LMUGAT r W. A. Kastelein, officierskruis Orde van Oranje Nassau Scherp Gymnasium te Leiden Vaderdag NOLET'S RIJNSTREEK Hugo v. Dalen speelde eigen werken Haarlems wapen van de Warmonder tol gestolen DONDERDAG 12 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Toen de heer W. A. Kasteleijn, Ka- gerstraat 10 te Lelden hedenmorgen naar het stadhuis werd ontboden, wekte dit bij hem weinig bevreem ding, want de heer Kasteleijn is meer op het stadhuis ontboden, omdat hij de stad op vele posten dient en in het verleden heeft gediend. Ook toen hij naar de vergaderzaal werd ge bracht, leek hem dit de normale gang van zaken, doch toen hij daar zijn vrouw, zijn kinderen, burgemeester jhr. mr F. H. van Kinschot, wethou der D. van der Kwaak, wethouder S. Menken en gemeentesecretaris mr J. Bool zag zitten, moet hij wel aan iets bijzonder zijn gaan denken. Burgemeester Van Kinschot hield hem niet lang in het onzekere. Hij gaf een korte revue van het vele werk, dat de heer Kasteleijn in zijn leven heeft verricht. Naast zijn voor zitterschap van de Nederlandse Bond van Meelhandelaren en van het Cen trale Bureau voor de Meelhandel, heeft de heer Kasteleijn veel tijd en veel moeite gewijd aan de gemeen schap om deze in moeilijke tijden be langeloos te steunen. Tijdens de oor logsjaren leidde hij de voedselvoorzie ning in Leiden, hetgeen vooral een zeer ondankbare taak werd in de hongerwinter, toen zijn inspannin gen soms met dreigbrieven werden beloond. Onmiddellijk na de oorlog nam hij deel aan de uitreikingsdienst bij de voedseldroppingen, bij Roodc Kruisacties en toen de toestand weer normaal was gworden, was hij voor zitter van het burgerijfonds en voor zitter van de B.B.-Raad te Leiden. Burgemeester Van Kinschot was er van overtuigd een onvolledige schets te hebben gegeven, maar dit levens beeld had H.M. de Koningin over tuigd van de grote waarden, die het werk van de heer Kasteleijn verte genwoordigen, waarom de koningin hem heeft onderscheiden met hei officierskruis verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Nadat de burgemeester de hoge onderscheiding had opgespeld en me vrouw Kasteleijn een smaakvolle bloemenhulde had gebracht, sprak de heer Kasteleijn, die in verband met zijn gezondheid verschillende func ties zal moeten overgeven; woorden van dank voor de vol'-omen onver wachte beloning voor het werk, waarin hij reeds door de uitvoering een grote voldoening had gevonden. Berichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. De ttpgevers dingen bovendien mee In onze nleuws-marathon, waar voor elke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. AFSCHEID ZUSTERS VAN LIEFDE LEIDEN, WOENSDAG. Wie gister morgen om kwart voor negen door de Pelikaanstraat wandelde, heeft waarschijnlijk ook wel even stil ge staan bij het klooster van de Zusters van Liefde, waar het begin was van het eerste afscheid van enige zusters onder wie een van de oudste en be kendste zusters van Leiden nl. Zus ter Aifreda. Deze zuster was alom be kend. Zij heeft heel wat jaren hand werkles gegeven op de Maria-school in de Haarlemmerstraat en menige processie geleid, en kinderen tot de irste Communie voorbereid en ook POTLOOD en GEEST braCht. Het was een treffend schouw spel, toen zij door de zusters werd uitgeleid, waarbij hier en daar wel eens een traan viel. Daar haar ge zondheid op het ogenblik niet zo best is moest dit vertrek per ziekenauto febeuren, maar ieder kreeg toch nog e kans haar even de hand te druk ken. Mevr. Beugelsdijk-Driessen. Pelikaanstraat 6a Leiden. Meisje - op weg naar school - zwaar gewond Bij ongeval te Leiden Op de wegkrulsing van Voorscho- terweg en Zoeterwondseweg heeft zich heden morgen om vijf minuten over acht een ernstig verkeersonge- j „k-j velen tot het Katholiek