67s RIJNSTREEK Scherp Na behandeling van agenda werd het pas belangrijk r prijs! DUINSTREEK VRIJDAG 25 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA ALPHEN AAN DEN RUN R.K. WONINGBOUWVERENIGING „ST. JOZEF" DRAAGT BELANGRIJK BIJ IN LENIGING WONINGNOOD Als derde complex in haar vier jarig bestaan gaat de R.K. woning bouwvereniging „Sint Jozef' binnen kort over tot de bouw van 94 wo ningen. Zij zullen verrijzen in plan „Oost" aan de Thorbeckestraat in oostelijke richting naar de Oranje Nassausingel. De twee vorige com plexen, respectievelijk 44 en 30 wo ningen zijn gebouwd in plan „West", aan de Witte de Withstraat, de z.g. Ventweg ten oosten van de Prins Bernhardlaan. Evenals de reeds in gebruik zijnde woningen zijn ook de te bouwen 94 woningen ontworpen door het architectenbureau J. P. L. Hendriks, L. A. v. d.. Bosch en J. Hendriks te Rotterdam. Dit complex, dat onlangs openbaar aanbesteed is en waarbij de laagste inschrijving nog 1.814.000,be liep, bestaat uit een blok van 30 wo ningen in drie woonlagen, een blok van 12 woningen, eveneens in drie woonlagen, vervolgens uit twee blokken elk van 16 woningen in twee woonlagen en verder uit drie blokken van respectievelijk 7, 7 en 6 ééngezinswoningen. Ten behoeve van de toekomstige bewoners van de laatstgenoemde huizen worden 18 twee-aan-twee naast elkaar gebouwde schuurtjes en 7 garages gebouwd. De .garages ko men aaneengesloten te staan aan de noordzijde van de in driehoekvorm te bouwen drie blokken eengezins woningen. Voorts krijgen de eenge zinswoningen elk een vóór- en ach tertuintje. Deze woningen worden voorzien van een entree van ca. 1.50 bij 2.30 m., een gang, aan het einde waarvan de keuken (2.30x2.70) zich bevindt. De woonkamer bene den krijgt een afmeting van ca. 4.70 x 4 m. en de slaapkamer voor de ouders, eveneens beneden 2.70 x 4 m. Boven krijgt men twee drie-per- soons slaapkamers, elk ca. 3.70 x 4 m. groot en één twee-persoons slaap kamer van 3.70x2.30 m. Een over loop van 2.20 x 2.30 m. verbindt de vertrekken, alsook de douchcel van ca. 1.50x2.30 m. Het geheel wordt overkoepeld door een z.g. loze zolder welke al leen voor wat berging kan worden benut. De schuurtjes krijgen een afme ting van 3.50 bij 2.35; de garages met vóór- en achteringang en speciale kolenberging worden 2.90 x 5.90 groot. Zowel de eengezinswoningen als de étagewoningen worden overdekt met een schuintoelopend houten dak met pannen bedekking. De flats krygen bergruimten in het sousterrain, waar ook gezamen lijke was- en drooggelegenheden ko men met een afmeting van 3.50 bij 9.75 m. Deze afmetingen variëren iets met de blokken onderling. De afmeting van de bergruimten va rieert van 4 x 3.30 en van 2.90 x 3.50 m. Achter de blokken étagewoningen wordt een flinke ruimte open gehou den, welke benut kan worden als ga zon en betegelde plaats, te bestem men als ontspanningsgelegenheid voor de bewoners. Alle étagewoningen worden voor zien van een gezamenlijke trappen huis met hall. De woonkamers van blok C, woningen in 3 woonlagen, krijgen 'n afmeting van ca. 5.11x4.16, de keu ken 3.10 x 1.70, twee één persoons slaapkamers van 3.60x2.90 m.f een ouders-slaapkamer van 3 x 4.65 en een douchecel van 2.31 x 1.10. De verhoudingen van blok D, 12 woningen in drie