DE LEIDSE BIOSCOPEN WZifsLMaGAf Scherp JAN VONK Iedere stem is goud waard Receptie jubilerende Ambachtsschool Haagweg SCHUDEI'S CITROEN ZATERDAG 10 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA In de vroege avonduren strompel de kreunend een man binnen aan een adres in de Sint Jorissteeg. De bewo ner schrok van zijn verschijnen en de schrik bereikte een hoogtepunt, toen hij in de vreemde gast zijn zwa ger herkende. Eén hand klemde die tegen zijn lichaam, ondersteund door de andere. „Ik ben ik mijn hand ge stoken", jammerde de zwager. In zijn verbouwereerdheid meende de geschrokken gastheer niet beter te kunnen doen dan hard weg te lo pen en de Eerste Hulpdienst te waar schuwen. Die kwam en nam de ge- stokene mee naar het Ziekenhuis. Daar bevonden artsen en ziekendra gers, dat de man niet gestoken maar wel dronken was. Plaatsbespreken O.K.O.-toneel. Op zondag 11 en maandag 12 mei des avonds om acht uur geeft De Speelgroep OJKL.O. uit de St. Leonar- dusparochie in de Schouwburg een opvoering van het emigratiespel van Jan Naaikens: „Mijn hart is niet hier". Er is nog gelegenheid tot plaats bespreken voor deze toneelvoorstel ling op zondag 11 mei, van 10 tot 12 uur des morgens aan de zaal. Men heeft ons verzocht, de belang stellende er op te wijzen, dat de toe gangsprijs voor introducees 1.74 be draagt. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doct.ex. Gen. II de heer H. E. Kraius te Warmond. Ge slaagd voor het semi-artsex. de heren Th. J. C. te Baarl-e Hertog en G. J. Kiers te Voorburg. Geslaagd voor het Artsex. Mevr. E. DinauxGroene- wegen te Den Haag, mevr. B. E. van Geldropvan Baaien te Amsterdam en de heren J. Bruins Slot te Rot terdam, M. A. W. Imkamp te Beek (L.), A. S. Muller te Laren ,N.H.) en J. L. Trapman te Amsterdam. Burgerlijke Stand Geboren: Anna Maria Bernadette dr van P. A. Luyten en A. M. A. van Eeden; Hubertine Josephine dr van H. Verver en J. M. Wisse; Martijne Catharina dr van M. van der Vliet en I. M. Lulof; Ineke dr van C. A. Voordouw en K. Ruis; Johanna Wil- helmina dr van J. Spies en W. S. van Kampen; Martinus zn van B. van Leeuwen en A. A. Janssen; An ja Cor nelia dr van J. van Heijningen en C. Weerheim; Marcus zn van E. M. Laman en S. J. de Ru; Johanna Kniertje dr van J. van Duijn en W. de Koning; Marie Dominique dr van C. R. H. ter Haar Romeny en C. C. Wachter; Jan Cornelis zn van C. van Beelen en A. Schaap; Astrid Maria dr van J. Lagerberg en E. M. E. Werdmuller. Ondertrouwd: A. Abspoel en C. Velthuijsen; F. W. Moormann en J. M. Fasel; F. van Duyl en S. C. Beur ze; P. de Groot en J. de Roode; P. van Oosterhoud en J. Kesseboom; A. J. Driessen en M. B. J. Koster; F. L. Vernet en J. C. Meskers; J. C. Pracht en C. A. van Blitterswijk; W. L. de Vriend en C. J. Schrijver; J. H. Re geer en J. Wegman; J. G. J. de Jong en P. M. G. Bentem; A. Kooreman en H. Aben; P. Droogers en M. M. Baan. Overleden: C. Stolp 57 jr vrouw; K. Bezuijen 5 jr zoon. OUDE-WETERING Wet. Boys. Het 1ste elftal speelt om half drie uit tegen LDWS 1 op het terrein Boshuizerkade 7. Het tweede gaat naar Lugdunum 5. Daar wordt gespeeld om twaalf uur op het eerste terrein. Het derde elftal speelt om twaalf uur thuis tegen Oranje Groen 4. De junioren ontmoe ten om twaalf uur uit St. Bernardus B. Vertrektijden zijn vermeld op de raambiljetten. RON OPAPFHDSVEEN v Stemmen bij volmacht. Zoals be kend kan men wegens ziekte of bij het vertoeven in een andere gemeen te voor de gemeenteraadsverkiezing op 28 mei, zijn stem uitbrengen bij volmacht. Voor de vereiste formulie ren kan men zich voor 14 mei wen den tot de bestuursleden van de KVP. WARMOND Zondagsdienst. Zondag 11 mei a.s. wordt de doktersdienst waargeno men door dr. H. Walenkamp, War mond, tel. K 1711—220 en dr. H. Kwint, Sasseniheim, tel. 7253. