f' "Mfc Imam &JMUSTAD f Leidse Universiteit Agenda Leiden Sted. K.A.V., Leiden had een heerlijke dag Uitslagen schoolzwemmen Eindexamens r.k. lyceum St. Bonaventura, Leiden „Rijnland" benoemde hoofd technische dienst Rurwerli'ke Stand UIT DE OMGEVING Alphense Landbouwhuishoudschool ontving een grote kaas VRIJDAG 11 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 li v f> (L BROMFIETSER BOTSTE Met een gebroken linker sleutel been en schaafwonden aan de linker slaap heeft de E.H.D. gistermorgen de 17-jarige Frans Zwarts, scholier uit Zwammerdam naar het Acad. Ziekenhuis moeten brengen, nadat hij op de Haarlemmerstraat in botsing was geweest met een bakkerswagen. De jongeman kwam op zijn brom fiets uit de richting van de Haven- brug en reed op de hoek van de Pe likaanstraat tegen een met brood ge leden bakfiets van bakker, die juist de Haarlemmei^aat inreed. De bromfiets werd beschadigd, St. Petrus Sleutelkoor Zondag a.s. zal. na afloop van alle H.H. Missen, een collecte worden ge houden voor het jongenskoor. Zij is BEROEPENV O ORLIC HTIN G S - AVOND. De beroepenvoorlichtingsavond, die door het Gewestelijk Arbeidsbureau in samenwerking met de Openbare en Christelijke scholen voor voortge zet lager onderwijs georganiseerd was in De Burcht, mocht zich verheugen in een grote belangstelling, zowel van de ouders als van de leerlingen. Onder de belangstellenden waren: mr. J. H. Vermeulen, hoofdinspec teur-directeur voor de arbeidsvoor ziening in de provincie Zuidholland, de heer C. Brilman, directeur van de lagere technische school en de heer Mabesoone, directeur van de gemeen- meentelijke bedrijfstechn. school. Na een kort openingswoord van de directeur van het Gewest. Arbeids bureau, de heer H. Hazelhoff, die het doel van de avond uiteenzette, hield de heer H. de Bree, jeugdbcmidde- laar voor de jongens, een inleiding. Mej. v. d. Berg richtte zich voor namelijk tot de meisjes. Ook hier is het welbewust kiezen heel belang rijk. De meisjes kunnen doorleren aan een huishoudschool of vakschool, waar zij opgeleid worden voor di verse beroepen. Kiezen zij echter -een beroep, dan moeten zij niet alleen kijken naar hetgeen zij verdienen, maar veel belangrijker is om te on derzoeken of er mogelijkheden be staan zich een betere positie te ver werven. In samenwerking met de V.G.L.O. kan het Arbeidsbureau, rekening houdend met aard en aanleg van be trokkene, een bepaald advies geven, zodat het meisje een goede plaats in de maatschappij verwerft. Na de pauze werd de film „Ik word vakman" vertoond, welke een goed beeld geeft van het werk op een LTS. Na de film „Kinder-ogen glunde ren weer" met Danny Kay, sprak de heer J. G. Wilterdink, hoofd van de openb. school voor VGLO het slot woord. Gepromoveerd tot doctor in de Rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „Decreasing costs as a pro blem of welfare economics", de heer C. J. Oort, geboren en wonende te Leiden. De promotie geschiedde cum laude. Geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht mej. I. M. Thingberg Thomsen te Den Haag en de heren A. F. L. van Rechteren Limpurg te Almelo, J. K. G. Meijnen te Harderwijk en J. W. de Nobel te Den Haag. Geslaagd voor het cand. ex. Fran se taal- en letterkunde mej. J. M. A. Nauta te Den Haag en de heren A. F. Rombout te Zwijndrecht en C. J. van Veen te Rotterdam. Geslaagd voor het doet. ex. Wijs begeerte de heer A. Kron te Rotter dam. Geslaagd voor het cand. ex. Ned. Recht