Leidse Jeugd Tour begon haar Lustrumronde DINSDAG 24 )UNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 „De omgeving" doet haar best Als eerste étappe van de Lustrum ronde van de Leidse Jeugd-Toer was een wegcourse van 18 km. uitgezet. Eerst werden de A-klassers losge laten en 5 minuten daarna gingen ook de B-klassers op weg. Er werd bij beide groepen in zeer hoog tempo gereden. In de A-klasse probeerden W. v. d. Horst, R. Braggaar en A. Klooster man beurtelings er tussenuit te trekken. Iedere poging hiertoe werd echter door het peloton met 'n flinke spurt beantwoord. De gehele groep kwam steeds weer bij elkaar. J. Win ters, wiens ketting een minder goede dag had, haalde tot driemaal toe het peloton weer in. Hij werd hierbij ge assisteerd door zijn ploegmaats. In gesloten colonne kwam het op de finish af. De laatste 500 meter pro beerde J. Deurman van „de Vrijge zellen" weg te komen. W. v. d. Horst van de Voorschotenploeg pakte z'n wiel en vóór het peloton reageerde, lagen zij 10 meter voor. W. van der Horst ging als eerste door de finish, gevolgd door J. Deurman, die nog net voor A. Kloosterman kon blijven. De tijd van de winnaar was 26 min. en 2 sec. De B-klassers reden halverwege de koers met een snelheid van pl.m. 40 km. toen er een band klapte. Vier man reden hierdoor op elkaar in en kregen zo ernstige materiaalpech, dat zij moesten opgeven. De anderen gingen onverstoorbaar verder. Er vormde zich een kop groep van zes man, die beurtelings op kop gingen. Ook besliste de sprint, waarin G. v. d. Geest van de Zoeterwoudse B- ploeg de snelste bleek. Het verschil met de A-klassers was, dat hier geen ander aan zijn wieltje pakte. De B- ploegen waren nog 12 sec. sneller dan de A-klassers. S. Arnoldus werd tweede vóór F. Brittij n. Bij de A-klasse gaf de bonificatie de doorslag voor het ploegenklasse- ment. Hierdoor heeft „Voorschoten" een halve minuut voorsprong op de „Vrijgezellen" uit Noordwijk. De om geving spreekt voorlopig dus een hartig woordje mee. VOETGANGERSOVERSTEEK PLAATS NABIJ DE BLAUWPOORTSBRÜG De Raad heeft in zijn zitting van 4 november j.l. om preadvies in han den van b. en w. gesteld een motie van de leden de heren Drijber, Mees ter, Woudstra en Kortmann, betref fende de situering van de voetgan gersoversteekplaats nabij de Blauw- poortsbrug. Naar aanleiding van deze motie heeft het college aan de Koninklijke Nederlandsche Toeristenbond A.N. W.B. en de Koninklijke Nederland sche Automobielclub K.N.A.C., met mededeling van de terzake gedane suggesties, de vraag voorgelegd, of in de omgeving van de Blauwpoorts- brug een beschermde voetgangers oversteekplaats gewenst is en, zo ja, wat daarvoor de meest geëigende plaats is. Beide organisaties hebben, na een ter plaatse ingesteld onderzoek, in een gezamenlijk schrijven als hun oordeel te kennen gegeven, dat het noodzakelijk is het overstekende voetgangersverkeer op dit punt te beveiligen en dat dit voorshands het ■best kan geschieden door de huidige oversteekplaats op de Prinsessekade als beschermde voetgangersover steekplaats aan te wijzen. Naar de mening van B. en W. wordt met dit schrijven op overtuigende wijze aangetoond, dat de plaats, waar thans de niet beschermde over steekplaats oip de Prinsessekade is gelegen, inderdaad komt. Het ligt dan ook in onze bedoeling tot deze aanwijzing over te gaan. Uiteraard zullen wij de gevolgen van deze maatregel nauwlettend in het oog houden en, wanneer de over steekplaats onvei'hoopt in de prak tijk op dit punt niet mocht blijken te voldoen, deze aanwijzing in na dere overweging nemen. Bij de B-klassers heeft Plan-Noord, die de bekerhouder is, ook nu de leiding gegrepen, maar Zoeterwoude B doet ook haar best. Uitslagen