L VAK GEELEN Dr. DreesttIn Kabinet geen meningsverschil Coöp* Centrale Boerenleenbank Kapitein L., naar ,Wolfheeze' VRIJDAG 9 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA GESUBSIDIEERDE WONINGBOUW Maximaal 80.000 huizen in 1958 Er bestaat ten aanzien van de ge subsidieerde woningbouw geen me ningsverschil in het kabinet, zo heeft de minister-president meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het lid van de Eerste Kamer de heer De Vos van Steenwijk naar aanlei ding van een krantenartikel en daar op gevolgde reacties. De minister-president stelt in zijn antwoord voorop, dat het het stand punt van het kabinet is, dat het totale gesubsidieerde woningbouwprogram voor 1958 woningwetwoningen en premiewoningen niet boven de 80.000 woningen kan gaan. Volgens de aantekeningen, die mi nister Hofstra bij zijn uitlating in een vergadering van c'e P.vd.A. gebruikte, heeft hij gezegd, dat een voorstel om woningbouw in zekere mate te ver schuiven van premiebouw naar de overweegt financiering van particuliere woningbouw In de heden in de Philips' Jubileum hal gehouden algemene vergadering van de coöperatieve centrale boeren leenbank is afscheid genomen van de heer A. N. Fleskens uit Beldrop, die sinds 1920 de organisatie als voorzit ter heeft geleid. Zijn grote verdien sten werden door verscheidene woordvoerders geprezen. Onder daverend applaus werd hij, op voorstel van het bestuur, tot ere voorzitter benoemd en werd hem een televisietoestel aangeboden. Als nieuw lid van het bestuur werd gekozen prof. dr. C. F. Soheffer te Tilburg. De aftredende leden van de raad van toezicht, A. H. Lohuis te Haarlem, E. W. Kamipschoër te Wassenaar ven A. T. Hettinga te Cornjum, werden her kozen. Als nieuw lid werd gekozen mr. dr. C. N. M. Kortmann te Breda. Mr. Ph. C. M. van Campen, algemeen directeur van de Coöperatieve Cen trale Boerenleenbank, hield een uit voerige beschouwing over de voor uitzichten voor de naaste toekomst. Hij verklaarde, dat de toestand van twijfel en onzekerheid omtrent het toekomstige economische verloop wel eens een voor de spaarvorming gun stig getij zou kunnen betekenen. Voorts deelde hij mede, dat aandacht is besteed aan de mogelijkheid om de bij boerenleenbanken voor belegging beschikbare middelen, in te zetten voor de financiering van de particu liere woningbouw in de zogenaamde „gepremieseerde sector". De boeren leenbanken, zo verklaarde hij, zouden de bus missen, indien zij, althans niet de gelegenheid zouden bieden om de bouw van de eigen eengezinswoning ten platte lande te financieren met een boerenleenbank voorschot, dat op de daaraan te stellen eisen is af gesteld. Tijdens de eerder op de dag gehouden algemene vergadering der n.v. Boeren Hypotheekbank werd jhr. mr. C. M. O. van Nispen tot Se- venaer te Vierakker als lid van de raad van commissarissen herkozen. Commissie-Vermeer gaat beginnen -Naar wij vernemen zal de bijzonde re commissie uit de Tweede Kamer, welke ingevolge Je door de Kamer aanvaarde motie-Vermeer is inge steld, genaamd zijn: commissie onder zoek militair aankoopbeleid. Als voor zitter dezer commissie zal optreden de heer Th. D. J. M. Koersen (KVP). De heer Koersen is vice-voorzitter van de Kamercommissie voor de industrie. Hij is na mr. Donker voorzitter van de parlementaire enquete-commissie regeringsbeleid 19401945 geweest. Eerste ondervoorzitter zal zijn mr Th. A. Versteeg, die lid van de Kamer commissie voor privaat- en strafrecht is en tweede ondervoorzitter kolonel b.d. W. Wierda. Mr. G. M. A. M. Hui- gens, commies-griffier var de Twee de Kamer, zal als griffier der com missie optreden. Mr. Huigens is grif fier van de parlementaire enquete- commissie regeringsbeleid geweest. Als