DUINSTREEK Kerkeveiling haalde een recordopbrengst van f. 16080,- De Raad van Rijnsburg verleende voorschotten voor bouw van 52 woningen Eerste Plechtire H. Mis van neomist C. Warmerdam DE LEIDSE COUP./. NT PAGINA 3 KATWIJK Seizoen drukte. Nu men voor het eerst in dit jaar aan de badplaats een echter zomerse dag beleefde was het bezoek daar dan ook buitenge- motorfietsen geparkeerd vond. De vol. Een bewijs van deze drukte was o.m. dat de politie aan de Boulevard en naaste omgeving 1360 auto's en 70 motorfietsen geparkeerd vondt. De trams en bussen van de NZHVM wa ren bijna de gehele dag overvol met dagjesmensen, die op zo'n zomerse dag direct van het strand gebruik wil den maken. Ondanks dez« buitenge wone drukte was er volgens het poli tierapport geen enkel verkeersonge val te melden en dit terwijl op de invalswegen geregeld een grote stroom van wielrijders zich naar de badplaats begaf. St. Barbaravereniging. In het Paroahiehuis had vrijdagavond een ledenvergadering plaats van de St. Barbaravereniging. Pastoor v. d. Vliet opende als voorzitter de ver gadering waarna, na behandeling van de gewone agendapunten, het punt „Definitieve reorganisatie der St. Barbaravereniging" aan de orde werd gesteld. Ter verduidelijking zij opge merkt dat voorheen „de leden zich verplichten hun medeleden om beur ten, zonder enige vergoeding graf waarts te dragen". Deze grondge dachte kon volgens het bestuur niet meer gehandhaafd blijven. De ge dachte naastenliefde moet plaats ma ken voor een meer materialistisch systeem, n.l. door het aanstellen van 8 vaste dragers met 2 reserven, die een vast te stellen vergoeding hier voor zullen ontvangen. Bijna 200 hoofden van gezinnen hadden zich voor de nieuwe vereniging laten in schrijven. Een concept-reglement werd voorgelezen dat behoudens en kele opmerkingen van eventuele aan vullingen, werd goedgekeurd. De con tributie zal per gezinshoofd 5.per jaar bedragen. Pastoor v. d. Vliet bracht een woord van dank aan de heer C. v. d. Kamp die vele jaren op onberispelijke wijze de functie van aanspreker had vervuld en sprak de wens uit dat de heer v. d. Kamp die reeds de 80 is gepasseerd, nog vele jaren het werk van zijn opvolger zal mogen aanschouwen. Na rondvraag sluiting. Duivensport. De Rhijnmonders Melden met 135 oude cüuiven een wedvlucht vanaf Quivrain, afstand 205 km. De duiven werden gelost om 10 uur 10 min. met westenwind. Eerstaankomende duif om 16 u. 30 min. 19 sec., gemiddelde snelheid 1458 meter per minuut. De uitslagen: B. Pouw 1, 4; C. Kraaienoord 2; J. Jun- gerius 3; K. Monster 5; Jac. Heems kerk 6, 8, 10; J. van Maanen 7; K. Noort 9; Ook werd°een wedstrijd met 172 oude duiven gehouden vanaf St. Quentin, afstand 276 km. Ze werden gelost om 11 uur met zuidenwind Eerstaankomende duif om 13 u. 58 min. 28 sec. gemiddelde snelheid 1541.5 meter per minuut. De uitslagen hiervan waren: C. Kraaienoord 1. 4, 7; L. Knetsch 2; L. van Duyn 3; Jac. Heemskerk 5; Th. van Essen 6; A. J. Bus 8 en 9; Gebr. Pouw 10. Sparen. Aan het postkantoor te Katwijk aan Zee werd gedurende de maand mei ingelegd bij de Rijkspost spaarbank 82.381,81 en terugbe taald 83.593,31. Voor het postl toor te Katwijk aan den Rijn waren deze cijfers: ingelegd 29.392,31 en terugbetaald 28.113,55. Noodkreet. 1.1. Zaterdag hebben we bericht, dat de heer Kadee met zijn carrier een botsing met de tram had gehad waardoor zijn carrier plus d niet te onderschatten handelswaar die hij vervoerde, totaal verloren zijn gegaan. De betrokkenen is daardoor in grote moeilijkheden gekomen. Er heeft zich een comité gevormd dat zi-h ten doel stelt de heer H. Kadee i- deze moeilijke omstandigheden te helpen. Leden van dit comité zijn o.m. de heer D. de Koning, Achterweg 6, en de dame. de Bruin, Zanderij weg en Hoedjes, Baron van Wassenaerlaan 70. Voor dit doel kunnen giften aan ge noemde adressen worden afgegeven of toegezonden. LISSE (De Engel) Ten bate van de kerk en armen van de H.