MEN WACHTTE TEVEREEEFS OP DE REVANCHE VAN CAUL Tweede wedstrijd om de Gouden Olym- piajol beter voor de Nederlanders Alles oppllerd aan Ctiarly taal Tweede étappe-zege van Federico Bahamontes Uitslagen en klassementen CkefarineA De Braassem-Jubileumweek Jac. Kraan en Van Duyl reeds zeker van de hoofdprijzen WOENSDAG 16 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 DE REVANCHE VAN GAUL voor zijn grote nederlaag in de rit van maan dag is uitgebleven. En het lijkt er wel op, dat hij zelf de hoop op de eind zege nu definitief heeft opgegeven. Geen moment heeft de Luxemburger in deze eerste Alpen-étappe met de Col de Vars en de Col d'Izoard, beide van de eerste categorie, voor hem het specifieke jachtterrein een poging gedaan om iets terug te winnen op Rafael Gemi- niani, wiens positie als leider in het algemene klassement na de vergevorder de slijtage door de inspanningen in de laatste ritten toch nog altijd kwetsbaar is. Neen, Gaul is heel braaf bij zijn c currenten gebleven en ploegleider Jeng Goldschmidt zal er langzamerhand wel spijt van krijgen, dat hij, in vele op zichten terecht overigens, in deze ron.de zo duidelijk alles op één kaart heeft gezet. De Nederlanders zullen er voorts ook spijt van hebben, dat zij zich geheel ondergeschikt hebben gemaakt aan het idool-Gaul! Deze eerste étappe door de Alpen, met zijn lange beklimmingen en snelle af dalingen over veelal slechte wegen, is er beslist niet een geworden met in teressante verwikkelingen, met tactische zetten en tegenzetten van de favorieten, of meeslepende duels in slopende jach ten. De groten hielden elkaar daarvoor te angstvallig in de gaten. Alleen Fede rico Bahamontes, de Spaanse klimspe- cialist, kreeg weer de kans om zijn capa citeiten te tonen; en die kans heeft hij gretig gebruikt. Tijdens de beklimming van de Izoard sprong hij onstuitbaar uit de hoofdgroep weg, verstevigde zijn po sitie in het bergklassement en won ten slotte met ruime voorsprong in Brian gon. Het was zijn tweede étappe-zege. Jacq Anquetil, Adriaenssens en Gemi- niani arriveerden met onderlinge ver schillen van slechts enkele 'seconden, bijna een halve minuut voor Gaul, die in hun gezelschap was gebleven, maar op 300 meter voor de finish bij het scha kelen op de steile helling naar de eind streep toch nog veel tijd verloor. „Gem", voor wie de tijd een belangrijke factor gaat worden, was dus in feite ook in deze rit een grote winnaar. En dat wordt hem hier in Frankrijk van harte gegund. BELGEN VERLOREN BRANKART DE BELGISCHE EQUIPE verloor gis teren Jean Brankart, een van de belangrijkste troeven van ploegleider Aerts. Brankart was maandag betrokken by een valpartij met Gaul en Rohrbach en hij hield er een ernstige handbles sure van over. Dokter Dumas hechtte de wond 's avonds nog, maar reeds en kele kilometers buiten Gap was het duidelijk, dat Brankart zo beslist niet De Spanjaard Fcdcrioo Bahamontes heeft de 20ste étappe van de Ronde van Frankrijk, van Gap naar Brlan- ?on, gewonnen. De foto laat zien hoe Bahamontes als eerste over de eind streep ging. verder kon. In de brandende zon deed de wond ondraaglijke pijn en sturen was vrijwel niet meer mogelijk. De Belg nam tenslotte het enige verstandige