samenstelling De Tour de France-renners vandaag in Brussel gestart Een kat kruiste het pad van Louison Bobet O Trainingen op het Asser Circuit voor de zaterdag te houden TT Toutkootts heetste in BmsselI Eerste gele trui DONDERDAG 26 JUNI 1958 DE LEIDSE COUPXNT PAGINA OK WOENSDAGMORGEN is het bij antieke fietsen op een parcours van de permanence in het Heyselsta- dion nog een komen en gaan geweest van renners en volgers van de Tour de France, die vandaag tegen het mid daguur Europa's nieuwe hoofdstad ging verlaten. Terwijl de mecano's van de verschillende ploegen druk bezig waren de fietsen te monteren, de banden en versnellingsapparaten te controleren, werden de laatsten van de 120 renners in het medisch hoofdkwartier één voor één aan het gebruikelijke uitgebreide onderzoek van dokter Dumas onderwor pen. De Nederlanders en de Luxembur gers werden allen fit bevonden en ook bij de andere ploegen bleken alle ren ners in goede lichamelijke conditie te verkeren. De man, voor wie het nog het meest dubieus was of hij mocht star ten of niet was Louison Bobet. Voor zijn vertrek naar Brussel is de grote Louison, driemaal toerwinnaar, tij dens een oefenrit te Bourges gevallen over eenzwarte kat. Het dier was de weg komen over steken en een tel later smakte Bobet tegen het plaveisel. Een pijnlijke arm- verwonding was het gevolg. Bobet wei gerde een anti-tetanus-injectie en met dikke zwachtels om zijn gezwollen elle boog heeft hij toen het vliegtuig naar Brussel genomen. Dokter Dumas achtte de blessure echter niet van dien aard, dat hij genoodzaakt was Bobet van de deelnemerslijst te schrappen. Het theaterstuk met de twee „vedet ten" Louison Bobet en Jacques Anquetil in een ploeg, waar heel wielerminnend Frankrijk een beetje huiverig, maar toch met zeer veel belangstelling naar uit kijkt, kan dus in volledige rolbezetting doorgang vinden. 28 km. hoog Tussen de start in Brussel en de finish in Parijs zullen de renners ruim 4300 km., die zij in 24 étappes zonder rust dagen moeten afleggen, 20 cols tegen komen, welke meetellen voor de Grote Bergprijs. De hoogste is de Isouard, die 2360 meter boven de zeespiegel uittornt, de steilste is de Mont Ventoux (1895 meter). Behalve deze „officiële" bergen zitten er natuurlijk nog talrijke min of meer zware stijgingen in de totale route en alles bijeen zullen de renners en hun volgers in die 24 dagen welgeteld 28.621 meter moeten klimmenDe zwaarste étappe is in dat opzicht de 21e van Briangon naar Aix les Bains met o.a. de Loutarin, de Luitel en de Porte en met een totaal hoogteverschil van 4260 meter. De prijzenlijst De prijzenlijst heeft dit jaar weer en kele wijzigingen ondergaan. Het totaal- generaal van de te winnen prijzen en premies bedraagt 49.065.000 franks of wel bijna 400.000 gulden. De étappe winnaars ontvangen 200.000 franks. Nummer twee 100.000, nummer drie 75.000, nummer vier 50.000, nummer vijf 40.000, nummer zes 30.000, nummer ze ven 25.000. nummer acht 20.000, dan vol gen vier prijzen van 15.000 en vier van 10.000 franks, per étappe in totaal 640.000 franks. De winnaar van het algemeen klas sement ontvangt 2 miljoen franks en verder zijn de prijzen in de eindrang schikking l'/ï miljoen. 1 miljoen, 750.000, 500.000, 300.000, 200.000, 150.000, 125.000. 