JU Economische structuur en stede- bouwkundige problemen van Lisse Hoofdambtenaren van 't marktwezen congresseerden te Leiden De Waag feestelijke entourage 'n TIP VAN BOOTZ Stichting VVV te Noordwijk schrijft obligatielening uit DONDERDAG 12 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA J Lisse bezit in de bossen van de Keukenhof het grootste boscomplex in het hartje van de bollenstreek. Het tentoonstellingsterrein (Zandvliet) om vat 30 ha., het kasteelterrein met het overige bos 170 ha. In wijde omtrek beheerst het, het aspect van het landschap. Van Sassenheim af naar de bossen van Reigersbos en Keukenhof, gaande via Zandsloot, Engelselaan en Slikbuurt vindt men uitgestrekte bollenvelden. In de omgeving zijn aar dige wandelroutes waarbij men de Bollenstreek voor een groot deel kan overzien, b.v. de Essenlaan, de Spekkelaan, de Loosterweg-Zuid en de Van Lyndenlaan. Door de Keukenhof is het bezoek aan de Bollenstreek in het voorjaar in sterke mate op Lisse geconcentreerd. Voor de bevolking van Lisse zelf is de Keukenhof slechts van bescheiden waarde. De toegangsprijs en het feit dat dit terrein buiten het seizoen begrijpelijkerwijze gesloten is, zijn daar van de aanwijsbare oorzaken. Het jaarlijkse bloemencorso en de bloemen- mozaiekwedstrijden vergroten het min of meer feestelijk karakter van de seizoendrukte. De samenhang tussen de gemeen ten in de streek enerzijds en de lief de tot de eigen gemeente anderzijds leiden in sommige gevallen tot ver enigingen die leden winnen uit de streek in andere gevallen tot een zekere mate van rivaliteit tussen verenigingen uit de verschillende gemeenten. Lisse bezit een goed geoutilleerd sportpark doch is niet rijk voorzien van schoolsportvelden, kinderspeel plaatsen en gymnastieklokalen (Wat de kinderspeelplaatsen betreft wor den thans voorzieningen getroffen, waartoe in de vergadering van de gemeenteraad dd 30 mei j.L werd besloten, Red.) De roep om een zwembad is in de geschiedenis van Lisse een telkens terugkerend pro bleem. Er is een bioscoopzaal die niet aan de daaraan tegenwoordig te stellen eisen voldoet. Er bestaat goede belangstelling voor muziek en zang, veldsporten en gymnastiek. Er zijn twee harmonieën en verscheidene zangverenigingen; voorts een athletiekvereniging en een aantal turnverenigingen. Daar naast drukt de nabijheid van de grote steden, waarmee goede ver bindingen bestaan een bepaald stem pel op het zoeken naar en de moge lijkheid van ontspanning. Een toe neming van het aantal autobezitters en van bromfietsen zal daarop niet minder van invloed kunnen zijn. Wat de situering van de publieke voorzieningen betreft voldoet deze voor het merendeel aan uit stede bouwkundig oogpunt te stellen eisen. Voor het Raadhuis zou een meer representatieve en centrale ligging stellig gewenst zijn. De scho len aan de Hereweg liggen aan een voor dit soort gebouwen te drukke verkeersweg. V olkshuisvesting. Het woningtekort blijkt sinds 1947 te zijn afgenomen met 59 woningen, zijnde een percentage van 24V* en daalde tot 183 woningen in 1956. Deze afneming van het tekort mag men niet spectaculair noemen. De nieuwbouw na 1945, hoewel zich ge lijkmatig tot het streekgemiddelde verhoudende, is aanzienlijk lager dan in Sassenheim en Voorhout. In de periode van de tweede helft van 1956 en in 1957 zijn 210 woningen gereedgekomen. Lisse bezit het kleinste aantal eengezinshuizen in de streek nl. 93*/s en na Hiliegom en Sassenheim het laagste percen tage vrijstaande huizen, nL 17%. Het aantal 1- en 2-kamerwoningen is sterk verminderd. Vooral in de jaren 1952 en 1953 heeft Lisse door toe passing