RIJNSTREEK FLINKE WERKSTER Woningruil: Sosst-Leiden ZATERDAG 10 MEI 195b DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ALPHEN AAN DEN RIJN Voorttrekster gevallen. De 16-ja rige scholiere R. v. D., wonende in de Bodegraaf se Meye, liet zich vrij dagmiddag omstreeks 16.45 uur van uit school op weg naar huis over de Kortsteekterweg te Alphen a. d. Rijn voorttrekken door een vrachtauto. Op een gegeven moment liet zij de auto los en kwam toen rnet haar rij wiel te vallen. Zij verwondde zich aan hoofd, handen en benen. Dr. J. H. Pilon verleende de eerste hulp en achtte het noodzakelijk het meisje te doen overbrengen naar het Algemeen ziekenhuis te Woerden. De bestuurder van de vrachtauto heeft van het ongeval niets bemerkt en is doorgereden. Bridgen. Promotie en degrada tiewedstrijden van de Alphensche Club. Groep rood: 1. Horst-Walraven 371.65; 2. Smit-Verwegen 363.85; 3. mevr. Falkena-v. d. Linden 360.46; 4. Harting-Straver 350.23 5. v. d. Helm-Noordenbos 343.25; 6. Carsjens- v. Oort 341.11; 7. mej. v. Roon-v. Wan- rooij 334.65 8. v. Beest-mevr. Straver 324.76. Groep wit: 1. Domburg-Vink 430.06; 2. v. Heiningen-de Vos 419.13; 3. Bos- Meirik 413.97; 4. Broekman-Ottens 405.23; 5. mevr. Seppen-v. d. Leede 393.43; 6. Koren-Oskam 389.09; 7. de Jong-Leeuwenhoek 385.88; 8. Bult man-v. Winkel jr. 349.21. Groep zwart: 1. mevr. v. d. Helm- Oppelaar 447.27; 2. echtjaar v. Wijk 441.56; 3. Seppen-Zijerveld 428.30; 4. Starrenburg-Stehouwer 424.82; 5. v. Sprang-Zaal 407.46; 6. Jansen-Rijns- burger 392.34; 7. Joha-mevr. de Klerk 391.76; 8. Bouman-Tramper 385.12; 9. Blom-v. cL Hulst 379.54; 10. Tuin-v. Winkel sr. 340.05; 11. Freeke-mevr. Starrenburg 310.57; 12. Bahlman- Kromhout 249.42. ALKEMADE Doktersdienst. Waargenomen door dr. v. d. Bijl en dr. v. d. Werf. BODEGRAVEN Reddingsbrigade. In het Bonte Varken vergaderden de leden van de Bodegraafse Reddingsbrigade. Voor zitter Gerards was verhinderd. De leiding was daarom in handen van de tweede secretaresse, mej. G. Wal raven. Ook secretaris Jolink ontbrak, zodat ook geen jaarvesrlag gelezen werd. De penningmeesteresse, mevr. KuiperVan 't Hoog kon bij haar-fi- nanciee 1 overzicht een batig saldo doen horen. In de technische com missie werden benoemd de heren P. en G. Walraven, terwijl de heer J. Walraven als lid daarvan aftrad. De datum voor de examens zal nog na der worden vastgesteld. De jaarlijkse prestatietocht in de Oude Rijn zal worden gehouden op zaterdag 5 juli. Vastgesteld werd dat personen bene den 16 jaar een afstand van 300 m. gekleed zullen moeten afleggen. Voor ouderen is de afstand bepaald op 2000 m. in gewone badkleding. Na afloop van deze wedstrijden zal onder auspiciën van de Reddings brigade een demonstratie worden gegeven. Puzzelrit. De onlangs opgerichte motorclub „Vol Gas" organiseerde puzzelritten voor auto's, motoren en bromfietsen. Jammer genoeg zijn deze ritten geen succes geworden. De strafpunten waren niet van de lucht, en vele deelnemers konden er niet meer uitkomen. Vandaar dat zij voor de finish de moed opgaven. Toch waren de uitgestippelde ritten niet te moeilijk. Bestuur en outsiders hebben te voren enkele dagen de ritten ter controle gereden. Waarschijnlijk is de oorzaak te vinden in gebrek aan routine. De uitslagen luiden: Auto's: 1 R. van Wijk 120 strafpunten; 2. K. van Velzen 276 strafp.; 2. C. Hoo- gedoorn 310 strafp. Motoren: 1. J. Heemskerk 86 straf punten; 2. H. Versluis 271 strafp.; 3. A. Heemskerk 294 strafp. Bromfietsen: 1. J. Streng 81 strp.; 2. C. Oskam 110 strafp.; A. A. Fioole 135 strafp. De volgende rit zal Worden gehou den op 9 juni a.s. Deze zal dan wel eenvoudiger worden opgezet. Doktersdienst. Waargenomen door