woonlagen zijn voor de woonkamers 2.90 x 4.50, keuken 1.70x3.10 m., ouderslaapka mer 4 x 2.70 m., twee slaapkamers respectievelijk groot 3.50x2.80 en 3 x 2.30. De étagewoningen in twee woon lagen zullen ongeveer als volgt uit- POTLOOD en GEEST No. 541. Horizontaal: 1. houten schoeisel, 7. tent, 9. landbouwwerk tuig, 11. meisjesnaam, 12. bastaarduit gang, 14. meisjesnaam, 15. garnizoen plaats in Gelderland, 16. kan men op schrijven, 18. bedorven, 20. einde, 22. afkorting van selenium, 23. water in Limburg. 25. delfstof. Verticaal: 2. maanstand, 3. bid (Lat.), 4. wijze van doen, 5. waar borg, 6. stad in Limburg, 8. jongens naam, 10. voornaamwoord, 13. stad in Z.H., 17. onbep. voornaamw., 19. rund, 21. roem, 24. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 540. Horizontaal: 1 diorama, 7. E.K., 8. arak, 9. dam, 10. som, 11. de, 12. bas, 13. bar, 14. es, 15. pos, 16. mis, 18. Leen, 20. mi, 21. Din- ther. Verticaal. 1. den, 2. k, 3. raam, 4. arm, 5. ma, 6. akker, 9. dos, 10. sas, 11. das, 12. beeld. 13. bos, 15. pint, 16. men, 17. sir, 19. ei, 20. me. zien: woonkamer 4.60 x 3.80 m., keu ken 1.70x3.10 m., oudersslaapkamer 4 x 2.70 m., één drie-persoonsslaap kamer 2.90x3.60 m., douchecel 2.70 x 1.10 m. Alle étagewoningen krijgen een balcon. Men hoopt ongeveer anderhalf jaar na de gunning het gehele com plex te kunnen opleveren. ALKEMADE Raadsvergadering. Dinsdag 29 juli a.s. 's avonds te 8 uur komt de Raad van Alkemade in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. de mededeling, dat G. S. de be slissing op het raadsbesluit van 9 april 1958 strekende tot het garan deren van de rente en aflossing van een door de ver, „Wit Gele Kruis" te Roelofarendsveen aan te gane geld lening groot 60.000 te hebben ver daagd. Voorstel B. en W. tot gedeel telijke kwijtschelding van pacht aan G. de Wit in verband i(iet beschik baarstelling van 2 perc. weiland aan de jeugd als voetbal en speelterrein. Verzoek van de gemengde Zangver. „Vox-Laeta" om een garantie te wil len verlenen in het financiële risico van een te organiseren concert door het Ned. Kamerkoor. Verzoek van het bestuur ,;Wit Gele Kruis" te Roe lofarendsveen om naast de reeds aan gekochte grond nog een perc. grond root 613 m* te kunnen bijkopen, 'oorstel tot het sluiten van leningen met a. De N. V. Bank voor Ned. Ge meenten, groot 10.000; b. met het R. K. Kerkbestuur te Rijpwetering groot 85.000; c. met een anonieme geldgever, groot 2.251,00. Verzoek van het bestuur der St. Jozefschool in par. Maria Presentatie om gelden be schikbaar te willen stellen voor aan schaf van leer en hulpmiddelen. Voorstel B. en W. tot invoering van moderne loonmethodieken alsmede wijziging der salaris-verordening. Voorstel B. en W. tot het aanbrengen van extra-voorzieningen aan de ver lichting bij de wegkruisingen te Roe lofarendsveen en Nieuwe Wetering van de Prov. weg. (Advertentie) BODEGRAVEN Duivensport De snelvlucht nam met 188 duiven deel aan een wed vlucht vanaf 111 km. Gelost om 8.05 uur. Aankomst eerste duif 9.29.14 u. Snelheid 1324 m. per minuut. De prijzen werden als volgt verdiend. J. D. van Rijn 1, 2, 3, 16, 19; Ch. Oost veen 4, 7, 10; G. Nagel 5, 12; C. v. d. Heyden 6; P. Zeilstra 8, 9; A. Zuur- veen 11; P. Mij derwij k 13; J. Sterk 14; N. van