ïI. Engelbewaardersparo chie aan de Beekbrug werd zondag avond 1 juni de jaarlijkse bollen- veiling gehouden. Deze overtrof alle voorafgaande. De veiling die in de streek bekend staat als de snelste der streekveilingen begon om 8 uur en reeds om half 12 kon pastoor Bottelier de kopers mededelen, dat de eindstand 80 gulden boven de 16000 was. Om 8 uur precies opende pastoor Bottelier deze veiling en heette al len hartelijk welkom, in het bijzon der de veilingmeesters van het H.B.G. en notaris van Pinksteren. „Hoe komt het voor elkaar" aldus pastoor Bottelier, om ieder jaar op nieuw tot een veiling te komen en steeds een goed resultaat te krijgen. Hij hoopte, dat ook deze veiling tot een goed resultaat mocht komen en dat er dezelfde geest nag heersen zoals men hier ieder jaar gewend is. Alvorens tot de veiling over te gaan, dankte de pastoor alle gevers om het comité in staat te stellen om zo'n waardevolle catalogus samen te kunnen stellen. Volgens geruchten, aldus de pastoor, bevat deze catalo gus vele prima soorten bloembollen en kunnen we deze gerust als een normale bollenveilingcatalogus be schouwen. De heer P. Oosterveer kon de woorden van pastoor Bottelier n.l. ,,'n echte bloembollenveiling" vol komen beamen. Want van alle ker- keveilingen die het HBG houdt is dit de enige echte bollenveiling. Hierna ging het eerste nummer onder de klok. In het begin ging het even stroef, doch na enkele num mers geveild te hebben waren de bieders warm gelopen en ging alles vlot van de hand, mede dank zij de rappe tong van afslager P. v. d. Voort. De catalogus die ruim 300 num mers bevatte is in de loop van de avond wel naar de 40 nummers ge stegen. Vele A nummers werden toegevoegd in de vorm van bossen paling, tuinplantjes, sigaren en si garetten tot zelfs worsten en fles sen advocaat en jenever. Inderdaad werden de woorden van de heer Oosterveer bewaarheid. De catalogus vermeldde namelijk een soort bloembollen die nog nooit in een veilingcatalogus is gevonden ij.l. Vz pond parkiet Bandoeng. Dit half pondje bloembollen vond, na op ƒ200.te zijn ingezet, uiteinde lijk een koper voor 510.Na tuurlijk ging een applaus op. Naarmate de tijd verstreek des te glunderender gezicht kreeg pas toor Bottelier. Een koortsthermo meter kan niet zo snel oplopen als de omzetthermometer van deze vei ling. Een kinderfietsje vond een koper voor 160.Een roburwa- gentje ging weg voor 230.En dat konijnenbout duur kan zijn be wees ook deze avond 26.En toen dit beest als laatste nummer ge veild was, was de omzet f 16080. Stunt van kapeiaan. Kapelaan Oisterwijk, sinds kort lid van de mondorgelclub „Con Amore" greep deze avcnd ook zijn kans waar. Hij heeft n.l. een Lour- desreis georganiseerd voor een ziek kind uit de parochie. Om nu hier voor de benodigde gelden bijeen te krijgen gaf de kapelaan enkele lied jes op zijn mondharmonica. Tij dens zyn optreden gingen enkele jongelui met de hoed rond. Dit optreden bracht hem toch nog ruim 80.— in het laadje. Na deze stunt sloot de pastoor deze prettige avond. Hij dankte alle aan wezigen voor deze geslaagde veiling en zeer zeker komt dit toe aan alle personen die de vele voorbereiden de werkzaamheden hebben verricht Ook bracht hij een woord van dank aan de directie en personeel van het HBG, doch in het bijzonder aan de heer P. v. d. Voort. Pastoor Bot telier overhandigde de heer P. v. d. Voort 1 liter Schiedammer nat. De parochieanen van de Engel, als voorbeeld voor de gehele streek, hebben weer eens iets groots ver richt. 