RIJNSTREEK DUINSTREEK Scherp Ziekzoek- wedstrijd 1958 ZATERDAG 7 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Brandweer examens. Daartoe opgeleid door de instructeur de heer J. A. Harteveldt, brandmeester bij de beroepsbrandweer te 's-Gravenhage. zijn bij de vrijdag gehouden examens voor brandwaaht eerste klasse te Al phen aan den Rijn alle candidaten geslaagd. Het zijn de heren J. Kroon, G. Vis, J. Burger, C. van 't Riet, M. van Winkel en D. A. v. Vliet, allen te Aaarlanderveen en A. Ambagts- heer, C. Wittebol, K. Rademaker, Th. Vrisekoop, M. v. Egmond, W. Terp stra en J. van Dijk, allen te Alphen aan den Rijn. De examencommissie bestond uit de heren Wijnands, Veseur en Janssen van de inspectie brandweerwezen Van Hoorn, hoofdbrandmeester bij de beroepsbrandweer te 's-Gravenha ge en Groart, van de brandweer te Soest. Na afloop van het examen werd het corps vrijwillige brandweer ge complementeerd door burgemeester Z. Bruins Slot. EHBO-examen. Op 5 en 6 juni werden te Alphen aan den Rijjn in het Roode Kruis-gebouw door Dr. Sanders uit Leiden de examens voor het Eenheidsdiploma EHBO afgeno men. Voor dit examen slaagden de vol gende personen: Mej. C. Jongeleen, mevr. M. NuhoffWolfs, mej. R. C. Oosthoek, mej. J. Oppelaar, mej. J. de Recht, mevr. Schip aan boord H-unnink, mej. A. Kwaak, mej. G. Verkerk, mevr. van der VeerPunt en de heren N. A. Couvee, H. P. Don ker, F. A. van Dorp, E. B. de Fisser, L. de Graaf, A. T. J. de Groot, L. Hoeve, H. A. den Hertog, H. Hoge- nes, Joh. van der Horst, N. W. de Jong, A. de Knegt, M. Kramer, J. D. Meeuwenburg, R. C. Oppelaar, D. Op- laar, A. de Rooy, N. W. de Rijk, C. Schouten, F. Snel, H. Verbree, J. C. Verheul, W. Vermeul, C. de Vreede, G. Versluis, G. Ververs. Afgewezen werden 9 candidaten. De cursus werd gegeven door dr. C. M. Bakhuizen van den Brink. ALKEMADE Doktersdienst. Voor zondag wordt de doktersdienst waargeno men door dokter v. d. Bijl en dokter v. d. Werf. BODEGRAVEN Polowedstrijd. De eerste com- petitiewerstrijd van de Bodegraaf se zwem- en poloclub tegen Gouwe 3 uit Waddinxveen is een flinke zege voor de thuisclub geworden. Het schieten liet nog wel een en ander te wensen. Vandaar dat de over winning tot 50 beperkt bleef. De eerste aanval onmiddellijk na het be- ginsignaal bracht een schot tegen de paal. De terugspringende bal kwam by Boef, die het eerste doelpunt liet aantekenen. Even later was het Dom burg die met een boogballetje de stand op 20 bracht. Enige aanval len van de bezoekers strandden op de soliede Bodegraafse verdediging. Toen ging Hoofdakker er alleen vandoor. Zijn hard schot was on houdbaar (30). Vijf minuten na de rust trof Boef wederom de roos. Kort voor het einde kwam de ach terspeler Vreeken naar voren en scoorde het vijfde doelpunt. Geslaagd. Voor het eindexamen gymnasium slaagden de heren A. van Rossum en B. Batelaan en mej. S. Kramer. Te Utrecht behaalde de heer W. Karssen het diploma vak bekwaamheid kantoorboekhandel. Semper Avanti, Er was grote belangstelling voor de jaarvergade ring van de Bodegraafse Harmonie in de zaal van hotel Van Rossum, die onder leiding stond van de heer J. Martens. Na het begroetingswoord las secretaris Van Leeuwen het jaar verslag, waarin duidelijk bleek hoe groot de activiteit van de vereniging in het voorbije jaar was. Penning meester Oudshoorn kon een klein batig saldo vermelden. De bestuurs verkiezing bracht nogal enkele mu taties. De heren Landman en Spij ker, die namens de Chr. Oranjever eniging bij 'de oprichting zitting had den genomen achtten hun tijd ge komen. Hun plaatsen werden inge nomen door de heren C. Weber