dr. E. Bol, Wilhelminastraat, tel. 2113 en Zr. P. Conradi, Pr. Bea tristraat 2, tel. 2086. BOSKOOP Betere verlichting in de R.K. school. Het is gebleken dat de te genwoordige gloei lampen ver lichting in de r.k. lagere school ten enenma le onvoldoende is. Naar raming zal de vervanging van de bestaande ver lichting met TL-buizen pl.m. f 4000 vergen. Er zal echter nog nader on der de oogen worden gezien of aan een TL-verlichting dan wel aan be tere gloeilampenverlichting de voor keur moet worden gegeven. Aange zien bij inwilliging van het verzoek de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet wor den overschreden, wordt geadviseerd, het verzoek in te willigen. HAZERSW0UDE GOUDEN BRUILOFT De heer C. v. d. Bosch en mevr. A. v. d. Bosch-Optpelaar, herdenken op Hemelvaartsdag het feit, dat zij voor 50 jaar in de echt werden ver bonden. De bruidegom, die 74 jaar is, is nog vitaal voor zijn leeftijd en werkt nog regelmatig in zijn boom- kwererij. Hij werd geboren in het Hazerswoüdse Rietveld en heeft daar 40 jaar gewoond. De bruid is 73 jaar en geniet Ook nog een goede gezond heid. Zij werd in Koudekerk aan den Rijn geboren, en later verhuisde zij naar Hazerswoude Rijndijk, om van hier door haar man medegenomen te worden naar het Rietveld, waar het echtpaar de eerste tijd van hun hu welijk heeft gewoond. Van daar ver huisden zij naar de Voorweg, waar het bruidspaar thans nog woont. Zij hebben 6 dodhters en een zoon en 22 kleinkinderen. Geb.: Rudolph us Bernardus, z. v. W. P. H. van Beek en I. G. J. Boere. Ondertr.: W. H. van Velzen, 19 jr en J. M. W. Verhorik 18 jr. Zondagsdienst wijkverpleegster. Zr. Hartman, Koudekerk, tel. 505. LEIDERDORP Zondagsdienst wijkverpleging. Zr. Hartman, Dorpsstraat 21, Koude kerk a. d. Rijn. NIEUWKOOP K.J.O.V.-nieuws. Gelijk bekend is willen enige ondernemende jonge lui komen tot de oprichting van een Katholieke Jeugd Ontspanningsver eniging. Plannen zijn er al vol op, animo is er genoeg, doch er is één groot probleem en dat is natuurlijk, hoe komen we aan het geld om met succes te kunnen starten. Het inzamelen vai oud-papier heeft al menige onderneming financieel op het paard geholpen. En zo hebben ook de jeugdige K.J.O.V.-ers hun be gerig oog laten vallen op deze vorm van afval, die in ieder gezin van tijd tot tijd rijkelijk voorhanden is, zo zelfs dat men er soms geen raad meer mee weet. De K-JO.V. wil nu de pa rochianen gratis van deze overlast verlossen, door regelmatig alle ud- papier te komen ophalen. Zij vragen slechts aller medewerking en begin nen hun aktie op zaterdag 10 mei. K.V.P. Ook in Nieuwkoop mag bij de stemming voor de gemeente raad op 28 mei geen katholieke stem verloren gaan. Daarom wijst het be stuur van de K.V.P. er op, dat men voor zieken en afwezigen bij de be stuursleden van de K.V.P. in het be zit kan komen van een volmacht. Tot 13 mei is hier voor neg gelegenheid. Een ieder, die er voor in aanmerking kamt, haaste zich dus deze gelegen heid alsnog waar te nemen. Zondagsdienst. Waargenomen op 10 en 11 mei door dr K. Gill, Zwam- merdam. K 1726—2527. LEIMUIDEN Ongewenst bad. Terwijl gister morgen de leerlingen van de hoog ste klassen het practisch gedeelte van het Veiligverkeersexamen aflegden had even later alweer een ongeluk plaats, veroorzaakt door het onveilig rijden van de jeugd. Om 12 uur reden een aantal jongens langs de W. v. d. Veldenweg elkaar in de wielen. De 9-jarige ijverige bezorger van de Leidse Courant Jopie Ubink werd het slachtoffer en kwam in de brede sloot terecht. Hij krabbelde zelf weer naar de kant. Gerard Koek 10 jaar oud, ontdeed zich van kousen en schoenen en stapte dapper in de sloot om het rijwiel en de tas van de L. Courant op te vissen. De