Leeuwen 17; H. v. d. Veer 18; A. de Vos 20. Geslaagd Aan de Technische School te Alphen slaagden voor het eindexamen afdeling Bankwerken onze plaatsgenoten G. Verbree en A. Bogaard, Afdeling timmeren G. Uithol en G. Versloot. Voor het middenstandsexamen slaagden N. Spijker, J. Stigter, J. Uitenbogaard, D. Versloot, L. Beun- der en G. Niessing. Voor het ULO-examen slaagden G. Boef, D. Boot, A. Groenendijk, A. Boot, M. Bos en D. Koning. Voor de akte Handelskennis slaag de de heer J. Vernooy, hoofd der RK School in de Meye. Het zwemdiploma A werd be haald door J. Fioole, D. Spijker, M. Borst, E. Kastelein, C. Veenstra, N. Boerefijn, J. de Groot, J. v. d. Poor- te, M. Boer, J. Ommeren, P. v. d. Laan, D. Slappendel, M. van Os en DE RAAD VAN BOSKOOP Subsidie voor nieuwe sportvelden Voor de openbare spoedvergadering van de gemeenteraad te Boskoop wel ke stond onder leiding van wethou der Taat, omdat burgemeester Ver kerk en wethouder Van Nes met va kantie waren, stonden slecht twee onbelangrijke punten op de agenda. Het eerste punt was het aangaan van een vaste geldlening, aangevraagd in verband met het leggen van een nieu we gasleiding in Reijerskoop. Hier mede konden de leden zonder enig commentaar akkoord gaan, aangezien in een vorige vergadering reeds in principe besloten was, deze leidng aan te brengen. Het tweede punt betrof het verrich ten van enig herstel- en reparatie- werk aan en in het schoolgebouw van de vereniging voor Christelijk school onderwijs, in de Nieuwstraat. Hierte gen waren echter enkele bezwaren. De voornaamste waren wel dat het gebouw gedoemd zei zijn, in de loop der tijden te verdwijnen, zodat men van mening was dat de te maken kos ten beter bespaard kunnen worden. Ook vond men het riskant om met de werkzaamheden te beginnen vóór de toestemming van Gedeputeerde Sta ten is verkregen. De voorzitter antwoordde hierop dat bedoelde goedkeuring zeker zal worden gegeven. Aan het gebouw zelf zal slechts een klein gedeelte van het gevraagde bedrag worden besteed terwijl de andere voorzieningen bij het verlaten van de school, kunnen worden medegenomen. Er is momen teel geen andere oplossing. De heer Verbeij meent dat de scha de welke aan het gebouw zou kunnen ontstaan na de bouw van de tunnel tengevolge van het zware verkeer, wel mee zal vallen. De heer v. d. Dool vindt dat de school zeer ongunstig komt te liggen, wanneer de tunnel er eenmaal zal zijn. Nadat nog de kwestie van de verbetering van de verwarming en de riolering werden besproken, werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierna deelde de voor zitter mede dat hij nog een tweetal voorstellen had welke hij gaarne nu zag afgehandeld. Dit was een voorstel tot het verle nen van een subsidie van 550. aan de buurtvereniging Het Zuiden, voor de aanleg en inrichting van een speeltuin en speelweide in het Julia- nakwartier. Het zal nog wel een jaar of 5 duren voor men kan over gaan tot de bouw van de Christelijke La gere Tuinbouwschool, zodat het wel verantwoord is op het terrein daar voor tijdelijk een speeltuin in te rich ten. Wanneer het zover is dat de school kan worden gebouwd, zal het plan Snijdelwijk wel zo ver zijn gevorderd dat dan voor de speeltuin naar een ander terrein kan worden omgezien. Aangezien de