en H. Molenaar. Het bestuur werd uit gebreid met de heer G. Knikker. Twee concerten, te geven op de Nieuwe Markt, staan op het pro gramma. Omdat de instrumenten niet 100 procent in orde zijn, durft men dit jaar niet aan een concours deel te nemen. Na een geanimeerde rondvraag volgde sluiting. Geboren: Cornelis z. van C. Verheul-v. Egmond; Theresia G. M. d. van C. v. d. Maat-de Wit; Maar ten J. z. van H. Blijleven-v. Muis winkel; Karin d. van C. Baars- Noordhoek. Getrouwd: C. W. Lisman en A. van Egmond; J. P. van Ruiten en L. T. van Velzen, Overleden: M. v. d. Bijl 86 jaar wed. van A. Verbree. Doktersdienst. Voor het komen de weekeinde zal de medische dienst worden waargenomen door dr. E. M. Bol, Wilhelminastraat, telefoon 2113 en Zuster De Groot, Irenestraat 8. HAZERSWRUDE Melkbezorging. De melkhande laren van Hazerswoude Dorp zijn van plan over te gaan tot een doel matiger bezorging van melk en melkprodukten. Een en ander is noodzakelijk geworden om de steeds stijgende kosten het hoofd te bieden en tevens om de kwaliteit van de melk en melkprodukten te bevor deren. Om deze regeling een aan vang te doen nemen is Hazerswoude Dorp voorlopig voor enkele maan den in drie delen verdeeld. Voor mogelijke klachten is een zgn. ver- trouwensraad gevormd uit afnemers van de melkhandel. Maandag 9 juni as. wordt met deze nieuwe regeling begonnen, dus dan is de melksane- ring ook op het dorp van kracht ge worden. Geslaagd. Op het in Den Haag gehouden examen van de H.C.V. slaagden voor costumière de dames Th. Gordijn, N. Kastelein en J. Riet veld. Zij zijn leerlingen van de Pr. Marijkeschool alhier. NOORDEN Voetbalnieuws. Het is thans definitief geworden, dat de wedstrijd Schoonhoven 3 tegen NSV zondag a.s. zal worden gespeeld en wel om 12 uur. Het bestuur van NSV heeft niet op het verzoek van Schoonho ven in kunnen gaan om op zater dagavond te spelen, omdat het dan niet de beschikking had over alle spelers van het standaardelftal. NIEUWKOOP Doktersdienst. De doktersdienst wordt in dit weekend waargenomen door dokter G. J. Bremer, alhier. ZWAMMERDAM Doktersdienst. De doktersdienst wordt in dit weekend waargenomen door dokter G. J. Bremer te Nieuw koop. TER AAR Eerste paal. Gisteren is de eer ste proefpaal geslagen voor het nieu we gebouw van de Coöp. Tuinbouw veiling Ter Aar en Omstreken. De eerste paal ging de grond in op enigs zins officiële wijze. Het was de voor zitter de heer L. J. Hoogervorst die hem erin heide. Verder waren hierbij aanwezig de directeur van de veiling de heer C. Het visprogramma voor de komende Hoogervorst, de architect de heer A. maanden is als volgt: 7 juni wed- Dekker uit Spijkenisse, de aannemer strijd te Warmond voor de ouderen van de bouiw de heer C. J. Strijk te van dagen, de verenigingswedstrijd Oegstgeest en het dagelijks bestuur op 22 juni voor alle leden en de van de veiling de heren L. J. Hoo jeugdwedstrijd op 30 augustus. De gervorst voorzitter, G. H. v. d. Hoorr 2e voorzitter en D. C. van Hartei secretaris. Met het slaan van dez eerste paal is een begin gemaakt aai de afbouw van het gehele veiling complex. Als dit gereed is zal de vei ling beschikken over een outillage die aan alle eisen voldoet. Tijdens de bouw zal men zich wel eens moe ten behelpen maar met het vooruit zicht op de komende verbetering zal dit ongerief niet zo zwaar vallen. WOUBRUGGE Altijd Paraat. In het Oude Raedthuys hielden de leden uit Wou- brugge en Hoogmade van de brand weervereniging Altijd Paraat een ledenvergadering onder voorzitter schap van de heer Van Rijn. Bij de bestuursverkiezingen werden de he ren P. van der End en