redder kwam zelf vragen, of dit in de krant kon komen, omdat hij meende dat de Leidse Courant met dit geval ernstig gemoeid was; en wij zijn ook van me ning dat hij hierop wel recht heeft. W0UBRUGGE Doktersdienst. Waargenomen door dr. J. A. Sandkuyl uit Lange- I raar, tel. K 1722-139. Z0ETERW0UDE Boerenleenbank. In het verle den werd de jaarvergadering van de Boerenleenbank door meer dan 100 leden bijgewoond; nu gaven op de 57e slechts 13 leden acte de présence. Bij de rondvraag werd over dit slechte vergaderingbezoek gespreken en het bestuur gevraagd iets te doen om net vergaderingbezoek te stimu leren. Het bestuur en de leden wa ren het er echter spoedig over eens, dat, door welk middel ook. de ware belangstelling niet gewekt kan wor den; leden die zouden komen om te genieten van een attractie, dus niet komen om de zaak zelf geven aan de vergadering geen beter cachet. De bankzaken liggen nu eenmaal aan voorschriften gebonden en over de beoordeling van richtig beheer kan het bestuur en de Raad van Toezicht het beste oordelen. Het zijn dus veelal voldongen zaken die aan de orde komen waardoor de animo niet groot is. Tenslotte blijken de le den het volste vertrouwen in de lei ding te hebben. De eindconclusie was dat de leden uit de pers en het dui delijk toegezonden populair jaarover zicht weten, hoe de stand van zaken is. Voor het bestuur en de functio narissen wordt de geringe belang stelling teleurstellend genoemd. De voorzitter van de Raad van Toezicht, de heer W. M. van der Salm. hield een openingsrede aan vangende met een beschouwing over de bedrijfsresultaten in de landbouw die van grote invloed zijn op de po sitie van de Bank. Spr. maakt de conclusie dat. al zijn de resultaten uiteenlopend, deze niet slecht zijn te noemen, dank zij de garantieprijs voor de zuivel. Voorzichtigheid is echter geboden en wij hopen, dat de verschijnselen van de dertiger jaren zich niet zul len herhalen. Vervolgens geeft spr. een over zicht over het op financieel terrein zozeer bewogen jaar 1957. Verkrap- ping van de kapitaalmarkt, toene ming van tekorten op de betalings balans enz., stijging van de rente, teruglopen van de koers van lang lopende obligatieleningen waren het gevolg. De Ned Bank verhoogde tot tweemaal het disconto, laatstelijk tot 5Vz om ongewenste deviezen transacties tegen te gaan. Door het misschien te lang handhaven van een te laag rentegamma is veel geld naar het buitenland vertrokken. Het laatste kwartaal van 1957 heeft in vele opzichten een verbete ring gegeven; wat ruimere geldmarkt en zakkende rente. De verwachting, die in het begin van het jaar werd uitgesproken n.l. dat er ten aanzien van deze een doorgaand beroep op onze Bank zou worden gedaan in de vorm van een voorschot of credietverlening is ten volle bewaarheid. Dank zij de grote toevloeiing van spaargelden, totaal gestegen met f 237.000 tot 1.856.00. heeft de Bank dhn ook aan deze aan vragen kunnen voldoen. Het uitvoerig jaarverslag van de kassier, de heer Jac. van Leeuwen, getuigde van een zeer gunstig ver loop in 1957. Behalve de reeds ge publiceerd cijfers wordt vermeld, dat de geboorte-inlage van 2,50 en het schoolsparen er veel toe heeft bijgedragen om de bank meer be kendheid te geven eai spaarders aan te trekken. Hierbij wordt dank ge bracht aan de onderwijzers en on derwijzeressen. Er werden 26 nieuwe voorschotten verstrekt tot een bedrag van 111.100,12 voorschotten werden geheel afgelost. Per 31 dec. stonden er 115 voorschotten uit, 65 gedekt door hypotheek en 54 met andere zekerheid. Totaal van voorschotten ƒ745.000,— d.i. ƒ27.000,— hoger. Het aantal rekening-couranthou ders bedroeg 116; 63 met een geza menlijk crediet van ƒ430.000, (405.000,en 53 zonder crediet. De omzet daarvan f 4.700.000 4.000.000). Het verstrekken van dagafschriften, waartoe in 1954 door een der leden op de alg. vergadering was geadvi seerd, blijkt een succes te zijn en heeft er veel toe bijgedragen, dat ook zakenmensen meer gebruik van de lopende rekening maken. Het saldotegoed bij de Centr. Bank is gestegen tot f 800.000,—. Op de ba lans staat een winst van bijna 1600.De bedrijfswinst is als volgt verwerkt: reservering voor belasting 1200,—, bij de reserve geschreven rente ƒ3100.