Arbeiders niet schuldig aan treinontsporing Natu-raLax Pia Beek en de wereld Wout Wagtmans - stayerkampioen zegt de wegsport vaarwel Tour van Valkenburg op 17-18-19 juni VRIJDAG 13 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 De officier van justitie bij de recht- mogelijk wanneer de rails bij warm bank te 's-Hertogenbosch heeft gis teren vrijspraak gevorderd tegen twee spoorwegarbeiders A. van der V. uit Liempde en A. van T. uit Boxtel, aan wie ten laste was gelegd, dat zij door grove onachtzaamheid schuldig zou den zijn aan het spoorwegongeluk, dat op 8 augustus 1957 te Helmond is gebeurd en waarbij vier personen ernstig werden gewond. De officier van justitie acht het wettig en over tuigend bewijs niet geleverd. De twee arbeiders waren bij herstel werkzaamheden belast mat het gelei delijk losschroeven van rails. Op-de plaats van het ongeluk bleek de rails op zes achtereenvolgende dwarslig gers los te zijn. In het algemeen wor den er bij herstelwerkzaamheden van iedere drie dwarsliggers er slechts twee tegelijk losgeschroefd. De verdachten zeiden ter zitting, dat zij nooit enige concrete opdracht hadden gekregen om slechts twee dwarsliggers van elke drie los te schroeven. De veiligheidsman had hun daar ook niet op attent gemaakt. Deze laatste, als getuige gehoord, verklaarde dat hij wel deze gebruike lijke opdracht had gegeven. De mogelijkheid kwam ter sprake, dat het ongeluk niet zo zeer door verzwakking van de lijn, dan wel door de zogenaamde spoorspatting zou zijn veroorzaakt. Dat is vooral Aetherklanken ZATERDAG. Televisieprogramma's. VARA: 17.00—17.45 Voor de kin deren. KRO: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Vragenspel. 20.50 FiLmrep. 21.20 Een Wereld als Wiever, TV-spel. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. (9.30—9.40 wa- terst.). 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.25 Har- monie-ork. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.05 Gram. 15.10 Fanfare-ork. 15.30 Ge mengd koor. 15.50 Boekbespr. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 De schoonheid v. h. Gregoriaans. 17.20 Sportpraatje. .17.30 De springplank. 17.50 Gram. 18.00 .Journalistiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.15 Pari. overz. 18.25 Stryk- ork. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 Omr. ork. en solist. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.25 Act. 20.40 De gewone man. 20.45 De zingende mijnwerker, 21.45 Het zou zo mooi kunnen zijn caus. 21.55 Amus.muz. 22.25 Wij lui den de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22 24.00 Gram. HILVERSUM H, 298 M 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.0 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. VP RO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgén wij ding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Hammond orgel en zang. 11.25 Buitenl. week overz. 11.40 Omr.koor. 12.00 Dans- muz. 12.30 Land- en tuinb.mede. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Dansmuz. 13.45 Sport praatje. 14.00 Lichte muz. 14 25 Voo1 de jeugd. 15.00 Gemengd koor. 15.15 Boekenwijsheid. 15.35 Radiophilharm. ork. en soliste 16.20 Wettelijke voci- zieningen noodzakelijk voor het volkstuinwezen, caus. 16.35 Ham mondorgel 16.55 Vacantietips. 17 30 Act. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muz. 18.45 Regeringsuitz.: At lantisch aller'ei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het At lantisch Pact 19.00 Artistieke Staal kaart VPRO: 19.3 Passepartout, caus. 19 49 Gesproken portret. 19.53 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Promenade- ork. en solist. 21.15 De straat in de mist, hoorspel. 21.50 soc. comm. 22.05 Cabaretprogr. 22.35 Opsporing ver zocht. