Ziekentriduum te Leiden bracht ruim 200 zieken in Herensingelkerk bijeen ^NNlS Het spiekende testament Tweede étappe: Ploegentijdrit beroemde geneesmiddelen in I tablet doen wonderen! Chefarine „4" Stationschef Swier nam afscheid van Leiden Nieuwe chef deed z'n intrede Drie dagen inspanning van gezonden voor de geestelijke rust van de zieken WOENSDAG 25 |UNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA LEIDSE-JEUGD-TOUR De ploegentijdrit op de praditige wielerbaan Duinhorst is voor de B- ploegen hot meest succesvol geweest. Vooral de ploeg van plan-Noord heeft hier een geweldig succes ge boekt. De enigste A-rijder in deze ploeg S. Arnoldus reed zich naar de gele trui in het A-klassement. F. v. a. Broek maakte de snelste tijd van de hele avond, 6 min. 55 sec. over tien ronden van 480 mtr. Door deze prestatie klom hij van de achterste plaats hij was de eerste avond gevallen naar de vierde plaats in het B-klassement met een tijd, die zeven en een halve minuut beter is dan de beste A-ploeg. Ook Zoeterwoude-B, waarin G. v. cL Geest nog steeds de groene trui bezit, heeft een betere ploegentijd als de beste A-ploeg. Alle ploegen reden 10 maal de baan van 480 mtr. Daar echter ook de persoonlijke tijd telde, was het voor ploegen met goed geplaatste renners de vraag, welke faktiek er gevolgd moest worden. De Noordwijkse Vrijgezellen gin gen lange tijd in gesloten gelid over de baan en pas in de laatste ronde spurtten zij om de eerste plaats. De B-klasser J. de Ruiter uit deze ploeg won in de tijd van 6 min. 57 sec. met J. Deurman op zijn hielen in 6 min. 58 sec. In de volgende ploeg van Voor schoten zat de gele-truidrager W. v. d. Horst Deze ploeg heeft slechts drie man, waarvan er halverwege de rit nog een afviel door een lekke band. De twee overgebleven renners, waarbij zich met een ronde achter stand ook de derde man op een ge leende fiets aansloot, konden de gele trui echter niet meer redden. W. v. d. Horst reed 7 min. 19 sec. en toen stond reeds vast, dat hij de trui kwijt was. In de derde rit deel A. Klooster- pijn, griep ol „landerig gevoel rorgt een enkel ilet dat U weer me» plezier Uw werk kunt doenl In samenzijn met het personeel Alle werknemers van het station Leiden der Nederlandse Spoorwegen, met uitzondering van enkele loketis- ten. perronopzichters en mensen van „goederenvervoer", zonder wie het treinverkeer niet ongestoord zijn voortgang zou hebben kunnen vin den, waren gistermiddag om vier uur bijeen in het stationskantoor om er de kleine plechtigheid te kunnen bij wonen, waarmee zij afscheid wilden nemen van de stationschef, de lieer A. S. Swier, die overgeplaatst is naar Den Haag. Eerste in de rij van sprekers was de chef plaatskaartenkantoor en plaatsvervangend stationschef, de heer P. Kampen, die de scheidende chef tekende als een man, die goed de leiding kon nemen. Dat was ge bleken in de afgelopen periode van ruim vier en een half jaar, waarin de heer Swier een gemoderniseerd station Leiden heeft zien herrijzen. De heer Swier heeft zich doen ken nen als een voortvarend chef met liefde voor zijn werk, die alles zag en scheen te weten, die zeer veel deed en wie niets teveel was. Hij pakte aan en vergde dat ook van zijn personeel. De heer Kampen wenste ae gaande functionaris veel succes. Adjunct-chef A. Schuring bena drukte, dat het geen sinecure was, waarvoor