DUINSTREEK Edel drietal dat een apotheker overviel stond voor de rechter R. Zwoisman WOENSDAG 25 }UNI 1958 DE LEIDSE COUP/.NT PAGINA 3 KATWIJK Marine-voetbalkampioenschap Vrijdag 27 juni a.s. zal om 6 uur des middags op het terrein van Quick Boys te Katwijk a. Zee de finale van de Marine-voetbalkampioenschap pen worden gespeeld tussen de ma riniers uit Doorn en het elftal van de M.L.D. uit Valkenburg. De wed strijd wordt muzikaal opgeluisterd door de M.L.D.-kapel. De beker wordt uitgereikt door de chef-staf commandant Zeemacht Nederland, de commandeur H. Poortman. A.V.O.-collecte. De in deze ge meente gehouden collecte ten bate van de Nederl. Vereniging AVO (zorg voor minder validen) bracht in bei de dorpsdelen in totaal de som op van ƒ700.51. Hooibroei. De brandweer werd gealarmeerd omdat bij de landbou wer A. v. E. aan de Wassenaarseweg gevaar voor hooibroei was ontstaan in zijn hooiberg. Door de brandweer werd de hooiberg leeggehaald waar door gevaar voor brand voorkomen werd. Later deed zich hetzelfde ge val voor bij een tweede hooiberg met hetzelfde resultaat. Duivensport. Met 84 oude duiven hielden „De Rhijnmonders" een wed vlucht vanaf St. Denis, afstand 392 km. De duiven werden gelost om 10 uur met westenwind en bewolkte lucht. Eerstaankomende duif om 15 uur 42 minuten 56 sec., gemiddelde snelheid 1143.6 per minuut. De uit- naden tussen de planken, het lino leum spoedig stuk zal gaan. Uit een ingesteld onderzoek is ge bleken, dat de 25 jaren oude vloeren van 4 lokalen van deze kleuterschool zijn uitgesleten en tekenen vertonen van versplintering. Er zijn grote na den tussen de planken van de vloe ren. B. en w. stellen voor de gevraag de medewerking te verlenen. Agenda van gemeenteraadsverga dering. Voor de vergadering van de Raad der gemeente Lisse, te hou den ten gemeentehuize op donderdag 26 juni des avonds 8 uur, vermeldt de agenda o.m.: voorstel tot hernieuwde vaststelling van een verordening, re gelende de toekenning van subsidie aan verenigingen of instellingen voor gezinsverzorging en gezinshulp, werk zaam in de gemeente Lisse; voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig artikel 50 der kleu teronderwijswet voor het veranderen van de vloeren in 2 leslokalen van de kleuterschool van de parochie St. Aga tha; wijziging gemeentebegrotingen 1956, 1957 en 1958; onderzoek geloofs brieven gekozen leden van de ge meenteraad; voorstel inzake verkoop van grond; voorstel inzake aankoop van grond. N00RDWIJK SJC Onder voorzitterschap van de heer A. W. v. d. Holst hield de voetbalvereniging S.J.C. in het Ju venaat haar 38e jaarvergadering. Na een kort welkomstwoord en het le zen der notulen werd mededeling ge slagen waren als volgt: K. Schaap 1, tr" vl™fa tcmovonnnrri 9 d. Q tar- HoDr^cim^ir maakt dat door de KNVB bezwaren Kraayenoord 2, 4, 8. Jac. Heemskerk 5, 6. A. J. Hus 7. Th. van Essen 1, L. van Duyn 10. Ook werd een wed vlucht gehouden met 27 oude duiven vanaf St. Quinten, afstand 275 km. Ze werden gelast om 11 uur met n.w. wind, gemiddelde snelheid 1075.3 per minuut. De uitslagen hiervan waxen A. J. Hus, 6. C. Kraayenoord 2, 10. L. van Duyn 3. K. Noort 4. B. Pauw 5, 7, 8. J. Jungerius 9. Verkoop. In aansluiting en verduidelijking van ons vorig bericht betreffende de verkoop van de pan den Overrijn no's 2, 4, 5 en 6 zij vermeld, dat deze verkoop alleen ge noemde panden met schuren en er ven en tuin betreffen en dus niet de strook grond