Het sprekende testament Maakten giftige gassen vrouw bedlegerig? Successen van Wim Sonneveld in Engeland f 25*000 uit flessentrekkerij Duitsers komen in lompen naar Nederland, keren als heer terug Veertig jaar R.K. Kinderuilzending Minister en Zeeuwse Gedeputeerden kwamen tot minnelijke schikking Knipkaarten op de veren Misselijke „grap" van telefoonmaniak Natu-raLax DINSDAG 10 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Poes en kippen stierven plotseling Aanklacht wegens poging tot moord De heer C. Buurveld te Middel- harnis heeft de directeur van de Flakkese Gascentrale, de heer F. H. van Leeuwen, aangeklaagd wegens poging tot moord. De heer Buurveld meent dat er van poging tot moord sprake is door de nalatigheid van de heer Van Leeuwen, maatregelen te nemen tegen de het huis binnendrin gende gassen en vergiftigde dampen. Mevrouw Buurveld lijdt al jaren aan een chronische hoofdpijn. De wintermaanden brengt zij gewoonlijk in bed door. Sinds 1947 zocht men al naar de oorzaak van de kwaal. Nu meent de huisarts van de familie Buurveld de oorzaak gevonden te hebben in de achter de woning gele gen gasfabriek. De huisarts was op bezoek bij me vrouw Buurveld toen de zuiverings kamer van de gasfabriek werd ver verst. Hij meende een zeer onaange name geur en een grote hoeveelheid koolmonoxyde te moeten vaststellen. Men heeft het bloed van het echt paar laten onderzoeken en vond bij de vrouw 0,4 koolmonoxyde en bij de man 0,5 (Een hoeveelheid van 10% heeft nog maar nauwelijks merkbare gevolgen). Huisdieren onderzocht. De poes van de familie stierf plot seling en de kippen gingen een voor een dood. Een dierenarts heeft het bloed van een van de kippen onder zocht en vond 12 koolmonoxyde. Op de aanklacht van de heer Buur veld zijn met een koolmonoxyde- detector de tuin en het huis van „de 1 slachtoffers" ondenzocht, men kon echter niet de geringste hoeveelheid van de gevaarlijke stof ontdekken. Verdediging. De heer Van Leeuwen zal tot zijn verdediging aanvoeren, dat hij het gehele bedrijf op lekken heeft laten onderzoeken, er werd nergens een lekkage gevonden. In de woning van de familie Buurveld is geen gas aan sluiting, er liggen ook geen gasbui zen in de tuin. Bij de zuivering van de gaskamer kunnen volgens de heer Van Leeu wen geen giftige gassen vrijkomen. Met geen mogelijkheid kunnen gas sen het huis van de familie B. bin nendringen. Wel ontstaat er bij het vermalen van ijzeraarde ^en onaan gename geur, hierin bevindt zich ech ter geen koolmonoxyde of een andere giftige stof. Felle binnenbrand te 's-Gravenhage Een felle binnenbrand heeft maan dagmiddag een staalwarenfabriek aan de Scheepmakerstraat te 's-Graven hage van binnen nagenoeg verteerd. De Haagse brandweer die even over vijven uitrukte, slaagde er, binnen betrekkelijk korte tijd in met twee .autospuiten uitbreiding van het vuur te voorkomen, waardoor de woon ruimten boven de fabriek onaange tast konden blijven. Doordat echter in de fabriek een aanzienlijke hoe veelheid brandbare vloeistoffen aan wezig was, kon niet voorkomen wor den, dat de inventaris van werktui gen en staaldraadproduktcn groten deels vernield werd. De fabrieksruim- te, voorzover niet door het vuur ver teerd, liep grote vuursohade op. De brand is naar men vermoedt ontstaan doordat een arbeider ge rookt heeft in de onmiddellijke na bijheid van een hoeveelheid thinner, een verfvérdunningsmiddel, dat in de spuitenij was opgeslagen. De vuur- en rookontwikkeling, die hierop ont stond, alarmeerde de overige arbei ders, waarvan enkele direct met natte zakdoeken in de mond, 5 zuurstof en 3 acetyleeencilinders buiten het be reik van het snel om zich heen grij- penda vuur sleepten. De cilinders, waarvan enkele nog op aftapleidingen waren aangesloten, werden in de na bijheid van de achter de fabriek lo pende gracht neergeworpen, waar door het gevaar van ontploffingen werd voorkomen. De brandweer, moest wegens de dichte roet- en rookontwikkeling van persluchtmaskers gebruik maken. Het is nog niet bekend of de fabriek verzekerd was, Enige dozen met afge werkte huishoudelijke produkten en meubelen, konden nog worden ge red. De Nederlandse kleinkunstenaar Wim Sonneveld maakt voor de En gelse televisie een tijd van triomf door. Hij is nu voor de vierde maal op het scherm geweest, hij moet nog acht maal optreden en in de afgelo pen tijd regent het bij de B.B.C.