BOEKENNIEUWS B. de KONING STOF PIECK 19.75 FANTASTISCHE P/2yWERLA6//ï6 Ut iancii 2 prijs Gemeenteraad van Wassenaar stelt vlot uitbreidingsplan vast Haarl.straat hoek Donkersteeg 100% VACANTIEGENOEGENS Fa. H. Walenkamp Zonen WONDER PRIJZEN Kantoorbediende (vrl.) DANSEN ORANJEFEESTEN Dames- en Deren i Zoeterwoude (Dorp) JAC. ZANDBERGEN VRIJDAG 4 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1) (Vervolg) Tunnel bij Dierenpark. Naar aanleiding van een bezwaar schrift van de heer Dreesmann, eigenaar van gronden aan de Hout laan (tegenover de ingang van Die renpark Wassenaar) kwamen de plannen voor een tunnel onder de Rijksstraatweg door naar deze in gang ter sprake. Wethouder Hazenberg merkte in dit verband op, dat de plannen voor deze tunnel in een vergevorderd sta dium van voorbereiding verkeren en dat verwacht mag worden, dat de Rijkswaterstaat de uitvoering van de plannen binnenkort ter hand zal gaan nemen. Na de middagpauze kwam de be stemming van het landgoed „Groot Haesebroek" ter tafel waarop, vol gens het nieuwe plan, bebouwing met drie landhuizen, elk omgeven door ongeveer 5 ha. grond, toegestaan zal zijn. Mr. C. A. v. Gorcum (P.v.d.A.) stelde voor, deze buitenplaats on aangetast te laten en in zijn geheel te bestemmen tot openbaar recreatie gebied. Dit voorstel werd met twee stemmen voor (van de heer van Gor cum en van de heer W. Boender, P.v.d.A.) verworpen. Een uitvoerige discussie over de bestemming van grond aan de Rust en Vreugdlaan, toebehorend aan de heer O. F. Weise, had tot resultaat een toezegging van B. en W., dat de heer Weise toegestaan zal worden op dit terrein een villa te bouwen voor eigen gebruik door zijn kinderen. Nadat op deze wijze een aantal van de ingediende bezwaarschriften door de raad behandeld was, kwamen, ar tikelsgewijs de bebouwingsvoorschrif ten, behorend bij het uitbreidingsplan „Villaparken" in behandeling. Enkele sprekers stelden hierover vragen, die door de heer Hazenberg en gedeelte lijk door prof. Froger werden beant woord. Omstreeks 4 uur was het ge hele uitbreidingsplan behandeld; het werd zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Woningbouw Deyleroord. Wat de overige agendapunten betreft, de raad stelde een voorschot van to taal 927.612 beschikbaar aan de r.-k. Woningbouw vereniging St. Willi- brordus voor de bouw van 47 woning wetwoningen by Deyleroord, waar mee nog in het derde kwartaal van 1958 begonnen zal kunnen worden. Mr. Van Gorcum stelde de vraag waarom nu 47 woningen gebouwd zullen worden, terwijl er toch eerder sprake geweest is van een groter aan tal. Wethouder Th. J. M. Ress van den Ende (KVP) antwoordde, dat inder daad de bedoeling geweest is, 88 wo ningen tegelijk te laten bouwen. Doordat vertraging is ontstaan in de opzet van het woningbouwplan kon deze aanvankelijke opzet niet ver wezenlijkt worden, al is het dan nog wel gelukt, zij het niet zonder moei te, een 47 tal woningen voor 1958 toegewezen te krijgen. Op verdere vragen van de heer Van Gorcum naar de oorzaak van deze vertraging ant woordde de wethouder, dat niet door de gemeentediensten deze vertraging is ontstaan. In januari 1956 is de bouwvereniging reeds medegedeeld, dat met de voorbereiding van bouw plannen bij Deyleroord begonnen kon worden, pas in