i vi 67s DUINSTREEK Ruslands dreiging thans meer economisch Geruchtmakend ontslag Hammarskjoeld niet in Meer dan een miljoen heitjes Zó erg is het Libanon Eyskens haalde het, maar hoe Een reuzen ijsberg VRIJDAG 4 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 KATWIJK AAN ZEE Lafaards. Onbekende lafaards hebben de afzetting van het tijdelijk opgebroken gedeelte van de Noord- Boulevard vernield. Ook hebben zij de rode waarschuwingslamp uitge draaid, die daar voor de weggebrui kers geplaatst was. Deze lantaarn hebben zij daarna met zand gevuld. Een ergerlijk geval van baldadig heid. De politie is de daders van deze ergerlijke baldadigheid nog niet op het spoor. Dat ging te snel. Met een te grote snelheid reed de bestuurder van een volkswagen vanaf de Kanaal- weg naar de Binnensluisweg en vloog hierdoor uit de bocht tegen een licht mast. De bestuurder kwam er met lichte verwondingen af, maar de bij rijder liep een gebroken linkerpols op. De auto werd erg beschadigd. Botsing. Geen acht slaande op een achter hem aan komende bestel auto reed de bestuurder van een luxe wagen vanaf de Zeeweg het „Water loopje" in. Gevolg een zodanige bot sing dat beide wagens werden be schadigd. De bestuurders kwamen er goed af. Med. dienst. De doktersdiensten worden zondag waargenomen door dokter T. Lodder, St. Andreasplein no. 1, tel. 2424. Voor apotheek ver- voege men zich van 5 tot 12 juli des nachts aan apotheek Princenstraat no. 3. KATWIJK AAN DEN RIJN De brandkast gevonden. In een sloot onder de gemeente Nootdorp is de brandkast gevonden die in de nacht van 12 op 13 februari 11. door inbrekers werd meegenomen uit het huis Zuidstraat bij de heer A. Pluim- graaff. De inbrekers werden toen met een gedeelte van de inhoud der brandkast gevat, doch de brandkast werd tot heden niet gevonden. De Haagse politie had toen de inbrekers gesignaleerd met een auto waarvan op de achterbank een brandkast stond. Bij hun arrestatie in Amster dam hadden zij zich inmiddels van de brandkast ontdaan. Thans bleek op hoe vakkundige wijze zij de kast hadden opengesneden. Bevordering. Met ingang van 1 juli jl. is de heer R. Houwing, ad- spirant bij de gemeentepolitie, be vorderd tot agent van politie. Tfled. dienst. De doktersdiensten worden zondag 6 juli voor Katwijk aan den Rijn, Valkenburg en -Rijns burg waargenomen door dokter H. M. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. Voor apotheek vervoege men zich Princestraat 3, Katwijk aan Zee. Geboren: Romy d. van E. F. C. E. van der Pool en A. C. Verboom; Ger- retje d. van G. J. Wenik en G. J. Derking; André z. van P. -Schaap en C. Vooys; Johan z. van J. Zweep en H. Duifs; Sophia J. d. van J. de Jong en S. van Duyvenbode; Gerrit J. z. van H. J. de Bruyn en H. de Jong; Cornelia d. van H. Krijgsman en I. J. van der Plas; Leentje d. van T. van der Plas en E. Jonker; Wil lem z. van A. van der Luyt en N. van Beelen; Geertje Jog. d. van J. H. Schaart en M. de Jong. Ondertrouwd: J. Remmelzwaal en M. A. van den Eijkel; L. C. v. Andel en D. Kalsbeek; E. W. Scheffranh en D. B. C. van den Oever; J. van Duyn en T. G. van der Meij. Getrouwd: G. Gentenaar en M. M. den Bleker; T. W. Giesen en A. Paap; J. Schaap en A. L. M. Haas noot; M. Messemaker en J. Guyt. Overleden: C. J. M. Rosin 