25 jaar Christelijk verkennen in „St. Franciscusgroep", Leiden Scherp 120 longe doen 25 juli Robert Donat overleden toerrijders Leiden aan Bedevaart naar Banneux Verkeersopstoppingen en gesprongen ruiten Eyskens formateur Fido kon zijn baas NIET VERGETEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 10 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Viering in jubel en bezonkenheid Waar bij jubilea maar al te dik wijls al dan niet gerechtvaardigd glorieus de nadruk wordt gelegd op dat wat werd verricht in het af gelopen tijdperk, deed het op het zilveren feest van de „St. Franciscus groep", de verkenners van de Har- tebrugparochie jong, fris en open hartig aan, dat de nadruk gelegd werd op de vraag: „Voldoet de ver kennerij na zoveel verdienstelijke jaren nog wel aan de door de moderne jeugd gestelde eisen?" De beantwoording van deze vraag, in de vorm van een spel van toneel, geluids- en filmopnamen op een scenario van pater H. Hagen, heeft ouders, jeugdleiders en belangstellen den; die bijeen waren in het Sint- Antoniusclubhuis, diepgaand bezig gehouden. Mede namens de aalmoezenier van het mannelijk jeugdwerk in de Har- tebrugparochie, pater S. van Swelm, heette de heer J. van Kampenhout hen allen van harte welkom. Spr. gaf een kort overzicht over de 25 jaar, die met dit feest worden af gesloten en hij verzekerde tot slot zijn toehoorders, dat de leiding ook voor de toekomst nog immer klaar staat om zich volledig te geven aan het jeugdwerk. Een fragment uit het bekende ver haal van Rudyard Kipling werd ver volgens door de welpen in beeld ge bracht, waarna de verkenners zich voorstelden. Zij vertoonden een serie gymnastische en acrobatische toeren en vervaardigden van stokken en touwen een tafel. Pastoor Loohuis was de eerste, die zijn gelukwensen kwam aanbieden en zijn dank kwam uitspreken voor al les wat in 25 jaar voor de jeugd in de Hartebrugparochie is gedaan. Hij stelde vast, dat er in de pa rochie reeds veertig jaar mannelijk jeugdwerk bestaat, dat zich bezig houdt met de jeugd buiten het gezin. In dit verband uitte hij zijn erken telijkheid aan de heer N. B. M. Vree burg, die zich reeds 36 jaar heeft gegeven aan de opvoeding van de jeugd, ook buiten de school. De an dere bestuursleden wilde de pastoor zijn dank geenszins onthouden, maar hij dankte in het bijzonder de heer Van Kampenhout, die zich in de jeugdbeweging sinds 25 jaar ver diensten heeft verworven. Erkentelijk was spr. ook voor de belangstelling van de zijde der ouders. Zijns inziens komt er te vaak ongerechtvaardigde critiek van de zijde der opvoeders op de verken nerij en het jeugdwerk. Zomin als er ergens volmaaktheid te vinden is in deze wereld, zomin ook ontvangen de kinderen geen volmaakte opvoeding in het gezin. Zij dienen ook gevormd te worden in maatschappelijk ver band en in dit opzicht heeft de ver kennerij zijn taak. Pastoor Loohuis dankte vervolgens alle leidsters en leiders, hierbij tevens sprekend als tolk van de ouders, die hij verzocht hun dank te laten blijken in de vorm van hun steun aan de jeugdbewe ging, waarmee zij dienen samen te werken in de opvoeding van hun kinderen. Districtscommissaris A. Buis sug gereerde in zijn gelukwensen een verwondering over het feit, dat de parochiële verkennerij na 25 jaar nog altijd een j e u g d-beweging is. Hij meende dat te kunnen danken aan het enten van nieuwe vormen op het oerverlangen (waarnaar men na de oorlog tijdig is teruggekeerd) van de jeugd, naar