mej. C. A. Boon te Dordrecht, mej. M. L. van Grunsven te Heer len en de heren W. Noordhoek t( Amsterdam, B. P. L. Stal te Den Haag, G. M. Ursone te Den Haag, J. Stikkers te Capelle a. d. IJssel, B. C. Romijn te Den Haag, H. P. Goinga te Scheveningen, W. J. Ouwerkerk te Voorburg, N. J. M. Vermeulen te Den Haag, T. M., C. Asser te Blari- cum, P. Kars te Scheveningen en A. Schras te Rotterdam. Geslaagd voor het prop. ex. God geleerdheid de heren H. v. d. Kwaak te Leiden en B. C. Th. Rutgers te Den Haag. VRIJDAG, 11 JULI Diploma-uitreiken „Mathesis", Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. ZONDAG 13 JULI Zusters van Liefde, Leiden. Af scheidsreceptie. Pelikaanstraat, 14 15.30 uur nam. DIENST DER APOTHEKEN. Van maandag 7 tot vrijdag 11 juli. De avond- en nachtdienst van de apotheken wordt waargenomen door: Apotheek Doeza, Doezastraat 31, tel. 21313 te Leide.. Te Oegstgeest door Apotheek Oegst- geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. bedoeld als bijdrage in de kosten van de jaarlijkse uitgaansdag van onze jeugdige zangertjes. Het hoeft geen betoog dat deze collecte, die met toestemming van pastoor Blok wordt gehouden, graag in de belang stelling en milddadigheid der paro chianen wordt aanbevolen. Vaarwel, schooltijd! Oud-leerlingen van de St. Barba- ra-ULO-school houden hedenavond 8 uur in De Burcht een feeste lijke afscheidsavond. BETONWERK DIAKONESSENHUISBOUW GEGUND De architecten ir. J. E. Kruisheer en ir. B. J. K. Cramer te Rotterdam, hebben namens het bestuur van het Diakonessenhuis te I eiden, het beton werk met bijkomende werken van het tussen HoutlaanMaredijk en ver lengde Kagerstraat nieuw te bouwen Diakonessenhuis gegund aan N. V. Werninks Beton Maatschappij te Lei den voor 2.427.200. Bij een op 6 juni j.l. gehouden onderhandse aanbeste ding was genoemde firma de laagste inschrijfster. Het bestuur van de stedelijke af deling Leiden van de K.A.V. had dit jaar weer een reisje voor de leden georganiseerd, dat bij alle dames zeer in de smaak is gevallen. De tocht ging in één ruk van Leiden door de Velsertunnel naar Schagen, waar de Leidse dames de gasten wa ren van de „Westfriese Folklore". De folkloristische stoet stond bij aankomst van de bus al opgesteld. Aan het hoofd ervan gingen 2 heren, naar plaatselijk gebruik gekleed in zwart costuum met bolhoed, die wa ren gezeten op fietsen uit het begin tijdperk van het rijwiel. Daarop volg den de open wagen waarop de boe- renkapel „De Uienhoop" had plaats genomen. Onmiddellijk achter de mu ziek schaarden zich de Leidse dames en achter hen kwamen de leden van het comité en anderen in oude West friese en Oudhollandse paard-en- wagens. Midden in het dorp ging de stoet -uiteen. In „De Moriaan" zaten de Leidse dames aan de koffie, waarna ze te gen half 12 samenstroomden op de markt om het optreden te zien van de Westfriese Volksdansgroep, telkens werd ingeleid door degene, die de ziel bleek te zijn van het hele feest: de gemeentesecretaris, de heer De Pater. Deze zat later, met enige dames uit Schagen, mee aan tafel. Hij hield bij die gelegenheid een zeer geestig speechje, waarop de presidente, me vrouw Uphoff, hartelijk antwoordde. Er was een maaltijd van krenten brood en melk, geserveerd door jon gens en meisjes - in de oude kleder drachten en voor de dames was er in De Posthoorn een uitgebreide koffie tafel, waarvan zo gesmuld werd, dat er later, aan het diner te Amsterdam hoewel het eten ook daar prima was veel te veel naar de keuken terugging. Maar voor het zover was, ging de tocht langs de speeltuin „Duinver- maak", waar de thee werd gebruikt en dwars door de provincie naar Vo- lendam. Tegen half 7 werd in Am sterdam het diner gebruikt en daarna gingen de Leidse K.A.V.