—. afschrijving op kan toorgebouw 2000,op meubilair f 400totaal ƒ8.300—. De reserve is gestegen tot 105.740 (100.000). Het aantal leden is met 18 omhoog gegaan tot 248 Na deze populaire gegevens vol staan wij uit de rekening en balans mede te delen dat kantoorgebouwen op ƒ24.270.05 en het meubilair op 1000,— is geboekt. Bij de passiva is gereserveerd voor koersverschil 3.175 Het aftredend lid van het bestuur, de heer G. P. van Leeuwen, en het aftredend lid van de Raad van Toe zicht, de heer A. van Diemen, wer den met alg- st. herkozen. Omtrent de limieten voor het ver lenen van voorschotten wordt mede gedeeld, dat voorschotten tot ƒ7000 door het bestuur, tot 14.000,door bestuur en R. v. T. kunnen gegeven worden. Hogere voorschotten behoe ven de goedkeuring van de Centrale Bank. De rente van spaargelden is nu 2Vi (voor een jaar vast). De rente voor rek.-cour. is in debet voor cre- dieten onder hypothecaire dekking 5onder borgstelling 5Vi%\ in credit 1 Vi De voorzitter van het bestuur, de heer G. P. v. Leeuwen, richtte zich nu tot de heer W. M. van der Salm bij zijn vijf-en-twintig-jarige vervul ling van het voorzitterschap en lid maatschap van de Raad van Toe zicht. Spr. getuigde, dat de heer Van der Salm een groot aandeel heeft gehad in de bloei, waarvan de statistiek een sterk beeld geeft, in die 25 jaren. Dankbaar en erkentelijk voor de vervulling van de belangrijke taak waarvan gezegd kan worden dat de behartiging van de belangen steeds zo was, alsof het zijn eigen zaak was, deelde spr. mede dat ook het bestuut van ót Centr Bank deze. met ken nis vi.i zaken, gegeven ijver niet ontgaan is, reden waarom de oor konde van lof aan de jubilaris is uit gereikt. Na de overhandiging van de fraaie ingelijste oorkonde biedt spr. namens de Bank een rookoffer aan. Tenslotte sprak de voorzitter de hoop uit dat deze voorzitter van de R. v. T. zijn taak in het belang van de Bank met dezelfde toewijding zal mogen blijven yervullen zolang dit hem reglementair is toegestaan. De heer Van der Salm dankte voor de waardering van zijn werk en bood de aanwezigen ter goede vie ring een feestdrank aan. Bij de rondvraag wordt door een der leden in overweging gegeven alle ingezetenen door een folder te wijzen op de nuttige werking en so liditeit van de Bank om daardoor nog meer spaarders tot de bank te trekken. Stemmen bij volmacht. Er be staat tot en met maandag nog gele genheid om formulieren tot het stem men bij volmacht te verkrijgen bij C. Janmaat, Weipoortseweg 21, bij N. Schouten, Zwetkade 1 en bij J. A. Paardekooper, Noordbuurtseweg 34. Wit-Gele Kruis. De vergadering van het „Wit-Gele Kruis" was slecht bezocht. Buiten het niet geheel vol tallig bestuur waren aanwezig de bode, een lid en een persman. De vergadering had onder leiding van de voorzitter, de heer H. J. J. A. Smeets, een vlot verloop. De secretaris, de heer C. M. Wes terman, bracht het jaarverslag uit. Het ledental is in 1957 teruggelopen van 774 naar 761. Deze achteruitgang ligt in het minder worden van in wonende leden. Inmiddels is door de bode een ledenwerving begonnen met het resultaat van 60 nieuwe le den. De rheuma-collecte bracht f»D 68,35. v