Gemeenteraad van Voorschoten bevordert bouw eigen woningen Gemeenteraad Voorhout tevreden over woningbouw ZATERDAG 10 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Gisteravond kwam de raad van langrijke faciliteiten krachtens het Voorschoten in een openbare raads vergadering bijeen. De vergadering stond onder voorzitterschap van loco burgemeester G. Schrama wegens vakantie van burgemeester C. J. v. d. Hoeven. De agenda was niet lang, maar wel belangrijk, want voor de ingezetenen van Voorschoten, die reeds lang naar een woning zoeken en op de lijst staan, werd er deze avond een zeer belangrijk voorstel behandeld. Het was het voorstel van de verkoop van bouwgrond i.v.m. de toepassing van liet Besluit bevordering eigen-wo- ningbezit. Aan het college was in principe medewerking verzocht voor de ver werkelijking van een bouwplan, het welk ertoe strekt aan diegene, voor wie door de stijging van lonen en ma- teriaalprijzen de verkrijging van een eigen woning van het normale type meer en rrteer onmogelijk was geworden, een weliswaar klein maar gerieflijk huis aan te bieden. De kos ten van deze woning beihoeven voor brede lagen van de bevolking geen beletsel te zijn om tot aankoop daar van over te gaan. Dit plan is bij b. en w., nadat zij kennis had genomen van meer uitgebreide gegevens en nadat soortgelijke bouwcomplexen in het land waren bekeken, mede uit het oogpunt voor een leniging in de plaatselijke woningnood, met instem ming ontvangen. Daarom wordt dan ook een voorstel gedaan om te ko men tot verwerkelijking van dit plan. Met de stedebouiwkundige adviseur van de gemeente zijn b. en w. van oordeel dat de grond tussen Raad huislaan en Molenlaan voor deze wo ningen de meeste geschikte plaats is. Het woningtype is smaller dan het overeenkomstig de in het uitbrei dingsplan geprojecteerde woning, die voorschrijft 5.50 m. Deze woningen krijgen een breedte van 5 m. B. de riitvoering van dit plan zullen twee hoofdblokken worden gebauwd van resp. 39 woningen, waarvan 9 met garages en 36 woningen, waarvan 5 met garages, alsmede nog een blok van 8 woningen, waarvan 3 met gara ges. In totaal derhalve 83 woningen, waarvan iedere woning met 5 slaap plaatsen. Dit plan is een middel voor leniging van de woningnood en stelt tevens de minder draagkrachtigen onder de wo ningzoekenden in de gelegenheid een woning, een eigen woning te verkrij gen tegen een prijs, waarvan de. ren te en aflossing, gedurende 30 jaar weinig meer zullen zijn dan de nor male huur van een woningwetwoning. Nu de stidhtingskosten beneden de grens van 30.000 blijven, zullen be langhebbenden profiteren van be- besluit bevordering eigen woningbe- zit. De bouwrijpe grond zal als maag delijke grond voor de prijs van 3. per m2 aan de nieuwe eigenaar-be woners worden overgedragen. Algemene instemming. Dit belangrijke voorstel kreeg aller instemming. De heer Fortanier spre kende namens de KVP had met ge noegen kennis genomen van dit voorstel, complimenteerde b. en w. er mede, en stelde vast dat er thans begin gemaakt ging worden met een zekere bezitsvorming. De heer van Eist (VVD) juichte het bijzonder toe, dat er mogelijk heden geschapen werden om te ko men tot particuliere woningbouw te gen aantrekkelijke prijzen. Spr. bracht hulde aan wethouder J. de Graaf, die de initiatiefnemer was van dit plan. Spr. vroeg ook speciaal de aandacht voor de omgeving, waarin deze woningen gebouwd zullen wor den. De heer Pels (PvdA) zeide, dat zijn fractie volgaarne steun wil geven aan reële plannen om te komen tot eni ge bezitsvorming. Beoogd werd hier mede het eigen woningbezit voor wo ningzoekenden uit de eigen gemeen te te bevorderen. Spr. vond dit een attractief project en verleende vol gaarne alle medewerking. Wel wilde spreker dit project zien als een sti mulans om ook met de woningwet- bouw