van de premieregeling wo ningverbetering en splitsing vele woningen in goede staat gebracht, ZOETERMEER JEUGDVERKEERS EXAMEN Een 150-tal kinderen was gister middag in grote spanning in het Spaarbankgebouw bijeen om te ver nemen of zij al of niet geslaagd wa ren voor het Jeugd-verk eersexamen. Het lag in de bedoeling om de candi daatjes eerst te laten genieten van enkele verkeersfilms. De films waren er inderdaad, doch het toestel waar mede deze films gedraaid zouden worden was niet geschikt om deze films te draaien. De spanning hierdoor aanmerkelijk totdat de voor zitter van Veilig Verkeer dr. J. H. N. de Bruyn er toe overging de uitslag bekend te maken. Het bleek, dat het aantal geslaag den iets hoger was dan het vorig jaar maar toch niet bepaald geweldig genoemd kan worden. Bedroeg het aantal geslaagden het vorig jaar 67 Slechts één candidaat had het exa men foutloos afgelegd nl. Kees v. Spek van de le Chr. Nat. School. Hij verdiende hiermede de complete rijwiellamp, die hiervoor beschikbaar was gesteld- Voor de vier beste van elke school was nog 'n prijs beschik baar. Deze werden als volgt behaald: R. K. Meisjesschool le prijs Gemma Fischer; 2e pr. Ria Groene wegen; 3e pr. Corrie Voorn; 4e pr. Riet Nieu- wets. le Chr. Nat. School: le pr. Kees v. d. Spek; 2e pr. Aleidje v. d. Spek; 3e pr. Willy de Koöter; 4e pr. Teun de Wilde. R. K. Jongenschool le pr. die zeker anders voor onbewoon baarverklaring in aanmerking zou den zijn gekomen. Dit aantal be droeg voor deze twee jaren tezamen 129 woningen. Toch waren er in Lisse per 1 januari van dit jaar nog 26 onbewoonbaarverklaarde, doch nog bewoonde woningen, hetgeen aanzienlijk meer is dan in de overige gemeenten van de streek (Hiliegom 8, Noordwijk 1, Noordwijkerhout 11, Sassenheim 5, Voorhout 12, War mond geen). Hoewel de woningnood in Lisse niet opvallend groot kan worden ge noemd werden er in 1956 nog ruim 160 samenwoningen aangetroffen als gevolg daarvan. Voorts telt de gemeente nog omstreeks 150 wonin gen waarvan sanering urgent is, zo dat alleen reeds voor de verbetering van de bestaande situatie meer dan KATWIJK „De Rhijnmonders". Wedvlucht vanaf Noyon, afstand 308 km. Duiven gelost 11 uur, zuidenwind. Eerstaan- komende duif 14.2.12; gemiddelde snelheid 1609,05 mtr. p.m. Uitslagen: B. Pouw 1, 4 en 10; J. Winters 2; L. v. d. Plas 3 en 9; A. J. Hus 5; K. Noort 6; Jac. Heemskerk 7; Kr. Schaap 8. Uitgaansdag. Het college van collectanten hield gisteren de jaar lijkse uitgaansdag/Deze dag werd in gezet met een H. Mis waarna de reis per bus aanving over Gouda, Schoon hoven en Kinderdijk waar in hotel „Kinderdijk" de lunch werd gebruikt. Dan stond op het programma een be zoek, en dan varende, aan de Delta werken welke de volle aandacht had den. Vervolgens werd via Rotterdam, Delft naar Katwijk teruggekeerd waar in „Marina" een heerlijk diner stond te wachten op de deelnemers. L.T.B. In het parochiehuis had een bijeenkomst plaats van leden der plaatselijke afdeling van de L.T.B. die voornamelijk was belegd in ver band met het bedanken van de heer Kampschöer als algemeen voorzitter van het hoofdbestuur en het noemen van nieuwe candidaten voor deze functie. Het hoofdebstuur had reeds als candidaten genoemd de heer Van Leeuwen uit de kring Leiden en de heer Van Kemmeren uit De Noord. Maar de vergadering was zo slecht bezocht dat het bestuur er weinig voor voelde deze candidatuur te be spreken en candidaten naar voren te brengen waarmede de aanwezigen volkomen instemden. Er werd teleur stelling uitgesproken dat het hoofd bestuur in deze drukke seizoentijd een zo belangrijke aangelegenheid aan de orde stelde. Zonder verdere Men praat over top-conferenties En vreedzame coëxistenties. Maar wil men probaat Direct resultaat: „Neem dan eerst een „TIP" Excellenties". Nieuwe limericks inz. aan H. Bootz N.V., A'dam Gistermiddag had ten raadhuize een persconferentie plaats in verband met de officiële ingebruikneming van het nieuwe V.V.V.