100.000, 80.000, 70.000, 60.000, daarna 10 prijzen van 50.000, tien van 40.000 en tien van 30.000 franks, in totaal ruim 8 miljoen franks. De winnende équipe van het dagploe- genklassement krijgt 200.000 franks, voor de ploeg die in het eindklassement de eerste plaats bezet, bedraagt de prijs 3 miljoen franks, voor de tweede ploeg l'/t miljoen en voor de derde 500.000 franks. Festiviteiten op de Expo Gistermiddag stond „vrolijk België", de plezierigste sector van de Expo '58 geheel in het teken van de Tour de France. Op het marktplein van het stadje was een kleine tentoonstelling ingericht, die een overzicht geeft van de ontwikkeling van de fiets sedert het begin van de negentiende eeuw. toen onze voorouders zich voortbewogen op de befaamse draisienne, het loop-mon ster. Voorts was er een wedstrijd op AUTOMOBILISME Op het circuit van Zandvoort zijn dinsdag onder toezicht van de KNAC enkele recordpogingen ondernomen met twee typen Goggomobils. Met een Gog- gomobil T 300 (cylinderinhoud 294 cc.) werd een uurrecord gevestigd in de categorie normale seriewagens tot 350 cc. In deze categorie bestonden nog geen records op Zandvoort. A. J. Koppe uit Amsterdam legde met de T. 300 in een uur tijd de afstand van 80.388 km. af. In dat uur maakte hij een snelste ronde van 3 min. 4.2 hetgeen neer komt op een gemiddelde snelheid van 81.947 km/uur. Met een Goggomobil van het type T 400 (cylinderinhoud 392 cc.) werd een bestaand uurrecord in de categorie normale seriewagens van 350 tot 500 cc. gebroken. P. van Dijk vestigde op 10 februari van dit jaar met een Maico (cylinderinhoud 452 cc.) een Zandvoorts uurrecord in deze categorie door een afstand van 76,878 km. af te leggen. Zijn snelste ronde binnen dit uur draaide hij met een gemiddelde van 77,848 km/u. Aansluitend aan hetzelfde uur maakte hij nog een snellere ronde, met een ge middelde van 78,252 km/u. Dinsdag jL heeft A. J. Koppe met de T 400 dit record zeer aanzienlijk verbeterd door in de tijd van een uur 87.459 km. al te leggen. kele honderden meters en werden de coryfeeën van de Ronde van Frankrijk Le Ducq, Vervaeke, Garrigou, De- vraye, Romain Maes, en vader en zoon Masson aan de toeschouwers voor gesteld. 's Avonds tenslotte werd een film over de ronde vertoond. Wijzigingen In de lijst van deelnemers zijn in middels enkele wijzigingen aangebracht. Louis Rostollan, die voor de équipe van Centraal Frankrijk zou starten, moest afzeggen, omdat hij van zijn militaire commandant geen toestemming kreeg om aan de ronde deel te nemen. Hij wordt vervangen door Chaussabel, een oude bekende. En in de regionale ploeg van Westzuidwest Frankrijk neemt Rou- dat de plaats in van Mastrotto. Het wordt het debuut van Roudaut in het grote wieleravontuur. Belgen als eersten in de aanval? In gebouw Prokofiev, het kwartier van de renners in het motel Expo, wor den de Belgische coureurs nauwlettend gadegeslagen. Van hen wordt vandaag immers de eerste aanval in de 45e Tour de France verwacht. Ook de Neder landse renners worden in de gaten ge houden, want maar al te goed wordt beseft, dat zij zich in de vlakke étappes en vooral bij de grens van het eigen TOPZWEMMERS EN ZWEMSTERS VAN NEDERLAND NAAR LEIDEN Zondag a.s. komen pl.m. 60 van de beste zwemcracks, die Nederland bezit, hun krachten meten in de eerste van de vijf selectiewedstrijden, welke zullen beslissen over de aanwijzing van de candidaten voor de Europese