- studio brieven en telefoontjes, van Britten die opgetogen zijn over zijn optreden. Er zijn al impresario's, die hem benaderd hebben voor een vast contract, maar Wim Sonneveld bindt zich niet, ook al omdat hij nog twee maanden naar Hollywood gaat voor film- en televisie. Gisteravond trad Sonneveld op in de Henry Hall-show, tussen sterren van naam. Hij gaf een persiflage op de opera. De Nederlandse kunste naar bracht de Engelsen in de zaal tot laaiend enthousiasme. Hij be treurt slechts een ding, dat de pro ducer van het programma er op staat, dat hij Engels met een buiten lands accent spreekt. De Nederlandse artiest heeft op zich genomen de hoofdrol te spelen in de Nederlandse versie „My fair lady", een showfilm naar Shaws „Pygmalion". BU1ZENFITTER NA VAL OVERLEDEN In het Zuiderziekenhuis te Rotter dam is gistermiddag overleden de 41-jarige buizenfitter K. A. Buitinga te Rotterdam. Hü was werkzaam op het terrein van de gasfabriek aan de Feyenoorddijk te Rotterdam, toen hij in een 2,80 meter diepe cementen put viel en met zijn hoofd op een buis terechtkwam. Hij kreeg een hoofdwond en werd naar genoemd ziekenhuis vervoerd. Brandend Maagzuur boort bi] U tot het verleden bij de eerste Rennie die ge in de mond steekt. Inderdaad, een of twee Rennies herstellen het evenwicht en elimineren alle overtollig maagzuur vanaf het moment dat de zuurdoven- de substantie simpelweg met uw eigen speeksel, in de maag belandt, 'n Heerlijk middel die Rennies, want behalve de heilzame werking, hebt U ook nog het voordeel weer alles te kunnen eten waarnaar een grage maag vraagt. Advertentie. Toestand mgr. Hanssen b.ijft ernstig De toestand van mgr. Hanssen, bisschop van Roermond, die zater dag in het Radboudziekenhuis van de medische faculteit van de Universi teit van Nijmegen werd opgenomen en aldaar de Sacramenten der Ster venden heeft ontvangen, blijft onver anderd ernstig. Van de behandeling in Nijmegen heeft de bisschop wel enige verlichting ondervonden. Telegram van H. Vader. Uit het Vatikaan heeft mgr. Hans sen het volgende telegram ontvangen: „De H. Vader verleent onder aan bieding van zijn beste wensen en van zijn gebeden aan de zieke bisschop Mgr Hanssen de gevraagde bijzondere apostolische zegen, die voor hem ver sterkend en heilzaam moge zijn." Het bisdom Roermond roept alle gelovigen van Nederland op tot een gebed voor de stervende bisschop mgr. Hanssen. DE MOSSELZAADVISSERIJ Na een zeer succesvolle mossel zaadvisserij op het Friese wad, zijn Zeeuwse mosselkwekers de afge lopen week begonnen aan de mossel zaadvisserij op het Groninger wad. Het zaad dat op het Groninger wad wordt gevist, mag naar Zeeland worden vervoerd om daar op de mosselzaadpercelen te worden uitge zaaid. Dit was voor het zaad van het Friese wad niet toegestaan. Ook de visserij op het Groninger wad valt nogal mee, maar niet alle mossel kwekers nemen er aan deel. Som migen hebben namelijk op hun Zeeuwse percelen nog veel zaad, dat zij vorig jaar op de zaadbanken in de Zeeuwse stromen hebben gevist Het nieuwe mosselseizoen zal op 23 juni aanstaande beginnen. Zijn dertienjarig dochiertje gedood Het dertienjarige dochtertje Ger- dina van de rector-magnificus van de Rijksuniversiteit te Groningen, prof. dr. F. H. L. van Os, is zondag middag ten gevolge van een auto