Leidse misdienaars vochten om de „Deken Haring-beker4 „De Stalen Band" met bussen naar de EXPO in Brussel Reisbureau CEBUTO Leidse jongens boekten successen De Kaagweek De teamwedstrijden van vandaag MAANDAG 21 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 M VEE1 VUUR EN VEEL WATER De stromen regenwater die boven het voetbalveld van het Seminarie Warmond gisteren naar beneden kwamen, zijn af en toe zó geschrok ken van het laaiende vuur dat van het spel en van het gejuich van 200 Leidse misdienaars afspatte, dat het water er haastig van verdampte en daardoor aan de enthousiaste orga nisator, de heer Noordman, de kans bood deze unieke voetbalderby tot een daverend en droog einde te brengen. Nauwelijks was de lange sliert van fietsen op het terrein gearriveerd, of het bleek hoognodig met hele spreek koren te verklaren, dat „Onze Lieve Heertje" maar te zorgen had voor „mooi weertje en voor een mooie dag en dat het zonnetje schijnen mag". Maar Deze eiste blijkbaar meer daad werkelijk vertrouwen, want het werd pas werkelijk droog toen men ten einde raad de jongens konden toch niet blijven wachten de misdie naars van het St. Elisabeth-zieken- huis, die dit jaar voor het eerst mee speelden, maar tegen de Leonardus- mannen het strijdperk instuurde. En tegen wat er van toen af gebeurde, kon de regen niet meer op: het bleef droog tot het einde van de eerste poule. Scheepstoeters, luidklokken en vooral 200 jongenskelen deden se minarie en omstreken op hun oude grondvesten trillen. „De Leonardus" bezorgde zijn supporters hartklop pingen van pure vreugde, toen ze in het toegemeten kwartier voetbal vijf goals van de Elisabethmannetjes wisten af te snoepen. De eerste can- didaat voor de wisselbeker, het vo rig jaar behaald door de jongens van Meerburg, diende zich overtuigend aan. Maar er bleken nog meer ka pers op de kust en toen de eerste poule gespeeld was, bleken Meerburg en Leonardus beiden twee wedstrij den te hebben gewonnen, maar toch, Leonardus werd hier eerste door zijn hoger doelpuntengemiddelde. De uitslagen: LeonardusElizabeth 50, HartebrugJozef 10, Petrus Meerburg 03, LodewijkLeonar dus 02, ElisabethHartebrug 01, JozefPetrus 00, MeerburgLo dewijk 10. 1. Leonardus, 2. Meer burg, 3. Jozef, 4. Hartebrug, 5. Pe trus, 6. Lodewijk, 7. Elisabeth. Na een kort intermezzo met een bak regen en een glas limonade werd tegen half drie de tweede poule inge zet. Intussen waren er verscheidene belangstellenden op het terrein gear riveerd, o.a. prof. Wenners van het Philosophicum, rector Drost, kapelaan Van der Slap, kapelaan De Jong van de Petrus-parochie en pater Maar- schalkerweerd. De kapelaans De Jong (Herensingel) en Keesen waren al met hun misdienaars meegekomen. Zo mogelijk nog vuriger dan de eer ste, begon de tweede poule. De Harte brug, aanmerkelijk zwakker dan de Leonardus wist door fantastisch werk van zijn keeper het doel schoon te houden. „De Elisabeth" wierp zich te gen de gevaarlijke Jozef op het enige redmiddel: steeds maar voor het beenwerk van de tegenstanders te lo- BASCULE V\N BRUG STORTTE OP TRACTOR. Op de boerderij van de heer Jac. van der Salm in de uidbuurt te Zoe- terwoude wilde zaterdag de chauffeur van een hooipakmachine de brug op rijden, doch raakte daarbij een van de kettingen van de ophaalburg. De ketting brak, wat ten gevolge had, dat het gewicht van de bascule op de motorkap en de stuur inrichting van de tractor plofte. De chauffeur stelde zich vliegensvlug in veiligheid onder de aankoppelde machine, zodat hij aan een groot gevaar ontsnapte. De tractor werd van benzine-tank en stuur-inrichting j zwaar beschadigd, dat hij door een andere tractor moest worden weggesleept. (Ingezonden door de heer B. J. DOLLE, Franchimontlaan 37, Leiden). pen