activiteit van de betref fende buurtvereniging zeer op prijs wordt gesteld bestond geen bezwaar voor 1958 de gevraagde subsidie toe tc kennen. Het belangrijkste was echter de aanleg van de sportvelden op het ter rein aan de Hoogeveenseweg, hetwelk destijds door de gemeente voor dit doel is aangekocht. Aanvankelijk lag het in de bedoeling het inrichten te doen geschieden door de sportvereni gingen doch de lage ligging maakte dit niet goed mogelijk. Daarom is con tact gezocht met de bevoegde instan ties en werden besprekingen gevoerd. Dit had tot resultaat dat tot overeen stemming werd gekomen met de Gront Mij. Dit betekent dat door het Rijk 100 subsidie wordt verleend op de arbeidslonen. De eerste stap is nu het aanvragen van een voorbereidingscrediet voor het maken van een plan voor de voor bereidende werkzaamheden. De heer Splinter vroeg wanneer met het werk zal leu inen worden be gonnen. Dit hangt af van de arbeids reserve, doch verwacht wordt dat dit nog wel deze winter zal zijn. De heer Bulk was bang dat, wan neer het aantal beschikbare arbeids krachten verminderd, de gemeente het werk zelf zal moeten financieren. De heer Verbeij is verheugd dat het gemeentebestuur met dit plan komt en meent dat wij het best kunnen wa gen. Zonder hoofdelijke stemming werd aldus besloten zodat verwacht mag worden dat Boskoop binnen afzien bare tijd de beschikking krijgt over een fraai sportpark, zeer ten gerieve van de beide plaatselijke voetbalver enigingen GDS en „Boskoop", de at letiekvereniging en andere sportver enigingen welke wel eens een veld- sport beoefenen. Geldlening voor gemeente. In verband met de aanleg van een nieu we gasleiding ten behoeve van de woningbouw aan de Goudse Rijweg, werd door het gemeentebestuur een verzoek gericht aan de minister van binnenlandse zaken, bezitsvorming en publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie, om aan deze gemeente een vaste geld lening te verstrekken. Nadat van G. S. reeds een gunstig advies was ontvangen werd van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een aanbieding ontvangen voor een vaste lening van 30.000.. Het rentepercen tage van deze lenir.g bedraagt 4 7/8 per jaar, terwijl de looptijd is bepaald op circa 12'/» jaar. De aflossing moet in één bedrag worden voldaan op 2 januari 1971, terwijl vervroegde aflos sing niet is toegestaan. De datum van opneming is bepaald op 16 augustus 1958. Voorzieningen schoolgebouw. Door het bestuur van de vereniging voor Chr. schoolonderwijs werd me degedeeld, dat de lessen aan de leer lingen van de ulo-school aan de Ro zen laan onmiddellijk na de zomerva kantie zullen worden voortgezet in het schoolgebouw aan de Nieuw straat. Nadat Gedeputeerde Staten zulen hebben beslist, dat de vereni ging met ingang van 1 augustus a.s. blijvend heeft opgehouden het school gebouw aan de Nieuwstraat over een- komstig zijn tegenwoordige bestem ming (voor het geven van gewoon lager onderwijs) te gebruiken, ver valt het gebouw in eigendom aan de gemeente. Het is noodzakelijk geble ken, dat tijdens de zomervakantie nog enige voorzieningen aan en in het schoolgebouw worden getroffen. Voorgesteld wordt het hiertoe beno digde crediet beschikbaar te stellen door vaststelling van het concept-be sluit tot wijziging