C. Slinger land beiden herkozen. Daar de toe- rompetitie-wedstrijden worden ee- ïouden op 6 en 27 juli, 31 augustus, 11 september, 19 oktober en 2 no- ember. Een vijftal leden zal De Jportvisser vertegenwoordigen in le Leidse competitie, terwijl ook log enkele tweekampen te vervissen djn. Medische dienst De zondags dienst zal worden waargenomen door Dr. J v. Nes, tel. 2405. De Duinrand apotheek is geopend van 121 uur en van 56 uur. Voor het Wit Gele Kruis wordt de dienst waargenomen door zr. Warmenho- ven. Bebossing van het Langeveld Naar aanleiding van het bericht omtrent de bebossing van 50 ha. grond in het Langeveld, waardoor Ged. Staten hebben voorgesteld een subsidie van 106500.te verlenen, vernamen wij bij informatie, van de „Stichting Het Zuid-Hollands Land stand van de kas niet al te roos- schap", dat deze door haar geëx ploiteerde gronden niet gelegen zijn te Noordwijkerhout maar in het Langeveld te Noordwijk. Ongetwij feld zal deze bebossing de recreatie ve waarde van het fraaie duinter rein in dit deel der gemeente ver- hogen. kleurig is, z^J dit jaar geen uitstapje gemaakt worden, tevens werd beslo ten de contributie te verhogen. De heren J. Terhorst en J. Disseldorp, leden van de kascommissie, gaven verslag van hun controle op de be scheiden van de penningmeester. Besloten werd voortaan meer deel te nemen aan wedstrijd. Bij de rond vraag werden nog enkele technische problemen besproken. Speeltuinvereniging. De onlangs opgerichte speeltuinvereniging Wou- brugge houdt haar eerste ledenver gadering in het Oude Raedthuys op woensdag 11 juni om half 8. Bespro ken zullen worden: Bestuursverkie zing en vastestelling contributie. Voetbalmatch. Ten bate van d» uitgaanskas van de bejaarden wordt op maandag 9 juni om kwart over 7 een voetbalwedstrijd gehouden tus sen twee ploegen van de Gecombi neerde Jachtwerven en De Dageraad. De directies stellen een fraaie beker ter beschikking. Gevonden en verloren. Gevon den: rode portemonnaie met inhoud, colbertjas met bescheiden voetbalver eniging, damesswagger, witte hond met bruine kop, kinderhandschoen. Verloren: groene jumper, schort, portemonnaie. Doktersdienst. Waarnemer za terdagmiddag en zondag dokter A. M. van Dongen uit Nieuw veen, Telefoon K 1723—101. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 542. Horizontaal: 1. lama, 5. naar, 8. Madoera, 11. rente, 13. beeld, 15. nap, 17. Ee, 18. Eem, 20. a.i., 21. ere, 23. roest, 25. slier, 27. klander, 29. 'raak, 30. enig. ^-rücaal: 2. A. M., 3. mare, 4. Adè- lê, 5. net, 6. aren, 7. Aa, 9. onderin, iö. abeel, 12, ppits, 14. eer, 16. aas, 19. moede, 22. Esla, 24. eren, 26. lak, 27. ka, 28. r.i. KATWI.IK AAN DEN RIJN Medische dienst. Voor Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg wordt de doktersdienst zondag a.s. waargeno men door dr. C. J. Hagen, Koningin Julianalaan 5, tel. 3222. Voor apotheek zich te vervoegen Princestraat 3, Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN ZEE Med. dienst. De doktersdienst wordt morgen waargenomen door dr. T. Lodder, St. Andreasplein 1, tel. 2424. Voor de nacht- en zondagsdienst der apotheek vervoege men zich aan apotheek Princestraat 3, Katwijk-Zee. LISSE VASTSTELLING „REGELING DORPSKERN" EN „PLAN LISSE-DORP". De voorbereidingen voor de vast stelling van het uitbeidingsplan voor de gronden in de omgeving van de bebouwde kern, alsmede van de rege ling bebouwde kom, zijn thans vol tooid, zo delen b. en w. van Lisse me de. Beide ontwerpen zijn tot stand ge komen na zeer uitvoerige besprekin gen tussen de commissie ad hoe inza ke de vaststelling van uitbreidings plannen, het