romantiek en avontuur, zoals die zijn vastgelegd in het oude spel van verkennen Naar zijn mening gold de herden king niet een „25 jaar bezighouden van de jongens", maar het bijbren gen van de christelijke waarden. Met zijn complimenten aan de leiders uit te spreker zijn felicitaties namens de districtsstaf, felicitaties met name aan de heer Van Kampenhout, waar bij de aanwezigen van hun bijval ge tuigden door het zingen van „Bravo, bravissimo". „Vraagteken, Uitroepteken" Het „spel" van pater H. Hagen, getiteld „Vraagteken, Uitroepteken", dompelde de toehoorders en toe schouwers diep in het vraagstuk van de „ongrijpbare" jeugd, een vraag stuk, dat niet in een paar woorden is „uitgepraat". Pater Hagen beperk te de kwestie niet tot de verkennerij alléén, hoewel hy daarin wel een I aanknopingspunt vond. Hij trok een vergelijking tussen de jeugdbeweging tien jaar geleden en thans. In 1948 kon de jeugd toegeven aan zijn ver langens, die in de oorlogsjaren niet in vervulling konden gaan en de hang naar romantiek en avontuur werd voor velen in de verkennerij bevredigd. Men wenste toenmaals, I zich te wenden tot de massa. Nu is er nog slechts een onbevredigde massa-jeugd. Op sociologische, psy chologische en pedagogische gronden kwam de scenarioschrijver tot de be vinding, dat de jeugd teveel zijn zin heeft gekregen. Hij is verwend en materiastisch. Natuurlijk mag men niet zonder meer alle grillen van de jeugd goedkeuren, maar men mag hem geen verwijten maken,- zonder als oudere generatie eerst de hand in eigen boezem te steken. Wil men de jeugd behouden in de storm die komen gaat en die zelfs al is opgestoken, dan moet men hem een eindweegs tegemoet treden en vrijer vormen geven aan de jeugd beweging, daarbij nimmer de chris telijke waarden uit het oog verlie zend. Tot slot van het stuk bliezen hoornblazers van de groep een tap toe, waarna de heer J. van Kampen hout een dankwoord richtte tot pater Hagen. Burgerlijke Stand Geboren: Adriaan z. v. J. Kranen burg en S. C. van der Leden. Fran- cisca Maart je d. v. A. L. den Os en A. K. van Putten. Wilma d. v. W. Sira en J. Vlieland. Geertruida Karin In- grid d. v. J. H. van Oort en T. Z. Al- phenaar. Jolanda d. van N. Nagte- gaal en M. Azier. Marijke Antje d. van M. Schmidt en C. J. Tom. Ly- dia Cornelia Maria d. v. J. H. Kelt- jens en G. K. F. Bogers. Johannes Suzannes z. van J. Guldemeester en L. Daranowa. Marjan d. v. C. Zirk- zee en E. Zwaan. Robby z. v. J. van Soest en C. de Haas. Nicolaas Johan nes z. van J. van der Leek en J. C. S. Vijlbrief. Maria Christina d. van J. M. E. Masurel en J. H. Brinks. Wil lem Frederik z. van J. G. Kernkamp en L. Reedeker. Petrus Martinus Jo hannes Cornelis z. v. P. M. J. C. Schroder en A. Remond. Franciscüs z. v. J. van Klaveren en D. M. Zwart. Overleden: M. den Os 71 j. echtge note van: D. van Berkel. H. W. de la Bije 79 j. man. H. Smit 74 j. man. A. V. Terlouw 1 j. zoon. M. J. H. Noord man 65 j. weduwe v.: N. Maats. L. M. Verbraak 1 dag dochter. 