besluit en stapte af. De positie van de Belgen in het'ploe- genklassement werd er overigens niet door aangetast, want behalve Brankart behoorden ook Adriaenssens, Planckaert, Gilbert Desmet en de jonge Hoevenaers tot de dertien hoogstgeklasseerde ren ners. Van dit viertal handhaafden Adriaenssens en Hoevenaers zich voor treffelijk (Planckaert had een achter stand van 8 min., Desmet overschreed de tijdslimiet). En zij zorgden er daar door voor, dat de voorsprong op Frank rijk Nationaal, dat alleen door Anquetil in de hoofdgroep vertegenwoordigd was, weer iets groter werd. Charly Gaul, Dotto en Favero vormden gezamenlijk de belangrijkste groep, een groep met een stoet van volgers, die begerig wachtten op de onvermijdelijke aanval van Gaul. Maar de Luxembur ger, zonder steun van ploeggenoten, durfde de strijd kennelijk niet aan en verwierp daarmee zijn laatste kansen. Vrijwel gelijktijdig passeerden deze renners de col, met een achterstand van 7'/t minuut op Catalano, van ruim 4 minuten op Piet van Est en een ver schil van 2 minuten op Bahamontes, die inmiddels met zijn lichte, soepele pedaaltred verschillende vluchtelingen en „jagers" had gepasseerd. Alleen Gas- tone Nencini was 40 seconden terug- ftevallen; de Italiaan bereikte de top n gezelschap van Piet Damen. Op de eerste heuveltjes van de Izoard, de hoogste col in deze ronde (2360 m.), ontvluchtte Bahamontes voor de tweede keer, nu beslissend. Twee renners had de Spanjaard nog voor zich: de dap pere Catalano, de strijdlustlgste renner, en Polo. Bahamontes had niet veel moei te met hen. Polo werd reeds halver wege de beklimming ingehaald en Ca talano kort voor de top. Etappe-klassement. Het klassement van de 20ste étappe GapBriangon (165 kilometer) luidt: 1. Bahamontes 5.18.35 (met bon. 5.17.35); 2. Catalano 5.19.25 (met bon. 5.18.55); 3. Nencini 5.20.37, 4. Anquetil 5.22.26; 5. Adriaenssens 5.22.27; 6, Hoevenaers 5.22.30; 7. Ge- miniani 5.22.31; 8. Gaul 5.22.52; 9. Fa vero 5.23.01; 10. Polo 5.24.07; 11. Nas- imbene 5.25.51; 12. Bobet, 13. Friedrich, 14. Dotto allen z.t.; 15. Ferlenghi 5.26.43; 16. Damen 5,27.54; 17. Manzaneque, 18. Bergaud, 19. Gainche, 20. Pipelin, 29. Ernzer 5.33.29; 34. Schmitz 5.34.44; 55. Kersten 5.41.17; 59. Bolzan 5.44.01; 77. Plet van Est 5.46.04; 78. Voorting 5.46.48; 19. De Jongh 5.47.02; 83. Wim van Est 5.47.12. geven hebben: Brankart (België)) Robin son (Internationale ploeg), Hollenstein (Zwitserland-Duitse ploeg). Algemeen klassement: 1. Geminiani 91.20.55; 2. Favero 91.24.42; 3. Anquetil 91.28.47; 4. Nencini 91.33.25; 5. Adriaens sens 91.33.35; 6. Gaul 91.36.28 op 15 min. '33 sec.; 7. Bahamontes 91.40.29; 8. Bobet 91.41.10; 9. Hoevenaers 9.142.26; 10. Bo- tella 91.43.11; 11. Planckaert, 12. Dotto, 13. Bergaud, 14. Bauvin, 15. Delberghe. 