die parallel loopt met 't Overrijn en eigendom is van de he ren Aanhanen. LISSE Bij beschikking van de minister van Maatschappelijk Werk, is tot standge- komen een nieuwe subsidie-regeling voor de gezinsverzorging en gezins hulp 1958, waardoor de bestaande rijksregelng 1955, met ingang van 1 januari 1958 is komen te vervallen. Een van de belangrijke wijzigingen in deze nieuwe subsidieregeling is, dat de subsidie-percentages voor de gezinsverzorging en de gezinshulp on derscheidenlijk van 25 tot 30 en van 20 tot 25 zijn verhoogd en dat de mo gelijkheid nu ook wordt geopend tot het verlenen van gezinsverzorging en gezinshulp aan bejaarden en chro nisch zieke huisvrouwen, welke ver zorging en hulp niet van tijdelijke aard behoeft te zijn. Hierdoor is het o.a. mede mogelijk gemaakt het werk van overigens bevoegde of bevoegd-verklaarde krachten, die geen gehele dag of slechts enkele uren per week in dienst zijn voor rijkssubsidie in aanmerking te doen komen. Wat de mogelijkheid tot het ver strekken van gemeentelijk subsidie boven de normale percentages betreft, zijn b. en w. van mening, dat, nu het gewone subsidie, zowel voor gezins verzorging als voor gezinshulp in to taal met 10 is verhoogd, de extra subsidiepercentages een overeen komstige verlaging zullen moeten on dergaan en mitsdien voor tijdelijke gezinsverzorging van 25 tot 15 en voor tijdelijke gezinshulp van 20 tot 10 moeten worden verminderd. Aangezien evenwel door de uitbrei ding van de gezinshulp tot de z.g. chronische gevallen (bejaarden en chronisch zieke huisvrouwen) nieu we financiële lasten voor de onderha vige instellingen ontstaan tot dus ver droeg immers de gemeentelijke dienst voor sociale zaken in de kos ten van deze gevallen bij haar rato van percentages van 50 a 75, zoals ook in andere gevallen op grond van de Armenwet menen zij uit billijk heids-oogpunt het extra gemeentelijk subsidie voor deze gezinshulpgevallen te moeten bepalen op 25 daar de instellingen anders verliezen zouden lijden als ook in deze gevallen het extra subsidie-percentage slechts 10 zou bedragen. Zij zouden hierbij ech ter de restrictie willen maken, dat de ze z.g. chronische gevallen slechts voor deze extra hoge gemeentelijke subsidie in aanmerking komen, in dien zij. vooraf aan onze goedkeuring worden onderworpen. VERANDEREN VAN DE VLOEREN IN DE R.K. KLEUTERSCHOOL PAROCHIE VAN DE H. AGATHA. Het bestuur van de R.K. Kleuter school St. Lucia, heeft tot de Raad het vezoek gericht, om, overeenkom stig artikel 50 van de kleuteronder wijswet, de benodigde gelden te mo gen ontvangen voor het veranderen van de vloeren van twee leslokalen. Vorenbedoelde voorziening wordt door het bestuur noodzakelijk geacht, omdat de vloeren voor het spelen dei- kinderen ondoelmatig zijn, omdat zij van hout zijn en splinterig, daarbij duur in onderhoud door gebruik van zeer veel was. B. en w. zijn van mening, dat de door het schoolbestuur voorgestelde voorzieningen de enig juiste zijn, om de bestaande euvelen afdoende op te lossen, en dat elke eenvoudiger voor ziening, b.v. door het aanbrengen van uitsluitend linoleum op de bestaande vloeren, uit een oogpunt van goed be heer is af te raden, aangezien door de ongelijkheid van de vloer en de grote waren ingediend over de afmetingen van het grote speelveld, zodat enkele wijzigingen zullen moeten plaats vinden. De bollenstreekoompetitie is bijna ten einde, waarbij SJC momen teel nog aan de