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 520. Horizontaal: 2. gebbe, 6. ode, 8. sta, 10. hang, 12. spek, 13. nn, 14. ent, 16. N.S., 17. ivoor, 18. sa. 20. ere, 21 ea, 23. maal, 25. leng, 27. air, 29. Ede, 30. maagd. Verticaal: 1. föhn, 2. Gen, 3. bij, 4. esp, 5. taks, 7. Dan, 9. ten, 11. gevel, 12. stoel, 15. nor, 18. smal, 19. aai, 21. end. 22. Agen, 24. arm, 26. eed, 28. De Rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage-heeft het uitbreiden van de afdeling Röntgenologie van het acad. ziekenhuis met een semi permanent gebouw, gegund aan: Holl. Building Corp. te 's-Gravenhage voor 150.100. KAB-Hartebrug. Uw aanwezigheid in de jaarverga dering, die op dinsdag 13 mei a.S. des avonds om acht uur in het St. Anto- niusclubhuis gehouden wordt is drin gend gewenst. Onder meer zullen we daar de activiteiten bespreken, die' in het komend jaar gevoerd worden. Na afloop kaarten om prijzen. Het bestuur rekent op uw aller komst. Door omstaidigheden wordt de al gemene ledenvergadering op maan dag 12 mei niet gehouden in „Cen traal" doch in „De Harmonie". VOOR MEUBEL- EN MATRASREPARATIE altijd weer Goedkoper beter en VLUG TERUG. STOFFEERDERIJ MATRASSENMAKERIJ Haarlemmerstraat 81 Leiden Tel. 22580 (Advertentie) Propaganda-a vond „Minjon" pISTERAVOND WERD in het St. Antonius Clubhuis een geslaagd concert gegeven door muziek-studen- ten van het Haags Conservatorium; een concert dat werd uitgezonden door de AVRO. De afd Leiden is heel welvarend. Het streven, om wat goed en mooi is, door de jeugd te doen uit voeren, is prachtig. De onbegrepen jeugd krijgt zo haar kans, vandaar dat dit initiatief gesteund wordt door velerlei instanties. Gretig is dan gis teren gebruik gemaakt van dit ra dio-concert door jongeren in hoofd zaak; maar ook door ouderen, die ge toond hebben, dat zij de jeugd heb ben begrepen en gewaardeerd, en hun eigen jeugd niet hebben ver geten. Na een kort welkom en informatie over de doelstelling van deze avond door de afdelingsvoorzitter, de heer A. Hogerwerf ving 't concert aan. Wij hebben ons in te denken, dat wij in een zaak zijn, waar grammofoonpla ten worden verkocht en een koop ster, tuk op goede reproducties, neust en snuffelt in de serie platen en laat ze voordraaien. Eerst dan Henk Mi- zée, die laat horen, wat hij op z'n viool weet te doen. Eerst in de Solo- fantasie van Teleman, waar men kan horen, hoe grondig hij het melodisch linéaire in de polyphomie heeft be studeerd. Daarna een meesterlijke Nocturne van Fauré, waarin de mu zikale violist smaakvol werd bege leid door Wim van der Reyden. De volgende plaat, was van een wellui dende jonge sopraan, die zuiver en bescheiden de bekende aria „Con- naistu le payis", zong uit „De Mig non" van Ambr. Thomas. Joop Stok- kermans begeleidde met veel verve, Verder waren er van haar drie klei ne liederen van Hugo Wolf, waarin zij een tikkeltje minder goed slaagde Joop Stokkermans was de ziel van het muzikale gedeelte. De koopster kiest nu een plaat van een niet alle daags instrument, de fagot, door Hans van Wouw bespeeld in het Adagio uit de sonate voor fagot en piano (met Stokkermans aan het kla vier) van Saint Saëns, die zich ook hier weer kenmerkt, als een volko men beheerser van het klankappa raat. En nu gaat Stokkermans nog so liëren bovendien. De koopster wil een virtuosenstuk