Aetherklanken ,De Zonnige Zeurpiet" t IN DF KRANTENTUIN ijzeren kist ZATERDAG 12 IULI 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 9 XXI. WAT HADDEN ZE WEER GEBOFD. Saampjes op hetzelfde schip en wat het voornaamste was, ze gingen de kant van hun vaderland op. Antwerpen ligt vlak bij Nederland. Ze moesten nu haastig aan het werk gaan. De boot zou de volgende dag ver trekken. Veel in te pakken hadden ze nog steeds niet. maar toch konden ze, van hun pasverdiende geld, nog de no- digste dingen inkopen, 't Was een mooie grote stad en Wim had in de étalages al heel wat moois gezien voor zijn vader en moeder, waar hij hen mee wilde ver rassen als hij thuis kwam, maar jammer genoeg had hij geen geld. Misschien de volgende reis? Als er nog tijd genoeg was voor een tweede reis! Want van de twee jaren waren alweer enige maan den verlopen. Alle twee waren ze ruim op tijd pre sent. De bootsman had weinig tijd, maar toch wees hij hen even de hut en verder bemoeide hij zich niet met de twee nieuwelingen. Er was ook zoveel te doen als een vrachtschip maar twee dagen in de haven lag en bovendien moest er nog voor de zieken gezorgd worden. Ook de ernstige zieken, die ze moesten ach terlaten in het ziekenhuis, kregen nog een groet en een versnapering. „Fijn jö, weer bij mekaar!", grinnikte Wim, toen hij de hut binnen ging. Het was een vierpersoonshut. Wie zouden de andere zijn? Misschien lagen die wel in het ziekenhuis. De bedden en dekens hingen in de volle zon. „Kom, ik ga eens zien of ik de boots man kan helpen met de verzorging van de zieken", zei Gerrit. „En ik ga eens kijken of er In de keuken wat te kokkerellen valt'tj zei Wim nu ook ijverig. Zo gingen ze ieder naar hun eigen af deling en al gauw gingen ze aan de slag. De bootsman knikte goedkeurend toen hij die twee al bezig zag en hij dacht: die twee zijn een goede aanwinst. De laatste uren vóór het vertrek was het een gehol en gedraaf om tijdig klaar te zijn, ondanks de ziekte onder het per soneel en het was maar een paar uur over tijd dat de loopplank werd inge haald en het schip langzaam van de wal week. Voor alle twee was het een onbekende route die het schip nam Ze gingen langs de oostkust van Australië verder de Indische Oceaan over naar de zuid- fiunt van Afrika en dan verder de At- antische Oceaan over naar de oostkust van Zuid-Amerika tot aan Rio de Ja neiro. 't Was dus wel een lange tocht met tussenlandingen aan vele havens. Ze hadden bij de bootsman geïnfor meerd hoe lang die reis wel duurde en dat zou ongeveer drie maanden zijn. Van Rio de Janeiro zouden ze recht door varen naar Antwerpen. Tot nog toe hadden onze beide jongens op een vrachtboot gevaren, maar nu kwamen er ook passagiers aan boord, in Afrika zelfs missionarissen, twee pa ters en twee broeders, die met vakantie naar huis gingen in België. Als de dag taak klaar was en de matrozen gezellig bij elkaar zaten, nam Wim weer z'n nieuwe mondharmonika, die hij in Aus tralië gekocht had en ze hadden weer dek. in de verblijfplaats van de be manning kwamen. Eigenlijk kwamen ze op de vrolijke muziek af. De jongens maakten plaats en de twee broeders kwamen er gezellig even bij zitten. Nog even ging Wim door met het bespelen van zijn mondharmonika, maar toen werd die al gauw opgeborgen, toen de broeders over hun missie in de Congo gingen vertellen,, over hun moeilijk maar toch mooie werk. Op verzoek van de twee keren. Nog verscheidene avonden waren ze er de gasten. Dikwijls dacht onze Wim, zo onder 't werk. aan het prachtige werk ih de missie. Wat konden veel jongens en meisjes daar ontzaglijk veel goed doen, als ze er maar meer van wisten. En ja, nu komen