a Het sprekende Professor Zernike gaf zijn afscheidscollege Natu-raLax „Bernadette" op het toneel Reizen met „Euro-camping" bleken een fata-morgana Dordrecht groeit Aanpassing van militair strafrecht aan Is vocht oorzaak bomensterftc Haarlemse keuring bracht een keur van bijgewassen DINSDAG 17 )UNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Slot van een briljante carrière Prof. dr F. Zernike, die in Novem ber 1953 de nobelprijs voor natuur kunde verwierf, heeft gistermiddag in de aula van de rijksuniversiteit te Groningen zijn afscheidscollege ge houden. Prof. Zernike wordt de vol gende maand zeventig jaar. Gedurende vijf en veertig jaar was hij verbonden aan de universiteit in Groningen: eerst als assistent van de astronoom prof. J. C. Kapteyn, daar na (van 1915 tot 1920) als lector en van 1920 af als hoogleraar in de wis kundige en technische natuurkunde en de theoretische werktuigkunde. Voor de door hem ontwikkelde opti sche fase-contrast-methode en de daarop berustende microscoop, die in de na-oorlogse jaren bekendheid kreeg, kreeg hij de nobelprijs voor natuurkunde in november 1953, en te vens verscheidene binnen- en buiten landse onderscheidingen. In 1950 werd hij benoemd tot erelid van de Royal Microscopical Society. De Rutn- ford-medaille van de Royal Society of London werd hem toegekend in 1952 en de universiteiten var Amster dam en Poitiers benoemden hem res pectievelijk in 1953 en 1955 tot ere doctor. Prof. F. Zernike is in Amsterdam geboren en heeft daar scheikunde ge studeerd. Reeds op jeugdige leeftijd beantwoordde hij wetenschappelijke prijsvragen van de Groningse univer siteit (in 1908) en van de Hollandsche Maatschappij van Wetensohappen (in 1912) welke beide met een gouden medaille werden bekroond. Na zijn afscheidscollege werd prof. Zernike namens de senaat toegespro ken door de waarnemend rector-mag- nificus, prof. jhr dr P. J. van Winter. Voor de faculteit der wis- en natuur kunde sprak de directeur van het na tuurkundig laboratorium, prof. dr H. Brinkman, die tevens namens de Ne derlandse natuurkundigen de aan prof. Zernike opgedragen aflevering Van Nelle bestellen! Adv In Europese samenwerking Kath. werknemers zoeken eigen visie De Europese Gemeenschappelijke Markt erkent en bevordert de sociale belangen in de aangesloten landen. In dit opzicht zijn wij een stap ver der dan bij de Kolen- en Staalge meenschap, die het sociale belang der arbeidenden slechts in dienst stelde van het economisch belang en dit al leen aanwendde voor zover het de economie bevorderde. Dit stelde de Belgische oud-minis ter P. Wigny, voorzitter van de Chris ten-Democratische g^oep in de Euro pese Assemblée vast, hij gaf voor de 200 afgevaardigden van de Int. Fede ratie van Kath. Werkgevers UNLA- PAC, die te Knokke bijeen zijn, een uiteenzetting over de economische vooruitgang en de sociale aspecten. Omtrent de taak van de katholieke ondernemers en werkgevers in de Europese landen zei P. Wigny: „De katholieke werkgevers moeten pro- duktieve opbouwers zijn en er naar streven dat de katholieke patroons in de verschillende landen tot een ge meenschappelijk perspektief zouden komen. Op de tweede dag van het congres heeft prof. Albregts (Nederland) se cretaris-generaal van de Uniapac, als zijn mening uitgesproken dat de eco nomische en sociale orde, aanbevo len door de Europese economische ge meenschap zich in de goede richting zal ontwikkelen, dank zij het uitge sproken