Instituut Stad en Land schap van Zuid-Holland en het colle ge van b. en w. De ontwerpen hebben van 28 februari tot 27 maart j.l. op de secretarie ter visie gelegen, als gevolg van deze ter visie legging zijn 95 be zwaarschriften ingekomen. Vóór 27 juni a.s. dient de Gemeen teraad omtrent de beide ontwerpen en de daartegen ingebrachte bezwaren een beslissing te nemen, tenzij de Raad de beslissing zou verdagen. Zulk een verdaging kan voor ten hoogste zes maanden plaats vinden. Doktersdienst. Dr. J. M. v. Dijk, Achterweg 6, tel. 3134. LEIDSCK*NDAM Nieuwe kath. woningbouwvereni ging. De leden van de Woning bouwverenigingen St. Willibrord en St. Joseph hebben in een gezamen lijke vergadering besloten een nieu we woningbouwvereniging te stich ten, die de taak van deze woning bouwverenigingen zal overnemen. Deze bundeling en samenwerking is noodzakelijk om in de nabije toe komst daadwerkelijk nieuwe wonin gen te kunnen bouwen. Er werd een geheel nieuw bestuur gekozen, waarin drie bestuursleden van beide oude verenigingen werden aangewezen. Voorts was er een voor stel van de oude besturen om het bestuur met drie leden uit te brei den. Het waren de heren L. Jonker, ir. A. v. d. Werf c.i. en H. B. Slot. Met algemene stemmen kon de vergade ring zich met de keuze van deze he ren verenigen.. Als voorzitter werd de heer L. Jonker gekozen. Het da gelijks bestuur van de Katholieke Woningbouwvereniging Leidschendam is als volgt samengesteld: L. Jonker, voorzitter; H. B. Slot, le secretaris; ir. A. v. d. Werff, le penningmees ter. Het secretariaat is gevestigd: Kon. Julianaweg 160, tel. 1973. Woningbouw Architect Ir. H. Nefkens te Rotterdam, heeft namens B. en W. het bouwen van 28 wonin gen ten Z.W. van de Damlaan ge gund aan de firma de Lange en v. d. Plas te Oegstgeest voor 408.521. NOORDWIJKERHOUT Medische dienst. In het komende week-einde zal de doktersdienst wor den waargenomen door dr. K. A. v. Praag, Herenweg 17, tel. 385 NOORDWIJK AVOND-VIERDAAGSE De avond-vierdaagse georgani seerd door de bond voor Lichame lijke Opvoeding district Leiden en omgeving deze week gehouden te Leiden, Alphen, Katwijk en Noord- wijk is mede door het prachtige weer een groot succes geworden, waaraan een duizendtal enthousias te deelnemers(sters) hebben deelge nomen. Voor wat de organisatie voor Noordwijk betrof was dit in handen gegeven van de plaatselijke Wandel sportvereniging „Hyacintha", die hoewel zij in haar jeugdig bestaan nog geen ondervinding op dit gebied had opgedaan, dank zij de grote medewerking van de District-voor zitter de heer Bredeveld uit Leiden met groot genoegen op het werk kan terugzien. In de prachtige om geving van Noordwijk was een schit terend parcours samengesteld voor de jongeren 4x10 km en voor de ouderen en groepen 3x15 en 1x15 km. in totaal dus 65 km. Voor het grootste gedeelte was dit parcours uitgestippeld op rustige wegen waar bij de tippelaars volop hebbeh kun nen genieten van het vele natuur schoon en van de gezonde wandel sport. Door de welwillende mede werking van de eigenaar van res taurant ,De Beurs" kon daar zowel de start als de finish plaats1 vinden, waarvan een dankbaar gebruik is gemaakt. Donderdagavond werd deze tocht beëindigd voor de jongeren, waar voor hen een pracht medaille werd uitgereikt. Voor de Senioren had gisteravond de laatste wande ling plaatst en aan deze avond was een bijzonder cachet gegeven, door dat en majorettes de wandelaars dat de Drumband van het Fanfare korps met tambours en majorettes de wandelaars aan de Schie afhaal de, een feestelijke tocht door het dorp maakte en nog een extra uit voering