september 1957 zijn de plannen ter goedkeuring aan b. en w. voorgelegd, waarna nog enkele malen door het gemeentebestuur op spoed is aangedrongen. De wethouder merkte overigens op. dat men deze zaak niet al te tragisch op behoeft te nemen. Er zal ongetwij feld een aannemer gevonden kunnen worden, die nu met de toegestane 47 woningen begint en het volgend jaar door zal kunnen gaan met het overi ge deel van het bouwplan. Lichtreclame aan de Deyl. Een voorstel van b. en w. om aan Marel's Autobedrijf aan de Deyl een vergunning te weigeren voor lichtre clames kon geen genade vinden bij de raad. Dr. J. J. M. Veraart (KVP), dr. J. N. van den Houten (VVD) en mr. Van Gorcum (PvdA) pleitten voor het wel verlenen van de ge vraagde vergunning en een voorstel van eerstgenoemde werd ook met een ruime meerderheid aangenomen. Besloten werd een bijdrage te ver lenen in de kosten van het dempen van een sloot achter de Deylerweg en de Lus, op initiatief van de buurt vereniging Deyleroord en omgeving. „De Griekse beschaving", door prof. dr H. D. F. Kltto, nr. 8. Phoenix Pockets. Uitg.: W. de Haan Standaard Boekhandel, Zeist-Antwer- pen. Mede aan de hand van talrijke ci taten en met behulp van 39 repro- dukties, die voor het merendeel een slechts geringe bekendheid genieten, heeft de Engelse classicus dr. Kitto ernaar gestreefd, de oude Grieken zo volledig mogelijk te beschrijven. Hij is daar in kort bestek op bij zonder goede manier in geslaagd. Met Biggies in vijandelijk gebied, door W. E. Johns. Uitgave „Het Spectrum", Utrecht. Prisma Juniores. De jeugdliteratuur in de Prisma- reeks is nu weer uitgebreid met een buitengewoon spannend verhaal, ge schreven door een ex-oorlogsvlieger, iemand, die er dus alles vanaf weet. Er zijn als vijftig Biggslesboeken van hem in omloop en dit boekje is niet het minste. Een paar Engelse knapen glippen stiekum in de Engelse lucht macht om een broer van een hen, die in krygsgevangenschap is ge raakt, te bevrijden. Het lukt hen niet alleen de broer te bevrijden, maar bovendien nog een aantal andere ge vangenen. Een boek, voor jongens, om van te smullen. Nieuw Prisma-Citatenboek, door C. Buddingh. Uitga ve „Het Spectrum", Utrecht. Enkele jaren terug verscheen Buddingh's eerste Prisma-Citaten boek, dat vele duizenden lezers nut en ontspanning heeft bezorgd. Ook met nieuwe boekje bevat veel voor eick wat wils: een verzameling „ge- reesmiddelen tegen elke kwaal" en voor sommigen: een wapen. Hoe dan ook, het hoort in elke boekenkast thuis. „Zo leefden de Azteken", bij de invasie van de con quistadores, door Jacques Soustelle. Uitg.: Hollan- dia n.v. Baarn. De moderne archeologie heeft ons veel geleerd over de leerwijze van de oude Grieken, Romeinen, Phoeni- ciërs, Egyptenaren, Chinezen en As- syriërs. Des te opmerkelijker is het dat we van volkeren, wier cultuur althans gedeeltelijk samenvalt met die van het westen, zo weinig weten. We bedoelen de Azteken, rond wier cultuuroverblijfselen voor velen van ons nog altijd iets is blij ven hangen van een romantisch- mystieke geheimzinnigheid. Veel van deze geheimzinnigheid brengt de befaamde Aztekoloog Sous telle tot klaarheid, waarbij hij zich de Azteekse cultuur begon rond 2 tot 3000 jaar voor Christus be paalt tot de toestand, die bestond bij de