christelijk overwicht, in de schoot van deze gemeenschap. Hij wijdde uitvoerig uit over de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie zoals deze thans in Nederland funktioneert en waardoor de andere leden van de E.E.G. -zich op nuttige wijze zouden kunnen inspireren. Friesland leverde Zeeuwse mosselen De Zeeuwse mosselkwekers-vaar tuigen zijn na een verblijf van onge veer zes weken op de Waddenzee waar naar mosselzaad werd gevist, thans alle weer in hun thuishavens teruggekeerd. Met de sluiting van het Groninger wad is de zaad visserij- campagne voorbij. Kon bij de visserij op het Friese wad (eind april tot midden mei) ge sproken worden van een vangst die alle verwachtingen overtrof, de vis serij op het Groninger wad (eind mei tot half juni) heeft niet geheel aan de verwachtingen beantwoord. Grote mosselen, geschikt voor de consumptie, waren bijna niet te vin den. Een voorstel van de mosselhande laren, om de prijzen der mosselen met ƒ1.per ton te verlagen ten koste van de mosselkwekers heeft de goedkeuring van het bedrijfsschap voor visserijprodukten niet kunnen wegdragen. DE ONTSLAGEN BIJ WERKSPOOR Nu, in verband met een omvang rijke terugloop van de onderporte feuille, het ontslag van 300 tot 400 werknemers door de directie van Werkspoor wordt overwogen, wordt naar een reorganisatie van dit bedrijf gestreefd. De regering kan daarom geen stappen bij de directie van Werkspoor ondernemen om dit drei gende ontslag te voorkomen, zo zegt minister Suurhoff, mede namens mi nister Zijletra, in antwoord op schrif telijke vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer De Groot. van het internationale tijdschrift „Physica" aanbood. Voor de oud-leer lingen sprak prof dr C. J. Bouwkamp uit Eindhoven. In het universiteitsgebouw was een kleine expositie van door prof Zerni ke ontwikkelde natuurkundige instru menten opgesteld, die in het nieuwe natuurkundig laboratorium een blij vende plaats zal krijgen. Het afscheidscollege werd door fa milie en belangstellenden, onder wie vele hoogleraren en Nederlandse na tuurkundigen, bijgewoond. Prof. M. Frangon uit Parijs, zelf een vooraan staand opticus, vertegenwoordigde de Franse natuurkundige optische instel lingen. De Nederlandse natuurkundi ge vereniging was vertegenwoordigd door haar voorzitter, prof. dr J. A. Prins uit Delft. Er waren voorts tele grammen uit alle delen van de we reld. In zijn afscheidscollege behandelde prof. dr Zernike voornamelijk de zuurstof met in het bijzonder de fysi sche eigenschappen van dit element, waarbij hij tevens enige historische achtergronden van de natuurkunde besprak. „Bedenk", zo zei prof. Zer nike, „dat men in 1905, toen ik aan de universiteit kwam, aan het bestaan der moleculaire atomen nauwelijks geloof hechtte". Hij nam verder nog aspecten van belangwekkende onder zoekingen onder de loupe, waarvoor hij aan het einde van zijn college een hartelijk applaus in ontvangst mocht nemen. Natuurlijke regelmaat Natu-ralax is géén gewoon laxeer middel. Het zorgt voor het herstel van de natuurlijke functie, maar bo vendien ook voor de natuurlijke regelmaatEen uitkomst bij hard nekkige verstopping, ook voor hen die buitenshuis werken. Flacon i 60 Ubletttn (versterkte werking) tl. 1.3! In opdracht van de speelgroep Limburg heeft Ad Thenaar een toneelspel geschreven over Berna- dette Soubirous, ter gelegenheid van het feit van het eeuwfeest van de verschijningen van Maria te Lourdes. Het