geloof ge- val voorgedaan, waarbij een dertien- hrafht Hrf lref,en®j „houw. jarig meisje uit Voorschoten zwaar werd gewond. Het meisje, de dertien jaar oude Neeltje Johanna Rijneveld uit Voor schoten, leerlinge van de M.M.S. aan de Garenmarkt te Leiden, naderde op haar rijwiel de wegkruising uil as richting van Voorschoten?. Aan haar linkerzijde reed een zware vracht auto, die, bij het kruispunt geko men. rechtdoor reed in de richting Verlengde Lammenschansweg. Het meisje evenwel, veranderde onver wacht naar links van richting om de weg over te steken naar de Zoeter- woudseweg. Ze reed tegen de rech terzijde van de vrachtwagen en werd met een zware hersenschudding en beenblessures tegen de straat ge worpen. De EHD-ambulance heeft het meisje naar het Diaonessenhuis vervoerd. Volgens de eerste informa tie is geen direct levensgevaar aan wezig. Het rijwiel werd ernstig bescha digd. Van de groepen B II en B III van de eindexamen-kandidaten van het Gymnasium slaagden de dames: L. W. van Liebenstein, E. C. Dissevelt en E. H. Leenen en de heren: J. Kar stens en W. P. Locher. Van de groep A I is geslaagd mej. M. Kok en de heren W. K. Batteljee en G. O. Junge, allen te Leiden. Van groep B werd 1 kandidaat afgewezen en met 2 kan didaten wordt het examen voortge zet. ZONDAG 15 JUNI Koopt al uw Herenmode artikelen Herenmodemagazijnen Haarlemmerstraat 206 Botermarkt 8 en 9 (Advertentie» BOSKOOP Avond Puzzelrit. Dinsdagavond werd door een 90-tal automobilisten, motorrijders en scooterberijders deel genomen aan de avondpuzzelrit, wel ke was georganiseerd door de Bos- koopse BroMoTo-club „Flora". Het traject was zeer moeilijk doch ook weer niet on-overkomelyk, gezien het feit, dat mevrouw Groenen uit Lei den, in de A klasse auto's met slechts één strafpunt door de finish kwam. De afstand bedroeg resp. 80 km voor auto's en motorrijders en 40 km voor bromfietsers. De uitslagen waren: Automobilis- m In kelder gevallen. Dooi V P mi de, Bij werkzaamheden in een perceel aan de Nieuwe Rijn is de 12-jarige Aad van Tol uit Voorhout uitgegle den en door een geopend raam in een anderhalve meter leger gelegen kelder gevallen. Hij brak het linker been en werd door de E.H.D. naar een ziekenhuis gebracht. Fles op het hoofd Een 21 jaar oude arbeider kreeg gisteren in een limonadefabriek aan de Oude Vest bij het versjouwen van een kist met flessen een los daarop liggende fles op het hoofd. Met een bloedende verwonding aan het hoofd werd de man door de Eerste Hulp dienst naar een ziekenhuis gebracht. Prijs Ter gelegenheid, van de propagan da-week voor de Woninginrichting, gehouden van 22 tot 28 maart jl. on der de naam „Tiendaagse voor de Woninginrichting", werd ook hier ter stede een groot aantal exemplaren van de Woning-courant „In Holland staat een huis" door de gezamenlijk deelnemende Leidse Woninginrich ters verspreid. Onze stadgenote mevr. T. Beek mansBorgmeyer ontving gisteren onverwacht bezoek van een verte- Oplossing No. 506. Horizontaal: I. Hera. 4. Esla, 7. eikel, 9. Herodes, II. kap, 12. met, 14. on, 15. sar, 16. o.e., 17. eng, 19. ver, 20. aandeel, 24. noest, 26. last, 27. pels. Verticaal: 1. ha, 2. reep. 3. air, 4. eed, 5. slem, 6. ar, 8. kokarde, 9. Hanna. 10. Seoel. 11. koe, 13. ter. 18. gans, 19. vete, 21. not, 22. esp, 23. el, 25. as. No. 507. Horizontaal: 1- aard soort, 3. alkalische aarde 5. spoedig, 7. jonge koe, 9. voor, 11. jongens naam, 13. elektrisch geladen atoom, 15. water in Z.H., 16. schaker van Helena, 18. zijtak Donau, 20. plant, 22. teken in de dierenriem, 23. bloem, 24. kurk. Verticaal: 1. zeeroof, 2. meisjes naam, 3. jongensnaam, 4. maal. 6. vlug, 7. zoetwatervis, 8. stengel. 