inval van de Spanjaarden in 1517. Zijn studie is bijzonder interes sant maar zo gecomprimeerd, dat het ook voor de lezers een studie blijft. „De wonderwereld van de Termietenstaat", door Eugè- na Marais. Nr. 4. Phoenix Pockets. Uitg.: W. de Haan, Standaard Boekhan del, Zeist-Antwerpen. De ordening van de termietenstaat stelt de belangstellende lezer voor wonderen. Hoewel we geenszins zou den durven beweren, dat wat Marais over de termieten schrijft, zonder meer op fantasie berust, menen we toch dat zijn werk meer de schijn zou wekken van een gedegen biolo gische studie, indien hij zijn onder werp minder van de poëtische kant benaderde. „Wat gebeurde er te Ban- neux?", doormgr L. J. Kerk hof s, bisschop van Luik. Uitg.: Lannoo Tielt» Den Haag. Mgr. Kerkhofs, bisschop van Luik, een vurig Maria-vereerder, heeft van het eerste ogenblik af de grootste verantwoordelijkheden gedragen voor de „kwestie Banneux". Hy heeft de geschiedenis van de zes verschij ningen aan het arme meisje Mariette Beco samengevat in ean bundel stu dies en dokumenten, die een heldere voorlichting geven en er zeker toe zullen bijdragen, een dieper devo tie te vestigen voor de „Maagd der Armen". 70MCR- MAMT H FT IFIOSCHF WOI I FN D F K F N HU IS met de SPARTA BROMFIETS reeds vanaf f 498. Prettige betalingsmogelijkheden. Goede service Turfmarkt 5 - Leiden - TeleL 20050 tg Fa. Gebr. v. d. Meer. tel. 26782. Hoge Rijndijk 4a. Dagelijkse autodienst naar Delft en Den Haag. tg Gevraagd r.k. hulp v. d. huishouding. 1526 jaar Intern, flink loon. Zusters Ursulinen. Pension Eyken- burg, Druivenstr. 16. Den Haag. tg Ter overname: olie- stookkachel 200.-: geyser- tje, handdouche, compleet met gordijn en ring alles te samen 75.-: radio 60.-. v. Dijk. Franchimontlaan 33. tel. 30771. tg 'n Horloge?? Koop dan bij vakmensen. Herenhor loge ancre 21 steens uur werk. waterproof en schok vrij grote secondenwiizer ƒ39.75 Wii repareren zelf dus.... 100% garantie. Uurwerkkliniek. Lage Rijndijk 8. Midza-bonnen voor onze cliënten. "g Zaterdag. Vuloenser- vicedag. Profiteer hiervan en laat door ons uw vul pen gratis nazien en po lijsten. Eventuele nieuwe onderdelen alleen tegen vergoeding materiaal. Hal- pa Vulpenservice. Haar lemmerstraat 64. naast muziekh. G. Hofenk. 3? Te koop in het Kievits park te Voorhout land huisje, direct leeg te aan vaarden. Vrije vestiging. Koopsom 22.500.-. Inl.: N.V. Mii Verzicht. Veurse- straatweg 96. Leidschen- dam. Tel. K 1761—1951 of 's avonds K 1700—728353 3? Wegens vertrek van student: Citroën van 1949. in- en uitwendig, in prima staat. Pracht vacantiewa- gen, verbruik 1 10. vaste prijs 475.-. Kloksteeg 29. 3? Spoed. Aangeboden da mes sportfiets. Engels mo del. geheel compleet nog niet bereden v. 270.- voor 150-, Kloksteeg 29. 3? Bon. Plastic zeepbakje 19 ct. Diverse kleuren. Met geribde bodem, zeep wordt niet zacht. Normale prijs 65 ct. Uitsluitend met in levering van deze bon 19 ct. Victorie-Bazar. Hoge- woerd 31 en 73. 