eerste etappe Persoonlijk klassement A; 1. W. v. d. Horst 25 m. 2 sec.; 2. S. Arnoldus 25 m. 20 sec. (dit is een A-klasser uit een B-ploeg); 3. J. Deurman 25 m. 32 sec.; 4. N. Kloosterman 25 m. 47 sec. De rest ex-aequo op 26 m. 2 sec. Persoonlijk klassement B: 1. G. v. d. Geest 24 m. 50 sec.; 2. F. Brittijn 25 m. 35 sec.; 3. F. Hooites, J. Turk en C. Kloosterman 25 m. 50 sec.; 6. J. de Ruiter (dit is een B-klasser uit een A-ploeg) 26 m. 2 sec.; 7/8. S. Westbroek en K. Janmaat 28 m. 53 sec.; de rest 20 m. exaequo. Hedenavond vertrekt de karavaan om 6.30 uur van de molen De Valk naar de wielerbaan Duinhorst. Hier wordt een ploegentijdrit gereden, tevens persoonlijke tijdrit over 10 ronden. Woensdag rijdt de Tour de derde etappe, eveneens op de wielerbaan. Voor supporters een pracht gelegen heid om de jongens eens aan de gang te zien. Ploegenklassement A; 1. Voorscho ten 77 m. 6 sec.; 2. Vrijgezellen 77 m. 36 sec.; 3. Levendaal 77 m. 51 sec.; 4/5 Lage Mors en Zoeterwoude 78 m. 6 sec. Ploegenklassement B: 1. Plan- Noord 76 m. 45 sec.; 2. Zoeterwoude 79 m. 33 sec.; 3. Levendaal 83 m. 50 sec. Restauratie van V.V*S.L,-huis Schouw en plafond uit „De Faam Het bestuur van de bouwcommis sie van de vereniging van Vrouwelij ke Studenten, alhier, heeft b. en w. verzocht te bevorderen, dat een ge meentelijke bijdrage wordt verleend in de kosten van restauratie van het pand Rapenburg 65. Het pand, dat is vermeld op de voorlopige lijst der Nederlandse Monumenten van Ge schiedenis en Kunst. De muren van het pand vertonen zodanige scheuren, dat restauratie noodzakelijk is. Het bestuur der genoemde vereni ging wenst tegelijk met de restaura tie enige voorzieningen te treffen, die nodig zijn geworden in verband met het steeds groeiende ledenaantal. Er is naar gestreefd het rijke interieur met zijn vele stucplafonds intact te laten en de ruimten zo mogelijk be ter te doen uitkomen. De gescheur de gevels zullen hersteld worden met inbrenging van het nodige an- kerwerk. Vervolgens is het de wens van het bestuur, de ramen van de voor- en achtergevel hun 18e eeuw- se roedeverdeling terug te geven. Het restauratieplan is ontworpen door de architect ir J. Kruger te Voorburg. B. en w. kunnen zich, evenals de staatssecretaris van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, met de keuze van de architect, alsmede met het res tauratieplan, verenigen.. Voor geval len als het onderhavige wordt vol gens de staatsecretaris in de regel een rijkssubsidie van 50 pet. ver leend. Naar verwacht kan worden, zal de provinciale bijdrage 15 pet. der restauratiekosten bedragen. Met de Monumentencommissie, wier advies b. en w. ter zake hebben ingewonnen, achten zij het verlenen van een tegemoetkoming van de ge meente in de restauratiekosten ver antwoord. De tegemoetkoming ware te bepalen op 15 pet. van het op 96.396.25 begrote bedrag tot een maximum van 14.459.44 met dien verstande, dat de bijdrage wordt be paald naar de verwerkte bedragen, die voor de berekening van de rijks- en provinciale bijdragen in aanmer king worden genomen. Verder delen b. en w. mede, dat door verbouwing van het winkelpand Hoogstraat 1-2 een zich daarin be vindende schouw, stijl Lodewijk XV, met plafond en lambrizering, aldaar bezwaarlijk waren te handhaven. De eigenaar van het bedoelde winkel pand heeft zich bereid getoond deze onderdelen ten behoeve van de res' tauratie van het WSL-gebouw af te staan en wel zonder enige vergoe ding. In het pand Rapenburg 65 werd een ruimte gevonden, die de ver te afmetingen heeft voor plaatsing van de schouw c.a. De aan de plaat sing verbonden kosten ad 7000,- gaan de draagkracht der vereniging echter te boven, mede in verband met de grote