BOEKENNIEUWS Loonsverhoging niet 't werk van supra-nation. instanties Frankrijk gaat financiën saneren DINSDAG 17 IUNI 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 Wat is ziekte eigenlijk?" door A. E. ClarkKennedy. Prismareeks no. 324. Uit geverij „Het Spectrum", Utrecht. Als wij dit boekje eens doorblade ren, komen wij tot de conclusie hoe ontstellend weinig de leek eigenlijk weet over het wezenlijke van het ver schijnsel dat ziekte heet. Dit werkje geeft een volledige verklaring van de reacties van het menselijk lichaam op de invloeden van buiten af. Men zal er veel leerzaams in kunnen aan treffen over de wijze van behandeling bij een bepaalde ziekte, tegengiften bij vergiftigingsgevallen, het nut van het inenten enz., enz. Tevens zal men de belachelijke nutteloosheid van al lerlei lapmiddeltjes en sommige re clamepreparaten gaan inzien. Bo vendien is de grote conclusie van dit in pocketbookvorm samengevatte po- pulair-wetenschappelijke werk: „voorkomen is beter dan genezen". Wind in de zeilen, door W. L. Leclercq, Prismareeks no. 304. Uitg. Het Spectrum, Utrecht. Reisverhalen bestaan er legio, maar een verhaal over een reis op een zeil schip dat graan vervoert van Austia- lië, via Kaap Hoorn naar Engeland, in een tijd dat vrijwel alle zeilsche pen door gemechaniseerde vaartuigen vervangen zijn, is een unicum. De belevenissen en ervaringen op de maandelange tocht worden door de auteur op smakelijke en onderhou dende wijze verteld. De strijd tegen de elementen maar ook de strijd te gen de verveling en windstilte kun nen de lezer enkele aangename avon den bezorgen. Klokken van Rome, door Göran Stenius,.uitg. De Fon tein, Utrecht. Een jonge vrijzinnige historicus komt uit Finland in Rome. Daar overwint hij in een geestelijke strijd en wordt katholiek en tenslotte pries ter. Op grond van zijn ontwikkeling en talenten acht men hem geschikt voor de diplomatie, maar op eigen verzoek gaat hij zich wijden aan de zielzorg voor de allerarmsten. Dit thema is gevoelig en overtui gend uitgewerkt zonder teveel aan sentiment, dat doorgaans bij dit genre schijnt te moeten overheersen. Het verhaal speelt in de jongste tijd en levende en fictieve personen zijn op kunstige manier samengevoegd tot een wonderlijk mengsel van wer kelijkheid en verbeelding. Een knap geschreven werk, indrukwekkend en boeiend. De dood vloog mee, door Er- nest Gann. Prismareeks no. 328. Uitgeverij Het Spectrum, Utrecht. Deze herdruk van het opzienbaren de verhaal van de bekende Ameri kaanse schrijver Ernest Gann is ze ker op zijn plaats. De roman „The high en the mighty" welke in de V.S. en in tientallen andere landen w.o. Nederland een bestseller werd is op verdienstelijke wijze vertaald. buitengewone kwaliteiten van het boek, dat ook als film veel succes oogstte, zijn alom beschreven en uit gewerkt. „Autotypenboek '58", door Piet Olyslager. Uitgeverij Kluwer, Deventer. Na het succes, dat Piet Olyslager heeft gehad met zijn autotypenboek '57 is uitgeverij Kluwer verschenen met een dergelijk exemplaar voor 1958. Hierin kunnen autoliefhebbers afbeeldingen, beschrijvingen, eigen schappen, prijzen enz. enz. vinden van de personenwagens, die in 1958 op de Europese wegen verschenen. Meer dan 80 merken en een dubbel aantal typen w.o. de splinternieuwe DAF, de zuinige Volkswagen, de sier lijke Lancia en de peperdure Bent- ley staan met alle beschikbare gege vens (economischer ingedeeld dan vorig jaar) overzichtelijk bijeen. Een waardevol werk voor de aütohandel en zijn clientèle. „Weten en