-verkeersbureau in de eerste helft van juli a.s. en de uitgifte van een obligatielening voor dit object groot ƒ75.000. Als voorzitter van de Stichting V.V.V. Noordwijk opende burge meester mr. G. F. W. van Berckel de besprekingen, waarbij hij voorop stelde, dat twee voorname elemen ten zijn afgesteld op het economische belang van de gemeente en wel het vreemdelingenverkeer voor onze badplaats en een gespecialiseerde bloembollencultuur, twee elementen, die van gemeentewege, waar nodig en mogelijk was, steeds zijn gesti muleerd, zonder het particulier intia- tief hierbij uit te schakelen. Hoewel spr. direct na de oorlog nog geen burgemeester was van Noordwijk, heeft hij groot, respect voor de eensgezindheid om reeds in 1945 te beginnen met de opruiming van de befaamde muur van de At lantic wal aan de Kon. Wilhelmina Boulevard, waardoor het mogelijk was om in 1946 weer de gasten in Noordwijk te kunnen ontvangen. Bij zijn intrede als burgemeester is dit feit van serieus aanpakken altijd een stimulans geweest een vorm te vin den, dat de belangen van Noordwijk op efficiënte wijze tot zijn recht zou den komen. Wat betreft de belangen van de badplaats, waarvan alle facet ten zijn bekeken en besproken, is uiteindelijk de rechtsvorming van de Stichting V.V.V. Noordwijk uit de bus gekomen, waarvoor door de or ganen uit het zakenleven, de sport en de gemeente alles gedaan is om dit initiatief gezamenlijk op te bou wen. Om een en ander goed tot zijn recht te doen komen, was een goed geoutilleerd informatiebureau nodig. Hierin is de stichting thans volko men geslaagd en kan men zelfs zeg gen, dat het nieuwe verkeersbureau, dat is tot stand gekomen aan onze kust, uniek in zijn soort mag worden genoemd. Om de financiering van dit object, de economische draagwijdte van de vastgestelde emissie en de aantrekkelijkheden ervan te belich ten, welke deze voor beleggers heeft, gaf hij gaarne het woord aan de penningmeester van de stichting, de heer J. van Wijk. Na een korte inleiding wees deze dat enkele jaren geleden op Karei Eimers; 2e pr. Gerard West- c -£• - j An initiatief van burgemeester mr. G. r. geest. 3e pr. Jan Duimsveld, 4e pr. w van BerckeI de stichting V.V.V. Harry v. Haastert. Openb. Lagere School: le pr. Trix v. d. Velden; 2e Er. Margo v. d. Nat; 3e pr. Ad. Goed- art; 4e pr. Joop Clijnis. 2e Chr. Nat. School: le pr. H. Ver meer: 2e pr. J. Wagenaar; 3e pr. Daan v. d. Ende; 4e pr. Joh. Stoutjesdijk. Voetbal voor bejaarden. Zater dag zal op het D.S.O.-terrein de jaar lijkse wedstrijd tussen D.S.O. en Ce- leritas (Den Haag) gespeeld worden om de wisselbeker. Als D.S.O. deze wedstrijd wint komt deze vereniging definitief in het bezit van de wissel- beker. De recette van deze wedstrijd wordt geheel geschonken aan het Comité voor bejaarden dat er voor zorgt, dat deze op 18 juni a.s. een heerlijk dagje uit zullen gaan. Voor deze uitgaansdag het grote evene ment van het jaar, heeft ieder goed geaard Zoetermeerder veel over. Om deze voetbalwedstrijd nog aantrek kelijker te maken zal het Fanfare corps Kunst en Vriendschap voor m/uzikale opluistering zorgen. Noordwijk was opgericht, met doelstelling een overkoepelend bun delend orgaan te willen zijn van alle plaatselijke verenigingen, welke di rect of