16. Friedrich, 17. Graczyk, 18. Ernzer 02.14.17; 19. Damen 92.14.37; 20. Rohr bach, 29. Schmitz 92.33.34; 31. Piet van Est 92.35.16; 39. Voorting 92.44.37; 41. Bolzan 92.49.46; 50. De Jong 93.00.33; 53. Wim van Est 93.12.47; 61. Kersten 93.20.45. Ploegenklassement: 1. Italië (Catalano. Nencini en Favero) 16.02.33; 2. Centraal Zuid-Frankrijk 16.12.29; 3. Frankrijk 16.17.50; 4. België 16.17.54; 5. Spanje 16.18.34; 6. Nelux (Gaul. Damen en Ern zer) 16.24.15; 7. Parijs Noordoost; 8. Zwitserland/Duitsland; 9. West Zuid west; 10. Internationale ploeg 16.50.28. Algemeen ploegenklassement: 1. Bel gië (Adriaenssens, Hoevenaers en Plan ckaert) 275.02.09; 2. Frankrijk 275.05.41; Nencini 17 pnt.; 6. ex aequo: Anquetil en Polo 16 pnt* 8. Bobet f5 pnt.; 9. ex aequo: Brankart en Geminiani 14 pnt.; 11. Damen 11 pnt. Piet van Est deelt de 16e plaats met Ferlenghi met 7 punten. Puntenklassement: 1. Graczyk 295 pnt.; 2. Planckaert 341 pnt.; 3. Darrigade 439 pnt.; 4. Gainche 469 pnt.; 5. Bauvin 496 pnt.; 6. Anquetil, 7. Delberghe, 8. Hoevenaers, 9. Wim van Est 619 pnt.; 10. Piet van Est 624 pnt.; 14. Arnzer 704 pnt.; 18. Voorting 770 pnt. De premie voor de strijdlustlgste ren ner was ditmaal voor de Italiaan Cata lano. De prijs voor de pechvogel ging naar Louison Bobet. De Belg Gilbert Desmet, die 17 min. na de sluiting van de controle de finish bereikte, is voor verdere deelneming uitgeschakeld. Nelux-ploeg (Gaul, Ernzer en Damen) 276.05.22; 7. Parijs Noordoost; 8. Zwit serland/Duitsland; 9. West Zuidwest; 10. Internationale ploeg 278.47.20. Algemeen bergklassement: 1. -Baha montes 60 pnt.; 2. Gaul 37 pnt.; 3. ex aequo: Dotto en Catalano 19 pnt.; 5. 1 Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen! IVler werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderenI De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren regelmatig groter geworden. Ge* j leerden hebben vastgesteld WMMP en i hoe pijn ontstaat en zij hebben geleerd pijn te metenDaarna hebben zij kans gezien de werkino van één der oudste pijnbestrijders belangrijk te versterken door toevoeging ven nieuw ontdekte mid delen. Deze combinatie werkt bij pijnen en ook bij griep beter dan elk middel afzonderlijk. m n Itgcn pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maeg, irdt beschermd door het bestanddeel (heiaroi. k DE REGIONALEN van de ploeg van Rafael Geminiani zijn gisteren bij zonder actief geweest; terecht vreesden zij een aanval op hun kopman en zij hebben dan ook in de eerste 70 km., de aanloop van de Col de Vars, alles ge daan om de rust in de karavaan te behouden. De Tricolores 3tabllnski en Privat bijvoorbeeld werden al spoedig tot de orde geroepen door Anglade en Busto, toen zij enkele kilometers buiten Gap met een wilde vlucht de aandacht probeerden af te leiden van Anquetil en Bobet, voor wie deze étappe toch altijd mogelijkheden op winst had. Toen Stablinski even later weer weg sprong, kreeg hij opnieuw Busto aan zijn wiel. Maar de aan.val was daarmee niet afgeremd. Stablinski kreeg namelijk steun van de Italiaan Nino Catalano, die jaloers op de prestaties van zijn' landgenoten Favero en Nencini? ken nelijk op avontuur wilde gaan en in deze étappe inderdaad ook voortreffe lijk heeft gereden. Piet van Est met Pierre Polo als een blok aan zijn wiel, sprong vervolgens weg en tenslotte ont snapten ook de Franse nationaal Pipelin en Geminiani's ploeggenoot Rolland uit de hoofdgroep. Zeven man dus op kop: twee Tricolores, een Italiaan, een Neder lander en, als trouwe waakhonden, drie leden van de Zuid-centrale ploeg. De hoofdmacht geloofde het wel en daar door kregen de vluchtelingen