P Het spiekende testament Op vacantie gaan, maar waarheen Nederlandse bakkers voelen; zich bedreigd Seitcfajie Settcfapje Oude Kurhaus cabaret door brand geteisterd Kortsluiting oorzaak? Onderzoek naar doodsoorzaak VICTORIA erron O— Verwachting I i i I i l I i i i i i i Trefpunt voor jonge mensen DINSDAG 24 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Voor 1001 plak werkjes Parallellisatie brengt broodoorlog De bakkersbedrijven voelen zich bedreigd sinds het kruideniersbedrijf is gaan streven naar verruiming van zyn assortiment met artikelen, zoals bijv. brood, die behoren tot de kern- artikelen van andere branches. De bezorgdheid over deze parallellisatie is nog toegenomen sinds het ontwerp vestigingsbesluit levensmiddelen i< gepubliceerd, waarvan de doorvoe ring. funeste gevolgen kan hebben voor de bakkerij in haar geheel, in het bijzonder voor talloze kleine en middelgrote bakkerij-ondernemingen. Deze woorden sprak de adviseur van de Nederlandse Rooms-Katlho- lieke Middenstandsbond, prof. dr. Ant. A. Ariëns, op een gistermiddag in de Beatrixzaal te Rotterdam ge houden bijeenkomst van de Neder landse Katholieke Bakkerspatroons bond, gewijd aan sanering en paral lellisatie. Bij het in werking treden van ge noemd besluit zou het aantal poten tiële verkoopplaatsen voor brood plotseling met ongeveer 24.000 stij- fen. Geen wonder, aldus spr., dat de akkerij van een dergelijke ontwik keling desastreuze gevolgen ver wacht voor haar bedrijfstak en met alle kracht naar wegen zoekt om deze te voorkomen. Zijn broodoorlogen bij de tegen woordige verhoudingen als een uit zondering te beschouwen, dit is vol gens prof. Ariëns zeker niet te ver wachten na invoering van de paral lellisatie. Er kan een blijvende brood- T.B.C. vorig jaar niet toegenomen De heer Suurhoff, minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid, heeft schriftelijk op vragen van het Eerste Kamerlid, de heer Polak, me degedeeld, dat in 1957 niet meer nieu we TBC-gevallen werden geregis- teerd dan in 1956. De minister deelt in zijn antwoord mede, dat voor zover in het door prof. Kraan op het ziekenhuiscongres ge geven overzicht over de ontwikkeling der tuberculose werd gesteld, dat in 1957 meer nieuwe TBC-gevallen werden geregisteerd dan in 1956, dit overzicht niet juist was en het cor rectie behoeft. Correctie was nodig, omdat in de cijfers waren opgenomen een aantal gevallen van „tuberculose in obser vatie", welke vorm van TBC in 1956 en voorafgaande jaren nooit als actief geval voor de registratie werd opgegeven. Voorts omdat een aantal Honga ren, bij wie actieve TBC was gecon stateerd, doch die niet in het bevol kingsregister zijn opgenomen, omdat zij bestemd waren voor Canada, on der de getelden'voorkwamen. Justitie onderzoekt Klachten tegen Utrechtse recherche De Rijksrecherche stelt, in op dracht van de procureur-generaal bij het Amsterdamse Gerechtshof een onderzoek in naar een klacht tegen leden van de recherche van het po litiekorps te Utrecht. De klacht was afkomstig van een aantal Utrechtse begrafenisonderne mingen, die zich benadeeld adhtten door het feit, dat bepaalde begrafe nisondernemingen in Utrecht door rechercheurs „getipt" zouden wor den omtrent de datum, waarop door de politie in beslag genomen stoffe lijke overschotten zouden worden vrijgegeven voor de begrafenis. Het zou gebleken zijn, dat enkele onder nemingen opmerkelijk vroeg wor den ingelicht over namen en adres sen. Volgens de klagers wordt er op deze wijze al sinds jaren oneerlijke concurrentie gepleegd en zouden re chercheurs, in strijd met hun ambts plicht, provisie ontvangen. oorlog ontstaan, die de ondergang kan