we op het punt, waar Wim zelf mee in de knoop zat en waar hü nog met niemand over gesproken had, namelijk de vraag of hij zelf wel geschikt zou zijn om in de missie te Werken. Zouden ze daar ook een kok kunnen gebruiken? Maar hij kende ook het boerenbedrijf door en door, dus zou hij als landbouwer ook kunnen werken en het de inlanders kunnen leren. Wacht hij zou de broeders eens polsen en zo terloops een vraag stellen. Het was een paar dagen ruw weer geweest en de passagiers waren in hun hutten of conversatiezaal gebleven, maar toen de twee broeders eindelijk weer eens in hun midden verschenen, zou Wim toch eens zijn brandende vraag stellen. En het kwam nog juist te pas ook, omdat één van de matrozen begon over het „mensen-eten". Heel vroeger waren die toestanden wel voorgekomen, maar zover de broeder wist, was hem geen enkel geval bekend. „Was daar een kok voor nodig om een dikke blanke te braden?", vroeg Wim terloops. „Nou daar hadden ze hun eigen recep ten voor, dat verzeker ik je". „Anders zou ik wel een recept gewe ten hebben, want ik ben kok", zei Wim trots. „We zouden anders best een kok op onze jongenskostschool kunnen gebrui ken. Ongelooflijk wat die knapen alle maal verorberen". „Ja, daar zal heel wat voor gekookt moeten worden". „Heb jij geen zin om bij ons te komen helpen? Je hoeft niet direkt broeder te worden, we kunnen een goede hulp best gebruiken?" „Ik vind het wel prachtig werk, maar ik heb beloofd om het volgend jaar thuis te zijn en ik moet mijn belofte houden", legde Wim uit. Dat vond de broeder ook. „Toch moet je er maar eens over denken en goed voor bidden. Wie weet zien we elkaar over twee jaar wel in de missie". Gerrit had oplettend geluisterd naar die twee. Vreemd, hij had zich ook tot de missie getrokken gevoeld en er al veel over gedacht. Stel je toch eens voor dat ze samen weg zouden gaan. „Voorlopig nog maar niets van zeg gen", mompelde Gerrit en hij nam een sprong in z'n bed om te gaan slapen. „Welterusten en maf ze", zei Wim en ze droomden van verre landen met hoge palmen en donkere mensen, waartussen ze als blanke helpers zouden werken. (Wordt vervolgd). Correspondentie beruchtste boef van Texas „Bloederige Dolk". „Schurk", sist de sheriff en schiet zijn revolver af. Bliksemsnel laat de bandiet zich op de grond vallen. De kogel heeft nog juist een stukje uit zijn oor mee genomen, maar dat deerde hem niet. Vlug sprong hij te paard en vluchtte weg. Inmiddels is de sheriff ook opge stegen en nu volgt een dolle rit. In de vroegte van de volgende mor gen keert een blijde en opgewekte sheriff in zijn stadje terug met een I minder blijde „Bloederige Dolk", die ge boeid op zijn paard zit. Hij kreeg zijn I verdiende straf. Annie Rodewijk (Roelofarcndsveen) Jammer van je verhaaltje Annie, maar zoals je ziet. staat er deze week al een verhaaltje over een verjaardag in. Beppie Wessendorp (Leiden). Leuk Beppie, dat je nu ook een verhaaltje in stuurt. NAAR HET BOS Aan de rand van het bos stond een klein huisje en daarin woonden vader, moeder en Loesje van 7 jaar. Vader was houthakker en Loesje was in de stad op school. Zo. nu weten jullie genoeg over de familie. „Moeder mag ik nog even in het bos gaan spelen?" vroeg Loesje op een mid dag toen ze uit school kwam. „N „Nou", zei moeder. „Het is al half één, we gaan zo eten en vader komt bijna thuis, dus ik zou maar niet meer weggaan. Wil je even helpen tafeldek ken? Dan zijn we vlug klaar. Kfjk daar komt vader al met een zak hout". Even later kwam vader de kamer bin nen. „Wie gaat er vanmiddag mee naar het bos?" „Ik", riep Loesje. „Ja, dan gaan we maar met z'n allen", zei moeder. „Kom vlug zitten en