kop staat, alleen Ter Leede kan hoger komen als deze de wedstrijd tegen Teylingen zou win nen. Het jaarverslag van de secre taris wees op de grote samenwerking onderling, waarvan wel het beste bewijs was de totstandkoming van de prachtige afrastering om het grote speelveld, bijna geheel uitgevoerd door de eigen leden. Het overzicht van de afgelopen competitie was be vredigend met als toppunten twee kampioenen, de jun. A en D. Het jaarverslag van de penning meester gaf aan een batig saldo van 385,42, terwijl de begroting werd vastgesteld op 7400.Zowel se cretaris als penningmeester werd dank gebracht. In het bestuur wer den herkozen A. W. v. d. Holst en J. Rozijn, terwijl als voorzitter werd herkozen de heer A. W. v. d. Holst. Door de 2e voorzitter werd de heer v. d. Holst gekomplimenteerd met zijn herverkiezing en tevens met zijn zilveren huwelijksfeest, hetwelk hij kortgeleden heeft gevierd, maar vooral met het feit, dat hij thans 25 jaar zitting heeft gehad in het be stuur van SJC. De elftalcommissie is thans als volgt samengesteld: Th. Hoogervorst voorz., W. v. d. Meer secr., Ant. v. d. Berg, J. de Krook en H. Steenvoor den. In de kascommissie hebben zitting P. Vink, Jac. Roeleveld en H. Groe ne woud. Na een zeer belangrijke rondvraag, waarop het bestuur over enkele besprekingen in de najaars vergadering nog nader zal terugko men, volgde sluiting. N00RDWIJKERH0UT Geboren: Theodora Maria Hele na dr van M. C. Meiland en M. C. C. van den Berg; Clazina Cornelia Hendrica dr van H. P. M. Warmer dam en C. A. Hoogkamer; Petrus Cornelis Maria zn van W. P. van Duin en J. P. M. Alkemade. Ondertrouwd: A. M. M. Schrama en J. M. C. H. Broekhof; J. C. van den Berg en J. E. van Gijlswijk; R. P. Moorman en T G. Kortekaas. Getrouwd: P. W. van den Berg en C. M. Pennings; L. W. M. Vaessen en H. van den Berg. OEGSTGEEST Woningbouw. Onder architectuur van het architectenbureau Prinsen en Den Ouden alhier, worden door de firma Jac. van Riet te Leiden voor eigen rekening 2 villa's gebouwd aan de Hofdijk. SASSENHEIM Feestelijke weekmarkt. Morgen middag te 1 uur zal een feestelijke weekmarkt worden gehouden ter viering van een één-jarig bestaan. De opening zal geschieden door de bur gemeester „De Blauwband". Wedvlucht met oude duiven vanaf St. Denis 397 km. In concours 71 duiven, gelost 10 uur, eerste duif 3.38,37, snelheid 1174 mtr. p. m., laatste duif 5.52,38, snelheid 841 mtr. p. m. L. de Ridder 1, 6, 12, 14 en 16; Th. v. d. Krogt 2 en 17; L. J. Drost 3 en 5; C. Drost 4; P. Krom 7 en 15; J. Plug 8; C. Meeuwissen 9 an 13; W. v. d. Zwart 10 en 18. VOORSCHOTEN Woningbouw. Het bouwen van een landhuis aan de Voorschotense- weg wordt voor eigen rekening uit gevoerd dor de firma Boesveld en Klaassen alhier. WARMOND Postduivenvereniging „Warmond". Wedvlucht Chauny 308 km. De duiven werden gelost 6.30 uur. Aan komst eerste duif 10.24,19 uur, laatste prijsduif 10.40,38 uur. P. Vogelen zang 1; J. de Weerdt 2, 3, 8, 9 en 10; Q. Beugelsdijk 4; J. Roest 5; J. Die mei 6 en 12; J. J. Smeets 7 en 11. Wedvlucht Chateauroux 633 km. duiven gelost 8 uur. aankomst eerste duif 18.00,30 uur. Laatste prijsduif 6.15,40 uur. H. Kortekaas 1; P. Voge lenzang 2, 4 en 13; J. Smeets 3; J. de Na een langdurige zitting heeft Velsens gemeenteraad vrijwel una niem de in de memorie van ant woord op het wetsvoorstel over de IJ-mond voorgestelde wettelijke U- mondraad afgewezen. Hiermee werd voldaan aan het verzoek