40-jarig ambtsjubileum Mej. W.M. v.d.Willik koninklijk onderscheiden Zondag 1 juni was het 40 jaar ge leden dat mej. A. M. van der Willik bij de gemeente Lisse in dienst trad, waar zij als adjunct-commies de functie van ambtenaresse bij de bur gerlijke stand vervult. Maandag werd de jubilaresse door het gemeentebestuur van Lisse ont vangen in de feestelijk versierde raadszaal in tegenwoordigheid van haar collega's. Burgemeester mr. Th. M. de Graaf schetste de jubilaresse als een trouw ambtenaresse. Hij wees op de ver schillen of men een dergelijke dienst tijd doorbrengt bij een particulier bedrijf of in overheidsdienst. De con crete resultaten van iemands werk zaamheden kan men bij de over heidsdienst zo moeilijk naar' waarde schatten, omdat dit in zijn geheel opgaaf in de werkzaamheden van de overheid. Uw werkzaam aandeel in deze overheidswerkzaamheden gedu rende 40 jaren wordt door het col lege van b. en w. en de burge meester wist zeker ook te spreken na mens de gemeenteraad hogelijk gewaardeerd en hiervoor zijn wij u dankbaar. Het verheugde de burgemeester te kunnen mededelen, dat het H.M. de Koningin behaagd de jubilaresse een koninklijke onderscheiding te verlenen en wel de ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau in het zilver, waarmede hij haar complimenteert. Vervolgens bood de burgemeester een stoffelijk blijk van waardering aan. De gemeente-secretaris, de heer M. Th. van Dfjk, sprak woorden van lof over haar arbeid en in het bijzon der haar werkzaamheden welke zo nauw verband hielden met het pu bliek. Namens alle ambtenaren bracht hij de jubilaresse dank voor de uitstekende collegialiteit door haar betoond. De heer J. H. M. Bulten, haar onmiddellijke chef, sprak namens de afdeling Algemene Zaken, Burger lijke Stand en Militaire Zaken woor den van erkentelijkheid voor de prettige en loyale samenwerking van haar ondervonden. Namens de personeelsvereniging bood de heer J. Zonneveld zijn feli citaties aan. Verschillende geschen ken werden haar aangeboden. Na deze hartelijke huldiging bleef men nog enige tijd in gezellige stem ming bijeen. Ook van andere zijden werd belangstelling voor haar jubi leum getoond. LEIDSCHENDAM Vijftig jaar Harmonie. Op 30 augustus a.s. zal de harmonie St. Ce cilia haar 50-jarig bestaan vieren. Het is de wens van de vereniging en van vele donateurs om bij deze gelegen heid de musicerende leden van een uniform te voorzien. Voor dit doel heeft de vereniging een fancy-fair ge houden welke door burgemeester Banning, die voorzitter is van het actie-comité, is geopend en daarbij als zijn mening te kennen gaf dat als een gemeente zich zelf respecteert zij er voor moet zorgen dat de har monie goed voor de dag komt. Door deze fancy-fair hoopt het bestuur een belangrijke bijdrage te leveren aan het actie-comité. Daar de fancy-fair druk bezocht is kan wel worden aan genomen, dat zij aan de verwachtin gen heeft voldaan. Ondertrouwd Jan W. Feijkes Den Haag en Marjorie A. Hartman. Cornelis A. Meeuwisse te Enschede en Petronella R. Rolvink. Getrouwd: Frits Slootweg te Den Haag en Sonja Langeveld. Francis- cus M. C. M. van Heiningen en Louisa en J. M. Starrenburg. Alejandro A. F van der Gaag te Den Haag en Syl via Berre. Overleden: Maria N. Verlaan 56 j, echtgenote van A. Alblas. NOORDWIJKERHOUT PROVINCIALE BRANDWEERWEDSTRIJDEN IN NOORDWIJKERHOUT Zaterdag zijn op een terrein langs de Brink in Noordwijkerhout de pro vinciale brandweerwedstrijden voor de klassen IV, IVa en IVb gehouden. Deze wedstrijden, die ieder jaar door het Algemeen Brandweerwed- strijdcomité worden georganiseerd, hebben ten doel, de prestaties van Ie brandweerploegen zo hoog mogelijk op te voeren. Het zaterdag in Noordwijkerhout gepresteerde stemde de jury en de wedstrijdleider, de heer J. P. v. Hoorn uit 's-Gravenhage tot grote voldoe ning. Telkenjare stijgen de prestaties en doet een groter aantal gemeentelijke corpsen, bedrijfsbrandweren en B. B.