betekenen van talijke bakkers bedrijven. Hetzelfde gevaar blijft ontstaan ook al zou de broodverkoop buiten het asortiment van de kruideniers- bedrijven worden gehouden en zou de uitbreiding beperkt blijven tot het algemeen levensmiddelenbedrijf. Alles overziend rijst de vraag, al dus spr., hoe de ingrijpende gevol gen van de parallellisatiebeweging voor de bakkerij kunnen worden voorkomen. Met het instellen van een minimumprijs voor het brood zou zonder twijfel veel gewonnen zijn, mits op een redelijk niveau en aaard gaand met afschaffing van l cadeau- en kortingstelsel. kleefband kleefband bij uw kantoorboekhandelaar Omstreeks zeven uur gisteravond is bij het „lichten" van het stuk „Fin de partié", dat het Thèatre d'Aujourd hui in het kader van het Holland Festival zou spelen, brand uitgebro ken in het Kurhaus-cabaret te Sche veningen. Binnen drie kwartier was het toneel met de zich daarboven bevin dende koepel totaal uitgebrand, waarbij ook de decors van het stuk een prooi van de vlammen werden. De voorstelling kon geen doorgang vinden. Ook de zaal, zowel het meubilair als de wanden werden ernstig ge schroeid en geblakerd. Naar mening van de leiding van de maatschappij Zeebad zal het niet mogelijk zijn, dit seizoen nog het Kurhaus Cabaret, dat in 1863 als onderdeel van het voormalige grootgemeentelijke bad huis werd gebouwd, weer in bedrijf te nemen. Vermoed wordt, dat op de een of andere manier bij het draaien aan lichtknoppen kortsluiting is ontstaan. De brandweer van Den Haag rukte met zeer veel groot materiaal uit en greep het vuur van alle kanten aan. De belangstelling voor de brand was enorm. Tegen kwart over acht kwam vast te staan, dat verder gevaar voor uit breiding van de brand niet meer be stond. Er is een ogenblik nog ge vreesd, dat het gehele dak naar be neden zou komen, omdat het ietwat van dienstplichtig soldaat Minister Staf heeft een onderzoek laten instellen naar de juistheid van de stelling van de heer Van D. te U., dat het overlijden van zijn zoon het gevolg zou zijn geweest van onvol doende verzorging door de militaire geneeskundige dienst. Dit deelt mi nister Staf mede in antwoord op schriftelijke vragen van het Eerste Kamerlid, de heer Polak. Uit het onderzoek is niet gebleken, dat sprake is geweest van onvoldoen de verzorging van de thans over leden militair door de militaire ge neeskundige dienst, aldus de minister. Onderkenning van de ziekte, welke tot de dood van de zoon neeft geleid, is in verband met haar sluipende aard eerst in een gevorderd stadium mo gelijk. Aangezien de symptomen, welke betrokkene in de beginperiode van de ziekte vertoonde, op een ziek- van geheel andere aard wezen, werd hij daarvoor behandeld, tot het moment waarop de werkelijke ziekte werd onderkend. Terstond werd de behandeling ingesteld op deze ziekte, waarbij uiteraard geen moeite of kosten werden gespaard. Het stond echter toen reeds vast, dat ondanks een adaequate behandeling de fatale afloop niet zou kunnen worden af gewend. De heer Van D. te U. heeft bij de Centrale Raad v. Beroep te Utrecht een procedure aanhangig gemaakt ter verkrijging van pensioen of smarte- geld wegens het overlijden op 26 no vember 1956 van zijn zoon, welke eis hij deed steunen op zijn stelling, dat dit overlijden het gevolg zou zijn ge weest van onvoldoende verzorging door de militaire geneeskundige deinst De Centrale Raad van Beroep heeft in zijn uitspraak van 4 juni 1958 de ten aanzien van de pensioenrechten van de heer Van D. genomen afwij zende beschikking bevestigd onder overweging, dat alleen al uit hoofde van de omstandigheid, dat de zoon geen kostwinner of mede-kostwinner voor