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.30 24.00 Dansmuz. NATIONAAL JAZZ-CONCOURS IN KURZAAL Op zaterdag 5 juli zal onder auspi ciën van de Nederlandse jazzfederatie een nationaal jaizz-concours in de Kurzaal te Scheveningen worden ge houden. In de jüry, die dit concours - - beoordeelt, hebben zitting genomen zomerweer en te weinig de heren Frans Eisen, Bob Leenart, nmori Harm Mo bach, mr. C. Poustichkine, Peter Schilperoort en Skip Voogd. onder te grote spanning komen te staan. Van T., verklaarde nog dezelfde avond na het ongeluk, een rail moest worden weggenomen en afgezaagd, omdat er geen voegruimte meer was. Ook verklaarde verdachten dat de baan in vrij slechte toestand ver keerde. De bielsen lagen onregelma tig en tal van schroeven waren los. Als getuige-deskundige a décharge werd ir. Geursen gehoord, die als zijn overtuiging uitsprak dat de ont sporing aan spoorspatting te wijten is en dat zeker de verzwakking van de lijn niet de hoofdoorzaak is ge weest. Dit was voor de officier van justitie, mr. Dony, aanleiding om het wettig en overtuigend bewijs niet ge- j Hardnekkige verstopping 7 leverd te achten en vrijspraak te eisen. De raadsman van verdachten, mr. Van Dongen uit Rotterdam, die meen- de dat ook het zeer krachtige rem- men van de trein tot de ontsporing1 6een 9«»o«n lammiddell Zojgt dat de ingewanden kon hebben bijgedragen, sloot zich *"r regelmatig gaar.functioneren Ook bij- BIJ HET RAMEN LAPPEN NAAR BENEDEN GEVALLEN. Donderdagochtend is te Amsterdam de 45-jarige mevrouw SnoekEmous, toen zij op de eerste verdieping van haar woning in de Pieter Vlaming straat de ramen lapte, naar beneden gevallen. Ernstig gewond werd zij naar het O.L.Vrouwe-gasthuis ver voerd, waar zij in de loop van de avond is overleden. voor het overige aan bij het requisi toir. (Advertentie) Kousenimporteur contra de staat De president van de arrondisse mentsrechtbank te 's-Gravenhage meeft gisteren afwijzend beschikt op de vordering van de Amsterdamse kousenimporteur N. W. Hurwits, die in kort geding gunning had geëist tot invoer van 600.000 paar naadloze nylonkousen uit Italië. De president was het met eiser eens, dat de cen trale voor in- en uitvoer zich heeft te houden aan de door de onze re gering afgesloten en door de volks vertegenwoordiging geratificeerde overeenkomsten van de organisa tie voor Europese economische sa menwerking krachtens welke over eenkomst de invoer van kousen uit het O.E.E.S.-land Italië geliberali seerd is, maar, zo overwoog de pre sident, de vergunning wordt ook niet gewijzigd, doch alleen maar aange houden tot onderzocht is of de Ita liaanse firma inderdaad ten aanzien van de desbetreffende kousen het systeem van „dumping" toepast. En tot nog toe heeft dit onderzoek geen onredelijk lange tijd gevergd. Pia Beck, die deze zomer weer in Scheveningen optreedt, maar thans met 'n geheel uit Nederlanders be staand kwintet, zal gedurende dit zo merseizoen nog verscheidene malen voor de televisie optreden. Dinsdag 14 juni gaat zij naar Londen voor een televisieprogramma van dp BBC, eind juli naar Parijs, waar zij voor de Franse televisie zal optreden en 5 juli werkt zij mee aan de weekend show van de AVRO. 28 Juni zal zij met haar kwintet bestaande uit de zangeres Ann Bur ton,, Jan Pieters, vibrafoon, John van Zoelen, drum en Hans Michesen, bas, een half uur optreden tijdens een filmfestival in de „Deutschlandballe" te Berlijn. Na'het zomerseizoen gaat Pia Beek op bo september met de „Maasdam" naar Amerika. In oktober speelt en zingt zij een maand in Los Angeles in Californie, waar zij nog niet op trad. ider geschikt voor hen die buitenshuis werken, flacon 60 tabletten (versterkte werking) tl. 1 35 (Advertentie) Melkpoeder veel goedkoper dan melk Het Tweede Kamerlid de heer Gortzak heeft aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening gevraagd: Is het juist, dat door de Neder landse zuivel-centrale aan instellin gen melkpoeder wordt aangeboden en geleverd tegen 1.70 per kilo? En dat een kilo melkpoeder in het gebruik gelijk gesteld kan worden met circa 8l/s liter melk? Instellingen, die als afnemer voor een hoeveelheid losse melk, gelijk te stellen met een kilo melkpoeder, cir ca 2.50 moeten betalen, zijn over geschakeld van het gebruik van los se melk op melkpoeder? Hij vroeg de minister: Hoe groot de voorraad melkpoeder is n of er import van melkpoeder plaats vindt, en zo ja in welke mate; hoe groot de afzet is van melkpoe der in het binnenland en voor de ex port? Acht de minister het niet beter, zo vraagt hij tenslotte, b.v. door ver laging van de melkprijs voor de consument, het verbruik in het al gemeen en in het bijzonder voor de schooljeugd te stimuleren en is hij niet van oordeel, dat het subsidie hiervoor beter kan worden gebruikt, en zo nodig verhoogd, dan voor het maken en leveren van melkpoeder? Wielerbaankampioenschappen Peter Post, Molenijzer en Captein veroveren andere titels Nederlandse wegrensport heeft gisteravond definitief een van de meest succesvolle vertegenwoordigers van de na-oorlogse periode verloren. Toen Woutje Wagtmans want het gaat over deze kleine Brabander als winnaar uit het stayerskampioenschap tevoor schijn was gekomen, stond zijn besluit vast: Wout Wagtmans gaat de weg ver laten en zal in het vervolg alleen nog maar achter de grote motoren rijden. Een betere injectie had de Neder landse baansport, die een dieptepunt had bereikt, niet kunnen krijgen. Want Wagt mans reed in deze stayersfinale bijzon der spectaculair en zal zeker ook in het internationale milieu een goed figuur kunnen slaan. Het had er overigens lang naar uit gezien, dat Martin Wierstra zijn titel zou gaan prolongeren. Eigenlijk, had de Am sterdammer maar twee tegenstanders: Wout Wagtmans, die na een half uur vlak achter hem zat en Noppie Koch, die weliswaar op één ronde lag, maar steeds een tiental meters voor Wierstra bleef rijden. Alle anderen speelden geen rol in dit spel. Koch probeerde Wierstra te verleiden tot een aanval, waarvan eventueel Wout Wagtmans zou kunnen profiteren. Maar Wierstra trapte niet in deze val en toen Wagtmans na 37 minuten zijn eerste aanval lanceerde, was Wierstra mans genoeg om hem terug te wijzen. Ook de tweede en derde poging van Wagtmans mislukten en men ging er al rekening meehouden, dat Wierstra de titel zou prolongeren. Zeven minuten voor het einde echter kwam de ontkno ping. Weer verhoogde Wagtmans het tempo, joeg Wierstra op de zich fel ver dedigende Koch en in twee ronden was het gebeurd. Wierstra moest de Braban der laten gaan en viel terug in een een tonige tred, terwijl Wagtmans zegevie rend en lachend naar de enkele duizen den toeschouwers op de tribunes in een wilde rush verder stormde. Op dat mo ment had hij de titel reeds veroverd en dat hij in de laatste minuten ook Smits en Wierstra nog op één ronde zette, was eigenlijk van geen belang Peter Post achtervolgingskampioen Bij de professional achtervolgers slaagde Peter Post erin zijn titel te con tinueren. In de finale kwam hij uit tegen Ab Geldermans, de amateur kam pioen van 1957. Post had een overrom pelende start, spurtte in de eerste halve ronde naar een voorsprong van 20 meter en dat bleek de beslissende klap te zijn. Geldermans kon niet meer over deze slag heenkomen en verloor kansloos. Veel uitzicht voor de komende wereld kampioenschappen biedt de tijd van Post zes minuten 35.2 seconden echter niet. Moolenijzer amateur-kampioen Grote