„Dag van het Misoffer" op het ziekentriduum DUINSTREEK DE ZIEKE DRAAGT EEN WAARDEVOL KRUIS DONDERDAG 26 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Tegen half tien vanmorgen vertoon de het grote schip van de parochie kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef hetzelfde beeld van gisteren: ook op deze tweede dag van het jaar Iijks ziekentriduum ontstond hier weer een wit veld van bedden met zieken; mensen, die baden, luisterden en toekeken. De organisatie liep we derom perfect en geruisloos. De auto's buiten, ditmaal onder een grijze he mel, reden af en aan; de brancardiers en voortrekkers deden hun werk en in de kerk schikten de zusters de kus sens onder de hoofden van hun pa tiënten. In de stemmige sfeer, ver hoogd door het door de gebrandschil derde vensters van de kerk gezeefde licht, dat in een blauwe gloed over de ziekbedden streek, sprak pastoor J. A. van Kleef de ziekenzegen uit en besprenkelde vervolgens de zieken stuk voor stuk met wijwater. Vóór het oogaltaar was voor deze uitzonderlijke gelegenheid een altaar tafel geplaatst, waaraan pastoor G. M. J. Lohuis o.f.m.. een stille H. Mis opdroeg met het gezicht naar de ken, zodat deze de handelingen aan het altaar duidelijker dan ooit konden volgen. Pater Paternus de Rooy o.f.m., die ook de predikatie hield, gaf vanaf de preekstoel een uitleg van de H. Mis, die door de zieken en bejaarden met de grootste aandacht werd gevolgd. In zijn preek benadrukte pater De Rooy de betekenis van het Misoffer, speciaal voor de zieke. „Hoort men wel eens mensen klagen, dat hun le ven weinig of geen geluk kent, dat niets hen meevalt, bij Jesus is, men selijkerwijs gesproken, alles tegen gevallen. Door elke bladzijde van de geschiedenis van zijn kort menselijk leven hier op aarde loopt een rode streep, van bloed en van offer. Want waarlijk, erger dan lichamelijke pijn is het, als telkens op je hart wordt ge trapt." Sprekend over het kruis van de zie ke, zeide pater De Rooy, dat in ieder mens een afkeer leeft van dit kruis en een heimwee naar het verloren aards paradijs, maar toch kan men slechts de glorie bereiken langs de weg van het kruis. Pater De Rooy gaf de zieken de manier aan waarop zij bij het offer v.an Christus geestelijk aanwezig kunnen zijn ook al kunnen zij lichamelijk niet in de kerk komen. Elke dag weer gaat Christus in zijn Misoffer ons voor op de weg van Bethlehem naar Calvarië „Ga met hem mee; houd u vast aan die be bloede Man en geef u onvoorwaar delijk aan hem over". „Wie mijn leer ling wil zijn, hij volge mij na." „Klink uw kruis vast aan het Zijne, dan wordt uw kruis waardevol voor de verlossing van de wereld. Ga mee lopen in die grote kruisprocessie, iedere dag, in de geest. Dan ontvangt u Christus' offerkracht om uw eigen kruis te aanvaarder en te dragen". Omstreeks twaalf uur werd aan de zieken in de kerk de ziekenzegen ge geven door handoplegging. In ver band met de plechtige sluiting van het triduum morgen, waarbij mgr. M. A. Jansen het Lof zal celebreren, Eindexamens R.K. Lyceum „St Bonaven- tura", Leiden Aan het R.K. Lyceum „St. Bona- ventura" te Leiden slaagden voor het eind-examen Gymnasium: Diploma A: L. Berg, Noordwijker- hout; C. Doove, Leiden; F. de Graaf, Lisse; C. Janson, Wassenaar; A. Lin- nartz, Voorburg; J. v. d. Oever, Sche- veningen; L. Pennings, Koudekerk; L. Uljee, Oud-Ade; P. v. d. Voort, Oegstgeest. Afgewezen één kandidaat. Diploma B: Th. Hoogeboom, Leider dorp; P. de Jong, Hazerswoude; W. Koelemij, Den Haag; C. v. d. Koogh, Noordwijk; H. Lagas, Leiden; H. v. d. Lans, Voorhout; W. v. d. Meel, Lei den; N. v. d. Poel, Zoeterwoude; A. v. d. Putten, Wassenaar; H. Scheerder, Alphen a. d. Rijn: J. Zuydervliet, Nieuwkoop; F. Zwartje, Koudekerk. Afgewezen