bij de finish bij „De Beurs" ten beste gaven, waarvoor een mas sale belangstelling bestond. Hierna had in De Beurs de uitreiking plaats van de door de deelnemers behaal de medailles, terwijl aan de groep van de Prinses Marijke-school en aan de groep van Hyacintha een leuk bekertje als prijs werd uitgereikt. De plaatselijke EHBO verenigingen, het Roode Kruis, de Noordwijkse Reddingsbrigade en de Eerste Hulp- brigade oordwijk hebben in goede samenwerking, daar waar nodig op verdienstelijke wijze de blaren-mi sère opgelost. Al bij al een zeer goed geslaagde demonstratie en een prachtige propaganda voor de mooie wandelsport, waarvan Hyacintha zeker rijke vruchten zal plukken. „De Sportvisser" heeft snoek uit gezet In het viswater van „De Sportvisser" zijn weer enkele dui zenden snoekvisjes uitgezet. Een tijdrovend, maar zeer interessant werk, waarbij zich enkele leden zich verdienstelijk hebben gemaakt. Coloradokevers op het strand In het kader van de schooluitwisse- ling tussen de openbare scholen lo geert een groep van circa 60 jeug dige Oosterbeekers momenteel in Noordwijk. Dat een strandwande ling een bijzondere attractie is voor deze jongelui is begrijpelijk. Toen de kinderen gisteren met hun bege leiders op het strand waren ontdek- ten ze daar een massa Colorado- kevers. Vol ijver sloeg men aan het verzamelen van deze gevaarlijke aardappeleters om ze daarna keurig aan de politiepost af te leveren. Taptoe op het Casino Het ligt in de bedoeling om in het kader van het gouden Casino-jubileum op 2 juli a.s. 's avonds te 8 uur een grote taptoe te houden. De plaatselijke 'muziekkorpsen „Echo der Duinen", „Excelsior" en „Crescendo" zullen hieraan meewerken. De taptoe vindt plaats op de Casino-tennisbanen. Maakt ongunstig weer deze open luchtvoering onmogelijk, dan zal elk muziekkorps afzonderlijk in de boven vermelde volgorde res pectievelijk op 2, 3 en 9 juli a.s. een concert geven in de zaal van het Casino. Geslaagd De heer M. Duindam jr alhier, slaagde te Den Haag voor radio-telegrafist eerste klas. Schietver. „Blijft voor 't Land" Bij de laatste wedstrijd van „Blijft voor 't Land" te Noordwijk werden bij het schieten met de buks de wis- Sëlmedailles gewonnen door: P. Ra- vensbergen 44 punten le klasse; J. de Groot 44 punten 2e klasse; J. Boon 41 punten 3e klasse. Met KSO werden winnaars van de wisselmedailles: D. A. Lüschen 57 punten le klas; J. P. Goudriaan 59 punten 2e klasse. Op vrijdag 6 juni a.s. houdt men de laatste koppelwedstrijd van dit seizoen. SASSENHEIM Prijsuitreiking, donderdag 12 juni te 20 uur in het café „De Oude Post" te Sassenheim (bushalte Zuider straat) door de heer Th. R. de Vroo- men, voorzitter van de vereniging „De Narcis". Onderstaande personen kunnen hun diploma's of prijzen afhalen. Die geen diploma of prijs wonnen en toch hun lijsten terug willen heb ben, kunnen die na- de prijsuitrei king terug ontvangen. Prijzen toegekend aaïi diploma houders (Narcissen). 1. (Beker) J. Smit, Delf weg 1B, Noordwijkerhout. 2. H. C. Honders, Julianastraat 104, Lisse. 3. J. Boekee, Menneweg 151, Sassenheim. 4. A. Roozen, Rijnsbur- gerweg 20, Voorhout. 5. C. J. v. d. Beek, Lapinenburgstraat 20, Hille- gom. 6. J. Vrijburg, Zandslootkade 38, Sassenheim. 7. J. Möhlmann, Hee- rewe,g 345A, Lisse. 8. J. Z. de Vries, Sporthoflaan 10, Sassenheim. Een diploma (Narcissen) wordt toe gekend aan: 1. G. M. van Bemmelen, Boerhaavestraat 16, Voorhout. 2. A. Bon, Burgem. Lorinkstraat 49, Bree- zand .3. Jac. v. Dorsten. 3e Poellaan, Lisse. 4. A. Gort, Prins Hendrikstraat 11, Lisse. 5. Ab. Groene woud, Hoofd weg 1619, Abbenes. 