1 Gehuwd: N. J. P. van Berge Hene gouwen en H. B. J. Vermeulen. E. H. Scheepe en M. P. Hosman. A. Bekoov en C. H. Breedeveld. AFBOUW LABORATORIUM BIOCHEMIE. De Rijksgebouwendienst afdeling Nieuwbouw t^ 's-Gravenhage heeft het afbouwen van het laboratorium voor Biochemie ten behoeve van de Rijksuniversiteit te Leiden openbaar aanbesteed. Van de 29 inschrijvers waren de 5 laagsten: J. Schutte, Zaandam ƒ654.000. M. v. d. Bent en Zn., Was senaar 645.000. C.V. Proper, Oegst- geest f 632.000. Ing. Bureau voor Bouwnijverheid te Oegstgeest 627.950. C.V. Gebr. den Ouden, Al phen aan den Rijn 617.200. De gun ning is aangehouden. POTLOOD en GEF.ST Oplossing no. 504. Horizontaal: 1. horizon, 7. pa, 8. eb, 10. om, 12. tot, 14. si, 15. rib, 17. neb, 18. André, 19. cel, 21. ter, 23. as, 24. arm, 26. ei, 27. al, 28. en, 30. kassian. Verticaal: 2. op, 3. rat, 4. zet, 5. Ob, 6. horecaf, 9. Liberia, 11. mi, 13. or der, 14. Se. 16. bal, 17. net, 20. es, 22. Ee, 24. als, 26. mei, 27. Aa, 29. na. No. 505. Horizontaal: 1. tweemaal (Lat.), 3. wiel, 5. pers.voornaamw., 6. lied, 7. voorzetsel, 9. pers.voornaamw., 10. maanstand, 12. oude benaming voor liter, 14. bergweide, 15. gem. in Utrecht, 16. hond, 17. lichaamsdeel, 19. sint. (afk.), 21. voorvoegsel, 22. lengtemaat, (afk.), 24. boom, 25. voeg woord, 26. boom, 27. wiersoort. Verticaal: 1. insekt, 2. korte kous, 3. opstootje, 4. muzieknoot, 5. afslui ting, 8. masker, 9. de hoofdstroom van W. Voor-Indië, 11. stuk geschut, 13 nachtgewaad, 16. tegenstelling van arm, 18 1ste boek van Mozes (afk), 20 hoogste punt, 21. familielid, 23. mu zieknoot. 25. landbouwwerktuig. Oplossing morgenavond. Kantonrechter in Leiden benoemd Als opvolger van mr F. Ligten- berg, die 1 januari j.l. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het kantogerecht te Leiden verliet, is bij Koninklijk Besluit be noemd tot kantonrechter mr R. de Bruijn, die woont te Wassenaar, en advocaat en procureur is te Den Haag. Hij is sinds 3 januari 1940 kan- tonrechter-plaatsvervanger in Den Haag. Mr R. de Bruijn werd op 28 augus tus 1901 te Delft geboren. Hy deed in 1924 aan de Leidse universiteit doctoreel examen Nederlands recht. In 1925 begon hij in Den Haag een advocatenpraktijk. F. J. ZIMMER, STATIONSCHEF TE LEIDEN. Zoals bekend is de heer Swier, stationschef te Leiden, tot chef te Den Haag benoemd. Hij wordt thans in Leiden opgevolgd door de heer F. J. Zimmer, thans hoofdcommies op de inspectie Amsterdam van de N. S. SLECHTE VANGST Op zondag 8 juni hield de visver eniging D.V.S. haar eerste wedstrijd in de Vliet. Het weer en de vangst waren beide slecht. In totaal werd er 3980 gram maatvis gevangen. 1. L. J. Vernet 942 gr.; 2. J. bou- man 417 gr grootste bleij; 3. W Wabstra 412 gr.; 4. W. van Loon 317 gr.; 5. W. van Berkel 293 gr., 6. L Schuchhard 253 gr.; 7. H. W. Schueh hard Jr 245 gr.; 8. M. Schucnhsrd 215 gr., grootste voorn; 9. R. Zandvliet 176 gr.; 10. W. Koreman 160 gr. KRUIMELDIEFSTAL? Van de speelplaats van een school aan de Storm Buysingstraat alhier werden dezer dagen naar men aanneemt zaterdag 36 tegels van de bestrating ontvreemd. Uit het trottoir, thit op de speelplaats aan sluit verefwenen nog eens veertig tegels en een stukje trottoirband van ongeveer 70 centimeter lengte. R.K. LEIDSE HARMONIEKAPEL In verband met het concert, dat hedenavond door de Harrhoniekapel gegeven zal worden in het St. Elisa beth ziekenhuis, wordt mededeling gedaan, in tegenstelling tot eerdere berichten, dat de tamboers van de Harmonie niet worden verwacht. De muzikanten dienen allen aanwezig te zijn, Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de heren B. E. F. 't Hart te Wassenaar; J. de Monchy te Rotterdam en J. A. van Riessen te Den Haag. Agenda Leiden DINSDAG 10 JUNI Mij voor Toonkunst. Jaarlijkse einduitvoering gevorderden. Muziek school. Stadsgehoorzaal 8 uur nam. K O-excursie. Kamerlingh Onneslaboratorium. 