ongeval overleden; haar vader, prof. Van Os, werd levensgevaarlijk ge wond. Het ongeval geschiedde door dat door onbekende oorzaak de wagen, die bestuurd werd door de rector-magnificus, nabij Lauwers- zijl uit de bocht vloog, tegen een lichtmast reed en in een sloot te recht kwam. De excursie van een groepje jeug dige natuurliefhebbers, leden Van de natuurhistorische schoolclub van het Praedinius-gymnasium te Groningen kreeg door het ongeval wel een zeer dramatisch einde. Deze schoolclub doet voor de verschillende excursies dikwijls een beroep op de ouders van de kinderen om voor het vervoer naar de moeilijk te bereiken excur siedoelen te zorgen. Voor zondagmiddag stond 'n tripje op het programma naar het Wad bij Zoutkamp. De tocht werd gemaakt met drie auto's, bestuurd door de lerares natuurlijke historie, mej. dr. D. J. W. Pool, door de echtgenote van een van de Groninger hoog leraren, mevr. Ariens Kappers, en door prof. Van Os. De laatste was in tijdnood geraakt en vertrok daar- Westerlings „Tosca" gaat niet door De opera „Tosca", die hedenavond in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag zou worden gegeven, en waarin de ge wezen kapitein Westerling de rol van Cavaradossi zou vertolken, zal geen doorgang kunnen vinden. Coen Ruivenkamp, de Haagse zangleraar van Westerling, die tevens de alge hele spelleiding had, deelde mee, dat financiële moeilijkheden aan dit uit stel ten grondslag liggen. Ook zeide hij ernstig bevreesd te zijn geweest voor politieke manifestaties in de zaal tijdens de uitvoering. Het ge rucht deed reeds de ronde onder het publiek, aldus de heer Ruivenkamp, dat er geschoten zou worden, en de kaartverkoop was hierdoor ongun stig beïnvloed. Gistermiddag waren nog slechts 450 kaarten verkocht. RUSSISCHE COMPONISTEN GEREHABILITEERD De componisten Prokofief, Kat- chaturian, Shostakowitch en nog enige andere zijn door het centrale comité van de Rusische communisti sche partij gezuiverd van de blaam die op hen was geworpen door de opperste partijleiding in de tijd, dat Stalin nog aan de macht was. Twee lieden, de 41-jarige J. K. en de 29-jarige L. M., worden ervan verdacht zich schuldig te maken aan flessentrekkerij en oplichting. Op middenstandstentoonstellingen geeft het tweetal orders op zonder echter ooit de bestelde goederen te betalen. Volgens de voorlopige balans hebben de beide heren minstens 25.000 gul den in de wacht gsleept. Dergelijke praktijken zouden reeds lopen van af november van het vorig jaar. De Haagse politie heeft nu de hand ge legd op J. K.; naar diens compagnon L. M. wordt nog gespeurd. om aan het eind van de excursie wat eerder dan de andere 2 auto's. Wie schetst de ontsteltenis van de inzittenden van deze twee wagens, toen ze gekanteld in een sloot nabij Lauwerszijl een zwaarbeschadigde auto aantroffen, die zij herkenden als de wagen van professor Van Os. Gerdina van Os bleek een schedel- basisfractuur te hebben opgelopen, waaraan ze later in de middag in het Stads- en Academisch Zieken huis te Groningen is overleden. De toestand van haar vader liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien, maar vandaag was hij buiten levens gevaar. Hij is, evenals de twee an dere inzittenden van de auto, over gebracht naar het ziekenhuis te Gro ningen. De vijftienjarige Peter van der Feltz brak een bovenbeen en de der tienjarige Piet Huizinga kreeg een hersenschudding. Van het gymnasium hing gisteren de vlag halfstok. De rector heeft voor de aanvang der lessen leraren en leerlingen in de gymnastiekzaal bij eengeroepen om hen persoonlijk van het ongeval op de hoogte te stellen. GEEN ONDERZOEK VOEDING SCHOOLKINDEREN Tijdens de discussie over het melk- en zuivelbeleid 19571958 in de Tweede Kamer, op 12 maart j.l., heeft de afgevaardigde dr J. H. Lamberts, arts en voedingsdeskun dige in Rotterdam, de