10. meisjesnaam, 12. telwoord, 14. water in Limb.. 16. tweetal, 17. gebod, 19. pas, 21. badplaats in Duitsland. Oplossing morgenavond. de Vereniging van hoofdambte naren bij het marktwezen in Neder land sloot met een serieuze kunst avond en wel in een ons onbekende concertzaal, nl. het Waaggebouw. Het is een zaal als een basiliek, maar vol acoustiekgevaren. De bekende pianist Hugo van Da len gaf een klavierrecital, met uit sluitend werken van hemzelf. Voor wie het nog niet mocht weten, valt een en ander te vertellen over het vruchtbaar kunstenaarsleven van v. Dalen, die onlangs „de leeftijd der sterken" bereikte, wiens gehele ver schijning, zijn spel en concentratie energie en kracht verraadt. Geboren te Dordrecht studeerde hij eerst in Amsterdam: bij Wijsman, Röntgen, Zweers, Tierie en Daniël de Lange. In Wenen werkte hij onder Stradal de laatste leerling van Liszt in Berlijn o.a. bij Busoni. Tot 1914 was hij aldaar leraar aan het Schar- wenka-conservatorium, werd gede coreerd door Kaiser Wilhelm. Later kreeg hij de Leopolds-orde van Bel gië. In 1918 werd hij hoofdleraar aan het Kon. Conservatorium in Den Haag. Zijn belangstelling ging steeds uit naar de Slavische en oud-Russi sche muziek. Hij publiceerde werken van Tschaikowsky en Moussorgsky, maar bracht op zijn tournee's ook de Hollandse muziek in Russische kun stenaarskringen. Deze stoere werker speelde gister avond uitsluitend muziek van zich zelf en wel op verzoek. Vóór de pauze een elftal kleine stukken, gekozen uit zijn uitgebreid oeuvre. Eerst een Lamentoso, kla gend en droef, met de opdracht „Aan Fietje", de overleden eerste vrouw van de componist; dan een miniatuur. De étude in As-dur toonde aan, hoe een compositie, waarin sprake is van de technische ontwikkeling op een instrument, artistieke waarde kan hebben. In de reeks Consolation en Tragedie, treden in Arabesque de sierlijke geornamenteerde figuren op. Zijn „Fantasie" was improvisatorisch opgebouwd op een melodie waaraan zich het genre Impromptu, roman tisch in driedelig liedvorm goed aansloot. Het eerste deel van zijn recital sloot Van Dalen af met een gewelfde Resurrection. Is het won der, dat men tijdens de uitvoering van de werken van een componist, die zoveel heeft gestudeerd, zoveel heeft gereisd, zoveel interessante personen op gebied van muziek heeft gekend, wel eens herinneringen ont moet aan grote voorgangers of tijd genoten? NA DE PAUZE zette Van Dalen zijn concert voort met zijn 3e Sonate, vierdelig, knap van architec tuur en doorwerking van de thema tiek. Na de kennismaking met de grote vorm van zyn compositie, gaat hy weer over tot 't spelen van meer lyrisch getinte stukken. Een elegisch melancholische melodie wordt soms plotseling onderbroken door een vreugdig, zorgeloos thema. Een avond van uitsluitend werken van dezelfde componist heeft, hoe goed ook gespeeld, iets eenzijdigs en kan te lijden hebben van een zekere eenvormigheid. Dit is blijkbaar deze avond niet zo geweest, want de aan dacht bleef gespannen en Van Dalen kan zich geen hartelijker ontvangst wensen voor zijn muziek dan op deze avond. De kleine concertvleugel Bechstein die hij bespeelde, is mooi van klank. De Etude in d-mineur heeft de opdracht: Aan Rie de huidige echtgenote van de componist. Mooi en rustig klonk het gebed, dat hij „Im pressie" noemde. Hartelijk en spon taan applaus, teruggeroepen bij her haling. Mevrouw Van Dalen, begif tigd met een welluidende sopraan- stem, zong als toegift, heel muzikaal, een Handel-aria. Aanbieding van bloemen en ge schenk. Een geslaagde avond! J. KORTMANN genwoordiger van de Stichting, wel ke haar een der vele prijzen, een waardebon, te besteden bij een Leidse Woninginrichter, kwam over handigen. Van de belasting. De heer J. Brokaar schrijver A ten kantore der invoerrechten en accijn zen te Leiden is met ingang van 1 juli 1958 overgeplaatst naar de