leden zijn benoemd de heren Ritmeester (VVD), Janssen (KVP), Visch (KVP), A. F. Vermeer (Arb.), Calmeyer (Ch), Wierda (Arb.), Van der Pelij (Ch.), Smallenbroek (AR), Koopman (Arb.),, Van Dijk (WD) en Versteeg (AR). Dr. Wibaut bedankt als lid Eerste Kamer Dr. F. Wibaut te Amsterdam, voor de P. v. d. A. lid van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal, wordt op 81 mei a.s. 71 jaar. Op grond van zijn ver-gevorderde leeftijd heeft hij het voornemen te kennen gegeven, de vol gende week als Kamerlid te bedan ken. Dr. Wibaut heeft met enkele on derbrekingen vanaf 1945 deel uit gemaakt van genoemd college. Als zijn opvolger wordt de direc teur van de openbare gezondheids zorg te Amsterdam, prof. dr. A. Querido benoemd, die tevens hoogle raar is aan de gemeentelijke univer siteit aldaar. bouw van woningwetwoningen en eigen woningen, hem in deze varm tot dusverre niet is gedaan. Minister Witte heeft volgens „De Volkskrant" van 29 april jl. telefo nisch verklaard, dat, indien de parti culiere bouw ondanks een eventuele verbetering van de financiële situatie meer ruimte op de kapitaalmarkt niet voldoende toenam binnen het kader van de financiële mogelijkhe den, het aantal te bouwen woning wetwoningen zou kunnen worden op gevoerd. Deze uitlatingen van beide minis ters hadden betrekking op een zekere verschuiving van premiebouw naar woningwetbouw onder bepaalde voor waarden en omstandigheden. In de Eerste Kamer antwoordde de minis ter van volkshuisvesting en bouwnij verheid op de vraag om de bouw van 10.000 extra woningwetwoningen mo gelijk te maken. Tussen deze uitingen bestaat naar de mening van de minis ter geen tegenstrijdigheid. De minister-president is overigens van oordeel, dat leden van het kabi net zich ook over vraagstukken als de woningbouw in vergaderingen of in de pers moeten kunnen uiten. Uiter aard is het wenselijk, dat daarbij voorzichtigheid wordt getracht, geen blijk wordt gegeven van eventuele meningsverschillen in het kabinet en misverstanden worden voorkomen. Het ging ten aanzien van de woning bouw niet om een meningsverschil in het kabinet, zo zegt de minister-pre sident. Gemeenten hebben geduld nodig In een antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Franssen over vaststelling en voorlopige vast stelling van rekeningen van gemeen ten heeft de minister van binnenland se zaken, bezitsvorming en publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie het vol gende meegedeeld: Over de jaren 1952, 1953, 1954, 1955 en 1956 zijn respectievelijk 8, 48, 145, 342 en 760 rekeningen van gemeenten nog niet voorlopig vastgesteld. Door de gedeputeerde staten wordt als belangrijkste oorzaak van de ver traging in de voorlopige vaststelling van gemeenterekeningen genoemd de overbelasting van het administratief geschoolde personeel op de secreta- Mevr. Lips uit C.P.N. gestoten „Met algemene setemmen" heeft de afdeling Hilversum van de Commu nistische Partij Nederland tijdens een ledenvergadering besloten, mevr. Lips—Odinot als lid te royeren, aldus vernemen we uit de Waarheid. De af deling motiveert haar besluit met de overweging daat „zy zich openlijk en in het openbaar met de partij-vijan dige groep ReuterBrandsen heeft verenigd en heeft geweigerd om haar zetel in het parlement ter beschikking te stellen". Mevrouw LipsOdinot werd enige weken geleden uit het partijbestuur van de CPN gestoten Zij bleef echter, in tegenstelling tot de heren Wagenaar en Gortzak, haar partij lidmaatschap behouden, De par tij eiste daarom, dat zij zich onmid dellijk zou onthouden van alle con tact met de groep ReuterBrandsen en dat zij haar zetel in de Kamer be schikbaar zou stellen. Dit heeft mevrouw Lips, die in het parlement deel