6. A. L. Heems kerk, Julianaplein 9, Noordwijker hout, 7. Jac. C. Heemskerk, 's-Gra- vendamse weg 10, Noordwijkerhout. 8. E. Hogervorst, Schulpweg 129, Noordwijkerhout. 9. D. v. Kampen, Delfweg 9A, Noordwijkerhout. 10. J. J. Rozenbroek Jr., Molenvaart 435, Anna Paulowna. 11. D. v. d. Tang, Voorstraat 1, Noordwijk-Binnen. 12. A. Verkley, Rijksstraatweg 75, Sas senheim 13, J. Vrolijk, Kerkstraat 107, Noordwijkerhout. 14. P. J. v. d. Weyden, Zeestraat 53, Noordwijker hout. 15. F. Wiering, v. Heemstra- straat 38, Sassenheim. 16. P. Zirkzee p.a. le Poellaan 30, Lisse. Juniorenprijs: A. Vos, Floris Schou tenstraat 10, Sassenheim. Een prijs (Hyacinthen) wordt toe gekend aan: 1. J. Boekee, Menneweg 151, Sassenheim. 2. J. Möhlmann, Heereweg 345A, Lisse. 3. B. Kamer man, Meer en Houtstraat 23, Lisse. 4. J. Bette, Menneweg 149, Sassen heim. 5. J. B. Zuiderduin, De Noo- straatl2, Umuiden-Oost .6. J. Kühn, Acacialaan 2, Sassenheim. 7. P. Lan geveld, Teylingerlaan 6, Voorhout. 8. P. Kühn Sr. Marijkestraat 17, Sas senheim. 9. T. H. Damer, Rijksstraat weg 68, Sassenheim, 10. H. Brederode, Kerkhofpad 47, Noordwijk, 11. J. A. Ippel Heereweg 121, Lisse. 12. R. Eisenga, Julianastraat 40, Noordwijk aan Zee. 13. G. v. Egmond, Venneper- weg 518, N.-Vennep. 14. G. Franken, Meidoornlaan 15, Sassenheim. 15. D. Wildeman, Beatrixstraat 8, Lisse. 16. G. Rotteveel Jr., Oude Haven 1, Sas senheim. 17. S. J. v. Bezu, Lëidse- vaart 58, Vogelenzang. Troostprijs: W. A. de Haas, Sche- veningsestraat 27, Noordwijk-Bin nen. Kerkeveiling. Evenals andere jaren wordt er ook nu weer een kerkeveiling gehouden ten bate van kerk, armen en St. Bernardusge- sticht. Deze veiling zal weer voor elk wat wils bevatten en wordt a.s. dins dagavond in het K.S.A.-gebouw ge houden. Ook is er weer een grote ver loting met geweldige prijzen. Alle parochianen houden dus dinsdag avond vrij voor het goede doel. Doktersdienst. Zondag 8 juni a.s. wordt de doktersdienst waargenomen door: dr. H. Walenkamp, Warmond tel. K 1711-220 en dr. H. Kwint, Sas senheim, tel. 7253. RECHTSZAKEN Praktizijnskantoor van TH. J. VAN DER HEIJDEN Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 «Advertentie' VOORHOUT Doktersdienst. Zondag 8 juni a s. wordt de doktersdienst waargenomen door: dr H. Walenkamp, Warmond tel. K 1711-220 en dr. H. Kwint, Sas senheim, tel. 7253. VOORSCHOTEN Noord-H of lands e Polder. Op de algemene jaarvergadering van het bestuur van de Noord-Hoflandse Polder sprak de voorzitter, de heer G. v. d. Hulst enkele woorden tér nagedachtenis van wijlen de heer M. G. Emeis, secretaris-penningmeester der polder gedurende een tiental ja ren. Daarna werd de rekening over 1957 vastgesteld en de begroting voor 1958 goedgekeurd. Als nieuwe secre taris-penningmeester werd gekozen de heer C. H. M. Stolk uit Voor schoten. De polderlasten werden vastgesteld op 14.00 per ha. Helaas moest worden geconstateerd, dat vele eigenaars de betekenis en de ver plichting met betrekking tot de jaar lijkse schouw onderschatten. Dit werd deze avond nog eens extra bespro ken. Met de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering gesloten. Doktersdienst. H. Olthuis, Leid- Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Zaterdag 7 Junij 1858. De Amh. C. deelt het volgen de mede. Dezer dagen heeft in de gemeente den Ham het vol gende voorval plaats gehad. Ze kere S. K., die eene landloop ster met haar kind had gehuis vest, was zoo edelmoedig om zijne logé, die de pokken kreeg, tijdens hare ziekte voor de deur in eene sloot te zetten. Een paar dagen later kreeg hij zelf die ziekte, waaraan hij spoedig is overleden. Daar