in spectie der belastingen Leiden 2e af deling. De heer M. Asard adjunct-commies ten kantore der directe belastingen te 's Gravenhage le kantoor is met ingang van 1 juli 1958 verplaatst naar het kantoor der invoerrechten en accijnzen alhier. De heer P. B. Beverwijk, adjunct commies-titulair ten kantore der di recte belastingen te Leiden is met ingang van 1 mei 1958 bevorderd tot adjunct-commies van 's Rijks belas tingen. De heer W. W. Brakhoven adjunct commies-titulair ier inspectie der belastingen te Leiden le afd. is met ingang van 1 mei 1958 bevorderd tot adjunct-commies van 's Rijks belas tingen. Burgerlijke Stand Geb.: Johnny zn v. J. J. de Boer en C. H. van Tongeren; Elisabeth dr v. P. J. M. van der Werf en E. van der Biezen; Frans zn v. J. J. Groene we gen en C. Cornelisse; Cornelis Anto- nius zn v. C. H. van Wetten en A. van den Nieuwendijk; Antonius Cornelis zn v. C. H. van Wetten en A. van den Nieuwendijk; Astrid dr v. P. J. Hol- verda en N. Stuurop; Paulus Jozef Maria dr. v. A. M. Stolwijk en M. H. Boere; Johnny zn v. W. van der Bent A. Bosserup; Antonia Elisabeth Pau.a Lucia dr. v. J. K. Platteschor en T. J. Verdoorn; Johnny zn v. P. van Keveren en M. E. van der Lugt; Mar- tinus Wilhelmus zn v. W. van den Nouland en H. M. van der Vlugt; Theocora Margaretha dr v. E. Oom en T. Dirkmaat. Over!.: A. de Groot 1 dag, zoon; A. van Hou ting, 66 jr. weduwe v. H. Ordelmans; A. Heijl, 88 jr, echtgenote v. H. van der Velden; C. J. Sluiter, 7 jr, dochter; J. Tijs. 77 jr weduwe v. S. Bennink; G. Eikerbout, 77 ir, man; J. A. Jacobi, 55 jr, .nan; A. A. Berghuijs, 43 jr, echtgenote v. K. Verkade; M. M. Groen, 79 jr, vrouw. Raadselachtige diefstal Vanmorgen kwamen werklieden van de gemeente Leiden tot de ont stellende ontdekking bij het tolhek langs de Leidse vaart bij Warmond, dat het wapen van Haarlem was ge stolen. Men had dit wapen zo lang in de berm van de weg gelegd met de beeldzijde, het zwaard met de ster ren, naar de grond gekeerd. Omdat dit oude wapenschild (daterend uit 1701). van steen gemaakt is en vele kilo's zwaar Is, had men niet ver wacht, dat iemand het in zijn hoofd zou halen, dit geval weg te slepen. Dit is toch gebeurd en nu zit men in Leiden met een vervelende histo rie. De gemeente moet n.1. dit hek, op last van monumentenzorg geheel restaureren. Het is een eerbiedwaar dig monumentje, dat herinnert aan de tijd van de trekschuit en vigelante. Monumentenzorg heeft ook het be ten, klasse A: 1. Echtpaar Groenen, Leiden, 1 strafpunt; 2. mevr. Stol- ker, Rotterdam (6); 3. J. van Geme- ren, Boskoop, (7). Klasse B: 1. W. Mesman, Boskoop (49); 2. J. Bulk, Boskoop (53). Motor-scooter ryders klasse A: 1. W. Zylstra, Zoeterwoude (3); 2. Ver sluis, Bodegraven (4); 3. J. Groenen dijk, Alphen aan den Rijn (5); 4. G. Bos, Boskoop (51). Klasse B. 1. L. Eegdeman, Boskoop (105); 2. J. M. van Veen Boskoop (161). Bromfietsers, klasse A: 1. Rooden- bure, Aarlanderveen (32); 3. E. Os kam, Waddinxveen (61); 3. G. Os- DE KWAKEL Kind te water. Toen gisteren omstreeks het middaguur mevr. v. E. uit haar keukenraam naar het wa ter keek, zag zij tot haar grote schrik, een kind in het water liggen. Onmid dellijk sloeg zij alarm, en dadelijk waren enige omwonende buurvrou wen, onder wie de moeder van het kind, ter plaatse doch niemand durf de zich in het diepe water te bege ven, omdat men de zwemkunst niet machtig was. Men ging naar de heer N. V., die onmiddellijk naar de plaats des onheils snelde en gekleed te wa ter sprong. Hij slaagde er in, de klei ne van een wisse dood te redden. Het slachtoffertje het 4-jarig doch tertje van Nic. V., bleek geen nadelige gevolgen opgelopen te hebben. Een woord van hulde aan de kra nige redder, en tevens een ernstige waarschuwing vaar het talrijke kroost uit