geen. werd ons verzocht erop te wijzen, dat de kerk uitsluitend toegankelijk is voor bezitters van de speciale toe gangskaart. WOENSDAGMIDDAG Nadat rond het middaguur de zie kenzegen was gegeven, werd de eer ste dag van het ziekentriduum te Leiden voortgezet met een plechtig Lof, dat werd gecelebreerd door pas toor J. A. van Kleef, die geassisteerd werd door kapelaan G. Lemmers en H. de Jong. Evenals des morgens was ook thans de predikant weer pater Paternus de Rooy o.f.m., die zeide dat volwassen mensen zo zeer op kin deren kunnen lijken als ze trachten achter de zin van de dingen te gera ken. De apostelen, Christus' naaste medewerkers, begrepen er ook niets van toen ze vroegen wat toch de nnr. zaak was van het blind geboren wor den van iemand, die bij Jezus werd gebracht, was het de zonde van zijn ouders? De Zaligmaker gaf hun ten ant woord, dat de man blind was „opdat de werken van God aan hem zouden worden geopenbaard". De predikant zag de zieken als de categorie van mensen aan wie God het duidelijkst zijn werken kan openbaren. Het Leven van Christus is in iedere mens in aanleg aanwezig: de opdracht aan elke Christen is, dat zijn leven op dat van Christus moet gaan lijken. Velen willen wel Hem volgen maar de bruiloft van Cana maar als het naar Calvarië gaat, slaan 2ij een zij weg is. Aan elk ziekbed is God aan het werk. Hij is als een beeldhouwer: hij slaat heel hard en onder zijn ha merslagen wordt in de mens het beeld van Christus gevormd. Spr. stelde de zieken Liduina ten voorbeeld in wie God eveneens zijn smartelijk kunstwerk langzaam vol tooide. Alleen de volledige overgave aan Hem geeft de lijdende mens vre de en maakt hem gelukkig. Na de preek werd het Allerheilig ste in een kleine processie onder de zieken rondgedragen, terwijl het koor het „Rex clementissime" zong. Voor dat vervolgens de plechtigheid be sloten werd, ontvingen de zieken per soonlijk de zegen met het Allerheilig ste. KATWIJK AAN ZEE Woningbouw. Onder architec tuur van arch'tect J. van Tubergen te Noordwijk bouwt de firma Verdoes en Vooys voor rekening van mevr. van Beelen-Vooys een woning aan de Zeeweg. KATWIJK A«N DEN RIJN Bridgen. Bij de in De Roskam door de Bridgeclub gehouden onder linge bridgedrive werden de hoog ste punten behaald door: 1. F. van der ValkJos Parlevliet 45 m.p., 2. Jac. PluimgraaffH. van der Marei 44 m.p., 3. P. BikkersG. Zwart 41 m.p., 4. A. Spruitenburg—H. Smaling 38 m.p., 5. M. HermansP. Strik 37 m.p., 6. Dick ParlevlietS. Visser 35 m.p. Dinsdag 1 juli a.s. begint weer de bekende badgastendrive. Behalve voor badgasten ook toegankelijk voor andere liefhebbers, des avonds om 8 uur in De Roskam. Duivensport. Met 59 oude dui ven hielden de Rhijnmonders een wedvlucht vanaf Chatouroux, afstand 635 km. De uitslagen hiervan waren als volgt: 1. Th. van Essen, 2. C. Kraayënoord, 3. B. Pauw. LEIDSCHENDAM R.K.A.V.V. In de goed bezoch te jaarvergadering van de r.k. Voet balvereniging R.K.A.V.V. heeft de voorzitter, de heer J. Maiburg, in zijn openingswoord een beschouwing gegeven van de prestaties van de di verse elftallen. Spr. was van oordeel dat de tijd gekomen is om aan het bestaan van RKA v V meer bekend heid te gaan geven en dat achtte hij mogelijk door een te organiseren toernooi waaraan de voetbalvereni gingen uit de omtrek kunnen deel nemen en waarvoor de voorzitter persoonlijk een wisselbeker zal uit loven. Dit voorstel werd met applaus der vergadering bekrachtigd waarna se- cretai'is mr M. Laurey de notulen en het jaarverslag uitbracht waarin met voldoening vermeld werd dat RKAVV thans 7 senioren- en ook 7 junioren-elftallen heeft en daarnaast nog 2 pupillen-elftallen. Van de se nioren behaalde het vierde en vijfde elftal het afdelingskampioenschap. De penningmeester, de heer C. Heemskerk, bracht naar voren dat de vereniging over het afgelopen jaar een batig saldo heeft van 488.68. De bestuursverkiezing had tot re sultaat dat herkozen werden de he ren A. van der Hulst, A. Kappetein, A. van Rijn en G. Schuyt en tot nieuw bestuurslid gekozen werd de heer G. Drost De tweede penning meester de heer G. Haagen, zag zich wegens andere werkzaamheden ge noodzaakt zijn bestuursfunctie welke hij gedurende een tiental jaren nauw gezet had vervuld ter beschikking te stellen. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur gemeend heeft de heer Haagen te benoemen tot ere-lid, waarmede de vergadering door uit bundig applaus accoord ging, waarna de heer Haagen het gouden club-in signe in ontvangst mocht nemen. Bij de rondvraag, welke geruime tijd in beslag nam kwam het verzoek naar voren dat het bestuur op gezette tijden preekuur zal houden opdat de elftallen door hun afgevaardigden hun wensen kunnen uiten. NOORDWIJK Gevonden voorwerpen Grote gekl. strandbal, zilver kettinkje, ro de damesportemonnaie, gestreept kinderbadjasje, enige pakken ver micelli, staaf batterij, rood handtas je, baddoek, wit kinderschoentje, bruin lederen tas inh. kleding toilet- art. en zonnebrillen, portemonnaie m. kl. geld, blauw gebreid kinder- jasje, leesbril met hoornen montuur zakmes, bruine portemonnaie met inhoud, herenhandschoen, zwarte portemonnaie met geld en spoor kaartje, damesleesbril, Siamese kat, blauwe dameshandschoen, wit lederen kinderschoentje met riem pje, beige dameshandschoenen, goudklerig armbandje, zijden sjaal, geelfilter, zwartbruine hond, bril in zwart kartonnen koker, zonnebril, rood damesvestje, twee sleutels, bosje sleutels, handdoek en kinder vestje Inlichtingen uitsluitend woensdag en zaterdag tussen 2 en 3 uur n.m. Oude Zeeweg 10. Geboren: Cornelis J. zn van C. P. v. d. Burg en A. J. v. d. Slot; Willem F. zn van J. G. Kernkamp en L. Reedeker; Hendriku A. B. dr van J. G. H. Caspers en M. M. v. d. Put ten; Johannes M. zn van B. H. Bak ker en E. E. Ch. Braun. Ondertrouwd: W. J. Reekers en Th. Willems; A. Plug en M. Smit; A. J. Lancel en M. C. v. d. Ham. Getrouwd: L. J. de Ru en A. Duindam; S. Q. J. v. d. Togt en J. H. Peeters. Overleden: E. A. R. Hollingerus Pijpers 63 jr; A. M. Koch 85 jr wed. van A. Heijnen. NOORDWIJKERHOUT Propaganda-avond van de Mater Amabilisschool Na een succesvol eerste jaar houdt de Mater Amabi lisschool van oord wij kerhout op vrij dag 27 juni in de toneelzaal van de St. Bavostichting een sluitings- en tevens propaganda-avond. Het pro gramma omvat zang en dans door de zang- en dansgroep der school en de opvoering van het toneelstuk „Het Ezelsvel" door de toneelgroep der school. Voor de pauze spreekt mej. G. Overling psych, drs. te Den Haag over het M. A. werk. Ook ge- interesseerden uit de Zilk, Voorhout en Noordwijk zijn op deze avond hartelijk welkom. Personeelsmutatie De heer P. J. M. Booy, klerk ter gemeente-se cretarie afdeling Interne Zaken, is per 1 september a.s. benoemd tot adj.-commies le kl. secretarie der gemeente Weerselo (Ov). Geslaagd De heer F. van den Berg is geslaagd voor de akte van bekwaamheid voor de kleinhandel in voor verbruik bereide tabak. SASSENHEIM CORRESPONDENTSCHAP Het correspondentschap in Sas- senheim komt binnenkort vacant. Gegadigden gelleven zich zo spoe dig mogelijk schriftelijk of persoon lijk (na telefonische -afspraak) in verbinding te stellen met de redac tie (tel. 20015 of 25594). Vereisten zijn: behoorlijke algemene ontwik keling, activiteit en belangstelling voor het plaatselijk nieuws. Vergadering van de Gemeente raad Morgen (vrijdag) vergadert de gemeenteraad om 9 uur in het Gemeentehuis. Aan