uitgaven, waarvoor het bestuur zich reeds gesteld ziet ten aanzien van de restauratie en de ver bouwing van het verenigingsgebouw. Nadat over de technische, estheti sche en financiële aspecten van ge dachten was gewisseld door de aan nemer en de dienst van gemeente werken, werd overeengekomen de verplaatsing te doen geschieden ir regie door de firma B. en Breede veld, die de verbouwing van het pand Hoogstraat 1-2 verrichtte, on der leiding van genoemde rijks dienst. De staatssecretaris hechtte aan plaatsing van de schouw, het plafond en de lambrizering in het pand Rapenburg 65 en aan de uitvoe ring van dat werk door de genoemde firma nijn goedkeuring en verklaar de zich in beginsel bereid ook in de kosten daarvan een rijkssubsidie te verlenen. De kosten kunnen in de restauratierekening van het pand Rapenburg 65 worden opgenomen. Verwacht kan worden, dat het rijks subsidie en het provinciale subsidie op 50 pet. resp. 15 pet. van ƒ7000.— zullen worden bepaald. De vereni- gnig „Oud Leiden" heeft in de kos ten een bijdrage van 1.250.toe gezegd. De schouw is intussen ge plaatst, terwijl de verdere afwerking, waaronder ook het aanbrengen van het plafond en van de lambrizering, zal geschieden tegelijk met de res tauratie. Gezien het belang, dat bij het be houd van de schouw, het plafond en de lambrizering en bij de plaatsing daarvan in een representatief gebouw voor de stad is betrokken, achten b. en w. het, evenals de Monumenten commissie, verantwoord, dat ook de gemeente een bijdrage in de kosten van de verplaatsing verleent en dat de bijdrage in dit bijzondere geval wordt bepaald op 20 pet. van het op 7.000.geraamde bedrag, tot een maximum van 1400.onder voor waarde, dat het behoud van de schouw c.a. binnen de gemeente wordt gewaarborgd. VAKANTIEREGELING SLIJTERIJEN. De overgrote meerderheid van de in deze gemeente gevestigde slijters in wijnen en gedistilleerde dranken hebben b. en w. verzocht te bevorde ren, dat voor de slijterijen een vakan tieregeling wordt vastgesteld met als vakantieperiode voor dit jaar het tijd vak van 11 tot en met 23 augustus. De desbetreffende organisaties van werknemers en de Leidse Midden stands Centrale hebben tegen inwilli ging van dit verzoek geen bezwaar. Enige houders van cafébedrijven, waarin tevens sterke drank voor ge bruik elders dan ter plaatse wordt verkocht, hebben het verzoek mede ondertekend. Deze zgn. gemengde be drijven vallen ook onder de Winkel sluitingswet 1951, zodat het mogelijks is voor deze inlichtingen een ver plichte vakantieregeling in het leven te roepen. Volgens de jurisprudentie van de Hoge Raad zijn de caféhou ders-slijters echter niet verplicht om gedurende de tijd, dat zij geen dran ken voor gebruik elders dan ter plaat se mogen verkopen, hun lokaliteit ook gesloten te houden voor de uitoefe ning van het cafébedrijf. Het gevolg hiervan is, dat een vakantieregeling voor de caféhouders-sluiters uit so ciaal oogpunt weinig zin heeft. Zij mogen immers hun lokaliteit gedu rende de verplichte vakantieweek ge opend houden voor het tappen van drank. Bovendien is het hierdoor voor politie niet mogelijk voldoende con trole uit te oefenen op de naleving van de vakantieregeling. In verband met het vorenstaande zijn b. en w. van oordeel, dat de va kantieregeling zich dient te beperken tot de winkels, waarin sterke drank uitsluitend voor gebruik elders dan ter plaatse wordt verkocht. Onder de ze winkels vallen uiteraard ook de slijterijen van degenen, die daarnaast in een afzonderlijke lokaliteit een ca fébedrijf hebben gevestigd. De over grote meerderheid van de slijters heeft er geen bezwaar tegen, dat de vakantieregeling uitsluitend op de af zonderlijke slijterijen van toepassing