Overgangsexamens van het r.-k. Lyceum „St. Bonaventura" Scherp De lijn in de ruimte van het lege vlak" J$LW£LGAT r Minder dan| halve prijs! DUINSTREEK VRIJDAG 4 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Gymnasium: afdeling A, van 5e naar 6e klas: Hans van Aalzum, Frans Bloem, Jeroen Chorus, Paul v. Dorp, Peter v. d. Geest, Harry Her mans, Jan v. d. Putten (met lof), Hans Tielemans, Gerard Tomassen, Evert v. d. Werf, Jan de Wit. Afdeling B, van 5e naar 6e klas: Herman Allart, Wim van Beek, Sjors Dofferhoff, Ton Goddijn, Harry Hee- man. Piet Janson, Jan Klink, Sjaak Leenen, Leo van Leeuwen, Ben Top per, Lodewijk van Ulden, Nico Vink, Jan Vioen. Afdeling A, van 4e naar 5e klas: Kees v. d. Bosch, Henk Kortekaas, Piet v. d. Lans, Kees Pinxteren> Hans Alkemade, Kees Berg, Nico Clpdam, Tom Peters, Kees v. d. Zalm. Afdeling B, van de 4e naar 5e klas: Han Brands, Winfried Flapper, Leo Hoogervorst, Adri v. d. Meer, Wim Rosdorff, Adri Rotteveel, Hans v. d. Spek, Simon Stolwijk, Frank Tonino, Mike Brand, Jan v. d. Geest, Leo Hoogeveen, Frits Meijer, Gerard Ra- gas, Klaas Haye de Ruyter (met lof), Frank Walenkamp, Guus Zwartelé. Van de 3e naar de 4e klas: Piet v. d. Aart, Rob Brands, Rogier Chorus, Henny ter Haar, Henri de Klerk, Tom Korenhoff, Sjaak v. d. Krogt (met lof), Leo v. d. Meel, Hans Mi- chalides (met lof), Jos van Niekerk (met lof), Kees Pleij, Jan Sommeling Luciano Spadon (met lof), Aad van Ulden (met lof), Leo de Vroomen, Sjaak van Breukelen, Fred Dijsel- bloem, Kees Frijters, Huub van Beem, Wim Breijer, Jan Brandt, Ton Duyvestein, Ed Heslenfeld (met lof), Simon Hiep, Roy Klerks, Chris v. d. Klugt, Piet Kouwenhoven, Paul Manshande, Leo v. d. Poel, Jan Roo- zen (met lof), Nico Schrama, Frans Slobbe, Nico Venne, Guido Vosters, Hein Jan Eibers. Van de 2e naar de 3e klas: Willy Alkemade, Sjaak Beelen, Joep v. d. Berg, Henk van Berkel, Marcel v. d. Bosch, Bert van Brussel, Robert Dor- meier, Han Duindam, Paul Gubbens, Leo Hartog, Niek Neuwahl, Jan Pe ter van Oudenhoven, Joop Somme ling, Cos van Teijlingen, Henk Ver hoeven, Fred Blokhuizen. Niek Fen- nes, Henk Grimbergen, Harry de Heij, Bernard de Jong, Hans Juffer mans, Martien Manshande, Hans Pe- terse, Kees Röling, (met lof), Miel Stiekema, Rob Tonino, Albert Ulijn, Niek Verberg, Jules Verlaak, Sinne v. d. Weijden, Harry Wenting, Dick v. d. Zon. Van de le naar de 2e klas: Hans Bots, Hein Dingjan, Aad van Driel, Wil Fase (met lof), Herman Groot huis, Gé Hoogervorst, Lodewijk Kal- lerberg (met lof). Hans v. d. Kleij, Ben Ponsioen, Theo van Rijn, Dick v. d. Valk, Theo de Wit, Rutger Jan van Woerden, Frank Buddemeyer, Han Gieske (met lof), Ton Hakkaart. Chris Meijer, Adri Overgaag (met lof), Robert Scheerder (met lof), Ton van Velzen, Maarten Weijers, Peter Wurzer (met lof), Sjaak Broekhuizen, Kees den Hollander, Henk v. d. Hulst, Louis Reizevoort, Piet Bik (met lof), Louis Cazander Wim Colla, Harm Sèholte, Kees Westgeest. Joop Zuydervliet (met lof), Peter de Kier, Ton Konter (met lof), Sjef v. d. Linden (met lof), Wiep Mulders, Harro Ruyzenaars (met lof), Jan Westgeest (met lof), Henk Witteman. H.B.S., afdeling A, bevorderd van de 4e naar de 5e klas: Wijnand van Appel, Jan Blom, Robby Fallaux, Han Foppen, Herman v. d. Geest, Jan v. d. Geest, Eddy 't Hart, Peter Hoogduin, Lucia Janssen, Piet de Jong, Fia Kemp, Ed de Keuning, Adri v. d. Poel, Simon van Ruiten, Marijke Schrier, Harry Vlasveld (met lof), Jos Vreeburg, Jos Vrees wijk, Ad van Vugt, Ank Wesselingh, Peter Witteman, Gijs den Dubbel den, Fred Eckhardt, Margriet Neef- POTLOOD *n GEEST No. 522 Horizontaal: 1. vruchtje, 4. zwemvogel, 6. steeds, 7. lidwoord, (Fr.), 9. afkorting van neon, 10. zegs wijze, 15. gesloten, 16. bolrond vruchtje (spreektaal), 17. zegswijze, 20. dag der week (afk.), 21. muziek noot, 22. grote deur, 24. roodachtig, 25. achting. Verticaal: 1. een der KI. Soenda- eilanden, 2. muzieknoot, 3. honigbij, 4. slede. 5. maal, 8. eenjarig kalf, 9. plant, 11. houten vat, 12. lopend touw tot het inkorten der zeilen (scheeps term), 13. zoek, verloren, 14. roem, 17. wild zwijn, 18. kurk, 19. akelig, 22. naschrift (afk. Lat.), 23. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 521. Horizontaal: 1. ba, 3. aas, 6. Ob, 7. parkiet, 11. stère, 13. o.e., 15. pa, 16, 16. odol, 17. merk, 18. re, 20. o.a., 21. dreef, 25. voorman, 27. na, 28. bes, 29. uk. Verticaal: 2. A. P., 3. art., 4. aker, 5. sir, 6. Ot, 8. as, 9. Ee, 10. boort, 12. Dakar, 14. Ede, 15. pro, 19. Vere, 21. do, 2. rob, 23. Ems, 24. fa, 25. v.a., 26. nu. jes, Nico v. d. Vaart, Sjaak v. d. Voort, Ria Wesselir.g, Helène Zand bergen, Ad l'Abbê. H3.S., afdeling B, bevorderd van de 4e naar de 5e klas: Frans Corten- bach, Jan Willem de Haan, Harry Parisius, Adri Barnhoorn, Louis Bos man, Peter Bouman, Hans Brosse, W. Driessen, Wim Duynisveld, Geor ge Hotze, Hans Jans, Paul Kerckhoff, Sachie van Kesteren, Ton van Keste- ren, Joop Kettenis, Adri v. d. Kraan, Hans de Kruyf, Nico Meiman (met lof), Theo van Noort, Ben Schenk, Bernard Sleumer, Jules Tjen a Loi, Guus Zandbergen. HJB.S., afdeling A, bevorderd van de 3e naar de 4e klas: Niek Brede- rode, Flip Grimbergen, Wil Laurs, Piet Moons, André de Jong, Peter Mingers, Leo Uljee, Wim Bunnik, Joop Kampert, Ton van Wely, Bert van Zeist, Resi de Kousemaeker, Wim Krone, Huub de Kruyf, Ben Muussers, Wim Roozen, Arie Kleijn. H.B.S., afdeling B, bevorderd van de 3e naar de 4e klas: Peter v. d. Aart, Jan Roelof de Bie, Joost van Bremen, Eugène Hageman, Leendert van Hellemond, Kees Hoogduin, Fred Kokke, Johan Korver (met lof), Jo zef van Oudenhoven, Paul van IJsel- muiden, Harry Akerboom, Jos Barn hoorn, Kees Bruines, Joop Burgers, Hans Hartwyk, Jim Juffermans, Ferdie Lausberg, Leo van Paridon, Ruddie Roozen, Dick van Schie, Piet Schrama, Ricus Vogelaar, Paul Waals, Wim Westgeest, Frans v. d. Zon, Ben van Beek, Jan de Groot (met lof). Hans Leijen, Bob van Min, Louis Nouwens, Riet Odijk (met lof), Theo Raaphorst, Joop Singeling, Annie Vos, Vera Willems, Thea Wil- lemsen, Ton Verzuu. H.B.S., van de 2e naar