- brandweerploegen aan de wedstrijd mee. Vóór de laatste wereldoorlog werd er weinig of geen aandacht bestegd aan normalisatie van materiaal en eenheid in bevelvoering en werk zaamheden. Het Nederlandse brand- weerpotentieel bestond uit een alle gaartje van uiteenlopende voertui gen, slangen, koppelingen enz. In de laatste 10 jaren is met be kwame spoed gewerkt om dit euvel te verhelpen en met steeds stijgend succes. Burgemeester P. M. M. v. d. Weij- den, die de wedstrijden om 11 uur inleidde, sprak daarover in zijn openingswoord. Dank zij de samen werking tussen de verschillende ver enigingen, op dit gebied werkzaam, is in geheel Nederland een brand weerorganisatie opgebouwd, die er zijn mag. Het is daarbij zeer verheu gend, aldus de burgemeester, dat er in bijna iedere gemeente en bedrijf steeds voldoende vrijwilligers gevon den worden, die bereid zijn zich be langeloos voor dit goede doel in te zetten. Daarom heette de burgemees ter alle deelnemers van harte welkom in Noordwijkerhout en in het bijzon der de vertegenwoordiger van de Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, de heer C. L. A. van Straa- ten, de afgevaardigden van de Rijks inspecteur van het brandweerwez^n; de vertegenwoordigers van de Kón. Brandweervereniging, de Ned. Ver. van Brandweerkommandanten en de Ned. Ver. van Brandweerpersoneel, alsmede de heren leden van de jury. Ook van vele gemeentebesturen wa ren belangstellenden aanwezig, onder wie de burgemeester van Hazers- woude. In een vlot tempo werkten daarna tot ongeveer 16.30 uur de 36 ploegen hun wedstrijd op 2 banen af. Van de gemeentelijke brandweren verkregen de corpsen uit Benthuizen en Zwartewaal elk een eerste prijs en het corps uit Waarder een tweede prijs. De brandweer van Zwartewaal legde bovendien voor een jaar be slag op de grote wisselbeker. Deze ploeg behaalde 812 punten. Bij de bedrijfsbrandweren kregen de ploegen PTT-Binckhorstlaan en PTT-districtskantoor Den Haag elk een eerste prijs en PTT-Dordrecht en Centr. Directie-PTT II elk 'n tweede prijs. Van de B. B.-brandweerploegen veroverden Bergschenhoek en Leer dam elk een eerste- en de B. B.-Bent- huizen een tweede prijs. Uit Noord-Holland waren 5 ploegen opgekomen om aan deze wedstrijden deel te nemen. Van deze behaalde de ploeg Spaarnestad-Haarlem, die van alle corpsen de beste indruk op de jury had gemaakt, met 828 pun ten een eerste prijs. De tweede prijs ging naar Telegraafkantoor Den Hel der. Aan het eind van het programma gaf de Noordwijkerhoutse vrijwillige brandweer een indrukwekkende de monstratie van de blussing van een benzinebrand met de nieuwe hoge- druknevelspuit. Subsidie Nieuw-Leeuwenhorst. Ged. Staten stellen aan Prov. Staten van Zuid-Holland voor, aan de Stich ting „Het Zuid-Hollandse Landschap" in de kosten van de bouw van een cpziohterswoning op het landgoed Nieuw-Leeuwenhorst te Noordwij kerhout een subsidie van 8.200 toe te kennen. Subsidie bebossing Langeveld. Ged. Staten hebben Prov. Staten van Zuid-Holland voorgesteld, aan de Stichting „Het Zuid-Hollandse Land schap" in de kosten van de bebos sing van een deel harer gronden in het Langeveld onder Noordwijkerhout een subsidie van 106.500 toe te ken nen, mits het Rijk een gelijke bijdra ge verleent. V00RSCH0TEH Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het kandidaatsexamen vliegtuigbouw kundig ingenieur de heer