58 j. echtgen. van W. van der Reijden; L. Voos 45 j.; W. Barnhoorn 85 j. •borgsom worden gestort die echter na net einde van de tour weer wordt gerestitueerd. De leefijdsgrens voor de tour is gesteld op 13 jaar; het parcours zal weer worden uitgestippeld op de Spekkelaan. De start zal plaats vin den op zaterdag 16 augustus, terwijl verder wordt gereden op 18, 19, 20 en 25, 26 en 27 augustus. Omtrent de verdere details van de organisatie zullen binnenkort na dere mededelingen volgen. Burgemeester afwezig De bur gemeester van Lisse is afwezig van maandag 7 juli tot zondag 20 juli. Ook op maandag 21 juli zal geen spreekuur kunnen worden gehouden. Voor dringende gevallen kan men zich wenden tot wethouder A. Mes man, die tijdens de afwezigheid van mr. de Graaf als loco-burgemeester optreedt. LISSE GERUCHTEN ROND DE CLUSIUSHAL VAN HET HJ3.G. Er lopen de laatste dagen vreemde geruchten rond de vorig jaar in ge bruik genomen Clusius-hal vap het H.B.G. De muren zouden verzakken omdat het heiwerk niet deugde en het zou zelfs slechts een kwestie van tijd zijn of het hele gebouw zou moe ten worden afgebroken. Nu al was men met domme krachten en ander spul bezig om het zaakje te stutten. Wat is daar echter allemaal van waar? Het gebouw heeft een wat bijzon dere dakconstructie het dak ligt n.l. op wielen. Daarcfoor kunnen de spanningen beter worden opgevan gen die ontstaan bij het uitzetten en krimpen van de ijzerconstructie door temperatuurschommelingen. Men heeft echter op een gegeven moment gemerkt dat het dak weliswaar een aantal milimeters „uitliep" doch niet meer terugviel in de normaal ge wenste stand. Dit had tot gevolg dat er te veel druk op een der muren ontstond en deze vertoonde van de overbelasting inderdaad enige ge volgen. Alvorens definitief verbetering aan het dak-euvel te kunnen verkrij gen moest de bewuste muur eerst weer in het lood worden gezet en dat heeft men dezer dagen met be hulp van de gesignaleerde domme krachten en ander materiaal voor elkaar gekregen. De Clusiushal zal dus niet worden afgebroken, in tegendeel, verwacht mag worden dat het gebouw stevi ger staat dan ooit tevoren. TOUR DE LISSE IN AUGUSTUS Vorig jaar heeft men voor de jeugd van Lisse in de zomervakan tie een wielerfestijn georganiseerd dat dermate goed is geslaagd dat men het feest dit jaar wil herhalen. Te dien einde zijn op de scholen inschrijfformulieren uitgereikt, waar bij de handtekening van de ouders wordt gevraagd als hun zoon aan de start wil verschijnen. Bij de opgave moet een kleine NOORDWIJK BRUTALE INBRAAK OPGEHELDERD Eind mei vond op een nacht een inbraak plaats in het café-restau rant „De Landbouw" aan de Koning in Wilhelmina Boulevard te Noord- wijk aan Zee. Enkele laden in het buffet werden opengebroken en enige honderden guldens, voor een belangrijk deel wisselgeld ont vreemd. Uit de situatie ter plaatse bleek, dat de dader met een verbijs terende rust had gewerkt. Kalm had hij zich aan een tafeltje gezet om de busjes met geld in zijn zakken te la ten verdwijnen, ja zelfs had hij nog de tijd genomen om van de verschil lende likeuren te proeven. Bij het onderzoek ging de politie vele sporen en aanwijzigingen na, maar aanvankelijk zonder succes. Dezer dagen werd echter een 2 jarige