de 3e klas: Jan v. d. Eerden, Geert Jan van Ge loven, Leo de Graaf, Koos Kaspers, Egbert Lange, Peter van Paassen, Wim Pieterse, Hans van Reisen, Aad Remmerswaal, Frans van Remundt, Joost Roovers, Hans Scheerder, Kees Slingerland, Jan Verkerk, William Bailey, Louk Cuvelier, Jan van Dijk, Jan Fase, Jan Grimbergen, Michaël Karsten, Frans van Kins, Jan Kleijs, Wim Leliveld, Louk Pommée, Co Rietbroek, Otto Sanders, Paul Stik- voort, Erik v. d Stok, Ben Verhoeve, Ton Waelpoel, Frans Willemse, Thijs van Zaal, Hans Blom, Gerrie Kam pert, Jan de Klerk, Rudie Laimböck, Gilbert Monod de Froideville, John Peeters, Paul Uppenkamp, Hans Ver berg, Kees Wagenaar. Rob Winnubst. HJ5.S., van de le naar de 2e klas: Tom Aarsen, Frans v. d. Geest, Fred de Groot, Ton Hoogduin, Ed de Kou semaeker, Gé Kuyper, Louk Roozen, Jo Simmerman, Bob van Vliet, Jan Aartman, Fons Alkemade, Gerrit de Groot, Leo de Groot, Peter v. d. Hoorn, Jan van Leeuwen, Wil de Ruyter, Jan Smit, Louk v. d. Voort, Jan Giezen, San Hartwijk, Leo v. d. Heijden, Theo v. d. Klaauw, Rob Opdam, Jan Pennings, Peter Roze- straten. Ton in 't Veen, Dick Ver- kleij, Arnold Verplancke. Kees Wa lenkamp, Aad Warmerdam, Dolf Witte, Hans Jansen, Hans v. d. Lin den, Paul van Noort, Leo v. d. Poel, Jan de Ridder, Sjaak van Ruiten, Joep Sala, Hans van Velzen, Gerard Waelpoel, Johan de Weerd, Sjaak Zandbergen, Jan de Boer, Alphons Guiaux, Sjaak Hekker, Aart v .d. Heijden, Leslie Hollander, Ton v. d. Kraan, Goof Roozen, Mark Rutges, Paul van Rijn, Theo Schmidt, Bart van Ulden, Johnny Sedelaar, Rob Bots. Beddenreparatie Laat uw oude matras opnieuw met damast overtrekken 1-PERSOONS va. ƒ18.50 2-PERSOONS v.a. ƒ24.90 Desgewenst in één dag gereed. Haarlemmerstraat 111, tel. 23867 Leiden MULO-EXAMENS. Geslaagd voor het B-examen de da mes: E. den Boer, Bodegraven, H. Kuipers, Leiden, J. J. H. Rooseboom, Leiden, A. H. Lubbers, Leiden; de heren: G. M. Reijngoud Leiden, C. Weeda, Leiden, R. Damman, Bode graven, C. Sterk, Bodegraven, G. Ver sloot, Bodegraven, J. E. Monfils, Lei den, R. L. Schippers, Leiden, C. Slijk huis, Leiden, H. Basters, Katwijk, H. Balkenende, Katwijk aan den Rijn, J. Zwitser, Katwijk aan Zee, D. Ver loop, Katwijk aan Zee, G. Linschoo- ten, Leiden, A. Stijger, Leiden, P. v. Duijn, Leiden, H. C. Bergman, Lei den. Geslaagd voor het A-examen: mej. J. Barkema, Leiden; de heer J. J. H. Renee, Voorhout. Afgewezen: 6 kandidaten. Japanse penseel tekeningen in Leids museum Japanse kunst verovert ons land. In vijf musea tegelijk worden in Ne derland tentoonstellingen gehouden van Japanse kunstuitingen en ook het museum van Volkenkunde te Leiden is in deze reeks betrokken. Voor dit Leidse Rijksmuseum komt het goed uit, dat men in het begin van dit jaar de Japanse tekeningen uit het bezit van de heer Ferd. Lief- tinck uit Haren (Gr.) heeft verwor ven en deze grote en zeer gevarieer de collectie in dit museum een be stemming heeft gekregen die de voor malige bezitter haar had toegedacht. De collectie die het museum ver wierf telt ruim