zal zijn. LEIDERDORP Bouw flatgebouw in Doeskwartier Onder architectuur van het ar chitectenbureau A. Verschoor T Bier bouwt de firma H. G. Hendriks tp 's Gravenhage voor eigen reke ning een flatgebouw van 3 woonla gen in het Doeskwartier. Schoolreisje Evenals voorgaan de jaren organiseert de Leiderdorpse Chr. Oranjevereniging wederom een schoolreisje voor de leerlingen van de 6e klas der lagere scholen. Dit jaar wordt het reisje gehouden op maandag 7 juli a.s. De leerlingen die in Leiderdorp op school gaan ontvan gen nadere bijzonderheden via hun onderwijzer. Leiderdorpse kinderen die in Leiden op school gaan en in de 6e klas zitten, kunnen zich voor deelname aanmelden bij het secre tariaat der Oranjevereniging, Hoog- madeseweg 13 (telefoon 21103), op maandag 30 juni a.s. tussen 4 en 6 uur n.m. De deelname is kosteloos. Geboren: Rudolf, zn van J. van Westrienen en G. Jansen; Anna Ma ria, dr van P- P. M. van Hamersveld en W. M. Bos. Ondertrouwd: Jan Molema 27 j. en Jacoba Wilhelmina van Kuilen burg 22 j. Carl Brenninkmeijer 25 j en Gertrudis Alphonsa Maria Ver- schueren 20 j. Getrouwd: Klaas Balten Hendrik Boreman en Johanna Wilhelmina Snel; Jan Weetzql en Willemina An-, tonia Wytske den Hertog. Geboren: Johanna Petronella dr van J. F. S. Straman en E. E. Lub; Leonarda Johanna Maria dr van M. Booms en G. E. van der Krogt; Cor nells zn van L. G. de Mooy en J. M. Rhijnsburger. Ondertrouwd: Petrus Johannes Groot en Maria Cornelis de Jong. Getrouwd: John Robertson tè Bloe- mendaal en Maria Julia Charlotte van Burink. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP K.A.J.-successen te Voorburg. De speel-zelf-dag van de Diocesane K.A.J., zondag j.l. te Voorburg ge houden is voor de Meerburgse K.A.J. niet zonder succes gebleven. Drie eerste prijzen en twee tweede prijzen werden veroverd. En vanzelfspre kend komen deze prijswinnaars a.s. zondag in de finale die in Voorhout op de terreinen van de Bisschoppe lijke Nijverheidsscholen wordt ge houden. Zowel het dames- als het heren volleybal-team wisten zonder verliespunten beslag te leggen op een eerste prijs. Een eerste prijs werd ook in de wacht gesleept door B. Kraan, die een fraaie overwinning boekte op de 3000 m. Voorts behaal de J. Dorlandt bij de dames een tweede prijs op de 200 m. en by het hoogspringen heren wist T. Brouwer eveneens een tweede prijs te ver overen. Wegens tijdgebrek konden de nummers kogelstoten en hoog springen voor dames niet afgewerkt worden. Na loting zullen een zestal dames aangewezen worden die dit gewest a.s. zondag zullen vertegen woordigen. Het lot was Meerburg wel bijzonder gunstig want niet minder dan vijf plaatsen werden bezet door Meerburgers t.w. voor kogelstoten T. Mortier, M. Stuifzand en J. Dor landt. Voor hoogspringen L. de Jong, J. Dorlandt, die dus op beide num mers uitkomt, en nog een Haagse dame. ZOETERWOUDE R.K. T.T.V. P.I.T. '54. Voor de tafeltennissport is het nu een rus tige tijd, waarin men kan bijkomen van de afgelopen competitie en zich langzamerhand weer kan gaan voor bereiden op de nieuwe» Bij PIT '54 zijn echter nog niet alle activiteiten stilgelegd. Dit gebeurt pas in augus tus, wanneer er nóch training nóch wedstrijden zijn. Gedurende de af gelopen weken is er door de junio ren een onderlinge competitie ver speeld, waarin prijzen beschikbaar waren gesteld voor de beste optimale prestatie. Driek v. Veen wist in deze competitie beslag te leggen op de eerste plaats vóór Ton van der Helm Dit leverde hem de individuele pres- tatieprijs op. Leo v. Gent legde be slag op de 2e prestatieprijs. Begin juli zullen de return wedstrijden ge speeld worden tegen Avanti in Ha- zerswoude. Data en 'opstellingen worden nader bekend