schilder uit Haarlem in de ge meente Velsen betrapt bij een in braak in een natuurbad. Spoedig bleek, dat de man vanuit zijn woon schip links en rechts strooptochten had ondernomen. Toen de politie hem aan de tand voelde omtrent de te Noordwijk gepleegde „kraak" volgde een vlotte bekentenis. De man was op de bewuste avond van Zandvoort over strand komen lopen met de bedoeling te Katwijk te gaan inbreken'. Gekomen bij de Duindamse Slag klom hij de con sumptietent van de heer Van Wes- terop binnen en stal daar wat geld en eetwaren. Blijkbaar was de buit niet meege vallen, want hij zette zijn tocht voort en kwam te Noordwijk, waar hij zich vergist bleek te hebben in de ligging van de badplaatsen. Daarom besloot hij aan „De Landbouw" een bezoek te brengen, waar hij met een frap pante brutaliteit optrad. Terwijl een bejaarde keuken knecht in een aangrenzend pand be zig was, klom de Haarlemse schilder door een raam naar binnen en be gaf zich via de keuken naar het restaurant, waar hij de keukendeur met een grendel sloot en de hoofd ingang opende om er bij onraad van door te gaan. Toen hij bezig was de buffetladen te doorzoeken, kwam de keukenknecht aan de gesloten deur. Mopperend op zijn patroon, die weer eens niet voldaan had aan zijn verzoek om die dëur niet af te slui ten, ging de bejaarde baas de keu ken schoonmaken. Een poosje later maakte hij aanstalten om door de hoofddeur naar het restaurant te gaan, waarop de dief ijlings door de keuken verdween. Weer op het strand gekomen ontdekte de Haar lemmer, dat hij zijn gereedschap in de zaak had laten liggen. Daarop keerde hij naar „De Landbouw" te rug pakte zijn spullen en nog enke le zakjes met wisselgeld en onder nam toen door de duinen de terug tocht. Van de buit bleek niets meer over te zijn. De dader, die zich aan een reeks inbraken en - iefstallen had schuldig gemaakt, is ter beschik king van de Justitie gesteld. Orgelconcert in de Grote Kerk. Woensdagavond a .3. geeft de Rot terdamse organist Dirk Janszn Zwart in de Grote Kerk te Noordwijk-Bin- nen een orgelconcert. Wijlen Jan Zwart, de vader van de concertgever, wiens werk van on schatbare betekenis is geweest om het kerkorgel weer in het centrum der muzikale belangstelling te plaatsen, ontdekte het fraaie ihstrument van de Grote Kerk in de laatste weken van zijn leven, toen hij in de bad plaats een vakantie doorbracht. Woensdagavond zal het juist 21 jaar geleden zijn, dat de orgelmeester in dit kerkgebouw zijn laatste concert speelde. Om deze herinnering levend te houden ligt het in de bedoeling ieder jaar op dit orgel enkele concer ten te geven, waarvan één zo moge lijk op of anders omstreeks 9 juli. Dirk Janszn. Zwart heeft voor het concert van woensdagavond aan vang te 8 uur een uitgelezen pro gramma samengesteld, waarop voor komen de Dorische Toccate van J. S. Badh, een van G. F. Handel's prach tige concerten en wel het Concerto No. V in f-dur, een Allegro van Pes- cetti, enkele delen uit de Sympho- nieën van de Franse orgelmeester Wi- dor en verschillende lied bewerk in- ken van zijn vader J. Zwart, onder meer die van Psalm 84, van het kerk lied „Een vaste burcht is onze God5' en van het gezang „Neem, Heer, mijn beide handen. Stellig zal dit concert e belangstel ling genieten van