nu een ieder over zijn onmeedoogende han delwijze verontwaardigd was, wilde zich niemand om hem be kommeren, ten gevolge waarvan hem de eervolle begrafenis is te beurt gevallen, dat hij op een kruiwagen, gevolgd door slechts 2 vrouwen, naar zijne laatste rustplaats is vervoerd. se weg 179, tel. 2577. Zuster, gezond heidscentrum Wijngaardenlaan 1, tel. 2177. Sport. SVOV-voetbal. Zondag 2 uur SVOV 1Blauwe Vogels; ASC 7SVOV 5. zondag 12 uur. Junioren SVOVNIO, 1 uur nam. Handbal zondag SVOV-^DEO 12 uur. Junioren SVOVNIO, 1 uur nam. WARMOND Onderscheiding. Tijdens de feestvergadering van de Leidse po litie muziekvereniging werd de heer H. Zwaan alhier benoemd als erelid der vereniging. Doktersdienst. Zondag 8 juni a.s. wordt de doktersdienst waargenomen door: dr. H. Walenkamp, Warmond tel. K 1711-220 en dr. H. Kwint, Sas senheim, tel. 7253. WASSENAAR ANJERFONDSAVOND. Ook dit jaar zal ten bate van het Anjerfonds in kasteel Oud-Wassenaar een avond worden georganiseerd en wel op woensdag 11 juni a.s. 's avonds om kwart over acht. Medewerking wordt verleend door de actrice Vera Bondam in een éénachter en enkele „Shakespeare-liedjes" en Henri Knap. Vorig jaar won Wassenaar de premie van 500 voor het be9te resultaat van de in dat jaar gehouden actie in Zuid-Holland. Het bedrag kwam ge heel ten goede aan Wassenaarse cul turele instellingen. Kamerconcert in kader van lustrum \/OOR EEN TALRIJK en hartelijk geïnteresseerd publiek, is gis termiddag in de Lakenhal een bijzonr der geslaagd Lustrum Kamer-con cert gegeven door jubilerende leden en oud-leden van „St. Augustinus", bovendien opgeluisterd door bespe ling van het clavichord door Caecilia Andriessen op de kunstzinnige plaats van samenkomst „de Grote Pers" van de Lakenhal'. Het programma was de vrucht van overweging met betrekking tot de muzikale kwaliteit. Het optreden van Caecilia An driessen, die een nagenoeg nooit ge hoord instrument bespeelt in muziek van de 16e, 17e en (nog even) 18e eeuw, is zeker een zeer gelukkig re sultaat van de voornoemde artistie ke overwegingen. Deze soliste ver klankte een serie van kleine mooie muziekstukken uit Engeland; oude dansen van Cabezon de blinde mu sicus onder Karei en Philip II. Naar Holland overstekende, speelde zij Sweelinck, die voortbouwde op de idee van de Engelse virginalisten en de Venetiaanse school. Van het be snaard toetsinstrument dat hier werd bespeeld, worden de snaren door stiften (tangent) tot klinken ge bracht. Dit geeft een welluidend rui send geluid. Door de toets wordt de tangent bewogen en de snaar komt in trilling. Een effect is mogelijk, dat op en deze klavierinstrumenten niet verkregen kan worden „het vibrato", tengevolge van het zacht heen en weer wrijven van de tangenten te gen de snaar, door middel van de toets. Verder werd op deze voorloper van de piano gespeeld een kleine suite van Purcell, de geniale compo nist van de barok. De Wener Gott lieb Muffat was vertegenwoordigd en van Telemann, de belangrijke overgangsfiguur tussen barok en ro coco, was er een sierlijke Gavotte en Fantasia van bijzondere musiceer- vreugde. Terecht is de volbloed mu sicienne Caecilia Andriessen beju beld om haar voortreffelijk muzikale eigenschappen, waarvan een van de voornaamste is, het voortdurend be zig zijn met de muziek, waarmee zij gans één is. Bovendien heeft zij gro te vormkennis. Geen maat lijkt rou- tinespel, maar is geïnspireerd door in telligentie en muzikaliteit, die in grootste verfijning aanwezig is. Met applaus en bloemen heeft men de soliste geëerd. DE ANDERE HELFT van het in tiem muziekfeest werd verzorgd door twee