UIT DE OMGEVING „Parasitologie" een eigen onderdak De maan is van ons allen Scherp IMtLGAT DINSDAG 20 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Symbolische steenlegging aan het Rapenburg Gisteren Werd symbolisch de „eer ste steen" gelegd voor de uitbreiding van het laboratorium voor parasitolo gie van de Leidse Universiteit aan het Rapenburg. Deze uitbreiding bete kent eigenlijk een aanbouw van een laboratorium aan het laboratorium voor tropische hygiëne, ten dienste van de parasitologie, welk specialisme slechts enkele vertrekjes in tropische hygiëne ter beschikking heeft. Het is een tijdelijke voorziening, hoewel de bouw een permanent karakter heeft. Rond 1960 hoopt men een geheel nieuw laboratorium voor deze nauw verbonden wetenschappen te kunnen bouwen aan de Wassenaarseweg bij het Academisch Ziekenhuis waarheen alle, nog niet in het Boerhaavekwar tier gevestigde medische laboratoria mettertijd verhuizen. Het laboratorium voor Tropische Hygiëne werd in het gebouw Rapen burg 33 gevestigd nadat het Rijksher barium daaruit omstreeks 1925 was verhuisd. Nadat „Tropische Hygiëne" zich hier had gevestigd, ontwikkelde zich uit deze afdeling geleidelijk aan ook de parasitologie als een apart medisch specialisme. 1947 werd dit ten volle „erkend" door de vestiging van een De secretaris-generaal van de Ver. Naties, Dag Hammerskjoeld, heeft gisteren verklaard te hopen dat de algemene vergadering de komende herfst zal instemmen met het „grond beginsel" dat geen enkel aards land het bestuur over de maan of andere planeten aan zich mag trekken. In een rede op de jaarlijkse confe rentie van Amerikaanse Oouverneurs te Miami zette hij uiteen, dat het in het belang van de gemeenschap der volken zal zijn als de ruimte alleen op vreedzame wijze wordt gebruikt en in het belang van de gehele mensheid. In waanzin vermoord Een waanzinnige neger heeft gis terochtend in dc beroemde tuinen van Georgetown (Brits Guyana) de 25-jarige mevrouw Henriëtle Ritfeld, de Nederlandse echtgenote van de Surinaamse dr. Severanus Ritfeld, met een mes doodgestoken. Mevr. Ritfeld wandelde in de tuinen, toen zij werd aangevallen. De heer en mevrouw Ritfeld wa ren pas zes weken getrouwd. Zij wa ren met het Nederlandse s.s. Willem stad op weg naar Paramaribo. NEHROE ZOEKT HET HOOG. De minister-president van India, Nehroe, is dinsdag per vliegtuig uit New Delhi vertrokken voor een va kantie van vijf weken in de Himelaja. Nehroe zal zijn vakantie in juni vijf dagen onderbreken om een kabinets bijeenkomst bij te wonen en dringen de staatszaken te behartigen. POTLOOD en GEEST buitengewone leerstoel die door prof. dr. P. H. van Thiel werd bezet. Over een eigen laboratorium kreeg prof. Van Thiel door begrijpelijke tijdsomstandigheden nog geen be schikking, zodat hij genoegen moest nemen met de gastvrijheid, hem door de directeur van Tropische Hygiëne, prof. dr. J. E. Dinger, geboden. De samenwerking dezer we tenschappen gaat immers ook thans nog zo ver, dat zelfs de wetenschap pelijke staf min of meer wordt „ge deeld", terwijl het laboratoriumwerk der beide specialismen in 9terke ma te dooreen loopt en wordt gecombi neerd. Niettemin was de toestand zoals deze zich had ontwikkeld binnen de toch reeds te bescheiden ruimte alles behalve bevredigend. Prof. Van Thiel beschikte over slechts twee kamers voor zichzelf, zijn eigen laboratorium, en zijn directe medewerkers die niet aan Tropische Hygiëne waren ver bonden. Het behoeft nauwelijks betoog, dat hierin verandering moest komen, hoe goed de samenwerking tussen de bei de specialismen ook was en hoezeer men ook besefte, dat