door te gaan. De heer Dekker van de Prot. Chr. fractie noemde dit een ernstige po ging om de woningnood op te lossen. Spr. dankte allen die medegewerkt hadden om dit plan tot stand te brengen. Extra hulde ontving wet houder de Graaf voor een initiatief Ipr. ging accoord met het gehele plan. Nu niet meer lang praten, maar snel handelen. Wethouder Sohrama deelde mede dat alle spoed zal wor den betracht. Hierna feliciteerde wethouder Schrama zijn collega wethouder de uitbreiding of mogelijk een gelegen heid voor alle gemeentenaren. Er werd dank gebracht aan het college, dat deze mogelijkheid is aangegre pen en ook werd dank gebracht aan de hoofden van scholen en onderwij zend personeel voor hun medewer king in deze aangelegenheid. Dit schoolzwemmen zal in klasverband geschieden te Wassenaar. De kosten van vervoer per bus komen voor re kening van de gemeente. De werke lijke zwemkosten van het onderwijs enz. komen voor rekening van de ouders, 0.45 per keer. Z.H. st werd dit voorstel aanvaard. De overige voorstellen werden ook allen z.h. st. aanvaard. Het waren verschaffing van dienstkleding aan de gemeente bode. Het verstrekken van voorschot ten op vergoedingen voor het Kleu teronderwijs. Het aangaan van een geldlening van 97.000. Het verlenen van medewerking bij de verbouwing van de Hervormde Kleuterschool. Aankoop van buitenwater aan de Krim voor de prijs van 1. van de Gebrs G. en P. Niersman. De trans actie met de heer P. J. Steyn te Voorschoten. Een eerder genomen raadsvoorstel werd hieromtrent te ruggenomen en er werd een nieuwe voor in de plaats gesteld. De heer P. J. L. Steyn zal nu een bedrag van 10.000 ontvangen in de vorm van een tweede hypotheek onder bepaal de voorwaarden. Tot leden van de commissie tot wering schoolverzuim werden benoemd G. J. Brinkman, A. J. D. van Oosten, C. Fortanier, C. Robbertsen, J. P. Uiten bogaard, N. J. Schut, A. W. C. van Dongen en G. C. Verrips. Postduiven. De postduivenver- eniging „De Zwaluw" hield haar eer- G stA wnrivlnr<ht. van hot niAinvA cpvnpn ./V ..nOC,a7a"i e.n .006» HAARLEMMERMEER Geb.: Rijndert, z. v. R. Claij en K. A. Bakker; Arie, z. v. C. v. Damme en A. S. Vogel; Francisca J., d. v. P. Dam en T. J. Tang; Leonardus J. L. M., z. v. G. J. v. d. Lans en A. M. v. d. Lans; Anna M. W., d. v. P. A. J. Lorru merse en T. M. T. Helderman; Johan na M., d. v. M. A. v. Rijsbergen en A. Koenen; Aaldert, z. v. A. Overbeek en C. Visscher; Anna C., d. v. A. C. Roubos en G. A. Gerling; Margaretha M. C., d. v. W. L. Blom en J. A. v. Haaster; Ida M. M., d. v. J. J. Boe ting en J. L. Oliemans; Lambertus, z. v. K. P. L. Verschuren en D. Hen- nink Petrus A., z. v. A. v. Roode en L. M. de Haas; Gerardus G. M., z. v. R. J. Wiersum en A. A. J. Rutte; Cornelis, z. v. C. Wilderom en H. Slinger; Marion, d. v. J. v. d. Meer en M. A. Haaijen; Johannes M., z. v J. Kamp en C. M. Suijkerland; Eri<-, z. v. G. Bismeijer en A. F. v. Pptten; Liduina M., d. v. J. L. Smit en J. T. van den Bos; Bernardus, z. v. A. Hoo- gendam en M. A. C. Doekes; Corne lis Th. F., z. v. C. J. Vermaas en K. C. de Bruin; Robert, z. v. J. Snoep en A. W. Brouwer: Alida J. M., d. v. C. P. J. Smit en H. W. M. Schreurs; Maria H., d. v. P. D. H. Reinders en C. Warmerdam; Sophia J. H., d. v. A. M. Schriek en H. v. Tilburg. Ondertr.: A. R. v. d. Meer, 27 jr. en P. v. Rijn, 25 jr.; G. A. Smit, 23 jr. en K. Wijma, 24 jr.; J. Bik, 36 jr. en M. Buchner, 34 jr.; S. Borsje, 25 jr. en D. C. Verschoor, 22 jr.; N. v. Gel drop, 28 jr. en H. M. v. Bentem, 25 jr.; J. Smid, 27 jr. en E. E. Aafjes, 19 jr.; J. Jonkman, 30 jr. en J. Smorenburg, 24 jr.; G. Kramer, 24 jr. en H. C. Sturing, 22 jr. Getr.: C. M. L. A. Drieman en C. M. ste wedvlucht van het nieuwe seizoen vanaf Esschen (België); afstand 74 km. In concours waren 280 duiven, die om 9.10 uur gelost werden met