-leden een „Nieuwendijkje maken" en winkels kijken in de Kal verstraat. Om 9 uur aanvaardden ze de terugreis, die voerde over Haarlem en Vogelenzang naar de laatste halteplaats in Noord- wijkerhout, waar een gezellig dansje deze in alle opzichten mooie dag be sloot. Het was al laat toen een groep zeer dankbare dames weer thuis kwam. GEEN TRANEN OP EEN BRUILOFT Verwonderd keken gisteren de bruiloftgasten op, toen de stoet, die onderweg was van het Stadhuis naar de woning van het splinternieuwe echtpaar aan de Kaiserstraat, halver wege het Rapenburg onverwacht stopte. Men keek op straat en zag, hoe de chauffeur van de bruidsauto de straat overstak en toesnelde op twee kin deren, die op een hek hadden ge speeld. Een klein meisje speelde rus tig door maar haar vriendje was met het kruis van van zijn broekje aan een puntige spijl van het hek blijven hangen en zat opgeprikt als een vlin der in de doos van een verzamelaar. De chauffeur hielp het kind uit zijn benarde positie en stuurde het met een goedhartig standje naar huis. Toen stapte hij weer in zijn wagen en de stoet volgde. Het zijn de kleine feitjes, die een bruiloft haar eigen karakter geven. En dit gebeuren zal bruidegon en bruid niet licht uit de herinnering gaan, menen wij. Ingezonden door De heer J. VAN ITERSON, Vrouwenkerkkoorteeg 15 Leiden Het diplomazwemmen, gehouden in de Leidse Overdekte heeft de vol gende resultaten opgeleverd: Levendaal (Raaphorst): diploma A: Lisette Cuppen, Els van de Mier, Marion Smit, Annelies Laken, Loes- je van Velsen, Annelies van Hoorn, Trudy Heuzen, Francien Paardekoo- per, Dorine Martin, Dorin Foppen, Anja van Kesteren; 1 afgewezen. Di ploma B: Anneke Alberts, Els Frie- link, Ina Witsenburg, Saskia Uppen- kamp, Henny van Latum. Oude Vest 35 (Wilterdink): diplo ma A: Coby v. d. Born. Diploma B: Christina van Veen, Hendrika Ra- vensbergen, Rietje Karei, Ria Moe- nen, Tinie Regeer. Timorstraat 15 (Wijngaards) di ploma B: Hanneke Uittenhout. Van Vollenhovenkade (Koster): diploma A: Ineke van Vliet. Diplo ma B: Yvonne Stafleu, Tineke Assel- man, Annelies Heymans, Lydia van Baaren; 1 afgewezen. Zoeterwoudsesingel 34 (Smits): di ploma A: Joke van der Haak. Diplo ma B: Annie van Egmond. Adriaan Pauwstraat (Berg): diplo ma B: Jan van Werkum, Kees v. d. Vijver. Boommarkt 1 (van Eisen): diplo ma B: Jan van Tongeren, Koos Jan sen. Breestraat 66 (Hettinga): diploma A: Gerard Alkemade. Diploma B: Tonny v. d. Veen, Leo v. d. Werf, Sjaak v. d. Poel; 1 afgewezen. Burggravenlaan (Van Iterson): di ploma A: 1 afgewezen. Diploma B: Booitzen Zitman, Piet Hiestand, Piet Wildchut, Rudie de Groot. Damlaan 22 (Van Adrichem): di ploma A: Ronny Kamphues. Driftstraat 49 (De Vries): diploma B: Tonny Friesema, Wim Hoogedijk, Jan Steré, Kees Pont, André Piket, 1 afgewezen. Du Rieustraat (Memelink): diplo ma A: Hans Olivier, Jaap v. d. Burg, Majo Scheer. Diploma B: Tonny van orden, Evert Jan Aitink, Piet Vin- court, Jos v. d. Berg, Marion Nie- lein, Ingrid Groenewegen, Marjolein Klapwijk, Gerbrig Ouwehand. Franchimontlaan (Kapteijn): di ploma A: Wim Bots. Diploma B: Benny Ramakers, Gerard van Noort, Eudy van