van de gemeente begroting, dienst 1958. Geslaagd. Voor het diploma aan de Nijverheidsschool te Alphen a. d. Rijn zijn geslaagd: Adri v. Gemeren, Janriie van Gelderen, Ria v. Elswijk, Ria Goudriaan, Sija Hoogendoorn (met lof); Annie de Jong (met lof); Rieneke Jongej aan, Trudie van Kla veren, Adrie Middelkoop, Dinl Tame- rus, Alie Verbeek, Wiepke van Tol. Voor coupeuse: Grada van Veen. Huisnaaister: Marrie van de Ent, Bep Loef, Hannie van Wengerden (met lof). Kinderverzorgster: Lenie Keijzer. A. van Geer, A. Walraven, L. de Jong, A. Overes. Diploma B: Th. Zwanenburg, P. van Rossum, M. Sluyck, H. Borst. C. van Dam, C. v. d. Poorte, J. van Ommeren, N. Goebel, P. van Wijn gaarden, M. Boer. C. diploma: E. Hortensius. Raadsagenda De agenda voor de laatste gemeenteraadsvergadering die vrrdag a.s. zal worden gehouden heeft niet zoveel punten. Het zijn het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsieden, het aangaan van een vaste geldle ning, uitbreidingsplan Nieuwerbrug 1957, geschenk in verband met de verbouwing van de Gereformeerde Kerk en vaststelling van enkele wij zigingen in de gemeentebegrotingen 1957 en 1958. NOORDEN Geslaagd In Utrecht slaagden de volgende candidaten voor Mulo exa men: Gé van den Arend, Theo van Koert, Ko Vink Jr., Nico Vink Hz. LEIMUIDEN Geslaagd De heer G. v. d. Boer de Bilderdam slaagde voor het pa troons-examen automobiel- en gara gebedrijf. Prachtige kwaliteit sporthemden. Met Panamabinding, speciaal vervaardigd voor de Tropen, waardoor ook bij het warmste weer ideaal in het dragen. Met 2 sportieve borstzakken, de kraag kan open en gesloten gedragen worden. Een aanbieding voordelig al$ nooit tevoren, door dat de export naar Indonesië niet doorging. Deze Majorca sporthemden, die 27.50 moesten kosten, koopt U morgen, uniek in Nederland als ongelofelijk buitenkansje voor In 3 maten: small, medium en large. Zolang de voorraad strekt Koop het voor Uw man. Als het niet naar genoegen is nemen wij het terug om een van die andere 1000en Coster-klanten een koopje te bezorgen. U kunt niet meer dan 2 stuks tegelijk kopen. Telefonische of schriftelijke orders kunnen niet worden uitgevoerd. n iNeaeriana, NIEUWVEEN Nic. Boys Ten bate van het R.K. Jeugdwerk vindt a.s. zondagmiddag de revanchewedstrijd plaats tussen de veteranen elftallen van Nic. Boys en Nieuwkoop. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van de Boys en vangt aan om drie uur. ZEVENHOVEN Autotocht bejaarden. De jaar lijkse uitgaansdag van de bejaarden dezer gemeente behoort thans weer tot het verleden. Onder grote belang stelling ving gistermorgen reeds vroeg deze door het comité weer uit stekend verzorgde tocht aan, waarbij gebruik werd gemaakt van een grote bus van Maarsse Kroon, gevolgd door enkele luxe auto's van ingeze tenen. Aan de tocht werd dit jaar deel genomen door rond 60 personen. Burgemeester Detmers, die deze tocht wegens drukke bezigheden niet kon meemaken, deed de bejaarden uitgeleide. Nadat alle deelnemers zoveel mo- gelijk van huis waren opgehaald ver- j liet men Zevenhoven om via Uit hoorn, Mijdrecht, langs de Vinke- veense plassen als eerste pleister plaats naar Hilversum te :ijden, waar enige tijd werd getoerd om de be zienswaardigheden van deze mooie stad te bekijken. In „St. Annahoeve" werd uitgestapt om de koffie te gebruiken en zich wat te vertreden. Van de vermakelijk heden ter plaatse werd een druk ge bruik gemaakt en de heer J. van Vliet toonde daar, als oud-aannemer timmerman, nog geen hoogtevrees te hebben door welgemoed in de Turk- se-schop te stappen en zich enkele malen ongeveer 20 a 25 meter hoog te laten ronddraaien. Via Nijkerk ging de reis dan ver der naar Harderwijk voor het be zichtigen der Zuiderzeewerken. Ook de paling te Harderwijk bleek van goede kwaliteit te zijn en enige der deelnemers aan deze tocht verorber den een behoorlijke portie van deze lekkernij. Om op de aangegeven tijd weder om te Zevenhoven te arriveren, werd hierna weer gestart voor het laatste gedeelte van de tocht, het welk voerde via Garderen langs het Uddelermeer naar Amersfoort, waar weer de grote weg werd genomen naar Utrecht. Om ongeveer 18 uur bereikte men weer de gemeente Zevenhoven, al waar het gezelschap werd ontvan gen door burgemeester Detmers en zijn echtgenote. Bij de gebruikelijke maaltijd sprak de heer Detmers de bejaarden toe en bracht dank aan het organiserend comité voor de goede zorgen ook dit jaar weer besteed aan deze tocht voor de ouderen in zijn gemeente. Namens de bejaarden dankte ook de heer C. J. van Veen de organisa toren voor het gebodene, waarna iedereen welvoldaan weer werd thuis gebracht. Viswedstrijd schooljeugd. Als ontspanning voor de jeugd tijdens de vacantie, werd als eerste van het programma voor de zomervacantie 1958 gistermorgen onder leiding van pastoor Tabink een viswedstrijd ge organiseerd voor de schoolgaande kinderen van de r.k. school alhier. Met allerlei vistuigen werd door de van alle kanten toegestroomde jeug dige vissers met grote ernst ge streefd om een der door pastoor Tabink beschikbaar gestelde prijzen in de wacht te slepen. Vissen en visjes van allerlei soort werden weldra onder gejuich opge haald, waarbij een zeelt van ruim 27 can. zijn verschalker aan de eerste prijs hield. Toen om ongeveer 12 uur de wed strijd was afgelopen ging iedere visser met of zonder vis, doch in ieder Lelden: Haarlemmcrstr. 25, T«l. 25317 ROTTERDAM: I Korte Hoogstraat 11, tel. 1169 65 Meent hk. Goudseslngel, tel. 1153 77 Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg, tel. 74130 W. Kruiskade 35, tel. 125511 Advertentie R0EL0FARENPSVEEN Geslaagd. Aan de R.K. Meisjes school werd het V.G.L.O.-diploma (naaien, koken, huishoudkunde) be haald door de volgende leerlingen: Rina Koek, Corry v. Haastrecht, Magda Loos, Anneke v. d. Zwet, Anny v. d. Meer, Toos v. d. Meer, Martha v. Klink. Voor het M.U.L.O.-diploma A. en B. slaagde onze plaatsgenoot H. de Jong. RIJNSATERWOUDE Geslaagd. De heer C. S. Veerdig, waarnemend hoofd aan de O.L.-school alhier, slaagde voor het exaimen hoofdakte. 