uitmaakte van de afgescheiden groep GortzakWagenaar niet ge daan en daardoor voor de CPNHil versum kennelijk de maat doen over lopen. gezond-en-wel Kapitein L., bekend door zijn een mans-actie tegen de militaire over heid, die zijns inziens ten tijde van de A-griepepidemie in het Sennelager in Duitsland ruim vijftienhonderd solda ten de juiste verzorging heeft onthou den, heeft thans een onderdak gekre gen in de psychiatrische inrichting in Wolfheeze. De vorige maand berichtte de Le- gervoorlichtingsdienst, dat de kapi tein .oververmoeid" was opgenomen in de Ursulalcliniek te Wassenaar. Drie weken geleden had de officier, die kort tevoren nog bij herkeuring door een aantal militaire medici ge schikt werd bevonden voor alle dien sten, een aanklacht ingediend tegen de voormalige chef van de generale staf, generaal Hasselman, die hem „een ziekelijke querulant" had ge noemd. De kapitein was compagniescom mandant bij militaire oefeningen, die het vorig jaar herfst in Duitsland werden gehouden. Tijdens de ma noeuvres brak er in het kamp A-griep uit waardoor vijftienhonderd soldaten werden aangetast. De legering was primitief en de soldaten kregen niet de vereiste verzorging. Kapitein L. reisde naar Nederland om de betref fende autoriteiten van de toestand op de hoogte te gaan stellen. In Nederland aangekomen werd hij verwezen naar het militair hospitaal. Hij „nam" ontslag uit het ziekenhuis en stelde thuis zijn bevindingen op papier. Ze werden van de hand ge wezen en de kapitein ging terug naar i het ziekenhuis. Vandaar werd hij overgebracht naar de Ursulakliniek te Wassenaar. MINISTER OPENDE POLITIESCHOOL De minister van Justitie, prof. I. Samkaldcn, heeft in Arnhem het nieuwe gebouw van de opleidings school van het korps Rijkspolitie, een school die op 10 mei tien jaar bestaat, officieel geopend. Tot 1948 had de opleiding gedecen traliseerd in de gewesten plaats. Op de school, die destijds van Nistelrode naar Arnhem werd geplaatst, zijn tot dusver zeshonderd adspiranten opge leid tot een functie in het rijkspolitie apparaat. De opening van het nieuwe gebouw werd bijgewoond door een groot aan tal genodigden onder wie de minis ter van Binnenlandse Zaken, Bezits vorming en PBO, mr. A. A. M. Struij- cken. Realiteit gooide roet in het eten Een wel zeer realistisch einde heeft gisteren te Den Haag de grootste BB-oefening gevonden, die tot dus ver in Nederland gehouden werd. Drie politie-agenten werden gewond, toen ze met hun jeep een slangen- brug ramden. Er hing over de Trekvlietweg, met middelpunt van de oefening, een dicht rookgordijn. Een politiejeep met drie agenten kwam de Trekvliet weg afrijden. De chauffeur gaf geen gevolg aan het stopsein, dat een BB-er hem op een gegeven ogenblik gaf. Het voertuig reed door en ram de een stelling van een slangenbrug, die brandslangen over de weg leidde. De brug storrte in en de drie inzit tenden werden door vallende palen getroffen. Ze werden door de ambu lancedienst naar het gemeentezieken huis aan de Zuidwal vervoerd. 50ste Constellation „Hermanus Boerhaave" Vandaag zal het vijftigste aan de KLM geleverde vliegtuig in de „Con stellation" serie door de Lockheed vliegtuigfabrieken op Schiphol arri veren. Het is een L 1049-H „Super- constellation" die geschikt is voor het vervoer van zowel passagiers als uit sluitend vracht. In enkele uren kap; het interieur van het toestel worden veranderd. De L1049-H „Super Connie" draagt de naam van Hermanus Boerhaave. Het volgent jaar zal de KLM de eerste luchtvaartmaatschappij ter we reld zijn die de internationale versie van het nieuwe met vier schroeftur- biines uitgeruste „Electra"-vliegituig van de Lockheed fabrieken zal intro duceren. De aflevering van dit