zwemkam- pioenschappen in Boedapest. Ongetwij feld zal men hier kunnen genieten van een ongewoon felle strijd om de ere plaatsen. Slechts een enkele greep uit het programma: Op de 100 meter vrije slag dames komen o.a. uit Cockie Gastelaars (Euro pees recordhoudster), Judith de Nijs, Jopie Troost, Mary Kok, Astrid Ander son, Tine Tenkink en Greetje Kraan; op de 200 meter schoolslag de wereld recordhoudster Ada den Haan en Rita Kroon; op de 100 meter rugslag Lenie de Nijs tegen de snel opkomende ster Ria van Velzen; op de 400 meter vrije slag o.a. Jans Koster (wereldrecord- houdster 1500 m.), Corrie Schimmel en Mary Kok, Ook op de 100 meter vlin derslag start onder meer een wereld recordhoudster, nl. Aty Voorbij. Bij de heren is er een zo sterk mo gelijke bezetting. Op de vrije slag de Ned. recordhouder Theo Hoogveld en Herman Willemse, Leo Verburgt, Jan Osinga. Bij de schoolslag Wim Menso- nides en Aat Kroonenburg, bij de vlin derslag Bert Sitters en Charles Ritton. Bij de rugslag de enige Leidse deelne mers Gerrit Korteweg en Joop de Haas. Tevens is er een waterpolowedstrijd van zeer hoog gehalte. Het officieuse Nederlandse waterpoloteam De Kikvor sen speelt tegen H.Z. P.C. In ver band met de televisie-uitzendingen van zondagmiddag is het aanvangsuur van dit zelfs voor de meest verwende bezoeker van zwem- en waterpolowed strijden uniek programma gesteld op land. willen onderscheiden. Enfin, dat 5 uur en wordt gehouden in de zwem- zullen we dan maar afwachteninrichting „De Zijl". HET LEGERTJE in leer geklede no maden, dat zes maanden per jaar langs de Europese race-circuits trekt, heeft gisteren weer voor enkele dagen bezit genomen van de stille Drentse hei de. die davert van motorengeronk van de deelnemers aan de T.T. Nomaden in de werkelijke zin van het woord, want slechts enkele dikbe taalde fabriekscoureurs kunnen zich een goed en comfortabel hotel veroorloven. Voor de meesten echter hoort bij dit harde en gevaarlijke beroep een rond trekken in soms vernuftig ingerichte DE PLOEGEN die aan de Ronde van Frankrijk deelnemen, zijn als volgt samengesteld: FRANKRIJK: Anquetil, Bauvln, Bergaud, Bobet Lonlson, Darri- gade, Forestier, Groussard, Mahe, Pipelin, Privat, Stablinsky en Walkowlak. INTERN. PLOEG: Christian (Oost.), Maresch (idem), Baptista (Port.), Barbosa (idem), Elliott (Ierl.), Brittain (Gr.-Br.), Coe (idem), Robinson (idem), Andresen (De nemarken), Dalgaard (idem), 01- sen (idem) en Ravn (idem). BELGIE: Adrlaenssens, Brankart, Cerami, Armand Desmet, Gilbert Desmet, Foré, Hoevenaers, Jans- sens, Luyten, Planckaert, Van Geneugden en Vlayen. ZWITSERLAND-DUITSLAND: Ecuyer, Favre, Graeser, Gret, Hollenstein, Traxel, Debusmann, Friedrich, Loeder, Pommer, Reltz en Tueller. ZUID-MIDDEN FRANKRIJK: Anglade, Bertolo, Busto, Colette, Dotto, Gay, Geminiani, Graczyk, Polo, Rohrbach, Rolland en Chaussabel. ITALIË: Baffi, Bottechia, Brenioli, Catalano, Dall'Agata, Fallarini, Favero, Ferlenghi, Nascimbene, Nencini, Padovan en Pintarelll. SPANJE: Bahamontes, Botella, Bo- ver, Galdeano, Manzaneque, Mo rales, Moreno, Otano, Paoheco, Bernardo Ruiz, San Emeterio en Suarez. NEDERLAND-LUXEMBURG: Da- men, De Jongh, Kersten, La Haye, Wim van Est, Piet van Est, Ger rit Voortlng, Van der Borgh, Ern- zer, Gaul en Sohmitz. PARIJS-NOORD-OOST: Annaert, Barmier, Barone, Bober, Dacquay, David, Delberghe, Dupré, Hoorel- beeke, Lamy, Moucheraud en Quentin. WEST-ZUID-WEST FRANKRIJK: Bourles, Galnche, Lavigne, Le Menn, Letendre, Mallejac, Rou- dat, Morvan, Picot, Sabbadini, Thomln en Varnajo. vehikels, waarin de ene helft wordt in genomen door een complete werkplaats, terwijl tegen de andere wand een scha mele slaapplaats en een pover keuken tje werd geïmproviseerd. Dit reizende circus immers biedt voor velen 'n slechts karige boterham. Maar zij houden vol in de hoop eens tot de paradepaardjes van de een of andere fabriek uitverkoren te worden en dan is hun kostje gekocht. Gistermorgen be gon de grote intocht in Assen. De be langstelling van de coureurs bleek zo vroeg al, aanmerkelijk groter dan in vorige jaren. Begrijpelijk, want zij heb ben na de Engelse T.T. op het eiland Man ongeveer drie weken in ledigheid doorgebracht. En deze knapen hunkeren er naar om weer aan het werk te kun nen gaan. Zelfs de hele dure jongens als Surtees, Ubbiell, Provini, Libanori, Dicky Dale en Geoff Duke, liepen rus teloos rond, voordat de eerste training begon. Van hen kwamen deze eerste dag de M.V.-rijders echter nog niet in de baan. De Italiaanse machientjes waren namelijk niet op tijd in Assen en dus kortte Surtees de tijd met het geven van nuttige wenken aan minder bekende collega's en zaten Provini, Ubbiala en Libanori elkaar achter de pits met brede gebaren grote verhalen te vertellen. Maar niettemin werd er druk ge traind. Voor één rijder kreeg de T.T. nauwelijks 10 minuten nadat de baan vrijgegeven was al een einde. De 125 cc. Ducalii van de Rotterdammer G. van Bockel liep in zijn derde trainingsronde in de kniebocht, waar vorig jaar Dicky Dale tijdens de race zo'n ernstige schui ver maakte, vast, en Van Bockel vloog met machine en al enkele malen over de kop. Het zag er ernstig uit, maar het viel nogal mee. Een uur later was Van Bockel al weer terug uit het zie kenhuis met een opgebonden arm: een gebroken sleutelbeen. De gaskraantjes werden overigens op de eerste dag nog lang niet volop open gedraaid. Duke bijvoorbeeld maakte in de 500 cc. klasse op B.M.W. een snelste ronde van 3 min. 50.3 sec., dat is bijna 14 seconden langzamer dan de snelste Norton van de Engelsman Shephard. In de meeste klassen bleven de snelste trainingstijden ongeveer 20 seconden boven de bestaande ronderecords. De Fifa heeft de Fransman Guigue aangewezen als scheidsrechter voor de finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Brazilië en Zweden op zondag a.s. te Stockholm. Hij zal wor den geassisteerd door de grensrechters Dusch (West-Duitsl.) en Gardeazabel (Spanje). De ontmoeting voor de derde en vierde plaats op zaterdag a.s. tussen West-Duitsland en Frankrijk wordt ge leid door de Argentijn Brozzi. Grens rechters zijn de Engelsman Ellis en de Zweed Lundell. Sir Stanley Rous (Gr.-Br.) zal als commissaris van de Fifa de wedstrijd FrankrijkDuitsland bijwonen. Fifa- waarnemers bij BraziliëZweden zijn K. J. J. Lotsy (Ned.) en Jimmy Mc Guire (Ver. Staten). ATLETIEK De Roosendaalse atleet Wim Roovers heeft gisteravond een zeer goede presta tie geleverd op de 10.000 meter. Hij kwam op de Nenyto-sintelbaan tot 30 min. 13.2 sec. en verbeterde hiermede zijn beste persoonlijke prestatie met 8.2 sec. en vestigde tevens een nieuw baan record. Zijn grootste tegenstanders in deze race