zijn ouders was, voor de ouders geen pensioenrechten bestaan, ter wijl de raad de heer Van D. in zijn vordering tot toekenning van smarte- geld niet ontvankelijk heeft ver klaard, omdat de raad niet bevoegd is om over zodanig vordering te oor delen. Afsluitdijk na ongeluk versperd Maandagmorgen omstreeks 11.00 uur is op de Afsluitdijk een halve ki lometer voorbij Kornwerderzand, een aanhangtankwagen van de fir- ma Vermeer uit Rotterdam, geladen pijen van Europa heeft een affiche wedstrijd uitgeschreven waaraan in woners van alle Europese landen knnnen deelnemen. I ontzet was door de hitte, doch na in- spectie door de brandweer bleek, dat de muren en het dak het wel zouden houden. De toneelbenodigdheden van het Parijse theatergezelschap zijn in zo verre gespaard, dat de voorstellingen van dinsdag cn woensdag, 24 en 25 joni in het Nieuwe De La Martheater in Amsterdam voortgang zullen kun nen vinden met speciale voorzienin gen voor het decor. Van de zijde van de N. V. exploita tie maatschappij Scheveningen, aan wie het theater behoort, is medege deeld, dat de schade, die door de brand is aangericht, aanzienlijk is. Einde melkconflict te Schiedam De moeilijkheden, die de melkleve ranciers maakten omtrent de be zorging van him waren aan de ga lerijwoningen in de nieuwe' woon wijk ,,Nieuwland" te Schiedam, zul len weldra tot het verleden behoren. De oplossing in het conflict kwam van de zijde van het gemeentebe stuur, dat toestemming gaf aan de Schiedamse melkhandelaren om voor eigen rekening kastjes te plaatsen in trappenhuizen van de betreffen de woningen. In zo'n kastje legt de klant een briefje en de bezorger be antwoordt dat met de bestelling. Op die manier kan de huismoeder haar boodschappen bijna „aan huis" afhalen op elk ogenblik dat haar zelf gelegen komt. Voor hoge woningbouw is nog altijd g afdoende oplossing gevonden. GOEDERENVERVOER PER SPOOR. AFFICHE PRIJSVRAAG Het voorlichtingscentrum van de in de Internationale Spoorweg Unie samenwerkende spoorwegmaatschap met tienduizend liter bier, losge schoten doordat de koppeling brak. De zware tankwagen vernielde een kilometerpaal en kantelde dwars op de weg, waardoor de rijbaan ge heel versperd werd. Personenauto's konden spoedig hun weg vervolgen via het rijwielpad, doch het zwaar dere verkeer moest wachten. Dit kon pas om half vier via de berm verder rijden. Om 8 uur gisteravond was de weg weer geheel vrij, nadat men de tank van het onderstel had losge brand en met behulp van een zware kraanwagen van de Leeuwarder vliegbasis aan de kant had gezet. Per- soonluke ongelukken deden zich niet voor. Er wordt gevraagd een affiche te ontwerpen, dat betrekking heeft op het van huis tot huis vervoer van goe deren per spoor en waarvan de voor stelling van toepassing moet zijn op alle Europese landen. De termijn van inzending sluit op 30 augustus a.s. Een jury zal vóór 10 oktober van dit jaar de winnaars aan wijzen. Aan de wedstrijd zijn ver bonden: een hoofdprijs van 500.000 lires, twee tweede prijzen van 250.000 lires en drie derde prijzen van 100.000 lires. ,102) JJstt1 Ik ben uit dt inrichtint onhrapt tinitu Jomdilik eenezen ben' Ik houd me hier Ti lek om limbiek teen te honden lat me niet. roder zullen eerlik winnen tïk timen htfen mooi QmrMwf mee klunen whvook, mm iRMSin woewm opuoevee Krnmiirr. Het bijna driejarig dochtertje van de heer F. Campman, eigenaar van hotel Campman te Renkum, is gister morgen uit het raam van de tweede verdieping aan de achterzijde van het hotel naar beneden gevallen op een plat en aan de opgelopen ver wondingen overleden. Gistermiddag is op de algemene ïgraafiplaats „Nieuw Valkeveen" te Naarden het stoffelijk overschot van de heer J. E. Boddens Hosang ter aarde besteld, in leven laatstelijk burgemeester van Doetinc'hem en De Tweede Kamerleden Boekho ven en Vrolijk hebben aan de minis ter van Justitie schriftelijk de volgen de vragen gesteld: 1. Kan de minis ter mededelen, of de vroegere com mandant van de parketgroep Rijkspo litie in het Paleis van Justitie te Amsterdam zich schuldig heeft ge maakt aan het opmaken van valse beoordelingsstaten over de staat van dienst van zijn onderschikten? 