stuk zal op 13 Juli a.s. in het in première gebracht worden. Het ligt in de bedoeling het in het ko mend winterseizoen door te spelen. De regie is in handen van de direc teur van de speelgroep Limburg, Ga- briël Beckers, die tevens meespeelt. De rol van Bernadette wordt ge speeld door Tineke Jansen, oud-leer linge van de toneelacademie te Maas tricht. Verder doen mee Diny Kuiper, Thea Eijssen, Jo van de Ven, Sef Nijsten, Michel Odekerken en enkele Van Nelle bestellen! Adv gastspelers en -speelsters. Directeur spoorloos Tot hun schade moesten tientallen mensen ondervinden, dat het reisbu reau Euro-camping in de Van der Spiegelstraat te Den Haag niet borg stond voor de goede vakantie, die het hun in het vooruitzicht had gesteld. De gedupeerden, die trachtten hun geld terug te krijgen, moesten onver richter zake terugkeren, daar de di recteur van het bureau, de heer V. met de noorderzon is vertrokken. De heer V. bleek niet aan zijn ver plichtingen te kunnen voldoen. Men weet dat aanvankelijk aan „gebrek aan zakelijk inzicht" maar door de laatste ontwikkeling komt de zaak in een geheel ander daglicht te staan. Voor opvallend-lage prijzen bood Euro-camping kampeeThuisjes aan in Limburg en in Bad Honnef (Duits land). Eerst wanneer zij op de plaats van hun keuze arriveerden, ontdek ten de vakantiegangers, dat de be loofde huisjes er niet waren. Ze gin gen naar huis terug en eisten bij Eu ro-camping hun geld terug. Van Nelle bestellen! Adv DRIFTKOP SCHOOT MET WINDBUKS OP JONGEN Een 22-jarige inwoner van Haar lem werd gisteren door de politie rechter veroordeeld tot vijftig gul den boete en verbeurdverklaring van zijn windbuks, die vernietigd zal worden. De eis van de Officier was vijf en zeventig gulden boete en vernieti ging van de buks. De veroordeelde had op 16 maart met zijn buks geschoten op een 12- jarige jongen, die met een paar vriendjes sneeuwballen door het openstaande raam naar binnen had gegooid. Verdachte had de kwajon gen toen met zijn windbuks be dreigd en toen dat averechts succes had, had hij geschoten. Verdachte raakte de straatjongen daarbij in de neus, vlak by het oog. BOERDERIJ AFGEBRAND. Door onbekende oorzaak is gister middag op het erf van de familie Tamboer aan de Aardhuisweg te Ud- del een hooiberg in brand geraakt. Vonken van deze hooiberg kwamen terecht op het strodak van de boerde rij die onmiddellijk in lichterlaaie stond. De hooiberg, zowel als de boer derij brandden geheel af. Van het meubilair kon nog een belangrijk deel met hulp van de buren worden ge red. De brandweer stond machteloos. De eigenaar was slechts laag verze kerd. Er zijn zeven personen dakloos geworden. Tanden en sex-appeal op afscheidscollege Gistermiddag heeft prof. P. H. Buisman, hoogleraar in de tandver- vanging in het tandheelkundig insti tuut der rijksuniversiteit te Utrecht zijn afscheidscollege gehouden. In zijn afscheidscollege heeft prof. Buisman zijn blik laten gaan over en kele facetten van zijn leervak de tandvervanging die hem belang rijk genoeg voorkwamen om er nog eens by stil te staan. De professor heeft hierbij spijkers met koppen ge slagen. Waarschijnlijk is zijn audito rium diezelfde avond nog fanatieker dan anders aan het tandenpoetsen ge slagen. „Al mag het gebit niet meer, gelijk in prehistorische tyden, onmisbaar zijn als kauworgaan, het heeft niette min in zijn hoedanigheid van mede bepalend onderdeel van het gelaat als symbool van jeugd en lichamelijke