noorden wind. Aankomst eerst prijs- duif 10.08.37, snelheid 1248,26 m. per minuut; laatste prijsduif 10.17.44, snelheid 1088,80 m. per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: J. P. v. d. Assem 1, 5, 26; F. Hendriks 2, 9, 15, 17, 1<8, 41, 54; H. Schoo 3, 7, 8, 12, 19, 28, 37, 43; A. G. Kleiweg 4, 10, 52; K. I. Waasdorp 6, 20, 21, 31; Klaveren 11, 13, 23, 34; P. Graaf voor zijn mooie werk, waar-1 d'Haens 14, 25, 40, 48, 49, 50, 55, 56: op alle raadsleden een applaus lie ten horen. Het schoolzwemmen. Een ander belangrijk punt op de agenda was het voorstel schoolzwem men. Dat voorstel ontving ook aller instemming. Betreurd werd, dat F. C. van Heusden 16, 46; A. de Graaf 22, 44, 47; H. v. d. Wal 24; M. M. Paardekooper 27, 30, 33, 36; C. Zwaan 29, 32, 39. 45; P. N. van Wissen 35; J. Ewijk 38; G. L. Schrijvers 52; P. Aertssen 51; W. Wolleswinkel 53. Medische dienst. Waargenomen door dokter F. H W. Swen, Veurse- slechts eerT klas hiervan gebruik zou weg 20, tel. 2356; voor wijkzuster: kunnen maken. Gehoopt werd op Gezondheidscentrum, tel. 2177. HILLEG0M GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergaderde don derdagavond. Na vaststelling van de notulen werd op verzoek tot het aan schaffen van een vijftal keukentjes voor de St. Bernadettekleuterschool goedgunstig beschikt. Tot vakonderwijzeres aan de L.O. school werd benoemd mej. M. Ro man, wonende te Leiden. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de heren J. H. Metzier, J. van Roode, L. de Vreeze, J. A. Steenvoorden en H. Buurman. Bij het voorstel van b. en w. tot instelling van een grondbedrijf, werd er op gewezen dat de aankoop, het bouwrijp maken en de verkoop van bouwterrein na de oorlog, uitsluitend door de plaatselijke overheid is ter hand genomen. Bij verschillende gelegenheden werd er door b. en w. op gewezen hoe de ontwikkeling daarbij was en dat de gemeente wel genoodzaak was de exploitatie van bouwgronden zelf ter hand te nemen. Het bezit van deze gronden ten behoeve van de uitbrei ding van de gemeente neemt nog steeds toe en om de exploitatie van deze terreinen in goede banen te lei den kwam het b. en w. gewenst voor over te gaan tot instelling van een grondbedrijf. De raad ging hiermede accoord. Na toelichting van het voorstel door de voorzitter, die er op wees, dat er tegen de beslissingen van b. en w. beroep op de raad bleef be staan stelde de raad een verorde ning regeling bebouwde kom vast. In principe ging de raad accoord met het voorstel van b. en w. om het tweede voetbalveld van SIZO te ver beteren in DACW-verband in ver band met de bestaande werkloos heid. Over een formele kwestie, het al of niet ter beschikking stellen van gelden tot het aanschaffen van gym- nastiektoestellen aan het bestuur van de Julianaschool ontstond een zeer scherp debat dat ten slotte leid de tot intrekking van een vorig raadsbesluit en het verlenen van de gevraagde gelden volgens art. 72 der l.o.-wet, zoals dat door b. en w. was voorgesteld. Geb.: Maria Anna Jacoba d. van A. Plhilippi en H. J. Stroombergen; Margaretiha Hendrika d. van H. van Kampen en C. A. Verbrugge; Ferdi nand z. v. C. van Tol en G. J. Huis man; Anthonius z. van J. N. J. Waas dorp en J. P. Holleman. Ondertr.: P. M. van Kruijssen en J. A. Mooijman; L. A. Stroomber gen en C. J. M. Kortekaas; J. van der Plas en H. M. C. Angevaare; A. W. Hoogendoorn en J. M. Imanse. Getr.: C. J. Beelen en C. J. van der Meij; H. vam Leeuwen en C. J. van Griethuizen; G. Rozendaal en P. Lous; P. Brands ma en C. Romyn; IJ. de Haan en G. Hakze; K. F. van Voorst en A. Seis. Overl. A. A. Knijn, wed. van J. Dek ker, v., oud 83 jr., wonende te Hille- igom. De gemeenteraad van Voorhout kwam in voltallige zitting bijeen. Na de opening legde de heer C. Prins, als voorzitter der K.V.P.-fractie de vol gende verklaring af. Verklaring voorzitter K.V.P.