gemaakt. Tenslotte wijzen wij de leden er op, dat de training deze week niet op donderdag-, maar op vrijdagavond wordt gehouden. In de raad van 16 april 1956 werd inzake de eerste inrichting van de bedrijfstechnische school, medege deeld, dat voor het tweede leerjaar een uitbreiding van de inventaris no dig zal zijn, waarvan de kosten toen werden geraamd op 40.000. Het tweede leerjaar zal thans met ingang van 1 augustus 1958 worden gevormd. Aangezien het aantal leer lingen, dat zich voor deze school heeft aangemeld, aanzienlijk hoger is dan aanvankelijk werd verwacht, zullen enige bouwkundige voorzie ningen moeten worden getroffen om in de huisvesting van de leerling- groepen te kunnen voorzien. Deze bouwkundige voorzieningen betreffen het inrichten van twee theorielokalen als praktijklokalen. De theorielessen zullen in verband j kerk^7 verbreding van de Herenstraat, welke om. op dit punt zeer noodza kelijk is, t.z.t. door een verhuring op lange termijn zou moeten worden opgeschort, zijn b. en w. van mening dat de verhuring aan de heer Schaap thans dient te geschieden van maand tot maand, doch uiterlijk tot 1 mei 1961, waarvan de huurder kennis is gegeven, met de mededeling, dat hij thans reeds naar een ander winkel pand moet uitzien. De huurprijs be draagt, na de laatste huurverhoging per 1 augustus 1957, 59.05 p. maand Agenda Leiden WOENSDAG 25 JUNI. (V) K.A.J. Lezing door pater De Jong. „Ervaringen in Cameroon" Ma ria Gijzensteeg. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- hiermede voor een deel worden ge geven in de hulpschool aan de Ma doerastraat, waarvan 3 lokalen ter beschikking van de bedrijfstechni sche school zullen worden gesteld. De kosten van deze bouwkundige voorzieningen worden geraamd op 15.000.—. Voor de aanschaffing van inven taris ten behoeve van het tweede leerjaar zal naar raming nodig zijn een bedrag van 51.500.Tenge volge van de stijging der prijzen en de toeneming van het aantal leerlin gen is thans een hoger bedrag nodig, dan in 1956 aanvankelijk werd ge raamd. Met het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en an-' dere rijksinstanties is overleg ge pleegd omtrent de voorgenomen plannen. Verwacht wordt, dat deze plannen ongewijzigd zullen worden goedgekeurd, al bestaat er nog de mogelijkheid, dat het thans gevraag de krediet tengevolge van nadere eisen, eventueel door ryksinstanties te stellen, achteraf nog een wijzi ging zal ondergaan, SUBSIDIES INSTELLINGEN VAN WELDADIGHEID Voor het jaar 1958 wordt voorge steld aan de volgende intellingen het bij haar naam vermelde subsidie toe te kennen: 1. Vereniging tot bestrijding der tuberculose 20.000. 2. Vereniging Christelijke Jeugd- hulp 1.200. 3. St. Margarita van Cortonastich- ting 2.000. 4. Protestantse Vereniging voor Gezondheidszorg „Het Groene Kruis" 23.000.—. 5. R. K. Vereniging voor Gezond heidszorg „Het Wit-Gele Kruis" 23.000.—. 6. Stichting Medisch Kleuterdag verblijf „Margriet" een bedrag van 2.50 per dag en per kind f 40.000. 7. Stichting Hervormd Maatschap pelijk Werk ƒ11.500.—. 8. Dr. van Voorthuysenstichting en Cornelius Musiusstichting: a. voor wat betreft de nazorg een bedrag van 12.50 per Leidse oud leerling; b. voor wat betreft de avondver zorging een bedrag van 4.50 per ge geven lesuur, benevens 150.per leidinggevend hoofd van een b.l.o.- school, alsmede twee derden van de zakelijke lasten, naar de verhouding van het aantal Leidse leerlingen tot het totale aantal leerlingen 16.500. 9. Stichting Medisch Opvoedkundig Bureau en Stichting Katholieke Gees telijke Gezondheidszorg ten behoeve van haar medisch opvoedkundig bureau: 30 van de salarissen en sociale lasten van de in dienst zijnde medici, psychologen en maatschappelijke werkers, naar verhouding van het aantal onderzochte en eventueel be handelde Leidse kinderen tot het totale aantal kinderen, alsmede ƒ25 per onderzocht en eventueel behan deld Leids kind 15.000. 