3T Bekers, crème 25 ct Badminton rackets, grote maat 1.35. Zeer grote plas tic bal 1.68. Plastic tuin slang, groen geribd 29 ct. per meter. Aluminium suikerautomaat 1.48. Victo rie-Bazar, Hogewoerd 31 en 73. Effen dobby 1.98 Handweef 1.98 2.98 Cretonne 1.98 2.98 Marquisette met kant 78 98 1,28 Nylon met kant 1.98 3? Meisje gevraagd voor hulp in de huishouding, voor hele of halve dagen, was geheel buitenshuis, bij: N. P. M. Dieben—Ha mers. Verlengde Bloemis tenlaan 49. bij de Zuider- kerk. T 50 stuks limonade riet jes 19 ct. Gesorteerd in di verse kleuren, hygiënisch verpakt in cellophaan. Vastgestelde prijs 29 ct. Nu met advertentie voor 19 ct. Geldig tot 13 juli. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43. Lei den. 2* Plastic bazarbak 2.75. Extra grote maat 38 cm. doorsnede. Zeer zware kwaliteit soepel plastic. Vastgestelde prijs 4.35. Nu met advertentie voor 2.75. Geldig tot 13 iuli. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. Wij vragen voor ons CORRESPONDENTIEKANTOOR Minimum leeftyd 18 jaar. Enige ervaring als zodanig is vereist. Het bezit van Mulo-diploma strekt tot aanbeveling. Persooniyke sollicitaties dagelijks aan de afde ling Personeelszaken 4e etage (ook te bereiken via personeelsingang Mandemakersteeg) of brieven met volledige inlichtingen te richten aan genoemde afdeling. VROOM DREESMANN leiden n.v. 2 Opruiming. Nieuwe prima grijze damesfiets, iets geschonden. 175.-. Di verse emaille pannen, em mers en afwasteiltjes 25%. Ook nog zeer vele spotkoopjes. Zie dagelijks nieuwe Koopjes in etalage Bernard Schulte, Voorhout tel. 02532—7306. tg 25% korting od twee- paards maaimachine. eni ge enkele-truffels voor tulpen en narcissen, rol- schoffels. houten kruiwa gens, snotkokers, narcis- sengraven. palingfuiken, houten hooiharken bollen- zeven. Bernard Schulte. Voorhout, tel. 025327306. 2* 3 stuks plastic bekers 29 ct. Stevige kwaliteit, mooi model. Voor od reis. bii kamperen, enz Alleen met advertentie 3 stuks samen 29 ct. Geldig tot 13 iuli. I.V.A.. Haarlemmer straat 48. Nova. Noordein- de 43. Leiden. tg Vloerkl„ gasf.. kabinet, enz. 6 mahonie stoelen, ronde mah. tafel, Kupers- busch gasfornuis brandend te zien. linnenkasten, ba bycommode. 2 armf.. 4 stoelen met riet 75.-. dres soir. enz. Nieuwe Rijn 60. bii hoek Hooigr.. Tel. 22150 uw 2" Geslaagd? kind dan ee Junghans. Kienzle of an der merk in alle prijzen. Metalen banden. luxe wekkertjes enz. Zakhorlo ges 13.75. Repareren van uurwerken. W. van Kam pen. Mare 102. 2" Gummi zwemringen 1 Alle maten 1.69. f 1.98. ƒ2.35. Prima zware kwali teit rubber met aardige de coraties. Deze zware kwa liteit koopt u voor deze prijzen alleen bii: I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 2* Nieuwe babybox met verhoogde vlonder f 18 75: Plastic boxkleed ƒ7.95: Kinderstoel f 17.25. Hoog landse Kerkgracht 40. tel. 22287. CP J. J. v. d. Geest v/h P. H. v. Eek. Ook voor scoo ters zoals: Hercules 200 cc 4 versn.: Faka 200 cc 4 versn.; Iso 150 cc. 4 versn, Pieterskerkgr. 6. achter Trianon-theater. tel. 21775 g Op scootergebied kun nen wii U ieder gewenst merk leveren (wanneer 't geïmporteerd wordt)In voorraad: Faka. Peugeot 150 cc. Komt U eens kij ken of vraagt inlichtingen bij: Valk. a. d. H. Schouw. Voorschoten. g Gevraagd bakkersleer ling in grote banketbak kerij. Bii A. P. v. Velzen. Dorpsstraat 76. Hazers- woude (dorp). motor met verbluffende eigenschappen. compleet 1265.