2. Kan de minister, indien het antwoord op de bovenstaande be vestigend zou moeten luiden, mee delen, welke maatregelen hij denkt te nemen, opdat aan eventuele gedu peerden recht kan worden gedaan? DRINK GEREGELD WATER ECHT BRONWATER HEERLUK VAN SMAAK WAARMEE ANDER WATER NI ET IS TE VERGELIJKEN DENK AAN UW GEZONDHEID (Advertentie) Omstreeks kwart over negen maan dagavond heeft de Haastrechtse poli tie uit de IJssel het lijkje opgehaald van de zevenjarige Adje de Goeij uit Hekendorp. Het jongetje had om streeks een uur 's middags de ouder lijke woning verlaten om naar school van" 1934 tot 1947 (met uitzondering te gaan. Hij was vergezeld van een van de oorlogsjaren) burgemeester van Naarden. Uit Naarden waren o.m. aanwezig de burgemeester, de beide wethou ders en de gemeentesecretaris, als mede vele vrienden en bekenden. Ook de burgemeester van Woubrug- ge woonde de begrafenisplechtigheid bij. ouder broertje, dat nog even bij een tante aan moest en Adje daarvoor bij het Jaagpad alleen verder liet gaan. Toen het jongetje 's avonds niet thuiskwam werd de Haastrechtse po litie gewaarschuwd, die in samenwer king met de Haastrechtse burgerij de LJssel langs het Jaagpad afgdregde en ten slotte het lijkje ophaalde. Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.—24.0 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.5 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Blaasork. 9.00 Voor de - zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Wa- 1terstanden. 9.40 Gram. 10.10 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Kamermuz. 11.30 Metropole-ork. 12.10 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Amus. muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte muz. 13.50 De Barbier van Bagdad, opera. 15.30 Strijkkwartet en klarinet. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Interscholair jeugdtournooi. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Leger des Heilskwartier. 18.15 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 Vrouwenkoor. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Vocaal ens., kamerork. en sol. 21.30 Naar een rechtsorde van de arbeid. Waarom Christelijke actie in het openbare leven? caus. 21.50 Po- litiekapel. 22.15 Geestelijke liederen. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Sportuitsl. 23.20— 24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.1C Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor 'iet platteland. 12.38 Orgel spel. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 13.50 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Volksliedjes en -dai.sen. 16.15 Voor de zieken. 17.00 Vakantietips. 17.50 Regeringsuitz. Rijksdelen Overzee: Het Centrale Ziekenhuis in Hollandia, door Dr. o. S. de Vries. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Dansmuz. 18.50 Act. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Klankb. bij het 75-jarig bestaan v. d. A.N.W.B. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Metropole ork. en soliste. 20.40 Rendez-vous met een on bekende, hoorsp. 22.30 Sopr. en piano. 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 Filmprogr. 