de agenda wordt het volgende ontleend: Beëdiging waarn. secretaris en waarn. ontvan ger, krediet drainage feestterrein, aangaan van een geldlening, groot 30.000, voorstel huurcompensatie ambtenaren over 2e halfjaar 1958. Restauratie orgel in de Gerefor meerde kerk Het orgel in de ge reformeerde kerk aan de Juliana- laan is gerestaureerd en uitgebreid en zal 11 juli a.s. des avonds om 8 uur in gebruik worden genomen. De werkzaamheden aan het instrument zijn verricht door de fa. E. Leef lang te Apeldoorn. Het gehele orgel telt ongeveer 2600 pijpen. Het is voorzien van 8 koppels, 5 vaste en 2 vrije combinaties. Het heeft een vrij in stelbaar piano pedaal. ST0MPWIJK JAARVERGADERING ST. BOYS Om de leden de gelegenheid te geven op het televisiescherm de strijd BraziliëFrankrijk te kunnen zien, had het bestuur van St. Boys de jaarvergadering wat later ge steld en voorz. Luiten hield bij de opening geen lange toespraak om de vergadering zoveel mogelijk te bespoedigen. Bij de mededelingen werd be- bekendheid gegeven aan de reeds va ge geruchten over 'n komende wed strijd tegen SJZ te Zoeterwoude. Op 6 juli a.s. zal ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van de dekenale parochie te Zoeterwoude op het SJZ-terrein St. Boys tegen SJZ spelen. De bisschop van Rotter dam zal waarschijnlijk de aftrap verrichten en de baten zullen ten goede komen voor de bouw van het seminarie. Op 20 juli komt SJZ te Stompwijk Spelen en des avonds hebben de leden van St. Boys een gezellige avond waarop de toneel vereniging St. Tarclsius zal optre den. Dankbaar voor de door de ge meente toegekende subsidie deelde de voorz. mede, dat indien de goed keuring van G. S. tijdig afkomt, na de harddraverij begonnen zal wor den met het plaatsen van de ver plaatsbare afrastering en het ver beteren van het speelveld. Hierbij is echter de hulp van de leden nood zakelijk en verschillende leden stel den hun vrije tijd hiervoor beschik baar. Penningmeester v. d. Bosch had een batig saldo, wat hoofdzakelijk te danken is aan de toto-opbrengst en het tijdelijk kosteioos beschikbaar stellen van het speelveld door de gemeente. In het jaarverslag, uitge bracht door Adr. Knijnenburg, wer den de resultaten, bereikt door de elftallen nog eens gereleveerd. Het waarbij o.a. ook weer het probleem leiders en grensrechters ter sprake kwam sloot de voorz. de vergade ring na dank te hebben gebracht aan de totocommissie en begunsti gers van de vereniging. VOORSCHOTEN Autotocht Ouden van Dagen. Onder gunstige weersomstandigheden is dit jaarlijkse uitstapje voor de Ouden van Dagen een succestocht ge worden. Met een 62 tal auto's en een equipage van 249 man werd om half een vanaf de Voorstraat gestart. De stoet werd groepen gedeeld om ver keersopstoppingen te voorkomen. Er werd gereden via de Le/idseweg Rijndijk naar Valken-burg, Katwijk, Noordwijk, de Zilk naar Zandvoort aan zee, weer gestopt werd voor de eerste pauze. In twee paviljoens werd aangelegd. In het Karrewiel en in Parnassia. Hier was te genieten van de zee en de duinen. Na dit oponthoud ging de reis verder naar Driehuis— Westerveld en de sluizen van IJmui- den, die gepasseerd werden om over het Noordzeekanaal te komen en dan terug te keren via de Velser tunnel en koers te zetten naar Amsterdam, alwaar op Schiphol plaats genomen werd op de terrassen om uit te zien naar de komende en vertrekkende vliegtuigen. Het was er bijzonder ge zellig en de gasten verdrongen zich voor de glazen ruiten om toch maar iets op te vangen van de altijd druk bezig zijnde werkers op de luchtha ven Schiphol. Langs de Westeinder- plassen ging het naar de nieuwe weg in de richting Rotterdam en zo werd huiswaarts gereden via Leiderdorp, ZoeterwoudeLeidschendam. Dit