vierduizend nummers^ hieruit heeft men een zeer moeilijke keuze gedaan en met een 160-tal al bumbladen een doorsnee-overzicht gegeven uit deze verzameling. Het gaat hier om studie, werk in wording van de eerste schetsen af tot en met het voltooide ontwerp voor prent of schildering, schetsboeken en albumbladen. Japanners zijn evenals de Chine zen merkwaardige tekenaars. Bij het schrijven van de karakters heeft ieder type van penseelstreek een waarde in zichzelf, een eigen dyna miek, die men van oudsher trachtte te vangen binnen bepaalde wetten en bloemrijke omschrijvingen. De eigenschappen van het gebruikte ma teriaal zijn bepalend voor de bereik te resultaten. Het penseel, met bij zondere zorg en in verschillende dikten gemaakt uit geiten-, wolfs- of dassenhaar, al naar gelang de soort van tekening, is puntig en veerkrach tig. De plastische vormgeving in de westerse klassieke schilderkunst, aan de schilderkust uit het verre Oosten geheel vreemd. Men schept slechts de suggestie van kleur door een beperkt gebruik van transparan te werven bijv. ter versterking van het lijnenspel en nooit ter wille van de kleur op zichzelf. Bij de penseel tekening gaat het om de lijn in de ruimte van het lege vlak. De teke ning wordt in een ononderbroken moment in de ruimte van het papier neergezet. De lijn krijgt eigen leven. In de penseelkunst zijn nog vele vormen en soorten. Er zijn series schetsen die vóórar- INLEVEREN VAN SPAARBANKBOEKJES. Houders van spaarbankboekjes van de Centrale Volksbank, instel ling van de K.A.B., moeten hun boek jes voor bijschrijving van rente in leveren morgenavond tussen 78 uur op het kantoor van de kath. Bouwvakarbeidersbond, Pieterskerk- koorsteeg 23. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis Wilhelmus Johannes z. van C. W. M. Roos en M. Lancel; Margaretha d. van H. A. Ligtvoet en J. de Ruiter; Yolanda Aletta d. van J. W. de Meijier en G. Dekker; Roberta Rainier zn. van J. van Kampen en W. F. Groenendijk; Wilhelmina Agatha Johanna Geer- truida d. van T. Colla en A. J. J. Witjes; Wilhelmina Franciscus zn. v. H. J. Uiterdijk en A. Binnendijk; Johannese Gerardus zn. van G. J. Schoonwater en A. C. Ravensbergen. Gehuwd: J. W. de Jong en L. J. Wetselaar; B. I. J. Beentjes en M. T. G. Becking, H. W. Schouten en A. C. M. Visser, J. Bakker en C. Oudshoorn, P. C. de Boer en E. D. Kiel, I. Neuteboom en C. Dreef, J. W. Vriezen en W. R. Boltendal, H. de Ru en E. Wijtsma, E. de Witte en S. C. Hierck, P. Bres en L. H. Vit- ters, P. A. Donders en M. A. M. Duynstee, J. Stol en C. M. Riebeek, W. L. Kramer en C. van Soest. Overleden: J. M. E. Fraij, 72 jaar, weduwe van T. Elzink; H. J. Koet, 62 jaar, man. Geslaagd. Aan het gemeentelijk H.T.S. aan de Sneeuwbalstraat te Den Haag slaagde voor het eindexamen van de afdeling Werktuigbouwkunde de heer P. W. v. Milaan, alhier. Voor het eindexamen van de afde ling Electrotechniek slaagden aan de- zelfe school de heren J. Kooreman, K.A.W. Krom, F. J. v. Milaan en B. S. M. Vlasveld, allen te Leiden. Bouw laboratorium