bloei en daarom als bestanddeel van het complex dat sex-appeal heet, aan betekenis gewennen. Ook dit bevor dert in steeds breder lagen der bevol king de drang naar gebitsbehoud", al dus prof. Buisman. Het reisbureau wilde van deze eisen niets weten. De directeur zei dan dat „hy niet op tijd gereed had kunnen komen". De douane zou de invoer van hout uit het buitenland nodig voor de bouw van de huisjes ir. Duitslandbemoeilijkt hebben en ook de werklieden hadden hen laten zitten. Door „overmacht" voelde hij zich van zijn verplichting ontslagen, gestorte vakantiegelden terug te italen. Ook de Haagse politie meende, dat V. te goeder trouw is. En zij volhardt in dit standpunt, ondanks de misluk te vakantie van tientallen en het spoorloos verdwijnen van de reisbu reau-directeur. Van Nelle bestellen! De uitbreiding van Dordrecht is maandagmiddag in een nieuwe fase gekomen doordat de eerste paal werd geslagen voor de woningbouw het uitbreidingsplan „Crabbe- iiot", zo genoemd naar een buiten plaats, die in d* geprojecteerde be bouwing is opgenomen. Hoewel het uitbxeidingsplan Wiel- wyk nog lang niet voltooid is, moet men al met bouwen in de „Crab- behof" beginnen in verband met de ccntinubouw, die in Dordrecht toege past wordt en die uiteraard een on gestoorde voortgang moet hebben. In het nieuwe stadsdeel zullen in totaal 3262 woningen verrijzen. Er komen slechts 454 eengezinswoningen, de rest wordt gebouwd in hoogbouw en wel in jen aantal woonlagen, dat ir.en in Dordrecht nog niet kent. Zo zijn drie torenflats geprojecteerd, elk met tien woonlagen. Verder heeft men plannen voor de bouw van flats met twee, drie, vier, vijf, zes en acht woonlagen. De nieuwe wijk zal ge heel anders zijn dan de Wielwijk, maar is toch volgens dezelfde prin- In afwachting van herziening Straffen bij verkeersdelicten De ministers van Justitie, van Oor log en van Zaken Overzee hebben bij de Tweede Kamer drie ontwerpen tot wijziging van de militaire straf wetgeving ingediend in afwachting van een algehele herziening van het militair strafprocesrecht, dat reeds meer dan honderd jaren oud is. De regering meent dan ook een spoedige vervanging van de thans geldende regelingen door een geheel nieuwe regeling te moeten bevorde ren. Enkele punten in deze wijziging zullen zijn: De verwijzing naar een bepaalde krijgsraad wordt vervangen door een naar de militaire rechter. Er zal een mogelijkheid bestaan tot het niet verder vervolgen, wan neer uit het 'ngestelde vooronderzoek blijkt, dat er geen veroordeling zal volgen. Ook reserve-officieren zullen lid kunnen worden van de krijgsraad. Officieren tot en met de rang van kolonel en tot die van kapltein-ter- zee zullen in eerste instantie voor de krijgsraad terecht staan. De hogere officieren zullen, zonder recht van hoger beroep, alleen voor het Hoog Militair Gerechtshof moeten verschij nen. Verder bevat het ontwerp een aparte regeling met betrekking tot strafbaarstelling van door militairen gepleegde overtredingen van ver keer s voorschriften en wijzigingen in enkele in het wetboek voorziene straffen, zoals de militaire detentie en de verlaging. De mogelijkheid om in plaats van gevangenisstraf en hech tenis de straf van militaire detentie op te leggen wordt veruimd en ook uitgebreid tot de gevallen waarin een commuun delict aanleiding tot de op te leggen straf is geweest. De maximale duur van de militaire detentie -.vordt verhoogd van twee tot zes maanden. Verder