met veel noten. En druk op de knop! Stokkermans speelt een geweldig moeilijk vuur werkstuk, Vivan Navarra van La- regla en bovendien van de Braziliaan Villa Lobos „Polichinelle", een hevig stuk muziek, waarvan de jonge ver tolker een buiteling van klank en kleur maakte. Vergissen wij ons niet, dan was er, na het animerend woord van de heer Herman Broekhuizen van de AVRO, drukke cliëntèle aan het bureau, waar men zich als wer kend lid kon opgeven. Leiden in Last" (zo was het ca baret-programma getiteld) was in derdaad wel piaisant, maar viel ons, eerlijk gezegd, toch wel wat tegen. Snedig in elkaar gezet, door eigen afdeling geschreven, werd het door 8 jonge dames en heren gezegd en gezongen, want spelen is bij de radio niet aan de orde. Elk van de mede werkenden had z'n woordje klaar, reageerde actief en puntig en de tekstschrijver had ook wel eer van zijn werk, waaraan toch wel enige voorstudie vooraf gegaan zal zijn. De vlotte muziek zal, naar wij me nen, wel van de hand zijn van de pia nist aan de vleugel. Het succes was daverend! J. KORTMANN DE BRANDWEER IN 1957 Aan het jaarverslag van de Leidse brandweer over 1957 ontlenen wjj dat er in het afeelopen jaar 43 schoor steenbranden zijn geweest, 66 klei ne binnenbranden, 4 kleine uitslaan de branden en 4 grote uitslaande branden, vijf scheepsbranden en 27 buitenbranden. Het aantal alarme ringen voor brandgeruchten bedroeg 54, en de brandweer is 7 maal door baldadigen vals gealarmeerd. Stemmen bij volmacht Vóór dinsdag a.s. bestaat er nog ge legenheid inlichtingen in te winnen over het stemmen bij volmacht bij de gemeenteraadsverkiezing te Lei den. Dit kan gebeuren door het in vullen van een formulier en de hier na genoemde personen willen u daar gaarne bij van dienst zijn. Maakt van deze gelegenheid ge- bruik, indien u op 28 mei a.s. niet in 1 de gelegenheid bent uw stem uit te J brengen. De uitslag van de staten- I verkiezing heeft uitgewezen, dat de 1 KVP slechts enige tientallen stem- men tekort komt voor het bezetten van een negende zetel in de raad. Katholieken in Leiden mogen zich deze sportieve kans niet voorbij la ten gaan. Het resultaat ligt in de han den van enkelingen. Vooral bij een gemeenteraads verkiezing is iedere stem goud waard. Dit zijn de adressen: Th. Sdholte, Rijnsiburgerweg 145; W. v. d. Linde, Veilingkade 14; Mr. J. v. d. Poel, Kamerlingh Onneslaan 16. J. H. Hogeling, J. W. Frisostraat 39; F. Mentink, Mulderstraat 6; A. C. H. Speel. Leliestraat 112; A. R. v. d. Heijden, Burggravenlaan 181; J. Ver- voorn Prinsenstraat 20; J. v. Tonge ren, Herensingel 52a; A. Gieske, Mau- ritsstraat 97; M. v. d. Klugt, Haar lemmerstraat 256; R. J. Goldenberg, Toussaintkade 49; B. M. Pols, Mors- weg 176t>. De 75-jarige Leidse Ambachtschool heeft gistermiddag in het schoolge bouw gerecipieerd. Vertegenwoordi gers van tal van gemeentebesturen en uit de kring van het bedrijfsleven en het technisch onderwijs, die geluk wensen aanboden, spraken met grote waardering over de opleiding van de school. De heer J. P. Zwanenburg, bood na mens de Ver. van Oud-leerlingen eén glas -in-loodraam aan, waarin de vrucht van de studie aan deze school is gesymboliseerd. Wethouder J. C. van Schailc, die in zijn kwaliteit van wethouder van On derwijs namens het gemeentebestuur deze middag felicitaties aanbood, schonk aandacht aan de grote vlucht, welke de school in deze 75 jaar heeft genomen. Bijzondere waardering had de wet houder voor de prettige samenwer king, welke nu reeds jaren bestaat tussen het gemeentebestuur en het bestuur en de