voor biochemie. De Rijksgebouwendienst te 's Gra- venhage heeft het afbouwen van het laboratorium voor biochemie der Rijksuniversiteit te Leiden gegund aan de C.V. Gebr. den Ouden te Al phen a. d. Rijn voor 617.200. beid zijn van te drukken en uit te geven houtsneden in de vorm van losse prenten of prentenboeken. Een tweede groep van schetsen en ont werpen zijn vor handwerkers: lak- werkers, vervaardigers van kleding stoffen en schabionen, metaalbewer kers, etc. Zij hadden ontwerpen no dig voor door hen uit te voeren en aan te brengen patronen en versie ringen. Daarnaast zijn er de voorstu dies voor schilderingen. Tenslotte vraagt de tentoonstelling speciale aandacht voor een groep van tekeningen in inkt en kleur, af komstig van kunstenaars uit de streek rondom de stedelijke centra Kyoto en Osaka. Hier openbaart zich een stijl, die met een minimum aan middelen tot-1 een maximum aan expressie wil ko-1 men. De tentoonstelling werd voorbereid en ingericht door de conservator van 1 de Japanse afdeling van het Rijks-1 museum aan de Steenstraat, de heer 1 C. Ouwenhand. De heer Jos W. de Gruyter zal vrijdag a.s. de opening verrichten. De tentoonstelling duurt tot 12 ok tober van dit jaar. OUDERAVOND VAN HET „ST ODO-KNAPENKOOR". Voor ouders en vele genodigden en belangstellenden gaven de St. Odo- knapen van de Herensingel-parochie in het zaaltje aan de Maria Gijzen steeg onder leiding van de dir. Ad. Hoogenboom, een zeer ges" ouder-avond. De leiding van de avond berustte geheel in handen van de di rigent, die tevens het openingswoord sprak en een woordje tot de ouders richtte waarin doel van het koor wer den uiteengezet en waarin hij de be langstelling van de ouders vroeg voor de vorderingen van hun jongens, zo dat er een goede samenwerking zal bestaan tussen leiding en ouders. Hierna trad het Odo-koor op met de Canon „Hier is 't Odo-koor", waar mee zij hun visitekaartje afgaven. Daarop konden de aanwezigen een korte repetitie bijwonen op het ge bied van stemvorming, vingerdictee, gevolgd door het „Ave Maria". Heel aardig was ook de cantate van „Boerke Naas" (Guido Gezelle), waarin de beide soli resp. gezongen werden door Martien Gordijn als Boerke Naas en Koos Pieëte als de Dief. Een komisch nummer was „Jan kreeg een mooie toverfluit", waar o.a. een juffrouw-met-kleuterklas aan deelnam. Tijdens de pauze was er een verlo ting, waarin velen een aardige prijs een taart bemachtigden. Na tenslotte nog een Duits liedje gezongen te hebben, besloot het Odo- koor met „Wij danken U". Zuster M. Augustine - Pelikaanstraat - naar Den Haag Naar wij vernemen, heeft het hoofdbestuur van de congregatie der Zusters van Liefde te Tilburg, zuster M. Augustine, ingaande 1 september 1958 benoemd tot hoofd van de kweekschool voor meisjes „Cor Ma- riae" aan de Oude Molstrat te Den Haag. Zuster M. Augustine was sinds 1953 hoofd van het „Sint Agneslyceum" aan de Oude Vest te Leiden. De kweekschool aan de Oude Mol straat te Den Haag telt ongeveer 250 leerlingen. Zuster Augustine zal in Den