van Gede puteerde Staten van Noord-Holland en de minister van binnenlandse za ken om een mening uit de gemeen teraad te krijgen aangaande het plan om een supra-regionaal lichaam in te stellen, dat op wettelijke basis zou zijn gegrondvest en dat over een groot aantal problemen inzake een evenwichtige LJ-mondontwikkeling zou krijgen te beslissen. Men ziet meer heil in een gesprek op langere duur tussen de drie IJmondpartners (Velsen, Beverwijk en Heemskerk) om alles op vrijwil lige basis tot overeenstemming te komen. NIEUW BEDRIJFSPAND NEDEL. DROGISTENCOÖPERATIE Het was voor de 450 leden van de Nederlandse Drogistencoöperatie gis teren dubbel feest. Niet alleen stel de staatssecretaris Veldkamp een mo- tiging een feit werd. Het kostte een paar jaar voordat men het zover had, dat daar een gebouw mocht ver rijzen. Spreker noemde de nieuwe vestiging „een stukje in praktijk ge brachte opvoering van produktivi- teit" en een tastbaar bewijs van wat door eendrachtig en vrijwillig sa menwerken van midden- en klein bedrijf te bereiken valt. KORTE golf De Oostduitse minister van we deropbouw, Heinz Winkler, is tijdens zijn vakantie in Bulgarije ernstig ge wond bij een ongeluk aan de Zwarte Zee. Met een speciaal vliegtuig is hij naar Oost-Berlijn overgebracht. Volgens latere berichten zijn bij de ontploffing van vuurwerk te Santo Amaro da Purificacao in Bra zilië, waardoor een hoogspannings leiding op een mensenmenigte is te rechtgekomen, 92 mensen om het leven gekomen. Er zijn 250 gewon den in ziekenhuizen opgenomen. De Russische ex-premier, maar schalk Boelganin heeft het zieken- huis te Moskou, waar hij een opera- dern, nieuw gebouw in Driebergen tie heeft ondergaan, weer verlaten in gebruik, bovendien werd het ko peren jubileum gevierd met een zeer druk bezochte receptie. Het heeft, zoals de heer P. F. M. Nettesheim, voorzitter van de N.D.C mededeelde, nog heel wat voeten in de aarde gehad aleer deze derde ves- Hoewel hij vrijwel geheel beter is, zou hy niet meer in staat zijn op te treden als president van de Russi sche staatsbank. Hij schijnt naar de Kaukasus te zijn vertrokken, waar hij belast wordt met de leiding van een groep industrieën. Na nachtelijke schietpartij „Geen ernstige gevolgen" De rechtbank te Amsterdam heeft gistermiddag de mislukte roofoverval op een apotheker aan de Kamerlingh Onnesweg te Hilversum behandeld. Terecht stonden de drie daders, een 26-jarige Haarlemmer, die geen vast beroep heeft, een 24-jarige kunst schilder en een 23-jarige fotojourna list, beiden uit Amsterdam. In de nacht van 18 op 19 januari was dit drietal in een gehuurde auto naar Hilversum gereden. Na een langdurige krijgsraad besloten ze een overval te plegen op een apothe ker, die nachtdienst had. De keus viel op een nogal afgele gen apotheek van de 42-jarige Chr J. Verboom aan de Kamerlingh On nesweg. De oudste der drie verdach ten belde aan en toen de apotheker in nachtgewaad de deur had ge opend, vroeg hij wat zuiveringszout en een tube slaaptabletten. Juist wilde de apotheker die hem het ge vraagde verschafte, zijn klant weer uitlaten, toen in de deuropening de twee andere verdachten versohenen, beiden gewapend met een revolver. De apotheker sprong tussen hen door en de kunstschilder schrok daarvan dermate, dat hij het op een lopen zette. Terwijl de apotheker probeerde hem te achtervolgen, loste de achtergebleven fotojournalist twee of drie schoten in de lucht, waarna