wordt de Jongetje kwam onder grint-auto In 't voormalige Zuilen is gister middag een jongetje door een vracht auto overreden en gedood. Drie jon getjes staken de weg over achter een rioolzuigerwagen van de Utrechtse reinigingsdienst Het laatste knaapje, de 7-jarige H. G. Knol, uit Utrecht, werd gegrepen door een met grint beladen vrachtauto, bestuurd door G. H. S. uit Utrecht. Het knaapje was op slag gedood. COOLSINGEL ROTTERDAM NADERT VOLTOOIING. Bij de bouw van de „Eerste Neder- landsche" op de hoek van de Cool- singel en het Hofplein te Rotterdam is gistermorgen als teken van het be- reiken van het hoogste punt de vlag i#i top gehesen door de burgemeester, ïnr. G. E. van Walsum. In dit pand zal deze verzekerings maatschappij een Rotterdamse bij kantoor vestigen. Op de begane grond komen een café-restaurant an nex cabaret-dancing en er boven zijn enkele lagen kantoorflats geprojec teerd. De burgemeester zei, dat de gemeente er mogelijk een gedeelte van zal huren, omdat het er naast gelegen stadhuis te klein wordt. Wanneer het volgens de verwach tingen medio 1959 gereed komt, zal een zijde van de Coolsingel geheel volgebouwd zijn, terwijl dit aan de andere kant ook spoedig het geval zal zijn. mogelijkheid geschapen deze straf niet alleen in een huis van bewaring, doch ook in een daartoe bestemd militair gesticht ten uitvoer te leggen. De mogelijkheid om aan onderoffi cieren de straf van verlaging op te leggen wordt door het ontwerp be perkt tot tijd van oorlog. Ook vorziet het ontwerp de moge lijkheid de verscherping die o.m. de strafmaxima in tijd van oorlog onder gaan, geheel of ten dele te verzach ten. Van Nelle bestellen! RECREATIE-CENTRUM OP GOEREE-OVERFLAKKEE De gemeenteraad van Goedereede op Goeree-Overflakkee was vorig jaar opgetreden als intermediair voor het in ontvangst nemen van een schenking, bestaande uit 't landgoed „Toppershoedje" te Ouddorp met bij behorende gronden en de zg. broek stee met als bestemming de totstand koming van een recreatie-centrum. Thans heeft de stichting „Het grote bos" te Doorn van de gemeenteraad van Goedereede het landgoed voor 1.per jaar in erfpacht gekregen om het landgoed als vakantieoord voor gezinnen te exploiteren. In de maanden dat het landgoed niet als vakantieoord kan dienen zal er naar worden gestreefd, het te doen fungeren als conferentieoord. Vragen in Tweede Kamer Het Tweede Kamerlid de heer Borst heeft aan de minister van land bouw, visserij en voedselvoorziening de volgende schriftelijke vragen ge steld: Is het de minister bekend, dat de plotselinge sterfte van een aantal bo men in fruitteelt-bedrijven volgens mededeling van de plantenziektekun- dige dienst te Wageningen te wijten is aan een -gevaarlijke schimmelziek te, de z.g. vliegende kanker? Is de minister met bovengenoemde dienst ook niet van mening, dat de oorzaak van deze ziekte het gevolg kan zijn van overtollige vochtigheid, daar eerdergenoemde ziekte het eerst is geconstateerd in de Gelderse Val lei, die het vorige jaar zeer veel van het overtollige water heeft geleden? Wanneer de minister deze laatste vraag bevestigend zou beantwoorden, acht hij het dan niet noodzakelijk, dat de geleden en nog te lijden schade door de regering aan de betrokken fruittelers wordt vergoed? In het Brediusbad in Amsterdam is maandagmiddag de 6-jarige W. J. S. verdronken. Het knaapje speelde in het kleuterbad en moet ongezien het diepere gedeelte ingegaan zijn. In