waren Frans Kunen en Henk Viset, die tot 7 km. om beurten de kop hadden genomen. Daarna verhoogde Roovers het tempo dermate, dat hij na twee ronden reeds een voorsprong van 200 meter had genomen. Kunen viel te rug en Henk Viset moest zelfs de strijd staken. Het is dat Roovers niet vroeg genoeg tot de aanval was overgegaan en hij op het laatste stuk toen hij zeer sterk liep niet voldoende tegen stand had, anders had er een record- verbetering ingezeten. De uitslag luidt: 1. Roovers (Thor - Roosendaal) 30.13,2; 2. Kunen (Sprint - Breda) 30.41.—; 3. Smits (AAV '36 - Alphen aan den Rijn 31.39.4; 4. Vergeer (AV '47 - Boskoop) 32.06.5. Zwar- tepoorte (Dynamo - Vlissingen) 32.07.4.-. LAWNTENNIS De Belgische Christine Mercelis zorg de voor de verrassing van de dag. Zij versloeg gisteren met 63 75 de Ame rikaanse Dorothy Knode, die door de organisatoren op de lijst van geplaatste speelsters was gezet. Voor beide deel neemsters waren de omstandigheden, waaronder moest worden gespeeld, niet bepaald gunstig. Er stond een harde wind over de baan. De geroutineerde speelster uit New York kon de controle op haar slagen maar niet te pakken krijgen, terwijl haar rivale van de soms stormachtige wind minder hinder onder vond. Op het centre court was inmiddels één van de favorieten voor de dames- titel, de Braziliaanse Maria Esther Bueno verschenen. Het was voor haar de eer ste maal, dat zij op deze ere-baan mocht spelen, maar nerveus was zij er ken nelijk niet door. Met haar enorm agres sief spel zegevierde zij over de Zuid- af rikaanse Renee Schuurman (60 6—2). De als nummer zes geplaatste Deen Kurt Nielsen heeft een fel duel tegen de Brit Geoff Ward moeten leveren om zich voor de volgende ronde te klas seren. Een bijna onoplosbaar probleem leverden de services van Ward voor hem op. Hij had verder moeilijkheden met zijn backhand. Naderhand bleek, dat de Deen leed aan hoofdpijn en voorts ondervond hij grote hinder van een toe schouwer, die vaak stond te filmen. Voor de manager van het tenniscircus was Wimbledon afgelopen. Na een be zoek van 48 uur, waarbij hij het amateurtennis had bekeken, vertrok hij per vliegtuig naar Amerika. Op de vraag of hij interesse had voor de nieuwe Wimbledonkampioen, antwoordde de lange blonde Amerikaan glimlachend: .,Ik heb altijd interesse en ik zie niet in waarom mijn belangstelling zou ta nen". „Wat denkt u over het spel van Mac- kay, die drie weken met uw profs heeft getraind", was de volgende vraag, die op hem werd afgevuurd. „Zijn spel in zijn beste partij is beter dan wat hier wordt getoond, maar of hij die hoogte hier zal bereiken, is ook voor mij een vraag", was het antwoord van Kramer. WATERPOLO L.W.V.—R.F.C. 2—2 Een spannende wedstrijd, waarin lat en palen vele doelpunten voorkwamen en uiteindelijk een verdeling der punten bracht bracht, waarbij LWV iets meer kreeg dan verwacht werd. Na vele aan vallen, met wisselende kansen, kon RPC vlak voor rust verdiend de leiding ne men (01). In de tweede helft bracht RPC met een goede drukbal de stand op 02, maar nadien kwam ook de thuisclub sterk aanvallend opzetten. P. Dool bracht de stand op 12 en juist in deze periode gingen de gasten weifelend op treden. Jonker bracht de stand op 22 en ondanks vele pogingen van beide ploegen bleef de stand ongewijzigd. L.W.V. n—B.Z. P.C. I 0—7. Een wedstrijd waarin BZ PC op alle onderdelen veel sterker bleek. Met rust was de stand reeds 03, eind stand 07. R.Z.P.C.