de kans om voor de bestijging van de Col de Vars een voorsprong van ruim 5 min. op te bouwen. Toch heeft deze ont snapping de strijd niet serieus beïn vloed. Tijdens de eerste beklimming had den de vluchtelingen, op wie tenslotte een klein groepje met onder andere Walkowiak, Manzaneque, Ruiz en Picot, de jacht had ingezet nog iets van hun voorsprong te behouden. Piet van Est bereikte de top zelfs als vierde, achter Catalano, Stablinski en Polo. Daarna echter rukten 'de favorieten onweer staanbaar naar voren en vielen allen, uitgezonderd Catalano en Polo, kans loos terug. Achter hun ruggen hadden inmiddels de meeste Nederlanders de grootste moeite gehad om zich eniger mate te handhaven. Piet de Jongh, Ger- rit Voorting en later ook Wim van Est en Jaap Kersten gelukte dat beslist niet. AANVAL VAN BAHAMONTES DIE ONWEERSTAANBARE AANVAL van de favorieten werd, zoals ver wacht, ingeleid door Federico Bahamon tes, die in deze ronde slechts één aspi ratie heeft: de bergprijs. De Spanjaard demarreerde 7 kilometer voor de top van de Vars. met zijn 2111 meter het eerste obstakel van betekenis, en on middellijk viel het peloton uiteen in kleine groepjes van moeizaam worste lende renners. Adriaenssens, Hoevenaers, Nencini, Rohrbach, Geminiani, Bobet, Het resultaat van de gistermorgen ge houden wedstrijd om de Gouden Olym- piajol hebben we gisteren reeds ver meld. Gelukkig werd de tweede wed strijd op een betere baan gezex'd met enkele fraaie in de windse rakken. Reeds vanaf de start naar de boei bij Jrn ht'.aven e rri ■•~t sla* gemaakc worden, maar vooral het grote rak van Turfschuur Roelofarendsveen via b->ei P midden op het meer naar boei E na'qj de Leidse Vaart leverde genoeg krnis- moeilijkheaer, op en de zekers hebben er near furie.ust van kunnen prof ier n Daarbij k vam nog. rat herr.oi'ldelijk verschillende klassen in elkaar liepen en natuurlijk vooral bij boeien, maar het recht van voorrang natuurlijk heel wat woorden uithaalde. Intussen bleek ons gisteren maar overduidelijk, dat de Vrijheidsklasse haar naam blijkbaar niet voor niets draagt. Er gebeude daar bij boei E soms heel wat ongerechtigheden, die men maar met de mantel der liefde heeft trachten te bedekken. Maar het was niet alleen in de Vrijheidsklasse, dat overtredingen van het wedstrijdre glement werden begaan. Een film van de wirwar van schepen, die tlkaar hier enkele malen ontmoetten, zou heel wat leerzaams te zien hebben kunnen geven. De strijd om de Gouden Olympiajol gaf intussen 's middags 'n heel ander beeld te zien dan de ochtendrace. Welis waar had ook nu weer 'n Duitser, de Hamburger Fritsè de leiding en won hij ook op fraaie wijze doch er waren nu tenminste ook enkele Hollanders bij de eerstgeplaatsten. In de eerste plaats Koos de Jong, die nadat verschillende van zijn landgenoten aanvankelijk goede po sities hadden ingenomen naar de tweede plaats doordrong en deze tot het einde wist te behouden. Harry Willemse werd derde en K. J. Husslage na de Zwitser Wieland vijfde. Er zou in de laatste twee wedstrijden echter heel wat beter resul taat bereikt moeten worden, om zich de buitenlandse vertegenwoordigers gelijk waardig te tonen. De strijd in de nationale klassen. Het was na