het ziekenhuis te Winterswijk is maandag de 44-jarige mevrouw J. E. Laarberg-Heinen uit Winterswijk overleden aan de verwondingen, die zij zondagavond opliep toen zij te Ei bergen op de weg Eibergen-Zwil- broek met haar bromfiets kwam te vallen tegen een uit tegenovergestel de richting komende personenauto. Hollandse Irissen voerden boventoon Gisteren stond op de tafels in de keuringszaal een elite-collectie bij goedgewassen opgesteld. Van velerlei familie en ras waren vertegenwoor digers aanwezig en als er dan ditmaal al kan gesproken worden van „de bo ventoon voeren" dan waren het wel licht de Hollandse Irissen, alhoewel opgesteld van W. Blokker Jz., Aker sloot, n.l. de mahoniebruine Lil. um- bellatum splendidum, de groengele kleinbloemige Pyrenaicum met oranje meeldraden, de citroengele Lilium colchicum Szovtzianum. waarvan de meeldraden geel zijn. Uitblinkend fraai was het kleine lichtviolette le- het andere goed er 'weinig voor onder lietje Rubellum, naar onze smaak wel cipes ontworpen. In t het hart er van zal een groqt plein aangelegd worden met verschil lende winkelgalerijen. De Crabbehof zal worden doorkruist door vijf hoofdwegen voor doorgaand verkeer. Na dit stadsdeel is het uitbreidings plan Zuidhoven aan de beurt, waar in veel woningen van het bungalow type zullen worden gebouwd. Van Nelle bestellen! Adv. Van Nelle bestellen! Bij werkzaamheden aan de Do» mofabriek te Beilen heeft de 32-jarige fabrieksarbeider H. Stadman gister middag een dodelijke val van een ladder gemaakt. S. was gehuwd en laat een vrouw en drie kleine kinde ren achter. deed. P. Rumphorst, Uitgeest, zag zijn kwalitatief zeer hoogstaande en ge varieerde Ixia-collectie bekroond met verguld-zilver. Een 16-tal soorten waren opgesteld, stuk voor stuk met beste bloemen en dunne doch ijzer- sterke stelen. In karmijn noteerden we Marie, Hubert, Red King en de zeer fraaie Venus. Een uitloper in het rode genre was weer Crateroidus Ma jor door de mooie vleesrode tint. In geel was ook heel goed materiaal zo als Uranus, de lichtgele Yellow Prin ce en Morning Star, en de geelwitte Marquette. Voorts Radio, Afterglow en Vulcan in het brons Wit was ver tegenwoordigd door Apple Blossom, Nelson en Neptunus, de beide kaat sten karmijn gestreept, terwijl de mooie Blauwe Vogel het sortiment waardig afrondde. Ook een viertal fraaie Sparaxis was van deze kweker present, de licht violette Horning, de fraaie Fire King en Alba Maxima. QueenViolet moet een andere naam hebben. De mooie Ixia Vènus was eveneens opgesteld door G. Meyer Kz., uit Uitgeest. Van de zwaardleliefamilie waren present allereerst een mooie gladio lus nanus Cinderella, zalmrose met bloedrode, oranjegerande merken, en nanus Rose Mary. Johs. Captein van Heemstede had een vaasje Byzanthi- nus van buiten opgesteld. Glad. prim. Troef, de troefkaart van P. Bijvoet Co., Overveen, was zo mogelijk nog mooier dan vorige week. C. J. Wigchert, Santpoort, bracht de porceleinrose grootbloemige City of Alkmaar met voortreffelijke takken voor het voetlicht. De zeer lichtgele Ruffeld Sensation van dezelfde inzen der was nog wat rauw. Ook in lelies was veel fraais voor handen. Van Til-Hartman, Hillegom, toonde de merkwaardige Lilium ele- gans Hoojo, mooi licht okergeel, waarvan de bloemen aan de buiten kant wollig zijn, evenals trouwens de gehele plant. Een keurtroepje stond Van Nelle bestellen! Adv (96) GelMit wen! ik mkktr toen re tulfklxTsrJ. wrnniKormtnar