opmerking gemaakt, dat het hem nuttig leek, in verband met de bestedingsbeper king, het prijzenverloop, de invoe ring van volle melk en dergelijke opnieuw onderzoek te doen naar de voedingstoestand bij de schoolkin deren. De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening heeft de voor zitter van de voedingsraad gevraagd zich over deze vraag uit te spreken. De voorzitter van de raad heeft ge antwoord, dat de voedingsraad in zijn vergadering van 24 april de vraag aan de orde heeft gesteld, of met het oog op de zich wijzigende omstandigheden nieuw voedingson derzoek gewenst is. Men was algemeen van oordeel, dat voor acute instelling van een nieuw, uitgebreid voedingsonderzoek voorhands geen aanleiding bestaat. „Bei uns" is toch niet alles beter En Limburg vaart er wel bij Nadat blijkens de rapporten van de Vereniging Voor Vreemdelingen verkeer het toerisme in Nederland terugliep omdat het land zijn naam als goedkoopte-eiland zou hebben verloren, viert het vreemdelingen verkeer in het oosten en zuiden van ons land thans weer hoogtij omdat Duitsers, Belgen en Fransen Neder land (en door zijn ligging met name Limburg) opnieuw als een goedkoop land hebben leren kennen. De koopwoede van de Duitsers vooral is bijna niet te temmen. Na koffie en boter hebben ze thans de textiel „ontdekt" Naar men ons ver telde, kan men in de bossen en strui ken langs de Limburgse wegen de bundeltjes oude en afgedragen kle ding bij tientallen aanti effen. Die zijn daar achtergelaten door Duit sers, die weliswaar in een glanzende auto maar gekleed als vagebonden, de grens passeerden om zich hier als heer te kleden. Het goedkoopte-eiland, dat Neder land weer heet te zyn, werkt als een magneet op onze oosterburen, die met horden de grenzen overschrij- Het R.K. Huisvestingscomité te 's-Hertogenbosch, hoofdafdeling kin deruitzending, vierde gisteren zijn 40-jarig bestaan op de feestvergade- ring die te Tilburg werd gehouden, gaf mevrouw Van IerselDe Vink een terugblik over de afgelopen 40 jaren, waarna prof. A. Th. L. M. Mer- tens een inleiding hield over „De plaats van de Kinderuitzending in de V olksgezondheid Na. een korte bespreking der posi tieve en preventieve gezondheidszorg zoals die tegenwoordig bekend is, betoogde prof. Mertens dat de kolo niehuizen instituten zijn van gezond heidszorg. In de zes weken, dat de kinderen in deze tehuizen verblijven, wordt toeneming van lengte en ge wicht geconstateerd. Met bijzondere nadruk zeide prof. Mertens dat in alle gevallen van kinderuitzendiirg, de huisarts als vertrouwensman van het gezin en de wijkverpleegster moeten worden ingeschakeld, desnoods in sa menwerking met de specialist. De kin deren mogen alleen uit de gezinnen gehaald worden, als dit strikt nood zakelijk is en als enig doel: verbete ring van de gezondheidstoestand, gesteld wordt. Binnen 10 jaar ver wacht prof. Mertens een intensievere inschakeling der huisartsen in dit werk, die tevens met behulp van de gegevens van de kolonieartsen, met nazorg belast moeten zijn. In geen geval mag de kinderuit zending een verlengstuk van de schoolartsendienst worden, aldus spr. Dit wil niet zeggen, dat van de tips van deze dienst, de kinderuitzending betreffend, geen gebruik zou mogen worden geamakt. den en die de zaken van tal van mid denstandszaken in Limburg tot recordhoogte doen stijgen. De kruideniers hebben in tal van plaatsen een soort „achterdeur- service" in het leven geroepen, waar door zij hun vaste klanten ondanks de drukte van de Duitsers, die soms in ryen voor de winkel wachten, toch op de gebruikelijke wijze kun nen helpen. En het zyn niet alleen de midden standers, die goede zaken maken. Ook de kwekers van asperges in Noord-Limburg varen wel bij de Duitse invasie. De vreemdelingen komen daar met hun wagen tot op de tuinderij gereden en kopen de vers uit de