het slechts om een tijdelijke oplossing zou moeten gaan, nu er plannen bestaan om alle medische laboratoria mettertijd naar het Boerhaavekwartier over te bren gen. De plannen tot deze verbouwing stammen uit ongeveer 1950. Het be treft hier in zoverre een verbouwing, dat aan de achterzijde van het pand Rapenburg enige ruimte moest wor den opgeofferd voor afbraak om daar 'n nieuw gedeelte met begane grond, etage en zolderverdieping te kunnen oprichten. De eerste steen werd ge legd voor deze nieuwe vervangings bouw, die geheel aan de parasitolo gie ter beschikking zal komen. Daarmede krijgt deze wetenschap een voor de eerste tijd bevredigende behuizing, die zelfs in staat zou kun nen stellen de personeelssterkte op te voeren en daardoor onderzoekingen te beginnen, die tot nog toe „in porte feuille" moesten blijven. Ook de outillage van Parasitologie zal worden uitgebreid en deels ver vangen door modernere apparatuur. De eerste steen voor de nieuwe be huizing werd gelegd door de echtge note van de hoogleraar in de parasi tologie mevr. Van Thiel-Westerbaan. Zij werd opgevolgd door prof. Van Thiel die een „tweed° eerste steen" toevoegde aan dit begin van een „eigen" laboratorium. Bij de plechtigheid werd in de eer ste plaats het woord gevoerd door het districtshoofd van de Rijksgebouwen dienst, de heer P. C. Maas, die iets over de geschiedenis van de plannen en de moeilijkheden bij hun verwe zenlijking vertelde, en door prof. Van Thiel, die zijn dankbaarheid uitte voor de realisering van deze plannen, die de wetenschap ten goede komen. Bij de plechtigheid waren onder meer aanwezig mr. J. Drijber als ad junct-secretaris van curatoren, prof. dr. P. J. Gaillard als 'decaan van de medische faculteit en prof. Dinger, ir. W. van der Meer, directeur van het district Zuidholland en Zeeland van de Rijksgebouwendienst, en de aan nemer de heer L. Zitman, die mevr. Van Thiel bloemen aanbood. Het ligt in de bedoeling, dat de nieuwbouw eind van dit jaar is vol tooid en met de nieuwe inventaris in gebruik kan worden genomen. N.V. DE LEID SC HE COURANT In de heden, onder voorzitterschap van de heer M. P. v. d. Weyden, ge houden aandeelhoudersvergadering van de N.V. De Leidsche Courant werd de balans en winst, en verlies rekening goedgekeurd, en het divi dend bepaald op 9 pet. (gelijk vorig jaar). De aftredende bestuursleden N. P. Kaptein, S. van Leeuwen en M. P. van der Weyden werden herkozen. Tot commissaris werd gekozen dr H. A. G. M. Walenkamp te Warmond. Burgerlijke Stand Geb.: Johannes zn v. P. Moerland en W. Slijkhuis; Veronica dr. v. B. G. A. Buissink en C. D. Kromhout; Elizabeth Jacoba dr v. J. H. J. Ro man en E. Val; Jam zn v. M. Teekens en S. W. Smid; Jan zn v. P. J. Bouw man en J. P. Willemse; Hendrika Catharina Tonia dr. v. S. van Weeren en J. Fakkel; Judith dr. van S. van Weeren en J. Fakkel; Helene Matha Marie Thèrèse dr. v. D. A. J. Hen driks en A. M. van Oostveen; Simon Luther zn v. D. Douwes en A F. Duitse; Tijmen zn v. T. Gijsman en M. van Eö; Howard Maria zn v. J. S. Roodhuizen en J. C. Linders; Nicolaas zn v. N. Lotte en G. van Vegten; Martha Frumentia Martina dr v. F. C. Sassen en F. W. M. Otto; Maria Catharina Hendrica dr. v. F. Hom borg en M. Tuinhof de Moed; Du vera Cornelia Maria dr. v. G. Bot en A. J. van der Valk; Celia Cornelia dr. v. J. Kagenaar en C. de Roode; Willem Pieter zn v. J. F. de Graaf en S. Hüsoh. Overl.: A. Tijsseling, 91 jr, weduwe v. W. van Dijk; M. van Maasdaim, 73 jr, man; L. Ouwerkerk, 67 jr, man; J. H. Goud, 4 jr, dodhter; J. J. van Schaverbeek, 62 jr, weduwe v. L. H. Frederiks; W. van Scheppingen, 72 