verrassingen leverden de slot ritten van het amateur-achtervolgings kampioenschap op. Niet Jan Hugens en Jan Buis. die een week geleden in de voorritten veruit de beste tijden hadden' gemaakt, kwamen in de finale, maar Harrie Moolenijzer en Arie van Houwe- lingen. Moolenijzer had daarvoor twee maal tegen Hugens moeten strijden, want in de eerste rit kreeg de Amster dammer in de zesde ronde, toen hij 30 meter voor lag, een lekke band. In de tweede rit verraste Moolenijzer door opnieuw met grote voorsprong te win nen. In de anderhalve finale hadden Van Houwelingen en Buis een fel duel uit gevochten, dat door Van Houwelingen in de laatste ronde met zeer klein ver schil was gewonnen. In de finale volgde Moolenijzer de overde dit kampioenschap op Gerritsen. In de eerste rit won Captein van kop met een half wiel verschil. Alleen de jury zag, dat Captein ook in de tweede rit zegevierde, terwijl een groot deel van het publiek Gerritsen voor de winnaar hield. Toen de uitslag bekend werd ge maakt werd de jury beloond met een fluitconcert en boe-geroep, maar de be- taktlek van Peter Post, bevocht in de =llMin* Benomen en Captein kreeg eerste ronde een voorsprong van 20 m. en streed daarna met al zijn macht om Van Houwelingen voor te blijven. Moo lenijzer slaagde daarin. Captein herovert sprinttitel Joop Captein, in 1955 kampioen bij de amateursprinters, maar daarna onttroond door Frans Mahn en Mees Gerritsen, her- de kampioenstrui. De nieuwe Nederlandse amateur sprintkampioen Jaap Captein en de 2de prijswinnaar Mees Gerritsen zullen deel nemen aan de Grote Prijs van Parijs, die op 22 juni a.s. wordt gereden. Tijdrit op tweede dag HET Hhekende Wutex 27) DOOR ARTHUR MAYSE Hij zat nog op dezelfde plek toen Paddy binnenkwam. Zijn hoed stond scheef naar voren en boven zijn stoppelbaard waren zijn wangen on gewoon rood. Hij floot, maar hy hield op en zei opgewekt: „Kijk eens even, er wordt al op me gewacht! Excuseer mijn uiterlijk, Clinton. Ik heb een beetje gepassagierd in de stad". Hij had gedronken, doch dronken was hij niet. De zwarte oogjes schit terden even helder als anders. „Ik zal niet meer over dat meisje tobben", zei Paddy. „Ik zei, dat ze je gegeven heeft wat je toekomt". „Loop naar de maan", zei Clint boos. „Dat heeft zij niet gedaan. Die andere". „Aila? Je laat er gras over groeien Clinton. Ik mag zeker wel aannemen dat ze je aanzoek geweigerd heeft? „Tk heb haar betrapt toen ze hier aan het rondneuzen was. Ze zei, dat ze mij zocht". „Dat kan best. Lelijke kerels zijn vaak veel meer in trek dan knappe". „Ze zei, dat de dominee een baan tje voor me heeft, maar ik maakte eruit op, dat ik haar erbij moest ne men. Toen ik weigerde sloeg ze haar nagels naar me uit". „De vrouw van Potifar", zei Paddy „Je bent hard voor de vrouwen, Clinton". „Ze zocht mij helemaal niet. Als ik haar niet betrapt had, zou ze nooit een woord over dat baantje hebben gezegd. Maar ze had raak geschoten; Joe Peddar had het me in Halen ge zegd". „Je bent erg hard voor Joe ge weest. Zijn oom heeft me verteld dat zijn gezicht voorgoed beschadigd is". Paddy haalde zijn pijp te voorschijn en begon ze te stoppen. „En er was sprake van een schotwond, maar daar zal ik maar niet naar vragen". „Warom ben je met Mike Peddar gaan drinken?" „Waarom niet? Dat doe ik dikwijls. Wij zijn allebei mannen met een ver leden en dat verschaft je een goed aanknopingspunt voor gesprekken" „Was Aila er ook?" „Even. Maar ze herinnerde zich plotseling haar kinderen en is als een pijl uit een boog naar huis ge sneld". „Natuurlyk. Om in jouw kamertje te kunnen neuzen". Paddy fronste even zijn wenk brauwen. „Waarom zou ze dat doen? Clint stond op van het bed en stak een hand uit naar de boekenplank. „Ik