- fractie. Naar aanleiding voor de komende raadsverkiezingen, wil ik uit plichts overweging tegenover de leden der partij, en mede tegenover alle kies gerechtigde inwoners een korte ver klaring afleggen. Sedert korte tijd bestaat de K.V.P.- fractie niet meer uit 9 doch slechts uit 8 leden. De heer J. Warmenhoven is geen lid meer van de K.V.P., dus ook geen lid meer van onze fractie. De reden hiervan is, dat hij bij ie a.s. verkiezingen met een eigen lijst uitkomt. De fractie betreurt dit, om dat de onderlinge verhoudingen steeds goed waren. Door de heer Warmen hoven is nooit te kennen gegeven, dat hij zich niet kon verenigen met het beleid der fractie. De voorzitter der fractie had er be hoefte aan dit mede te delen tegen over de leden der fractie en kiesge rechtigde inwoners, maar tevens uit parlementaire overwegingen tegen over de voorzitter. Er komen weer 31 woningen. Het plan voor 17 Premiewoningen is geslaagd. 14 Woningen zijn ver- kocht aan Voorhouters en 3 aan niet- inwoners van Voorhout. Aan dit plan is gekoppeld de bouw van 14 woning wetwoningen. Met de bouw wordt nog deze maand begonnen. Wat de woningwet-woningen be treft kan in juli de gunning plaats vinden. Deze zijn dan de eerste maand van 1959 klaar. De heren Van der Ploeg en De Groot brachten hulde aan b. en w. en hun medewerkers voor hun grote ac tiviteit in deze, en feliciteerden het college met dit grootse en volledige succes. Wethouder Derksen was verheugd voor de sympathieke woorden der le den. Hij complimenteerde de burge meester met zijn succes. Hij hoopte, dat de heer Van den Nouland ook goed geluisterd had; omdat zijn felle critiek, en zijn uitdagende vraag „waar blijven de woningen"? nu toch wel in het niet verzonk. De laatste 2Vi jaar zijn er circa 80 woningen ge bouwd. Volgens de wethouder was de steeds scherpe kritiek het gevolg hiervan, dat de heer v. d. Nouland veel in het buitenland is, en zodoende niet weet wat er in Voorhout gebeurt. De heer Van den Nouland ant woordde hierop, dat hij inderdaad steeds scherp was in zijn critiek, maar nu toch toe moest geven, dat het college inderdaad is geslaagd. Op de woorden van de wethouder wilde hij niet verder ingaan. De straatverlichting in het Boer- haavekwartier is voltooid. Een com pliment aan gemeentewerken voor hun grote voortvarendheid- was hier op zijn plaats. Geen kraaien. Er was een verzoek binnengekomen van de heer J. Jonkers om wederom kraaien te mogen schieten in het „Overbos". Dit V' zoek is om advies verzonden naar de minister. Een amb tenaar is wezen kijken. Dit jaar zijn er echter geen kraaien. Komen deze wel, dan zal naar een ander middel uitgezien worden om deze te verja gen, De vogelstand krijgt dus rust, en voor de vogelliefhebbers is dit een uitkomst. Op een verzoek van enige bewoners van de Dr. Kuyperlaan, om de aan leg van trottoirs in deze laan alsnog achterwege te laten, werd afwijzend beschik, omdat dit verzoekschrift geen aanleiding heeft gegeven, een reeds eerder genomen besluit op te schorten, en aangezien het geen ar gumenten bevatte, welke de beweeg redenen van het besluit aantasten. Alleen de heer Van den Nouland bleef tegen deze aanleg. Er werd een crediet beschikbaar gesteld van 6.200,voor de aanleg van een trottoir langs de Spoorlaan en voor de verlegging van het trottoir langs de Herenstraat, tussen Spoor laan en Boekhorstlaan. Alle leden wa ren hier enthousiast voor en vonden het noodzaak. Alleen de heer Van den Nouland was hier tegen, omdat hjj het te kostbaar vond, en er het voor deel niet van in ziet. Hij wilde wach ten totdat het trottoir doorgetrokken kon worden tot de Boekhorstlaan, en wilde de hoek bij de heer Prins meer afgerond zien. Een voorstel van b. en w. om de wedde van het hoofd van gemeente werken te verhogen, werd algemeen toegejuicht, omdat