20ETERW0UDE Geslaagd. De heer Jan Elder- horst uit Zoeterwoude is te Den Haag geslaagd voor het examen HBS b met een cijfergemiddelde van 8,6. Afgelo pen cursusjaar heeft hij tevens de eerste studies gemaakt aan de H.T.S. en hier is hij bevorderd van de eerste naar de tweede Idas met een cijfer gemiddelde van ruim 7. Kees Elderhorst is verhoogd van klas 1 naar klas 2 van de H.T.S. Het zelfde geldt voor Piet Loos, die met lof bevorderd werd. Geslaagd. Voor de Nijverheids akte N.B. is geslaagd de heer J. L. de Boer, alhier, leraar aan de Don Boscoschool te Leiden. Vóór honderd jam Uit de Leidsche Courant v: Vrijdag 25 juli 1858. heyden De heer H. A. C. la Bassecour Caan heejt aa kiezers in het district Ley dorp verzocht bij de aanstem verkiezing van een lid vav - prov. staten van Zuidhol niet in aanmerking te kor t. Gelijk men weet had die I zich tot de prov. staten gewt om de onregelmatigheden c« tonen, die te Lisse en te H gom bij de vorige verkic hadden plaats gehad, ten ger ge waarvan prov. staten be ten den heer Hubrecht nie' te laten en een nieuwe verhi zing te doen plaats hebben. geval verzadigd van de door de or ?- nisator kwistig uitgedeelde snoepj opgewekt huiswaarts. Motorrijtuigen-zegening. He denavond te 8 uur zal p - toor Tabink op het kerkp i bij gelegenheid van de viering 1 i het feest van Sint Christoffel al' voorgebrachte motorvoertuig' i (auto's, motorfietsen, brommers, e i zegenen. Verwacht mag worden r'-i. velen van de geboden gelegenlu gebruik zullen maken. DE KWAKEL K.D.O.-welpentournooi Zotu a.s. organiseert K.D.O. voor de w - pen een tournooi. Deelnemende vr- enigingen zijn RODA (Bovenker St. Martinus (Amstelveen) VD (Uithoorn) en KDO. Er word' maal 15 minuten gespeeld, het aan tal punt.en dat de vereniging in tn- taal behaalt is bepalend voor c volgorde van de eindstand, tota;;! zijn er 18 wedstrijden. Om 12 urv wordt gestart met de wedstrijd KD^j VDO. Vakantieregeling kruideniers Werd vorig jaar voor het eerst een vakantie-regeling getroffen voor c bakkers, dit jaar is een regeling tot stand gekomen voor de plaatselij- kruideniers. Na onderling overleg men overeengekomen, dat allen e< ;i week gesloten zullen zijn. De rege ling is als volgt: Van 28 juli t.m. 2 augustus: Th: Voorn, P. v. d. Berg; Fa. Goudriaan en de Coöperatie. Van 4 augustus t.m. 9 augustus P. v. 't Hart; P. v. d. Vaart en J. de Hollander. Van 11 augustus t.m. 16 augustu W. Schoots; W. de Hollander Sr. en W. de Hollander Jr.. Van 18 augustus t.m. 23 augustus: Fal Hoes, Albert Heijn en D. Oussu- ren. Geslaagd Te Amsterdam slaaf de onze dorpsgenoot M. Bartels J. B. zn. voor het diploma brood- en ban ketbakker. Onze plaatsgenoot ei heer A. Voorn Jzn. slaagde tc Amersfoort voor het diploma staats examen gymnasium, voorts slaagde te Amsterdam aan de R.K. School voor maatschappelijk werk zr. G. Voorn Thdr als wijkverpleegster, zij is als zondanig aangesteld te Volen- dam. Postduivenvereniging Ons Ge noegen" Kampioenstand midden fond: 1. O. Cuiper 287 punten; 2. J. Bartels 233 pnt; 3. C. Schipper 222 pnt;4. C. de Horde 219 pnt; 5. J. Kranenburg 175 pnt.; 6. W. Verkerk 173 pnt; 7. M. J. Winters 131 pnt.; c. R. Verhoef 125 pnt; 9. A. de Groot 125 pnt; 10. A. Janmaat 100 pnt; 11. Th. Vlasman 93 pnt; 12. M. Rekel- hof en zn. 74 pnt; 13. P. v. t. Hart 73 pnt; 14. P. v. Vliet 71 pnt; 15. P. Haak 68 pnt; 16. J. v. Voorst 53 pnt, 17. L. Brouwer 24 pnt; 17. Th. v. d. Beid 7 pnt. LEIDSCHENDAM Vacantiebezigheid schoolkinderen. De voorbereidingen van de bezig heden zijn thans voltooid, aldus de voorzitter van de stichting, om de kinderen voor de periode van 28 juli tot en met 22 augustus zeer prettige vacantiedagen te bezorgen. Circa 300 kinderen zijn thans reeds opgegeven. Er