Estrik, Benny Volwater, Peter v. d. Steen. Kernstraat 2 (Janssen): diploma B; Marius Schuurman, Jac van Bemme- len. Leliestraat lb (De Raaij): diploma B: Frits v. d. Bos; Frans v. d. We tering, Koos van Schie, Joop Degen. Lorentzkade 61 (Berkenbosch): diploma A: Peter Spruyt, Jan Klin geren; 1 afgewezen. Diploma B: Pe ter Swanenburg, Willem Harms, Jo ke Groeneveld, Tyranne den Hertog. Potgieterlaan 7 (Van Oudenhoven) diploma B: Jaap Langezaal, Leo Gussenhoven, Rini Paridon, André Kortekaas, Jan Slegtenhorst. Rapenburg 48 (Zandvliet): diplo ma A: Reinard Uilenbroek. Diploma B: Joop Bik, Loek van Deventer, Paul Bik. Rapenburg 48 (Verbraak): diploma B: Hans v. d. Bloem, Wil Mensen, Peter Luyben, Bram Rodenburg. Stadhouderslaan (Streefkerk): di ploma A: Koos Redegeld, Cor de Gier, Thijs van Varick, Tom Heems kerk. Diploma B: Karei Bösche. Timorstraat 15 (Wijngaards): di ploma A: Hans Giezen; 1 afgewezen. Lusthoflaan (De Vries): diploma Ries Hebby, Leo Marcedes, Piet Leurink. Diploma B: Wim de Jong. Os en Paardenlaan (Lippits): di ploma A: Tonny van Bergen Hene gouwen, Dick Key. Diploma B: An ton Zierikzee, Benny Juffermans, Frans Dickhoff. Driftstraat 77 (Riks): diploma A: Conny Meyer, Anneke de Boer, Elsje Huigen, Hans Tegelaar; 1 afgewezen. Diploma B: Mary dt Jong, Annie de Kier, Hans Oudewater, Bert Assië, Johnny v. d. Kaay, Piet Kluivers, Jan Schoneveld, Lia van Kaay; 1 afge wezen. Hooglandse Kerkgracht (Willem- se): diploma B: Tilly Houwing, Syl via v. d. Vliet, Cor van Leeuwen, Nico Öudshoorn, Martien v. Maanen Peter Sluyts, Frans Scheygrond; 1 af gewezen. Langebrug 62 (van Sluys): diplo- a B: Johnny Fakkel, Benny Huis- man< T, xx V Middelstegracht 119 (van Putten): diploma A: Rietje van IJgen, Dick Moen. Munnikenstraat (Brittijn): diplo ma A: Reinier v d. Vegte, Piet Hoo- geveen; diploma B: Joke Segaar, Ro- selein van de Hoed, David P. Piket. Noordeinde 1 (Voorwinden): diplo ma A: Phyllis Kreukniet, Fien van der Linden, Freddy Steenwinkel; di ploma B: Trudy Mulder, Maja Rot teveel, Jeanet Tjerkstra, Mientje Bink, Antje Bink, Annetje Groen, Marius Otto, Tjeerd van Rij, Thijs Kok, Hans Huisman. Noordeinde 40 (Huibregtse)diplo ma A: Yvonne Wijntjes, Hanna Bar- gers. Ada van Dommelen, Lieneke Pasma, Ward Logger, Koos Bey, 1 afgewezen; diploma B: Thijs Jansen. Plantsoen (Huigens): diploma A: Josien de Jong. Piet Bekker; diplo ma B: Ria van Dam. Roodenburgerstraat Mont, (van Weizen): diploma A: Yolanda Hutte, Carla Tierolf, Bram Brouwer, Hen ny Smit; diploma B: Kitty Laven, Ray Troost, Margreet Fasel, Rob Zandvoort, Rob Krol, Hans Delfos, Piet Sloos. Telderskade (van Veen): diploma A: Leonie Kapaan, Catharina Harte- veld, Lydia Lippens, Tonny Schoen maker, Erik Claasen, Henk van Put ten. Zuidsingel 8 (van der N^ut): di ploma A: Greetje Bodijn, Piet Zand vliet; diploma B: Jan van der Blom, Bart van den Burg. Aan het r.k. lyceum ,St. Bonaven tura" te Leiden slaagden voor het eindexamen H.B.S. diploma B: G. As- perslag, Oegstgeest, S. van Beuke ring, Voorburg, H. Broeke, Lisse, L. Lexmond, Stompwijk, W. Mieremet, Leiden, N. v. Oudenhoven, Leiden, H. v. d. Berg, Noordwijk. J. v. d. Berg, Noordwijk, G. Bominaar, Kat wijk, W. de Brabander, Hazerswou- de, B. Brandt, Wassenaar, A. van Brussel, Leiden, W. Buhler, Oegst geest, J. Duynisveld, Zoetermeer, P. Edelaar, Leiden, F. Goutier, Voor schoten, L. Groenewegen Zoeter