23.5024.00 Socialistisch nws. in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA. VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Weekjournaal. KRO: 20.30 Vademecum. 21.00 Wie gelied, TV-spel. Beste John, Je vraagt me in je brief ter loops om een goede tip voor je vacantie. Ik herinner me nu, dat je vorig jaar als een dolle beer naar Parijs bent gepeddeld op je fiets, dat je daar anderhalve dag wat hebt rondgekeken, Eifelto- ren, Louvre, Montmartre en nog zo wat, en dat je toen weer met sneltreinvaart langs de jeugdher bergen bent teruggestoomd. Tja, als je het mij vraagt: ideaal lijkt me dat niet. In de vacantie wil ik mijn vrijheid beleven. En dat doe je beslist niet, als je dit moet zien en dat moet zien en dan moet je dat ook nog meemaken en dat ook nogDat noem ik onvrijheid. In de vacantie moet ik me lekker ontspannen. Zo maar, zonder weerstand je laten trekken door iets goeds. En ik heb beslist niet alles tegelijk no dig. Ten eerste kan dat niet, maar ten tweede heb ik nog een hele eeuwigheid voor jne om van een paradijs genieten waar ik alles nog een graadje beter terug vind. Er ging iemand op stap naar het buitenland, maar voor de grens vond ïiij een heerlijk plekje bos en water, en omdat de vogeltjes er zo plezierig floten, sloeg hij er zijn tentje op en hij bleef daar. Daar zit wat in, vind ik. Je goeie verlangens op je gemak uitvieren, dat lijkt me vacantie hou den. En ik geloof zelfs dat dat ons hoogste doel is in ons leven. Wij we ten alleen vaak niet wat we eigenlijk verlangen. We denken dat vrijheid volkomen ongebondenheid is. Wie nergens aan gebonden wil zijn komt alleen te staan in de kou. Vrijheid is: zonder tegenstand van anderen en spanningen in jezelf je te laten trek ken door 't goede. Maar dan moet je gevoel natuurlijk nog een beetje aan voelen wat inderdaad goed is. Anders zit je na afloop toch nog met de ge bakken peren en .nieuwe spanningen. Ik geloof, dat we al een heel brok van ons leven tot vacantie hebben ge maakt, als we met ons hart een beetje hebben leren voelen hoe goed het voor me is om bijvoorbeeld van men sen te houden en van een Vader in de hemel. Het is zo stom, dat we steeds denken dat dit vreemde opdrachten zijn, waar toevallig een beloning aan vast zit. Heel ons hart verlangt juist daar naar, maar we hebben het nog niet ontdekt. Maar jij zit niet op een preek te wachten. Je wilt tips voor je vacan- ties. Nou, misschien kim je een week gaan vissen in de Nieuwkoopse plas sen. Daar zitten nog purperreigers ook en als je stil bent hoor je God er adem halen. Het moet een gerust ge voel geven om dat te horen. Maar je kunt ook zonder haast natuurlijk een eind gaan trekken. Ik verzeker je al leen, dat je mooiste herinneringen zullen zijn, die waarbij je echt men gen hebt ontmoet, ook al sprak die der misschien Russisch. De mensen zijn het wonderlijkst. Je zult dat ont dekken, als je je hart tenminste een beetje open houdt. Loop dus niet als een show -Amerikaan door de vreem de. In elk vreemd dorp zijn de bewo ners zelf thuis en je zult het meeste plezier hebben als je je bij hen thuis zult willen voelen. Je kan natuurlijk ook een week of zes bij Abbé Pierre in de vodden gaan werken of bij de bouworde of als brancardier in Lour- des. Noem je dat geen vacantie? Dan geloof ik waarachtig, dat je nog niet helemaal vrij bent. Maar tenslotte zijn we allemaal nog maar leerlingen daarin. Misschien is vacantie houden wel een vorm van stage lopen voor de eeuwige vacantie Veel plezier, hè! je Fred HET ZALIGE NIETS DOEN. ik Zo maar eens een dag niksen weet het uit ervaring is een pracht manier van vacantie houden. Ik ben eens