wou wat lezen", zei hij., ,Ik pakte dit". Hij trok het bundeltje gedichten uit de rij en stak een hand in de opening. De patronen waren weg. Hij keerde zich om on zag Paddy grijnzen. „Ik had je vingers in de stoflaag gezien", zei Paddy. „Goed", zei Clint. „Speel maar niet langer comedie. Ik wist wel, dat je geen boerenknecht was". Paddy streek een lucifer aan op de zitting van zijn broek. „Wat ben ik dan?" vroeg hij. „Een smeris". „Geen erg deftig woord", zei Pad dy, terwijl hij bedaard een rookwolk uitblies. „Ik ben bij de Koninklijke Canadese Bereden Politie". „Dus toch een smeris. Ben je niet een beetje ver van huis?" „Ja en nee", zei Paddy. Hij bestu deerde hem met zijn schitterende zwarte ooogjes. „Onze landen liggen dicht bij elkaar. Soms werken ze sa men". „En wat zoek je, Paddy?" Paddy antwoordde niet dadelijk. Terwijl hy hem aankeek, kreeg Clint De jaarlijkse Tour van Valkenburg, georganiseerd door de Marine van het Vliegkamp, wordt dit jaar weer gehou den op 17, 18 en 19 juni. Op de eerste en derde dag een gewone route, op de tweede dag de beruchte tijdrit tegen het horloge. De étappes zijn 52 km. lang en de tijdrit bijna 25 km. In Katwijk aan Zee, Katwijk a. d. Rijn, Wassenaar en Valkenburg zullen weer premie sprints worden verreden, die de belang stelling en de spanning niet weinig zul len verhogen. De V.V.V.'s en midden standsverenigingen in de diverse plaat sen hebben hierbij weer haar medewer king toegezegd. De start is op de eerste en derde dag te 4 uur, op de tweede dag te 3 uur. De route van de eerste en derde dag is als volgt: Start: Artillerie, vervolgens naar de B-poort via M-10K platform voor het vliegdienstgebouw, SQDN 320 naar B-poort (richting Valkenburg), vandaar via Zonneveldslaan en Voorschoterweg naar Valkenburg: Hoofdstraat, Katwij- kerweg, Valkenburgseweg (richting Kat wijk a. d. Rijn). Katwijk a. d. Rijn: Zonnebloemstraat, Tulpstraat (Molenblok), Wassenaarse- weg Provinciale weg no. 1 (richting ïföodwijk), daarna bij tramkruising links af naar Katwijk aan Zee via Zwarte- weg (langs Bergstichting) en Kanaaldijk via de Buitensluis naar de Boulevard Katwijk aan Zee: Boulevard, Sport- laan, Parklaan, Meeuwenlaan, Nieuwe Duinweg, Provincialeweg no. 1 (rich ting Wassenaar), via de weg door het kamp naar de Bronkhorstlaan, Vleijs- manlaan. Wassenaarse Slag, rijwielpad door de duinen (richting Katwijk), het gevoel alsof de kleine man hem taxeerde. „Ik zit een beetje in het nauw", sprak Paddy tenslotte. „Ik heb hier niet het recht iemand te arresteren, maar er zijn anderen, die wel die bevoegdheid bezitten en die daarvan gebruik zullen maken als ik het vraag. Nu kunnen we twee dingen doen, Clinton. Ik kan je in bewa ring laten nemen, zodat we ten allen tijde over je beschikken kunnen. Dat zou'volgens de regels van het spel zijn. Ik ben erg op spelregels, even als mijn inspecteur en de gerechts hoven". „Precies", zei Clint, „en als je dat doet?" Paddy schudde krachtig zijn hoofd. „Stil, laat me nou uitpraten". Hij zocht in zijn zakken opnieuw naar lucifers. „Maar er zijn ook ogenblik ken, Clinton, waarop we de spelre gels naar de maan laten lopen. Dan moeten we alles gebruiken wat we in handen krijgen". Paddy rechtte zijn schouders. De verandering, die zich aan hem had voltrokken, was bijna angstaanja gend. Ondanks zijn voddige kleren, ondanks zijn droogkomieke toon, was hij de grimmige speurder, die zich door geen vrees of medelijden van zijn weg zou laten afbrengen. „Wat wil je Clinton? Veilig opge-, Sportlaan, Parklaan, Meeuwenlaan, Nieuwe Duinweg, Provincialeweg no. 1 (richting Wassenaar), wederom door het kamp, Bronkhorstlaan, Vleijsmanlaan, Katwijkse Weg naar Wassenaar. Wassenaar: Storm van 