meer, A. Hermans, Noordwijk, D. Houthoff, Oegstgeest, J. Lausberg, Wassenaar, A. Leijen, Wassenaar, P. Mijnders, Noordwijk, A. Ruigrok, Noordwijk, J. Ruigrok, Noordwijk. P. Rijnbeek, Leiden, N. Schoonder- woerd, Hazerswoude. D. v. d. Voort, Voorschoten, K. v. d. Werf, Zoeter- woude, J. Westgeest. Wassenaar, K. Willemsen, Warmond. Eén kandidaat werd afgewezen. Overzicht van het reheel: totaal gingen 71 kandidaten op. Van hen zijn geslaagd 69 kandidaten; 2 kan didaten werden afgewezen. t verenigde vergadering van Rijnland heeft met 29 van de 32 uit gebrachte stemmen ir De Groot be noemd tot ingenieur, hoofd van de technische dienst van Rijnland. Deze volgt dus als zodanig de enige maan den geleden naar Syrië vertrokken ir De Gruyter op. Ir De Groot was reeds enkele jaren in Rijnlands dienst werkzaam. De vergadering heeft zich voorts bezig gehouden met het herstel van de noordelijke IJsseldijk ten oosten van Gouda. De weg op deze dijk vor dert een voorziening, die ingrijpend moet zijn, vanwege de gesteldheid van de dijk. De vraag werd gesteld, of deze reserve-kering wellicht ver laagd zou kunnen worden. De dijk graaf beantwoordde deze vraag ont kennend, daar deze binnenwaterke ring in een onverhoopt geval van overstroming dienst zou kunnen be wijzen. De vergadering drong er ook op aan, dat Rijnland ernaar zal stre ven, het eigendom van deze dijk te verwerven. De salarisverbetering voor de ho gere ambtenaren werd volgens de al gemene richtlijn vastgesteld; de voor ziening ter zake van de middelbare en lagere ambtenaren zal volgen zo dra Rijnland de desbetreffende aan schrijving ontvangen zal hebben. DIPLOMAZWEMMEN L.G.B. Gisteravond was er weer gelegen heid tot diplomazwemmen van de Leidse Golfbrekers in „de Over dekte". De namen van de geslaagden wa ren: Meisjes A: Nelly Blansjaar, Joke Schrier, Loesje Cranssen, Atie Lan- daal, Ineke Boogmans, Nelly v. d. Water, Joke Molenaar, Rosemarie Coser, Elsje Coster, Carla Pley, Ag nes v. Maurik Elsje Obdam, Ineke v. Marwijk, Wilma Groenewegen, Netty Deckers, Yvonne Wurzer, Leny Ba- kema, Annelies v. d. Hoorn, Lonneke v. Brussel, Mieneke Kroeze, Ingeborg Looyenstein, Willy Kroone, Helena Scholte, Annelies Gubbens. Jongens A: Gerry de Bruyn, Peter v. Kralingen, Wim Bots, Fred Grün- demann, Jos Gubbens, Hein v. Cleef, Maarten Menken, Jacques Rozier, Robbie v. Deventer, Dick Coster, Chris Bierman, Johnny Strijk. Meisjes B: Annelies Ammerlaan, Marianne Berends, Elsje Frielink, Joke Lansdaal, Thea Vermond, Ma rianne v. d. Linde, Marianne v. Brus sel, Lydia v. Loef, Mieke Topper, An nette v. Cleef, Tony v. Noort, Elly Zandvliet, Nelly v. Zuilen, Boukje de Haas, Blandje v. Cleef, Marlies de Rooy, Jopie de Heiden. Marjolein Pierrot, Ria Möllers, Ansje Tetteroo, Annelies Pont. Jongens B: Dicky v. Paridon, Riny v. Paridon, Ton de Bruyn, Chef Ros- dorff, Benny Ramaker, Louk v. De- venter, Gerard Spendel, Jos Walen kamp, Benny Juffermans, Henny Juffermans, Hans ^eyermans, Rob bie Kortekaas, Martien Kortekaas. BOSKOOP Eerste prijs voor „Die Gouwe San- ghers". Het algemeen mannenkoor „die Gouwe Sanghers" heeft deelge nomen aan het door de Chr. Zang vereniging „Soli Deo Gloria" te Utrecht georganiseerde zaalconcours. De hoge temperaturen in het gebouw maakten het zingen uitermate moei lijk, doch deze konden niet verhin deren, dat de Boskopers in de supe rieure afdeling een eerste prijs met 314 punten behaalden. Voor de dirigent, de heer D. v. d. Bosch hield dit in, dat door hem in 1 met zes