jr, man. Getr.: I. Boekkooi en H. C. Boter- mans; T. J. de Groen en A. A. de Jong; P. Harteveld en A den Os; A. M. Wessels en W. M. Sehelke. Vergadering „St* Bonifatius, Leiden Er zat vaart in de vergadering, die de afdeling Leiden van de Ned. r.k. hond van werknemers in het trans portbedrijf gisteravond hield in het St. Antoniusclubhuis. In een hechte eensgezindheid werd de agenda in vlot tempo afgewerkt. Direct na de opening door voor zitter A. Spierings, las de secretaris, de heer A. P. Schmidt, de notulen over de laatste vergadering, waarop de afdeling het jaarfeest heeft ge vierd. Vervolgens hield de voorzitter een korte nabeschouwing over de vergadering van de Bondsraad, het wetgevend orgaan van de organisa tie, die op 3 en 4 februari te Utrceht gehouden is. Dat was een bijeenkomst, die nog geheel in de sfeer gehouden werd van het veertigjarig feest. Het voor stel van het bestuur voor een con tributieverhoging werd afgewezen. De geestelijk adviseur, pater S. v. Swelm, gaf na dit verslag een korte inleiding op het modern verkeer en GEM. AANKONDIGING GESLOTENVERKLARING Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat het Steenschuur, zuid-oostzijde, met ingang van heden, voor de duur der bestratingswerkzaal,iheden al daar, is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee in beide richtingen. INENTING TEGEN KINDER VERLAMMING. De G.G. G.D. gaat van maandag 19 mei tot en met vrijdag 23 mei weer inenten tegen kinderverlam ming. Er zijn oproepingen verzonden voor kinderen, die tot heden de 2e inspuiting nog niet hebben gekregen, en voor de 3e inspuiting van kinderen, geboren in 1955, die in het vorige na jaar de eerste en tweede inspuiting ontvingen. Voor kinderen, geboren in de jaren 1952 t.m. 1957 zal er tevens nog gele genheid zijn om de le inspuiting te ontvangen; dit is echter de laatste gelegenheid, omdat daarna nog voor de zomermaanden tijdig de tweede I inspuiting moet worden gedaan; in de j maanden juli en augustus wordt na melijk niet ingeënt tegen kinderver- J lamming. Allen, die tot heden hebben ver zuimd, kunnen dus nog terecht op: woensdag 21 mei, donderdag 22 mei en vrijdag 23 mei van 9.0012.00 uur en van 14.0016.30 uur, in het Sint Antonius Clubhuis, Mare 43. De oproepingskaart moet in ieder geval worden meegebracht. D&tf fief" No. 528. Horizontaal: 1. schaapka meel, 5. wat gesproken wordt, 8. stad je aan de Dill bij Dillenburg, 11. vet te zelfstandigheid, 13. lengtemaat, 15. gem. in Gelderl., 17. slede, 18. boom- loot, 20. bijwoord, 21. vaartuig, 23. godin van de vrede, 25. appel, 27. ha rige Spaanse schapen, 29. voorwerp ter verlichting, 30. vlug. Verticaal: 2. uitroep, 3. gebruikt men voor het land, 4, leger (Fr.), 5. gesloten, 6. slede, 7. meisjesnaam, 9. Ital. bouwmeester van het barok, 10. schoonheidszin, 12. vogel, 14. tijdre kening, 16. boom, 19. lis, 22. dwerg valk, 24. plaats in Engeland met een bekend college, 26. geb. in N.-Brab., 27. familielid, 28. afkorting van sele nium. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 527. Horizontaal: 1. Kedoe, 5. iep, 7. os, 8. melk, 10. Em ma, 11. pl. 12. tres, 13. mee, 14. Hein, 15. Peet, 16. ees, 17. Loes, 18. Mr., 19. pels, 21. slee, 22. mi, 23. las, 24. knaap Verticaal: 1. kol, 2. es, 3. Ommbn, 4. Eems, 5. ik, 6. palet, 9. la. 10. Eris, 11. pees, 12. teer, 13. mees, 14. hemel, 15. Polen, 17. leek, 19. pl., 20. lip, 21. s.s., 22 ma. BRAND I. In het perceel Wasstraat 63 was gistermorgen omstreeks half twaalf de bewoonster, de 66-jarige mevrouw A. P.H. bezig enige kledingstukken te reinigen in een teitlje wasbenzine, dat ze in de keuken had geplaatst