het vele werk van deze functionaris unaniem zeer werd gewaardeerd. De heer v. d. Nouland had liever nog even gewacht met dit besluit te nemen, omdat er nog eventuele an dere verhogingen in de lucht hangen. Bij de rondvraag deelde de heer Warmenhoven mede, naar aanleiding van de mededeling van de fractie voorzitter van de K.V.P., dat hij steeds prettig had samengewerkt, in een steeds goede harmonie. Zijn actie was er een van persoonlijke aard. Zondagsdienst. Zondag 11 mei a.s. wordt de doktersdienst waargeno men door dr. H. Walenkamp, War mond, teL K 1711—220 en dr. H. Kwint, Sasseniheim, tel. 7253. LISSE Geboren: Margaretha G. M. d. v. P. A J. v. Ruiten en C. S. de Vos. Antonius Th. M. z. v. A. Th. v. Steijn en M. Witteman. Antonius N. z. v. M. N. Opdam en C. J. Geer- lings. Elisabeth M. d. v. C. Aangeen- brug en A. Noppen. Ondertrouwd: A. E. J. Beijsens en H. J. v. d. Vlugt. P. C. Zandvliet, Noordwijkerhout en J. A. v. d. Zwet. N. J. Mesman en E. C. Bouwmees ter. Getrouwd: A. Ch. Wessels, Haar- lemmerm. en Th. C. M. v. d. Zwet, P. C Segers en A J. Moes, Den Haag. G. Kohier, Harderwijk en G. W. Se gers. J. P. v. <L Meij, Hillegom en H. A. Augustinus. J. Meijer en M. C. de Bruin. H. Luyk en H. M. v. d. Stam. Overleden: Izaak J. Sterzenbach, wedr. v. H. C. v. Kooten 80 jaar. W. B. Spijker en H. J. van Velsen; M. C. Groenenberg en A. K. Sloot weg; D. A. Schat en A. N. Spek; L. de Waardt en J. Vuijst. Overl.: Dirk v. d. Maarl, 54 jr. Johannes Abraham Hoogland, 79 jr., e.v. A. E. H. Lambrecht. KATWIJK AAN DEN RIJN Med. dienst. Voor Katwijk, Rijns burg en Valkenburg dr. E. E. v. d. Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. Voor de zondagse- en nachtdienst, apotheek geopend, Princestraat 3, Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN ZEE Med. dienst. dr. T. Lodder, St. Andreasplein 1, tel. 2424. De zondag- en nachtdienst voor de apotheek wordt waargenomen door de apotheek Princestraat 3. NOORDWIJKERHOUT Geslaagd. Voor het diploma B. ziekenverpleger slaagden in de St. Bavostichting eerw. br. Benedictus, H. Tonnies, P. Gonimans, G. Vers te- ge, Allb. van de Camp, C. Dam, J. van Gils, B. Leeuwendaal, J. Groot, M. Braat, A. Braat, C. van Beek en W. van Tol. Drie candidaten werden af gewezen. Postduiven. De Postduivenver eniging „De Duinklievers" hield zon dag jl. een wedvlucht met Oude en Jonge duiven vanaf Essen, een af stand van pl.m. 88 km. In concours waren 171 duiven. De uitslag is als volgt: Ant. Duivenvoorde, 1, 16, 23; V. d. BergDijkstra, 2, 3, 5, 36; P. Dui venvoorde Pzn., 4, 17, 21, 24, 55; Pa viljoen St. Pieter, 6, 15, 18, 31, 46, 49; Gebr. Passohier, 7, 13; P. Duiven voorde Azn., 8, 10, 14, 37; E. Groug, 9, 12, 33; H. Looijestijn, 11, 20, 29, 47 53; J. van Gijls wijk, 19, 40; Paviljoen St. Jan, 22, 42; G. A Duivenvoorde, 25; Gebr. Duivenvoorde, 26, 28, 38, 45, 48, 52; Dj. Doeven, 27, 30, 44. Voor de volgende vluchten zal voortaan des zaterdags om 16.00 uur worden ingekorfd, het klokkenzetten om 16.00 uur en het afslaan om 19.00 uur. Medische dienst. Waargenomen door dokter K. A. van Praag, Heren weg 17, tel. 385. N00RDWIJK COMMISSIE ONDERBRENGING TOERISTEN. In een open brief aan het bestuur van de Vereniging van Villa's en Hui zenverhuurders hebben bestuur en leden van C.O.T. mededeling gedaan, dat zij zich genoodzaakt zien hun werkzaamheden neer te leggen. Zij laten in dit schrijven uitkomen, dat gezien het ontbreken aan mede werking van de directeur van het In formatiebureau, het werk van de commissie volkomen onmogelijk wordt gemaakt, terwijl zij ook laken de lakse houding van V.V.H. in deze. Een voortgaan op deze voet acht het C.O.T. niet langer verantwoord ten opzichte van de leden, want zoals de omstandigheden thans zijn, worden de belangen van de Vereniging van Villa's en Huizenverhuurders met