Noordwijk-Bad werd verrijkt met een prachtig informatie-bureau VRIJDAG 11 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 In aanwezigheid van vele autori teiten, zowel uit Noordwijk als daar buiten, is gistermiddag het prachtige en comfortabele gebouw geopend, ge legen op een der mooiste punten van onze badplaats aan de Oude Zee weg te Noordwijk, waarin gevestigd is het Informatie-bureau en secreta riaat der Stichting V.V.V. Noordwijk. Hierbij merkten wij o.m. op burge meester mr G. F. M. v. Berckel, de wethouders Vogelaar en v. Leeuwen, de gemeente-secretaris B. Ike, J. H. Fenema, burgemeester van Zand- voort, O. v. d. Gronden, chef buïtenl. zaken van A.N.V.V., mr Woltjer, voorz. van de Prov. A.N.V.V., meer dere gemeenteraadsleden, L. v. Ster- kenburg, voorzitter Horecabedrijven, R. Tappenbeck, dir. Huis ter Duin, J C. v. d. Meer, voorz. Bloemenco- mité, not. J. de Haan, not. C. Punt, O. G. Marijn, dir. van de Golfclub, A. N. Merkelbach, hoofd-inspecteur van politie, hoofden van gemeente diensten, besturen van Middenstands centrale, Noordwijk Actief en van de vakgroepen van V.V.V. Alvorens tot de officiële opening over te gaan, begaf het bestuur van de Stichting zich naar buiten, alwaar burgemeester Van Berckel de vader landse driekleur hees, als symbool van de grote eendrachtige samenwer king van Noordwijks ingezetenen. Hierna nam burgemeester v. Ber ckel het woord, waarbij hij aller eerst wees op de noodzaak dat initia tieven tot ontwikkeling van Noord wijk op de eerste plaats door de in gezetenen moeten worden genomen. Eerst dan, als deze particuliere ini tiatieven zijn gevormd, zal de ge meente niet ten achter blijven als het gaat om de ontwikkeling van Noordwijk, en van de badplaats in het bijzonder. In de loop der jaren had spr. een vorm zien groeien door middel van de Stichting V.V.V. Noordwijk, waarin het gemeentebe stuur vertrouwen kreeg. Gaarne heeft het zijn medewerking gegeven tot bet stichten van een eigen huisves ting voor V.V.V. Namens de raad sprak hij de wens liit, bij de totstandkoming van dit prachtige gebouw, hetwelk in den lande zijn weerga niet heeft, dat door preciesheid en goede initiatieven de ontwikkeling van de badplaats een steeds hogere vlucht mag nemen, dit in nauwe samenwerking van Noordwijk in zijn geheel, het ge meentebestuur en het actieve bestuur van de Stichting V.V.V. Noordwijk. Vervolgens sprak mr v. Berckel nu niet als burgemeester, maar als voorz. van de Stichting, waarbij hij een historisch overzicht gaf van de totstandkoming van de Stichting in zijn huidige vorm. De juridische op zet thans omgezet in steen in de vorm van dit prachtige gebouw. Hier bij heeft men van de kopstukken van de badplaats, in het bijzonder van de heer Van Sterkenburg, grote steun ontvangen door zijn zakelijke kennis en financiële steun waarvoor hij hem gaarne dank bracht, met de verzeke ring dat de heer v. Sterkenburg door zijn stuwkracht geheel Noordwijk een grote dienst heeft bewezen. Dank ook aan weth. v. Leeuwen die als gedelegeerde van het gemeentebe stuur in het bestuur van de Stich ting veel tot stand heeft helpen bren gen. Verder dank aan de heren mr C. Punt, C. v. Vliet. weth. Vogelaar, A. Algra, Leopold Graaf van Limburg Stirum, W. Kruijer P. v. d. Staak, J. v. Wijk, voor de ondervonden steun en medewerking. Tenslotte wenste spr. de nieuwe directeur van V.V.V. toe, met grote activiteit de belangen van Noordwijk te mogen dienen onder het parool „Steeds Vooruit", waarmede hij het gebouw geopspd verklaarde. De heer Van Sterkenburg bracht