de heer Swier zich gesteld had gezien. Het station Leiden ziet dagelijks 12.000 reizigers passeren. Bovendien kwamen er vier onder horige stations, 11 overwegen en drie beweegbare bruggen onder zijn be heer, afgezien nog van de automa tische wissels en beveiligingen. Het merendeel van de moeilijkheden, waarvoor de heer Swier zich gesteld had gezien, lagen op het terrein van de personeelszaken, reden waarom hij zich met bijzondere toewijding gaf aan de opleiding van het perso neel, dat hem daarvoor bij deze ge legenheid zijn erkentelijkheid toon de door het aanbieden van een vul penset. Namens de afdeling goederenver voer bood vervolgens de heer K. A. Woltering zijn beste wensen aan, waarna de nestor van de treindienst- geleiders, de heer B. M. van Kuyk, het woord nam. Hij zeide het in de scheidende chef bijzonder op prijs gesteld te hebben, dat deze wel eens De adjunct-chef A. Schuring over handigt de heer Swier een vulpenset, als blijk van waardering namens het gehele personeel. vaderlijk om de hoek was komen kij ken maar dat in de belangstelling en waardering, die hij steeds voor het werk van de treindienstgeleiders aan de dag had gelegd, slechts een sti mulans voelbaar was. Hij dankte daarvoor, mede namens zijn collega's. De heer G. Ph. Weber, sprekend namens de drie samenwerkende or ganisaties, herinnerde eraan, dat de heer Swier zo er al eens moei lijkheden rezen in de gemeenschap van het station, steeds met gevoel zijn medewerking had verleend in de leiding van het „klein overleg". Ook de voorzitter van de ontspannings vereniging O.N.S., de heer W. Steen bergen, memoreerde de menselijke houding, die de chef als „werkend lid" van de vereniging t.a.v. het per soneel tentoon had gespreid. In zijn antwoord aan de sprekers, zeide d$ vertrekkende stationschef, dat hij zich in de afgelopen vier en een half jaar dikwijls voor proble men had geplaatst gezien, die bui tenstaanders niet kunnen begrijpen. Een stationschef staat dikwijls tus sen twee vuren in. Een ordelijk ver loop van het werk op het station is z.i. alléén mogelijk geweest door een wederzijdse waardering van de be langen van het spoor en hij dankte daarom het personeel zonder uit zondering voor zijn correcte houding. Hij verzocht ten slotte allen, ook bij de nieuwe chef, de heer F. J. Zim- mer, steeds hun uiterste best te blij ven doen. man zijn uiterste best om alleen de trui te bemachtigen. Zijn ploegmaats konden zijn straffe tempo niet vol gen. Hij maakte een prachtige tijd van 7 min. precies, maar dit was toch niet voldoende. De andere A-ploegen haalden deze tijden geen van allen. Bij de B-ploegen ging het in stij gende lijn. F. Leemans was met 7 min. 10 sec. de snelste van Leven daal B. De groene trui G. v. d. Geest van Zoeterwoude B lew am in 7 min. pre cies rond, waardoor hij ook morgen de trui nog mag houden. De explosie van Plan-Noord B was echte van overwegende betekenis. Elkaar prachtig aflossend, gingen zij in recordtijd over de baan. Pas in de laatste twee ronden konden er twee het tempo niet meer volgen. F. v. d. Broek maakte met 6 min. 55 sec. de snelste tijd gevolgd door de in deze ploeg rijdende A-klasser S. Ar noldus, die hiermee de gele trui ver overde. Dagklassementen Persoonlijk A: 1. en 2. S. Arnoldus en J. Deurman 6 m. 58 sec., 3. N. Kloosterman 7 m., 4. W. v. d. Zeijden 7 m. 9 s., 