indirect bij het vreemdelin genverkeer zijn betrokken, alsmede ter stimulering van het bedrijfsleven ter plaatse. Bij deze stichting zijn aangesloten de gemeente Noordwijk, de Ver. van Werkgevers in de Ho recabedrijven, de Ver. van Villa's- en Huizenverhuurders, de Noord- wijkse Middenstandscentrale, Noord wijk Actief, Mij. Zeebad, de Noord- wij kse Sportvereniging, de Noord- wij kse Golfclub en de Ver. Bloem bollencultuur. Elk dezer verenigin gen heeft een vertegenwoordiger in het bestuur, terwijl de burgemeester voorzitter is. De initiatieven van de stichting zijn ook gericht op het doen plaatsvinden van evenementen in de badplaats en desgevraagd werd me dedeling gedaan, dat reeds een uit gebreid programma is opgesteld, waarvan definitief zijn een windhon denrace, ballonwedstrijd, schatgra- verij, vuurwerk, zes lampionoptoch ten met muziek, terwijl meerdere evenementen zoals een grootse rol- schaatsenshow in bewerking zijn. Reeds vele jaren bestond in 'de badplaats een grote behoefte aan een representatief informatiebureau en dank zij het doorzettingsvermogen van enkele bestuurders der stichting en de medewerking van het gemeen tebestuur en uit het plaatselijke be drijfsleven is de totstandkoming van het nu bijna voltooide nieuwe infor matiebureau een feit geworden. Dit bureau is niet alleen gedacht als een inlichtingenbureau voor het vreem delingenverkeer, doch beoogt tevens te zijn een bedrijfscentrum, tot welk doel in dit gebouw tevens zijn on dergebracht een viertal winkels, een tijdschriftenkiosk, een touringbureau en een geldwisselkantoor. De finan ciering van het nieuwe informatie bureau, waarvan de bouwkosten en installatie naar schatting 175.000, zullen bedragen, is gebaseerd als volgt: Er is een le hypotheek ver strekt ten bedrage van 60.000 tegen een rentevergoeding van 6 procent 's jaars en 2 procent aflossing. De Twentse Bank verstrekt een crediet van 40.000 met als zekerheid de huurpenningen van de verhuurde lokaliteiten gedurende de eerste vijf jaren. Hiertoe wordt 1 jaar huur vooruit betaald en voor de volgende vier jaren huur een bankgarantie gegeven. Na deze 5 jaren zal dus het bankcrediet van 40.000 zijn af gelost. Voor de resterende 75.000 is thans een obligatielening uitge schreven in coupures van nominaal 250. De uitgifte geschiedt a pari tegen een rente van 6 pet. 's jaars met een looptijd van 15 jaar. Gedurende de eerste vijf jaar zal niet mogen worden afgelost, terwijl in de resterende 10 jaar jaarlijks 7500 aan obligaties zal worden uit geloot. De belangen van de obligatie houders worden gewaarborgd door de Twentse Trust n.v. te Amsterdam, die hiertoe een tweede hypotheek heeft genomen op het nieuwe com plex. De coupures zijn met een be drag van 250 per obligatie opzette lijk laag gehouden, om de vele ge- interesseerden in en buiten Noord wijk, zowel bedrijven als particulie ren de mogelijkheid te bieden, door deelname aan deze lening hun ad- haesie met het genomen initiatief te betuigen en hen tevens in de gele genheid te stellen van deze aantrek kelijke belegging gebruik te kunnen maken. De inschrijving is vanaf he den opengesteld ten kantore van de stichting. De toewijzing zal plaats vinden naar volgorde van de inschrij ving. Betaling der toegewezen obli gaties dient te geschieden op 1 juli a.s. ten kantore van de Twentsche Bank n.v. te Noordwijk. Gevonden voorwerpen. Aan het hoofdbureau van politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: Vulpen, sleutels, ceintuur, dameshandschoen, overall, actetas, autostep, fietspomp, muntbiljet, da mespolshorloge, rozenkrans, porte- monnaie, bankbiljet, trui, lederen