directie van de jubile rende school. De directeur, de heer C. Brilman, die met het oog op de lange rij van receptiegangers er waren er een paar honderd slechts een kort woord van felicitatie sprak, bood alle bestuursleden in de vorm van een as bak een persoonlijk aandenken aan, waaraan nog een aantal voor de be stuurskamer werd toegevoegd. Het was een geschenk van leraren en oud-leraren. Gelukwensen. Onder de velen, die in de loop van deze middag gelukwensen aanboden, waren o.m. vertegenwoordigers van tal van lerarenorganisaties en ge meentebesturen, de heer J. Machiel- sen, rijks-inspecteur van het Onder wijs, leden van de Commissies voor de vakopleiding in het bouw- en de neven bedrijven, leveranciers, pa troons van de bedrijfsopleiding, hoof den van scholen, de heer J. G. J. Ver- hey van Wijk namens het Departe ment Leiden van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, de directrice van de Vakschool voor Meisjes, een deputatie van de afd. Gezondsheids- zorg van het Ned. Instituut voor Prae- ventieve Geneeskunde, leraren en oud-docenten van de Ambachtsschool, mevr. B. Kuyntjes-Elzinga, de echt genote van de overleden directeur van de LAS, de heer B. Swanenburg gemeentelijk inspecteur voor het On derwijs, tal van industriëlen, hoofden van dienst en vele anderen. Onder de geschenken er was ook een fraaie bloemenschat die deze middag werden aangeboden was ook een foto van de beschermvrouwe der school, H.M. Koningin Juliana, een cadeau van de lerarensportclub „Blijf Fit". AFSCHEID A. v. d. KAAY Gistermorgen had in het schaft lokaal der H.C.W., het afscheid plaats van de heer A. v. d. Kaay, die gedu rende 34 jaren bij de H.C.W. heeft gediend als arbeider met speciale zorg over het materiaal, dat buiten ligt. Elk stapeltje hoekijzer, en alle andere soorten wöst hij precies te lig gen. Allereerst werd hij toegesproken door de voorz. van de Kern, de heer C. Pouw, die hem 9ahetste als een goede kameraad en hem stelde ten voorbeeld voor allen. De Voorzitter •bood hem naimens het personeel der H.C.W. een enveloppe met inhoud aan. De tweede spreker was de heer Dekker, baas van Arie v. d. Kaay, die hem node zag gaan, want hij was altijd precies in zijn werk en nooit was iets te veel. Hij bood hem namens de buitenploeg een bloemetje en een staande schemerlamp aan. De laatste spreker was de heer La- man, die sprak als voorz. v. d. „Sta len Band" die de heer van der Kaay tekende als een man vol humor. De heer Laman bood hem namens de „Stalen Band" een bloemetje en een ltist sigaren aan. OUDEN VAN DAGEN. U.V.V.-AUTOTOCHT. Onder auspiciën van het Comité U.V.V. hebben gisterochtend resp. -middag circa 450 ouden van dagen weer hun jaarlijkse autotocht ge maakt. De tocht ging vanaf het Stations plein, via Noordwijk, De Zilk, Heem stede, Aerdenhout, naar „Velserend", waar onder het genot van een kopje GEM. AANKONDIGING GESLOTENVERKLARING. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Lorentzkade, voor zover gele gen tussen de Kamerlingh Onnes laan en de Zeemanlaan, de Hoefstraat, voorzover gelegen tussen de Kore- vaarstraat en de Sint Jacobsgracht, de Bilderdijkstraat, het Juliana van Stol- befghof, het Charlotte de Bourbon hof en de Albertine Agnesstraat, voor de duur der bestratings werkzaam heden aldaar, met ingang van 12 mei a.s. zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee, in beide richtingen. koffie werd gepauzeerd. Van de gele genheid om de omgeving te bezichti gen werd druk gebruik gemaakt. Ook werd nog door de 1100 m. lange Vel- sertunnel gereden. Op de terugtocht genoten de bejaarden volop van de rijk bloeiende bollenvelden en de prachtige mozaieken. Bij aankomst te Leiden betuigden de oudjes hun gulle tevredenheid over het uitstapje. Een woord van dank werd gesproken tot de dames en heren, die hun auto beschikbaar hadden gesteld. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris N. W. Holtkamp te Leiden is heden geveild: woonhuis Zonneveldstraat 7 in bod: 9.000.is niet gegund. Ten overstaan van Notaris A. H. Doyer te Leiden: Burgerwoonhuis met tuin en erf Van Oldenbarneveldtstraat 20 in bod: 10.200, is uit de hand verkocht. Burgerwoonhuis met voor- en ach tertuin en erf Resedastraat 28, in bod: 8.000.koper: J. van Bende- gem te Leiden q.q. v0or 10.200. Woonhuis met afzonderlijke boven woning en erf Oude Rijn 82-84 in bod: 7.700.is niet verkocht. Woonhuis met afz. bovenwoning en erf Varkensmarkt 17-17a, in bod: 3.800.koper: P. Moerman te Lei den q.q. voor ƒ4.275. Woonhuis en erf Doelengracht 7, in bod: 1.000.koper: J. van Ben- degem te Leiden q.q. voor 2.700. Woonhuis en erf Tollensstraat 4, in bod: 2.800.koper: E. van Star- kenburg te Leiden q.q. voor 3.100. Woonhuis met afz. bovenwoning en arf Voorste Zandstraat 23-23a in bod: 4.250.koper: E. van Star- kenburg te Leiden q.q. voor 4.475.-. Woonhuis en erf Bloemstraat 13, in bod: 3.100.koper: J. van Ben- degem te Leiden, q.q. voor 3.500. Schipbreuk. Een passagiersschip raakte in een mistbank, sloeg lek en begon langzaam te zinken. Een der passagiers, liep te jammeren toen hij -in de reddingsboot moest. Hij zag de gezagvoeder en riep hem aan: „Kapitein, hoe ver zijn we nog van de vaste grond verwijderd?" „Ongeveer 1.000 meter", was het antwoord. „Zo kort maar, en in welke rich ting?" „Dl de diepte". De aardige man. „Moeder, ik heb vandaag toch zo'n aardige man ont moet". „Hoe heb je dan kennis met hem gemaakt?" „Nou, hij lag languit op het trottoir tegen een bananenschil te praten." De kunstkenner. „Wel, en hoe bevalt je de schilderijententoonstel ling?" „O de schilderijen zijn wel aardig, maar er staat nergens een leuke mop onder." Jachtuitrusting. Casino. Het programma van Ca sino ademt deze week de politie- sfeer. Na twee filmpjes over het werk van de politie, in typisch Ame rikaanse stijl, volgt als hoofdfilm het verhaal van een jongen, die er van wordt beschuldigd dat hij de di recteur van een filmtheater een ge voelige klap heeft toegebracht. De jongen houdt vol, dat hij het uit zelf verdediging gedaan heeft en inder daad, als ooggetuigen yan dit gebeu ren kunnen de theaterbezoekers tot de conclusie komen, dat de jon gen gelijk heeft. Dit neemt echter niet weg, dat hij zich in het theater onbeschoft gedragen heeft. Zijn va der gelooft hem niet, evenmin als de inspecteur van de jeugdpolitie. Om zijn theorie kracht bij te zetten geeft de jongeman de directeur nóg een stomp tegen het linkeroog en dit ar gument blijkt doorslaggevend genoeg om vader en inspecteur te overtui gen. De toeschouwer overtuigt het echter niet geheel. Het verhaal lijkt wat simpel, maar de filmmakers hebben er toch wel een aardig kijkspel van gemaakt. Vooral de verhouding tussen vader en zoon: de onenigheid en daarna de verzoening geeft aan het geheel een bijzondere charme. De rijke, door werkzaamheden in beslaggenomen vader heeft te weinig gelegenheid gehad zijn zestienjarige zoon te le ren kennen. Hij ziet dit aan het slot van de rolprent in. Toegang 14 jaar. Luxor heeft de „Jonge leeuwen", de grote oorlogsfilm, voor een week je geprolongeerd. Toegang 18 jaar. Lido. Een oorlogsfilm, zoals