-. Pieterskerkgracht 6. achter Trianon-theater, tel. 21775. op 5 juli van 711 uur in Café „'T WITTE HUIS Hoge Rijndijk 70 Zoete rwoude m.m.v. „THE RHYTHME CLUB" o.l.v. Theo Wisse en zondag van 810.30 u. Hedenavond wegens Prima consumptie. Billiike prijzen. Beleefd aanbevelend: A. L. v. d. GEER Tel. 24954. Leiden g Fa. Gebr. v. d. Meer. tel. 26782, Hoge Rijndijk 4a. Dagelijkse autodienst naar Utrecht. fg Kinderfoto's? Natuur lijk: Studio Koopman. Hooigracht 96. De kinder fotografe die het kan! Drie leuke briefkaartfoto's van uw kindje vanaf f 3.75. Be spreekt U even. tel. 31701 g De nieuwe permanent (douce) 12.50 compleet. Modern en vochtbestendig Kapsalon Lucien. Haar lemmerstraat 234. Dij bus en tramhalte, tel 20714 2" Zaterdagmarkt. Lange interlock onderbroeken, alle maten 2.49: borstrok ken alle maten 2.25: sin glets 5. 6 en 7 1.49: bijpas sende sportbroek 1.25: gro te baddoeken 1.98. Koren brugsteeg. over Muziek handel Servaas. Japie. 2* Zaterdagmarkt. Grote geborduurde slopen 1.39: leuke cocktail dames schortjes 1.25: mooi dames ondergoed, ook grote ma ten 1.98: kindergoed 59 ct: grote damesonderjurken 2.98. Korenbrugsteeg, over muziekhandel Servaas. Japie. g Te koop: 2-oersoons le dikant met gezondheids matras. gevuld dek en Epeda bovenmatras. Laan v. Arensteiin 27. Oegst- geest, tel. 26591. vvsui té uuncuucu uc1 week. Van Kampenhout. Haarlemmerstraat 125-127. g Badminton rackets. Piastic uitvoering 69 ct. Luxe houten uitvoering met nylon besnaring het bekende merk ..Osasport" 1.69. Pluimbal hiervoor vanaf 10 ct Grote ilastic ballen 0.98. 1 39. 1.69. I.V.A.. Haarlemmerstr 48. Nova. Noordeinde 43 Lei den 3? Iedereen is enthousiast als wii uw matras over trekken met damast Een één-pers vanaf f 19 50 twee-oers. vanaf f 26 50 Smits bedden en tapijten- magaz. Mare 98 Vrouwen- steep 9 tel 23913 2* Fa. Gebr. v. d. Meer. tel. 26782. Hoge Rijndijk 4a. Stadsvervoer en expe ditie. 2* Geslaagd! Komt u eens kijken naar onze vulpen- collectie. Ball-points 1 25- 1.95. Bii aankoop vuloen of ball-poirt een etui cadeau. A. A. Verhoog Zonen. Haarlemmerstraat 29. tel. 22197 en 25374. 2* Te koop: gebr. dames-, heren- jongens-, meisies- en transoortrii wielen. In prima staat. W. v. d. Wiel. Koningstraat 2. Leiden. g Door emigratie aange boden: Engelse dames- sportfiets nieuw met hand remmen en 3 versnellin gen van 295.- voor 175.-: damesfiets met trommel- remmen 45.-; herenfiets 35.-; meisjesfiets als nieuw met lichte enz. 65.-. Burg. Vernedepark 12. Voorscho ten. 2* Te koop: z.g.a.n. mo derne kinderwagen. Aca cialaan 15, Sassenheim. na 6 uur. 2* Fa. Gebr. v. d. Meer. tel. 26782, Hoge Rijndijk 4a. Dagelijkse autodienst naar Utrecht. Overijssel en Gelderland. 3T Aangeboden: Sportfiets als nieuw 90.-: mooi super sport kabelremmen 115.-: herenriiwiel 75.-: jongens fiets 65.-: nieuwe SDortfiet- sen. kabel- of handrem men 135.-. in kleur 139.50. Alles vol jaar garantie. Rijwielhandel SJouke. Ho gewoerd 9. Ontvangen grote pariii van 39.50 voor Dat kan alleen Haarlemmerstr. 109 t.o. Bata Leiden g R.K. Meisje zoekt leu ke vriendin, lft. ong. 23-25 jaar liefst Leiden of om geving. Br. onder no. 9191 bur. v. d. blad. g Dame b.b.h.h. zoekt grote zonnige zit/slaapka mer met geheel of ged. pension. Rustige goede stand. Br. onder no. 9192 bur. v. d. blad. Agentschap Leidse Courant Voor abonnementen, ad vertenties en drukwerk: SCH^NKEI WEG 16

Leidse Courant | 1958 | | pagina 9