onder zijn leiding staan de koren en verenigingen, ook zes eerste prijzen zijn behaald. Na afloop van het concours begaf het mannen koor zich naar het r.k. sanatorium Berg en Bosch te Bilthoven om de verpleegden aldaar wat afleiding te bezorgen. Het is echter niet bij „wat" gebleven, het is extra veel gewor den. Aan de vele verzoeken om nog meer. werd spontaan voldaan, met het gevolg, dat het koor zich ten slotte „leeggezongen" voelde. Hier tegenover stond echter dat de harten van de patiënten „vol" waren. Dit bleek duidelijk uit de dankwoorden welke werden gesproken. Het werd mede daardoor voor „die Gouwe San ghers" een onvergetelijke dag. WASSENAAR EERSTE H. MIS VAN PATER A. L. F. DE POORTERE Op zondag 13 juli om half elf zal pater A. L. F. de Poort ere SJ, pries terzoon van de parochie van St. Jo seph, in deze parochiekerk zijn eer ste plechtige H. Mis opdragen. Verleden jaar werd pater de Poor- tere in Indonesië priester gewijd. Gelaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het propaedeutisch examen voor mijningenieur de heer P. Westbroek alhier. Polio-vaccinatie. Voor kinderen, geboren in de jaren 1952 t./m. 1955, die door ziekte of anderzins verhin derd waren hun derde injectie te ontvangen, zal alsnog gelegenheid bestaan zich voor de derde maal te laten vaccineren op dinsdag 15 juli 1958 om 15.00 uur op het Raadhuis „De Paauw". Zij zullen daartoe een oproep ontvangen. Onder de aandacht van de ouders wordt gebracht dat dit voor deze groep kinderen de laatste gelegen heid is om de derde injectie te krij gen. 12'/i-jaar trouwe dienst. Aan mej. Sara M. Witte is wegens 121/»- jarige trouwe dienst bij de familie Kolff-v. d. Giessen te Wassenaar door de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen een medaille met oorkonde uitgereikt. WIELRENNEN. De Ronde van Frankrijk Vanochtend om tien miniuten over half twaalf is het startsein voor de 16e etappe van Toulouse naar Beziers (187 km) aan de 96 resterende ren ners gegeven. Gisteren werden 8 renners wegens het staken van de strijd of wegens overschrijding van de tydslimitet van de deelnemerslijst geschrapt. Het zijn Batista (intern, ploeg), Olsen (intern, ploeg). Loeder (Zwits.Did.) en Vlayen (Belg.). Bij de vliegende controle van Vil- lefranche de Laurages (32 km) had het grote peloton dat werd aange voerd door Baffi, Favero en Brankart 14 minuten vertraging op het tijd schema. Onze landgenoot Van der Borgh is gisteravond per trein naar Neder land vertrokken. De vliegende controle van Canstel- naudary passeerde het grote peleton in gesloten gelederen, aangevoerd door de geletrui-drager Favero, om omstreeks half twee met 19 minuten achterstand op het tijdschema. Bij de bevoorradingspost van Car- cassone (91 km.) zijn de renners in gesloten formatie gepasseerd onder aanvoering van Anquetil. De achter stand op het tijdschema bedroeg hier 40 minuten. LEIMUID1N Uitstapje KAV. Op een zonnige zomerdag kwamen de dames van de KAV gistermorgen bijeen voor haar jaarlijkse uitgaansdag. Een mooie touringcar, waarin 42 dames een royale plaats vonden, vertrok in de richting Aalsmeer, waar onder lei ding de bloemenveiling werd be zocht. De dames genoten hier van de schoonheid in een aangrenzende ge meente, die door nog maar weinigen van het gezelschap bezocht was. De reis werd voortgezet naar Am stelveen, waar in „De Roemer" de koffie gebruikt werd. Via Amster dam, Utrecht, Weesp. Bussum was men om 12 uur in Oud-Valkeveen, waar de boterham goed smaakte. Tot 5 uur had men gelegenheid om zich te vermaken met de attracties waar dankbaar gebruik van gemaakt werd. De terugtocht werd onderbroken voor de maaltijd in Hilversum. In een gezellige stemming kwam men om half tien weer zeer voldaan thuis. 