voeten getreden. De uitdrukkelijke wens van de C.O.T. is, dat het bestuur op korte termijn een algemene ver gadering van V.V.H- uitschrijft met als agendapunt „Uittreding uit de Stichting V.V.V. Noordwijk. Naar aanleiding van de „open brief" deelde men ons mede, dat maandag 12 mei a.s. ten raadhuize een nader overleg zal plaats hebben tussen C.O. T. en het Stichtingsbestuur om tot 'n oplossing te komen. REDDINGSBRIGADE IS PARAAT. Nu het badseizoen binnenkort weer zal aanvangen was het voor de briga de wel een verheugend feit, dat het H£. een plastic boot was aangeboden, die vrijwel zeker naar Noordwijk zal komen. Het bestuur vindt dit een prachtig geschenk, waardoor men be langrijk werk kan doen ter beveili ging van de vele baders gedurende het seizoen. Ter oplossing van een strandpost in de Zuid, heeft de heer G. Vogelaar een directie-koet be waking van de Duindamse Slag is tot nog toe een grote moeilijkheid ge weest. Des te verheugender is het, dat nu de politie de beschikking over een mobilifooninstallatie krijgt, ook dit gedeelte van de kust in de bewa king betrokken kan worden. De strandwacht zal -net Pinksteren be ginnen. Op 2 juni a.s. starten de zwemlessen in het Golfbad en is gele genheid tot maximaal 100 deelnemers vanaf de leeftijd van 10 jaar; kosten 3.per kwartaal. Tafeltennis T.O.V. In de finale om 't Noordwijkse Tafeltenniskampioen schap werden twee leden van T.O.V. geplaatst t.w. P. Turk en A. Meijer, eerstgenoemde won in een spannende strijd 17—21, 21—18, 22—20 en 21— 15 de begeerde titel. De tweede prijs behaalde K. Godé en de derde J. Haasnoot. De eerste prijs in de ver liezersronde behaalde H. de Ridder. Het prograntma voor de komende week is: maandag training dames as piranten van 7.309 uur en dames junioren van 8.3010 uur. Dinsdag training heren senioren, woensdag A-junioren, donderdag da mes en heren senioren en zaterdag 17 mei te 2.30 uur training B-junioren. Medische dienst. Waargenomen door dr Kruit tel. 2230. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 56 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Handbal M.S.V. Het programma voor zondag is: 12 uur VVSB—MSV dames jun., 1 uur HIOS—MSV dames, 1 uur AtlasMSV heren (op het MS V-terrein), 2.15 uur MSVHios he ren jun. Hemelvaartsdag 15 mei spe len de dames jun. in een tournooi van de vereniging Kranenburg in Den Haag. 0EGSTGEEST Woningbouw. Onder architec tuur van de architecten H. B. C. Brummel en ir. K. G. Brummel te 's-Gravenhage bouvt de firma M. de Raad en Zn te Noordwijk voor eigen rekening 20 herenhuizen aan de Prin ses Beatrixlaan. Geslaagd. De heer P. Langen- berg. Duivenvoordestraat 47, Oegst- geest, slaagde te Den Haag voor het diploma „keurmeester voor vlees en vee". SASSENHEIN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR J. HAVER Wederom was het feest bij de N.V. Gebrs. van Zonneveld Phillippo te Sassenheim, toen op Woensdag j.l. het grote directiekantoor was veran derd in een kleine bloementuin en een aantal genodigden, w.o. burge meester mr R. Jhr Sandberg van Boelens, bijeen was om een der trou we werkers van het bedrijf, de heer J. Haver, te huldigen in het bij zijn van zijn familie voor een uit stekende veertigjarige staat van dienst. Al was dan de officiële viering om organisatorische redenen uitgesteld van 1 maart tot deze dag, zij was er niet minder om. In hartelijke en waarderende bewoordingen schetste de Sassenheimse burgemeester de vele verdiensten van de jubilaris en betrok hij ook diens echtgenote in een welverdiende hulde. Als ik een felicitatie uitspreek, aldus Jhr Sand berg van Boelens, dan is die niet uit sluitend gericht tot de jubilaris en zijn gezin, maar evenzeer tot de di rectie, want de feestviering is van daag wederzijds. Ook elders zijn de vele goede kwaliteiten van de jubi laris niet onopgemerkt