de uit de Noordmanlaan, om van de gevaarlijke en verrader lijke slootkant af te blijven. Bedevaart naar Wittem. Zondag 6 juli wordt vanuit de Kwakel we derom de jaarlijkse bedevaart naar Wittem gemaakt. Na aankomst al daar een welkomstwoord. Na de H. Mis volgt dan een godsdienstoefe ning; hierna plechtige processie in de kloostertuin en Gerarduspreek. Vervolgens wordt een bezoek ge bracht aan het museum van Kardi naal v. Rossum, de Gulperberg met Mariabeeld en het vredesmonuiment op de Eijserberg. HAZERSW0UDE GEMEENTERAAD Onder voorzitterschap van burge meester L. J. den Hollander vergader de de raad gisteravond. Afwezig de heren W. van Klaveren en W. Wille. Onder de ingekomen stukken be vond zich onder meer de goedkeu ring van de begroting van het Water leidingbedrijf dienst 1958. Aan de in gekomen stukken werd toegevoegd een schrijven van de bewoners van de Bent waarin wordt verzocht om aanleg van waterleiding. Dit schrij ven wordt in handen van lj. en w. gegeven om een praeadvies uit te brengen. In verband met een aanbieding van de Coöp. Boerenleenbank „Hazers- woude-Koudekerk" tot het aangaan van een geldlening groot f 60.000, voor de financiering van de bouw van de nieuwe N.H. Kleuterschool te Hazerswoude-Dorp, werd besloten de ze overeenkomst aan te gaan. Voor de financiering van de aan leg van de centrale verwarming in de Agenda Leiden DONDERDAG 12 JUNI R.K. EHBO, afd. Leiden. Sluitings avond van de vervolgcursus, lyceum Mariënpoelstraat, 8 uur nam. IJsrevue Bayer. Schuttersveld 8 uur nam. VRIJDAG 13 JUNI R.K. Werknemende Middenstand. Jaarvergadering. Vikingzaal „Klein Minerva" (Vrouwensteeg 11), 8 uur nam. IJsrevue Bayer. Schuttersveld 8 liur nam. ZATERDAG, 14 JUNI ZONDAG, 15 JUNI IJsrevue Bayer. Schuttersveld, Ma- tiné, 3 uur nam. BIOSCOPEN. De films in de week van 613 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Lldo: Luxor: Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Donderdag 12 Junij 1858. Leyden. Ter verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn uit deze gemeente van de 981 kies- bevoegden op heden ter inleve ring hunner stembriefjes opge komen 486 kiezers. Parijs. Men verzekert dat de maarschalk Baraguay in een rapport aan den keizer te ken nen heeft gegeven, dat de fa briekssteden in zijn kommande ment sterk met het socialismus zijn besmet. Dientengevolge zal de bezetting van Angers met 3 escadrons cavalerie versterkt worden. SPORT WIELRENNEN DE BAANKAMPIOENSCHAFPEN VAN DE K.N.W.U. Gerrit Schutte uitgeschakeld De toeschouwers, die vanavond naar de Nederlandse baankampioen- schappen in het Olympisch Stadion gaan, zullen in de achtervolging voor profs geen ontmoeting tussen Gerrit Schulte en titelhouder Peter Post meer zien. Want die rit werd hedenmorgen reeds gereden in de kwartfinale en leverde een onbetwiste zege van Pe ter Post op. Gerrit Schulte draalde vanmorgen niet goed. Dat bleek al in de series, waarin de Bossenaar tegen Geurt Pos uitkwam en met een tijd van 6 min. 50 sec. ternauwernood bij de laatste acht kwam. Peter Post was met 6 min. 35 sec. de snelste van de vijftien deelnemers geweest en volgens het reglement moesten Post en Schulte toen de eer ste kwartfinale rijden. Van strijd is daarin geen sprake geweest, want Post veroverde al direct een kleine voorsprong, die regelmatig aangroei de en na 5 km. een kwart-baan be droeg. Zijn tegenstander in de halve finale is Daan de Groot, vorig jaar nog finalist, die de derde kwartfinale van Frans Braat won in de matige tijd Van 6 min. 42.2 sec. De uitslagen waren: Eerste rit: 1. Peter Post 6.33.0; 2. Gerrit Schulte 6.47.0. Tweede rit: 1. 'Ab Geldermans 6.39.2; 2. Schalk Verhoef 6.47.8. Derde rit: 1. Daan de Groot 6.42.2; 2. Frans Braat 6.53.2. Vierde rit: 1. Piet van Est 6.38.8; 2. Piet Steenvoorden 6.42.0. „Casino de Paris", 14 jaar. „Die Frühreifen". 