hierna dank voor de waarderende woorden tot hem gesproken en gaf de verzekering, dat hij onder de be zielende leiding van mr van Berckel, gaarne zijn aandeel had bijgedragen voor de totstandkoming van het ge bouw. Namens de afd. Horeca bood hij een kleed aan voor de bestuurs kamer Namens de afd. Villa's en Huizen- verfiuurders bood de heer C. v. Vliet een uurwerk aan. De heer A. Algra, dir. der Twentse Bank, alhier, deel de mede dat de obligatielening vol- tekend was, welke mededeling met een applaus werd begroet. Vervol gens voerden nog het woord de he ren P. de Groot, A. J. Beuk, O. v. d. Gronden, mr Woltjer en J. H. Fe nema, burgemeester van Zandvoort, onder aanbieding van enkele ge schenken, waarna een verfrissende dronk werd aangeboden en het fraaie gebouw werd bezichtigd. Wat op het strand achterbleef. Aan de politiepost op het strand zijn de volgende vorwerpen als gevon den gemeld: een paar blauwe kin dergymnastiekschoenen, een rode gymnastiekschoen, een kindersweater en een wit kinderhemdje, kinder gummiband en plastic kinderbandje, verchroomd damespolshorloge met zwartlederen band, ring met vier sleutels, een huissleutel (Lips), wit kinderschoentje (linke,r), kinderon derjurk, damesschoen (linker), kin dermuiltje en een kinderschoentje. Inlichtingen dagelijks tussen 10 u. voorm. en 6 uur nam. aan de poli tiepost op het strand. Rietschëlf afgebrand. Gister middag brak brand uit in een riet schelf op de tuin van de bloembol lenkweker Dusseldorper in het Lan- geveld te Noordwijk. De fel branden de schelf leverde gevaar op voor een in de nabijheid staande schuur, waarop men de brandweer alarmeer de. Deze trok met bekwame spoed naar het Langeveld. De brandweer lieden blusten de vlammen en haal den de riethoop uit elkaar. Door de schuur nat te houden kon men voor komen, dat ook deze in vlammen opging. Nu bleef de schade aan het gebouw beperkt tot geblakerde verf. Daar de vorige dag op de tuin vuil was verbrand, bestaat vermoeden, dat vonken in het riet een smeulplek hebben gevormd, welke later tot ont branding is gekomen. Circa 350 bossen riet gingen verlo ren. De eigenaar was tegen deze schade niet verzekerd. Helm voorkwam erger. Op het onoverzichtelijke kruispunt Offem- weg-Voorstraat-Wilhelminastr. vond een aanrijding plaats tussen een per sonenauto en een motorrijwiel. De bestuurder van de auto, een 34- jarige directeur uit Rotterdam, stak met een snelheid van pl.m. 30 km. de Voorstr. over juist toen links van hem een motorrijder naderde. Deze, een 24-jarige Rotterdammer, zag, mede door een daar geparkeerde be stelwagen, de auto te laat en reed de wagen in de flank aan. De motorrij der sloeg met het hoofd tegen de voorruit van de auto, maar dank zij het feit, dat hij een valhelm droeg, kwam hij er nog betrekkelijk goed af. De man klaagde over pijn in het hoofd, de hals en de rug en is door dr. Van Nes behandeld. Zijn motor werd vrijwel geheel vernield. Ook de personenauto liep schade op. De verkeerspolitie stelde een onderzoek in. Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het propaedeutischexamen voor bouwkundig ingenieur de heer A. K. de Groot, vor het prop. exa men voor mijningenieur de heer G. J, J. van Eden, beiden alhier. Riskeer N00RDWIJKERH0UT INBRAAK IN GEPARKEERDE AUTO'S Naar wij thans vernemen zijn in de nacht van maandag op dinsdag pogingen tot inbraak gepleegd in een viertal geparkeerde en afgesloten auto's op het parkeerterrein van Ho tel De Vlashoven. Van de drie aan Duitse gasten be horende wagens werden er van twee de linnen daken opengesneden en van de derde werd na verbrijzeling van het tochtraampje het slot geforceerd. De vierde wagen, een Zweedse, bood aan de inbraakpogingen energiek en met succes weerstand. Buiten een perion hoes met nylon sleepkabel worden nog een ei en twee tomaten vermist. De rijkspolitie speurt naar de da- der(s). DE BOUW VAN DE U.L.O.