Haag zuster Mediatrix gaan ver vangen, die benoemd is tot lid van het hoofdbestuur van de congregatie en die daardoor naar Tilburg zal ver trekken. Velen zullen met vreugde kennisnemen van de overplaatsing van zuster Augustine omdat vele van haar oud-leerlingen haar op de kweekschool weer zullen zien. Ook voor de zuster zelf is de benoeming te Den Haag een plezierige verplaat sing, daar zij hierdoor in de „eigen" middelbare school-sfeer blijft. De enige verschillen zijn voor haar, dat het onderwijstype enigszins anders is en dat de meeste leerlingen ouder zijn dan die op de M.M.S. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Vrijdag 4 July 1858. Londen. In Brazilië is op den 3en Mei jl. de gewone zitting der wetgevende Kamer door den Keizer geopend. Z.M. gaf in een rede een gunstig tafereel van de financiële toestand. Berlijn. In Augustus rekent men dat er 130.000 man Russi sche troepen in Polen zullen vereenigd zijn, waarvan 40 a 50.000 een kamp te Warschau zullen vormen. De szaar zal over die troepen een wapenschouwing houden. SPORT Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht mej. E. G. M. van Delden te Scheveningen en de heer J. Diepen horst te Den Haag. Geslaagd voor het Cand. ex. Ned. Recht mej. I. C. Tor- ley Duwel te Den Haag en de heren H. B. Bak te Ridderkerk, J. J. Dijk stra te Den Haag, W. van Nispen tot Sevenaer te Den Haag, H. J. Bouw man te Den Haag, A. J. Hooiberg te Leiden en P. J. Waale te R'dam. Ge slaagd voor het doet. ex Klassieke taal- en letterkunde de heren Chr. M. J. Eiking te Voorburg (cum laude) en J. Th. Hasselt te Den Haag. Geslaagd vooi diploma costuum- naaien: Ada Bekkering, Erna Gort huis, Nel Koevoet, Greet Kok, José v. d. Meel, Henny van Rijn, Lies Slin gerland, Leny Speel, Greetje Steen bergen, Joke Verhaar, Thea Vink, Leiden. Elly Brouwers, Corry Vermeulen, Corry de Vogel, Zoeterwoude; Agaat Volwater, Leiderdorp; Jeanne Zwart jes, Hazerswoude. Agenda Leiden ZATERDAG 5 JULI Leidse Jeugd Actie. Slotavond Cur suswerk. Leids Volkshuis, Apothe- kersdijk 33, 8 uur nam. De avond- en nachtdienst van de apotheken Leiden: Apotheek Zui- der, Lammenschans weg 4, tel. 23553; Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie, V. d. Werffpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksprentenkabinet 'Kloksteeg 25) tentoonstelling van etsen van A. J. Veldhoen. Werkdagen 25 uur nam. (t/m 5 juli). BIOSCOPEN. De films voor de week van 4 tot 11 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Konvooi naar Malta" (vr. zat., zondag.) 14 jaar. „To Paris with love (ma. di). volw. „Morgen ben ik rijk" (wo., do.), alle leeftijden. Lido: „Place Pigalle, plein der zonde", volwassenen. Luxor: „Vergiss mich nicht", alle leeftijden. Trianon: „The bridge on the river Kwsi", 14 jaar. Rex: „Even afrekenen, heren", alle leeftijden. (Donderdag: „Gitarren der Liebe", alle leeftijden). Prachtige popeline en polyflex JONGENSBROEKEN met omslag, onberispelijk model. Normaal 9.75 - 13.50. Slechts één dag, alle maten van 5-16 jaar voor de verbazing wekkend lage pri js van Lelden Haarlemmerstr. 