N. H. Wol- leswinkel, alhier. Ook het onderwijs had de aandacht Vrijdagavond vergaderde de raad van Rijnsburg onder voorzitterschap van burgemeester B. H. Koomans. Afwezig was de heer C. D. v. d. Vij ver, weth. van financiën. Na het afhandelen van een twaalf tal punten werd de vergadering in geheime zitting voortgezet. Na de opening van het eerste (openbare) gedeelte van de raadszitting, las de voorzitter enkele mededelingen voor, waaronder zich bevonden enkele goedkeuringen van Ged. Sta. o.a. voor geldleningen groot respectieve lijk 77.000,en 3000.—. De panden Noordeinde 3 en 5 zijn bestemd als dienstwoningen. Een in gekomen verzoek om een tegemoet koming in de kosten van vervoer, verbonden aan het bezoeken van een school voor slechthorenden en spraak- gebrekkigen in Den Haag werd in gewilligd. Het hiervoor uitgetrokken bedrag zal f 11,25 per maand bedra gen. Zonder commentaar werd de wij ziging grond- en bouwvoorschotten van de bouwplannen 9 en 10 van de woningbouwver. „Spinoza" goedge keurd. Op eerstgenoemd bouwplan werd als grondvoorschot 71814,03, en als bouwvoorschot f 621.796,ver leend. De definitieve grond- en bouw kosten bedragen resp. 73.311,37 en 642.228,97. Voor de 28 woningen an de Piet Heinstraat bedragen de grondkosten 39146,86 inplaats van 412.69— en de bouwkosten f ,330.960,50 i.p.v. 336.892.De wo ningbouwver. „Spinoza" nad een ver zoek ingediend om bescnikoaarstei ling voor de bouw van 32 woning wetwoningen voor een totaal bedrag van 550.888,26, waarvan 8U.579,8o voor grond- en 470.308,43 voor bouwvoorschot. Het ingediende plan omvat 12 eengezinswoningen ge scnikt voor 7 personen; 10 eengezins woningen voor 4 personen en 10 eta gewoningen voor b personen De raad ging accoord met de verkoop van net benodigde bouwterrein groot 3700 m», gelegen aan de Tulpenstraat en eigendom van de gemeente, voor 15,per ma. De gevraagde grond en bouw/voorschotten zullen aan Spi noza worden verstrekt. Ter financie ring van de stichtingskosten zullen rijksvoorschotten worden aange vraagd, alsmede steun uit 's Ryks kas op grond vai) de woningwet. Bij de behandeling van dit punt merkte de heer Kromhout op, dat bij het verminderen van de beschikbare bouwgrond door de bouw van wo ningwetwoningen er voor de parti culiere bouw niet veel perspectief is. Dank op zijn plaats Zowel weth. Kralt als de heer Zandbergen merkten op, dat alleen woorden van dank hier op zijn plaats zijn dat Rijnsburg nu weer 52 wo ningen rijker zal worden, en dat wat de particuliere bouw betreft, hier voor tot nog toe weinig belangstel ling voor is geweest. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten heeft de gemeente voor de onderhande zijnde of reeds voltooide kapitaals- werken een aanbieding gedaan voor een vaste geldlening groot f 76.000,— en voor de financiering van de bouw van een rioolwaterbemallngsinstal- latie een geldlening van ƒ53.000,—, af te lossen in 20 gelijke jaarlijkse termijnen, rente 5 per jaar half jaarlijks te voldoen. Ook dit had de goedkeuring van de raad, zodat deze aanbieding geaccepteerd zal worden. Bij de behandeling van het punt wijziging salaris- en loonverorde- ning 1955, werden drie gemeente werklieden in een hogere loongroep gebracht. Alleen de chauffeurs, werk zaam in gemeentedienst, blijven op hetzelfde loonpeil. Indeling van de chauffeurs in een hogere loongroep wordt alleen toegestaan, indien de betrokkenen werkzaam zouden zijn als chauffeur-monteur. Dit laatste is hier echter niet het geval. Na enige discussie stelde de heer Zandbergen voor, om de chauffeurs bij schade vrij rijden een prestatietoeslag toe te kennen; dit voorstel zal in het col van b. en w. nader worden be ziën. De exploitatiekosten