eten' Toen ze gegeten hadden pakte moede in een mandje een zak koekjes en een JOKE's VERJAARDAG Over twee daagjes was Joke jarig. Moeder had al eens gevraagd wat ze zou willen hebben en nu wist ze het: Een heel mooie pop en een zak toffee's om te trakteren op school. „Als je me nou maar goed helpt, dan krijg je het misschien", zei moeder, lachend. Joke deed haar best, maar op school kon ze haast niet leren, zo dacht ze maar aan haar mooie pop. Eindelijk was dan toch de dag aange broken. Ze was al vroeg wakker en na een poosje hoorde ze de klok zes uur slaan. Ze ging uit bed om aan moeder te vragen of ze op mocht staan om naar de kerk te gaan. Moeder vond het goed. Ze kleedde zich aan en ging naar de kerk. Toen de kerk uit was, holde ze hard naar huis. Ze was toch zo nieuwsgierig. Gauw haar jas uit en de kamer in. Daar stond op haar stoel de nieuwe pop, ook een zak toffee's en nog veel meer. 's Middags mochten de vrien dinnetjes komen spelen. Ze hebben een heel prettige dag gehad. Alfons Wesselman (Roelofarendsveen) Ja Alfons er is nog een plaatsje voor je in onze grote kring kinderen. Je verhaaltje komt nu ook in de Kranten- tuin, maar het laatste stuk heb ik maar weggelaten; 't was te wreed. Je moet denken dat ook kleintjes van 8 jaar de verhaaltjes lezen. „BLOEDERIGE DOLK" „Pang, pang". Twee opeenvolgende schoten verstoren de rust in het cowboy stadje Momencity. Burgers, in nachtgoed gekleed, rennen naar buiten. „Kalm mensen", vermaant de Sheriff. „James en ik zullen de zaak wel onder zoeken. Ga maar weer naar bed". James is de hulp-sheriff. Terwijl de man dit zegt, slingert hij zich in het zadel en rijdt met James in galop de straat uit. Als ze buiten de stad zijn op weg naar King Mule, klinkt opeens een schot: „Pang". Het paard van de hulp-sheriff steigert en James valt uit het zadel. De sheriff houdt verschrikt zijn paard in, stapt of en knielt naast James neer. „James, leef je nog?" vraagt hij lang zaam en duidelijk. Maar het ziet er naar uit dat James nooit meer antwoord zal geven op deze vraag. „Doodl" schreeuwt sheriff Morton als een waanzinnige. „Ik zal hem wreken!" Maar dan klinkt een snerpende lach. „Om je te wreken heb je geen tijd meer. Je gaat er ook aan net als Jomes. die ik gedood heb". De sheriff kijkt in het gezicht van de De ouders plegen over de trommels van hun kinderen niet erg enthousiast te zijn, maar voor geval jullie met de vakantie naar een bivak of tentenkamp gaan, zal je van een trommei zeker wel plezier hebben. Als je dan bij het vuur zit en zingt, kan de trommelslager de maat aangeven. Als je eer echte trom mel met een goede klank nodig hebt, dan moet je in een muziekzaak een klein trommelvlies kopen. Bovendien heeft men nog een lege blikke doos nodig zon der deksel, een kleine koperen gordijn ring was touw en een paar klppenrin- getjes. De trommelstokken zijn gesneden stok jes. Eerst moet je het trommelvlies in vochten, als je het water er weer uit gedrukt heb, knip je heel voorzichtig gaatjes tegen de kant aan. Je moet steeds ongeveer 2 cm er tussen laten en de gaatjes mogen niet te dicht tegen de kant liggen, anders scheuren ze uit. Mocht het toch nog gebeuren, dan moet je nog iets verder naar links of naar rechts een nieuw gaatje knippen. Leg nu het vlies over de opening van de blikken doos en bindt het met een stuk touw vast en leg dan de ring precies in het midden van de bodem van de doos. Trek het touw door een van de gaatjes in het vlies en dan weer terug door de ring, zie de onderste tekening, zo ga je door. Het beste kun je dit werkje met z'n tweeën doen. Trek het touw goed vast aan. Als de eindjes touw tenslotte samengebonden