gisteren wel duidelijk, dat Jac. Kraan de uitgesproken beste Ne derlandse zeiler is in de Flying Dutch- manklasse. Ook gisteren had hij weer wat tegenstand te overwinnen want A. v. d. Hout had lange tijd de leiding, maar tenslotte kreeg jac. Kvaan toch weer de kop te pakken en nu liet hij de zege niet meer los. Met drie overwinningen op zijnjjiaam was Kraan door niemand meer te benaderen. In de Sharpieklasse was de strijd weer hevig en Barth Kraan kwam er weer niet aan te pas. Het was J. v. Staveren, die opnieuw met de zege ging strijken en beiden staan na vier wedstrijden met ieder twee overwinningen zo goed als gelijk, zodat de laatste wedstrijd de beslissing moest brengen. W. Gulde- 1 mond, de winnaar van Bournemouth, bleek opnieuw niet verder te kunnen komen dan de tweede plaats, de vierde in successie. De Leidenaar E. J. Hoppe toonde gis teren nog eens zijn oude beproefde kracht door een zege in de Valken, een zege de Col de Vars tegemoet, vooral op Rolf v. d. Baumen, die zich zo Het peloton volgde al na een treffelijk loopt, vooral aan de wind. Met deze tweede overwinning deed Bakker een mooie gooi naar de eerste plaats in het algemeen klassement. Na Kist volg den gistermiddag Hofland en v. d. Hulst als derde en vierde. In de Flnnjollenkla8se heeft Leo Ger- hards na harde strijd gewonnen van slissing brengen om de leiding in het algemeen klassement. In de kleinere klassen werden even eens de zondag afgelaste wedstrijden ge zeild. De resultaten vindt men hieron der. De uitslagen van de vierde dag zijn: Flying Dutchmanklasse: 1. Jac. Kraan, 2. A. v. d. Hout. 3. D. R. de Kat, 4. Jan Stenhuis, 5. G. A. S. Jongeneel. 12 M2 Sharpielasse: 1. J. van Staveren, 2. W. Guldemond, 3. B. van Wijk, 4. B. Kraan, 5. P. Bakker Schut. Valkenklasse: 1. E. J. Hoppe, 2. E. A. A. Rolf v.d. Baumen, 3 H. Ki-kenier, 4 A, L. J. v. d. Veer, 5. ir H. F. Zulderbaan. Drakenklasse: 1. C. Groot, 2. W. P. van Duyl, 3. G. van Wijk, 4. F. J. Buys, 5. W. Klomp. Regenboogklasse: 1. ir. G. A. Bakker, 2. C. W. Kist, 3. J. Hofland, 4. D. van der Hulst. 5. F. P. Bos. Finnjollenklasse: 1. L. Gerhards, 2. Sleeswijk, 3. J. de Boer, 4. J. J. Huur man Jr, 5 R. Scheffer. 16 M2 Streepklasse, ochtendwedstrijd: 1. J. N. Bodegraven, 2. A. A. Taselaar, 3. J. Nederveen, 4. J. A. de Haas Mzn Middagwedstrijd: 1. Jan Bol, 2. P. Ver hoeven, 3. J. N. Bodegraven, 4. J. Ne derveen. Vrijheidsklasse A; ochtendwedstrijd: 1. S. de Jong, 2. C. de Haas Jr, 3. A. Blussé van Oud Alblas, 4. Peter de Reuver, 5 W. J. Vermeulen. Middagwedstrijd: 1. C. de Haas Jr, 2. J. Korswagen, 3. J. R. Tepe, 4. S. de Jong, 5. F. Kesting. Poel 6-1; 6-4; Mevr. v. Ulden—Verhoeff A Topper 6-0; 6-1; C. Gribnau—M. v. Ulden 6-4; 6-3. Heren dubbel: Reet. L. Verbeek en F. Meyer en A. PetitP. Waals 6-3; 6-2; H v. Eisen en A. v. Ulden en H. Meyer J. Vreeburg 6-2; 6-1. Dames dubbel: T. Kaspers en C. Grib nau en M. v. UldenM. Nieman 6-2," 4-6, 6-1. Gemengd dubbel: M. Nieman en T. Elshof en A. GrimbergenB. Padden- berg 6-0; 6-0; R. Gribnau en T. Brandts en A. v. d. Voort H. Brants 6-1; 6-0. ZWEMMEN Morgenavond te 7 uur zal door dc zwemvereniging de Does en de Leidse Zwemclub in de zweminrichting te Lei derdorp een tournooi worden