gebleven en het verheugde de burgemeester te kunnen mededelen dat het H.M. de Koningin had behaagd, de heer J. Haver de bronzen draagmedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verlenen. In ontroerde woorden dankte hier na de gedecoreerde, waaraan hij de bede verbond dat God hem nog vele jaren gezondheid zou schenken op dat hij zijn taak zal kunnen blijven vervullen. De heer Phillippo wilde in zijn toespraak niet het gebruikelijke „Jan" zeggen, mede door de hoge on derscheiding. Hij memoreerde na mens de directie de vele verdien sten van de jubilaris en de goede samenwerking gedurende zovele jaren. We hebben er allebei profijt van gehad, aldus spreker. Namens de N.V. werd een geschenk onder couvert overhandigd en aan me vrouw Haver een zeer fraaie bloe menhulde gebracht. Hierna bleef men nog geruime tijd in gezellig samenzijn bijeen. Geb.: Petrus Josepih z. v. P. L. van der Voort en J. J. den Eshof; Corne lia Jacoba d. v. A. H. Sliujmer en N. van Delft; Maria Johanna d. v. J. G. Vos en M. J. Tijsen; Hans z. v. K. Oudshoorn en M. de Jong. Harm an us Theodorus z. v. D. Dorrestjjn en A. J. M. Peters; Suzanna d. v. A. de Vreugd en I. Bakker; Elders: Her man An toni z. v. J. van der Schier en E. C. Coppens. Ondertr.: C. P. Schrama, 27 jr en E. G. S. Wesseling, 21 jr; H. van der Voet, 26 jr en E. Dijkstra, 24 jr; J. van Til, 26 jr en M. Oostenrijk, 26 jr; G. J. A van denBerg, 27 jr en A. H. Franken, 24 jr. Getr.: H. G. M. Barnhoorn en M. M. Verdegaal. Zondagsdienst. Zondag 11 mei a.s. wordt de doktersdienst waargeno men door dr. H. Walenkamp, War mond, tel. K 1711220 en dr. H. Kwint, Sasseniheim, tel. 7253. WASSENAAR Geen oliekachels voor R.K. Mon tessorischool. Het bestuur van de stichting r.k. Montessorischool St. Anna in de parochie van „De Goede Herder" heeft bij het gemeentebe stuur een aanvrage ingediend voor het vervangen van de bestaande gas- verwamingsinstallatie door olie kachels. B. en w. hebben in de kleuter school een onderzoek laten instellen, en dat heeft uitgewezen, dat vervan- schikbaar, waarvan de NJI.B. eenging van de gasverwarming niet dankbaar gebruik zal maken. De be- noodzakelijk is. Met betrekkelijk ge ringe kosten kan de installatie weer goed functioneren; de installatie moet grondig gereviseerd worden en de af voer van de verbrandingsgassen ver beterd. Aan de gemeenteraad is voorgesteld, de gevraagde medewerking te weige ren. Nieuwe straatnamen. Binnenkort zullen in het uitbreidingsplan Zijl wa tering, achter Park Deyeroord, nieu we straten worden aangelegd. Omdat door een afwijking van het oorspron kelijke plan enige wegen een ander verloop zullen krijgen, moeten op nieuw enige straatnamen worden vastgesteld. B. en w. stellen de raad voor deze straten te noemen: De Ligne-straat, Suykstraat, Goudtsraat, Fagelstraat, Sandelandstraat, Hu- ghenstraat, Stompwijckstraat en Twickelstraat. B. en w. herinneren er aan, dat indertijd door enkele le den van de raad bezwaren zijn ge maakt tegen de namen de Ligne- straat en Twickelstraat. Uit een on derzoek is echter gebleken, aldus het college, dat het historisch verband met de gemeente het handhaven van deze namen rechtvaardigt. Verder stellen b. en w. voor de weg, die loopt van de Prinsenweg naar het Sportfondsenbad „Zande rijlaan" te noemen. Nieuw hoofd van de openbare school Bloemcaraplaan. Omdat de heer W. F. de Bree met ingang van 1 oktober a.s. wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd het onder wijs zal verlaten, hebben b. en w. de raad voorgesteld, reeds nu tot be noeming van een nieuw hoofd van de openbare school aan de Bloem- camplaan over te gaan. Op de voor dracht staat als nummer 1 de heer J. Gorter, onderwijzer aan de school, die tot nu toe als plaatsvervangend hoofd optrad. Op de 2e en 3e plaats staan resp. de heer H. Berkhoudt, hoofd