voor het open bare onderwijs en bijzonder onder wijs werden vastgesteld over de ja ren 19531957. Over dit tijdvak zijn de uitgaven voor de openbare lagere school 77,38 hoger dan de beschik baar gestelde bedragen, wat neer komt op een overschrijding per leer ling van 1,89. Kostenverhoging Het beginsel der financiële gelijk stelling van het openhaar en bijzon der onderwijs eist nu, dat de vergoe dingen van de bijzondere scholen met 1,89 per leerling worden verhoogd. Hierdoor zullen de Geref. scholen een vergoeding over het volgend 5- jarig tijdvak krijgen van 1223,08 en de Herv. scholen een bedrag van 569,39. Zoals de voorzitter op de vorige raadszitting mededeelde, heeft het college van b. en w. zich nader beraden over het verzoek van de Geref. schoolveren. voor aanschaffing van schoolmeubilair in de Juliana- en Emmaschool. Bij onderzoek op de betreffende scholen is b. en w. tot de conclusie gekomen, dat het meu bilair van de Emmaschool. hoewel goed onderhouden, bijzonder slecht is, daar het van 1890 dateert. Het is dus van een dermate verouderd type dat het in medisch opzicht niet meer voldoet aan gestelde eisen. B. en w. stelde daarom voor het verzoek van deze school in te willigen, waarvoor een totaal bedrag van f 12.600,no- j dig is, te voldoen in 3 jaarlijkse ter- I mijnen. In de Julianaschool worden voorlopig 2 lokalen opnieuw gemeu bileerd, de kosten hiervoor bedragen 4267,Dit voorstel werd eveneens daar de raad aangenomen. Voor de inrichting van een tijde lijke kinderspeelplaats bij de Korte Vaart werd een krediet van 1150, toegekend en het overschot van de speelplaats aan de De Ruyterstraat groot 350,—. Dit bedrag werd spon taan toegekend, gezien het enthou siasme van de bewoners uit de om geving welke reeds 800,bijeen gebracht hadden voor dit doel. Ook zijn zij reeds begonnen met het ver richten van enkele werkzaamheden o.a. het graven van een zandbak. Tenslotte werd nog de begrotings wijziging dienst 1958 vastgesteld. SASSENHEIM „De Blauwband". Wedvlucht met oude duiven vanaf Creil (Fr.) 360 km. In concours 101 duiven, gelost te 10.30 u. Aankomst eerste 2.34. 1, snelheid 1473 m. p. m., laatste 3.8.28, snelheid 1291 m. p. m. Uitslag: H. J. Krom, 1, 17, 22, L. J. Drost 2, 3, 7, 11, 24, Hè Smit 4, 13, 14, 21, Th. v. d. Krogt 5, W. v. d. Zwart 6, 8, 20, 25, C. Drost 9, L. de Ridder 10. WARMOND Woonruimte-adviescommissie. De vergadering van de woonruimte- adviescommissie, welke oorspronke lijk was vastgesteld op dinsdag 3 juni a.s. zal plaats vinden op donderdag 5 juni a.s. van des avonds 7 tot 8.30 uur ten gemeentehuize. Raadsagenda. De raad dezer ge meente komt maandag 9 juni a.s. des avonds acht uur in openbare ver gadering bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: Voorlopige vaststelling van de rekening van het gemeentelijk waterleidingbedrijf. Voorlopige vaststtelling van de ge meenterekening over het dienstjaar 1956. Voorstel van b. en w. tot het verlenen van medewerking aan de aanschaffing van leermiddelen voor het verkeersonderwijs. Voorstel van b. en w. tot beschikbaarstelling van een crediet als bijdrage in de kos ten van omwerking van percelen weiland in de Klinkenbergpolder tot bloembollengrond. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. Lage Landvertegenwoordiging. De fracties van de Prot. Christe lijke groep, de P. v. d. A. en de VVD hebben in een schrijven aan het be stuur van de afdeling Warmond van de KVP uiting gegeven aan hun grote teleurstelling dat de uitslag van de raadsverkiezing zodanig was, dat de plaats van de vertegenwoordiger van het Lage Land opgeofferd moest worden. Zij menen dat deze zetel, die vele jaren lang als zodanig bezit is geweest, niet prijs gegeven mag wor den. De bewoners van het Lage Land, die zich steeds nauw met Warmond verbonden hebben gevoeld, maar nu eenmaal een geïsoleerde positie in nemen, hebben daar zeker recht op. Gevraagd wordt deze lacune zo mo gelijk te herstellen en, indien dit niet mogelijk is, in de toekomst voor een vaste plaats op de lijst zorg te dragen. Warmunda. Morgenavond om 7 uur wordt in het kader van de bol- lencompetitie gespeeld Warmunda thuis tegen ASC. WASSENAAR Molen Stevenshofjespolder. Ged. Staten hebben Prov. Staten van Zuid- Holland geadviseerd, een verhoging van subsidie toe te kennen in de kos ten van herstel van de molen van de Stevenshofjespolder te Wassenaar en wel een subsidie van 15% van 1900 tot een maximum van 285. „De Horsten". De openstelling (van 9 uur tot n.m. 6 uur) der Ko ninklijke Landgoederen „de Horsten", te Wassenaar is verlengd van zondag 1 juni tot en met zondag 8 juni, op werkdagen ingang Rijksstraatweg 557 en op zondag door het ingangshek aan de Papeweg gelegen tussen Den Deijl en Voorschoten. Villabouw. Architect H. W. van Lindonk alhier, heeft namens mevr. L. J. Tels te 's Gravenhage, het bou wen van een villa aan de Schouwweg t.o. het Politieposthuis opgedragen aan de firma Remmerswaal en Looy- enstein alhier. DE ZILK Het is ongeveer twintig jaar gele den, dat de parochie van net H. Hart in De Zilk een priesterzoon kon be groeten die bestemd is voor de ziel zorg van het eigen bisdom, een „wereldheer dus. Wel hebben er sindsdien enkele paters hun eerste H. Mis gedaan, maar die gaan later meest ver weg, een neomist die als kapelaan in de buurt blijft spreekt nu eenmaal meer tot een parochie gemeenschap. Het was de weleerw. heer C. War merdam die, zaterdag te Rotterdam gewijd, nog diezelfde dag feestelijk is ingehaald in zijn geboortedorp. Om vier uur stonden het parochiale feest comité, burgemeester P. M. v. d. Wei den van Noordwijkerhout, de gees telijkheid van de parochie en vele anderen bij de Corneliabrug, de grens van de parochie, de wijdeling en zijn familie op te wachten Een ruiterstoet stond van ongeduld te trappelen en Medie Duivenvoorden, een dochtertje van de eerste paro chiaan „over de grens" stond klaar met een prachtig boeket witte lelies ter begroeting. Voorafgegaan door de ruiters en amazones van „St. Hubertus" te Lisse reed de lange stoet auto's, de wagon met de wijdeling geëscorteerd door twee ruiters met zen. paukenpaarden tot aan de Ruigenhoek waar de be woners van deze buurt een fraaie bloemenmand aanboden. Langs de *Delfweg Ring het vervolgens naar de Kleine Zilk. Hier stond het keurig geüniformeerde muziekkorps „St. Jeanne d'Arc", compleet met majo rettes gereed om met vrolijke mu ziek de stoet langs de fraai versierde ouderlijke woning naar de kerk aan de Beeklaan te begeleiden waar om vijf uur een kort Lof werd gehouden en de neomist welkom wera geheten door pastoor J. Groen Het kerkplein was keurig versierd met vlaggen in de kleuren rood-wit- blauw cn wit-geel, terwijl toefen blauwe en witte irissen aan de kerk gevel een fleurig cachet verleenden. Ook de kerk was fraai versierd. Le den van de jeugdbeweging hadden de erewacht betrokken. Plechtige H. Mis. Zondag om 10 uur heeft de neomist zijn eerste plechtige H. Mis in de parochiekerk opgedragen. Diaken ?n sftb-diaken waren kaü. J. de Koning, oud-kapelaan van De Zilk en de zeereerw. heer H. Nederstigt, paro- chiezoon, evenals wijdeling, leraar aan het seminarie Hageveld. Pastoor J. Groen en kapelaan J. v. Baardwiik vervulden de lagere functies. De feestpredikatie werd gehouden door pastoor Groen. 