riem, muntbiljet, teddy beer, dames jasje, padvindersmes, fototoestel, dolkmes, gouden ring, hoofddoek, truitje, zonnebril, 4 kleurenpotlood, herenhorloge, zwembroekje, strand- broekje, badpak, bril in etui, oorbel, suéde jasje, blauw jasje, goudkleu rige ring, kinderschoentje, herensok, Congres in klassieke sfeer Gisteren is te Leiden begonnen het tweedaags congres van de vereniging van hoofdambtenaren bij het Markt wezen in Nederland bekend als directeuren van het marktwezen. Na een begroeting van de deelnemers met hun dames in „Het Gulden Vlies" werd een huishoudelijke ver gadering gehouden, waarop te horen viel, dat verwacht moet vorden, dat per 1 jan. volgend jaar alle perso nen die zich in de markt-, straat- en rivierhandel begeven ingeschreven moeten worden in het register van de Kamer van Koophandel; ze zul len dus aan bepaalde voorwaarden als credietwaardigheid en vakbe kwaamheid moeten voldoen. Ter vergadering werden de penningmees ter en tweede voorzitter, resp. de heren E. Stevens, Maastricht en J. P. Bruul, Rotterdam, herkozen. De da mes brachten inmiddels een bezoek aan de Sterrewacht. Gistermiddag werden de deelne mers in het Gravensteen ontvangen door mr. J. Drijber, adj. secretaris van het college van curatoren van de Rijksuniversiteit, die namens dit college een woord van welkom sprak De archivaris van Leiden, mej. mr. A. J. Versprille prof. dr. C. J. F. Böttcher was plotseling verhinderd zijn openbaar college te houden gaf vervolgens een bijzonder boei ende voordracht over de geschiede nis van de stad Leiden. Lakenindustrie. Wanneer u zo de stad doorloopt zoudt u niet zeggen, dat hier vroeger alleen maar aan de Breestraat een paar hutjes van boeren en vissers stonden en dat de enkele boerderij en nog eigendom waren van een Utrechtse kerk, aldus mr. Verspril le. Van grote betekenis voor de in dustrie van Leiden die reeds in de dertiende eeuw een grote vlucht had genomen was het optreden van de de Hollandse graven, die hier ter Stede een woning hadden staan waarbij het Steen onverbrekelijk verbonden was. Vooral Floris V heeft veel voor de toenemende lakenin dustrie gedaan. Hij was het, die het marktcentrum met beveiligende voorschriften verstevigde. Na gewezen te hebben op de oor spronkelijke* stad rondom de eerste kerk, de Pieterskerk, met de volgen de uitbreidingen, zoals de omgeving van de Burcht, waar men welover wogen op de splitsing van de Rijn tol hief, vertelde mr Versprille van de perikelen, welke de wolindustrie getroffen hebben. Enerzijds kende Leiden rijkdom, aan de andere kant was het dikwijls grote armoede en achtergesteldheid; de stad had vele kwetsbare punten. In het midden van de zeventiende eeuw bloeide de Leidse industrie, nadat door de belegering veel schade was ondervonden, weer op. Vooral Fransen importeerden hier nieuwe technieken, hetgeen de industrie ten goede kwam. In de latere eeuwen heeft Leiden weer een grote achter uitgang meegemaakt. Telde het in 1672 een hoogtepunt nog 70.000 inwoners, in de jaren hierna slonk het zielenaantal zienderogen, zodat stadsuitleg niet alleen niet meer no dig was maar er zelfs een groot wo ningoverschot ontstond. Thans ziet alles er wat anders uit en lang niet zo somber; Leiden trekt nu steeds meer industrieën aan en weet ze vast te houden. Tot slot vertelde mej. Versprille in het kort nog iets van Leiden als universiteitsstad met een beroemd verleden, maar niet minder roemd heden, en over de inrichting van het oude stadsbestuur en de functies van het Gravensteen. De congresgangers, uit wier naam de heer J. A. W. Bergvelt, voorzitter van