10. Vereniging Herstellingsoord „De Leidse Buitenschool" 1.25 per verpleegdag 27.500. 11. Verenigingen tot uitzending van kinderen naar vakantiekolonies 1.25 per kind en per dag 10.000. GELDLENING VOOR TUNNEL BOUW LAMMENSCHANSWEG Van de N.V. Bond voor Neder landsche Gemeenten te 's-Gravenha- ge ontvingen wij een aanbieding voor de verstrekking vc een geldlening ad 200.000,voor de financiering van betalingsverplichtingen, welke in 1958 zullen ontstaan in verband met de bouw van een tunnel onder de spoorbaan LeidenWoerden. Voor de bouw van deze tunnel met bijko mende werken is bij raadsbesluit van 18 juni 1956 een krediet van 1.135.000,beschikb. ar gesteld. Deze lening van ƒ200.000,zal worden aangegaan voor ca. 121-$ jaar, af te lossen in één bedrag op 2 januari 1971, tegen een rente van 5 pe r jaar, halfjaarlijks te vol doen. Op 1 mei j.l. eindigde de ingevolge raadsbeslit van 26 april 1948 met de heer G. Schaap, alhier, voor de tyd van 10 jaren aangegane huurover eenkomst, betreffende het winkel woonhuis Herenstraat 48. Teneinde te voorkomen, dat een uur r „RUITENTIKKERS" ACTIEF „Ruitentikkers" hebben in de af gelopen nanacht de etalageruit van de horlogerie C. J. Verlint aan de Hoofdstraat te Sassenheim ingedrukt waarna ze met medeneming van een aanzienlijk bedrag aan horloges etc benen maakten. De horloger, die od het lawaai afkwam, zag nog juist hoe de daders in een auto sprongen en wegreden. De dactyloscopische dienst van de Rijkspolitie heeft hedenmorgen de etalage op vingerafdrukken onder zocht. Ingezonden door: de heer Van der Krogt. Sporthoflaan 17, Sassenheim. Leidse Postzegelverzamelaars. „Sche pen op postzegels" dia-lezing. De Kleine Burcht, 8 uur nam. DONDERDAG 26 JUNI. K. O.-excursie naar Dr. v. Voort- huyzenschool, Marnixtraat 2 u. nam. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. Strand wandeling. Stationsplein 7 uur nam. VRIJDAG 27 JUNI. R.K. Handelsavondschool „St. Pie- ter". Diploma-uitreiken. Sint Anto- niusclubhuis, 19.30 nan. „Ons Eiland". Opening v. h. nieu we clubhuis. Kortenaerstraat, 8 uur nam. ZATERDAG 28 JUNI. „Stad en Landschap van Zuid-Hol land" 29ste jaarvergadering. Verza melen (voor boottocht naar War mond) Beestenmarkt, 10.15 uur v.m. De avond- en nachtdienst van de apotheken wordt waargenomen door Apotheek Herdingh Blanken, Hoge Woerd 171, telefoon 20502. Die te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tele foon 26274. Laatste Berichten Heeft Kees Pellenaars toen hij nog verbonden was aan de „Locomotief- rij wielfabriek persoonlijk contracten afgesloten met Daan de Groot. Michel Stolker en Leo van der Pluym, die eveneens reeds een contract met deze fabriek hadden? Omdat de „Locomotief" eventueel over deze kwestie een civiele proce dure aanhangig wil maken tegen Pellenaars maar daarvoor eerst zeker heid wil hebben over het bestaan van die persoonlijke contraclen is van daag voor de rechter, mr. R. C. Ley desdorff van de Amsterdamse recht bank. een zogenaamd „enquêtever hoor" gehouden. Om dit verhoor mogelijk te maken was namens de „Locomotief" door de mrs. Kymmell en van Haersolte een request ingediend, waarin de fa briek stelt, dat Pellenaars „door zijn handelwijze op flagrante wijze zijn overeenkomst met de „Locomotief" heeft geschonden". Ter zitting waren aanwezig de heer J. Slisser (in de wieier wereld bekend onder de naam Slesker) van de „Lo comotief" en Pellenaars met hun advocaten als partyen en als getuigen de heren John v. Eek, John Stol en Cor Blekemolen van