ook de angstige kunstschil der al rennende, blindelings een schot over zyn schouder afvuurde De kogel doorboorde de étalageruit van een groentezaak. Het drietal wist met de auto te ontkomen. Van daag ter zitting bleek dat de kunst schilder op zeer jeugdige leeftijd tweemaal veroordeeld was. In de gevangenis was gebleken dat hij aan psychische stoornissen leed. Thans wordt hij verpleegd in het gesticht „Duin en Bos" te Castricum. Een psychiater die ter zitting werd ge hoord, bevestigde, wat hij in zijn rapport had neergelegd: dat deze verdachte ontoerekeningsvatbaar moet worden geacht. De rechtbank hield de zaak tegen de kunstschilder echter aan tot woensdag 17 september 14.00 uur, omdat zij een aanvullend psychia trisch rapport noodzakelijk acht. De Haarlemmer, een man die vol gens de rapporten in Tanger een avontuurlijk leven achter de rug heeft, dat niemand tot voorbeeld mag strekken, eiste de Officier van Justitie, ondanks verdachtes blanco strafblad 2Vt jaar gevangenisstraf met aftrek. Ook de foto-journalist over wie in het reclasseringsrapport geschreven werd dat hij als joods kind in moeilijke oorlogstijd verkeerd is op gevoed, wenste de Officier voor lange tijd uit de maatschappij te zien. De vooruitzichten voor deze verdachte waren echter veel gunsti ger. Bovendien heeft de directeur van de jeugdgevangenis verklaard, bereid te zyn hem hier een herop voeding te geven. Daarom eiste de officier 2'/t jaar jeugdgevangenisstraf De raadsman van de Haarlemmer noemde in zijn pleidooi de niet toe rekenbare kunstschilder de leider van het drietal. Volgens pleiter be zat deze verdachte op zijn twee ka meraden een zeer groot geestelijk overwicht. Ilij vroeg de rechtbank nog geen uitspraak te doen maar ook over de fotograaf eerst een psy chiatrisch rapport te laten uitbren gen. De raadsman van de fotojournalist wees evenals de voorgaande pleiter op de niet ernstige gevolgen van de overval. Hij achtte een straf van 2 jaar veel te zwaar en bepleitte dus clementie. Anderzijds vroeg hij op juridische gropden vrijspraak. De uitspraak volgt op woensdag 2 juli a.s. GESLAAGD?! Geeft Uw - zoon of dochter als beloning een VULPEN met de naam er in! De grootste keus, de beste voor lichting en de meest coulante service biedt U alleen de G.WOLFSIAS BREESTR.145 tel: 23Z11 RECHTZAKEN VERNIELING Overeenkomstig de eis veroordeel de de Haagse politierechter een niet verschenen inwoonster van Hazers- woude wegens vernieling van een glasruit tot twintig gulden boete of vier dagen. De verdachte had ver klaard, dat ze de ruit van een woon wagen met een steen had ingegooid, omdat ze uitgescholden werd. De buren zeiden echter, dat het juist de verdachte was, die altijd schold. DE OORVEEG Als oudere mensen zich met kin- dertwislen bemoeien, krijgt de Haagse politierechter vaak het laat ste woord. Zo ook in het geval van oe 32-jarige vrouw uit Alphen a. d. Rijn, die terecht moest staan omdat zij op 20 november 1957 de negenja rige Leendert de G. had mishandeld, nadat ze de woning van het slachtof fertje was binnengedrongen. Het zoontje van verdachte had eerst met de buurkinderen gespeeld en later was er ruzie ontstaan met de kinderen van De G. De verdachte wilde verhaal halen, ging by de bu ren naar binnen en zou daar de jon gen gestompt en geslagen hebben. De verdachte ontkende aanvankelijk in de keuken te zijn geweest, maar later zei ze het niet zo precies meer te weten. Ze