de congresserende vereniging, mej. Versprille dank zegde voor haar uiterst leerzame causerie, maakten vervolgens een rondgang door het gebouw, nadat nog enkele vragen een deskundig uitleg van de ge meente-archivaris hadden ontlokt. Diner. Aan het officiële diner in de prachtig gerestaureerde Waag, waar over de gasten unaniem opgetogen waren en waar de gastheer van het congres, de directeur van de Leidse markt- en havendienst, de heer M. Weima, alles tot in de puntjes had geregeld, zaten o.m. aan de burge meester van Leiden, jhr mr F. H. van Kinschot en echtgenote, ge meentesecretaris mr J. Bool, de wet houders D. v. d. Kwaak en S. Men ken en de heer L. A. Mennes, oud- directeur van markt- en havendienst te Leiden. Des avonds werd door Hugo van Dalen een stemmig piano concert verzorgd waarvan wij el ders in dit blad een verslag geven De dag werd besloten met een ge zellig samenzijn waarna het gezel schap per bus vertrok naar het kas teel Oud Poelgeest waar de nacht werd doorgebracht. De tweede en laatste dag van het congres werd vanmorgen begonnen met een huishoudelijke vergadering gevolgd door een rede van de heer F. Verstegen, directeur van de ge meentelijke dienst van kasbeheer en credietwezen, tevens ontvanger der gemeente Leiden. Rijk en geen geld. De heer Verstegen begon zijn in leiding met er op te wijzen, dat hij niet wilde spreken over de werke lijk rijken, die wel geld hebben en over de schijn-rijken, die zelf geen geld hebben, maar ten koste van an dermans geld leven. Hij wilde het hoofdzakelijk hebben over hen die wezenlijk rijk zijn, doch in liquidi- teits-moeilijkheden verkeren. Deze liquiditeitsmoeilijkheden plegen te worden opgelost door het verstrek ken van krediet Tot diegenen die in genoemde omstandigheden verkeren behoren o.a. particuliere personen. De natuurlijke personen zei spr. zijn U en ik en alle andere mensen, die met ons de aarde bevolken. Wanneer llquiditeitsmoeilijkheden zich voor doen of bepaalde kostbare voorzieningen moeten worden ge troffen dan kan men overheid of particulier een beroep doen op de kapitaalmarkt. De staat kan om uit moeilijkheden te geraken belastin gen heffen; ook kan zij een gedwon gen geldlening uitschrijven. Wanneer door velen tegelijk een beroep wordt gedaan op de kapitaalmarkt, dan stijgt de prijs van het geld en ont staan er spanningen die tot beper king der bestedingen zullen leiden. Spr. ziet thans een zekere ontspan ning op de kapitaalmarkt en hij ver wacht dat deze zich nog zal voort zetten. Ook particuliere maatschappijen doen veelvuldig een beroep op de kapitaalmarkt. Als particulieren gaan bouwen of uitbreiden reageert het puoliek vaak anders als wan neer de overheid grote projecten verwezenlijkt. Dan hoort men vaak „Sijmen, betaal maar!" Zo'n uitla ting achtte spr. onjuist. De overheid van vandaag heeft de taak vooruit te zien. De lasten van objecten waar van men tot in de verre toekomst zal profiteren, mogen ook gedeelte lijk door de toekomstige genotheb bers worden gedragen. Spr. bepaalde zijn gehoor vervol gens bij de Middenstandskrediet-be schikking en noemt de verschillende soorten van krediet die van rijks wege hiervoor worden beschikbaar gesteld. Het gaat ook hier om gezonde be drijven, die vlottende middelen be hoeven. Zij zijn rijk, maar hebben geen geld. Spr. eindigde zijn rede met er op te wijzen, dat als men overheid, grote of kleine ondernemer en par ticulieren met beleid gebruik maakt van krediet, economische en maatschappelijke voordelen kunnen worden genoten, waardoor men zal kunnen zeggen: „We zijn rijk, al hebben we dan ook geen geld!" Om elf uur