—DE ZUL 1—10 De 4de overwinning voor onze stad genoten en nog zonder verliespunten. Een prachtig resultaat. Doelpunten maakten De Haas, Bergman, Stokhuyzen en Leune. Deze telefoto toont de Ned.-Lux.- ploeg, zoals zij zal uitkomen in de Tour de France. NIEUWE NEDERLANDSE SUCCESSEN Bouw van Wijk maakt een bijzonder goede indruk bij de Kieler Woche. Ook gisteren zegevierde hij in de Sharpie- se aan het roer van „Rakker". En deze prestatie leverde hij bij ongunstige weersomstandigheden. De Duitsers Doe ring en Schaper werden respectievelijk tweede en derde in deze race. Door deze overwinning heeft de Woubruggenaar met 209 pnt. de leiding in het algemeen klassement. Ook Karei Warburg heeft een goed resultaat behaald. Hij bezette in de race van de Finnjollen de tweede plaats achter de Italiaan Pellarschir. De Rot terdammer Koos de Jong werd derde. „Prins te Paerdt", een boot van de Koninklijke Marine, passeerde in de Drakenklasse als 5de de finish. Win naar in deze wedstrijd werd de Duitser Spangenberg. De resultaten van de races waren: Drakenklasse: 1. Spangenberg (Did.); 2. Schuchmann (idem); 3. Harmstorf (idem); 5, 6. en 12. Kon. Marine; 26. Buys. Warners staakte de strijd. Flying Dutchmanklasse: 1. Poullain (Fr.); 2. Wagner (Did.); 3. Stauch (Zuid-Afr.); 13. Terwogt/Kalff (Ned.). Sharpie-klasse: 1. Van Wijk (Ned.); 2. Doering (Did.); 3. Schaper (idem). Finnjollenklasse: 1. Pellaschiar (It.): 2. Warburg (Ned.); 3. De Jong (idem); 4. Koopmans (idem); 10. Sleeswijk (id.). PAARDENSPORT DE DRAVERIJEN TE NOOTDORP De uitslagen van de gisteren te Noot dorp gehouden draverijen luiden: Europa-prijs, afstand 1680 m.: prijzen- draverij voor paarden, die nog geen f 2500 hebben gewonnen: 1. Victor van Oranje (P. J. Verhoeve) 2.37.6, 1.36.1; 2. Wielewaal S (K. Woudstra) 2.37.1, 1.33.9; 3. Wilma Zora (J. Wagenaar Jr.) 2.38.5, f 1.34.4. Toto: winnend f 12.20; plaats f 2.20, f 1.40, f 1.30; gekoppeld f 18, covercal f 4.60. België-prijs, afstand 1160 m., serie- prijzendraverij internationaal voor paar den. die f 8000 of meer hebben gewon nen: Eerste serie: 1. Morning Star (M. Vergay) 2.23.7, 1.23.6; 2. Ronny Zora (J. Wagenaar Jr.) 2.24.8, 1.27.2; 3. Roi d'Or (K. Woudstra) 2.24.8, 1.25.2. Toto: winnend f 3.50; plaats f 1.40, f 1.30; gekoppeld f 4.80; covercal f 4.80. Tweede serie: 1. Rita Bond (A. J. Bakker) 2.23.5, 1.26.5; 2. Terero (T. J. de Graaf) 2.24 6, 1.27.1; 3. Ria Kitty (J. Wagenaar Jr.) 2.25.8, 1 25.8. Toto: winnend f 6.90; plaats f 2 60. f 2.20; gekoppeld f 14; covercal f 4.10. Finale: 1. Ronny Zora (J. Wagenaar Jr.) 2.23.8, 1.26.6; 2. Terero (J. T de Graaf) 2.24.3, 1.27; 3. Ria Kitty (J. Wa genaar) 2.24.8, 1.25.1. Toto: winnend f 2.50; plaats f 2.50, f 2.20, f 2 40; ge koppeld f 21.10; covercal f 5.60. Brussel-prijs, afstand 2380 m. Prijzen- draverij voor paarden, die f 2500 doch nog geen f 8000 hebben gewonnen: 1. Victor Hanover (W. H. Geersen) 3.35.9, 1.29.2; 2. Vanity Hanover (M. Vergay) 3.36.—, 1.30.