oxgelliefhebbers uit Noordwijk en omgeving, als ook van de gasten in de badplaats. Wat op het strand achterbleef. Bij de politiepost op het strand zijn de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: Wit kindervestje met bonte voorkant, lichtbruine lede ren dameshandschoen, groene cein tuur, gebitsbeugel, huissleutel, rood lederen damesportemonnaie inh. een geldbedrag, gebloemde damesbolerc en een strandschoen. Inlichtingen da gelijks van 1016 uur aan de post van de standpolitie. KAV-uitstapje. Maandag 30 juni maakte de KAV met een 30-tal da mes haar jaarlijks uitstapje. Men ging naar de Tomado-fgbriek. Onderweg dronk men eerst koffie in Zevenberg- schenhoek en van daar reed men naar de Tomadofabriek, waar zij zo rond 2 uur arriveerden. Na de rond leiding wachtte de thee, die klaar stond in de mooie cantine. Ook kreeg men nog een demonstratie te zien van het koken in een snelkookpan en even later kon men proeven wat erin ge kookt was. Bij het vertrek kreeg elk nog een aardigheidje mee naar huis. Nu ging men over Breda, Tilburg, Den Bosch, Utrecht naar Montfoort, waar een heerlijk diner wachtte. Van daar over Alphen aan den Rijn naar Lei derdorp waar men in het Witte Huis de koffie gebruikte en de benen nog even van de vloer gingen bij een vro lijke grammafoonplaat. Veel te gauw werd het sein van vertrek gegeven. Ongeveer 10 uur stapte men hoogst voldaan van een heerlijke dag op het Lindeplein weer uit. Geslaagd. Gisteren slaagden voor het examen gemeente-admini stratie I te 's-Gravenhage de heren M. Veldman en J. Snaterse, beiden werkzaam ter secretarie, afdeling algemene zaken, alhier. Mej. A. A. Vink en de heren M. Zoet en W. H. G. Zoutenbier ont vingen van de Kon. Ned. Athletiek Unie bericht, dat zij aan de door I. A.A.F. gestelde eisen hebben voldaan en in het vervolg namens de KNAU als officieel jury-lid kunnen optre den. N00RDWIJKERH0UT Geslaagd. Aan 't St. Dominicus- college te Nijmegen, slaagde voor het eindexamen gymnasum-A de heer C. Th. M. Willeme, alhier. SASSENHEIM Geslaagd. Voor het eindexamen van de afdeling Electrotechniek slaagde aan de gemeentelijke H.T.S. Sneeuwbalstraat te Den Haag de heer P. J. de Goey, alhier. Geb.: Gijsbertus Johannes z. v. J. Uithol en F. Waardenburg; Iepeliën Yberdine Elizabeth d. v. Y. Bakker en E. J. Leijnse; Paulus Josephus z. v. G. W. Spruyt en M. A. Derksen; Ferdinandus Jacobus Theodorus z. v. J. J. Haver en J. P. Nijs; Albert Jo hannes z. v. J. A. Helmus en A. van 't Wout. Ondertr.: H. Nieuwenhuis, 25 jr en W. A. Vis, 23 jr. Getr.: H. J. P. Janssen en Th. J. M. Hubers. Overl.: P. van der Wereld, 69 jr. Geboren: Petrus Johannes zn van C. van Steijn en G. H. van der Hulst. Maria Magdalena dr van Th. W. de Zeeuw en A. M. van der Meij. Jo hannes Maria Aloysius zn van G. J. Verdegaal en A. Th. Visser. Rober- tus Henricus Maria zn van H van Rossum en C. J. Duindam. Willem Christiaan Maria zn van A. P. Smit en A. van Dijk. Luciënne Henriëtte Leonie dr van L. C. H. van Nobelen en A. H. Minck. Margje dr van W. Bos en F. Bisschop. Ondertrouwd: W. Th. Salman 32 jr te Noordwijkerhout en A. M. van Kesteren 38 jr. A. J. van Zuijlen 27 jr te Noordwijk en P. M. van den Nouland 26 jr. C. J. Brokaar 24 jr te Leiden en G. W. E. van der Neut "3 