toe stel zal beginnen in de herfst van De KLM is de eerste luchtvaart maatschappen buiten de Ver. Staten die de „Electra" in dienst zal nemen. Accordeon verbrand? De arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage heeft de behandeling voortgezet van de strafzaak tegen de 32-jarige agent van de Haagse ge meentepolitie L. J. B. die ervan wordt verdacht in mei van het vorig jaar opzettelijk zijn kostbare accordeon In brand te hebben gestoken, om de ver zekeringspenningen, een bedrag van 511,te innen. Op 13 februari eiste de officiefc, van justitie vier maanden gevange nisstraf tegen de agent, die ter te rechtzitting alle schuld ontkende, doch eerder tegenover de recherche een volledige bekentenis had afge legd. Verdachte zei ter zitting dit ge daan te hebben om uit te lokken, dat een anonieme briefschrijver, die de zaak aan het rollen had gebracht, zich bekend zou maken. Op 27 februari besliste de recht bank dat over de verdachte een psy chiatrisch rapport moest worden uit gebracht, Hierin stond, dat de ver dachte volledig toerekeningsvatbaar geacht moet worden. De officier van justitie, mr. J. Kemper, persisteerde daarom zij zijn eerder gedane eis. De verdediger mr. P. van 't Hoff Stolk vroeg weer vrijspraak. Hij wees l erop, dat de psychiater in zijn rapport stelt, dat het evengoed mogelijk is, dat verdachte werkelijk een gefin geerde bekentenis heeft afgelegd. Ingetrokken rijbewijs-kwestie De Hoge Raad heeft vandaag uit spraak gedaan in de zaak, welke de A.N.W.B. door middel van de Haagse importeur S. aanhangig heeft gemaaakt tegen de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Het provinciaal bestuur heeft aan de heer S. een nieuw rijbewijs geweigerd na dat diens oude rijbewijs was verlo pen tijdens een periode, waarin hem de rijbevoegdheid krachtens een rechterlijk vonnis was ontzegd. De president van de Haagse recht bank heeft in kort geding de eis van de heer S. dat de griffie hem een nieuw rijbewijs zou verschaffen zon der examen, toegewezen. In hoger beroep wees het hof de eis eveneens 'oe, daarbij overwegen de dat de wetgever een ontzegging van rijbevoegdheid bedoeld heeft als tijdelijke maatregel, waarbij de gel digheid van het rijbewijs blijft. De commissaris der koningin kwam tegen dit arrest in cassatie. Bij deze procedure stond tevens in het cen trum der belangstelling de vraag, of de burgerlijke rechter bevoegd is de overheid een bevel te geven tot het doen van een bestuurshandeling. De procureur-generaal bij de Ho ge Raad meende deze vraag ontken nend te moeten beantwoorden wan neer de overheid vrijheid van han delen heeft, doch bevëstigend, zoals in dit geval, indien de bestuurshan deling een verplichte is. De Hoge Raad heeft zich thans bij dit standpunt aangesloten en het cas satieberoep verworpen. Aetherklanken HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ge wijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.25 Hoogmis. 10.55 Water standen. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12,00 Middagklok-noodklok. 12.03 Metropole ork. en solist. (12.30 12.33 Land- en tuinbouw meded.). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Platennieuws. 13.20 Dansmuziek. 14.00 Dit is leven, caus. 14.15 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Boekbespreking. 14.50 Gram. 14.55 Amateur^sprogr. 15.15 Kron. van letteren en kunsten. 15.50 Amateurs programma. 16.00 Voor. de jeugd. 16.50 Gregoriaanse zang. 17.20 Sport- praatje. 17.30 Dansmuziek. 17.45 Lichte muziek. 18.00 Journalistiek weekoverzicht. 18.10 Gram. 18.15 Par lementair overzicht. 18.25 Lichte muz. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch Aller lei, Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nieuws. 