Door de wijkzuster werd bij 61 verpleegden 2340 bezoeken afgelegd. Bij 100 kleuters en 332 zuigelingen werden adviezen gegeven en 43 maal werd geassisteerd bij de consultatie van kinderen door dokter Kortmann. De rekening 1957 gaf een batig saldo van 553,61. In het bouwfonds werd ƒ600,— gestort waardoor dit fonds nu, met bijschrijving van ren te en de winst van de gehouden ver loting ad 403,—. ƒ9000,— bedraagt. Wegens vertrek van mevr. P. van der Akkervan der Poel werd bij enkele candidaatstelling mevr. M. PaardekooperMolenkamp tot lid van het bestuur gekozen. Rijwieliochten. De jaarlijkse rijwieltochten van de N.K.J.B. zul len dit jaar op zondag 15 juni wor den gehouden. Dit sport-evenement met ieder jaar groter deelname, wordt weer met grote zorg vooroe- reid. Zeer spoedig verschijnen de pro gramma's en nadere bijzonderheden omtrent melding tot deelname enz. Marktberichten LEEUWARDEN, 9 mei. Zuivel. Gouda volvet f 1,541,55, Edammer 40 plus 1,451,46, broodkaas 40 pl. 1,471,49. Stemming goed. Gevraagd een voor de r.k. Jongensschool Oegstgeest. Melding aan de school of Frederik Hen driklaan elf. Aangeboden: vrijstaand landhuis kamer en s.. 4 sl. kam., serre, gar., tel. gr. tuin; bij bos en duin. trein en bushalte. Huur 60.25 p.m. Gevraagd: flink huis Leiden of omg. Br. onder no. 6574 bur. v. d. blad. Openlucht dancing oo zondag 11 mei, bii goed weer in café 'T WITTE HUIS Hoge Rijndijk 70, Zoete rwoude van 8 tot 10.30 u. met me dewerking Kwartet TED BONNET Prima consumptie* billij ke prijs. Beleefd aanbeve lend. A. L. v. d. Geer. Tel. 24954 Fietsenstalling aanwezig. Uitsl. r.k. R.K. Echtpaar zoekt 2 kamers met keuken Huurprijs 60.. tot 90.- p. maand. Br. bur. v. d. blad onder no. 6590. GEBRUIKTE Autobanden te koop gevraagd. Alle maten. Worden afgehaald. Telefoon 22392 HAKKAART Anna Paulownastraat Leiden JxEefaantjea PERSONEEL fg Gevraa d te Wassenaar een net meisje v. d. en n. in gezin met 2 kleine kin deren. Meerdere hulp aan wezig. Br. onder no. 372 bur. v .d. blad. 3T Gevraagd een nette werkster 2 of 3 hele of halve dagen. Rhiingeester- straatweg 31. tel. 20058. Oegstgeest. T Gevraagd: knecht, ge negen om een melkwiik waar te nemen. Wijsman. Noordeinde 96. Roelof- arendsveen. tel. 297. 32» Werkster gevraagd voor VI* dag per week. Rijnsburgerweg 108, Lei den. Te koop gevraagd: alleen staand, goed onderhouden of nieuw WOONHUIS met vrije vestiging. Gaar ne omgeving Leiden of Voorschoten. Br. onder no. 6573 bur. v. d. blad. Te huur gevraagd door dame étage met vrije keuken of klein flat. eventueel in ruil voor grote woning m. garage en tuin op goede stand te Nijmegen. Br. on der no. 6578 bur. v. d. bl. R.K. Meisje. 21 jaar, za? zich graag geplaatst in winkel voor enkele da- '-en in de week of voor de middaguren. Br. onder no. 6559 bur, v. d. blad. 'S Gevraagd net meisje goed kunnende werken van 8 tot 2 uur. Was bui tenshuis. Aanmelden: Mevr. Dieben. Bloemisten laan 50 Leiden. 3? Gevraagd: net meisje als hulp in de huishouding voor halve dagen in klein gezin. Adres: Oegstgeest. Emmalaan 32. 3T R.K. Meisje b.z.a. 15 jr voor maandagmorgen en verder alle dagen, behalve zaterdag. Br. onder no. 6595 bur. v. d. blad. <2? Gevraagd nette bak kersleerling of gevorderd bakkersleerling. Bakkerij .De Rijnstreek". Rijndijk 94. Hazerswoude. ■J? Zag zich gaarne ge plaatst jongeman. als chauffeur of als biiruder. Brieven aan de Agent van de Leidse Courant Hoog- made. 3T Flink dagmeisje gevr. boven 17 iaar. Rhiingees- terstraatweg 203. Oegst geest, tel. 23081. AANGEBODEN 32» Accordeon. gitaar. mandoline banjo trompet, sax klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigen- dom. Vraagt gratis Dros- pectus. Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat 5 tel. 24358. Dames 1 Permanent v.a. ƒ6.-: wassen en watergol ven 2.-: haarverven 6.-, Bij Theo Zwetsloot. Haar- specialist Huigsloterdiik 387. KaDsalon ..De Kaag" tel. K 2534—217. 3? Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt U 't voordeligst bii Fa. Van der Vaart. Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24. tel. 3U(ft4. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 3T Opklap- wentel- en tuimelbedden. nieuw en gebruikt dekplanken met gordijnrails, ruime sorte ring ledikanten, spiraien divanbedden et^gebedden. enz. Beter en voordelieer bij het bekende speciaal- adres: Wassenaar. Janvos- sensteeg 60. tel. 20143. 3? Rooijackers en naaima chines een begrip: prima kwaliteit, voordelig, vlotte service! Vraag vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd zijn. Naai machinehandel Rooiiackers Leemansstraat 31. Leiden, tel. 31324. 9 3? Het huwelijksgeluk van U beiden, begint met een foto van Pijl uit Leiden. Laat ons ook een mooie reportage van uw huwelijk maken. Foto Piil Haarlem merstraat 108. Leiden, tel. 24889. 3T Rooijackers en naaima chines een begrip. Wilt U verzekerd zijn van prima kwaliteit. ervaren vak manschap en vlotte ser vice? dan uw adres: Naai machinehandel Rooiiackers Leemansstraat 31. Leiden, tel. 31324 3P De Knittax breit in enkele uren wat anders wekenlang moest duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht Da tent en ontelbare patro nen. Inlichtingen Van der Soek Haarlemmerstr. 196a Leiden, tel. K 1710—23214. 3P Scooter te koop. 125 cc. Lambretta 1955. in prima staat, geel 600.-. Telef. 25147. 3?* OvergangsIeeftUd? Mi graine? Ongezonde teint? JeugdDuistjes? Verstoo- Ding? Vetzucht? Natter- mann's Bloedzuiverende thee nr. 8 helpt. Groot pak 1.85 bii elke drogist. 3? Te koop: Jawa 250 cc 1954. in prima staat, met nieuwe banden 595.-. Maico 1956 13.000 eelopen. Dorpsstraat 42. Koudekerk t d. Riin. 3P Let op. Hypotheek. Wilt U een huis kopen? Wij geven hypotheek. Vrij blijvend inlichtingen. Br. onder n6603 bur. v. d. bl. 3? Houthandel „Mors- poort". Plasticboard en Clarat voor tafels en ven sterbanken. passende lijs ten en banden. Morsstr. 58. 3T Te koop: 2e hands da mes-. heren- en kinderrij wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen. Dubbeiebuurt 11. Riins- burg. tel. K 1718—2967. 3? Rolfilm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar, toch fotograferen dank zij de rolfilm- en flitslamp]es automaat van fotohandei N. v. d. Horst. Doezastraat 39. tel. 24702. 3? Met 'n schrijfmachine maakt U snel keurige brie ven en gelijk cooieën. Een prima machine is o.a. de ..Kolibri" in tas. 260. contant of in 2. 6, 9. 12 mnd. Vrnbliivend ïmon- stratie en proefplaatsing Hees Kantoormachi. 2s Ho ge woerd 92. tel. 31983. 32* Voor Moederdag: vul pen met gouden pen 1 3.95 één iaar garantie: foto album vanaf 1.65. 2.25. 2.95 en 3.50 diverse Pi- casso-dessins; map luxe post in piastic omslag 4.95. A. A. Verhoog en Zonen. Haarlemmerstr. 29 tel. 22197 en 25374. S* EWE-Anker brengt u 1 dames polshorloge, edel- doublé. Zwitsers uurwerk 17 st. Anker, schokvrij (In- cabloc). onbr. veer. Door eigen import, geen f 79.50. slechts f 57.50. „De Goed kopere Zaak" S. v. d. Wa ter. Haarl^traat 207. chamois: ballpoint f 0 60. 0.75. f 1.25 en f 1.95 A. A. Verhoog en Zonen Haarlemmerstraat 79 tel 22197 en 25374. 3?* 1958 de nieuwe Solex. direct leverbaar. Nog mooier nog solider, nog krachtiger. Gebr. Huismar Hogewoerd 6668. Eigen financiering Tel 31292. 3T Pako-prints. Het foto succes van dit jaar: ver grote afdrukken. 7x7 en 7x10 20 cent. 9x9 23 cent. 9x13 25 cent. Fotoreport.- Fotoh. N. v. d. Horst. Doe zastraat 39. Telef. 