onder de geyser, waarvan het vlam metje niet was gedoofd. Plotseling ontvlamde de benzine dampen, die zich in de keuken op hoopten. Mevrouw P.H. en haar echtgenoot slaagden er in, vóórdat de brandweer arriveerde, het vuur te doven. Daarbij liep de dame ernstige brandwonden op aan armen en benen. De materiële schade bleef beperkt tot geblakerde verf, een verbrande mat en de kledingstuken, waarom het begonnen was. Brand n. Een vette rook deed gisteravond te kwart voor acht de omgeving van Beestenmarkt en Oude Vest in neve len gehuld gaan. In de achter de win kel van het slagersbedrijf Maasdam aan de Steenstraat gelegen rookkas was brand uitgebroken doordat een stuk spek van de haak was gevallen en op de rookplaat terecht was ge komen. De brandweer bluste het vuur met een straal van de nevel spuit. Ongeveer 130 kilo spek, ter waarde van circa 250 gulden ging verloren. De firma was tegen brand verzekerd. Brand III. Gisteravond om zes uur is door onbekende oorzaak op het Stations plein brand uitgebroken in de motor van een Eltaxbus. De bestuurder van de bus heeft, tezamen met enkele col lega's van NZHVM-bussen, het vuur gedoofd met snelblussers. Automatisch verdwenen. In de nacht van zondag op maan dag is een sigarettenautomaat ver dwenen van de gevel van een sigaren handelaar aan de Stationsweg. Het was een grote automaat met zes vak ken, gedeeltelijk gevuld met sigaret ten en met een aantal zilveren gul dens in de geldladen. De inhoud van de automaat had een waarde van on geveer zestig gulden. Bedrijfsongeval. Arbeiders op het bouwwerk van de Twentse Bank aan de Breestraat za gen hedenmorgen om een uur of tien tot hun schrik een van hun collega's ogenschijnlijk levenloos liggen aan de voet van de hijsstelling. He vig geschrokken belden ze de E.H.D., die even later arriveerde. Niemand had de man, de 56-jarige Th. v. d. Wereld, uit Rijpwetering, zien vallen. Er bleef een waas van geheimzinnig heid rond het ongeval hangen, totdat 't slachtoffer weer zover tot zichzelven kwam, dat hij duidelijk kon maken, dat hij twee houten delen van circa 60 cm., die van een hoogte van 6 me ter uit en hijs gevallen waren, in de rug had gekregen. Hij klaagde over hevige pijnen in de rug en werd door de EHD naar een ziekenhuis ter observatei ver voerd. Verbouwing V.V.SX.-Club- gebouw. Het architectenbureau ir Kruger en De Vries te Voorburg, heeft, namens het bestuur der Vereniging voor Vrouwelijke Studenten, het verbou wen van het WSL-clubgebouw aan het Rapenburg opgedragen aan de fir ma Leo Zitman, alhier. christelijk geweten. Hij zeide, dat een goed chauffeur zichzelf voelt als het verlengstuk van zijn wagen. Hij moet echter andere weggebrui kers blijven zien als mensen. „Ieder mens rijdt zoals hij is", en brokken makers zijn zo schijnen statistie ken te hebben uitgewezen door gaans ook op ander sociaal terrein mensen, die moeilijk met hun naas ten overweg kunnen. Goed chauf feuren is een kwestie van burgerzin. Deze kwestie confronteert de chauf feur met het christelijk geweten. Iedere christen zal zijn evennaaste in diens positie tot zijn recht laten komen. Dit veronderstelt natuurlijk eerbied voor de medemens. Pater Van Swelm noemde de twee verkeersdeugden bij uitstek de Voorzichtigheid en de Zelfbeheer sing. Met nadruk stelde hij vast, dat het veroorzaken van ernstige ver keersongevallen zonde kan zijn en hij besloot zijn betoog met de waar schuwing, dat niemand in zo'n geval ooit zijn persoonlijke schuld en ver antwoordelijkheid kan afwenden. Secretaris Schmidt gaf een verslag van de receptie, die gehouden werd bij gelegenheid van het jaarfeest, een