0UD-ADE Comité OranjefeestenHet plaat selijk comité Oranjefeesten is in ver gadering bijeen geweest om het pro gramma voor de komende feesten sa men te stellen. Dezer dagen zal een beroep gedaan worden op de vrij gevigheid van de ingezetenen van Oud-Ade. Zuivelprijs 1957 vrolijk uitgereikt Een 24 kilo wegende goud-gele, veel geroemde boerenkaas lag van morgen op een contrastrijke, menie- kleurige berrie, een draagbaar, zo als speciaal de wereldbekende kaas dragers van Alkmaar ze In gebruik hebben. En de berrie stond op een tafel in de tuin van de Landbouw huishoudschool „Koningin Juliana", temidden van een grote schare ge nodigden, onder wie burgemeester Z. Bruis Slot en diens echtgenote mevr. J. J. Bruins Slot-Padding. De reden van deze vertoning, waarvan de belangrijkheid door de aanwezigheid van zoveel „zuivel- autoriteiten", zich wel laat raden, lag in een gebeurtenis die in maart van het vorig jaar in deze school heeft plaatsgevonden. Toen was het namelijk dat de kaas dagcommissie haar tweede lustrum vierde en ter gelegenheid daarvan haar voorjaarskaaskeuri-'g, naast een deskundige jury, liet verrichten door een groep leken, gevormd door de zelfkazende boer en boerin én Geboren: Cornells, zn v. C. van der door enkele groepen leerlingen van Wilk en J. M. Veilbrief; Anselma Ma-lS6 K,°™n.gm Juliana-school, in wel- ria Bernadette, dr van A. I. Nierop B. M. J. van der Reep; Geertruida Margaretha, dr v. J. van der Linden en M. van Oosten; Elisabeth Mathilde Maria, dr v. J. C. Hogenboom en C. A. M. Wassenaar; Livette Bouwina Gera, dr van D. J. T. Kleijne en W N. Lageweg; Evert Anthonie, zn v. W. A. Verbeek en T. Daemen; Frederik Hendrik, zn v. G. W. van de Wiel en M. Hamerling; Johannes zn v. F. van der Pluijm en L. Koote; Catharina Gerarda dr v. L. Verhoeven en G. M. Kramp; Elisabeth dr v. F. A. Sollie en S. Frens; Robert zn v. H. A. A. Gal- jee en M. van Beers; Willem Francis- cus zn v. G. J. van der Hoeven en I. Bierma. Gehuwd: L. J. Meertens en M. C. van Hoeyen; N. J. den Hoed en J. W. Hanekamp; J. H. M. Donders en M. Chaudron; C. Kulk en A. Meijer; I. J. J. Werk en J. I. Betgen; W. F. van Hooidonk en Z. Nijenhuis; A. Beek man en C. Kukler; J. C. Dorrepaal en H. M. de Hooge; A. van Lunsen en M. W. Rietbergen; C. J. Singeling en T. J. Schramp; W. van Loon en S. Siera; H. Aalbersberg en G. Draais- ma; D. Aalbersberg en G. Slik; P v Houten en A. Smit; H. Lens en A. E. J. Reede; J. Beekman en G. Visser;' H. M. van Egmond en E. C. M Ba- rendse; A. A. van Amgerongen en M. C. Ruijgrok; H. G. Steenhuis en P G. Reinders. Overleden: J. C. van der Me(j 76 jr, echtgenote van F. H. Staffeleu; G. M. G, Meeuszen, 13 jr, dochter. ker lokalen de keuring werd ver richt. Bij die keuring hebben de meisjes 't gepresteerd om de officiële keuring zo opvallend dicht te bena deren, dat het Nederlands Zuivel- bureau te Rijswhlr, dat, begrijpe lijkerwijs elke gelegenheid aangrijpt om uit te buiten voor verantwoorde propaganda voor de boerenkaas, een van de belangrijkte zuivelproduk- ten van ons land, dit feit wilde honoreren door aan de school de zuivelprijs 1957 toe te kennen. Die grote kaas was nu de