8 uur nam. R.K. EHBO, afd. Leiden. Examens voor de beginnerscursus lyceum Ma- riënpoelstraat, half acht nam. WOENSDAG 11 JUNI Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk 7 uur nam. DONDERDAG 12 JUNI K O-excursie. Rotterdam en Ook ploegen uit andere landen Zweeds parlement half om Uit de definitieve uitslagen van de op 1 juni gehouden algemene ver kiezingen in Zweden blijkt, dat de sociaal-democratische regering haar werkmeerderheid in het parlement heef verloren. Samen met de communisten be schikken de sociaal-democraten in de Zweedse Tweede Kamer over 116 zetels. (Volgens de voorlopige uit slagen waren er 117, doch nu zijn ook de per brief uitgebrachte stem men bekend). De niet-socialistische partijen hebben gezamenlijk 115 ze tels, maar aangezien de socialistische kamervoorzitter niet mee kan stem men, kan bij belangrijke kwesties de stemverhouding 115 tegen 115 zijn waardoor het lot zou moeten beslis sen. De Engelse acteur Robert Donat is op 53-jarige leeftijd in een Londens ziekenhuis overleden. Hij had reeds jarenlang last van asthma. Bij zijn laatste film „The inn of the sixth happiness" werd hij ernstig ziek en kon slechts met de grootste moeite de opnamen voltooien. Robert Donat werd geboren in Withington en ging in 1921 aan het toneeL In 1933 maakte hij met „Men of Tomorrow" zijn filmdebuut. On middellijk hierna vertrok hij naar Amerika. Toen kwam dat was in 1939 zijn glansrol in „Mr. Chips" waarvoor hij 'n onderscheiding kreeg en volgden rollen in „The Citadel", „Lease of Life", „The Ghost goes West" en „The Winslow boy". ONTPLOFFING IN TORONTO In Toronto is maandagavond een blok huizen van vier verdiepingen door een grote ontploffing verwoest. Acht of negen mensen worden ver mist. Men vreest, dat zij onder het puin bedolven zijn. Men vermoedt, dat de ontploffing zich heeft voorge daan bij de verwarmingsketel in de kelder van het huizenblok. Op het ogenblik van de ontploffing werkten daar twee mannen. Voor de tweede maal wordt dit jaar de ,Tour van de Verenigde Na ties" gehouden. Fietsploegen van jon gens tussen 14 en 17 jaar zullen het gehele land doortrekken in een jeugd-tour, waarbij zij vele plaatsen zullen aandoen en daar ook over nachten. Op 25 juli a.s. komt de ploeg naar Leiden. De jongelui zullen fi nishen op de Witte Singel. Het is niet de bedoeling, dat zij een gehele etappe op snelheid zullen ryden. Deze tour heeft een andere puntenwaardering. De jonge toerrij ders kunnen b.v. premies krijgen voor hulp-bieden en sportief rijden. Zo is er een onderscheiding voor de „meest hulpvaardige jongen". In elke etappe is een sprint ingelast over een afstand van twe kilometer. De etap pewinnaar krijgt de gele trui. Mèt de stoet rijdt net als in een echte toer een karavaan van recla mewagens en verzorgers mee. Er is een eigen keukenwagen, de ramp wagen van de B.I\ en een brigade van het Roode Kruis trekken mee. Voor laatstgenoemde instanties be tekent deze trektocht van veertien dagen door ons land een goede oefe ning. De toer bestaat uit ploegen van zes jongens. Ook één Leidse ploeg zal gesteund door een dagblad in Lei den aan deze tocht deelnemen. De samenstelling van de toer is internationaal. Zo doen er dit jaar een ploeg mee van jongens uit een weeshuis te Gent (België) een uit Metz (Frankrijk) een uit Leverku- sen^(Duitsland). Er zijn 20 ploegen en 120 deelnemers. De stoet doet ook Rotterdam Amsterdam, Amsterdam en Scheveningen (Kurhaus) aan. De tocht wordt in Utrecht beëindigd. Men schrijft ons: Reeds vele jaren gaan er regelma tig bedevaarten