5. W. v. d. Horst 7 m. 19 s., 6. R. Braggaar 7 m. 20 s., 7. W. Zaal berg 7 m. 24 s. Ploegen A: 1. Vrijgezellen 20 m. 45 sec., 2. Levendaal A 21 m. 33 s., 3. Leidse Hout 22 m. 25 s., 4. Zoeterwou de 22 m. 33 s., 5. Voorschoten 22 m., 54 s., 6. Lage Mors 24 m., 43 s. Persoonlijk B: 1. F. v. d. Broek 6 m. 55 sec., 2. J. de Ruiter 6 m. 57 s., 3. F. Brittijn 6 m. 59 s., 4. G. v. d. Geest 7 m,, 5. F. Leemans 7 m. 10 s., 6. F. Hooites 7 m. 10 s., 7. K. Janmaat 7 m. 15 sec. Ploegen B: 1. Plan Noord 20 m. 12 sec., 2. Zoeterwoude 21 m. 32 sec., 3. Levendaal 22 m. 20 sec. Algemeen klassementen. Persoonlijk A.: 1. Arnoldus 31 m. 22 sec., 2. J. Deurman 31 m. 35 s., 3. W. v. d. Horst 32 m. 21 s., 4. A. Klooster man 32 m. 32 s., 5. W. v. d. Zeijden 33 m. 11 s., 6. R. Braggaar 33 m. 22 s., 7. W. Zaalberg 33 m. 26 s. Ploegen A.: 1. Vrijgezellen 1 uur 33 m. 21 sec; 2. Levendaal 1 uur 39 m., 24 sec.; 3. Voorschoten 1 uur 40 m.; 4. Leidse Hout 1 uur 40 m. 31 sec.; 5. Zoeterwoude 1 uur 40 m. 39 sec.; 6. Lage Mors 1 uur 42 m. 49 sec. Persoonlijk B.: 1. G. v. d. Geest 31 m. 50 sec.; 2. F. Brittijn 32 m. 19 sec.; 3. J. de Ruiter 32 m. 29 sec.; 4. F. v. d. Broek 32 m. 55 sec.; 5. F. Hooites 33 m.; 6. Jac. Turk 33 m. 07 gec.; 7. K. Janmaat 33 m. 08 sec. Ploegen B: 1. Plan Noord 1 uur 33 m. 57 sec.; 2. Zoeterwoude B 1 uur 38 m., 05 sec.; 3. Levendaal B 1 uur 39 m. 50 sec. VERKOOP VAN INDUSTRIETER REIN AAN DE TREKVLIETWEG. In verband met de bouw ter plaat se van een bedrijfsgebouw, omvatten de zowel de technische afdeling, de drukkerij, als de verkoop-afdelingen, de uitgeverij en de boekhandel, heeft de N.V. boekhandel en drukkerij, voorheen E. J. Brill, gevestigd alhier, verzocht van de gemeente te mogen kopen een perceel industrieterrein, groot 5070 m2 gelegen aan de Trek- vlietweg. B. en w. merken hierbij op, dat de aan de noord-westzijde van het terrein geprojecteerde weg te zijner tijd zal worden aangelegd. Vanmorgen werd op een korte, in tieme bijeenkomst van het bijna vol tallige personeel de nieuwe stations chef van Leiden, de heer F. J. Zim- mer, zijn functie binnengeleid door de waarnemend inspectie-beheerder te Rotterdam, mr J. K. J. Muller. Mr Muller zeide in een toes; aak tot de heer Zimmer en de personeelsleden, dat de heer Zimmer wel spoedig zou merken, wat Leiden feitelijk voor een stad is, vooral als hij 3 oktober van nabij meemaakt. Spr. hoopte, dat de nieuwe chef, die alle rangen doorlopen heeft en dus zeker geschikt is voor dit werk, de goede teamgeest, welke er bij het N.S.-personeel te Leiden heerst, nog verder zou aankweken en op een ho ger plan brengen. Als een „cri de coeur" moest het mr Muller van het hart, dat ook in Leiden de overwegen zorgen baren; alle waakzaamheid blijft hier gebo den en spr. verwachtte, dat met me dewerking van allen de daar heer sende euvels de kop ingedrukt zou den worden. Hij deed tenslotte een beroep op het personeel, de heer Zimmer alle steun te geven; ditzelf de zal men ook van de heer Zimmer kunnen verwachten. De heer P. Kampen, chef plaats- kaartankantoor en plaatsvervangend stationschef, zegde de nieuwe be heerder alle nodige steun toe en hoopte verder op begrip bij even tuele moeilijkheden van het perso neel. De heren A. Schuring, onder chef, die namens de buitendienst sprak, en P. M. de Joode, namens de drie organisaties, uitten zich in de