georgani seerd van zwem- en waterpolowedstrij- den, terwijl ook kunstzwemmen gede monstreerd zal worden. WANDELEN. DE VIERDAAGSE VAN APELDOORN Het begint erop te lijken, dat voor de eerste maal in de geschiedenis van de Vierdaagse van de Nederlandse Wandel- sportbond het aantal inschrijvingen de 1000 zal passeren. Voor de vijfde Vier daagse van Apeldoorn, die van 22 tot en met 25 juli wordt gehouden, hebben zich reeds 930 wandelaars aangemeld, waar door een record is bereikt. Verleden jaar vertrokken er op de eerste dag 919 wan delaars. Op de vooravond van de Vierdaagse, op maandag 21 juli dus, zal 's avonds om acht uur op de markt van Apeldoorn een plechtigheid plaats vinden. De bur gemeester van Apeldoorn mr. A. L. de Tombe zal dan een korte toespraak hou den. waarna de vlag wordt gehesen. Een défilé van de deelnemers voor het ge meentebestuur. het bestuur van de NWB en genodigden, besluit deze bijeenkomst. DAMMEN. FUSIE SLEUTELS—DCL. Op de ledenvergaderingen van de damclubs Sleutels en DQ^. is besloten éen fusie aan te gaan. De vereniging zal onder de naam DCL spelen. In beide vergaderingen werden de fusieplannen volledig aangenomen. Gisteravond vond de eerste gecombineerde ledenvergade ring plaats in DCL's clubgebouw. De voorzitter W. F. Olivier opende met een hartelijk welkomstwoord en vertelde dat en in de competitie met 2 tientallen in de bond zal trachten te spelen. Ook met de traditionele bordenwedstrijden zou weer begonnen worden. Te-ens werd met alg. stemmen een voorstel van het be stuur aangenomen, dat inhield, de heer N. Wassenaar tot ere-lid te benoemen. Hem werd een fraai door de beer P. Olivier getekend diploma uitgereikt, als mede een blijvend aandenken. Het nieu we bestuur ziet er nu els volgt uit: W. F. Olivier, voorzW. Nijenhuis. penning meester, P. Olivier, alg. adj., W. F. v. d. Blom. comm. c. mat., A. v. d. Putten, secretaris en als wedstrijdleider werd ge kozen de lieer v. d. Lelie. Vervolgens werd er nog een kas- en feest-commlssie benoemd. In eerstgenoemde zullen zit ting hebben de heren W. v. d. Reyden en A. J. v. d. Lelie en in de 2e com missie de heren P. Olivier, C. v. d. Mei en F. Galjaard. POSTDUIVEN „De Rljnkllevers" (Leiderdorp). Wedvlucht vanaf Ruffee, afstand 751 km. In concours 88 duiven welke gelost werden om 6.05 uur met kalme Tuld. wind. Het is een zeer zware vlucht ge worden en het concours sloot eerst 3 dagen later. Er worden nog zeer goede postduiven vermist. De le duif werd ge constateerd de volgende dag om 18-54-09, snelheid 969.64 m.p.m. Uitslag: 1. H. Rotmensen. 2 C. de Rid der, 3. W. Hoogervorst. 4. J. Tisseur, 5 en 9 P. Griensven, 6. M. Jongeleen. 7. A. Dubbelaar, 8. Chr. v. d. Pluym, 10. A. Rooda. Uitslag Pont St. Mascence: afst^od 346 km in concous 115 duiven, los 5 45. sterke Z.W. wind le om 9-10-52. 1673 60 m.p.m. 1. A. Dubbelaar, 2. Lolkes de Boer, 3 en 4 W. G. 'e Jongh, 5. H. en J. v. Alphen. 6. W. Jacobi, 7. C. M. v. Dam, 8. F, Wassenburg. 