van een openbare lagere school te Zoe- termeer en de heer W. H. A. Bijlsma, hoofd van een openbare lagere school te Lunteren. Vragen van mr. Van Vuure over Hoge grondwaterstand. Mr. A. van Vuure, lid van de Wassenaarse ge meenteraad, heeft het college van b. en w. schriftelijke vragen gesteld over de hoge grondwaterstand, die voor vele inwoners van Wassenaar zuid het onaangename gevolg heeft, dat hun kelders onder water lopen. De heer Van Vuure vraagt het college welke maatregelen genomen zijn of nog zullen worden om aan deze toestand een einde te maken. Uitrusting voor jeugdbrigadiertjes. B. en w. hebben de gemeenteraad voorgesteld voor de uitrusting van 5 verkeersbrigadieertjes 'n bedrag van 236.25 beschikbaar te stellen. De uit rusting zal bestaan uit een wit jasje met bijpassend zuidwestertje, een witte koppel on een seinschijf en is bestemd voor de brigadiertjes van de Montessorieschool Wassenaar bij de Schouw weg en van de Pius X- school aan de Stoeplaan. Doktersdienst. De artsen J. A. J. Paulides, van Zuylen van Nijevelt- straat 43, tel. 4561 en K. de Wit, Jon kerlaan 83, teL 2460. Geb.: Mario M. P., d. v. W. J. Vo- ;els en M. J. M. Schrama; Monique T., d. v. C. Koot en W. Schonewelle. Ondertr.: W. A. de Ruyter te Eind hoven en J. M. v. Niekerk; T. L. M. v. d. Laan te Vlaardingen en A. B. E. v. Noord; F. J. Boom te Den Haag en W. M. v. d. Wijgert; G. W. Duyve- steijn te Den Haag en J. M. M. Pari don; J. v. Herwijnen te Katwijk en M. A. L. v. d. Graaf. Getr.: W. J. H. Keijzer en C. R. Riese; H. v. Hoeken en M. Korink. Overl.: Irene J. Lentze, geb. Blitar, jaar, te Rijswijk; Dirk J. Hilge- man, 58 jaar; Willy M. v. Egmond, 22 jaar, te Voorschoten. Z0ETERMEER Boerenleenbank. Weinig zullen degenen, die als initiatiefnemers tot oprichting van een Coöperatieve Boe renleenbank te Zoetermeer bevroed hebben, dat deze bank in een zestal jaren zou uitgroeien to' een bank van formaat en die zou kunnen wedijve ren met de beste instellingen op dit gebied. Het spoedig overgaan tot de bouw van een eigen bankgebouw is eveneens zeer juist gezien geweest. Had de bank in 1953 een omzet van ongeveer drie en half miljoen, in 1957 was dit gestegen tot 20.364.809.16; een verzesvoudiging dus. Had men in de voorafgaande jaren nog met een begrijpelijk verlies te werken, in 1957 kon men buiten de nodige afschrijvingen en et wegwer ken van het nadelig verlies over '55 en '56 nog een winst boeken van 2052,31. In 1957 heerste er een grote geld- schaarste met een daarmede gepaard gaande staging van de rentestandaard. Ondanks deze acute geldschaarste is de spaarvorming enorm toegenomen. Het aantal spaarders steeg met niet minder dan 240 met een toename van 208.000.—. Opmerkelijk is ook de grote stij ging van het aantal lopende rekenin gen waaruit blijkt, dat de bank zich een zekere goodwill verschaft heeft. Het aantal lopende rekeningen steeg van 61 tot niet minder dan 103. De omzetten stegen dan ook met rond vier miljoen tot 6.158.260.63.— ofwel met 200 Begrijpelijk is dat het aantal voor schotten eveneens sterk gestegen is. De toename bedroeg hier 265.000.—. Op de algemene vergadering van de Boerenleenbank heeft de voorzitter de heer J. C. Boonekamp, zijn grote tevredenheid betuigd over de goede gang van zaken. De heer J. C. Boonekamp werd met grote meerderheid tot bestuurslid herkozen. Eveneens werd herkozen de heer Chr. Droogh als lid van de Raad van Toezicht. De rente op spaar gelden werd vastgesteld op 3 1/4%; voor deposito's bedraagt dit 4 voor uitstaande gelden zal de rente mits goedkeuring van de Centrale Bank te Eindhoven variëren van 5 1/4 tot 5 3/4. Voor de lopende rekeningen is de rente vastgesteld op 1'/» Na besprekingen van er.kele inter ne kwesties werd de goed bezochte vergadering gesloten.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11