ontvangst die van veel medeleven getuigde. Er werd een plan vastge steld tot het houden van een forum avond op de eerstvolgende jaarver gadering, in oktober a.s., waarna hoofdbestuurder L. Th. van Span jaard in een kort woord aandrong op onverflauwde activiteit. „"We moe ten niet stilstaan bij het feestvieren: we moeten verder". De tijd is ernstig en waar het in de grote bedrijven ontslagen regent, valt te verwach ten, dat het ook in het transport bedrijf wat zal gaan druppelen. JSlechts wanneer de werknemers hun plichten blijven doen, zullen ze ook op 100 procent rechten aanspraken kunnen doen gelden in geval van nood. In dit verband bezwoer de beer Van Spanjaard de leden ook trouw de vergaderingen te blijven bezoeken. Er volgde een rondvraag, waarvan ruimschoots gebruik werd gemaakt. Na afloop bleef men nog geruime tijd bijeen om wat te kaarten. Agenda Leiden DINSDAG 20 MEI De Sleutelspelers. „Eigen haard is wel wat herrie waard" Schouwburg, 8 uur nam. St. Eloy-adviesavond. Gebouw Chr. Soc. Belangen. 7.308 uur nam. WOENSDAG 21 MEI De Natuurvriend, ledenvergade ring. (Discussieavond) Steenschuur 6, 8 uur nam. Leerlingen-uitvoering Balletschool Swinkels-Hendrichs. De Burcht, 8 uur nam. K. O.-excursie. Potterij Zaalberg, Zoeterwoude. 2.39 uur nam. Rozenkranskruistoch.t St. Petrus- kerk. 6.45 uur nam. DONDERDAG 22 MEI Mij. Toonkunst. Kinderoperette mevr. L. Stevens-Ridderhof. Schouw burg, 7.30 uur nam. Dienst Welzijnszorg Leger. Reprise „lm Weissen Rössl" Cantine Doelen kazerne, 8 uur nam. „d'Oprechte Amateur". Finale voor de afdeling Leiden. Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. VRIJDAG 23 MEI „Fotu". (Stichting bevolkingsonder zoek op T.B.C.) Jaarvergadering Stadhuis, 8 uur nam. In de Vroolijcke Arke. Laatste dansavond van dit seizoen. Toegang voor leden en introducé's. L. Pieters- kerkkoorsteeg 15, 8 uur nam. ZATERDAG 24 MEI „Door Oefening Beter", 25-jarig be staan toneelvereniging. Receptie Ja- cobazaal Den Burcht. 2.304.30 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552; Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. Laatste Berichten Pflimlin wil hervormingen De Franse regering onder Pflimlin heeft dinsdag besloten, zo spoedig mogelijk bij het parlement voorstel len in te dienen tot hervorming van de staatsinstellingen en versterking van het gezag der uitvoerende macht. Dit is in een regeringscommuniqué bekend gemaakt. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 20 Mei 1858. Leyden. Op den 6en dezer zijn te Amsterdam voor het eerst des jaars doperwten en peulen, af komstig van Roelof-Arendsveen, ter markt gebragt, en verkocht door H. Baggelaar, de doperw ten a f 4 en de peulen a f 2Vs de 5 Ned. oneen. Londen. Volgens berigten uit de Vereenigde Staten zou een gedeelte van de tegen de Mor monen afgezonden legeraf dee ling reeds eene overwinning hebben behaald. HILLEG0M Autotocht voor bejaarden. De reis die de „ouden van dagen" dit jaar zal worden aangeboden zal weer geheel worden uitgevoerd met parti culiere wagens. De reis gaat via de Velser-tunnel, met als eindpunt het café-restaurant-speeltjuin „Duinver- maak" te Bergen N.H. Aldaar zal de thee worden gebruikt en ook de lunch. De heer H. Buurman die geduren de 16 jaar het secretarisschap heeft waargenomen van deze organisatie heeft alszodanig bedankt. Hij blijft echter wel lid van het bestuur. Als secretaris wordt hij opgevolgd door de heer A. C. Zaat, Juliana van Stol berglaan 16, telefoon 5260. HAZERSWOUDE Het hert. Verschillende inwo ners van het Rietveld alhier, hebben een hert gesignaleerd, dat zich op houdt op de zogenaamde