jr. Getrouwd: M. van Egmond en M. Timmer. C. M. Wijsman en J. C. van der Plas. VOORSCHOTEN Geslaagd. Te Den Haag werd aan de gemeentelijke H.T.S. in de Sneeuwbalstraat het eindexamen van de afdeling Electrotechniek behaald door de heer P. M. Manni, alhier. Geboren: Maria Gijsbertha Johan- na dr van L. M. H. van Cleef en G. E. Th. Zandvliet. Andreas Jacobus Marinus zn van A. J. J. Thuijs en W. M. van Leerdam. Elisabeth Maria dr van H. W. Lens en M. M. P. Zoete melk. Paloma dr van J. Westhoek en H. Blankespoor. Wilhelmina Pe- tronella Gerarda dr van G. C. van Rhijn en J. P. van Gent. Bonne Jo- hann zn v. B. J. Bekkema en L van der Bent. Johanna Cornelia dr van C. J. de Vos en J. C. van Blitters- wijk. Hermina dr van L. Knol en K. Koop. Walter Theodore zn van E. H. Broekema en A. W. Breebaart. Anto- nius Jacobus Thomas zn van T. W. G. Zandbergen en A. M. J. Lieverse. Hermanus Cornelis zn van A. Verha gen en C. H. van der Willigen. Ro land Frank zn van A. J. D. van Oos ten en W. Stegeman. Anthonius Pau lus zn van A. A. van der Mijn en D. W. Noordegraaf. Ondertrouwd: G. H. Slegt en C. van Loon. A. Schippers en E. van Sonsbeek te Leiden. Gehuwd: A. J. D. van Haastrecht en L. J. C. Barbier. F. Eikerbout te Oegstgeest en C. M. H. Wennekers. J. S. Zwart en W. Teske. G. J. Schoondergang te Leiden en L. P. M. van der Werf. Overleden: W. van der Wielen echtgenote van H. van der Doe. J. A. Lips echtgenoot van G. A. van Lit. WARMOND Geb.: Maarten, z. v. C. Vreeken en J. Johl; Gerarda C. M., d. v. J. A. v. Winsen en M. C. J. Geerlings; Jaco- mina H., d. v. B. F. Oskam en A. J. Oomsen; Alexandra W. N., d. v. C. A. H. Sprünken en E. A. Straver; Margaretha M. Th., d. v. A. J. J. van Tongeren en M. M. C. Tuijnman; Vic tor Y., z. v. V. C. Groenendijk en O. I. Donders. Getr.: J. M. M. Koeman, 25 jr. en J. G. Heemskerk, 25 jr.; M. J. Smit, 23 jr. en H. I. Postma, 21 jaar. Z0ETERMEER Woningbouw. De C.V. Tramonta Systeembouw te 'sGravenhage heeft namens b. en w. he4 bouwen van 15 woningwetwoningen, aan de Witte de Withstraat gegund aan de firma L. Bontenbal alhier. van de pHjs! Prachtige kwaliteit sporthemden. I Met Panamabinding, speciaal I vervaardigd voor de Tropen, waardoor ook bij het warmste 5 weer ideaal in het dragen. Met 2 sportieve borstzakken, de kraag kan open en gesloten gedragen worden. Een aanbieding voordelig als nooit tevoren, door dat de export naar Indonesië niet doorging. fM En gericht op Azië en Afrika „Ik geloof niet, dat de Russische dreiging thans in wezen nog militair op Europa gericht is. Veel meer ben ik thans de mening toegedaan, dat j deze Russische dreiging thans econo misch en sociaal is, en zich tot de 1 Aziatische en Afrikaanse landen uit strekt." Dit verklaarde de secretaris generaal van de NAVO, Paul Henri Spaak, donderdagmiddag op de bij eenkomst van de Westeuropese Unie te Parijs. Spaak drong aan op een nauwer samengaan van de Europese landen met elkaar en met Amerika en Cana da, om op die wijze het communisti sche gevaar van wereldoverheersing te keren. Spaak sprak zich uit tegen eenzij dige ontwapening, neutralisering van Duitsland, enz. Het Westen moest di rect noch indirect instemmen met een politiek die het terugtrekken van de Deze Majorca - sporthemden, die 27.50 moesten kosten, koopt U morgen, uniek in Nederland, als ongelofelijk buitenkansje In 3 maten: small, medium en large. Zolang de voorraad strekt Koop het voor Uw man. Als het niet naar genoegen is nemen wij het terug om een van die andere 1000en Coster-klanten een koopje te bezorgen. U kunt niet meer dan 2 stuks tegelijk kopen. Telefonische of schriftelijke orders kunnen niet worden uitgevoerd. Lelden: Haarlemmerstr. 