kunnen". Uit geverij Kosmos, Amsterdam. In de serie „Weten en kunnen" zijn weer enkele nieuwe werkjes ver schenen. Wij noemen daarvan: De op voeding van de hond (no. 202). Een zeer leerzaam werkje voor liefheb bers en bezitters van de meest uit eenlopende soorten honden door P. M. C. Toepoel. „Kleurenfotografie" (no. 225), door W. C. van Dijk, een handleiding voor de amateurfoto graaf om de ideale kleurenfoto te knippen en tot slot „Microscopie voor iedereen" door J. C. Alders, een boekje dat ons wegwijs maakt in de geheimzinnige werking en toepas sing van de microscoop en het grote nut van dit instrument voor de me dische en chemische wetenschappen. Egypte", door Kurt Lange. Phoenix Pockets no. 1. Uitg. W. de Haan, Antwer pen. Het uitgeven van pocketbooks schijnt nog steeds een lonende bezig heid te zijn. Tussen de als padde stoelen uit de grond rijzende nieuwe series neemt de reeks „P1 oenix" een zeer bijzondere plaats in. De uitge ver en de samensteller van deze se rie beogen namelijk het brengen van boekjes met een grote culturele waarde. Kurt Lange een bekende Duitse archeoloog, geeft in het eer ste werkje „Egypte" de geschiedenis van dit geheimzinnige, oude land op onnavolgbare wijze weer. Ook geeft de schrijver een overzicht van de kunst, de levensgewoonten, de gods dienst enz. van dit volk der pharao's. Een groot aantal prachtige foto's completeert de tekst. „Zo zijn onze atomen", door dr. M. Boogaardt. Phoenix pockets no. 3. Uitg. W. de Haan, Antwerpen. Het derde boekje van Phoenix- erie toont aan, dat de uitgever niet alleen geschiedkundige maar ook ac tuele waarden wil vastleggen. Teke ningen, foto's en zeer duidelijke tekst zijn de grondslagen waarop dr. Boogaardt zijn leerzame uiteenzet tingen over atomen en atoomenergie heeft gebaseerd. „De familie van Longstreet 11", door Nina Fedorova. Prisma-serie no. 322. Uit geverij „Het Spectrum", Utrecht. De uitstekende reputatie van de Prismaboekjes is door de uitgave van bovengenoemde roman gehand haafd zo niet versterkt. Een vertaal de roman weliswaar, maar de verta ler is erin geslaagd de sfeer van het oorspronkelijke boek zeer juist weer te geven. Het verhaal beeldt een ver bannen Russische aristocratenfamilie uit, die in China, in de Engelse con cessie van Tientsin in het leven tracht te blijven door het houden van een pension. Hierin slagen zij slechts moeilijk en zij leiden een zeer arme lijk bestaan. De karakter van de le den der familie en de gasten van het pension zijn bijzonder goed weerge geven. Ruimtevaart door R. Das. Arti Beeld Encyclopedie nr. 29. Uitgeverij Arti, Alk maar. Wetenschappelijk volkomen verant woord en toch op een voor iedereen bevattelijke wijze doet hier de beken de jeugdige verzamelaar van lucht en ruimtevaartwetenswaardigheden (hij en zijn broer openbaarden des tijds de geheimen van een Engels legervliegtuig) een boekje open over de ontwikkeling van de ruimtevaart tot en met de Amerikaanse Explorer. Een boekje, dat vele moderne lezers zal interesseren. „Gekluisterde Stroom", door Emiel van Hemeldonck. Uitg.: Lannoo, Den Haag. Johannes Somers, vooraanstaand inwoner van Antwerpen, kan het roemrijk verleden niet vergeten van de vrije haven aan de Schelde, die door het „wurgtractaat" van 1848 als verlamd ligt. Hij wil de" vlag van „De Stad Ant werpen" weer over alle zeeën laten waaien. Hij kan evenwel zijn grote inzichten niet tot ontplooiing bren gen. Zijn levenswerk, een fier fregat, zal bij zijn leven nooit varen. „Ge kluisterde Stroom" is het tweede boek uit de Schelde-trilogie, waar toe ook behoren „Soet Antwerpen, adieu" en „Schelde, Snelle vliet". „De transsistor in theorie en practijk", door Technicus. 