prijs, die door en omgeven met zoveel voornaam heid. Met deze woorden aanvaardde mejuffrouw Heesen het geschenk op deze zonnige feestelijke morgen. Burgemeester Bruins Slot, die sa men met zijn echtgenote, om wille van een filmopname en voor de fotoreportages, de berrie enkele stap pen over het terrein droeg, zei in zijn korte toespraak met grote trots te zijn vervuld dat juist een school in zyn gemeente dit keer de jaar lijkse zuivelpriis heeft verworven van het erkend Nederlands zuivel- bureau. Nadat het gezilscLap zich naar een koelere omgeving in de boven lokalen van de school had begeven, wijdde burgemeester Bruins Slot een heildronk aan de toekomst van de directrice der school, die, zoals eerder werd bericht, binnenkort in het huwelijk treedt. De heer Jac. Rijlaarsdam herin nerde aan de jubileum van de kaas dagcommissie, dat aanleiding tot dit feit is geworden en noemde dat een „kleine oorzaak" die nu „grote ge volgen" bleek te hebben gehad. Hij dankte de heer K. Adema voor het initiatief dat h(j in deze aange legenheid heeft genomen en sprak waarderend jegens het werk van het Nederlands Zuivel Bureau, in het be lang van de zelfka^erij, waarvan de kaasdagcommissie uiteraard een warme voorstander is, aldus onder streepte hij van zijn Kant de beteke nis van elke propaganda voor de volvette boerenkaas. De heer Adema verklaarde dat het mooiste zuivelprodukt van Neder land, de kaas, zijn hart heeft gesto len. Hij toonde zich dankbaar voor het verwerven van een nieuwe rijks- merk, waarin een juiste *aardering is gelegen van het prodrkt. Tot slot sprak og de heer De Vries, die zei waar lering te hebben twee leerlingen, door een haag van voor hetgeen de huishoudschool doet zingende meisjes, op de berrie, uit de auto van genoemd bureau, naar de binnenplaats der school werd ge dragen, triomfantelijk droeg men de trofee van een zwaar bevochten zege. Hierna brak het moment aan, dat de heer J. F. Willemse, publiciteits- chef van het Zuivel Bureau, het ge schenk officieel overdroeg aan de directrice van de school mej. J B. Heesen. De heer Willemse feliciteerde de school in het algemeen en de vor mingsklassen in het bijzonder met het behaalde succes, waarin inzon derheid de lerares mej. A. Blansjaar een groot aandeel heeft gehad. Toen de directrice vorig jaar in toestemde haar lokalen voor de z.g. lekenkeuring open te stellen en de meisjes te laten deelnemen, had zij, noch iemand anders vermoed, dat het tot een dergelijk succes zou leiden, dat er zelfs een landelijke erkenning voor zou loskomen, in derglijke vorm om de consumptie van kaas te be vorderen. Mevrouw G. Beli/e:id-Sevenhuij- sen, presidente van de school, sprak een slotwoord. Vermelden wij nog dat de geno digden ook nu weer een waardevolle tractatie ontvingen van allerlei kaas- produkten, welke door de meisjes in gereedheid waren gebracht. Alvorens het gezelschap zich naar de school had begeven, heeft de heer Willemse tijdens een korte bijeen komst in hotel „Toor" voor de ge nodigden een uiteenzetting gegeven van het doel en streven van het Ned. Zuivel Bureau, dat financieel in staat wordt gesteld door de melkveehou ders, de zuivelindustrie, de handel in zuivel, de zelfkazers. Met enkele cij fers toonde spr. voorts de belangrijk heid van het produkt kaas aan, waar van veel wordt geëxporteerd, maar waarvan ook het binnenland een niet onbelangrijke afnemer is.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5