eilandjes in het Rietveld. Wanneer het hert on raad bespeurt is het in een oogwenk verdwenen. Hoe dit dier hier in deze streek gekomen is, is voor iedereen een raadsel. Geb.: Irene Wilhelmina Johanna Maria, d. v. W. H. Verdegaal en M. A. van Velzen. Rudolphus Bernardus, z. v. W. P. H. Beek en van I. G. J. Boere. Ondertr.: W. H. van Velzen oud 19 jr en J. M. W. Verhorik oud 18 jr; J. P. de fleij oud 30 jr en M. A. van Velzen oud 26 jr; G. J. de Bruin, oud 26 jr en A. M. Captein, oud 29 jr. LEIDERDORP Verbreden Dwarswatering. Dijk graaf en Hoogheemraden van Rijn land te Leiden, hebben 't verbreden van de Dwarswatering alhier gegund aan de firma P. van Ooijen te Hoen- koop voor ƒ275.000. LISSE OMZET H.B.G. 20 MILJOEN. In de veilingzaal van de Coöperatie ve Bloembollenveiling H.B.G. werd een speciale ledenvergadering gehou den van de veiling H.B.G. onder voor zitterschap van de heer D. van Eg- mond. Het voornaamste agenda was een voorstel van het bestuur tot wijziging der statuten. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter allereerst in gevoelvolle woorden het overlijden van het lid, de heer Jac. Th. de Vroomen, die lan ge jaren een trouw en meelevend lid van de veiling is geweest. Tevens deelde de voorzitter nog mede, dat ondanks het uitgesproken suH)lusjaar, de omzet van de H.B.G. opnieuw een record en het bèdng van 20 miljoen gulden heeft bereikt. Wegens het ontbreken van het ver eiste statutaire aantal leden moest stemming over de bestuursvoorstellen achterwege blijven. Een nieuwe vergadering is daartoe bijeengeroepen op 30 mei a.s. N00RDWIJK GROENE BLOEMBOLLENVEILING Te Noordwijk werd een veiling ge houden van groen te veld staande bloembollen. De belangstelling was groot en de gewassen stonden in doorsnee heel goed. De kooplust was prima. Besteed werden voor bedden van 3 R.R.: Tulpen: Edith Eddy 35.Crater 39.Golden Harvest 29.Vlam menspel 35.Scarlet Admiral 32.—; Peach Blossom 40.Mr. v. d. Hooff 43.Electra 37.Oranje Nassau 40.Couleur Cardinal 75.Ibis 34.Prins van Oostenrijk 38. Gen. de Wet 48.—; Kleurenpracht 30.Elmus 34.—; Rynland 32.—; Grand Due 52.—; Theeroos 41.—; Red Champion 42.—; Korneferes 35.—. Narcissen: Geranium 28.Jules Verne 43. ZOETERWOUDE OOSTVLIET-POLDER In de vergadering van stemgerech tigde ingelanden werd de rekening over 1957 vastgesteld aan inkomsten op 2767,43, aan uitgaven op 1617,67 batig saldo 1149,76. De begroting voor 1958 werd bepaald op ƒ3129,92 aan inkomsten-u'itgaven. De omslag is daarbij ƒ14 per ha. (v.j. ƒ10). De belastbare oppervlakte is 1.7 ha. groter geworden. Door de om legging van de Vrouwevaart is een gedeelte van de Kleinen Cronestein- schen of Knotter Polder bij de pol der gekomen. Deze grenswijziging is bij wijziging van het bijzonder regle ment door het provinciaal bestuur vastgesteld. Het hoge stroomverbruik van 20.000 kw. doet de twijfel rijzen of het rendement van de hevel-cen- trifugaalpomp is teruggelopen. Dit werktuig is 44 jaar oud; er zal een onderzoek ingesteld worden. Tijdens deze vergadering had een verkiezing plaats van een voorzitter in de vacature, ontstaan door de pe riodieke aftreding van de heer C. Kooloos, die wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd niet meer herkiesbaar was. Gekozen werd de heer T. Rijnsburger, die lid van het bestuur was. In de vacature van een bestuurs lid ontstaan door ontslagname van de heer S. P. Lagerberg, werd ge kozen de heer G. T. van der Krogt. Ter vervulling van de vacature ont staan door de benoeming tot voor zitter van de heer T. Rijnsburger zal een verkiezing gehouden worden van een bestuurslid. BOCHT AAN DE