2e en geheel herziene druk. Uitg.: De Muiderkring, Bus- sum. De tweede druk van „De transsistor in theorie en practijk" is, vergeleken bij de eerste druk, veel verbeterd. Niet alleen is de verzorging van de uitgave zeer goed, ook de inhoud is verbeterd en uitgebreid zodat niet alleen de radio-amateur hierin een handleiding op het gebied van de transistor vindt maar ook de techni cus er veel uit kan opsteken. Een be zwaar van de meeste Nederlandse radio-technische uitgaven geldt ech ter ook voor dit boekje: de gebruikte technische terminologie is een men geling van buitenlandse afkortin gen en min of meer geslaagde „ver talingen" van vreemde woorden. Hierdoor zal wel eens begripsverwar ring kunnen ontstaan. We kunnen deze uitgave aanbevelen. Nooit gewonnen, nooit verlo ren, door Taylor Caldwell. Uitg. Z.-Holl. Uitg. Mij., Den Haag. In de cultuurserie van bovengenoem de uitgeversmaatschappij is een ro man verschenen van de Amerikaan se schrijfster Taylor Caldwell, in het Nederlands vertaald door C. v. Eijs- den. Het is een trilogie, waarvan de delen resp. getiteld zijn: „Rufus, de stoutmoedige", „Estelle's rivale" en „Wonderlijke wegen van het lot", het geheel onder de overkoepelende ti tel: „Nooit gewonnen, nooit verlo ren". Het is een roman, welke de ge schiedenis vertelt van een Amerikaan se spoorwegdynastie: een familie, die gedurende vijf opeenvolgende ge slachten een spoorwegbedrijf op bouwde in de Ver. Staten. Een trilo gie houdt altijd een belofte in; zij verzekert de lezer van een verhaal van formaat, niet slechts in kwanti tatief opzicht, maar evenzeer kwali tatief. Met andere woorden: een tri logie moet wat in z'n mars hebben. Dat heeft de schrijfster van deze drie delige roman ongetwijfeld. Zij weet heel wat te vertellen van het ver leden (het verhaal begint in 1866), maar zij weet ook de toestand van deze eeuw meesterlijk te schetsen. Heel de bloei en opkomst van zo'n modern bedrijf als een spoorweg, zien wij vanuit de beslotenheid van de leiding gevende familie. Een visie van binnenuit, welke niet vaak wordt aangetroffen en welke het boek z'n eigenaardige bekoring geeft. Het boek is kloek geschreven voor een vrouw. Enige goede tekeningen doen de voor naamste persoonlijkheden nog eens extra in de verbeelding leven. In drie fraaie banden uitgegeven, is deze tri logie in elk opzicht een aanwinst. Drs Bogaers over Euromarkt Vandaag sprak op de gisteren aan gevangen verbondsvergadering van de Nederlandse Katholieke Vakbe weging, drs Bogaers, directeur van het wetenschappelijk adviesbureau van de KAB, over het onderwerp „De Euromarkt en haar consequen ties". Naar zijn mening, is geen enkel Internationaal belang gemoeid met het ontnemen aan de nationale auto nomie van de keuze van aanwending van de beschikbaar komende midde len over de diverse sociale doelein den. Waar het op aankomt is, z.i., dat de werknemers een rechtvaardig deel krijgen van de stijgende welvaart. De concrete vorm, die dit aandeel zou moeten aannemen een loons verhoging of de invoering van een weduwen- en wezenverzekering kan heus wel aan die werknemers en aan de organisaties van die' werknemers worden overgelaten en behoeft niet door supra-nationaïe instanties te worden uitgemaakt. Het grote sociale doel is, dat de w^l- vaartpositie van de werknemers als gevolg van de integratie gaat verbe teren. En dat sociale doel kan volgens spreker nflet *ijn: alle Europese werknemers in hetzelfde Europese sociale pakje te steken, dat ver ho ven hun hoofden uit zou worden ge confectioneerd. Drs Bogaers concludeerde, dat de Euromapkt en Euratoom een giroots bijna onvoorstelbaar perspec tief mei betrekking tot welvaatrt en werkgelegenheid bieden. Of dit perspectief werkeltfkheid zal worden, hangt af van talloze factoren, waarvan sommige niet, an dere wel, door onszelf beïnvloed kunuen worden. Het zou een nooit meer goed te prajten nalatigheid zijn tegenover 't nageslacht, indien geschiedschrijvers later zouden moeten verklaren: „d-at Europa niet los kwam uit de banden met het verleden, is voor een belangrijk deel te wijten aan het niet op de j-uiste wijze gebruik maken van de instrumenten, die de Europeanen zelf in hun handen hadden", aldus drs Bogaers. Schiphol wil tarieven verhogen Toch nog Europa's goedkoopste luchthaven Schiphol blijft de goedkoopste luchthaven van Europa, ondanks de tarievenverhoging, welke men van plan is tegen 1 juli as. door te voe ren. Zo bestaat het voornemen de lan dings- en startgelden met vijftig pro cent en de baanverlichtingsgelden met vijfentwintig procent te verho gen. Buitendien wil men nog van de op Schiphol gestationeerde luchtvaart maatschappijen een belasting per vertrekkende passagier van ƒ1.tot 1.50 heffen. Onder deze maatschap pijen is thans een grote beroering te weeg gebracht door deze drastische plannen. Het is te verwachten, dat zij op een dergelijke plotselinge maatregel was niet gerekend om een uitstel van minstens twee maan den zullen vragen. De KLM zal wel het zwaarst ge troffen worden, want zij neemt 70 procent van het verkeer op Schiphol voor haar rekening. Naar schatting zal de verhoging de KLM op onge veer 700.000 gulden tot 1 miljoen per jaar extra gaan kosten. Op de luchthavens van Parijs en Londen moeten de vertrekkende pas sagiers zelf de toeslag ter plaatse be talen. Op Schiphol zal dit niet het geval zijn; hier zullen de maat schappijen de extraheffing moeten opbrengen. Franc op lager niveau gestabiliseerd Frankrijk heeft de O.E.E.S. doen weten, dat het niet in staat is over eenkomstig de voorschriften van deze organisatie op 18 juni a.s. weer 60 procent van zijn invoer vrij te maken van kwantitatieve beperkingen. Zoals bekend, heeft Frankrijk in juni 1957 de liberalisatie van zijn in voer opgeschort en voor zijn gehele invoer een stelsel van contingenten ingesteld, met het doel een einde te maken aan de dalinge van zijn devie zenreserve. De O.E.E.S. stemde hier mede in, mits Frankrijk na een jaar 60 en na anderhalf jaar 73 van zijn invoer weer zou liberaliseren. Men verwacht te Parijs, dat de raad der O.E.E.S., de commissie voor de handel uit de O.E.E.S. en het be stuur van de Europese Betalingsunie in de loop van de komende weken de economische toestand van Frankrijk aan een onderzoek zullen onderwer pen. Volgen kringen van het Franse mi nisterie van financiën is de regering van generaal De Gaulle van plan om de „bedekte" devaluatie van de Fran se franc in de zomer van het vorige jaar te bevestigen en nader te rege len op basis van een koers van 420 franc per dollar. )it wordt gezien als een aanwijzing, dat de regering heeft besloten om de bestaande pariteit van de franc te verdedigen. Vorige week heeft de Franse minister van finan ciën, Pinay, verklaard, dat het zijn politiek zou zijn om de waarde dei- Franse munt te stabiliseren met als uiteindelijke doel het verwezenlijken van de vrije inwisselbaarheid van de Franse franc. Aangezien de nieuwe