gaf de toeristen de gelegenheid Voorschoten eens van een bepaalde zijde te zien nl. vanaf de Vlietzijde. Nabij de Gouden Leeuw kwam het ene muziekkorps in de stoet en bij de Rouwkooplaan het andere en zo ging het onder vrolijke muziek stap voets naar de Voorstraat, waar in Het Wapen van Voorschoten van de laat ste pauze genoten kon worden. Tij dens het uitstappen van de bejaarden speelden de beide muziekkorpsen om beurten vrolijke muziek. In Het Wa pen van Voorschoten hield dr. M. v. d. Stoel, de voorzitter van het comité Autotocht Ouden van Dagen een geestige afscheidsspeech. Hij putte nog uit de historie van Voorschoten en schetste in het kort deze mooie tocht. Spr. was practisch de gehele gemeente erkentelijk voor de onder vonden medewerking. In het bijzon der noemde hij burgemeester C. J. v. d. Hoeven en zijn echtgenote, de beide wethouders, de heren en dames auto mobilisten, de helpsters, de midden standers, de beide muziekkorpsen. De heer Muller, de secretaris van het co mité, kreeg een extra pluim. Dit was de man die alles organiseert en die de vele fijne kneepjes kent. Het dank woord van de voorzitter werd door de bejaarden met applaus ondersteund. Het was de heer D. J. Brinks, die na mens de bejaarden het comité dank bracht voor de zeer geslaagde tocht. Met een driewerf hoezee en een luid applaus betuigden de bejaarden hun dank. Auto gekanteld. Gistermiddag reed een auto, bestuurd door P. C. T. uit Leiden, van de Hofweg te Voor schoten de voorrangsweg, de Leidse- weg, op. Een naderende auto, be stuurd door H. E. uit Wassenaar, moest krachtig remmen om een aan rijding te voorkomen. Door deze manoevre raaktr de bestuurder de macht over het stuur kwijt, de auto kantelde en werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. WARMOND ONDERSCHEIDING VOOR L. J. VAN NOORT. De heer L. J. van Noort, onderka- le elftal moest met VTL en St. Ber- pelmeester van de r.-k. Muziekver eniging „St. Matthias" te Warmond, is onderscheiden met de zilveren ere medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De feesten De commissie tot viering van Warmondse feesten is reeds druk doende voorbereidingen te treffen. De jaarlijkse en traditio nele harddraverij zal dit jaar ge houden worden in de Kaagweek en wel op dinsdag 22 juli des namid- nardus beslissingswedstrijden spe len om in de le klas van de LVB te blijven. Na 2 wedstrijden was reeds de beslissing gevallen, doordat de LVB besliste, dat VTL, door een slechter doelgemiddelde dan St. Bernardus, moest degraderen. Het 2e elftal eindigde op de een na laat ste plaats en het 3e en ads. elftal op de 4e plaats van boven. De contri butieachterstand is nog aanmerke lijk en wel zo groot, dat het bestuur zich genoodzaakt heeft gezien maat regelen hiertegen te nemen. In het vervolg zullen spelende leden bij een achterstand van 13 weken ge- roj eerd worden na een schriftelijke herinnering te hebben gekregen en betaling dan nog achterwege blijft. Deze regeling waarvoor reeds 21 le den in aanmerking komen, zal 1 sep tember a.s. ingaan. De bestuursverkiezing had een enigszins verrassend verloop. De drie aftredende bestuursleden A. Luiten, Ant. Knijnenburg en M. v. Rijn hadden zich herkiesbaar ge steld. Tijdens de vergadering werd J. Scholten, ondersteund door tien leden, als candidaat gesteld, zodat een stemming noodzakelijk werd. De heren A. Luiten en M. v. Rijn werden herkozen. J. Scholten kreeg 23 stemmen wat juist voldoende was om 2/3 van de uitgebrachte stemmen te hebben voor verkiezing tot bestuurslid. Ant. Knijnenburg werd dus niet herkozen. Voorz. Luiten bedankte hem voor de vele werkzaamheden door hem sedert de oprichting van de vereni ging verricht en stelde hem een stoffelijke blijk