VAN NELLE Roodenburg vierde promotie met drukke receptie Prestaties van de Bataven grote voorsprong ldc fe met een pracht gem*» LOONSTATEN MAANDAG 21 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA Ter gelegenheid van de promotie i naar de 2e klasse van de K.N.VJB. I werd het zaterdag voor onze Leidse Houtbewoners „Roodenburg" een be langrijke dag. De receptie in de Kleine Burcht gaf door de aanwezigheid van vele be langstellenden alsmede intens mede leven van gemeentebestuur en KNVB daar voldoende getuige van. Wethouder J. C. van Schaik, die zeer verheugd was hier de gemeente Leiden te mogen vertegenwoordigen, had grote waardering voor het be reikte resultaat en vooral voor het jeugdwerk dat deze vereniging zo perfect in handen heeft. De spelers, aldus spr., zullen het in de tweede kiase zeker niet gemakke lijk krijgen, maar door zich te hand haven zal een eerste stap worden ge legd naar nog betere resultaten. Pro ficiat. De KNVB afd. Leiden, bij monde van waarnemend voorzitter A. A. C. Dusée en de administrateur J. van Leeuwen gaf een overzicht van het wel en wee dat Roodenburg heeft moeten medemaken. Teruggekeerd in de 4e klasse is door intensieve training in twee jaar Roodeniburg van de 4e naar de 3e ge gaan, om nu in de tweede klasse te tonen dat door goede wil veel bereikt kan worden. Spr. bracht dank aan de „stille werkers" voor hun groot aandeel in dit succes en bood het bestuur een bal aan. De heer P. F. S. Biegstraten, spre kende namens de Sportstichting noemde Roodenburg een prettige ver eniging, die de sport op goede wijze dient en altijd een goede verstand houding weet te kweken tussen zus terverenigingen, spelers en bestuur. Hij bood het bestuur een herinne ringsmedaille aan. Names de KNVB sprak ook de heer J. Brinkman waarderende woorden over de behaalde resultaten. Het is, aldus spr., altijd een groot genoegen naar Leiden te komen, want hier heerst onder de amateurverenigingen een geest waarop Leiden trots kan zijn. Sprekende over de komende nieu we indeling van de KNVB hoopt spr. op goede resultaten met als wens Leiden nog eens terug te zien in de le klasse. Ook de belangencommissie, A.S.C., L.F.C., Lugdunum en U.V.S. bij mon de van de heer F. v. Waveren, wens te Roodenburg van harte geluk met de behaalde resultaten en bood het bestuur 5 nieuwe ballen aan. Vervolgens spraken nog woorden van waardering de heren v. d. Klugt, namens de scheidsrechterscommissie Leiden en Omstreken, de heer D. Nijs, KN.V.B., Hu..2r, LDWS en Vos als jeugdleider. Temidden van een ware bloemen pracht was natuurlijk de voorzitter van Roodenburg de laatste die allen dank bracht voor deze grote huldi ging. Een avond die Roodenburg niet vlug zal vergeten. ATLETIEK Op de Zuid-Hollandse Kampioen schappen. Op de gisteren gehouden Zuid-Hol landse kampioenschappen wist de Ba- taven-alete Gerda Kraan op de 800 m. de eerste plaats te veroveren met een gezien de weersomstandigheden fraaie tijd van 2.19. Gesteund door haar clubgenote Riet de Winter, die de eerste ronde trok, werd voor de 400 m. een tijd afgedrukt van 64 sec. Jammer genoeg kon laatstgenoemde dit te hoge tem po niet volhouden en moest tenslotte afhaken en met een zeer verdienste lijke derde plaats genoegen nemen, na nog gepasseerd te zijn door Willy Kraan, die dus achter haar zus als tweede eindigde. De tijden van beide laatste loopsters waren resp. 2.25.3 en 2.26.9. Behalve deze buitengewone over winning op de 800 m. wist het A- meisje Riet Hensing bij het discus werpen op de eerste plaats beslag te leggen met een worp van 32.79. Er re kening mee houdend, dat haar beste worp van dit jaar 34,64 m. is, kan men ook van deze atlete in de toe komst grote verwachtingen koeste ren. Op het nummer kogelstoten ein digde zij als vierde met 9.75. Voorts mogen wij de prestaties van de B-jongens J. Brandt en J. v. Leeu wen niet onvermeld laten, die op de 600 m. resp. als 4e en 5e eindigden met de goede tijden van 1.39.3 en 1.41.2. Na wielrenners op de grammo foonplaat en een koe voor de tele visie, nu