maatregelen slechts een officiële bevestiging van de bestaande toestand'zouden beteke nen, zouden deze geen invloed heb ben op de internationale financiële positie van Frankrijk. MILITAIREN REGEREN ALGERJë. Generaal Raoul Salan heeft maan- Kinderlijkje in koffer Gisteravond heeft een 27-jarige man, die aan het zwemmen was in de sloterplas te Amsterdam, op de bo dem nabij de Oostoeverweg een bruin fiber koffer gevonden, waarin het in verre staat van ontbinding verkerend lijk van een pasgeboren meisje werd aangetroffen. De koffer was ver zwaard met een grote steen. Het lijk je was gewikkeld in een stuk laken. DODELIJKE VAL De 80-jarige weduwe C. J. van Dis- Erasmus wilde gistermiddag in haar woning aan de Weimarstraat in Den Haag van een uitbouw op de eerste etage op een platje stappen om enige matjes te gaan kloppen. Zij kwam te vallen. De weduwe stierf onmiddelijk aan de gevolgen van de val. Marktberichten LEIDEN, 17 juni vette varkens. Aanvoer 227 stuks. Notering per kg. lev. gew.: zware varkens 1.631.67, lichte varkens 1.681.71, slagers varkens 1.701.72, zeugen 1.46— 1.52. Handel kalm. BODEGRAVEN, 17 juni. Kaas. Aangevoerd 97 partijen. Eerste soort 1.85—1.97, tweede soort 1.77 1.84, extra 1.932.18. Handel matig. ROTTERDAM, 17 juni Vee. Aan voer 3458 stuks vee. Weektotaal 5503. 260 vette koeien; 609 gebruiksvee; 260 vette kalveren, 90 graskalveren, 675 nuchtere kalveren, 84 varkens, 34 biggen, 99 paarden, 4 veulens, 203 schapen, 1115 weidelammeren, 35 bokken en geiten. Prijzen: vette koeien le kw. 3.00 —5.30; 2e kw. 2.74—2.90; 3e kw. 2.50—2.70; vette kalveren 2.90 3.05; 2.55—2.85; 2.10—2.55; gras kalveren 500450300; nuchtere kalveren 726252; biggen 58— 4238; slachtpaarden 2.302.10 1.90; schapen 958575; lammeren 1008575; weide lammeren 65 50—40; kalfkoeien 1200—975—850; melkkoeien 1200—975850; vare koeien 900780680; vaarzen 925 —800—600; pinken 650—500—400. Handel: vette koeien aanvoer als vorige week, handel flauw, prijzen vooral niet hoger; vette kalveren aa/woer als vorige week, handel vlot, goed prijshoudend; graskalveren aan voer matig, handel kalm, prijzen on gewijzigd; nuchtere kalveren aanvoer korter, handel williger, stijgende prij zen; biggen aanvoer matig, handel stroef, prijzen als vorige week; slacht paarden aanvoer als vorige week, hhndel lui, teruggaande prijzen; scha pen aanvoer groter, handel kalm, prijzen onveranderd; lammeren aan voer groter, handel kalm, prijzen on veranderd; weidelammeren, aanvoer ruim, handel kalm. niet hoger in prijs; melk- en kalfkoeien aanvoer redelijk, handel stil, niet geheel prijs houdend; varekoeien aanvoer ge woon, handel slepend, gedrukte prij zen; vaarzen en pinken aanvoer ge ring, handel traag, iets teruglopende prijzen. R'VEEN, 16 juni Bloemen. Es ther Read 1838, Duizendschoon 16 31, Bruidsanjers 512, Co:lvilleis 69 93, Pioenrozen 5085, Lathyrus 10 24, Margrieten 1216, Lupinen 14 18, Anemonen 816, Campanula 20 60. Pyrethrum 1424, Ixia's 1519, Violieren 4065, Gladiolen 1.30, Iris sen 1334 per bos. Am. Anjers 59 Lelies 1517 ct. per stuk. Groenten. Aardbeien (inge legd) 2839, idem 2 ons doos 4262, idem afw. 3154 per 2 ons doos. Kropsa 3.009.00, bloemkool 14.00 33.00, bospeen 24.0039.00, tomaten 108.00—138.00, peulen I idem II 40.00 63.00, doperwten 57.0069.00 Capu- cijners 77.0091.00 tuinbonen 54.00 62.00 kassnijbonen 145.00155.00, id. stek 115.00130.00 per 100 kg. Augur ken grof A, 18 ct. per stuk. TER AAR, 16 juni. Groente. Kas snijbonen 1.35—1.55, idem stek 95 1.40, peulen 851.25, idem B. 5080, doppers 