is een ruimschoots voldoende aantal leidsters en leiders die onder leiding van de heer la Ron- delle met zijn staf de verantwoor delijkheid op zich willen nemen om de ouders de geruststelling te doen hebben dat hun kinderen tijdens de bezigheden welbestede vacantiedagen zullen hebben. Behalve de gewone bezigheden van spel en sport op de terreinen en (bij ongunstig weer) in de scholen, staan nog de volgende ontspanningen op het programma: een tocht naar de Scheveningse Bosjes, naar Duinrell en naar 't dierenpark te Wassenaar. Voorts zal het bureau Mudde-film de voor de jeugd geëigende films ver tonen, het poppentheater Guido van Deth de kinderen een dag doen ple zieren en Carla Flink voor kinder- varièté zorgen. dat met de oudste kinderen een paar malen per week in het zwembad te Voorburg zal worden gezwommen en er nog contact opgenomen zal wor den voor excursies naar verschillen de bedrijven. Geboren: Tonny R. zn van W. R. Klarenberg en H. C. Blauw; Gedefri- dus J. M. zn van T. G. v. d. Poele en A. M. W. van Dijk; Cornelia M. J. dr v. T. v. Vliet en M. J. v. Wissen; Ma rio A. G. J. dr v. A. de Lange en A. C. M. Philippi; Theodorus J. P. zn v. J. L. de Groot en T. C. Adegeest. Ondertrouwd: Barend Veenendaal uit Zeist en Jannetje Hoogcndam;ia"ou,d weS te nemen. Petrus H. J. Disseldorp cn Maria S.P Smit uit Rotterdam; Leonard C. van Wissen uit Gendringen en Christina R. J. Houthuyzen. Getrouwd: J. Schouten en H. M. J. Janssen; J. T. Berkhout en W. M. G. Schouten; M. A. G. Ammerlaan en C. T. M. Heijstek; H. C. den Ouden en C. Dil; C. F. Stoop en Th. van Dijk. N00RDWIJK ROLSKIëN Dezer dagen gaat Noordwijk ken nis maken met het roiskiën, een nieuwe tak van sport, welke tot dus ver alleen in Den Haag was geïntro duceerd. Vallen kom4 er hoegenaamd niet bij te pas en op dokters advies beoefenen zelfs polio-patiëntjes deze sport. Dank zij de activiteit van de Noordwijkse Speeltuinvereniging krijgt Noordwijk als eerste badplaats de primeur van het olskiën. Morgen middag te half vijl start men op de baan van de speeltuin aan de Hoog- vvakerbosstraat. Het ligt in de bedoe ling dat in augustus enkele Haagse clubs een demonstratie komen geven. Pygmalion. De Noordwijkse to neelgroep „Louis Bouwmeester", die tijdens het badseizoen steeds een uit voering geeft, is deze gewoonte ge trouw gebleven. Hedenavond te uur zal zij in Lido opvoeren het be kende toneelspel Pygmalion van Ber nard Shaw. OP HET VERKEERDE PAD Dezer dagen vermiste een vrouw te Noordwijk een bankbiljet van 20 uit ha-mantelzak. Hiervan werd een 15-jarig meisje verdacht, die met haar in hetzelfde bedriji werkte. Bij het politieonderzoek bleek, dat het meis je het biljet had gewisseld in een winkel. Zij had van een gedeelte van het geld fruit gekocht en de rest weg gestopt. Toen zij omtrent deze dief stal aan d^ tand werd gevoeld, kwam aan het licht, dat zij al eerder het verkeerde pad had betreden door uit een mantelzak een portemonnaie met Demonstratie N.R.B. De Noord wijkse Reddingsbrigade zal morgen bij gunstig weer te half vier een de monstratie geven o.m. van het redden van een drenkeling uit zee. De de monstratie zal plaats vinden voor de N.R.B.-post ten noorden van de vuurtoren.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2