trio-gezelschappen. Het eerst noemen wij een trio van drie- oud-Augustinusleden. Drie doktoren, die ondanks hun drukke praktijk, de lier niet aan de wand hebben gehan gen, dr. F. Ypma viool, dr. M. A. van Dongen cello en dr. P. Melief speelde het klaviertrio in bes gr. t. KV 502 van Mozart en Trio op.: 11 van Beet hoven; een goed voorbereide voort zetting op het overige deel van deze matinée. Ook voor hen was intense belangstelling en waardering. In een klavier-trio heeft inderdaad de piano de leiding. Dr. Melief technisch en muzikaal behoorlijk toegerust, heeft zijn kans niet onbenut gelaten. Wij begrijpen niet, hoe drie artsen, in be slag genomen door hun verantwoor delijke arbeid, zo bevredigend hecht musiceerden, waarbij viool en cello zich niet hebben laten uitschakelen, maar telkens weer prijzenswaard en in stijl hun klinkende stem lieten horen. Als aanvang hoorde men nog een leden-trio: nl. mej. D. Cremers viool, en de heren W. Levelt fluit en J. Wisse piano. Zij vertolkten de Trio sonate b.kl.t. van Carl. Phil. Em. Bach de belangrijke figuur tus sen Joh. Seb. Bach en de Weense classici, wiens werk gevuld is met diepte van inhoud. Een smaakvolle reproductie werd gegeven. De heer Wisse o.a. noemen wij een begaafd pianist, terwijl ook de fluitist en de violiste hun partij muzikaal beheer sen. Jammer was 't, dat de vleugel geheel open was en wel wat domi neerde. Terecht reageerde de zaal in opgetuigen stemmen; wat de execu tanten verdienen. Last not least noemen wy de fluit- sonate in g.gr.t. no. 3 van Georg Handel, met continuo, in casu het klavier, mooie sierlijk gewelfde mu ziek, groots van opzet in Adagio, dan weer filigraën van accoordbreking. De fluitist en zijn partner werden terecht herhaald teruggeroepen, om dat hun interpretatie vaardig en mu zikaal was. Een kranige wedergave van een mooi en sterk stuk, dat goed getroffen werd. Alle executanten hebben zich onderscheiden door le vendigheid, te loven timbre en ver antwoorde expressie. Ook de vialiste mej. Cremers ontving mooie bloe men. Woorden van dank, speciaal ook voor de aanwezige rector-mag- nificus, en tot besluit „het Augusti- nuslied", met veel enthousiasme ge zongen. J. KORTMANN Agenda Leiden ZATERDAG, 7 JUNI „Sanctus Augustinus" Opvoering toneelstuk „Caligula", Albert Camus, Leidse Schouwburg, 8.30 uur nam. ZONDAG, 8 JUNI Lustrumviering „Sanctus Augus tinus" Hoogmis, gecelebreerd door mgr. M A. Jansen, St. Lodewijkskerk 10 uur v.m. Buitengewone ledenvergadering Foyer Stadsgehoorzaal. Lustrumrede door praeses en rede door prof. dr. W. H. van der Pol. „Christus waar heid en Oecumene" 2 uur nam. Receptie in „Eigen Huis", Rapen burg 24, 4 uur nam. NRKM Bedevaart naar Heilo. Instuif Herensingel. Dansavond m.m.v. „The Rhytme Club", Maria Gijzensteeg, 8 uur nam'. MAANDAG 9 JUNI St. Franciscusgroep. Herdenkings avond by het 25-jarig bestaan St. Antoniusclubhuis 8 uur nam. DINSDAG 10 JUNI Mij voor Toonkunst. Jaarlijkse einduitvoering gevorderden. Muziek school. Stadsgehoorzaal 8 uur nam. K O-excursie. Kamerlingh Onneslaboratorium. 8 uur nam. De avond-, nacht- en zondagsdienst van de Apotheken. Leiden: Geo pend Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552: Apotheek Haven, Ha ven 18, tel. 20085. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, WilJhelminapark 8, tel. 26274. Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden. A.s. weekend 7 tot 8 juni zal de dienst worden waargenomen door: dr. Schaefer, Pieterse, Wydicks, Kortmann, Lahr. Doktersdienst Oegstgeest. Dr. Held en J. J. LanenBaron.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2