8595, tuinbonen 4580, an dijvie 1625, idem B. 1015, tomaten A. 1.151.35, idem B. 1.251.45, idem C. 1.101.20, idem CC. 90—1.00, idem kril 6065, waspen 4553, idm B. 3137, rabarbr 1320, postelein 26 28, aardappelen 719, sjalotten 16, spitskool 1215, komkommers stek 23 ct. alles per kg., sla 713, idem B, 3, bloemkool A. 3260, idem B. 19—30, idem C. 1017, komkommers A. 31 40. idem B. 27—31, idem C. 18—29, idem stek 1216 ct. alles per stuk; bospeen 3541, idem B. 32, idem stek 9, bossjalotten 68, radijs 4—6, sel derij 4, boskroten 20 ct. alles per bos; aardbeien 4760, idem stek 18 ct. per doosje. Bloemen; Pioenen 55 ct., Iris sen 20. ct. per bos. VINKEVEEN, 16 juni Groente. Andijvie 1527, kassnijbonen 1.36 1.50, paulen 1.101.28, postelein 16 25, rabarber 2128, spinazie 1430, spitskool 914, tomaten H 1.10—1.46, waspeen H 53, doppers 84, tuinbonen 81 ct. per kg.; bloemkool 1044, kom kommers 2358, sla 311 ct. p. stuk; bospeen 3356, kroten 1924, radijs A II 4, peterselie 7, selderij 78 ct. per bos; aardbeien 4048 ct. p. doosje Met vreugde en dankbaar heid geven wii kennis van de geboorte van óns Zoon tje en Broertje PAUL PAULUS CORNELIS ANTONIUS MARIA P. WALTER J. WALTER— LAGERBERG JAN. MIEKE. CARLA. JOOST Leiden, 17 juni 1958 De Sitterlaan 131 Met grote bliidschap en dankbaarheid jegens God. geven wii U kennis van de geboorte van onze Dochter en Zusje MONIQUE die bij het H. Doopsel de namen ontving MARIA GLISBERTA JOHANNA L. M. H. VAN CLEEF G. E. TH. VAN CLEEF —ZANDVLIET LEO Voorschoten, 16 juni 1958 Veurseweg 82 dag in Algiers officieel zijn intrek ge nomen in het regeringsgebouw, als vertegenwoordiger van generaal De Gaulle in Algerië. Aangezien Salan tevens opperbevalhebber van de Franse strijdkrachten in Algerië is, i is hiermee de vereniging van het mi litaire en burgerlijke bestuur in Al gerië een feit geworden. Salan heeft generaal Allard tot opperprefect van Algiers en generaal Massu tot prefect van Algiers benoemd. De jeti zat kikkers te eten Een Amerikaanse expeditie onder leiding van prof. Norman Dhyren- furth is maandag in Katmandoe te ruggekeerd van een jacht op de jeti, „verschrikkelijke sneeuwman", die in het Himalaja-gebergte moet leven. Prof. Dhyrenfurth verklaar-1 de bij aankomst, dat een der Sjerpa- gidsen van de expeditie een jeti heeft gezien en dat de expeditie voorts in I holen bewijzen heeft gevonden, dat de jeti werkelijk bestaat. De Sjerpa had met een paar ande ren de jeti ontmoet in het dal van de Doedh Kosi. De „verschrikkelijke sneeuwman" zat kikkers te eten, toen de Sjerpa hem zag en met zijn lan taarn bescheen. De jeti was kennelijk zeer boos, dat hij gestoord werd, want hij kwam dreigend op de Sjer pa's af, die daarop als hazen aan het lopen gingen. Prof. Dhyrenfurth zei voorts, dat de expeditie de gebruikelijke jeti- sporen had gevonden en in de holen die bezocht waren, overblijfselen van jetimaaltijden had aangetroffen. Vol gens de professor is de jeti veel in telligenter dan een gorilla en daar door zo moeilijk te betrappen. Er blijken overigens twee soorten jeti's te bestaan, zo zei hij, een een lengte van circa 1.20 meter bereikt en een die wel twee-en-een-halve meter groot wordt. Op dinsdag 1 juli a.s. hopen onze geliefde ouders, schoonouders en grootouders J. A. Schoonderwoerd de dag te herdenken, dat zij voor 40 jaar het H Sacrament van het huwe lijk ontvingen. De plechtige H. Mis uit dankbaarheid zal worden opgedragen op 1 juli a.s. te 10 uur in de parochie kerk van O. L. V. H. te Nieuwkoop. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinde ren. Nieuwkoop: C. W. Schoonderwoerd C. A. Schoonderwoerd— Verhoef en kind J P. M. Schoonderwoerd J. C. Hartveld C. G. Hartveld— Schoonderwoerd en kind Nleuwveen: L. H. M. Kwakkenbos M. J. F. Kwakkenbos— Schoonderwoerd en kind Alphen a. d. Rijn: C. J. J. v. Bunningen A. M. v. Bunningen Schoonderwoerd en kind Nieuwkoop: Th. N. Schoonderwoerd A. J. Schoonderwoerd. Nieuwkoop, 17 juni 1958. S* Meubelen, direct van fabriek leverbaar de aller nieuwste modellen, collec tie 1958. Reeds uit voor raad leverbaar moderne bankstellen vanaf 345.-. Stoffering naar keuze, vlotte aflevering. Betaline in overleg. Brieven post bus 153, Leiden. Heden overleed, tot mijn grote droefheid, na een geduldig gedra gen ziekte, geheel over gegeven aan Gods H. Wil. voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn ge liefde Man. Broeder en Oom de Heer THEODORUS MOLENKAMP Echtgenoot van JACOBA DEN ELS EN in de gezegende ouder dom van 81 iaren. Uit aller naam: J. MOLENKAMP- DEN ELSEN Zoeterwoude. 17 juni 1958 Verlaatwea 2 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op vrijdag 20 juni a.s. des morgens te 9.30 uur in de parochiekerk van de H Joannes Onthoof ding. waarna de begra fenis od het r.k. kerk hof aldaar. De rozenkrans zal ge beden worden od dins dag-. woensdag- en donderdagavond te 8 u. aan het sterfhuis. Omdat het mii onmogelijk is allen persoonlijk te be danken. breng ik langs deze weg aan allen, die door hun gebed, hun har telijke zorg en hun meele ven tijdens de dagen van miin PRIESTERWIJDING en EERSTE H. MIS een onvergetelijk feest hebben gemaakt, ook na mens mijn Ouders, mijn meest hartelijke dank. TOON HOOGENBOOM Warmond, juni 1958 DANKBETUIGING Voor het medeleven tij dens haar ziekte, en de buitengewoon grote deel neming ons betoond bii het overlijden van onze goede Vrouw en Moeder, betui gen wij langs deze weg aan allen die wii niet per soonlijk konden bereiken onze welgemeende dank. Uit aller naam: JOH. J. VAN DER MEER Roelofarendsveen. iuni 1958 Zuideinde 10 De aardbeien in de Veen zijn weer best. Veel dank. J. ONEL e.p. Roelofarendsveen Te koop: plus-min. 200 geënte augurken-planten, lebr. Spruit. Noordeinde 172 Roelofarendsveen. 3? Te koop: 3 werkfietsen 2 h. en 1 d. samen 20.-; toonbank 5.-: koolschaaf met tafel 5.-: groentenrek 20.-. Noordeinde 33. O? Inbouwbad. brandkast, piano, orgel, fraaie kastjes met beslag en steekwerk. schrijfmachine, rundclubs. Mecheise leeuwenkop-ta fel. spiralen, opklaobed- den. 2-pers. 3-delig matras met rubber-vulling W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D.. tel. 23261. 2* Nette katholieke jon geman zoekt kennisma king met net kath. meisje 29 a 30 jr Leiden of omge ving. Br. met foto onder no. 6988 bur. v. d. blad. Algehele voetverzorging Mevr. J. C. WIJSMAN— WAGEMANS Medisch gedipl. voetspecialiste De Laat de Kanterstraat 23 Leiden Telefoon 33319 Verwijdering van eelt. likdoorns. voetwratten, voetmassage. Pijnloze be handeling. Aanmeten van steunzolen, enz. Behande ling volgens afspraak. Event, ook aan huis. Spoed. Door vertrek. Nieuwe damessoortfiets. nog onbereden, kleur grijs 265,- voor 150.-. Opvouw bare kinderwagen als nieuw 50.-. Aloëlaan 18. 'S' Volvette ionge gras kaas. zo van de boerderij, 1.10 per 500 gr. Ook oudere soorten. Kwaker- naak. Ziildiik 25. Leider dorp Zoekt U nog enige 2e h. motoren om oo te knap pen. Valk a. d. H. Schouw. Voorschoten, heeft ze. In diverse prijzen. iDagbladreclame is niet te vervangen

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3