24702. Steeds de eerste met het nieuwste! 'F Autohoezen, kappen, nvama's complete bekle dingen. sponsrubber zit tingen. asbakken, spiegels, iashaken. bloemvaasies. armsteunen. zonnekleooen rubbermatjes, vloermatten kaplak. ruiten. sloten, tochtrubbers. Th. v. Kuiik. Autobekleder. Morsstraat 46. tel. 30552., Leiden. 3T c.v. N. Bakker Hzn.. Roelof arendsveen K 1713- 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt vergunningen. 3T Houthandel .JVIors- poort". Alle maten ge schaafde latten, hardboard tegelboard op maat ge zaagd. meubelplaat in Limba eiken en mahonie. Morsstraat 58. 3T Philips Televisie. Oo aantrekkelijke voorwaar den kunt jok U in bezit komen van een radio- of televisietoestel. Gemakke lijke betaling, prima ser vice. discretie. Inlich In- gen tel. 24294 en brieven onder no. 6599 bur. v. d. bl. <3? Prima rijwielen 25.-: twee armfaut. met vier stoelen 25.-: twee-pers. kapokbedstellen 35.-: een pers. 19.-: vloerkleden 25.- ledikanten; ooklapbedder. babvledikanten: baby kin derstoel: losse stoelen: dressoirs. Nieuwenburg Hooigracht 55 (geen win kelhuis) 3? Mak en eerlijk paard te koop. Van der Drift. Venestraat 76. Leidschen- dam. 3? Chique bankstellen van fabrikant aan particulier als model gediend, 550.-. 675.-. 750.-. 875.- 975.-. Losse kussens. Te zien zaterdag, zondag tot en met donderdag 'Hemel vaartsdag). ook 's avonds. Nieuwe Parklaan 115. 's- Gravei hage, telefoon 55.16.80. 3? Te koop: nieuwe 2-wie- lige aanhangwagens, met en zonder Forsie-vering. Kempers' Carrosserie- en Wagenbouwbedriif. Narm- straCat 9. Leiden Tel. 24887. 3T Goedkope latten 1x4 cm 15 ct p.m.: bij 100 m. 12'/i ct p. m. Speciale deur latten en Zweeds board 214x80 5.15 p. plaat. Al leen Houthandel „De Burcht". Hooglandse Kerk gracht 49. Aanbev. R. Kan- tebeen. herenrliw.. trommelr. 140.-. Herensport 42.50. Damessport. drieversn. knijpremmen 180.-. Brom mers: Mobylette 80.-. 140.- Berinimotor (ei), los. 50.-, 60.-. 70.-: met herenriiw. 80.-. Bootpompen 10.-. 11.50. 5? Jonge hennen!! Kern gezonde kwaliteit alle in geënt. Groeneveld. Vak kundige voorlichting vol gens 37 j. praktische erva ring. Riikserk 15386. Valk- boumanwee 26a. Tel. 25590 Zondags gesloten. 3? Waalstenen. Aangebo den grote partij gebikte "Vaalstenen. Amerikaans «Tenen binten, lengte tot 13.50 m. 28'/2xll1/ï en 25x 10 cm. ongeverfd. Fa. H de Bolster. Overrijn 8 Leiden. Sloop- en Handels bedrijf. VOOR RIJLES: bierman ^Stuifzand fS" Alt op de Mare. Heren- rijw. Sport, Imperial Paris petrolblue. trommelr. drie versn. 195.-. Fongers. drie versn. 95.-. Drieversn 140.- Damesrijw.: Batavus twee versn. 147.50. Sport, rem- naaf 60.-. 125.-. Werkfiets 55.-. Jongensrijw. z.g.a.n. 90.-. 2* Twee moderne club fauteuils met vier stoelen (bekleding naar keuze) 155.-: driezitsbankst. 175.-: uitsch.tafels 35.-: klooster tafels 37.50; hangkast 45.-; linnenkast 25.-: boeken kast 27.50: vier clubfaut. 85.-. Nieuwenburg Hooi gracht 55 (geen winkelh.) 3T Het grootste succes van ons jubileumjaar waren onzr prints, wii maken zelf van uw gewone nega tieven directe vergrotin gen. 7x7 en 7x10 20 cent. 9x9 23 cent 9x13 25 cent Natuurlijk bii Fotc Piil. Ha irlemmerstr. 108. Lei den. 3? Bankstel naaim.. huisk ameubl.: modern bankstel 185.-- electr. koffemaai mach. 220 volt. comolete huiskamerbureaux. gas fornuizen. opklapbedden vloerkleden, spiralen. Phi- liD8-wisselaar. babveom- mode. divankleden, enz. Nieuwe Riin 60. bii hoek Hooigracht. Tel. 22150. 3? Te koop: wegens over compleet: schrijfbureau. 4 laden 22.50: ronde tafel 70 cm (eiken) 20.-: sche- merlamD m. kap 17.50. Partij timmerhout (voor vakken). Korevaarstraat 11a. tel. 25835. Herenhoeden stomen. modelleren nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen. hoe denkliniek. Donkersteeg 3. 