IkffTdesM Hide ernn1 Dot h MnriicsM me) CrtititJe IftsrftMenrhteeksnmlant.., Hornet voonpron! heeft Enne- MsneTJou ik hsrnof kunnen. de mooiste bloem van de keuring. Fred Singer, Wij denes, bracht Li lium Regale album White Perfection met gele meeldraden ten tonele, naast Regale album met oranje helmknop pen. De commissie wil ze eerst wel eens op de proeftuin zien. De beken de hybride Fire King was in goede kwaliteit aanwezig van F. Rijnveld Zonen, Hillegom. De Irissen. Het Holl. Irissensortiment was, van zelfsprekend voor deze tijd van het seizoen, zeer uitgebreid. G. Verbij, Warmond, toonde nogmaals zijn goe de donkergele zaailing. Een uitgele zen groepje had D. v. Buggenum, Hil legom, weer opgesteld, vrijwel alle met namen van bekende componisten. Deze componistenserie bestond dit maal uit Franz Schubert, wit en zeer licht blauw, Joseph Haydn, geel en wit, Guiseppe Verdi, wit, standaards blauw geschaduwd, Richard Wagner, lichtgeel en wit, Franz Liszt, licht geel en geelwit, en Johann Strauss, wit en fraai lichtblauw. De grote Hol lands Glorie, wit en schaduwblauw, was eveneens een mooie verschijning. J. Heere, Beverwijk, maakte furore met de oranjegele Yellow Triumph en P. Aker, Hoogkarspel, met de uit Wedgwood geselecteerde Dominator. J. de Goede Sz., Breezand, had eveneens een aantal van zijn favorie ten opgesteld. Wij zagen van hem Jeanne d'Arc, wit, Bronze Queen met blauwe standaards evenals Bronze Beauty, White Perfection, Pr. Beatrix, oranje geel, Pr. Irente, geel en wit, en Blue Champion. Lilac Queen en Blue Giant werden getoond door resp. G. Hommes, Heilo en J. Eckhart, Uitgeest. De Graaff Bros en S. A. v. Konijnenburg, Noord- wijk, lieten naast White Elegance, een hele reeks beauties zien t.w. Am ber-, Lavender-, Silvery-, Lobelia-, Gipsy, Orange- en Saffran Beauty. Tenslotte een inzending (waar schijnlijk van de keuringsdienst, maar dat stond er niet bij) die als een scherpe waarschuwing gelden mag! Daar stonden n.l. de oude Wedgwood en Imperator naast hun tot in het merg viruszieke valse zusters: de valse Wedgwood en de valse Impe rator. Ook stond er ter goede attentie valse White Excelsior, die bovendien nog gemengd bleken met Spaanse. De ontvangers van dergelijke zwaar gedegenereerde partijen, hier of in het buitenland, zijn wel goed af! Vervolgens vroegen de aandacht een tweetal inzendingen Chinese pioenen en wel van Maas Van Stein, Hillegom en J. de Jong Zo nen, Aalsmeer. De bloemen van de laatste zakten echter vóór het mid daguur reeds jammerlijk in elkaar. In karmijn stonden er van de Hille- gomse kwekers Mons. Jules El ie, Adolphe Rousseau en de enkelbloe- mige Shi Pen Keu (ook wel Shipen- ka genaamd). In het rose-witte en witte genre Laura Dessert, Le Cygne Festiva Maxima, Shirley Temple en James Kei way. In zeer donker rood Peter Brand en Mons. M. Cahuzac, en in rose Lady Alex. Duff, Germaine Bigot, Canary (met de lichtgele vul ling) en Edulis superba. In de opstel ling van de Jong stonden nog enkele soorten en bovendien een aardig kleinbloemig enkel pioentje, n.l. of ficinalis lobata, vleesrood. De aster Yun. Napsbury, blauw, van deze in zender was mooi maar de dubbele witte pyrethrum zaailing kon het rit echt niet halen. Tot slot liet P. v. Hensbergen, Hil legom, nogmaals zien wat er met Al lium Neapolitanum te bereiken is. Er stond een aardig bruidsboeketje van en een goed gestoken corsage.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6