen geen kans hem er uit te halen. Fen der jongens kreeg echter de goede gedachte naar de autoweg te rennen en hier alarm te staan. Het duui'de enige tijd voor een van de passerende automobilisten begreep dat werkelijk dringend hulp nodig was. Een wagen stopte en de chauf feur wist al spoedig met behulp van een stok de jongen uit zijn benarde positie te bevrijden. Hij reed de jon gen naar huis. De jongen zal waarschijnlijk geen nadelige gevolgen van het modder- bad ondervinden. Marktberichten LEIDEN, 29 juli, Vette varkens Aanvoer 154 stuks. Notering: zwaar 1.74—1.76, licht 1.77—1.80, slagers- varkens 1.811.84, zeugen 1,50—1.58. Handel goed, afloop minder. BODEGRAVEN, 29 juli. Kaas Aanvoer 131 partijen. Notering: eer ste soort 1.902.00; tweede soort 1.801.89; extra kwaliteit 2.012.24. Handel flauw. ROTTERDAM, 29 juli, Vee Aanvoer 3038; weektotaal 5006. 400 vette koeien; 977 gebruiksvee; 305 vette kalveren; 197 graskalveren; 304 nuchtere kalveren, 94 varkens; 60 biggen; 90 paarden; 60 veulens; 534 schapen of lammeren; 17 bokken en geiten. Vette koeien 295—320, 270—285, 250260; vette kalveren 300325, 275295, 220265; graskalvei-en 500, 450, 300; nuchtere kalveren 80, 70, 60; biggen 60, 45, 40; slachtpaarden 225, 200, 180; veuiens 400, 300, 250; schapen 80, 70, 60; overjarige lamme ren 80, 65, 55; kalfkoeien 1200, 975, 850; melkkoeien 1200, 975,850; vare koeien 850, 750. 680; vaarzen 900, 800, 600; pinken 625, 500, 400. Vette koeien aanvoer groter, han- delstil, prijzen onveranderd; vette kalveren: aanvoer iets groter; handel tamelijk, zelfde prijzen; graskalve ren: aanvoer kleiner, handel stil, prijzen onveranderd; nuchtere kalve ren: aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen als vorige week; biggen: aanvoer gewoon, handel stil, prijzen onveranderd; slachtpaarden en veu lens: aanvoer als vorige week, han del tamelijk, zelfde prijzen; schapen en lammeren: aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen iets lager; melk- en kalfkoeien: aanvoer als vo rige week, handel kalm, prijzen als vorige week; varekoeien: aanvoer gewoon, handel lui, prijzen onveran derd; vaarzen en pinken: aanvoer iets minder, handel rustig, prijzen als vorige week. LEIDSCHENDAM. Groente Platglaskomkommers A 1014; B 9 10; C 89; D 88, krom 89; wa- renhuiskomkommres A 1114; B 9 11; C 88; kaskomkommers A 21 —23; B 17—19; C 12—13; sla 300— 410; tomaten A 37—39; B 3436; C 36—38; CC 20—25; andijvie 7—8; snijbonen 8692; spinazie 2025; postelein 1822. R.A.VEEN 28 juli, Bloemen Liatrix 16—38; Lathyrus 10—20; Dahlia 816 Achillia 1117; Gladio- lei: 2070 per bos. Chrysanth-n: De- lightfuil 14—19; Am. Anjers 4—16; Ornithogalum 5—9; Lelies 19—21 p. stuk. Groente Tomaten Aa 27.00 38.00; idem B 25.0039.00; idem C 20.00—27.00; idem afw. 20.00—24.00; kropsla 3.005.00; andijvie 10.00 13.00; bloemkool 10.0038.00; aard appelen 11.0012.00; snijbonen 52.00 —80.00; idem stek 25.00—43.00; dubb. stambonen 53.0057.00; augurken B 69.00; idem C 54.00. idem DA 31.00— 34.00; idem D 28.00—29.00; idem E 15.00—16.00; idem CD 33.00 p. 100 kg RIJNSBURG, 28 juli, Bloemen Fresia 18—29; Segetum 20—30; Se- getum bont 18—26; Kop Godetia 20— 34; Goudsbloemen 1624; Statice 30 —53; Distel 5065: Rodante 12—16; Papier 20—28 pei bos. Convilly: Charm 300—450, The Bride 300—410 Pel Godetia 400—720; Pirimidale 800 1200. Gladiolen: Strauss 380510; Allard Pierson 220--300; W. Herald 340—440; Mem Day 600—720; Gold Dust 370440; Snemiwprinses 300 380; Red Foce 370470; Asters rose 320—400; wit 300—410; Fnkcle 200— 310; Achelia 200—330; Catananse 140 180; alles per 100 Am. anjers: Gol den Harvest 13—16, I ucky Strike 10 11; Sim rose 810; wit 89; rood 68 per stuk. TER AAR, 28 juli, Groente Snij bonen 0.65—0.91; idem B 0.57—0.68; idem stek 0.25—0.50; stamprinsessc- bor.en 0.520.68; stokprinsessebonen 0.650.70; witte pronkers 0.37; tuin bonen 0.140.16; tomaten A 0.35 0.44; idem B 0.37-0 47; idem C 0.28— 0.35; idem CC 0 22. idem bonken 0.29 andijvie 0.14—0 21; kroten 0.13—0.14; aardappelen 0.05—0.11 postelein 0.07 0.19; waspeen 0.100 14; uien 0.14 0.17; kroten 0.13 -0.14, rabarber 0.120.14 alles per kg; sla 0.03--0.08: bloemkool A 0.30- -0 46; bloemkool B 0 18—0.29; idem C 0 10--0 16; kom kommers 0.080.13 alles por stuk; bospeen 0 140.16 per bos, kruisbes sen 0.30—0.32 per kg Augurken: fijn 0 80; fijnbasterd 0 68; basterd 0.49; idem 2 0.25—0.26, grof A 0 30—0.31; idem 2 0.21; grof 1 0.26; idem 2 0.15; CD 0.33—0.35; idem 2 0.12; E 0.12 0.14; idem geel 0.07 alles per kg. VINKEVEEN, 28 juli, Groente (Andijvie 7—10; kroten 8—9; poste lein 49; pronkbonen 65—68; rabar ber 16; snijbonen 89103; spinazie 22, stambonen 4960; tuinbonen II 16—17; tomater 2038; uien 15—16; waspeen 1018, alles per kg; bloem kool II 1042; komkommers 815; sla 39, ales per stuk; bospeen 17— 24: peterselie 45; selderij 24, al les per bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3