en geen schietkans te geven. Maar het werd toch 40, ondanks alle aanmoedigingen met een gescan deerd: „Hulp Elisabeth!", maar wat weet een vrouw, zelf eens heilige, van voetbal af. Vanuit de hemel zag zij haar pupillen eervol sneven. Meer burg, met zijn martiale strijdlied, bleek langzamerhand toch de meest gevreesde candidaat. En inderdaad, weer met twee gewonnen wedstrijden, maar na met een beter doelgemiddel- de dan de Lodewijk, die op het kantje af van de Jozef had weten te win nen, werden de Meerourgmannen eerste in de tweede poule. De uitslagen: HartebrugLeonar dus 00; ElisabethJozef 04; Pe trusLodewijk 01; Leonardus Meerburg 0-1ElisabethPetrus 02; JozefLodewijk 01; Meer burgHartebrug 30. 1. Meerburg. 2. Lodewijk. 3. Jozef. 4. Petrus,. 5. Leonardus. 6. Hartebrug. 7. Elisabeth. De tweede poule werd wreed ver stoord door een enorme wolkbreuk, maar gelukkig mochten de spelers in de gang van het seminarie het ve ge lijf redden. De finale werd zelfs met zonnig weer uitgestreden. De kamp om de derde en vierde plaats tussen Lodewijk ei. Jozef bleef on beslist: 00. Toen volgden er pe nalty's. De keeperties Thee Schmidt en Sani Hartwijk verrichtten tita- nenwerk. Bij de vierde serie van drie was het nog gelijk Eerst de tweede serie van één penalty bracht de der de prijs aan de Jozef-parochie, zodat Kap"laan H. de Jong (Herensingel) stelde Frans Klein van de Meerburg spelers de fel-omstreden wisselbeker na een kleine controle op de „legali teit" van de misdienaars. de Lodewijk met de vierde prijs naar huis kon gaan. En toen, voor de tweede maal die middag, maar nu om de beker, het gevecht van twee maal tien minuten tussen Leonardus en Meerburg. Pas na een kwartier spelen werd het 10 voor Meerburg door een ver schot van back Huib van der Zwaan. In verdedigend spej met af en toe toch nog gevaarlijke momenten wisten de Meerburgertjes hun beker voor het tweede jaar te behouden. Kapelaan De Jong verrichtte de prijsuitreiking. Traditiegetrouw werd eerst nog even geïnspecteerd of er geen „ongeldige" misdienaars bij wa ren, maar het „suscipiat" van alle voetballers bleek eensgezind. En Frans Klein, de aanvoerder van Meerburg ontving de beker, die de ken Haring hiervoor beschikbaar heeft gesteld. Natuurlijk volgde een huldiging van mijnhee> Noordman wiens schoenzool van de natheid het al begeven had. Een applaus voor alle medewerkenden, voor de scheidsrechters, de heren Van Zijp, v. d. Berg, Kok en Dingjan, voor de aardige „mevrouw van de koek en de limonade" en alles ging opgetogen naar huis, enthousiast over deze „moorddag". Tour-karavaan met 1100 deelnemers Alle leden van „De Stalen Band", de personeelsvereniging van de HCW NEM te Leiden en hun introducé's hebben zaterdag een bezoek gebracht aan de wereldtentoonstelling in Brus sel en zij hebben genoten van deze bijzonder geslaagde dag. De reizen die „De Stalen Band" jaarlijks organi seert zijn voor de leiders van deze „volksverhuizing" geen sinecure. 1100 Touristen moeten in de juiste richting gedirigeerd worden, zij moeten op de plaats van bestemming komen, „ge spijzigd en gelaafd" worden. Wij hebben bewondering voor de „mannen aan het roer", Ook dit jaar hebben zij de stoet van 24 bussen op tijd in beweging gekregen en tijdig binnen de grenzen van de Sleutelstad gebracht. Men zou vele namen moeten noe men; wij volstaan met die van de onvermoeide voorzitter van de P.V., de heer C. Laman, die als de leider van een karavaan schijnbaar op vele plaatsen tegelijk was. Om half zeven stonden vier en twintig bussen op de 5-Meilaan klaar. De Cebuto verzorg de deze tour. Omstreeks zeven uur werd 't startsein gegeven en via de Rijksweg 4a, Rotterdam, Wustwezel bereikte men Braschaat waar koffie werd gedronken. 