de sportcom- missie van de K.N.W.U. en de ren ners Daan de Groot, Michel Stolker en Leo v. d. Pluym. Als eerste getuige werd gehoord de heer John van Eek, secretaris van de sporteommissie. Hij vertelde, dat de heer Slisser op april van dit jaar aan de sport eommissie van de K.N.W.U. had ge- Aardappelhandelaar sloeg een dokter Zonder pardon heeft de politie rechter te Amsterdam gisterochtend een 26-jarige aardappelhandelaar veertien dagen gevangenisstraf opge legd wegens „diens vlegelachtig op treden tegen een Amsterdamse huis arts, die bij nacht en ontij voor zie ken gereed staat". Bij een kleine opstopping in de Derde Oosterparkstraat trok de arts met zijn auto langzaam op toen er vraagd of deze commissie er iets aan kon doen, dat de drie genoemde ren ners hun contract met de „Locomo tief" niet nakwamen. Op 16 april heeft de sporteommis sie een vergadering belegd met de drie renners. „Wij hadden de con tracten, die de Groot, Stolker en Van der Pluym met de „Locomotief" heb ben, gezien en meenden, dat ze con tractbreuk pleegden. Wij hebben ge zegd: ga met de „Locomotief" pra ten, want de heer Slisser had ons te voren gezegd, dat hij terwille van de sport liever niet tot een proces wilde overgaan. Toen zeiden de renners, dat zij zich niet gebonden voelden aan de „Locomotief" en dat zij een contract met Pellenaars hadden. Daan de Groot liet van dit contract een uittreksel zien en naar onze me ning, was dit te veel in het voordeel van Pellenaars en te veel in het na deel van de renners. Wij hebben de renners aangeraden het contract aan Pellenaars terug te sturen en hun contract met de „Locomotief", dat tot eind 1958 loopt, na te komen. Daarna zijn jullie toch vrij om te doen wat je wilt", aldus de heer Van Eek. Mr Leydesdorff: „Is U gebleken, dat zij voor een andere fabriek re den? John van Eek: „Ik kan mij niet herinneren, dat het ter sprake is ge komen". Op de vraag van mr Leydesdorff of zij bij de aankomst van de Ronde van Nederland zondag jl. in het Olympisch Stadion opgemerkt had den, dat De Groot, Van der Pluym en Stolker op een Magneetfiets re den, antwoordden de heren Van Eek, Stol en Blekemolen, dat het hun niet was opgevallen. „Wij hebben een veld zien binnenkomen en hebben niet speciaal op bepaalde renners gelet". De verklaring van de heer Van Eek werd bevestigd door de heren Stol en Blekemolen. De laatste voeg de er aan toe, dat Daan de Groot tij dens de bijeenkomst met de sport eommissie gezegd zou hebben, dat hij in 1955 of 1956 een contract met Pellenaars persoonlijk zou hebben gesloten. Voorts zei de heer Blekemolen, dat hij de drie renners dit jaar „gere geld" op Magneetfietsen heeft zien rijden Met name noemde de heer Blekemolen de eerste wedstrijd om het kampioenschap van Nederland op de weg in Valkenburg op 20 april jl. GAAT OOK WAGTMANS PROCEDEREN? Wout Wagtmans heeft het voorne men een proces te voeren tegen de directie van de „Locomotief'-rywiel- fabrieken. Hij meente nog contrac tuele aanspraken te kunnen doen gel den op vergoedingen en premies over 1957, die niet zyn uitgekeerd. Journalist knoeide met paspoort „Deze man verdient een gevoelige straf. Met zijn gedoe ondermijnt hij de waarde van het Nederlandse pas poort in het buitenland", zo heeft vanmorgen de officier van justitie bij de rechtbank te 's-Gravenhage ge zegd in zyn requisitoir tegen de ver- I slaggever Th. B., zonder vaste woon- j plaats. Deze verslaggever, tegen wie de officier van justitie een gevange nisstraf van negen maanden en bevel tot onmiddellijke gevangenneming vorderde, had op 16 maart van het vorige jaar, toen hij in Tanger ver bleef, zijn paspoort vervalst. Zijn paspoort was verlopen cn daarom veranderde B. het jaartal 1957 