MIENING WORDT VERBETERD Naar wij vernemen zal de volgen de week een aanvang worden ge maakt met verbetering van de bocht var de Miening tot de Europaweg. Hiertoe is een stuk grond aangekocht van de heer J. Hogewoning. De ver betering van dit werk op de Pro- vincialeweg zal uitgevoerd worden door de Rijkswaterstaat, als een on derdeel van het werk aan de Rijks weg 4A. Niet alleen wordt het ver keersgevaar daardoor verbeterd; de steile helling tegen de brug over de Mieningwatering zal nog wel moei lijk blijven, maar enigszins beter te „nemen" worden. WARMOND Aanrijding. Op de Warmonder- dam had een aanrijding plaats tussen een vrachtauto van de firma van der Z. uit Haarlem en een motorrijder van V., uit Zaandam. De aanrijding was zo hevig, dat het ergste werd ge vreesd. Gelukkig bleek dat, behou dens enkele uitwendige blessures, al les nog al mee viel, behouden de ma teriële schade die nog al groot was. BIOSCOPEN. De films in de week van 1623 mei zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Die Sünderin vom Ferner- hof" 18 jaar. Lido: „Sayonara", 14 jaar. Luxor: ,,'s Nachts in de „Groene Kakatoe", alle leeftijden. Trianon: „Bonjour tristesse", strikt volwassenen. Rex: „De weg der vergelding", 14 jaar. Marktberichten LEIDEN. 20 mei. Varkens. Aan- gevoem 240 vette varkens. Notering per kg. levend gewicht: zware 1.70 1.73, lichte 1.74—1.77; slagersvarkens 1.771.79; zeugen 1.461.53. Handel redelijk, afloop minder. BODEGRAVEN, 20 mei. Kaas. Aanvoer 32 partijen Prijs le soort 1.64—1.76; 2e soort 1.50—1.63; extra 1.83. Handel kalm. ROTTERDAM, 20 mei. Vee. Aan voer 4597 stuks vee. Weektotaal 6678. 350 vette koeien; 1000 gebruiksvee; 270 vette kalveren; 184 grasklaveren; 1434 nuchtere kalveren; 83 varkens; 53 biggen; 97 paarden; 3 veulens; 96 schapen; 992 weidelammeren; 35 bok ken en geiten. Prijzen: vette koeier le kw. 3.00 —3.40; 2e kw. 2.80—3.00; 3e kw. 2.60- 2.402.10; schapen 10090 3.10; f 2.60- -2.90; 2.20—2.60; gras- kalveren 500—450300; nuchtere kalveren 7045055; slachtpaarden 2.60—J2.40—2.10; schapen 100—90 —80; lammeren 1109080- weide- lammeren 70--6040; kalfkoeien 1275—1000 -850; melkkoeien 1275 1000850; varekoeien 925780 680; vaarzen 950825625; pinken 650—525—400. Handel: vette koeien aanvoer iets meer, handel kalm, prijzen als giste ren; vette kalveren aanvoer iets min der, handel vlot, ruim prijshoudend; graskalveren aanvoer als vorige week handel redelijk, wat stijver in prijs: nuchtere kalveren aanvoer minder, handel levendig, stijgende prijzen; biggen aanvoer matig, handel goed, prijzen ongewijzigd; slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel re delijk, vooral niet lager in prijs; scha pen en lammeren aanvoer gering, handel matig, prijzen vooral niet ho ger; weidelammeren aanvoer ruim, handel tamelijk, prijzen als vorige week; melk- en kalfkoeien, aanvoer iets korter, handel redelijk, prijzen als vorige week; va ekoeien aanvoer gewoon, handel tamelijk, ruimprijs- houdend; vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel kalm, wat stijver in prijs. ROELOFARENDSVEEN, 19 mei, Bloemen Anemonen 1527; Py- rethrum 861.45; Irissen 6283; Tul pen 12—47; Parkiettulpen 60-65; Margrieten 3873; Lathyrus 1935; Colvilleis 1.352.05; Bruidsanjers 20 —27 per bos; Am. Anjers Sim rood 2026, Idem rose 2228. Brenner 17—22. Groenten. Aardbeien P/a doos 7290. Idem 2 ons doos 951 14. Idem afw. 5978 per 2 ons doos. Kropsla 6.0013.00. Idem II 4.00 8.00, Andijvie 40.0042.00; Spinazie 10.00; Rabarber 10.00—13.00; Peulen 390.00dOO.OO; Kassnijbonen 270.00 350.00 per 100 kg.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2