1100 Kopjes werden geleegd in twee verschillende restaurants en te gen twaalf uur bereikte men daarna het parkeerterrein van de „Expo", waar honderden toerbussen van „Ex- po"-bezoekers, die de Leidenaars al vóór waren, eveneens geparkeerd stonden. De meningen over de „Expo" wa ren uiteenlopend, men was het er over eens dat men een ervaring rij ker was geworden, dat m<=»n het niet had willen missen, maar dat het be zoek wel zeer vermoeiend was. De r..et vreugde begroette zon hield ook 's middags op het tentoonstellingster rein stand. Maar hier was dit veel besproken hemellichaam er de oor zaak van dat de leden van „De Sta len Band" al gauw schaduwrijke plekjes opzochten. Om vijf uur scheepte men zich weer in, om half acht werd Breda bereikt, waar het ge- zeischap over vier restaurants werd verdeeld, waar geanimeerd en sma kelijk gegeten werd, en waar door bestuursleden van de P.V. waarde rende woorden werden gesproken aan het adres van de organisatoren en van medereizende directie, die door financiële bijstand deze prachtige dagreis mogelijk had gemaakt. Om streeks kwart vóór twaalf bereikte men Leiden. Rest ons te vermelden dat ook „Oude Wetering" de reis meemaakte en dat een gedeelte van de reizigers per trein heen en veer ging. DE REIS VAN DE H.C.W. en de N.E.M. met 24 luxe touringcars naar de Expo werd vefzorgd door Doezastraat 32 Tel. 25971 (Advertentie) Het gezelschap van Marisa Morel, dat ook dit jaar Nederland in zijn grote Europese tournée heeft opge nomen, zal enige beroemde scènes la ten zien en horen uit de opera's Aida, La Traviata, La Bohème, Norma, Ita- liana in Algeri en Paljas. Bovendien worden uitgevoerd enkele geliefde stukken uit de Parelvissers en Car men. De voorstellingen dragen het ka rakter van een spectacle coupé waarin de artisten spelen in cos- tuum. Deze costuums werden ter be schikking gesteld door de grote Ita liaanse operatheaters. Op vrijdag, 1 augustus, komt het gezelschap in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Medewerking aan het programma verlenen Marisa Morel, sopraan, Di- na Soresi, dramatische sopraan, Ma ria Minetto, contralto, Alfredo Ver- netti, lyrische tenor, Rolanda Massa- ro, dramatische tenor en de bariton Gino Orlandini, die zo juist een se- ri e gastvoorstellingen van La Tra viata met Maria Meninghini Callas in Spanje beëindigd heeft. Gian Car lo Bertolini is maestro accompagna- tore. Bij verschillende voorstellingen is het mogelijk gebleken de medewer king te trekken van een groot koor, dat voor deze gelegenheid een spe ciaal repertoire heeft ingestudeerd. Liefhebbers van de beroemde koren van Verdi e.a. wacht een bijzondere avond. Zaterdagavond tegen 12 uur werd een 50-jarige voetganger uit Leiden, die onvoorzichtig de Lage Rijndijk ter hoogte van de Bloemstraat over stak, door een auto gegrepen. De man brak daardoor het linkeronderbeen, ontwrichtte de linkerschouder en kreeg een hoofdwond. De Eerste Hulp Dienst bracht hem naar een zieken huis. Geslaagd. Voor de acte B van het examen M.O. Nederlands zijn geslaagd de heer J. L. M. van Heugten en mej. H. C. Sepers, beiden te Leiden. Tour der Verenigde Naties start NIEUWVEEN BRAND IN VARKENSSCHUUR Zaterdagmorgen tegen 12 uur brak brand uit in de grote varkensschuur van de veehandelaar M. v. Smooren burg, staande op zijn erf aan de Kerkstraat alhier. Het bleek dat het vuur woedde op de zolder van de schuur, waar een partij balen stro lag opgeslagen. Toen de Nieuwveense vrijwillige brandweer, die vrij spoedig na het ontdekken van de brand ter plaatse verscheen, sloegen de vlammen aan de beide uiteinden van het uit golf platen bestaande dak reeds naar buiten. Intussen waren door omwo nenden de in de schuur aanwezige varkens, benevens enig meel, in vei ligheid gebracht. De brandweer had na ongeveer een half uur het vuur grotendeels bedwongen. Het vergde echter wel enige tijd voor de bran dende balen stro vanaf de zolder wa ren verwijderd. De oorzaak van deze brand moet worden gezocht in het feit, dat een loodgieter aan de bui tenzijde van de schuur met behulp van een las-apparaat bezig was met het repareren van een ijzeren goot. Mogelijk is daardoor het aan de on derzijde van het dak bevindende stro in brand geraakt. De brand bleef beperkt tot het bo vengedeelte van de schuur. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Het geheel trok van de zijde der bevolking veel belangstel ling. Op 'n klein grasgazon in de omge ving van Arnhem zitten 120 kleinere jongens te wachten op Ome Joop. De heer v. d. Walle, één van Ome Joops adjudanten, heeft ze hier al vast een beetje oredelijk neergezet. Als Ome Joop komt en de jongelui een paar ode-oefeningen laat uitvoe ren, gaat dit allemaal zó vanzelfspre kend en zonder enige dwang, dat de Leidse jongens, die hier bij wijze van kennismaking eens waren gaan kij ken een beetje verbluft «tonden. Toen ze van hun verbazing bekomen wa ren, kwam alras het commentaar, dat culmineerde 'n de dooi één jongen uitgesproken mening „Maar dat krijgt hij vanavond bij de grote jongens van de „Tour" der Verenigde Naties" niet voor elkaar". Deze oefening was n.l. voor de klei nere jongens van de „Tour de Frats" Maar nadat de Leidenaars zich een gehele dag in Arnhem en omge ving hadden vermaakt verzamelde zich 's avonds de grote Tour. Eerst was 't 'n grote troep. Maar zó begon Ome Joop de Arnhemse deelnemers op orde te zetten, of in letterlijk twee tellen stonden 120 jongens órdelijk twee aan twee. Nog geen uur later stond dezelfde Leidse deelnemer, die 's morgens die opmerking had ge maakt, op fietsenwacht, met 'n blau we helm op en 'n witgeschilderd knuppeltje in z'n hand. En niet om dat 't hem bevolen was, maar omdat hij deze post veroverd had op 'n twin- ting concurrenten, die hij te vlug was afgeweest. Inmiddels vertelde Ome Joop on der 'n serie kwinkslagen, waar wijlen Buziau zich niet voor hoefde te scha men, wat er deze weken zou gaan ge beuren. Op 'n onnavolgbare manier bracht hij de jongelui verschillende nood zakelijke dingen aan 't verstand. Van de luchtbedden b.v daar kon je zo leuk een van de vijf ventieltjes uittrekken, zodat je buurman op de grond terecht kwam. Alleen de lucht pomp was hier spelbreker, want die werkte 's avonds na tienen niet meer en de jongeman, die zo graag aan 'n ventiel zat, kwam automatisch op 't leeggelopen bed erecht. Toen de Deventer-ploeg aan alle deelnemers sinaasappelen uitdeelde, verklaarde Ome Joop, dat de wed strijd gelijk maar moest beginnen. Voor de jongens, die de meeste schil- Agenda Leiden WOENSDAG 22 JULI K O.-Excursie naar Dienst Veri ficatie Rijks Zee- en Luchtvaartin strumenten (Maaldrift, Wassenaar), half drie nam. DONDERDAG 24 JULI Raad Maatsch.- en Cult. Overleg. Bijeenkomst „Central", Breestraat, 8.15 uur nam. De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 septem ber). Museum voor Volkenkunde: Ten toonstelling Japanse penseeltekenin gen (t.e.m. 11 oktober). Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland Op werk dagen van 1012 en 24 uur Zon en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN. De films in de week van 1825 juli zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Sissi, de jonge keizerin", alle leeftijden. Lido: „Hartstocht in de tropen", 14 jaar. Luxor: „The kid", alle leeftijden. Trianon: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar. Rex: „Westward ho the wagons", alle leeftijden. (Donderd. „The Benny Goodman Story", alle leef tijden). len inleverde, waren er vijf winst punten