3? Geld voor hypotheken verkrijgbaar op zeer gun stige voorwaarden. Br. on der no. 6586 bur. v. d. blad. 3? Wegens vertrek: Gene ral Electric ijskast en Bico v/asmachine aangeboden. 1 jaar oud. z.g.a.n. Rijns burgerweg 159. Leiden, lx bellen, 's middags na 3 u. 3? Te koop: Fordson be stelauto '50. Laadv. 500 kg. P. J. v. d. Broek. Zuidweg 43. Riipwetering. 3? Wilt U een fototoestel kopen? Kom dan bii Piil eens binnenlopen, want voor fototoestel, tas en flits, is Pijl het beste wat er is! Let op het juiste nummer: Haarlemmerstr. 108, Leiden 3T Aangeboden: bloemis- teriiverg A en B koude of warme kas. koop ol huur J. Elstgeest. Zuideinde 99a Roelofarendsveen. tel. K 1713—291 3T Accu-sei /ice Groenen. Nieuwe Rijn 106 tel 23140 Leiden Het aange\ ezen adres voor aankoop van Uw batterij. Tevens revi sit. reparatie, laden en verhuren van betteriien Gratis leenbaterij. Han del en industrie korting Houten schuur aange boden 4x3x2.75 m.. bin nenkant afgewerkt met hardboard in goede staat. Zeer geschikt voor tuin huisje. Fa. H. de Dolster. Overrijn 8. Leiden. Sloop- en Handelsbedrijf. TE HUUR 35* Stipdonk's autoverhuur Het nieuwste materiaal met radio. Ford Consul Opel Record. Morris 1000. Billijk tarief. Hooglandse Kerkgracht 30. tel. 31608. 3T Verhui van de nieuw ste M 21 Berini-bromfiet- sen 1958 De Doorbraak, p.a. Julianastraat 81. Lei den. Voor verhuur zonder chauffeu-, Customline en Consuls. Garage v. d. Piil. Stompwiik. Telef. 1916K 1761. Wij verhuren le klas bruidstoiletten. geheel compleet. Tevens witte en gekleurde stola's en bont- cape's, ook kindercaoe's Hygiënische verzorging Bes-reek vroertiidig! Fa Sloos. Stille Riin 11. tel 20868. X Verhuur zonder chauf feur. 4-5-3 oers AU risk verzekering. De zaak met de grootst mogelijke ser vice. billijke tarieven Werkhoven's luxe auto verhuur Van 't Hoffstraat 11 Leiden tel 22300. WONINGRUIL 3? Woningruil Den Haag -Leiden. Aaneeb. bene denwoning centrum Den Haag: 4 kamers met tuin. Huur 10.70 p.w.. incl. wa ter. Gevraagd won't wo ning te Leiden of Oegst geest. Br. onder no. 873 bur. v. d. blad. GEVRAAGD 32* Bremnier vraagt te koop: antieke meubeis. blauwe en gekleurde bor den. Saksisch Dorselein. goud en zilver. Verder al le soorten antiauite.ten. Bremmer. Goegerritsteeg 1 tel. 22791. Te koop gevraagd: Opel Olympia 1952. moet in goede staat zijn. Telef. 24887. Gevraagd: alleihande timmer- en metselwerk. Lisserdiik 303. tel 3003. Lisse oost Abbenes 3? Schoonmaak? Oude mahonie ronde tafels ca- naoé's. stoelen, antieke bureaus, kabinetten, enz. Mag beschadigd zijn: ook wurmgaatjes mag. Br. on der no. 343 bur. v. d. blad. T* Dame. zoekt gezellige, gestoff. zit-slaaokamer. Liefst centrum stad. Br. onder no. 843 bur. v. d. bl. 3? Zoekt U een Volkswa gen de Luxe? Komt U dan even kijken bii de Volks- wagen-srecialist. Bern- hardkade 23. Leiden, In- en verkoop van eërrte klas Volks""ioens. niet ouder dan 1954 DIVERSEN 3? Modevakschool „Eps- kamp". Les in oatroonte- kenen. knippen, naaien, onder bekwame leiding. Inschrijving nieuwe leer lingen: dinsdag, woensda* van 48 uur. Gediol. lera- res. Plantsoen 11. Stajl. 3? Mijn nortemonnaie la ten liggen in de telefoon cel bij Schuttershof in Lei den. Tegen beloning terug te bezorgen: Piet v. H. Laan, Oude Kerkweg 7 Hoogmade. Zoek belangrijke ver zameling of partij postze gels. Brieven Postbus 15. Diemen (N.H.). 3? Een dier kwiit? Een dier gevonden? Stichting Amivedi: mevr. J. Brons- geest Zeemanlaan 57. tel. 22982 helpt kosteloos dier of eigenaar oDSDoren. Ami- vedi neemt geen dieren oo Adverteren doet verkopen

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3