zijn, draai je de kippen- ringetjes erin,: zie tekening. Wil je een echte oerwoud trommel heb ben dan neem je een oud stuk autoslang inplaats van een trommelvlies. HET VLIEGENDE TAPIJT 7, U bent niet de eerste, die mij gevraagd heeft, waarom ik dertig zakken goud voor de buis wil hebben, ant woordde de man. Het is een heel bij zonder ding, het is nl. een kijker. Als U erdoor kijkt en tegelijkertijd iets wenst te zien, bijv. wat op 'n bepaalde plaats in de wereld gebeurt, dan zal Uw wens meteen vervuld worden. Prins Ali hield de kijker voor zijn oog en wenste zijn vader, de sultan, te zien en op hetzelfde ogenblik zag htf hem op zijn troon tussen zijn raadgevers zit ten. Toen wenste Ali prinses Noeurao- nihar te zienen hij zag haar pre cies zo mooi en glimlachend, als hij het zich had voorgesteld. Toen hoefde hij geen verdere bewijzen meer voor de magische kracht van de kijker. Hij haal de 30 zakken goud tevoorschijnmaar op het laatste ogenblik verlangde de man veertig, zakken, en Ali was zo enthou siast over de kijker, dat hij ze met plezier betaalde en de man nog een geschenk apart gaf. 8 Toen prins Ahmed, de jongste zoon. zijn broers verliet, koos hij een weg, die hem na een maandelange karavaanrels fles limonade en toen gingen ze vlug op stap. Vader nu niet met een bijl en een zak voor het hout. „O, kijk eens mamma, een eekhoorn tje, een kleintje". Ze zagen ook nog een paar leuke konijntjes. „Zullen we hier maar eens gaan zit ten", zei moeder toen ze een eind ge lopen hadden. „Ja", zei Loesje, „en ik heb zo'n dorst". Moeder schonk limonade in de beker tjes en gaf ze aan vader en Loesje. Ze kregen er ook nog een koekje bij. Ze speelden nog wat leuke spelletjes, ook verstoppertje. Vader keek op zijn hor loge. Het was al zes uur, dus tijd om op te stappen. Moeder pakte vlug alles bij elkaar. Ze deden hun jassen aan en toen naar huis. Loesje hielp weer tafel dekken, zodat ze vlug konden eten, want ze hadden honger gekregen van dat ge- wandel. Loesje was het eerste klaar. Moeder stopte haar lekker in het bad en toen fijn schoon naar bed. Ze sliep dade lijk, na zo'n fijne dag. Ploni Kreuger (Ter Aar). Die krulle- bol heb je aardig getekend. Ben je nu helemaal beter? Jammer dat de teke ningen niet bij je verhaaltje komen. DE VRIJE WOENSDAGMIDDAG Peter had een vrije woensdagmiddag en na het eten zou hij met Puk naar het land van boer Harmsen gaan spelen. Toen hij op het weiland aan kwam, liepen er een paar koeien. Puk liep er hard naar toe en begon te blaffen. De koeien werden kwaad en toen werd Puk bang. Hij rende weg. Peter hem achter na en door de haast kwam hij in de sloot terecht. Met een nat pak liep hij naar huis, waar hij voor straf vroeg naar bed moest. HET NIEUWE ZUSJE Het was nog vroeg in de morgen toen vader kwam vertellen dat ze een nieuw zusje hadden gekregen. Onderweg naar school hadden ze het natuuriyk druk over het nieuwe kindje, dat ze heel even hadden mogen zien. Zo gauw het twaalf uur was renden ze naar huis. Vader stond al bij de deur en de zuster stond het eten te koken. Ze mochten weer even bij het zusje gaan kijken en Joke vroeg, hoe of het zusje moest heten. „Vader vindt dat we ze maar Elly moesten noemen", zei moeder en toen gingen ze weer weg. De Zuster had voor ieder een lekkere beschuit met gestamp te muisjes klaargemaakt. „En nu heb ik ook nog een verrassing", zei vader. „Jullie mogen vanmiddag mee naar de kerk, als Elly gedoopt wordt". Dat vonden ze allemaal mooie. Nog kwamen goede oplossingen binnen van: Beppie Wessendorp (Leiden), Ina Roest (Zandvoort), Anneke v. d. Lans (Voorhout), Marian Zonneveld en Rietje Groenewoud (Noordwijk), Riet v. Veen, Corrie