25, tel. 25317 ROTTERDAM: Korte Hoogiuaat 11. tel. 116965 Meent hk. Goudseiingel, tel. 115377 Katendr. Lagedijk hk.Dorpiweg, tel. 74130 W. Kruiskade 35. tel. 126511 Advertentie) RIJNSBURG DIPLOMA-UITREIKING. Woensdagmiddag vond de diploma uitreiking aan de leerlingen van klas 4B van de Tuinbouwschool plaats. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter van de Commissie van Toezicht, de heer T. Kralt Cz. In zijn openingswoord heette hij de vertegen woordiger van de Rijkstuinbouwcon- sulent te Lisse. de heer F. W. Krüger, in 't bijzonder welkom, omdat deze middag voor de laatste keer de diplo ma's uitgereikt zouden worden door de heer Krüger in vei band met zijn a.s. pensioenering. De voorz. sprak zijn dank uit voor alles wat de heer Krüger voor deze school gedaan heeft en overhandigde hem een boekenbon. Hierna kregen vijf leerlingen de gelegenheid een onderwerp te behan delen: De sprekers met de titels wa ren: Hans Brussee: Ona bedrijf; Kees van Vliet: Tomatenteelt; Joop van Os: Freesiateelt; Dik van der Plas: Gladiolen- en chrysantenkwekerij in de subtropen van Amerika; Kees Gussenkloo. De Cyclamenteelt. Na de thee was het woord aan de heer Krüger, die op humoristische wijze voor elke leerling een hartelijk woord had bij het overhandigen van het diploma met cijferlijst. Ook de heer Braakhekke, leraar aar de school, voerde het woord. Namens de leerlingen dankte Bas- tiaan Vooys. Ook de heer Daan van Egmond, oudste bestuurslid van de school, ge tuigde van zijn waardering voor de heer Krüger. Het diploma weir' uitgereikt aan Jacob Barnhoorn en Adriaan Olde- riks te Noordwijlc; Johannes Brussee te Oegstgeest; Arie Cok te Koudekerk a. d. Rijn; Wolfgang Feddern te Jo hannesburg (Z-Afr'ka); Cornelis Gussekloo en Wybo Roozen te Wasse naar; Albert D. den Haan te Rijns- burg, Jan Heyl te Warmond; Hugo den Hollander, Ni'c Nederlof, Joop van Os en Harry Schoonbeek te Voorschoten; Arie Korpelshoek te Katwijk a. d. Rijn; Frits Marijt te Lei den, Dirk van de Plas, Bastiaan Vooys en Cornelis Vooys te Katwijk a. Zee; Cornelis van Vliet te Zoeterwoude. Afgewezen 1. WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK Hedenmorgen 11.15 uur zijn de 108 gestart voor de étappe naar St. Na- zaire, een afstand van 206 kilometer. Bij de vliegende controle te Con- carneau (21,5 km.) had het peloton, dat aangevoerd werd door de regio naal Varnajo '(West-Zuid-West) een voorsprong van drie minuten op het tijdschema. Alle renners lagen nog bijeen. Het leven begint bij veertig Veertig jaar werd gisteren een buf fetjuffrouw te Rotterdam en om deze heugelijke dag te vieren, had zij gis teravond op haar kamer aan de Claes de Vri ezel aan haar ouders en haar zoon en diens vrouw uitgenodigd. 