grond gestoken asperges voor een prijs, die voor hen ongekend laag is maar die de kweker ruim schoots tot tevredenheid stemt om dat hij meer ontvangt dan wanneer hij zijn produkt aan de markt brengt. Inmiddels hebben ook de Belgen een aanmerkelijk deel in de grote drukte. Dagelijks komen er honder den hun inkopen doen in Zuid-Lim burg en aan de grensposten staan vaak lange rijen auto's te wachten. Het is opvallend, dat ook steeds meer Franse toeristen op de terugreis naar hun land via Limbürg terugreizen, om van de lage prijzen te kunnen profiteren. Sobriëtas verruimt haar werkingssfeer Sobriëtas heeft tijdens het afge lopen weekeind besloten de doelstel ling en werkingssfeer van haar or ganisatie meer aan de eisen van de tegenwoordige tijd aan te passen. Na lange voorbereidingen hebben de in Amersfoort bijeengekomen le den, vastgesteld tegen het uit drukkelijke voorstel van de Utrecht se afdeling in dat Sobriëtas zich niet zal beperken tot de bestrijding van het alcoholisme alleen. Een lan delijke adviescommissie .inzake tucht en stijl in het ontspanning^- en ge notsleven zal in het leven worden geroepen en met het Kath. Nationaal Bureau voor Geestelijke Gezond heidszorg zal samenwerking worden gezocht. De toetreding van perso nen, die de doelstellingen van So briëtas onderschrijven, wordt ge makkelijker gemaakt en ook aan trekkelijker, doordat de organisatie zich op breder terrein van het maat schappelijke leven kan bewegen. Personen die niet tot de Sobriëtas wensen toe te treden, omdat zij be zwaar hebben tegen de hierbij ge bruikelijke beloften, kunnen worden aagetrokken tot plaatselijke, regio naal en landelijk op te richten stu die- en werkgroepen. Aangenomen werd ook een voor stel om genoemde beloften dusdanig te wijzigen, dat in de toekomst be halve de geheel onthouder en ont houders een derde kategorie kan ontstaan omvattende personen die zich duidelijk als matiger dan hun omgeving onderscheiden. Na stroef begin van besprekingen: Tijdens een bespreking, die eind vorige week te Den Haag is gehou den, hebben minister Algera en de gedeputeerden van Zeeland een voor lopige overeenstemming bereikt over de tariefverhoging voor de veer-ver- bindingén over de Westerschelde. De besprekingen hadden aanvan kelijk een nogal stroef verloop, daar de minister bij de behandeling van de kwestie in de Eerste Kamer had verklaard dat er geen verband be stond tussen de verhoogde tarieven en het in de vaart brengen van een nieuwe veerpont, terwijl hij eerder in een brief aan G. S. dat verband wel had gelegd. De minister op zijn beurt was ontstemd over het feit, dat G. S zich nog vóór de behandeling van het onderwerp in de Eerste Kamer, ge wend hadden tot de vaste Kamer commissie voor verkeer en water staat. De misverstanden werden eerst uit de weg geruimd, nadat beide partijen hun standpunt hadden uiteengezet. Compromis De minister erkende dat de be sprekingen zijn gevoerd op basis van In de afgelopen dagen heeft een telefoonmaniak in verschillende fa milies te Alkmaar. Bergen en Bergen aan Zee grote ontsteltenis veroor zaakt, door mededeling te doen van een ernstig ongeval, waarin de heer des huizes in betrokken zou zijn. De telefoon-sadist moet wel een zeer pienter mens zijn want hij steeds koos zij (het was in alle gevallen een vrouw) families, waarvan de man ge regeld per auto op reis is. De mede deling luidde steevast: Uw man heeft vlak voor mijn deur 'n Amsterdam een ongeluk gekregen. Hij is naar het ziekenhuis gebracht en zijn toe stand is kritiek". De meldingen waren zo geloofswaar- dig, dat zelfs de volledige naam van 't „slachtoffer" werd genoemd, dat de geschokken echtgenoten in geen en kel geval enige twijfel koesterden. Er hebben zich vier „geslaagde" gevallen voorgedaan van deze mis selijke grap. De ontdane echtgenoten begaven zich naar Amsterdam, waar