van waardering in het vooruitzicht. In de komende maanden zal de training worden stopgezet en enkele weken voor de aanvang van de com petitie weer worden hervat. De trai ner verzocht de leden tijdig en in tenue aanwezig te willen zijn bij de training. Een oplossing zal nog wor den gezocht voor de training van de lagere en jeugdelftallen. Het vor men van een elftal commissie blijft nog een puzzle. Het bestuur zal ech ter trachten nog een oplossing te vinden vóór de competitie aanvangt. Nu de stencilmachine weer goed functioneert zal getracht worden het clubblad weer regelmatig te doen verschijnen. Na een rondvraag UITVAART VAN Mgr. HANSSEN OVER KRO. De KRO zal de pontificale requiem mis uitzenden die mgr. dr B. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, zaterdag morgen in de kathedraal van Roer mond opdraagt voor de overleden bis schop van Roermond, mgr. dr J. M. J. A. Hanssen. De uitzending begint om 10.50 uur met een reportage van de begrafenk- stoet vanaf het bisschoppelijk paleis naar de kathedraal. zenier Plantinga. De heer J. P. J. Alkemade nam afscheid namens het Genootschap voor de Stille Omgang, de heer W. van Schaick namens de juniorencommisie van Blauw Zwart Mr. B. J. van Horn dankte de kape laan voor zijn werk en belangstelling voor de r.k. sportvereniging Snel en Lenig en kapelaan Smit sprak een af scheidswoord namens de huisgenoten in de pastorie van St. Willibrord. Dr. W. Burgers sprak namens de plaat selijke conferentie van de St. Vincen- tiusvereniging. De patiënten van de St. Jacobus- stichting, die dezer dagen met de nieuwe rector kennis maakten, had den tenslotte iemand afgevaardigd om een geschenk onder couvert aan te bieden, ten teken, dat die eerste kennismaking een bijzonder prettige was geweest! Kapelaan Plantinga sprak een dank woord en nadat pastoor Buys het of ficiële gedeelte gesloten had was er gelegenheid persoonlijk van kapelaan Plantinga afscheid te nemen. Oranjevereniging hield jaarverga dering. De Wassenaarse Oranje vereniging „Koningin Wilhelmina" heeft woensdagavond in café Van der Zalm de jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer W. J. Hoogeveen, die in zijn inlei dend woordje het heengaan herdacht van het oud-bestuurslid en erelid der vereniging, de heer J. Stijnis. Spr. herinnerde aan de viering van de koninginnedag op 30 april j.l. toen er, traditiegetrouw aan alle Wasse naarse schoolkinderen een tractatie kon worden uitgereikt, ondanks het feit, dat de gemeentesubsidie voor dit doel vanwege de bezuinigings maatregelen was geschrapt. Het be stuur heeft n.l. door bijdragen van een aantal ingezetenen, aangevuld met een bedrag uit de eigen kas ÏOOO bijeen gebracht voor een trac tatie, die weliswaar bescheidener was dan in vorige jaren, maar die toch bijzonder gewaardeerd werd. Overwogen wordt voor het volgend jaar een beroep op de leden te doen om ook dan weer we tractatie moge lijk te maken. In het jaarverslag van de 2e secr- taris A. Slot werd herinnerd aan de geslaagde festiviteiten in 1957. Het ledental bedroeg aan het eind van het verslag jaar 1230. Penningmeester H. B. van der Klaauw meldde de vergadering een totaal aan inkomsten van f 13.953.64 en een totaal aan uitgaven van ƒ14.079.25, zodat het jaar werd afge sloten met een nadelig saldo van /125.01. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de heer W. Valkenburg werd herkozen en dat in de plaats van de heren Ad M. C. Stok en mr. M. J_ Broekhuijsen, die zich niet her kiesbaar hadden gesteld benoemd werden de heren ir. J. Steenhuis en A. Scherpenzeel. De voorzitter deed enkele medede lingen over de plannen voor het jaarlijkse zomerfeest. Op zaterdag 2 augustus zal de traditionele sport middag plaats hebben en op woens dag 6 en donderdag 7 augustus volgt het zomerfeest met o.m. wedstrijden voor de jeugd, branweerdemonstra- tie, ringrijderijen, een optocht, een feestterrein met attracties en, wal het aandeel van de middenstand betreft, een wedstrijd in het versie ren van etalages en gevels. Door lekke band over de kop. Op de secundaire weg langs de Rijks straatweg, ter hoogte van het land goed Zuidwijck sloeg gisteren door het springen van de voorband de 50- jarige bromfietser J. L. R. uit Den Haag over de kop. De man liep kneu zingen op aan borst en schouder en nadat dokter Oosterbaan eerste hulp had verleend, per ambulance- dags om 18.45 uur. De volksfeesten i auto naar zijn woning overgebracht op 9 en 10 september. WASSENAAR Hartelijk afscheid van kapelaan Plantinga. Gisteravond is in de to neelzaal van de r.k. huishoudschool in de Kerkstraat een afscheidsavond aangeboden aan kapelaan J. Plan tinga, die, zoals bekend, benoemd is tot rector van de St. Jacobusstich- ting aan de Eikenlaan. Al blijft de kapelaan dus in Wassenaar, het was een echt afscheid, want aan de Eiken laan wacht de kapelaan een nieuwe en omvangrijke taak en alleen daar om zal het hem al niet mogelijk zijn de vele contacten, die in de afgelo pen 5'/i jaar gelegd z|jn, te blijven I onderhouden. Dat de kapelaan zich in de St. Wil- librordparochie en, voorzover het 't verenigingsleven betreft ook daar buiten, ,en bijzondere plaats heeft verworven is op de afscheidsavond wel duidelijk gebleken. Niet alleen uit het grote aantal belangstellenden, dat hem de hand kwam drukken, ook uit de toespraken, die door vertegen woordigers van. allerlei verenigin gen gehouden werden en uit de ge schenken merendeels onder cou vert, die de woorden van afscheid en dankbaarheid vergezelden. Nadat pastoor J. P. Buys een in leidend woord gesporken had, ver tolkte de heer J. P. J. Dekleermae- ker de gevoelens van de sportvereni ging Blauw Zwart jegens haar schei dende adviseur. Mevrouw Engles van der Meer sprak als presidente van het Katholiek Vrouwengilde, de heer Ji Lausberg als voorzitter van de R.K. Middenstandsbond in Was senaar. De heer Ad Hoogeveen schetste in zijn afscheidswoord de bijzonder prettige samenwerking die er in de R.K. Jongeren steeds bestaan heeft tussen bestuur en leden en aalmoe- Promotie. Aan de Rijksuniver siteit te Utrecht is gepromoveerd de heer L. H. S. Kortbeek, alhier, tot doctor in de geneeskunde op het proefschrift getiteld: „De geestelijke stabiliteit, beschouwd onder militai- de omstandigheden." Promotor was prof. dr. H. Rümke. Marktberichten GOUDA 26/6 Kaas Aangevoerd 192 partyen Goudse kaas: le kwali teit per 1.92—2.03; 2e kw. per kg. 1 -861.91; extra per kg 2.042.32. I Handel stug. LEIDSCHENDAM, Groente Platglaskomkommers A 2531; B 2127; C 1921; D 1516; waren huiskomkommers A 25—28; B 22 25; C 1820; kaskomkommers A 27—29; B 23—25; C 19—21; tomaten A 114—117; B 113—116; C 112—114 CC 8286; sla 320460; andijvie 1116; spinazie 24—37; postelein 2931; stambonen 180195; bos- peen 33-^37; blnemki o! A 33—36; B 21—24; C 18—22; tuinbonen 27—30. ROELOFARENDSVEEN, 25 juni Groente. Aardbeien I 2850, idem I 1735 per 2'/a ons. Kropsla 3.00 6.00, Andijvie 8.5010.00, Bloemkool 13.00—32.00, Bospeen 19.00—36.00, Aardappelen 25.00—27.00, Tomaten 68.00—83.00. Augurken 60.00—63.00. Peulen I 60.00—128.00. Idem II 29.00 63.00, Tuinbonen 17.0020.00, Dop erwten 44.00—53.00, Capucijners 45.0055.00 Kassnijbonen 155.00 165.00, Idem stek 95.00—120.00 per 100 kg. TER AAR, 24 juni. Groente. Kassnijbonen 1.351.50, idem B 1.15 1.30, idem stek 0.75—1.00, Peulen 0.761.41, idem B 0.350.75, doppers 0.490.65, capdoppers 0.50—0.65, tuinbonen 0.21—0.26.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3