—; 3. Vite Hollandia (J. M. Lugies) 3.36.2, 1.30.8. Toto: winnend 1 1.80; plaats f 1.70, f 1 50. f 2 20; ge koppeld f 5.60; covercal f 6.10. Expo-prijs, afstand 2380 m. Handicap draverij internationaal onder de man voor paarden van 5 jaar en ouder. Ba sis: 1.29: 1. Sador B (J. Vóórhaar) 3.43.4, 1.28; 2. Tombola (C. v. Duyven- bode) 3.46.7, 1.34.5; 3. Quick P (J. van Yperen) 3.49.4, 1.33.2. Toto: winnend f 3.50; plaats f 2.20, f 1.50; gekoppeld f 10.30; covercal f 4.10. Totalisator-omzet f 57.939. DE TOURKOORTS stijgt te Brussel. Het verkeer in de prachtig gemoderniseerde straten van de stad wordt beheerst door driftig rijden de wagens met de felbegeer de ronde nummerborden. Op het stadhuis en op de we reldtentoonstelling werden gistermiddag enkele recep ties voor officials en journa listen gehouden en rondom de permanence in het Heij- selstadion het hoofdkwar tier van Jacques Goddet nam het gedrang van de wie lersportliefhebbers, die zich geen détail van het grote avontuur willen laten ont gaan, toe. Alleen de hoofdrolspelers, de renners, hielden zich wat afzijdig, 's Morgens lagen zij lui op de bedden, zich sterk concentrerende op de dingen, die gingen komen: 's middags werden zij door de ploeglei ders opgecommandeerd voor de laatste trainingsritten. De Nederlands-Luxemb. équipe vertrok om 3 uur en keerde alweer om 5 uur terug. Jean Goldschmidt reed in die tijd met zijn mannen een eindje in de richting van Antwer pen. Veel werd natuurlijk niet van de renners gevergd, dat gebeurt pas later. Eerste gele trui reeds uitgereikt De eerste gele trui is in middels uitgereikt, gistermor gen. Het was een plechtig moment, al ontbrak de door was het mogelijk hem te transformeren in 'n echte wielrenner, compleet met trui. broek en zonnebril. De hilariteit was uiteraard groot, vooral toen een of an dere grappenmaker het ap paratuur weer in werking stelde en het water met een forse boog over de vele toe schouwers vloog. reeds uitgereikt HET MANNEKE aan „Ronde-Miss", die volgens protocol de drager van het ere-trlcot voorzichtige kus jes op de wang moet druk ken. Mogelijk echter was zij om kuisheidsredenen wegge bleven, want de ceremonie betrof de oudste inwoner van Brussel, het Manneke, dat op de hoek van de Rue de l'Etuve, wereldvermaardheid heeft gekregen. De fontein was uitgeschakeld en daar- Renner-journalist Op het Heijselstadion liep woensdagmiddag een wiel renner rond, die het gehele opgewonde gedoe van offi cials en mecaniciens met een verdrietige blik bekeek. Het was Daan de Groot, in de voorgaande jaren één der „vaste" leden van de Neder landse équipe. Daan is dit maal gepasseerd, maar hij wilde toch beslist aanwezig zijn bij de laatste voorberei dingen voor het grootste Wie lersport-evenement ter we reld. Zijn wielerkennis komt nu ten goede aan een Neder lands dagblad, dat hem voor deze dag als „journalist" heeft gecontracteerd. Renner-zanger Het meest verheugde lid van de Nelux-équipe is op het ogenblik Wim van Est. Niet omdat hij een bijzon dere wielersportprestatie heeft geleverd; integendeel, „Wimme" had meer van zichzelf verwacht in de Ron de van Nederland. Het is een ander succesje waarover de Brabander zich verheug de. Kortgeleden debuteerde hij namelijk met Wagtmans en het echtpaar „Gerrit" Voorting als zanger. Zater dag kwam het plaatje in de handel en maandag waren reeds meer dan2000 exemplaren verkocht. „Zelfs de plaatjes van Jolyiny Jor- daan gingen in de eerste da gen niet zo goed weg", pocht Wimme nu.... en het gaat nog beter worden, want het is een sjiek liedje^..."

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7