in 1959. met deze vervalste pas reisde hij door Spanje en Portugal. Th. B. was al viermaal veroordeeld, waar van driemaal omdat hij zijn pas had vervalst. In het voorlichtingsrapport staat onder meer, dat hij een enorme zwerflust heeft. Hij heeft getrokken door Europa, Afrika en Azië. Marktberichten LEIDEN, 24 juni. Vette varkens. Aangevoerd 193 vette varkens. Note ring per kg lev. gew.: zware varkens 1.651.68; lichte varkens 1.69 1.73, slagersvarkens j' 1.72—1.75, zeu gen 1.501.57. Handel redelijk. is ook aangevoerd 1 nuchter ruimte kwam. De naast de wagen} waarvan geen notering, staande chauffeur van een vracht-1 ROTTERDAM, ^4 juni Vee.Aan- auto riep hem iets toe dat hij niet voer 2816 stuks. Weektotaal 4642 verstond. Hij opende zijn raampje en 4 stuks. 250 vette koeien, 693 gebruiks- hoorde toen hoe de man heb uiterst grof aan het uitschelden was. „Ik stopte en stapte uit", vertelde de arts vanochtend. „Ik ging naar vee, 270 vette kalveren, 156 graskal veren, 606 nuchtere kalveren, 71 var kens, 34 biggen, 120 paarden, 9 veu lens, 162 schapen, 429 weide lamme- de man toe deze verdachte en j ren, 16 bokken en geiten, vroeg hem wat dat schelden te be- I Prijzen: vette koeien le kw. 2.95 tekenen had. Meteen begon hij me 3.25; 2e kw. 2.70—2*90; 3e kw. hard in mijn gezicht te slaan. Ik wasj 2.50—2.65; vette kalveren f 2.90— even versuft, maar viel niet, liep te-1 3.05; 2.55—2 85; 2.10—2.55; gras rug naar mijn auto, nam het nummerkalveren 509—450300; nuchtere van de vrachtwagen op en reed naar huis." De verdachte voerde vanoch tend aan geslagen te hebben uit ver weer, hetgeen de politierechter deed opmerken: „Dacht u nu werkelijk dat een dokter, die niets anders doet dan mensen hulp verlenen, iemand op straat gaat afrossen? U hebt zich als een vlegel en als een lummel gedra gen." kalveren 75 -65—55; biggen 58— 4238; slachtpaarden 2.302.10 1.90; schapen 958575; lammeren 1008575; weidelammeren 70 55—45; kalfkoeien 1175—975—850; melkkoeien 1175—975—850; vare koeien 875750680; vaarzen 900 —800—600; pinken 625—500—400. Handel: vette koeien aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen als De verdachte verspeelde tenslotte gisteren; vette kalveren aanvoer ge- zijn laatste kans, toen hij in antwoord op de eis van de officier die veertien dagen gevangenisstraf requireerde prompt riep: „Daar ga ik niet mee ac- coord." „Als je zo begint dan krijg je ze juist," zei de rechter en hij legde de aardappelhan ielaar veertien dagen op. NIEUWBOUW N.Z.H. TE HAARLEM Door de N.V. Spoorwegopbouw te Utrecht is namens de Noord-Zuid- Hollandse Vervoer-Maatschappij te Haarlem, het bouwen van een werk plaats, magazijn en dienstruimten aan de Leidsevaart te Haarlem na on derhandse aanbesteding opgedragen aan de laagste inschrijver de N.V. Het Spoorwegbouwbedrijf te Utrecht! voor 1.339.800. woon, handel vlot, goed prijshoudend; graskalveren aan/oer ruimer, handel kalm, prijzen vooral niet hoger; nuch tere kalveren aanvoer iets minder, handel willig, hoger in prijs; biggen aanvoer klein, handel «-til, prijzen als vorige week., slachtpaarden aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijshou dend; schapen en lammeren aanvoer even kleiner, handel iets williger, niet lager in prijs- weidelammeren aan voer aanmerkelijk korter, handel goed, iets hoger in prijs; melk- en kalfkoeien aanvoer gewoon, handel tamelijk, niet geheel prijshoudend; varekoeien aanvoer matig, handel stil, prijzen iets minder; vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, han del kalm, niet geheel prijshoudend. BODEGRAVEN, Kaas Aanvoer 157 partijen. Prijs I 193—205, II 178 —192, extra 206—225. Handel matig.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3