naar Banneux. In dit kleine plaatsje in de Belgische Ardennen is Maria 25 jaar geleden verschenen aan het meisje Mariette Beco en Zij heeft zich hier voorge steld als de Maagd er armen, die het lijden kwam verlichten. Na een periode van afwachten heeft he kerkelijk gezag het „nihil obstat" aan deze devotie gegeven en vanaf dat ogenblik komen er jaar lijks duizenden uit België, Neder land, Duitsland naar deze bedevaart plaats om ook hier Maria te vereren en hun zorgen en moeilijkheden bij Haar aan te bevelén. Het is alles nog in het beginstadium; het is niet zo groots als in Lourdes, maar juist dat primitieve, dat banneux nog bezit, heeft zyn eigen aantrekkelijkheid. Ook in het bisdom Rotterdam is er een comité, dat zich tot taak gesteld heeft bekendheid aan deze bede vaartplaats te geven en dat ook de bedevaarten naar Banneux organi seert. Vanaf mei gaat er elke zaterdag een groep per touring-car naar Ban neux. Het vertrek is om 12 uur 's zaterdagsmiddags en de reis gaat dan naar Sittard, war 's avonds een H. Mis wordt opgedragen in de ba siliek van O. L. Vrouw. In Sittard wordt overnacht en de volgende morgen vertrekt men naar Banneux, waar men aanwezig kan zijn bij de plechtige H. Mis op de esplanade, terwijl men ook 's middags het plechtig Lof met de ziekenzegen (zb- als in Lourdes) kan meemaken. Daarna vertrekt men weer naar Ne derland, zodat we 's avonds om 11 uur weer op onze bestemming zijn. Er wordt steeds een ander punt van vertrek genomen. 22 Juni zal dat Leiden zijn. Om 12 uu- zal de tou- ring-car dan vertrekken van de Beestenmarkt. De onkosten bedra gen 18.Er zullen er velen zijn, die in dit Maria-jaai de reis naar Lourdes niet kunnen maken, maar die dankbaar de gelegenheid willen aangrijpen om Maria te vereren op deze plaats, die voor ons gemakkelij ker en voordeliger te bereiken is. We rekenen op een grote deelname van Leiden en omstreken. U kunt zich vóór 17 juni opgeven bij kap. A. Wentholt, Herensingel 3, Leiden. Pernis. Stadhuisplein, kwart over acht v.m. IJsrevue Bayer. Schuttersveld uur nam. R.K. EHBO, afd. Leiden. Sluitings avond van de vervolgcursus, lyceum Mariënpoelstraat, 8 uur nam. Dienst der apotheken. Leiden: Apotheek Boek wijt, Breestraat 74, tel. 20552; Apotheek Haven Haven 18, tel. 20085. Oegstgeest: Apotheek Oegsigeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 613 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Casino de Paris", 14 jaar. Lido: „Die Frühreifen", 18 jaar. Luxor: „Meisjes en mannen", 18 jaar. Trianon: „De avonturiers", 14 jaar. Rex: „De graaf van Monte Chris- to" 14 jaar. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Dingsdag 10 Junij 1858. Ley den. Het volgende is aan opgave van het alhier in 1857 ter markt gebragt vee, waarach ter is gevoegd de gemiddelde prijs, waarvoor het in dit jaar verkocht is. Paarden 230 (f 130), veulens 34 (f 95), runderen 10.735 (f 203), kalveren 3682 (f 73), schapen 12.939 (f 21), lammeren 26.490 (f 7.75), var kens 25 (f 55), biggen 5686 (f 13.50). ParijsEerstdaags wil men alhier proeven nemen om met stoommachines niet alleen over de spoorwegen, maar ook over de straten rijden. Deze uitvin ding kan een grote omwenteling in verschillende nijverheidstak ken teweeg brengen. Laatst Berichten AANVULLING STAATSLOTERIJ Bij de prijzen van de trekking van heden moet worden toegevoegd een prijs van 200.op no. 1 8 9 3 9. Op het traject AmersfoortZwolle Assen komen momenteel ernstige verkeersopstoppingen voor ten