in 't klassement te behalen. Geholpen door al zijn ploeggenoten sleepte Mees Morseveld, van Leiden II, deze eerste punten in de wacht. Aldra werd 't de jongelui duide lijk, dat in de „Tour der Verenigde Naties" 't „racen" slechts een onder deel was van een veel groter geheel en dus niet zó belangrijk. Maar in de ze twee eerste uren van de „Tour" had de romantiek alle jongelui al zó in z'n ban, dat zij zonder kritiek alle karweitjes hielpen opknappen, die gedaan moesten worden. Burgerlijke Stand Geib.: Arie zn v. W. Schouten de Jel en A. Ligtermoet; Martinus Jo hannes zn v. M. J. van der Zeeuw en K. F. Teunissen; Berber Klaaske dr. v. C. Blom en T. Alkema; Irene Maria dr. v. K. G. van der Kooy en T. J. Romijn; Marc Michiel zn v. R. W. Gay Balmaz en L. van Syll. Getr.: W. H. André de la Porte en E. Hidding. Laatste Berichten STRAALJAGER VERONGELUKT. Een RF-84F Thunderflash eenper soons fotoverkenner van het Neder landse squadron is hedenmorgen te 11.40 uur tijdens een oefenvlucht bo ven West-Duitsland in de buurt van de Möhnedam verongelukt. De vlie ger is omgekomen. Over de oorzaak van het ongeval is nog niets bekend. De verongelukte Thunderflash was het achterste van twee toestellen, die gezamenlijk een oefenvlucht maakten. De vlieger van de voorste Thunder flash hoorde plotseling een noodsig naal van zijn collega, maar heeft nadien niets meer van het toestel vernomen. DE KAAG VEERPONT WEIGERDE DIENST Gisteravond om pl.m. half 8 wei gerde de nieuwe veerpont wegens 'n defect aan de motor zijn dienst op de gewone manier te verrichten. Al spoedig stond een rij van ongeveer 24 auto's in de Binnenkaag te wach ten om overgezet te worden. Assis tentie voor de defecte motor werd gezocht en gevonden. De sleepboot van de Jachtwerf Van Lent werd langszij vastgemaakt en begon de onhandelbare pont heen en weer te varen. Dat vereiste grote behendig heid van de bemanning der sleep boot, daar deze nu de pont behalve slepen ook sturen moest. De heren K. de Jong en J. Schuilenburg kwe ten zich uitstekend van deze taak. Al spoedig loste zich de lange rij wachtende auto's op, mede dank zij de grote capaciteit der pont en het wijze besluit der politie geen wagens meer de Kaag in te laten. Uit betrouwbare bron vernemen wij voorts nog, dat de moeilijkheden nog ernstig werden vergroot, door de laksheid van het aannemersbedrijf, dat belast was met het verplaatsen der lieren. Indien de pont aan de kabel had gelegen, had dit het sle pen aanzienlijk vergemakkelijkt. Nu kon ook de oude pont niet worden ingelegd. Rumoerig gedrag. Nogal onsym pathiek was het optreden van een bepaalde groep jongeren. Vooral vrij dagavond en -nacht was het nogal rumoerig. Ten gevolge hiervan was er zaterdag en zondag geen dansen. Hopelijk ziet de bewuste groep jon gelui, het waren hoofdzakelijk niet- watersportliefhebbers, in, dat zij in de Kaag zeer welkom zijn indien ze zich gedragen zoals het behoort. In dien dat niet gaat, laten ze dan het watersportcentrum de Kaag aan dë watersportliefhebbers laten, en zelf him vermaak zoeken op eigen ter rein. Vandaag stond er een harde wind, die alleszins een flinke strijd kon doen verwachten. De team-wedstrij den tussen Holland en Friesland voor de Regenbogen waren de eerste, waarvoor gestart werd. UIT DE OMGEVING HILLEGOM EERSTE PL. H. MIS PATER J. STROOMBERGEN Zaterdagmiddag om 7 uur werd pater J. Stroombergen Assump. plechtig ontvangen aan de grens der parochie van St. Martinus aan de Oostenderbrug, door de pastoor der parochie en familie, terwijl de r.k. Harmonie „Crescendo" op muzi kale wijze de neomist verwelkomde Voorafgegaan door de harmonie werd naar de parochiekerk gereden en door een haag van bruidjes schreed pater Stroombergen het kerkgebouw binnen waar