van Teilingen, Leo de Hollander (Zoeterwoude), Pauline Westgeest (Was senaar), Theo v. d. Horst (Wassenaar), Ria van Rooyen (Lisse), Anneke Caste- lein, Hannie Tura, Rietje Koek (Roelof arendsveen». Jan Olsthoorn, Nel van Kampen (Voorschoten), Cobie Droogh (Stompwijk), Jopie Luiten «Hazerswou- de), Willie v. d. Boog (Katwijk), Johnny van Putten (Warmond), René Bouterse (Haarlemmermeer), Ina Kroft (Ter Aar). Hein v. d. Meer (Hoogmade), Ria Schoo (Nieuwe-Wetering), Adrie Straat hof (Gelderswoude). Ria Fransen (Ter Aar), Gijs van Diemen (Langeraar), Jo pie Pieterse (Langeraar), Koos Hoogen- dijk (Langeraar), Doke Leliveld (Aar- landerveen). Dage allemaal. Tot de volgende week. TANTE JO en OOM TOON. EEN MANDJE VAN HELM Je weet allemaal, dat de duinen be groeit zijn met helm. Van dit helm kun je een mandje maken. Je zoekt een paar stevige, brede bladeren uit ongeveer 10 of 12 van plm. 15 cm lengte. Maak aan alle bladeren aan beide uiteinden gaatjes, (zie het plaatje) en bindt ze dan met wat garen samen. Het mag niet te vast aangetrokken worden. Neem een langer stuk garen van onge veer 30 cm. Leg het dubbel precies in het midden van het bovenste helmblad. Dan de draadeinden kruisen en dan langs het volgende blad, weer kruisen enz. (zie tekening 3)) Je schuift ze alle maal netjes onder elkaar. Mocht het niet stevig genoeg zijn. dan kun je dit ook nog op andere plaatsen doen, of alleen de bodem. Wil je het nu helemaal mooi hebben, dan kun je nog een hengsel vlechten van 3 helmbladeren en de uiteinden vastbin den. 7 in Samarland in Centraal-Azië bracht. Toen hij net als zijn broers op de markt rondkeek, zag hij een man, die een bui tengewoon kunstige appel voor dertig zakken goud verkopen wilde. 2Iij riep j de man bij zich en vroeg. „Wat is dat kan zieke mensen ook, met de ernstigste ziekten genezen. J., zelfs als een mens op sterven ligt, kan de appel hem nog redden. wordt vervolgd. ZONDAG TELEVISIEPROGRAMMA Gez programma, AVRO, KRO, VARA en VPRO: 15.30—16.30 Euro visie: Tour de France. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws en postduivenber. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer. 9.45 Geestelijk leven, caus. 10.00 Instr. Octet. 10.30 Nieuws van de boekenmarkt. 10.40 Cabaret. 11.20 Gram. 12.00 Theaterorkest en soliste. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Gr. 13.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 13.07 Buitenlands overzicht. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Programma voor de strijdkrachten. 14.00 Boekbespreking. 14.20 Omroep orkest, groot koor en soliste. 15.20 De Goddelijke vrouwe, caus. 15.35 Dansmuziek. (Tussen 15.35 en 17.00 Rep. Tour de France). 16.30 Sportrevue. 17.00 Gram. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitsla gen en sportjournaal. 18.30 Ned. Her vormde Kerkdienst. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 De Open Deur. 20.00 Nieuws. 20,05 Voordracht en lichte muziek. 20.40 De jacht Op de dader, hoorspel. 21.15 Franse muziek. 22.05 Act. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.3024.00 Metropole orkest. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 CONVENT VAN KERKEN 11.30 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.10 Vocaal dubbelkwartet. 9.30 Nieuws en wa terstanden. 9.45 Gram. 10.00 Convent van Kerken: Geref. kerkdienst. 11.39 Gram. 11.45 Tenor en orgel. 12.15 Pontificale Hoogmis. 13.55 Nieuws. 14.00 Strijkkwartet. 14.30 De vlie gende Hollander, caus. 14.40 Bra bants orkest en solist. 15.10 Zang en piano. 15.40 Gram. 15.55 Pianospel. 16.10 Gram. 16.30 Vespers. 