gaan vissen in Fries- land's visrijk water en kwam platzak thuis. Geen wonder, *want ik had niet de moeite genomen om aas aan mijn haakje te doen. Ik heb alleen maar genoten van die wijde eenzaamheid om me heen. Het water om een rietstengel bibberde. De zon spatte stuk in duizenden ster retjes op het rimpelend water. Om mij heen de scherpe geur van water planten, kruizemunt en kalmoeswor tels. Stel je voor dat ik nog een vis had gevangen ook. Wat een onnodige drukte. Ik kan het de dichter William Hen ry Da vies helemaal navoelen: What is this life if, full of care,, we have no time to stand and stare. Maak je vrij in de vacantie van al je zorgen en van de plichtplegingen die je omgeving je oplegt en leef al leen maar, want waarlijk: A poor life this if, full of care we have no time to stand and stare, stare. T. S. Er is een onuitputtelijke voorraad vacantie-plezier. Wie de meest-uitge- breide voorpret wil hebben vrage prospectussen aan. Gratis verkrijg baar. Het is de meest-rustige vacan- tiegenieting, die zich denken laat. Lees dan nog eens een min of meer dichterlijk-filosofische beschouwing over het reizen, en je hebt een vol maakte vacantie-vreugde (thuis, in een gemakkelijke stoel). Maar je wil eruit, je wil weg. Waarheen? Doe een goede en verant woorde keus. Hierbij zonder recla me overigens een kleine vinger wijzing. Er bestaat een vacantie dienst van de KA..J. en de V.K.A.J., nationaal- adres: Oorsprongpark 9, Utrecht; dio- cesaan-adres: Haarl. Houttuinen 53, Amsterdam. Verder is er de Neder landse Reisvereniging voor katholie ken, die speciale reizen voor jonge ren organiseert. Adres: Keizersgracht 229, Amsterdam. Hierbij zijn ook: Kampeertrektochten, met vervoer naar het buitenland per autocar. Wie er met de rugzak op uit wil, ook in het eigen land, vrage alle mo gelijke inlichtingen bij de Katholieke Vacantiehuizen en Jeugdherbergen centrale (K.V.C.); adres: Nachtegaal straat 60 bis, Utrecht. Voor een paar gulden is men K.V.C.-lid, en ontvangt o.a. „De Rugzak", het mededelingen blad, dat je op de hoogte houdt van, adressen van katholieke jeugdherber gen. De service, die de K.V.C. geeft, omvat o.m. reducties bij het bezoek van diverse bezienswaardigheden, een bepaalde verzekering op alle trektochten in binnen- en buitenland gedurende het gehele kalenderjaar. Waar misschien minder aan ge dacht wordt is de mogelijkheid van een zeer goede vacantiebesteding, verzorgd door een van de katholieke conferentie-oorden of volkshogescho len. Het zomerprogram van het Gemeen schapsoord „Drakenburgh", Baarn, vlak bij Hilversum in het aan natuur schoon rijke Gooi, biedt interessante mogelijkheden: o.a. gezinsvacantie- welcen (met cultun e avondprogram ma's), week voor liefhebbers ama teurtoneel en declamatie; spel- en re- gielessen, oefeningen en inleidingen: week voor foto-kunst; drie-weekse cursus voor jonge vrouwen, enz. Vol ledige zomerprogramma is verkrijg baar: Landgoed „Drakenburgh", Baarn. Dit is een enkele tip en de hier ver melde instanties kunnen je verder hel pen. Laat het niet op het laatste nip pertje aankomen, want dan heb je kans, dat er een noodoplossing moet gezocht worden, waar je later hart grondige spijt over hebt. Als de voor pret goed is, zal de na-pret nog groter zijn en is je vacantie in alle opzichten !Dit is een perron voor jonge mensen op reis. Mensen met een jong hart zijn altijd vol verwachting en daarom altijd onderweg. Een perronnetje voor reizigers, die elkaar niet voortdurend als vreem den willen passeren om dan aanstonds ook nog in een volgepakte trein met elkaar een eenzame reis te m iken.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6