9. P. v. Griens ven en 10 M. v. d. Wilk. Op dezelfde datum werd ook ge- y 4 t> ri-jj - v. - vlogen de le wedvlucht met jonge duiven J. Gelevert—B. Paddenburg 6-1; 6-0; A. 1958 op Esschen Afstand 78.55 km. In v. Ulden F. Meyer 0-4;6-4; WeizigH. concours 406 duiven, om 9.20 uur gelost. Brandts 6-3; 6-1; N. v.Cassel—J. v. d. Aankomst le duif 10-14-20, snelheid Voort 6-8; 6-3; 6-0; A. R. v. d. Heijden 1437,77 m.p.m laatste 10-39-29 uur, 954.29 o L !?"3' V' d' CaPeIleJ m.p.m. Uitslag W. Jacobi 1; H. Bonneur Vreeburg 6-3; 6-4. 2; Wassenburg Brand 3 en 8; Lolkes de Dames enkel: L. v. Ulden—T. Kaspers Beer 4 en 10; M. v. d. Wilk 5; H. en J. 6-2; 6-1; T. Gribnau T. Elshof 6-0; 6-2; I v. Alphen 6; N. Hoogevoorst 7; Jè Rot- I. v. d. Heijden—Mevr. Brandtsv. d. I mensen 8. 16 M2 Streepklasse: 1. P. den Engels man. 2. R. Pitlo, 3. W. Möger, 4. J. W. Bourguignon. Vrijheidsklasse B: 1. Sj. Aarts, 2. P. J. Samvon, 3. ej. A. Hartmans, 4. R. F Schiirmann. Pampusklasse: ochtendwedstrijd: 1. H. J. Greevelink, 2. G. Biesot J~. 3. H. J. de Ruyter, 4. E. A. Labouchère, 5. C. Saur. Middagwedstrijd: 1. H. J. de Ruy ter, 2. G. Biesot Jr, 3. C. Saur, 4. D. Veeran, 5. H. J. Greevelink. Sternklasse, ochtendwedstrijd: 1. T. Amons, 2. Peter van der Winden, 3. H. Coops, 4. F. Loozer, 5. J. van der Waal Middagwedstrijd: 1. J. van der Waal, 2. T. Amons, 3. F. Loozer, 4. Peter v. d. Winden, 5. H. Coops. Jeugdklasse A: ochtendwedstrijd: 1. J. C. de Winkel, 2. M. J. A. Kempkes, 3. T. F. van Weel, 4. B. Sauer, 5. F. Imhoff. Middagwedstrijd: 1. T. F. van Weel, 2. J. C. de Winkel, 3. Rudy Bakker, 4. M. J. A. Kempkes, 5. F. Imhoff. 12 Voeisjollenklasse, ochtendwedstrijd: 1. J. W. van Weel, 2. J. J. van 't Hoo- gerhuys, 3. J. M. de Jong, 4. Hans van Weel, 5. H. M. Reyers. Middagewdstrijd: 1. mej. M. Holtrop, 2. mevr. J. de Vries Lentsch, 3. H. de Leeuw, 4. W. D. van Eek, 5. mej. W. de Rooy. Jeugdklasse B: 1. Tjerk de Vries, 2. Ar- ne Kerkhoven, 3. R. Kagchelland, 4. F Vest. LAWNTENNIS. R.K. TENNIS VER. „UNICUM". Bij de onderlinge wedstrijden om de „Deken Haring" beker hebben de tot heden gespeelde wedstrijden de volgen de resultaten geleverd: Heren enkel: Kap. de JongH. Filbry 6-0; 6-1; B. DrooghB. Topper 6-1; 6-0; AL VROEG in de zware étappe Gap—Briangon ging Plet van Est aan de haal. Het was in deze Tour de France al vele malen ge beurd, dat de jonge Van Est een van de eersten was, die in de aanval ging, „om wat kolen op het vuur te gooien", zoals dat heet. Maar meestal bleek het achteraf weinig meer dan 'n spoedig dovend strovuurtje te zijn. Nu echter was het menens. Met een half dozijn anderen, o.a. Catalano, Pipelin, Sta blinski, ging hij in hoog tem po door, de eerste bergreus, voet gevolgd door de kleine liaison-wagen om bij elke lekke band of mechanisch mankement assistentie te kunnen verlenen. Maar de wagen met mecanicien Sprenkelink ontbrak: Zelf was de Nederlandse me- cano langs de ploegleiders wagen komen rijden om te vragen wanneer hij naar vo ren moest gaan om achter Piet van Est zijn positie in te nemen. Klaas Buchly had al enkele malen er bij Gold schmidt op aangedrongen de uit en het was onmogelijk voor Van Est om weer aan sluiting te krijgen. Het was overigens niet de enige pech voor de oranje mannen ln deze étappe. Piet van Est brak nog tweemaal een wiel. En ln de afdaling van de Izoard kwam hU ten val, waarbij hij schaafwon den aan het dijbeen opliep. De Nederlandse recordhou der van het aantal lekke banden