's Middags vonci in het parochie huis een zeer drukke receptie plaats, waar velen de neomist en zijn familie kwamen gelukwensen. Onder hen waren o.m. burgemeester en mevr. v. d. Weiden, de heer Pijnenburg, ge meente-secretaris van Noordwijker hout, leden van de Verkenners beweging en vele anderen. Verschil lende geschenken mocht de jonge priester hierbij in ontvangst nemen. Om 7 uur werd door hem een plechtig danklof oogedragen waarin hij dankte voor alles wat hem deze dag was bereid. OF KWAirei Woningbouw Architect J. C. de Groot te Uithoorn heeft namens J. M. en G. J. Zijerveld te de Kwa- kel het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Drechtdijk alhier opgedragen aan dt firma C. Aarf- man te Nieuwveen. De politierechter te Eindhoven heeft twee huisvrouwen uit Valkens- waard en Eindhoven verboden voort aan zelfbedieningszaken en waren huizen te betreden, zowel in Eind hoven als in Helmond. Ze kre gen tevens een boete opgelegd van 50,-. SPORT VOETBAL VIER ERE-DIVISIECLUBS VERSTUURDEN PROTEST TELEGRAM Vier ere-divisieclubs (N.O.A.D., G.V.A.V., Elinkwijk en Amsterdam) hebben vanmorgen aan de K.N.V.B. een telegram gestuurd, waarin zij protesteren tegen het verloop van de competitie in de slotfase. Zij staan op het standpunt dat vele clubs, die niet meer betrokken zijn bij de strijd om de titel of tegen degradatie, in dit stadium onvoldoende hun kansen verdedigen en eisen met name, dat de wedstrijd Blauw WitAjax, die zondag jl. eindigde met een 2—1 zege voor Blauw Wit, zal worden overgespeeld. In het telegram wordt gezegd, dat de betrokken clubs geen genoegen kunnen nemen met even tuele degradatie. N.O.A.D., G.V.A.V., Elinkwijk ttt Amsterdam hebben op korte termijn een onderhoud aangevraagd met het bestuur van de sectie betaald-voetbal. Eén der sectie-bestuursleden, de heer G. Kruyver, woonde zondag jl. de wedstrijd Blauw WitAjax bij. Hij heeft rapport opgemaakt van zijn be vindingen. Mn-'-ih—irhten LEIDEN, 3 juni Vette varkens. Aanvoer 199 vette varkens, notering zware, geen notering. Lichte varkens 1.621.65, slagerswerkens 1.651.68. Zeugen 1.401.46. Handel lui. BODEGRAVEN, 3 juni Kaas. Aanvoer 51 partijen. Pdijs 1.72 1.82. Eerste soort 1.621.71. Twee de soort, extra 1.8ft. Handel matig. ROTTERDAM, 3 juni. Vee. Aan voer 4533 stuks vee. Weektotaal 66321 325 vette koeien; 742 gebruiksvee; 380 vette kalveren; 214 graskalveren; 1066 nuchtere kalveren; 47 varkens; 54 biggen; 136 paarden; 6 veulens; 89 schapen; 1443 weidelammeren; 31 bokken en geiten. Prijzen: vette koeien le kw. 3.00 —3.40; 2e kw. 2.78-2.92; 3e kw. 2.582.74; vette kalveren 2.80 2.95; 2.50-2.80; 2 00—2.50; gras kalveren 500450—300; nuchtere kalveren 69 -6050; biggen 60— 4540; slachtpaarden 2.352.20— 2.00; schapen 95—8575; lammeren 10085—75; weide lammeren 65 5040; kalf koeien 12501000850; melkkoeien f 1250—1000850; vare koeien 925—780—680; vaarzen 950 —825—625; pinken f 650—525—400. Handel: vette koeien aanvoer ge woon, handel kalm, prijzen als giste ren; vette kalveren aanvoer groter; handel vlot, vooral niet hoger in prijs; graskalveren aanvoer gewoon, han- de slepend, prijzen als vorige week; nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel stug, teruggaande prijzen; big gen aanvoer ruimer handel stil, prij zen als vorige week; lachtpaarden aanvoer groter, handel lui, met da lende prijzen; schapen en lammeren aanvoer kort, handel kalm, vooral niet hoger in prijs; weidelammeren aanvoer groot, handel zeer kalm, niet geheel prijshoudend; melk- en kalf- koeien aanvoer tamelijk, handel kalm, vooral niet hoger in prijs; varekoeien aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen met moeite te handha ven; vaarzen en pinken aanvoer ma tig, handel kalm, prijzen onveran derd.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3