25, Tal. 2531 7 ROTTERDAM; Hoogstraat li, tel. 1169 65 Meent hk.Goudsesingel, tel. 115377 Katendr. Lagedljk hk. Dorpsweg, tel. 74130 W. Kruiskade 35. tel. 125511 Bang-Jensen, een Deense functi onaris van het secretariaat van de V.N. heeft donderdag meegedeeld, dat hij een ontslagbrief van Ham marskjoeld heeft ontvangen. Bang-Jensen was in december ge schorst, nadat hij geweigerd had Hammarskjoeld bepaalde documen ten te verstrekken, waaronder een lijst met namen van getuigen, die voor de V.N.-commissie voor Hon garije verklaringen hadden afge legd. Bang-Jensen stelde, dat het over handigen van de lijst een schending van het hem geschonken vertrouwen zou betekenen, daar de getuigen hem hun namen hadden genoemd op voorwaarde, dat hij deze namen ge heim zou houden,. Hammarskjoeld stelde toen een commissie in, die het geval moest onderzoeken. De commissie deed toen de aanbeveling, de lijst met na men in een gezegelde envelop te verbranden in het bijzijn van Bang- Jensen. Dit is toen gebeurd. Later deelde een woordvoerder voor Hammerskjoeld mee, dat de secretaris-generaal Bang-Jensen had ontslagen op aanbeveling van de commissie der V.N. voor disciplinaire zaken. Deze commissie en de secre taris-generaal hebben, aldus de woordvoerder, de Deense functiona ris herhaaldelijk gelegenheid gege ven om te antwoorden op de be schuldigingen, die er over zijn ge drag tegen hem waren uitgebracht. Bang-Jensen had echter nooit gere ageerd. Tyfus in Beiroet Hammarskjoeld, de secretaris-gene raal van de Verenigde Naties, heeft gisteren in New York op zijn perscon ferentie gezegd, dat er naar zijn beste weten op het ogenblik in Libanon geen infiltratie op massale schaal plaatsvindt. Hij meende dat hiervoor geen bewijzen zijn gevonden. In de stadswijken van Beiroet, die door de Libanese rebellen zijn bezet, zijn vele gevallen van tyfus gecon stateerd. Men had het uitbreken van deze ziekte reeds verwacht, aangezien de gemeentereiniging niet in deze stadswijken kan komen. De wapenstilstand, waarbij de re bellen uit Tripoli's havenkwartier en de regeringstroepen zijn overeenge komen het vuren met zware wapens op elkaar te staken komt aldus be richten uit Tripoli neer op een fei telijke overgave, zij het dan ook dat de rebellen hun gezicht hebben gered. De Nederlandse volgelingen van Lord Baden Powell hebben dit jaar in hupn actie „Een heitje voor een karweitje" ruim 1.252.000 heitjes opgehaald, dat is 313.000.Deze opbrengst is, zoals men weet, be stemd voor versterking van de fond sen van het Nederlands Padvinders- gilde, de vereniging de Nederlandse Padvinders, de Nederland®" Gidsen- beweging en de Verkenners, uit gaande van de Katholieke Jeugd beweging. MOTORRIJDER BIJ BOTSING GEDOOD. Gisteravond laat is een 46-jarige motorrijder om het leven gekomen, toen een van tegengestelde richting komende personenauto