was vandaag Jaap Kersten. Hij kreeg er zes goed als zeker reeds winnaar van de hoofdprijs kon noemen. Een goed re sultaat inderdaad voor Hoppe. In de Drakenklasse moest W. van Duyl ditmaal het onderspit delven tegen zijn oude rivaal Cor Groot, die hem geen duimbreed toegaf. Van Duyl had dit maal trouwens de handen vol aan Gerrit v. Wijk, die hij niet zonder moeite ach ter zich kon houden. Met drie overwin ningen en een tweede plaats was Van Duyl intussen voor ieder onbereikbaar in het klassement. Aardige strijd was er ook in de Re genboogklasse, waarbij Cor Kist bij de start een gewaagde, doch geslaagde ma- noevre uithaalde door over stuurboord te starten terwijl alle andere schepen over bakboord weggingen. Hij bereikte de startlijn het eerst en aangezien hij vrij- lag, ging hij ook onmiddellijk aan kop! In de lange strijd, die volgde, hield hij zich lang staande maar tenslotte moest hij toch nog weer zwichten voor ir. Bak ker, wiens Cadans op het ogenblik voor dertigtal kilometers op en kele minuten en zelfs voor de beste klimmers was het toen onbegonnen werk om het zevental vluchtelingen in te halen. Piet van Est kwam Piet van Est werd er de dupe van en Charly Gaul liep nog een boete op als vierde, met Catalano, Sta blinski en Polo over de col, waarna aan de scherpe af daling naar Guillestre werd begonnen. liaisonwagen naar de kop groep te zenden, doch Gold schmidt weigerde. „Wij spe len alles op Charly Gaul en wjj. blijven met alle twee de wagens in zijn buurt", was kortaf zijn antwoord. Aan deze tactiek werd Piet van Est opgeofferd. Op de vaak zeer slechte wegen kon den lekke banden niet uit blijven en toen een van de tubes van de Brabander het begaf, was hij gedwongen te wachten tot Sprenkelink hem met een nieuw wiel te hulp kwam. De anderen waren Duur suikerwater 17 OOR CHARLV was het weer Het kopgroepje werd op de toen al minuten lang voor- GAUL slechte dag. Niet alleen dat hij 21 sec. op Geminiani verloor, maar bovendien kreeg hij door de internationale jury 30 sec. en 2500 francs boete toebedeeld. En dat alleen maar voor een paar slokken suikerwater. Charly Gaul, die weinig eet tijdens de rit en veelal nooit drinkt, was nu naast de wa gen van de ploegleider ko men rijden om een kruikje suikerwater te vragen. Het is streng verboden, dat de ploegleiders en de meca- no's de renners van eten of drinken voorzien buiten de ravitailleringszone. „Ik mag je niets geven, daar komt narigheid van, maar ik zal er wel wat op vinden", riep Goldschmidt hem toe met een half oog op de com missaris, die ter controle in elke officiële wagen mee rijdt. Goldschmidt. ging een bldor met water en suikerklontjes klaarmaken en wachtte zijn kans af. De kans kwam zo dacht hij tenminste toen de motor van een be kende fotograaf langszij kwam. „Rijdt naar voren en geeft dit kruikje aan een alleen staande toeschouwer langs de weg met het consigne het al leen aan Charly Gaul te ge ven", was de opdracht die er bij werd gedaan. Het leek te sluiten als een bus, maar de commissaris achter in de wagen had zijn ogen niet in zijn zak gehad en in Briangon prijkte Char- ly's naam bovenaan de lijst met boetes en straffen

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7