volgde in de Burger zaal op het Stadhuis een ontvangst door het Leids gemeentebestuur, waar woorden werden gesproken door burgemeester Van Kinschot en voorzitter Bergvelt. Het slotdiner vond hedenmiddag plaats in de Dra- kenzaal van kasteel Oud Poelgeest. Hieraan was een prachtige boottocht via de Kaag vooraf gegaan. In de Waag de bezoekers zullen nog vaak aan dit prachtgebouw, waarin het congres zich grotendeels heeft afgespeeld terugdenken werd ten slotte de tweedaagse bijeenkomst, een verzameling van vele schone en leerzame indrukken besloten. LISSE reistas met inhoud kinderbril strand- schep, gouden ring. Inlichtingen uit sluitend 's woensdag en zaterdags tussen 2-3 uur aan het politiebureau Oude Zeeweg 10. NOORDWIJKERHOUT „De Duinklievers". Wedvlucht mét Oude en Jonge duiven van Orle ans, afstand 519 km. In concours 102 duiven. Uislag: Paviljoen St. Pieter 1, 11; P. Duivenvoorde Azn. 2; Pavil joen St. Jan 3, 19, 27; Dj. Doeven 4, 5, 30; G. A. Duivenvoorde 6, 7, 15, 25, 34; W. de Kan 8, 32; P. Heshof 9. 14; Peeters-Broekhof 10, 22. De Avondvierdaagse. Voor het merendeel zijn de 42Q deelnemers aan de Avond/vierdaagse van de NWB gisteravond voor hun eerste tocht in de St. Bavostichting gestart. Het grootéte contingent onder hen vormde ongetwijfeld de jeugd, waar van er ruim 300 inschreven. Deze categorie liep, gisteravond een tra ject af langs de Sancta Maria en via het rijwielpad naar de Schulpweg. Hedenavond vormt Piet Gijzenbrug het verste punt. De 177 senioren, die inschreven liepen gisteravond het zelfde traject als de junioren tot de Schulpbrug. Vandaar bezochten echter ook nog het zuiderlijk gedeel te van Noordwijkerhout. Hedenavond gaan deze ouderen naar noordelijke richting tot de Ruigenhoek en van daar over het rijwielpad tot het ra diostation en langs de Sancta Maria terug naar de St. Bavostichting. JAARVERGADERING R.K. COÖPERATIE Onder zeer grote belangstelling vond dindagavond de 39e jaarverga dering plaats van de Coöperatieve verbruikersvereniging „Onderling Belang" u.a. Daar de voorzitter de heer H. v. d. Vlugt naar Canada is vertrokken werd deze vergadering geleid door de waarnemend voorzitter de heer H. P. v. d. Reep. Dit jaar verloor de Coöp. weer een van haar personeelsleden door het overlijden van de heer Reeuwijk voor wie een kort gebed werd gestort. Ook was er dit jaar een jubilaris nl. de heer P. Walraven, die 25 jaar lang zijn beste krachten aan de Coöp. heeft gewijd. Dit jaar her denkt de vereniging haar 40-jarig bestaan en heeft het bestuur ge meend de leden een gratis jubileum pakket aan te bieden. De afd. Bakkerij had een overschot van ƒ4.109.49; filiaal had een over schot van 564.80; brandstof f 222.99, terwijl de afdelingen kruidenier en manufacturen w.o. de meubelen een overschot telde van resp. 3871.82 en 22726.45. Na de diverse afschrijvin gen e.d. was er een netto winst van 14473.91. De heer v. d. Reep gaf een voor stel van uitkering dividend. Afd. bakkerij betaalt 2% dividend uit, manufacturen w.o. de meubelen eveneens 2%, terwijl het filiaal en de afd. kruidenieren beide 1% dividend uitkeren. Van dit totaal bedrag zal 1/11% uitgekeerd worden aan de K.A.B.