's Nachts om twee uur ontaardde het feest in zo'n leven, dat de pen sionhoudster het gezelschap verzocht, wat rustiger aan te doen. Men nam dit niet en er ontstond een vechtpartij. De politie moest ko men om de rust te herstellen. Onge veer een uur later begon het feest varken, dat onder invloed van sterke drank verkeerde, uit wraak alles in de kamer stelselmatig te vernielen. Weer kwam de politie ten tonele, maar men had de kamerdeur op slot gedaan. Op verzoek van de pension houdster trapten de politiemannen de kamerdeur in. Toen zij evenwel naar binnen stapten werden zij bekogeld met bierflessen en stukken hout door de buffetjuffrouw en haar zoon. Meer agenten rukten aan en toen kon het tweetal naar een politiebureau wor den overgebracht. De vrouw was aan haar voet door glasscherven gewond en twee politiemannen hadden wat schaafwondjes opgelopen. „IJsselrevue" te Haastrecht uitgesteld Naar wij van de paters Passionis- ten te Haastrecht vernemen, zal de uitvoering van het openluchtspel „De IJsselrevue" op zondagavond, 6 juli, geen doorgang kunnen vinden. De voorstelling is uitgesteld tot 12 en 13 juli a.s. Er wordt dus een op voering méér gegeven. De „IJsselrveue", die morgn, za terdagavond, gehouden zou worden, gaat wel door. Zoals wij reeds hebben gemeld wordt het stuk opgevoerd bij gelegenheid van het afscheid van het klc!n seminarie, dat verplaatst wordt naar Mook,Limburg. In het spel is, voor de pauze, de moraliteit van „Elckerly55 opgeno men. WASSENAAR Nieuwe bewoners in dierenpark. Het Dierenpark Wassenaar heeft weer een aantal nieuv/e aanwinsten binnen zijn hekken, namelijk een zeer fraai getinte Bengaalse tijger en een zeldzaam luipaard. Verder is uit de kudde der zebra's voor de tweede maal een „kleintje" geboren. Ook het tropisch zee-aquarium is weer enige zeer fraaie en uiterst zeld zame exemplaren rijker geworden, waaronder enige zeer zeldzame mure- nen. Jeugd-voetbaltoernooi van Blauw zwart. Op zondag 6 juli organi seert de juniorencomrnissie van Blauw Zwart op de terreinen aan de dr. MansveKkade een toernooi voor spelers van 14 tot 15 en van 16 tot 17 jaar. Elftallen uit Leiden, Noordwijk, Langeraar, Voorschoten, Noordwij- kerhout en Apeldoorn zullen eraan deelnemen. Het toernooi begint 12 u. 's middag en duurt tot 5 uur. Er wordt op twee velden gespeeld en het wed- strijdprogramma omvat 12 wedstrij den. De namen van de deelnemende verenigingen zijn WSB, SVLV, Al- tior, SJC, Docos, Victoria Boys en Blauw Zwart. Geboren: Martinus Adrianus zn v. P. H. van Nierop en A. J. Jaeggi; Rijnhard Willem z i v. Baron R. C. Snouckaert van hauburg en jonk- vrouwe E. E. R. Je Beaufort; Wilhel mina Catharina dr v. L. Wolters en J. M. Akkermans; Jocina dr v. P. Möhlen en F. v. Heusden. Ondertrouwd: R. Geerling (Delft) P. H. van Haeften; A. J. Bos en L. A. Koning; L. A. van der Drift en J. T. M. te Riele; T. Schilt en D. M. Schellekens. Gehuwd: C. J. F. Klaassen en C. S. Schram; H. J. Reinink en S. C. de Petit; H. P. Maas Geesteranus en A. S. Lange; G. A. M. van Wermeskerken en J. M. Witholt; P. Blankevoort en A. C. Veldman. Overleden: Elisabeth Justina 48 jr., Voorburg; Cornelis Hendricus Groe- nestijn 59 jr., 's-Hage; Maria Koot 89 jaar.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2