op de Velser- weg te Amsterdam bfj het inhalen te veel op het linkergedeelte van de weg reed en met de motor in botsing kwam. Tijdens het vervoer naar het Wilhelminagasthuis is de bestuurder van de motor overleden. De duopas- sagiere, een 30-jarige juffrouw, is met een schedelbasisfractuur en een ge broken been in het Wilhelminagast- huis opgenomen. De overwinning van de regerings troepen in deze wijk wordt als zeer belangrijk beschouwd aangezien dit gebied steeds als symbool van de strijdbare oppositie heeft gegolden. Mokheiber, het hoofd van de ver bindingscommissie tussen de regering in Beiroet en het korps waarnemers van de V.N., heeft gisteren meege deeld, dat Libanon binnen 48 uur om een nieuwe bijeenkomst van de Vei ligheidsraad zal verzoeken om aan te dringen op de vorming van een inter nationale politiemacht. TREINONGELUK IN ENGELAND. Vijf en dertig mensen zijn vanoch tend gewond bij een treinbotsing op 'n station in Zuid-Oost-Londen. Een aantal passagiers van een trein, die op een aantal lege rijtuigen inreed, is beklemd geraakt tussen de wrak stukken. Het ongeluk gebeurde, te Maze Hill, Oost-Greenwich. Een elektri sche trein, komend van Gravesend, reed daar in op een aantal lege wi gons, die op weg waren naar Lon den. Landbouwconferentie te Stresa Gistermiddag is in de Italiaanse stad Stresa de landbouwconferentie van de Europese Economische Ge meenschap begonnen. De meeste mi nisters van landbouw van de aange sloten landen (Nederland, België Luxemburg, Frankrijk, Italië en West- Duitsland) woonden de openingsver- gadering bij, waarop o.m. het woord werd gevoerd door de voorzitter van de Europese commissie der E.E.G. Prof. Walter Hallstein (Duitsland) en door de vice-voorzitter dr S. L. Mansholt (Ned.) die tevens voorzitter van de conferentie is. Dr. Mansholt zal zaterdag een uitvoerige rede hou den. Aan de conferentie nemen circa 150 afgevaardigden uit de zes landen deel. Zij vertegenwoordigen de rege ringen en de bedrijfs-organisaties. De situatie van de landbouw in elk van de zes landen en de oriëntatie van hun landbouwpolitiek zullen het onderwerp uitmaken van een studie op basis van document, die door de regeringen zijn uitgewerkt. Amerikaanse troepen uit Europa zou meebrengen. Europa moest geen afstand doen van tactische kern w*. pens. Spaak drong aan op de inrichting van meer basissen voor ken wapens, over de gehele wereld verspreid. Dat was de beste manier om een atoomoorlog te voorkomen. Spaak zei dat de eensgezindheid onder de NAVO-landen op het stuk van de betrekkingen tussen Oost en West en de topconferentie opmerke lijk veel groter is geworden. De Nederlander J. J. Fens drong er bij de leden van de WEU op aan bal listische projectielen voor middelgro te afstand op hun grondgebied te ac cepteden. Als er eenmaal geleide pro jectielen in Europa zijn, zei hij, kan de Sowjet-Unie geen „chantage" meer plegen zoals ten tijde van de Brits- Franse interventie in Egypte. De Belgische kamer heeft de rege ring met 106 tegen 104 stemmen haar vertrouwen geschonken. De regering heeft het gehaald dank zij de steun van twee libera len en een onafhankelijke rechts- katholiek. De beide liberalen namen bun besluit op het allerlaatste ogen blik. Twee kamerleden, een socialist en een