-SCHOOL VORDERT GESTAAG De jongens en meisjes, leerlingen van de u.l.o.-school en toekomstige gebruikers van de nieuwe u.l.o.- school in de Boekhorst zyn er met enkele ouders, onderwijzend perso neel en leden van het kerkbestuur donderdagmiddag getuige van ge weest, hoe hun mede-leerlingen Jan van den Berg en Ria Duivenvoorden in de wand van een gang der nieuwe school enkele kleurige stenen met hun namen en de datum van de plechtigheid metselden. De bouw van de nieuwe school, die onder patronage van de H. Maria, Zetel der Wijsheid is geplaatst en die de naam „Leeuwenhorst-school" zal dragen, is thans zover gevorderd, dat pastoor C. C. Standenmeijer, op ver zoek van de uitvoerder van het werk, de heer A. Kouwenhoven, officieel de vlag in de nog provisorische vlagge- stok kon hijsen. Na de inzegening der inscriptie- stenen door de pastoor, metselden de adspirant-bouwvakkers met een min der vaardige hand dan die van de hen assisterende beroeps-metselaar, de stenen in het daarvoor openge houden gedeelte der gangwand. Kort en krachtig zette pastoor Standenmeijer aan de leerlingen nog het nevendoel van deze plechtigheid uiteen. Wij hebben jullie naar je nieuwe school toegehaald, opdat je jezelf er van kunt overtuigen, dat kosten noch moeiten worden gespaard om jullie een prachtige school te bezorgen. Toont je dankbaarheid daarvoor door op de nieuwe school steeds je uiterste best te doen. In het trappenhuis van de school is in de buitenwand een opening van ruim 6 bij 4 meter uitgespaard, waar in in betonglas de afbeelding zal ko men te prijken van Maria, Zetel der Wijsheid, in eenzelfde afbeelding als voorheen voorkwam in het stempel afdruk van de voormalige abdij Leeu wenhorst. VEILIG VERKEER-EXAMENS Na het enkele weken geleden ge houden schriftelijke gedeelte, vond woensdag voor de leerlingen van de verschillende plaatselijke scholen het praktische gedeelte van het examen voor het verkeersdiploma van de Ver. voor Veilig Verkeer plaats. Na de berekening van de cijfers kan de vol gende uitslag worden vrijgegeven. Van de St. Jozef-jongensschool in de Boekhorst slaagden de leerlingen: Rob Michalides (met lof), Kees den Elzen, Jacob Blauw, Kees Koster, Hans van der Hoorn, Victor de Groot, Wil van der Meer, Peter Prins, Hugo de Roode, Jan Tetteroo, Piet van der Voort, Jan Immerzeel, Wim Heems kerk, Hans Vrolijk, Hubert Edelaar, John van Aken, Ben Meeuwenoord, Theo Pennings, Gerard Duijndam, Hennie Zandbergen, Gerard Willem- se, Antoon van der Hoorn, Piet War merdam, Nic. van der Zalm, Wim van Denzen, Henk Nijhuis, Frans Stikkel- broeck, Hubert de Reus, George van Kints, Albert Augustinus, Herman v. Basten, Wim Conijn, Hans Meijerink, Leo Duindam, Aad Conijn, Jules Lin- ders, Jan "Meeuwenoord, Jan Trom- pert, Leo van Wouw, Leen Duiven voorden, Piet de Haas, Ben Warmer dam, Nico Duindam, Henk Hermans, Herman v. d. Berg, Kees van den Berg, Cor Nulkes, Johan Appelman, Henk van Eeden, Joop Hogervorst, Albert van Nobelen, Piet Edelaar, Wim Turenhout, Jan Verbeek, Piet Duivenvoorden, René Janssen, Bobby Hagendoorn. Afgewezen 7 leerlingen. Van de r.k. school „De Voorzienig heid" slaagden de leerlingen: Gijsbert Geerlings (met lof), Johannes van Eeden (met lof), Lucia