-afdelingen Lisse, Sassenheim. Voorhout en Noordwijkerhout. Het punt mededelingen bevatte hoofdzakelijk de verbouwing. Men is het er nog niet geheel over eens of dit een zelfbediening of een snel- bediening zal worden doch dit zal eerst nog even bekeken moeten wor den, het voornaamste is echter dat dit uit eigen middelen zal worden gefinancieerd. De aftredende heren H. P. v. d. Reep uit Lisse en P. J. Wessels uit Noordwijkerhout werden beide bij acclamatie herkozen. Voor de vaca ture H. v. d. Vlugt die tussentijds had bedankt werd door het bestuur de heer L. v .d. Voort Thzn candidaat gesteld, daar er geen tegencandidaat was binnengekomen werd de heer L. v. d. Voort in het bestuur opgenomen men. Voor de raad van Toezicht was aftredend de heer J. Kortekaas, welke zich niet meer hierkiesbaar stelde. Het bestuur had ook voor deze vacature een candidaat gesteld n.l. de heer G. v. d. Berg. Ook hier was geen tegencandidaat, zodat de heer v. d. Berg werd gekozen. De heer v. d. Reep dankte de heren v. d. Vlugt en Kortekaas voor hetgeen zij in het belang van de vereniging hadden verricht. VOORSCHOTEN Wijziging incassokosten voor gas- electra-en water De slechte wijze van betaling van de kwitanties van gas, electriciteit en water noodzaakt de gemeente strengere maatregelen te nemen. Bij de eerste aanbieding van de kwitanties komt 20% onbe taald terug. Na 14 dagen wordt dan de kwitantie aangeboden voor de tweede keer, verhoogd met 10 ct in cassokosten, maar dan betaalt een groot deel van deze verbruikers nog niet en wacht tot het einde van de maand. Dit veroorzaakt renteverlies en een sterke stijging der innings- kosten. De tweede aanbieding kost de gemeente al 43Vï ct per kwitantie, terwijl slechts 10 ct in rekening wordt gebracht. De huidige geld- schaarste gebiedt, dat er naar ge streefd wordt om een vluggere be taling van de kwitanties te verkrij gen. Daarom willen b. en w. de le veringsvoorwaarden wijzigen als volgt: Indien een kwitantie bij de eerste aanbieding niet wordt vol daan, bestaat alsnog 8 dagen gele genheid om het verschuldigde bedrag te voldoen door betaling ten kantare of door overschrijving op de giro van de ontvanger. Bij niet voldoening binnen deze termijn wordt de kwi tantie verhoogd met 0,50 kosten. Indien een kwitantie niet binnen acht dagen wordt voldaan of een giro-nota niet binnen acht dagen is overgeschreven, bestaat alsnog 3 da gen gelegenheid het verschuldigde bedrag, verhoogd met 0,50 kosten te voldoen door betaling ten kantore of door overschrijving. Bij niet vol doening binnen deze termijn wordt een waarschuwing verzonden en na 3 dagen verhoogd met 1,50 ad ministratiekosten. Bij niet-betaling van het verschudigde met inbegrip van alle kosten voor het einde van de kalendermaand van de eerste aan bieding of het toezenden van de giro nota, wordt zonder nadere waarschu wing de levering van gas, electrici teit en water onderbroken door af sluiting van de toevoer totdat het verschuldigde, vermeerderd met af- en aansluitingskosten ten bedrage van 5.zal zijn voldaan. B. en W. stellen de rad voor deze wijziging aan te nemen. A.V.O. collecte. In de week van 16-21 juni a.s. wordt een collecte ge- hm-den ten behoeve van de Ned. Ver eniging Sociale zorg voor min der validen A.V.O. (Actio Vincit Omnia V De Zwaluw". Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans. Afstand 504 km. In concours 168 duiven. Ge lost 5.45 uur met z.z.w. wind, aan komst eerste 11.45.51, snelheid 1395,27 m. p. m., laatste 12,28,20, 1247 m. p. m. Uitslag: J. P. v. d. Assem 1, 10, 31; H. Schoo 2, 6, 12, 15, 19, 35. 36, 41, 48, 51, 53 55; J. v. Ewijk 3, 43; P. N. van Wissen 4, 8, 24, 30, 34, 50; H. v. d. Wal 5. 16; P. J. d'Haens 7, 23, 33, 44; Fr. Hendriks 9, 11, 13, 22, 27. WARMOND i Gesloten. De gemeente secreta rie is morgen de gehele dag gesloten, behalve om zaken betreffende de burgerlijke stand van 9-10 uur v.m. Het personeel van de secretarie gaat een dagje met vakantie. VERBOND VOOR VXrLIG VERHEI A EKweefbire brtn

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5