ge volge van werkzaamheden op dit wegennet. Op verschillende plaatsen is de weg opgebroken en kan maar over één weghelft gereden worden, hetgeen ernstige stagnatie ten ge volge heeft. Het wegdek wordt op verschillen de plaatsen voorzien van een nieuwe grintlaag, waardoor slechts met een snelheid van 15 kilometer gereden mag worden. Ondanks verschillende langs de weg geplaatste waarschu wingsborden zijn er toch nog vele automobilisten die met een grotere snelheid rijden. De daardoor optre dende steenslag heeft tot gevolg, dat vele voorruiten van auto's die wor den ingehaald, sneuvelen. De rijks politie heeft tal van processen-ver baal opgemaakt. Om 12 uur heden middag waren tussen Amersfoort en Zwolle reeds meer dan 20 autovoor ruiten gesprongen. W. HEEMSKERK WINT DE v. d. VLISTBEKER. In de finale om de v .d. Vlistbe- ker ontwikkelde zich tussen W. HeemskerkP. Pijl een felle strijd. Na een regelmatige opening buitte Heemskerk een klein voordeeltje uit en moest P. Pijl na hevige tegenstand geboden te hebben, de vlag strijken. Door deze overwinning is Heems kerk wederom een jaar in het bezit van de beker. De 3e ronde van het clubkampioen schap bracht de volgende uitslagen: lste tiental: W. J. KleijnI. Te- leng 20; B. SlechtenhorstW. Heemskerk 11; I. LaterveerJ. Dreer 20; J. KlinkenbergW. Huis man 02; P. v. d. StelS. v. d. Reek 11; Th. UittenbogaardA. Sla- dek 1—1. 2de tiental: C. KlinkenbergL. K. v. d. Vlist 02; C. B. JanssensM. Brinks 11; P. BommelP. Marck 02; P. PijlJ. Zaalberg 02; E. KlinkenbergW. Kleijn 20. In het le dental hebben W. Huis man en W. J. Kleijn de leiding met 6 punten uit 3 partijen, terwijl in het 2e tiental M. Brinks met 5 punten uit 3 partijen de leiding heeft. Koning Boudewijn heeft gisteren de oud-premier Eyskens (CVP) opdracht gegeven een nieuwe Belgische rege ring te vormen. De koning deed dit nadat de vroe gere katholieke vice-premier De Schrijver verslag had uitgebracht over zijn besprekingen met partijlei ders over de kabinetsformatie. Fido is niet meer. De oude witte bastaardreu, die zijn naam en de spreekwoordelijke trouw van zyn ras eer aandeed als weinig van zijn soortgenoten, blies de afgelopen nacht de laatste adem uit. Schoolkinderen vonden vanmorgen zijn kadaver op het binnenweggetje, dat naar het Midden-Italiaanse dorp je Luco di Mugello leidt, waar Fido's baas vijftien jaar geleden bij een luchtaanval om het leven kwam.. Maar de trouwe hond liep nog elke avond naar de bushalte op het weg getje, waar zijn baas hem bij thuis komst van zijn werk altijd begroette, en besnuffelde de uitstappenden in de hoop zijn meester eens terug te vinden. Zijn trouw werd beroemd in geheel Italië. De burgemeester van het stad je, waar verwanten van de overlede ne voor het dier hadden gezorgd, be sloot dat het dier vlak buiten het kerkhof begraven zal worden, zo dicht mogelijk bij de plek waar zijn baas begraven ligt. GEVESTIGD: M. Booster en fam.., slager, Willem Klooslaan 9; R. J. E. Hillebrandt en fam., rijksambtenaar M. v. O., Bern- hardstraat 91; H. F. van den Barselaar en fam., bijrijder, Bernhardstraat 49; J. D. Mulder en fam., arts, Jan van Hout kade 34; G. P. D. Bos en fam., proc.