we tot heden nog zelden zagen, gaat deze week hier onder de titel „Met de dood voor ogen". Het is een film vap spionage en geheime opdrachten om het werk van het Duitse oorlogs potentieel zoveel mogelijk schade toe te brengen. Deze film brengt de ge schiedenis van de 19-jarige Engelse Violette Bushell, wier moeder Fran chise is. Omdat zij uitstekend Frans spreekt, wordt zij na de dood van haar man bij El Alamein geïnteres seerd voor het sabotagewerk en als geheim agente wordt zij naar Frank rijk gezonden, waar haar eerste op dracht, ondanks haar tijdelijke ar restatie, goed ten uitvoer wordt ge bracht. Als zij later opnieuw wordt uitgezonden, valt zij in een hinder laag, maar verdedigt zich met haar stengun totdat er geen kogels meer over zijn.... Gevangenneming, op sluiting, verhoren, slapeloosheid enz. zijn de gevolgen en met de bevrij ding in zicht valt zij tezamen met twee Britse collega's voor het vuur peloton. Virginia Mc Kenna heeft na haar grootse rol in „Mars door de Hel" in deze film een nog bijna grandiozer vervuld. Als Violette Szabo werd zij een der dapperste geheime vrouwe lijke agenten uit de Tweede Wereld oorlog en zij weet van het begin tot einde op voortreffelijke wijze een beeld te geven van het gevaarlijke en moeilijke werk in de strijd tegen de vijand. Gekeurd voor 14 jaar. Rex. „Ik was een rebel" is een filmverhaal, dat zich afspeelt in het ruwe Texas van de vorige eeuw. In die tijd was Texas nog een deel van Mexico, - doch weldra zou het zich ontworstelen aan de macht der Mexicanen. De film is en episode uit deze strijd om de onafhankelijk heid, waarbij de generaal der opstan delingen Sam Houston een grote ról speelt. Het is een boeiende film uit een boeiend tijdvak. Toegang 14 jaar. Trianon. In de Sahara spelen de dochters van de woestijn al een even grote rol als alle Eva's dochters overal elders. In „De dochter van de woestijn" is deze dochter Sophia Lo- ren, zodat er geen twijfel kan oe- staan aan de rol, welke zij speelt. Zij trekt met een ontdekkingsreiziger en diens gids de woestijn in, waar de ontdekkingsreiziger een verlaten stad weet te vinden, eeuwen geleden door de Romeinen gebouwd en thans ver laten en vergeten. De ontdekkings reiziger kende het bestaan van deze stad, omdat zijn vader haar ontdekt had. Deze had tevens een verborgen schat gevonden, doch was niet meer teruggekeerd toen hij op weg was om de schat op te halen. Hii bleek te zijn vermoord door zijn gids, die hem eerst zijn geliefde afhandig had ge maakt. Ook de gids was omgeko men door een dolksteek in de rug. De zoon vond drie geraamten in de verlaten stad. En dan volgt een her haling van de oude geschiedenis met de vader, hoewel de afloop niet Dre- cies dezelfde blijkt te zijn. Het is een fantastisch verhaal, dat zich afspeelt tegen de onbarmhartige achtergrond van de grootse Sahara met z'n Touareg's, Hoga's, zandstor men, luchtspiegelingen en versmach tende dorst. Op een gemakkelijke stoel gezeten zal men de verschrik kingen van de grote woestijn met genoegen verdragen. Toegang 14 jaar. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Zaterdag 10 Mei 1858. Alvertentie Koffiehuis D Gouden Kroon. Dagelij Groenmarkt te 's Graveti' De ondergeteekende brengt kennis van het geëerde pu' dat hij ter ontvangst van liën bij de op handen z. kermis en tentoonstelling, zaal in gereedheid heeft geh En brengt nog mede ter kt dat de heer J. P. Koens, kantoor der Nacht-Dili(,< heeft verplaatst van het i naar de Dagelijksche Gr'. t markt, en zullen conduct ten mijnen huize waarscln voor het afrijden der Dilii< J. Schramade. CONCERT VAN DER WERFFP/. De Harmonie-Kapel „Trouw Durf", o.l.v. de heer J. F. J. Boe. wer, verzorgt maandagavond in Van der Werffpark een geme< concert. Het programma luidl volgt: Erato (mars), J C. de Aube Dorée, A. Delbecq; Dc (wals), A. Bulland; Fierial (o P. B. Bisselink; De Postkoest, J ber; Mars 4e Reg. Grenadiers, C de Houwert; Taptoe Hoorn-bla/ Wilt heden nu treden; Taptoe C lerie; Saint Triphon (mars), A. 1 Sempre Fidelis (mars), Soussa en r noeuvre (mars), P. A. Staehs. Agenda Leiden ZATERDAG. 10 MEI. Herdenking gevallenen voorin '1 Depót Infanterie. Haagse Scho Oegstgeest, 15.30 nam. „Ambachtsschool Haagweg", G. feestavond, Stadsgehoorzaal 8 nam. Veren. Faculteiten. Leidse Uni* siteit. Zesde lustrum Officiële I trumbijeenkomst in Groot Auö rium te 14.30 uur nam. Kon. Ned. Nat.-hist. Verenig Excursie naar Waterleidingduinen Katwijk. Blauwe Tram Stationsp 13.45 uur nam. L.P.V. „De Oude Leidse". Fee lijke viering 50-jarig bestaan. i Hortuszicht, Witte Singel. 8 uur n Toneelver. T.I.G. „liet is nooit laat" Leidse Schouwburg, 8 uur n Poppentheater „Harlekijn" geheim van de Flesgeest", Li Volkshuis. Half drie nam. ZONDAG 11 MEI. MOEDERD/ O.K.O.-Speelgroep. „Mijn hwn niet hier", Emigratiespel door j Naaikens, Schouwburg, 8 uur nai, R.K Instuif Herensingel. Dan met de Lucky Stars, Maria Gij. steeg, 8 uiur nam. MAANDAG, 12 MEI. Gemeenteraad. Zitting, Stadhui. 1 uur nam. K. O.-lezing. Leo Riemens c> Opera's van Verdi. Rapenburg 61 u uur nam. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. Le/ door H. van Dongen. Lange Ra steeg 2a, 8 uur nam. Week van de Fotografie. Fi avond. Boerhaavezalen, 9 uur n. Bijeenkomst Theol. Fac. Rijksi. versiteit. „Atoomwapenen", Stads, hoorzaal 19.30 uur nam. O.K.O.-Speelgroep „Mijn hart i niet hier" Emigratiespel door o. Naaikens, Schouwburg, 8 uur nam. H.K.W.-Ledenvergauering. „i Harmonie", 8.30 uur nam. St. Adelbersvereniging. „Amb.- naar en Bureaucratie", 't Gulcc Vlies, 8.15 uur nam. Club de Limetz. Surinaamse volk muziek lezing door de heren Helm i voorz. en door dhr. Delprado, Kit Minerva, 8 uur nam. DINSDAG, 13 MEI KAB-Hartebrug. Jaarvergadering St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. VW (Vreemdelingenverkeer) Jaarvergadering, 't Gulden Vlies, 8 uur nam. Sociale Raad. „Kinderfonds. Veren Naties" met film. In den Vergulde Turk, 8 uur nam. Week van de Fotografie. Kleuren projectie. Boerhaavezalen, 9 uur na K. O.-excursie naar Haastrecht en Utrecht. Vertrek: Stadhuisplein half negen v.m. WOENSDAG, 14 MEI Expogé. Algemene jaarvergaderin Central, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petri: kerk, kwart voor zeven nam. Ned. Kath. Bond v. Werkmeestci Ledenbijeenkomst. De Harmonie, o uur nam. „De Leidsche Buitenschool". Lc denvergadering, 't Gulden Vlies, i uur nam. DONDERDAG, 15 mei HEMELVAARTSDAG. VRIJDAG, 16 MEI „St. Christoffel". Handelsvertegei woordigers etc. Ledenvergadering. Dc Harmonie 8 uur nam. Congres. Ver. van Peadagogielc Opening in Stadsgehoorzaal te 10.5 uur v.m. ZATERDAG, 17 MEI Congres Ver. van Peagogiek. Spv pater prof. dr. N. Perquin s.j. Stads gehoorzaal, 10 uur v.m. Oud Leiden, Excursie naar Meyer, del, vertrek van Garenmarkt te 13.20 uur nam. DIENST DER APOTHEKEN. De avond-, nacht en zondagsdienst van de Apotheken. Apotheek Herdingh Blanken Hogewoerd 171, tel 20502; bovendien geopend tot zaterdagmiddag 6 uu; Apotheek Reyst Steenstraat 35 tel 20136. Apotheek Oegstgeest Wilhelmina- park 8 tel. 26274.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2