zelfde geest. In zijn dankwoord voor de sympathieke woorden tot hem gericht, zeide heer Zimmer te hopen op een prettige tijd samen. Zijner zijds zal hij altijd open staan voor iedereen, die steun en advies van hem verwachtte. Hierna ging men weer over tot de orde van de dag. Eerste paal voor studentenhuis Prof. mr. P. W. Kamphuisen, voor zitter van de centrale stichting Leidse studentenhuisvesting, zal op maandag 7 juli, 's middags te 16.00 uur de eerste paal slaan voor een huis ten behoeve van 222 studenten aan de Haagweg te Leiden. Dit huis wordt gebouwd op de hoek van de toekomstige Churcilllaan en de Haagweg, in de nabijheid van de mo len van de fa. Noordman. Ruim tweehonderd zieken en invaliden uit Leiden en de verre omgeving zijn hedenmorgen naar de parochiekerk van O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jozef getogen om er deel te nemen aan het jaarlijkse ziekentriduum, dat deze keer een zeer bijzonder karakter draagt, waar de bisschop van Rot terdam, mgr M. A. Jansen heeft toegezegd, het sluitingslof te zullen cele breren. Het moet een blijde dag zijn voor hen, die op het ziekbed gelegen geneigd zijn, de dagen aaneen te rijgen tot een grauwe slinger omdat de tijd zijn waarde dreigt te verliezen en menigeen zal getroffen zijn door het feestelijk klokgebeier en de stralende zon, die de zieken bij aankomst aan de kerk verwelkomden. Het triduum werd geopend met een plechtige H. Mis, opgedragen door pastoor J. Th. van Bemmelen van de II. Laurentiusparochie te Voorschoten, die geassisteerd werd door kapelaan J. van Adrichem dia ken en kapelaan H. de Jong, sub diaken. De blijdschap van deze bijzondere dag whs ook het onderwerp van de preek, die gehouden werd door pa ter Paternus de Rooy o.f.m. Deze wees op de rijkdom van het Evan gelie, dat ons Jezus leert kennen als Gods' zoon, die liefde en zorg heeft voor de tobbers en die interesse toont voor iedere mens apart. Het is niet uitsluitend de wil geweest van de zieken, die hen aan dit triduum heeft doen deelnemen, het is meer Gods Voorzienigheid geweest, die hen in de St. Jozefkerk bijeen heeft ge bracht omdat Jezus hen wil ontmoe ten. Pater De Rooy zeide, de zieken te willen doordringen dat Jezus de zie ken deze dagen met zijn oneindige goedheid omringd en bij hen is. Hij bezwoer hen, dit te durven geloven. Indien de zieken dit geloof niet zul len bezitten, dan zal hun het triduum niets zeggen. Daarom verzocht de predikant de zieken, Jezus te willen vragen om vermeerdering van geloof en te willen bidden voor elkaar. Voordat de H. Mis een aanvang nam hadden de deelnemers aan het ziekentriduum de ziekenzegen ont vangen van pastoor J. A. van Kleef, die hen in de kerk verwelkomde en hen aanried, zich niet te zeer in te spannen. Ook herdacht hij in enkele woorden, de zieken en de leden van het comité Ziekentriduum, die in het afgelopen jaar zijn overleden. Tot hun intentie werd ook de H. Mis op gedragen. In goede handen Als ieder jaar was ook thans weer een bewonderenswaardige organisatie nodig om allen, die zich voor deel name aan het triduum hadden opge geven, tijdig van hun woning naar de kerk te brengen en hen daar drie dagen lang te verzorgen. Deze or ganisatie groeit nog steeds, daar het aantal deelnemers nog ieder jaar toeneemt. Reeds meer dan dertig jaar komen de zieken in Leiden bij een en in die jaren