- houder, Van Vollenhovenplein 84; F. C. Mabesoone en fam., dir. bedr. technische school, Roodenburgerstraat 1; E. R. H. van Wort en fam.. employé ener cul tuurmaatschappij, Van Vollenhovenplein 28; H. van de Weijer en fam., gouv. ambtenaar, Van Vollenhovenplein 35; C. Pieters en fam., étaleur-verkoper, Bronkhorststraat 4; M. M. Brans, sociaal werkster, Johan de Wittstraat 34; T. G. L. J. van der Meulen, Kam. Onneslaan 36a; J. V. van Zuidam, militair, Ka- naalweg 83; M. Swiebel, Rapenburg 60; A. G. de Bock geb. Sjouke, Bevrijdings plein 27; C. B. S. Cuypers, Nieuwsteeg 4a; K. Ottens, militair, Hoflaan 277; A. F. A. Portier-Kreleger, Rijnsburgerweg 140; W. G. Wolff, typiste, Rijnsburger weg 140; H. Houwer geb. Van Wijnber gen, serveerster. Nieuwe Beestenmarkt 19; E. J. Hengeveld, Marislaan 9; E. M. van Dam geb. Ouwehand, Plantsoen 47; M. Remmelts. lerares, Franchimontlaan 18; E. van de Wall, planter, De Mey van Streefkerkstraat 6; H. P. Meijer, bankemployé, Rijnsburgerweg 161; J. E. de Hond-Jansen, Akkerhof 34; M. v. d. Zeeuw, Levendaal 127; H. J. A. Weesie, buffetbediende, Boerhaavelaan 17; C. L. A. M. Slootman, analiste, Bevrijdings plein 21; E. Q. Lenshoek, heilgymnaste- masseuse, Thorbeckestraat 20; M. J. A. Verhoef geb. Belonje, Van Vollenhoven plein 62; G. van den Eikhof geb. Van Eijk. rijksambtenaar, Haarlemmerstraat 44a; G. W. J. Hollman geb. Van Aken, Donkersteeg 21; T. M. de Vries, mili tair. Noordeinde 21; C. J. A. Nolte, di recteur N.V., Van Vollenhovenplein 95; L. J. E. P, van Breemen, schrijfmachine monteur, Pioenstraat 32a; J. H. J. van Stigt, leerling-verpleegster, Rijnsburger weg 10; A. Hoeke, spinner, Boshof 4; L. R. T. Pols geb. Bergers, Morsweg 176b; J. Marck, Van der Duynstraat 13; Eindhoven, Hemelrijken 104; Y. S. Tan en fam., van Haarlemmerstraat 211 naar Groningen, Gr. Markt 40; J. de Best en fam., van Morsweg 7a naar Canada; G. de Jong en fam., van Jan van Goijen- kade 35 naar Rijswijk (Z.-H.), E. H. Hartmanstraat 4; F. J. Hooftman en fam., van De Mey van Streefkerkstr. 54 naar Rotterdam, Hooidrift 9a; J. van den Berg en fam., van Hoge Rijndijk 51a naar Leiderdorp, A. van Burenstr. 23; T. van Weezei en fam., van Lange- brug 1 naar Rotterdam, Biezeveld 22; M. T. B. Geerards geb. Lammers Lisnet en fam., van Meerhof 25 naar Bruns- sum, Handelstraat 18; M. Bouthoorn en fam., van Hansenstraat 33 naar Canada; D. H. Hoek en fam., van Haarlemmer weg 11 naar Velsen, Dolfijnstraat 300; W. Winsemius en fam., van Conradstr. 8 naar Leiderdorp, A. van Burenstraat 9; P. J. D. Stroebei en fam., van De Sitterlaan 21 naar Amersfoort, Stephen- sonstraat 5; J. J. Gordijn en fam., van De Sitterlaan 21 naar Amersfoort, Stephensonstraat 5; H. J. van Katwijk en fam., van Leliestraat 57 naar Rijs wijk (Z.-H.), Minister Lelylaan 21; A. L. Serlie en fam., van Wasstraat 37 naar Hillegom, Fred. Hendriklaan 32; J. C. Streng en fam., van Gerecht 1 naar Den Haag, Nieboerweg 226; R. A. de Haas en fam., van Oppenheimstraat 43 naar Ned.-Nieuw-Guinea; P. Frydenberg en fam., van Muldersstraat 67 naar Noor wegen; H. Guijt geb. Vermeulen en fam., van Vestestraat lb naar Katwijk. Jan van Galenstraat 24; G. F. Viets en fam., van Fagelstraat 53 naar Nieuw-Zeeland; W. C. van der Voort en fam., van Con- radstra?t 3 naar Alphen aan den Rijn, Hoorn 438; J. van der Heiden en fam.. van Hogewoerd 150 naar Den Haag, De la Reijweg 106; J. Kraan geb. Van Kla veren, van Schoolsteeg 15 naar Rijns burg, Vliet N.Z. 36; T. W. de Boer. van Jan van Houtkade 7a naar Amersfoort, Voltastraat 25; S. J. H. Meijer geboren Bennink, van Garenmarkt 15 naar Deift. Druivenstraat 11; N. Blom, van Groen- hovenstraat 10 naar Rijswijk (Z.