erkende de jongen een tik om de oren te hebben gegeven. Overeenkomstig de eis werd de vrouw veroordeeld tot twintig gul den boete of vier dagen. ZWARE STRAFFEN VOOR LEIDENAARS De Haagse politierechter veroor deelde overeenkomstig de eis by verstek de Leidenaar B. tot zes maanden gevangenisstraf en de Leidse perser H. tot veertien dagen. De mannen hadden samen een krat met 24 colaflesjes voor het huis van H. van een wagen gehaald en naar de zolder getransporteerd. Ook had B. alleen een bromfiets gestolen of geheeld. Hij had beweerd de brom mer te hebben gekocht, maar vol gens de rechter klopten zijn verkla ringen niet. Reeds zesmaal was B. veroordeeld. Een reclasseringsambte- naar vertelde ter zitting, dat het een crimineel zwak gezin is. Vermoede lijk zal het worden opgenomen in een gezinsoord. H. was reeds een maal eerder veroordeeld. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH 25 juni. Vee. Op de markt va heden waren aangevoerd 5694 stuks vee, nl. 1664 runderen 134 graskalveren, 675 vette kalveren, 461 nuchtere kalveren, 202 schapen, 14 geiten, 427 lammeren, 51 fokzeugen, 491 slachtvarkens, 20 lo pers 1555 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien 700- 1240, guiste koeien 675975, kalfvaarzen J 7501200, klamvaarzen j 725935, guiste vaar zen 690850; pinken 475690; graskalveren 290440; nuchtere kalveren voor fok- of mestery ƒ75 230, weideschapen 4575, ooyen met lammeren 105165, lammeren 3560, drachtige zeugen 205390, lopers 6273, biggen 4258, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 719 stuks; extra kwaliteit ƒ3.303.45, le kw. 3.10—3.30, 2e kw. 2.85—3.05, 3e kw. 2.602.85, vette stieren 2.853.15, worstkoeien 2.502.65, alles per kg gesl. gew., vette kalveren le kw. 2.653.05, idem 2e kw. 2.252.55, idem 3e kw. 1.95—2.20, nuchtere slachtkalveren 1.451.70, slachtvar kens 1.541.68, slachtzeugen le kw. 1.421.49, slachtzeugen 2e kw. 1.32 1.40, alles per kg lev. gew. Vette schapen 75110, vette lammeren 75100, nuchtere slachtkalveren 47.5072.50, alles per stuk. Overzicht: melk- en kalfkoeien: aanvoer normaal, handel iets leven diger, prijzen staande; guiste koeien: aanvoer normaal, handel rustig, prij- zenp rijshoudend; jongvee: aanvoer gelijk vorige week, handel lui, prij zen prijshoudend; jongvee: aanvoer even minder, handel williger, prijzen stijf duurder. Nuchtere slachtkalveren: aanvoer minder, handel willig, prijzen vast, schapen en lammeren: aanvoer min der, handel iets levendiger, prijzen ruim prijshoudend, fokzeugen: aan voer even ruimer, handel matig, prij zen weinig verandering; lopers en biggen: aanvoer normaal, handel kalm, prijzen niet goedkoper; slacht vee: aanvoer groter, handel iets ge drukt, prijzen iets gedrukt; slacht zeugen: aanvoer groter, handel rede lijk, prijzen gehandhaafd. WOERDEN 25/6 Kaas Aange voerd 170 partijen. Goudse le kwali teit 1.94—2.04, 2e kwaliteit 1.80—1.93 extra 2.25. Handel kalm. WOERDEN 25/6 Lammeren Aangevoerd 53 lammeren 5060. Handel redelijk. 2* Mevr. Schlatmann. Krxmkade 19. Voorschoten vraagt voor de maandag morgen een flinke werk- ster. Tel. K 17172373. 21 Gevraagdarbeiders ook ongeschooldé voor he le of halve dagen, tevens studenten Bloembollenbe- dri.jf J. van Paridon De Kokmeeuw. Noordwiiker- hout. tel. 205. 