bij informatie in de ziekenhuizen en bij de politie bleek, dat er niets ge beurd was. Slechts in één geval ving de onheil brengster bot want de „verongelukte was nog niet vertrokken en kwam zelf aan de telefoon. Ook in Leiden heeft zich week of zes geleden een analoog geval voorge daan. In een gezin, waarvan de vader en moeder met de auto uit waren, kreeg de tante, die op de kinderen paste het verzoek, het oudste kind een ogen blik aan de telefoon te roepen. koppeling van de tarieven aan ver betering van de veeroutillage en op basis van de gedachte, dat de nieu we tarieven geen overgangsmaatre gelen zullen betekenen. Er kwamen zes punten naar vo ren, die Prov. Staten wensen te zien ingevoerd als noodzakelijke ver zachting van de hoge veertarieven. Zij omvatten o.a. invoering van tien en twintigvaartenboekjes met kor ting voor inwoners van Zeeuws- Vlaanderen door invoering van een legitimatiebewijs; het tarief voor de bestuurders inbegrepen in het ver voermiddelentarief en invoering van de nieuwe tarieven eerst nadat de grote veerboot in gebruik zal zijn genomen. Men kwam tot een aan vaardbare overeenstemming, die ter voorkoming van nieuwe misver standen schriften lk zal worden vastgelegd en ter goedkeuring door beide partijen aan de leden van Prov. Staten worden voorgelegd. Het ligt in de bedoeling^ de Staten van Zeeland ter behandeling van het com promis per 1 juli bijeen te roepen. Meer protesten De voorgenomen tariefsverhoging heeft inmiddels ook de Vereniging Handelsbelang te Middelburg bewo gen tot het zenden van een protest- adres aan de Tweede Kamer. De ver eniging is van mening, dat de Mid delburgse middenstand door de her ziene tarieven zal worden afgesne den van zijn afzetgebied in Zeeuws- Vlaanderen. Hij is van mening dat hij daardoor „zo als niet met de on dergang bedreigd, dan toch met een karig bestaan vol moeilijkheden". De E.V.O. heeft in samenwerking met de organisatie voor beroepsver voerders N.O.B.-wegtransport in een aan Gedeputeerde Staten van Zee land gericht adres nogmaals met na druk het principe van vrije veren aan de t>rde gesteld. Daar het in dit geval gaat om een tariefsverhoging van ingrijpende aard, wordt in het adres de klemtoon gelegd op behoud van de huidige tarieven. De E.V.O. deelt overigens mee, dat zij 13 juni geen onderhoud zal heb ben met minister Algera, zoals door het actie-comité Vrije veren is mee gedeeld. (90) omum,Mmn ten zeerste verbrrsd vrt zün vrienden verdwe- nen z'jn hïrrrdpleeot het Sprekende Teetr- ment) kr'ïot de schrik vrn z'jn leven, en strrt om zes uur stipt voor veefmit. w!R denken zekeröal ikfetet al vertrekkenjmdst ze schier min k konkelfoezen !j Natuurlijke regelmaat! Natu-ralax is géén gewoon laxeer middel. Het zorgt voor het herstel van de natuurlijke functie, maar bo vendien ook voor de natuurlijke regelmaat. Een uitkomst bij hard nekkige verstopping, ook voor hen die buitenshuis werken. Flacon 60 tabletten (versterkte werking) ll. 1.3! Advertentie! KORTE golf In westelijk Schouwen, waar de fruitteelt van grote betekenis is, gaan tal vn bedrijven er toe over een beregeningsinstallatie aan te schaffen. Men klaagt in het duinge bied namelijk over uitdroging van de waterwinplaatsen van de Schou- wen-Duivelandse waterleiding. In het Julianaziekenhuis te Hen gelo is overleden de 59-jarige mevr. de weduwe A. de Jong geb. Wan ders uit Borne, die zondagavond op de Grote Straat toen zij de weg over stak door een motorrijder werd aan gereden. Zij liep daarbij een sche- delbasisfractuur op. Leden van de Haagse Comedie zullen maandag 16 juni te Delft, in het kader van het 22ste lustrum van het Delftse studentencorps, een voet balwedstrijd spelen tegen een elftal van de studentenvoetbalclub. Karei van der Meer zal als scheidsrechter fungeren.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6