heeft het comité de beschikking gekregen over een grote hoeveelheid eigen materiaal, die men evenwel in de afgelopen oorlogsjaren geheel is kwijtgeraakt, zodat men daarna weer opnieuw moest beginnen. Het spreekt vanzelf dat het comité alle werkzaamheden op de achtergrond niet alleen afkan en daarom heeft het de beschikking over een groot aantal helpers en do nateurs. Het meest spectaculaire omdat het ,,aan de weg" geschiedt is wel het transport van de zieken. Dat wa ren er dit jaar 215, afkomstig uit 19 gemeenten, die van huis werden ge haald door drie ambulance-auto's, die jaarlijks door het Roode Kruis in Den Haag ter beschikking worden gesteld, en door drie wagens van de Gebrs. de Jong te Leiden, alsmede door 25 particuliere auto's uit Leiden en een groot aantal uit de omgeving. Daarbij zijn negen brancardiers van het Roode Kruis en zes van het Leidse transportbedrijf, die assisten- Het waren niet alleen de gerouti neerde brancardiers van het Roode Kruis, die zieken de kerk binnen droegen tie ontvangen van nagenoeg de ge hele „St. Paulusstam" van de voor trekkers. Voorts waren voor de verzorging van de zieken 10 religieuzen aanwe zig, afkomstig uit het ziekenhuis aan de Hooigracht en een aantal verpleeg sters, voor een gedeelte wit-gele kruis zusters, uit de omgeving, als mede 12 E.H.B.O.-helpers en help sters. Zangers gevraagd Het comité Ziekentriduum heeft nog de medewerking van zeker veer tig dames, die onder leiding van mevr. A. Bouchier de verzorging van de maaltijden en alle bijkomende werkzaamheden op zich genomen hebben. En die zorgen zijn niet ge ring, als men weet, dat er zich onder de zieken 36 zijn die op dieet leven of die een speciale geneeskundige behandeling nodig hebben. Het parochiële koor, onder lei ding van de directeur, de heer A. Hoogeboom, zong tijdens de H. Mis de twee-stemmige Mis van Perosi. In verband met de komst van mgr Jan sen, op vrijdag 27 juni a.s., verzoekt de heer Hoogeboom de medewerking van de heren zangers te Leiden voor de uitvoering van de gezangen on der de H. Mis en het Lof. Rest ons nog te vermelden, dat de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Jozef aan de Herensingel ge durende het triduum des avonds van 7 tot 8 uur toegankelijk zal zijn voor belangstellenden ter bezichtiging van de versieringen. In die uren zal het Jubilatekoor een uitvoering geven. ook Voortrekkers verleenden vrij willig hun diensten. AANKOOP VAN HET PERCEEL MAREDIJK 159. Het perceel Maredijk 159, omvat tende een grote middenstandswoning, met voor- en achtertuin en 'n schuur, is mede begrepen in het onteigenings plan „brug over de Haarlemmertrek vaart". Met de eigenaar van het bovenbe doelde pand zijn onderhandelingen gevoerd, welk., er toe hebben geleid, dat deze het perceel aan de gemeente te koop heeft aangeboden voor een bedrag van 20.500.welke koop prijs naar mening van b. en w. vol ledig aanvaardbaar is. Aangezien de aankoop geschiedt in het belang van de volkshuisvesting zijn geen regi stratierechten verschuldigd. (103) ei/nor irkt te locoumr or m vtrnmnmBi, in unma in mmii te mn wm m.rmvit vm Tmneu nmutte mmui vevDwiHT CUwenbmndt.msrwiiTvm-^ (dennen/hout om lestaken? i~y Bitk... hout moet... breek nntommm mm Tollw er vuur is, is er sloom, en /olm er sloom is, is er hoop met hopen! a

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6