2* Albert Hei.in vraagt vpor spoedige indiensttre ding een jongeman. Leef tijd 1622 jaar. Goed loon. reiskosten worden ver goed. Aanmelden filiaal Katwijk, Voorstraat 37. (ook 's avonds na 6 uur) 2* In onze nieuwe fabriek hebben wij plaats voor enige jongens en meisjes tot 16 jaar voor het ver vaardigen van chocolade en suikerwerkdozen, Car- tonnage industrie. Uiter stegracht 144. 2" Gevraagd een goed te huis voor een klein fox hondje. half jaar oud. lief bij kinderen. Hogewoerd 2. <5? Te koop of te huur ge vraagd huis met 1 tot 3 ha. weiland. Br. onder no. 9091 bur. v. d. blad. 2" Grammofoonplaten ge vraagd. Oude platen 25 cent per kilo. kopen ook langspeel, 45 toeren en Linguaphone-cursussen Zend briefkaart. Postbox 4010. Rijswijk. Weerdt 5, 7 en 9; N. v. d. Horst 6; Dr. J. Venker 8, 10 en 14; Q. Beugels- dijk 11 en 15; J. Roest 12. Warmondse feesten. De commis sie tot viering van Warmondse fees ten heeft besloten de feesten dit jaar te houden op dinsdag 9 en woensdag 10 september. Voor het eerst zal dit jaar de traditionele harddraverij voor paarden worden gehouden in de Kaagweek en wel op dinsdag 22 juli, des avonds om 18.45 uur precies, zodat de feestelijk heden op 9 en lo september geheel zijn gereserveerd voor de kinder- en volksspelen. WASSENAAR Promotie. Aan de rijksuniversi teit te Utrecht is gepromoveerd de heer L. H. Th. S. Kortbeek tot doctor in de geneeskunde op het proefschrift getiteld: „De geestelijke stabiliteit, beschouwd onder militaire omstan digheden". 2* Dames! Nog voor de vacantie een permanent? Wij permanenten alle svs- temen van 6.50. Wassen watergolven 2.75: model knippen 1.25. Juli en aug. dinsdags gesloten. G. Tes- selhoff, Herenstraat 54, tel. 23711. 21 Spoed vertrek. Bico- wasmachine 85.-: naaima chine. merk Nauman 35.-: sleestofzuiger 125 V. com pleet 30.-: Solex-bromfiets 90.-: Herenfiets compleet met licht enz. 27.50: Phi lips pick-up. 3 snelheden 35.-. Alexanderstraat 7. 2* Piano's vanaf 135.- ook Steinbach piano's: twee clubfauteuils met vier stoelen 95.-: moderne kin derwagen 25.-: bankstel 65.-: tweepers. kaookbpd- stellen 35.-: een-pers. 19.-: riiwielen. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen win kelhuis) 2* Te koop anneeboden: wegens omstandigheden, een goed onderhouden mo torrijwiel merk C.Z. Noordeinde 9 R.A.Veen. ADVERTEREN DOET VERKOPEN Een geriefelijk herenhuis met voor- en achtertuin op eigen grond In het vriendelijke plaatsje Oegstgeest. Van deze herenhuizen zijn er nog enkele te koop. Ligging: in het plan Hofwijck vlak bij de Karei Doorman laan en Piet Heinlaan te Oegstgeest. Indeling: Beg. grond: vestibule, een royale zit-eetkamer met parketvloer; ruime, moderne keuken met ingebouwde koelkast; toilet en kelderkast. Achter het huis: een flinke bergschuur met aparte kolenkast. Verdieping: oudersslaapkamer, kinderslaapkamer, logeerkamer, badkamer en toilet. Zolder: ideale bergruimte Op de koopprijs van 29.000.— af hebben wy desgewenst een ruime hypotheek voor U beschikbaar. Makalaarskanioor voorheen Burgemeester van Karnebeeklaan 2 (voormalig: Laan Copes Cattenburch 2), 's Gravenhage, Telefoon 111895. 2* Jongeman, 15 jr, zoekt dag- of avondwerk in de maanden juli en augustus. Brieven met opgave van verdienste onder no. 9097 bur. v. d. blad. 2" Goudhamsters, pop kanaries. parkieten en marmotten gevraagd. Zend briefkaart, v. d. Waterin- felaan 154. Voorburg, tel. IK 1700—725793. 2* Volkswagen de Luxe 1954 in staat van nieuw. Event, financ. met W.A.- verzekering. Garage Oos terstraat 2c tel. 31493 ach ter Zijlsingel.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3