van Emme rik, Jozef v. d. Burg, Jeanne Vrolijk, Laurentius Manse, Cor Oostdam, Leon, van Diemen, Marinus Aartman, Alida de Groot, Johs. Peters, Gerard. Keijzer, Petr. van der Klauw, Johs. van Egmond, Geert. Kors, Johs. War merdam, Cath. Warmerdam, Joh. v. Eeden, Leon, van der Lans, Johs. v. Went, Herm. Heemskerk, Johs. van der Vlugt, Theod. Kortekaas, Johs. van der Slot, Mart. Turenhout, Mart. Duivenvoorden, Franc. Berbee, Ma ria Kortekaas, Antonia Turenhout, Cornelia van Steijn, Petr. Jansen, Alida Bergman, Corn, van der Meer, Johanna de Jong, Geertruida de Win ter, Joh. van Ruiten, Sophia Oost- dam, Louis Datema, Corn. v. Denzen. Afgewezen 1 leerling. Van de Irene-school slaagden de volgende leerlingen: Leuntje Ples- man, Mientje Rietvink, Wim Griek- spoor, Jan Blok, Joke Gort, Gerrit Visser, Jeaantje v. d. Broeke, Jan Scheepmaker, Piet Kousemaker, Henk Hulzinga, Frank Smits, Wim van der Zwart, Maart je Plesman, Hendrika v. Rheenen, Lineke Wierda, Herbert Scheepmaker, Fridi Valkema, Ger- dien Klinkenberg, Jan W. Plug, Bert Laros, Coby Haeser, Adr. Fiere, John Meeldijk, Piet Waaning, Betsy Haas noot, Laura v. d. Broeke, Elly Griek- spoor. Afgewezen 4 leerlingen. Van de St. Jozef-meisjesschool slaagden de leerlingen: Coby Ver duin, Dora v. d. Linden, Ali Wijnands (met lof), Greetje de Winter, Joke Duivenvoorden, Ria Hommen, Han- nie Vink, Ria Broekhof, Jopy v. Bo- hemen, Miep Duivenvoorden, Willy Duivenvoorden, Netty van der Togt, Ria van der Hoorn, Willy Hogervorst, Gerrie Koster, Corry Berg, Cor v. d. Burg, Siska Duivenvoorden, Carla v. d. Berg, Corry van den Burg, Elly van Pinxteren, Anneke v. d. Berg, Nelly v. d. Berg, Nel de Haas, Riet Pennings, Leny v. d. Berg (met lof), Ria de Klerk, Son ja van Drenth, Le ny Heuzen, Ans Bader, Trees Dui venvoorden, Ina de Klerk, Laura Jansen, Truus Geerlings, Jo van der Burg, Tonia Smit, Toos v. d. Berg, Rini Broekhof, Ada Wilson, Lida v. d. Berg, Ria Turenhout, Trees v. d. Aardweg, Annie Pennings, Riet van Wieringen, Coby v. d. Bekerom, Elly Bruines, Greet v. Hensbergen, Truus Steekers, Nelly Meeuwenoord, Emmy de Wert (met lof), Joke de Vries, Tilly van Buijtenen (met lof), Truus van den Berg, Elly Persoon. WARMOND „ST .MATTHIAS". Onder voorzitterschap van de heer Th. R. de Vroomen hield de R.K. Zang-, Harmonie- en Toneelvereni ging St. Matthias haar algemene jaarvergadering. De voorzitter memo reerde het overlijden van de ere voorzitter, de heer C. Zwetsloot, die in het afgelopen verenigingsjaar is overleden. Onze ere-voorzitter aldus Dokter Verbrugge 25 jaar in Leiden Groot was de belangstelling, welke zich gistermiddag concentreerde rond de sympathieke figuur van mej. G. J. Verbrugge, die deze dag het feit herdacht, dat zij zich voor 25 jaar als huisarts in de Sleutelstad vestigde. Tijdens een in haar woning aan de Zoeterwoudse Singel gehouden re ceptie boden zeer velen de jubileren de arts hun gelukwensen aan. Felici taties, welke gepaard gingen met de aanbieding van geschenken, terwijl tientallen fleurige bloemstukken het kleurrijk bewijs leverden, dat de me dische zorg van mej. Verbrugge in grote kring wordt gewaardeerd. Voor de grootste verrassing zorgde deze middag echter de heer J. Im- mink, die haar namens patiënten ver raste met een prachtig radio-toestel. In zijn woord van dank en geluk wens wees de heer Immink o.m. op het grote vertrouwen, dat de patiën ten steeds in een consult en de be handeling van dr. Verbrugge stellen. Onder de velen, die in de loop van de middag hun gelukwensen aanbo den, waren behalve ruim 250 oud patiënten en patiënten dr. P. J. Kai ser, die de felicitaties overbracht van de afdeling Leiden van de Ned. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst, de heer S. W. Hagedoorn, hoofd van de B. B., de heer J. Roorda van het Oranje-Groene Kruis, mr. D. C. de Vroom namens de afdeling eiden van het Ned. Roode Kruis, zuster J. Ele- ma, oud-directrice van het Diaco- nessenhuis, een deputatie van de Ned. Ver. voor E.H.B.O., mevr. L. Kuenen-Jansen, presidente van de V.V.A.O., de heer D. de Hart namens de U.T.S., aan welke school de jubi- laresse les geeft, tal van collegae en voorts vele vrienden en bekenden van dr. Verbrugge, die deze dag eveneens vele schriftelijke en tele grafische gelukwensen ontving. Uit al deze bewijzen van medeleven moet het mej. Verbrugge wel duidelijk zijn geworden hoe zeer haar medische arbeid wordt gewaardeerd. spreker was de man die 40 jaar gele den de stuwende kracht was tot op richting der vereniging, en later de zelfde stuwende kracht om de ver eniging tot bloei te brengen. Laten wij een eerbiedige herinnering aan hem bewaren en zijn voorbeeld in on ze vereniging volgen. De voorzitter verwelkomde de be schermheer, burgemeester Jhr. Mr. L. M. E. von Fisenne, en alle aanwezi gen. Hij deelde mede, dat de pastoor wat later op de avond zou komen. Het afgelopen jaar is weer een goed jaar geweest voor de vereniging. Op de eerste plaats heeft het 40-jarig ju bileum de vereniging in een feest stemming gebracht. De harmonie is weer hard vooruit gegaan; dit bltfkt wel uit het succes op het laatste con cours te Roelofarendsveen. Ook de drumband maakt goede vorderingen, getuige de 2e prijs op het concours, dat voor een jonge band een grote onderscheiding is. Ook de afdeling toneel komt steeds „En hier is Barry weer en deze keer toont zij U Volle vijf kwartier klonk uit de luidpreker in alle mogelijke varian ten de aankondiging van een nieuw shownummer en achter elkaar kwa men de Barry's, Kebi's, Ansjes, Pe ters, enz. telkens in een nieuw tenue gestoken tevoorschijn om in bonte verscheidenheid te tonen wat er zoal in het afgelopen schooljaar door de zevende en achtste klas van de lagere school te Rijpwetering gemaakt werd aan kleding. Daar war ende pyama's, en nachtjaponnen, jongensbroeken en blouses, kleuterbloesjes en speel- pakjes, kleuterjasjes, leuke school jurken en onderjurken, en tenslotte aanschouwden de in groten getale opgekomen belangstellende ouders en nog vele anderen twee lieftallige bruidsmeisjes die ijverig strooisel om zich heen lieten dwarrelen, ter ere van een keurig communiekantje. Gelukkig dat het weer zo prachtig was, dat de hele show in de open lucht kon worden gehouden. De aanwezigen hebben geen spijt gehad van hun komst. Iedereen vond het een echt gezel lige, alleraardigste show en er werd dan ook heel hartelijk geapplaudi- seerd. De meisjes hebben eer van hun werk gehad en de mannequins niet minder. Na afloop werd druk gebruik ge maakt van de gelegenheid tot het be zoeken van de tentoongestelde hand werken uit de lagere klassen. Ook daar zag het er alleraardigst uit. Een woord van dank aan mej. A. v. Zijp en haar klas voor de vele zorgen aan deze show besteed was zeker op zijn plaats alsook aan de heer Th. v. d. Wereld, op wie de school nooit tever geefs een beroep doet als het er om gaat met zijn technische apparaten van dienst te kunnen zijn. Geslaagd voor het lingerie-examen zy'n: Nellie Bisschop, Lida v. Diemen, Truus Bouwmeester, Gerda v. Hame ren, Grarda Koek, Sina Koolloos, Stella v. d. Meer, Corrie Schoo, Paula