de pastoor der parochie een woord van welkom sprak, waarna de neomist aan zijn ouders, familieleden en de parochia nen zijn priesterlijke zegen gaf. Daarna werd door de neomist met assistentie van kapelaan J. Favejee en een ordegenoot van de neomist, pater A. Timmermans, een plechtig Lof gecelebreerd. Zondagmorgen om 10 uur droeg de neomist zijn eerste plechtige H. Mis op in de parochiekerk. Vooraf gegaan door misdienaars en de pas toor der parochie, die als presb. assisteerde, de diaken pater A. Tim merman en de sub-diaken H. War merdam, zoon der parochie, schreed de neomist door een haag van bruid jes, alle met bloemen gesierd, naar het prachtig versierde hoofdaltaar, terwijl het zangkoor het „Veni Cre ator Spiritus" van Fr. Eppink, zong. Onder de H Mis hield pater de feest predikatie, met als tekst: „Er ging kracht van hem uit". Het zangkoor voerde de mis „Pon- tificalis" van Lorenzo Perosi uit en van dezelfde componist het Ave Ve- rum tijdens dc H Communie Na de H. Mis zong het zangkoor de priester cantate „Tues Sacerdos in aeternum" van Elbert Fransen Na de middag had er een druk be zochte receptie plaats en om 5 uur celebreerde de neomist, met dezelfde assistentie een plechtig danklof op. TER AAR Succes De Chr. Gem. Zangver eniging „Looft den Here" behaalde op het Bondsconcours te Garderen een le prijs met 326 punten in de ere-afdeling. Hofland bracht zijn boot gereefd aan de start, misschien overbodig maar overigens zonder invloed op de uitslag. De Hollanders startten alle vier best. Van de Friezen ging De Wilde het best eg, maar Bosma, Albarda en Priester kwamen wel wat erg laat over de startlijn. Het Hollandteam, Cor Kist, Hofland, Van der Velde en Bakker ging dus aan kop. Doch reeds op het Zweiland had Kist een bakboord-stuurboord aanvaring met Albarda waarna hij het opgaf. Evenwel kwam Priester hier ook adem tekort want hij raakte de laat ste boei op het Zweiland. Om te voorkomen dat hij bovenop Hofland voer trok hij zich later terug uit de strijd. Volgens de positie op het Nor- remeer had De Kaag de leiding met 18 tegen 151 punt zonder veel moeite maar ook zonder veel strijd deze positie handhavend. De uitslag van de eerste dag luidde: Holland 18 Friesland 15,1 punt. In de 16m2 team-wedstrijd Hol landFriesland won het Friese team met 32,122 punten. In de team-wedstrijd tussen de Valken van De Kaag en die van Tandjong Priok liep het Kaag-team nog verder uit, hoewel de voorsprong van vandaag niet zo groot was als die van gisteren. De punten waren nu 23,1 tegen 13, zodat de stand na twee dagen is: De Kaag 48,2Tand jong Priok 24. Marktberichten TER AAR, 19 juli, Groente. Augurken: fijn 0.65. fijnbasterd 0.56. basterd 0.450.50; grof A. 0.320.35; grof 1 0.30—0.31. CD 0.28; E 0.13— 0.21; E geel 0.05. alles per kg. ROTTERDAM 21 juli Vee. Aan voer 1665; 1056 vette koeien: 609 var kens. Vette koeien 295320; 270 285, 250—260. Varkens 180, 178, 176. Vette koeien aanvoer iets minder, handel zeer kalm, prijzen als vorige week, prima's boven notering. Var kens aanvoer korter, handel vlug, prijzen hoger, prima vleesvarkens bo ven notering. LEIDEN 21 juli. Groente. Zwar te bessen 1.601.65; Andijvie 7-11; Augurken 12-35; Doperwten 40-58; Peulen 1.10; Snijbonen 55-1.05; Stam- bonen 40-1.Tuinbonen 15-19; Kro ten 3-10; Spitskool 16-18; Postelein 17-20; Rabarber 5-22; Spinazie 7-17; Tomaten A 16-32; Tomaten B 20-28; Tomaten C 20-23; Uien 19-26; Was- peen 14-18; Zilveruien 30-40 per 100 kg.Meloenen 8-1.15; Perziken 7-34; Pruimen 45-1.90; Bloemkool A 10-39; Bloemkool B 13-18; Komkommers A 11-36; Komkommers B 13-22; Kom kommers C 8-12; Sla A 3,10-8.20 per 100 st. Bospeen 8-21; Peterselie 1.60- 2.—; Selderij 2.3.30.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3