een zwaluwenechtpaar voor de microfoon. Het gebeurde bij de Duitse atletiekkampioenschappen die in het stadion te Hannover wor den gehouden. In een luidspreker kastje op de tribune heeft een zwa- luvvenpaar zijn nest gebouwd en nu fluiten en schreeuwen pa, ma en de jongen om het hardst als de micro foon aanstaat. Zij zijn zelfs in staat om het lawaai in het stadion overstemmen, tot groot vermaak van de toeschouwers. Om de zwaluwen niet te storen zette de stadionbeheerder met d< woorden „Bitte nidht böse sein' (niet boos zijn hoor), de luidspreker af. Onmiddellijk daarop onder streepten de zwaluwen met luid ge piep 's mans woorden. BELG VERONGELUKT IN MIJN „JULIA" In de wasserij van de mijn „Julia" te Eij gelshoven is zaterdag bij mon tagewerkzaamheden de monteur G. F. Droshout van de Belgische mon tagefirma Savelkoul in een der bun kers gevallen en daarbij dodelijk verongelukt. Droshout was 37 jaar cud. Hij was woonachtig te Bocholt in België, gehuwd en vader van een kind. (Nagekomen familiebericht) 'i' -fa De beroemde Franse luchtvaartpionier Henri Farman is op 84-jarige leeftijd overleden. Deze fotocombinatie toont een portret van hem en een opname uit 1908, toen hij op de 13e januari de eerste meters vrij vloog in een motorvliegtuig. m y Een klinkende prestatie die U kunt vergelijken met Van Nelle's halfzware shag. Ook zo'n pracht gemiddelde van 40 sigaretten voor 95 ct Het juiste midden tussen licht en zwaar Resultaat: de ideale halfzware shag Rook VAN NELLFs halfzware shag PITTIG EN VOL AROMA <Z Gevraagd net meisje. Zondags vrij. Aanmelden na 8 u.: Restaurant Bern- sen, Breestr. 157. Leiden. <Z Iedereen is enthousiast. als wij uw matras over trekken met damast Een één-pers varal f 19 50 twee-Ders. vanaf f 26 50 Smits bedden en tapijten- magaz. Mare 98 Vrouwen- stees 9 tel 23913 "Z Wij betalen veel geld voor gebruikte eoederen zoals radio's stofzuieers. Dick ud's gram -motoren electr motoren meubelen fietsen, brom- en motor fietsen. auto's enz In- en Verkoop G van Vliet. Janvossensteee 34 Z 1958 de nieuwe Solex direct leverbaar Noe mooiei nog solider noe krachtiger Gebr Huisman Hogewoerd 66- -68 Eigen financiering Tel 31292 Z Luxe autoverhuur Wii verhuren o.a Merceües- diesel. Simca en Volks wagen Uitsluitend nieuw materiaal Garage Bierman Voorhout, tel 02532 -7433 Z Horloges, klokken. wekkers horlogebanden, alles met 10 procent kor ting tijdens onze oprui ming (enkele merkart. uitgezonderd). Onze uur werken worden volledig gegarandeerd. Midza-bon- nen voor onze cliënten. Uurwerkkliniek, Lage Rijndijk 8. Z Wegens vertrek: dames sportfiets. merk Stokvis, als nieuw 95.-: herenfiets, merk Raleigh, een week bereden van 245.- voor 135.-. Herenstraat 82. Z Net r.k. meisje 22 jaar, zoekt vlotte vriendin. Br. onder no. 9376 bur. v.d. bl. Z Woningruil. Aangebo den 4 kamerflat parterre, douchecel, w.c., hal. voor- en achtertuin, keuken met geijser. Voor heel huis. Br. onder no. 9372 bur. v. d. blad. Z R.K. Weduwe, midden stand. zoekt gezelschaps dame, om tegen vergoe ding kost en inwoning in te wonen. Eigen slaapka- rr er ter beschikking Aan vraagster is vitaal: houdt van wan leien. Geschikt voor gepensioneerde. Br. onder no. 9371 bur. v.d. bl. Z Te koop: zomerhuisje. Kampeerterrein Smit. Langeveld. Noordw ijker- hout. Te bevragen: telef. K 20—127933. 2* Pick-up kasten, radio- kasten. kapokbedden. spi ralen, stoelen, geijsers^ kasten, tafels, gordijnen, markiezen, kleed, leun stoelen. bad. clubs. Alles moet weg. lage prijzen, enz. W. F. Kooreman. Nwe Rijn 9. t.o. V. en D.. telef. 23261. 3? Door omstandigheden: nieuwe herenfiets met handremmen en 3 ver snellingen. van 275.- voor 175. Prinsenstraat 84a. tel. 26261. Z Sleestofzuiger 125 V. geheel compleet, prima zuigend 30.-; Philips radio klein model 220 V 30.-: electr. wasmachine 125 V. met wringer als nieuw 110.-. Herenstraat 82. Prijs 10 cent per stuk* Bij qroter c afname reductie Nieuwste model. N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 52-34 LEIDEN

Leidse Courant | 1958 | | pagina 4