's-Gravenzan- deweg, Ridderlaan, Poortlaan, via Plein, Gravestraat. Langstraat, Achterweg, Oostdorperweg, Kokshovenlaan, Provin cialeweg no. 1 (richting Zenderpark) naar het kamp. Kamp: Zenderpark, Artillerie, M-10 langs nieuwe eetzaal naar de finish. Finish: C-13. Route van de tweede dag (tijdrit): Start: kruispunt C-10. Provincialeweg 1 (richting Wassenaar), Kokshoorn- laan, Oostdorperweg, Hoogeboomseweg, Maaldrift, Rijksweg Den Haag-Haarlem (richting Den Haag, Secundairewrg), Rozenweg, Deijlerweg, Van Zuylen van Neyeveltstraat, Katwijkseweg (richting Rijksdorp), Vleysmanlaan, Van der Does laan, Meyboomlaan, Laan van Riemens- huizen, Van Bergenlaan, Van Bronk horstlaan, Provincialeweg no. 1 (door het kamp via Zenderpark, Artillerie, M-10, Vliegdienstgebouw, SQDN 320 naar de B-poort), Zonneveltslaan, Voor schoterweg (richting Valkenburg). Valkenburg: Hoofdstraat, Katwijker- weg. Valkenburgseweg (richting Kat wijk a. d. Rijn). Katwijk a. d. Rijn: Zonnebloemstraat, Tulpstraat. Provincialeweg no. 1 (rich ting hoofdpoort C-2). De feestavond wordt dit jaar wederom op het M.V.K. „Valkenburg" gegeven. De grote nieuwe zaal leent zich daar bij uitstek voor. De commandant van het vliegkamp. Kapt. ter zee V. W. Aernout, zal dan de prijzen uitreiken, terwijl de avond verder gevuld zal worden door het cabaretgezelschap „The Sky-rockets", bestaande uit personeel van het Vlieg kamp. borgen worden, of nog een poosje als lokaas voor de tijgers dienen?" „Ik blijf hier". „Begin dan by het begin" zei Pad dy. „Alles wat je je herinneren kunt. Ik heb van Devvy gehoord wat ze uit je heeft kunnen wringen, maar ik wil het van jou nog eens horen Misschien kan één woord ons uit de droom helpen". Hun wandeling in Martinez op za terdagavond verzweeg Clint. Daar had de politie niets mee te maken. Maar voor de rest vertelde hij alles zittend op de rand van het bed, met de blik van de scherpe, zwarte ogen op zich gericht. Paddy had zijn pijp opgerookt eer Clint met het relaas klaar was. „Is dat alles?" vroeg hij toen. „Gaat je geheugen niet verder terug dan de avond waarop jullie die Chinees met blikken bussen opgepikt hebben?" „Nee". Clint sloeg met zijn vuist in zijn andere handpalm. „Zo is het gegaan. Ai en toe herinner ik me iets maar het is niet wat ik nodig heb". Hij fronste zijn wenkbrauwen en spande zich in om te denken. „En toen Aleko je aannam", vroeg Paddy, „wist je toen niet wat voor iemand hij was?" „Nee. En ik weet het nog niet. Hij was een doodgewone, oude visser, die my een kans wilde geven. Maar, De Nederlands-Luxemburgse ploeg in de Tour de France 1958 zal niet onder leiding staan van Kees Pellenaars. Dit besluit is gisteravond door de K.N.W.U. genomen naar aanleiding van het feit, dat Pellenaars niet heeft geantwoord op het ultimatief gestelde telegram van de Wieler-unie. De sportcommissie van de K.N.W.U. zal thans contact opnemen met de Luxemburgse wielerbond teneinde overleg te plegen omtrent een nieuw te wyzen ploegleider. VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND (Betaald) Ere-Divisie: Om het kampioenschap van Nederland: DOSSportcl. Enschede (terrein Goffert Stadion, Nijmegen). Beslissingswedstr. (degradatie): Elink- wijkGVAV (terrein Veldwijk Stadion, Hengelo) Eerste Divisie A: AGOW—RBC. Tweede Divisie A: UVS't Gooi, Dos- koDe Valk, Wilhelmina—ZFC. Tweede Divisie B: Oosterparkers Rheden, Be QuickPEC. (Amateurs) Om het kampioenschap van Neder land: Quick (N.)Velox. West I. Promotiewedstrijdenn 2de klas/lste klas: De SpartaanLaakkwar tier, West FrisiaSpartaan '20. West II. Promotiewedstrijden 3de klas/2de klas: Archipel—OVV (terrein Laakkwartier, Roodenburg—Slikkerveer. LEIDSE VOETBALBOND Zaterdag Beslissingswedstrijd laatste plaats lste klas: St.