-Holl Frederiklaan 22; J. W. Snel, van Witte Singel 27 naar Leiderdorp, Pinkster- bloem 116; J. Brandt, van Sumatrastraai H. J. G. Postel, bank-employé, Groen-52a naar Den Haag. Twentstraat 21; M. E. Ensink, van Oude Vest 45 naar Apel doorn, Da Costalaan 11; G. P. Weber. van Nachtegaallaan 2 naar Alkemade. Boekhorsterweg 21; H. Davis geb. Hof- baak, van Rijnsburgerweg 140 naar Am sterdam, D. van Krimpenstraat 7 huis; M. Poortman, van Rijnsburgerweg 10 naar Amsterdam, Lassustraat 9 II; J. H. D. Knaap, van Rijnsburgerweg 10 naar Utrecht, L. van Minsweerd 10 bis VERTROKKEN: M. J. Steijger geb. De Graaf en fam., van Maredijk 58 naar Delft, Kerkstraat 13; C. Ockeloen en fam., van Hoflaan 30 naar Velsen, Dolfijnstraat 51; A. de Graaf en fam., van Hooigracht 30 naar A. M. van Straalen, van Rijnsburgerweg 10 naar Utrecht, Kromme Rijn 31; A. L. B. Stroo, van Rijnsburgerweg 10 naar Voorburg. Kon. Wilhelminalaan 168c; T. van Rij geb. Struijk, van Morsweg 7a naar Canada;; A. van der Spek, van Hoge Morsweg 15 n. Rotterdam, Schie- kade 66; J. Verhoeven, van Varken markt 7 naar Noordwijkerhout, Lange- velderweg 27; E. E. W. H. M. Versteeg, van Noordeinde 50 naar Heerlen, Dal pad 6; C. M. ter Haak geb. De Goede, van St. Jacobsgracht 1 naar Voorhout, Herenstraat 45; M. de Roode, van Utr. Jaagpad 26 naar Zeist, P. van Wiel- drechtlaan 23; J. M. van Winden, van Lage Rijndijk 11 naar Zoeterwoude, Vrouwenweg 43; C. P. de Hooge geb. Meijs, van Haarlemmerstraat no. 99 naar Zuid-Afrika; C. van Dijk, van Lange Mare 51 naar Voorhout, Churchill-laan 13; N. E. Kuiken, van Roodborststraat 11 naar Driebergen-R, Welgelegenlaan 74; H. W. Hack. van Merelstraat 33 n. Den Haag, Engelenburgstraat 85; W. M. Dekker, van Marelstraat 45 naar Oegst geest, Karei Doormanlaan 46; W. Kem- pe, van Rijnsburgerweg 10 naar Gouda, De la Reijlaan 40; R. A. M. Meijers, van Rijnsburgerweg 10 naar Noordwijk. Irisplein 4; I, M. Theelen, van Rijn- en Schiekade 32 naar Bloemendaal, Zwarte Weg 14; A. S. Lange, van Witte Singel 37 paar Wassenaar. Waldeck Pyrmont- laan 6; A. Tromp, van Witte Singel 96 naar Eindhoven. Sumatralaan 1; N. van Schagen. van Hugo de Grootstraat 18 naar Rotterdam, Maarland 31; J. P. Mulder, van Nieuwsteeg 33a naar Voor burg, Pr. van Lignestraat 15; J. A. van Sandick, van Rapenburg 4 naar Rotter dam, B. le Fèvre de Montignylaan 246; W. M. M. Karhof geb. Burgman, van Hogewoerd 133 naar Amsterdam. Ko ningstraat 3 III; H. J. Koers geb. Van der Mark. van Hoge Rijndijk 3a naar Oegstgeest, Oranjelaan 2; C, J. van den Bersselaar, van Zoeterwoudse Singel 33 naar Voorhout. Herenstraat 45; J. Lan- daal, van De L. de Kanterstraat 15a naar Indonesië; C. A. Teijgeler, van Dahliastraat 22a naar Leiderdorp, A. van Burenstraat 5; P. Eddes. van Witte Sin gel 80 naar Dordrecht. Hallincqlaan 18; C. J. W van Wanrooij, van Jap. Cats- laan 51 naar Warder, Dorpsstraat 145; M A. Voppen. van De Wetstraat 14 naar Oegstgeest. Hoge Morsweg 84; G. M. A. van Rossum. van Merelstraat 3 naar Papendrecht, Veerdam 32a; A. E. van Ravesteijn geb. Jagel. van Binnenlaan 15 naar Warmond. Herenweg 50; E. Scholte geb. Mans. van Oude Vest 33c naar Den Haag, Sweelinckstraat no. 70; W. D. Dijkstra, van De Wetstraat 8 naar Leiderdorpe Zijldijk 18; J. Groen, van Rijnsburgerweg 10 naar Delft, Ko ningsplein 27; A. J. G. de Ridder, van Jan van Goijenkade 19 naar Barneveld, Emmastraat 18; W. C. Serlie. van Akker hof 18 naar Den Haag, Marconistraat 52; H. M. de Bueger, van Noordeinde 50 naar Breda, Frankl. Rooseveltlaan 22. gehad".

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2