18 jaar. „Meisjes en mannen", 18 jaar. Trianon: „De avonturiers", 14 jaar. Rex: „De graaf van Monte Chris- to" 14 jaar. heer. De steen heeft historische waarde, en het is juist zo pijnlijk dat het 't wapen van Haarlem moest zijn dat verdwenen is, en niet dat van Leiden, dat eveneens in dit tolhek is aangebracht. Vroeger werd er om minder wel een oorlog tussen twee steden gevoerd. De bewoonster van het tolhuis vindt het ook een raadselachtig ge val Het moet vannacht gebeurd zijn zegt ze, want als het voor die tijd ge stolen was zouden wy het zeker ge merkt hebben. Men vraagt zich af welke waarde deze steen (die als his torisch stuk onvervangbaar is) kan hebben voor de dief. Het is een moei lijk te verhandelen stuk antiek, het materiaal heeft geen waarde. Het wa pen van Leiden, dat eveneens tijde lijk van het hek was gesloopt heeft men nu maar veilig bij gemeentewer ken in Leiden ondergebracht. school van de Ver. voor Gereformeerd Schoolonderwijs is van een particu lier te Hazerswoude-Dorp een aan bieding ontvangen van een geldle ning groot 20.000. Besloten werd deze geldlening aan te gaan. Als derde geldlening kwam aan de orde een aanbieding van de N.V. Bank voor Nederlandse ,Gemeenten tot het aangaan van een geldlening groot 30.000,— met een looptijd van 30 jaar en een rente van 5%, half jaarlijks te voldoen. Overeenkomstig het voorstel van b. en w. werd be sloten deze geldlening aan te gaan. De voorstellen tot verkoop van een stuk grond aan de vereniging „Wijk verpleging" en die tot het maken van een pleintje ten oosten van de N.H. Kerk op het Dorp werden naar een later tijdstip van de vergadering ver schoven aangezien de voorzitter me dedeelde, dat in verband met deze twee agendapunten door de heer de Graaf van het Instituut Stad en Land schap een uiteenzetting zou worden gegeven oor een te maken wijziging van het uitbreidingsplan in onderde len voor het Dorp, waarmede de be handeling van deze agendapunten nauw waren betrokken. De heer W. Slootweg vroeg of de heer de Graaf de raad komt vertellen hoe ze het moeten doen. Hierop ant woordde de voorzitter, dat te allen tijde de raad competent is tot het nemen van een eventuele beslissing. Aangezien het nog wel een half uur zou duren eer de heer de Graaf ter vergadering zou verschijnen, werd op voorstel van de heer Rietveld tot schorsing van de vergadering overge gaan om de toestand ter plaatse eens te gaan bekijken. Na heropening van de vergadering werd overgegaan in besloten verga dering, waarin de heer de Graaf van het Instituut Stad en Landschap aan de hand van een Maquette de situatie ten noorden van het Poeltje besprak. Na heropening van de vergadering werd aan de orde gesteld de ver koop aan de vereniging „Wijkver pleging" van een perceel grond ge legen naast de N.H. kerk om daarop een wijkgebouw te kunnen bouwen. Gevraagd is de strook grond tot aan het poeltje. Met algemene stemmen werd hier toe besloten. Vervolgens eveneens met algemene stemmen aangenomen het voorstel van b. en w. tot het ma ken van een pleintje ten oosten van de Ned. Herv. Kerk op het dorp. Dit plan staat in relatie met de bouw van het wijkgebouw. Nadat nog enige wij zigingen van de begroting dienst 1958 waren vastgesteld, waaronder 15.000,ter gedeeltelijke uitkering van het plan voor het dorpspleintje, werd de vergadering gesloten Z0ETERW0UDE- LEIDERD«""> Missieveiling _n aansluiting op het bericht van gisteren betreffende de Missieveiling op morgenavond, wordt de aandacht van de parochia nen van Meerburg erop gevestigd, dat de avondmis ter gelegenheid van het feest van het H. Hart om 6 uur begint. De Missieveiling vangt om half 8 aan.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2