lid van de CVP, waren ab sent. Premier Eyskens zei dat de rege ring nu de Senaat om het vertrou wen zal vragen. „Maar met het oog op de bijzondere omstandigheden waaronder wij het vertrouwen van de kamer kregen, zal de regering zich daarna op haar positie beraden", aldus Eyskens. Dit kan betekenen dat de regering de in de kamer behaalde meerder heid onvoldoende zal achten om in functie te blijven. Een bericht van een Amerikaanse navigator van de „Pan American Airlines" over een reusachtige ijs berg op zes- tot zevenhonderd mijl van de Ierse kust, heeft er donder dag toe geleid, dat de Britse admi raliteit waarschuwingen deed uit gaan naar alle schepen, die van de noordelijke route over de Atlanti sche Oceaan gebruik maken. Verscheidene vliegtuigen werden uitgezonden om de ijsberg die twaalf km groot zou zijn, op te sporen, Tot dusver heeft men echter niets kun nen ontdekken. Volgens deskundi gen van het Britse ministerie van luchtvaart is het onwaarschijnlijk dat zich in dat zeegebied een zo grote ijsberg bevindt. De Amerikaanse navigator, Mar tin Berger, verklaarde later ér niet zeker van te zijn, dat het waargeno men voorwerp inderdaad een ijs berg was. Hij had een uit drie delen bestaand lichtgroen voorwerp ge zien, dat vrijwel geheel onder water was. Marktberichten LEIDEN, 4 juli Vee. Er zijn aan gevoerd 4 stieren, 45 melkkoeien, 230 vette koeien, 66 vare koeien, 10 pin ken, 86 vette kalveren, 75 nuchtere kalveren, 45 vette schapen, 355 vette lammeren, 1043 zuig- en weidelam- meren, 38 varkens (zeugen), 249 schrammen; 713 biggen, 33 geiten. Totaal 3042. Notering: melkkoeien 8001050; vette koeien 2.80—3.25; vare koeien 600—875; pinken 300—525; vette kalverend lev. gewicht 2.003.00; nuchtere kalveren per kg. lev. gew. 1.351.60; nuchtere kalveren lev. gew. per stuk 4570; vette schapen 7095; vette lammeren 7095; zuiglammeren 70—90; weidelamnic- ren 4058; drachtige zeugen 275 350; schrammen 75105; biggen 48—55. Handel: melkkoeien matig; vette koeien redelijk; vare koeien kalm; pinken rustig; vette kalveren goed; nuchtere kalveren slepend duur; vet te schapen en vette lammeren stug; zuiglammeren stug; weidelammeren matig; zeugen, schrammen en biggen stug. Kaas. Er zijn aangevoerd 47 partijen Goudse kaas en 6 partijen Leidse kaas. Notering; Goudse extra kwal. tot 2.10; Goudse eerste kwal. 1.96— 2.05; Goudse tweede kwal. 1,85 1.95 en Leidse eerste kwal tot 2.10. De handel was matig. —17 ct. R'VEEN, 3 juli Bloemen. Mar griet 928; Duizendschoon 1015- Lathyrus 9—13; Irissen 1842; Sprea 20—21; Anemonen 7—10; Colvilleis 41—74; Bruidanjers 410 ct. per bos. Ornithogalum 3'/*13; Am. A^njers 3 8 ct. per stuk. Groente. \ardbeien 30.00 55.00; snijbonen I 135.00—150.00; idem II 65.0080.00; Prinsessebo- nen 145.00; bospeen 11.0018.00; Bloemkool 12.0020.00; Doperwten 43.0061.00; Capucijners 58.00 63.00; Tuinbonen 16.0022.00- Peu len I 58.00—73.00; idem II 25.00— 40.00; Augurken C 62.00; idem DA 43.00; idem B 34.00; idem E 27.00 idem CD f 31.00 per 100 kg. TER AAR, 3 Juli Groente. Kas- snijbonen 1.35—1.60; idem B. 85— 1.15; idem stek 4080; peulen 80 1.36; idem B. 1978; doppers 36—60; capdoppers 52--64; blauwschokkers 79—86;tuinbonen 19—24; idem B. 15

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3