Waasdorp. Geslaagd voor het examen Kos tuumnaaien zjjn: Annie Bisschop, Ria Daleman, Ria Spring in 't Veld, Annie Waasdorp, Jopie Weenink en Ria Workman. weer met stukken die het beluisteren en bezien ten volle waard zijn. Van goed spel ook getuigen de verzoeken om opvoering in de omgeving. Ook nu staan reeds weer opvoeringen op het programma te Zoeterwoude, Lei den, Leimuiden en in België. Bijzonder verheugend was het, dat de Harmonie in de tijd van een jaar in uniformen kwam en dat er in het instrumenten fonds een gift kwam van 1000,uit het Anjerfonds. Het jaarverslag van de peningmees- ter gaf het volgende beeld: ontvang sten 4229.03; uitgaven harmonie 2267.71; toneel 1183.53. Algemeen 625.44. Rest een voordelig saldo van 192.33. Van vorig jaar f 215.91. To taal 408.26. In het uniformenfonds is nog een bedrag van 16.38. Instru mentenfonds 629.16; toneelfonds 406.94. De penningmeester deelde mede, dat dit jaar wel met een voordelig saldo is besloten, maar dat hij de toe stand niet bijzonder rooskleurig in ziet. De vereniging zal steeds meer financiën gaan vragen b.v. door de aanwezige uniformen, die onderhou den en aangevuld moeten worden. Hij riep daarom alle leden op propa ganda te blijven maken voor de ver eniging. Een tot in de puntjes ver zorgd jaarverslag van de secretaris, gaf wel zeer duidelijk een beeld van de belangrijkheid van de vereniging. Tot leden van de kascommissie wer den benoemd van de afdeling toneel H. Haverkort met als plv. C. v. d. Vooren. Van de afdeling harmonie P. v. d. Kerkhof met als plv. Versluys van de donateurs Th. Weyers met plv. H. J. v. d. Hulst. Het bestuur van de vereniging had gemeend voor een jubileum een on derscheiding in het leven te moeten roepen en zij heeft dit gevonden in de vorm van een ere-medaille. Aan de ere-voorzitter werd verzocht deze onderscheidingen op deze avond uit te reiken aan degenen, die daarvoor in aanmerking komen. De ere-voorzitter zeide dit gaarne te willen doen. Eerst wenste hij de onderscheiden leden geluk met hun jubileum en ook de vereniging met deze trouwe leden, want het is volgens hem toch de oude garde die na de oorlog de vereniging weer op poten heeft geholpen. Een verguld zilveren medaille voor 40 jaar lidmaatschap werd uitgereikt aan de heren P. L. v. d. Kerkhof, P. M. Kokshoorn, L. J. van Noort en J. J. Sikking een zilveren medaille voor 25 jaar of langer maar nog geen 40 jaar aan L. C. Beugelsdijk, A. L. Duinhoven, Th. A. Duinhoven, J. van Egmond, W. G. van Grieken, G. G. v. Tongeren, B. W. J. Moerkerk, J. Ver sluys, W. Versluys, P. M. de Vetten en P. W. Weyers en wegens 25 jaar bestuurslid aan Th. R. de Vroomen en J. L. Weyers. De pastoor zeide, dat Paulus eens heeft geschreven: Als een lid in aan zien is delen allen in de vreugde. Hij is blij dat „Matthias" bestaat en vindt het een onmsibare vereniging, die een groot apostolisch werk verricht. Hierna werd het uniformen-comité ontbonden en een commissie van toe zicht op de uniformen ingesteld. In de bestuursvacature wegens bedanken van de heer G. W. de Water werd voorzien door de benoeming van de heer A. C. J. van Grieken. B(j de rondvraag stelde de heer J. J. Sikking voor de heer M. Weyers, die enkele jaren geleden Warmond heeft verlaten, te benoemen tot ere lid. De heer M. Wey°rs zou vandaag ook zeker een onderscheiding gekre gen hebben en heeft onder andere als oud-voorzitter der harmonie een grote verdienste gehad voor de ver eniging. Het voorstel werd door de vergadering aangenomen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7