17.00 Mee ting van de I.J.E. 18.00 De Kerk aan het werk. 18.10 Waar blijft het „Wilde Ganzen"-geld? 18.15 Boekbe spreking. 18.30 De Kerk aan het werk. 18.40 Pastorale rubriek. 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Gram. 19.30 De mens en ik. Adam-Apokrie- fen III, caus. 19.45 Nieuws. 20.00 Gr. 20.30 Act. 20.50 Lichte muziek. 21.10 Gram. 21.20 U bent toch ook van de partij?, caus. 21.30 M. S. Twee Ge broeders, hoorspel. 22.20 Lichte mu ziek. 22.35 Uit het Boek der Boeken. 22.45 Avondgebed en lit. kal, 23.00 Nieuws. 23.15 Pianorecital. 23.45 24.00 Gram. RADIO VATICANA Golflengte: 25m67; 31ml0; 41m21 196 ra. Zondag 13 juli: 22.15 Pauselijke woorden tot de Italiaanse Bond van het grote gezin. (I). Televisieprogramma's. NTS: 2J.00 Journ. en weeroverz, VPRO: 20.20 Gesprek aan de schrijf tafel. 20.28 Rotonde. 71.20—22.00 Filmprogr. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voordr. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.359.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Voor de oude dag, caus. 10.05 Morgenwijding. VAR: 10.20 Voor de vrouw. 10.55 Promenade ork. en solist. 11.35 Blaaskwintet. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Piano trio. 13.00 Nieuws. 13.15 Act. 13.20 Hammondorgel en zang. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Pianorecital. 14.40 De Klucht van de trom, hoorsp. 15.20 Gram. 15.35 Zestig minuten voor bo ven de zestig. (Tussen 15.00 en 17.00 Rep. Tour de France. 16.35 Gram. 17.20 Vakantietips. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Amus. muz. 18.45 Rep. Tour de France. 18.55 Act. 19.00 Parl.overz. 19.15 Lichte muz. 19.45 Regeringsuitz.: De schooljeugd trekt er op uit, klankb. waarin o.a. het werk van de stichting vakantiever blijven lager-schooljeugd wordt be licht. 20.00 Nieuws. 20.05 Holland Festival: Residentie-ork. en solist. 21.00 Rep. Tour de France. 21.10 Voordr. 21.30 Gitaarduo. 21.40 Vijf tig jaar Barchem-beweging, caus. 21.55 Toeristische indrukken. 22.35 Strijkork. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Sportuitsl. 8.26 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voordr. 10.00 Gram. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.15 Spoorzoeken door Euro pa. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en utinb.meded. 12.33 Muset- temuz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Mil. ork. 13.35 Gram. 14.03 Schoolradio. 14.35 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.40 Hoornkwartet. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamermuz. 17.00 Voor de kleu ters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber, 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee. Wat betekent culturele antropologie voor Nieuw- Guinea? door M. C. Capelle. 18.00 Orgelspel. 18.30 Sport. 18.i0 C> en piano. 19.00 Nieuws en wet her. 19.10 Gram. 19.15 Muz. in huiselijke kring. 19.35 Volk en Staat, caus. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Vraaggesprek over lichte muz. 20.45 acht naar roem en fortuin, hoorspr. 1.45 Amus. muz. 22.05 Boekbespr. ?2.15 Portret van Arthur Rubinstein .'2.45 Avond- overdenking. 23.00 Ni 'iWs en SOS- ber. 23.1524.00 Pr'* enade-ork. GRAMMOFO" i'LATEN- PLOGPA MVA DRAADOMROEP. (Over de 4o lijn). Mendelssohn-Bartholdy. 1. Concert voor piano en orkest nr. 2 in d kl. t. op. 40. 2. Symphonie nr. 3 in a kl. t. op. 56 („Schotse"), Symphonie Or kest van Bamberg. II. Robert Schumann. 1. Concert voor cello en orkest in a kl. t. op 129. Maurice Gendron, cello. 2. Sym phonie nr. 4 in d kl. t. op 120. Phil- harmonisch Orkest van Berlijn. RADIO VATICANA. (Golflengte: 25 m 67; 31 m 10; 41 m 21; 190 m.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11