-BernardusVTL. Zondag A: UVS 6Alphense Boys 2. 3A: Stompwijkse Boys 2—Teylingen 3, WSB 4—St.-Bernardus 2. 4D: UVS 9KRV 3. ZWEDEN—HONGARIJE 2—1 In groep III heeft Zweden gisteravond met 21 (rust 10) van Hongarije ge wonnen. Na deze wedstrijd luidt de stand in groep III: Zweden 2 2 0 0 4 5—1 Wales 2 0 2 0 2 2—2 Hongarije 2 0 111 2—3 Mexico 2 0 1 1 1 1—4 FEYENOORD—REDEN 7—2 Voor de kwart-finales van de beker competitie van de KNVB is te Rotterdam de wedstrijd Feyenoord—Rheden ge speeld. Feyenoord won de ontmoeting met 72. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND Om het kampioenschap van Neder land: Wordt Kwiek—ZKC, Deto—Rohda. Eerste klasse Zuidholland: Ons Eiber nestSpangen. Zuidholland, 2e klas A: OSCR—Mer- wede. CRICKET NEDERLANDSE CRICKETBOND Eerste klasse A: HCC—VOC, Hermes/ UVS:ACC, VRARood en Wit. Eerste klasse B: Haarlem—WV, HBS —Quick (N.), Quick (Hg.)—Excelsior. Tweede klasse E: CVHW—Haarlem 2, LCC—Excelsior, Hermes/DVS 3—BMHC, Rood en Wit 4Ajax (L.). ATLETIEK DE BATAVEN NAAR ROTTERDAM Zondagmorgen vertrekt met de trein van 10.50 uur de Batavenploeg naar Rotterdam voor een dualmeet met ALO op de sintelbaan Zwarte Pad te Rot terdam. Alhoewel het hier een ontmoe ting betreft van de herenploegen van beide verenigingen, zullen prominente Bataven-dames uitkomen op enkele vrije nummers, welke speciaal voor hen zijn ingelast. In Batavenkringen hoopt men ditmaal revanche te kunnen nemen op de nederlaag van verleden jaar. Op de Leidse Sintelbaan won ALO met 75 te gen 73 punten. De Batavenploeg bestaat uit: 100 meter: J. Raaphorst en J. West geest. Hoogspringen: gebr. Niekerk. 200 meter: J. Raaphorst en J. Westgeest. Vérspringen: Joh. de Lange en T. van Kesteren. 400 meter: P. de Jong en J. Hoekx. Kogelstoten: Jac. Verkley en C. de Heiden. 800 meter: H. Fasel en J. Brandt. Discus: Jac. Verkley en G. Zand bergen. 1500 meter: A. v. d. Brink en Jac. Kraan. Speerwerpen: G. Guussen- hoven. 3000 meter: B. Kraan en J. Vlas veld. Polshoog: N. van Kesteren. Een op papier vrij sterke ploeg, doch men is van mening, dat de 4 maal 100 meter en de Olympische estafette wel' de doorslag zullen geven, 'daar Peter Nederhoud c.s. ook wel wat in hun mars zullen hebben. De Bataven-sup porters wacht in ieder geval een op windende wedstrijd. BILJARTEN Te Leuven is een begin gemaakt met het biljarttoernooi het Europees kampioenschap bandstoten. De uitslagen van de eerste partijen luiden: Lutgehetman 200 27 28 7.40 Douzette 56 27 13 2.07 200 60 31 3.33 Schertz 180 60 21 3.00 Van Oosterhout 200 30 44 6.66 Scholte 179 30 37 5.96 Wafflard 200 30 29 6.66 196 30 39 6.53 ik snap het nou wel, Paddy, het zou de mensen te denken gegeven heb ben, iemand die in zijn eentje op zee ging vissen. Hij had een compagnon nodig om de schyn te redden". „En een toffe jongen, die door de politie op zijn hielen werd gezeten, kwam hem heel goed te pas", zei Paddy. „We hoorden dat je hem als een rijpe appel in de schoot was ge vallen?" „Hoe wist je dat?" „We hielden al lang een oogje op kapitein Johannsen. We wisten dat hij kort voordat jij aan boord kwam zijn vorige compagnon verloren had; de man was verdronken op zee. Nou, we hebben het stoffelijk over schot van Aleko gevonden". „Dat vind ik jammer. Hij behan delde me goed". Paddy ging naast hem op het bed zitten. „Je hebt me een pak van mijn hart genomen. In ons beroep zijn we nu eenmaal erg slecht van vertrouwen, maar ik ben bereid je te geloven. Wat je verteld hebt, past precies bij hetgeen we al weten. Als je één van hen was, had je al lang achter de tralies gezeten, als je tenminste de strop niet had gehad. Nu geloof ik dat je wel vrij uit zult gaanals je er levend afkomt". (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8