19.10 Het Nationaal Maria Congres, caus. 19.20 Omroep orkest en solist. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.25 Gram. 20.40 Gevar. pro gramma. 22.10 Lichte muziek. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aanslui tend: avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Nouveauté's. HILVERSUM n. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Po litiek cabaret. 10.50 Buitenl. week overzicht. 11.05 Zigeunerorkest. 11.35 Klarinet en piano. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Amus. muz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Gram. 15.00 Boekbespreking. 15.20 Koorzang. 15.40 Van de wieg tot het graf, caus. 15.55 Radio Philh. orkest. 16.35 Is de maat vol, caus. programma. 17.00 Weekjournaal en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Caus. over Albert Schweitzer. 19.55 Deze week, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Waar gaan wij heen.... 20.13 Gevar. progr. 21.30 Socialistisch comm. 21.45 Gevar. progr. 22.45 Nieuws. 23.00 De straat in de mist, hoorspel. 23.35—24.00 Lichte muziek. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.0017.30 Voor de kinde ren. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. AVRO: 20.20 Quizprogramma. 21.05 Het sprookje van de foto. 21.25 22.30 Weekendhow. Wilt U iets weten? Vraag: Kortste route per auto van Leiden naar Boxtel; hoeveel km? Antwoord: Leiden, Alphen, Bode graven, Rijksweg, bij Rotonde rechts illHIHm af naar Den B°sch, Boxtel, afstand 16.'45"lichte" muziek. 17.10 Amateur- 112 km. SP Gevraagd meisje v. d. en n. in gezin m. 2 kind. Zelfst. kunn. werken. Hulp van werkster aanwezig. Leeftijd boven 18 Jaar. Mevr. v. Praag. Lido. Steenstraat 39. Zij zal er echt blij mee zijn. Wij hebben een pracht sortering. Haarlemmerstraat 55 t.o. Rex-theater Tel. 20593 MunkemiHkl.Jjyul Kousen Corsetten Opgericht 1886 Tricotages 36 filialen Waarom zoudt u meer betalen dan nodig is? Steeds modieuze artikelen tegen lage prijzen! Vergelijkt! Vergelijkt! Vergelijkt! SATIJN BEHA jeugdig en steungevend model, rondgestlkte kom met schuimrubber vulling ^90 ELASTIEKEN GAINE Instap-model van mooie dubbelrek tulex met satijn voorpand; door speciale band aan onderzi|de opkruipen onmogelijk 1050 RONDGESTIKTE BEHA met maagband van mooie witte popeline broché; steungevend Jeugdvorm model met rugslultlng t verstelbare schouderbandjes die niet omkrullen 075 8 ELASTIEKEN GAINE met ritssluiting, versterkt saiijnen voorpand, hoog oplopend en goed In sluitend model van mooie kwaliteit dubbel rek tulle-elastiek, !975 I Tip voor MOEDERDAG! Prachtige kousen, 60 gg, dus uiterst fijn en soepel met antl-ladder-ring in boord en teen, strikt Ie keus. Zowel wandelkous (30 den.) als kristalsoort (15 den.) per paar w l(imkemöü& Jatib LEIDENBreestraat 99-101 Telefoon 21770 Gevraagd een nette werkster 2 of 3 hele of halve dagen. Rhijngeester- straatweg 31. tel. 20058. SP Prima bad. schrijfma chine: kruissnarige piano, ivoor klavier, enz.: stalen ladenkasten: grote jalou- ziekasten; staande licht- eiken vitrine met bakjes, voor banketbakkerij of voor ander doel. In- en verkoop W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D.. let op tel. 23261. Partijtje ronde palen, lang 1.80 m.. rol glad draad, gebruikte planken voor schuurtjes enz. z.g. a.n. betonmolen 360 1. Wv- nia. Lijsterstraat 15. telef. 25962. G? Siroopwafels. Met roomboter bereid, 10 voor 1.-. Krentenbrood. Cake en Roggebrood ƒ1... Soes jes 65 ct. 250 gram. Pinda rotsjes 75 ct, 250 gr. Bij: H. C. Vergunst, zaterdag, marktbrug Hoogstraat. Accordeon liefhebbers Laat U of uw kind testen op muzikaliteit. Drie maander gratis een accor deon in uw huis Heden in- schriiving: Muziekhandel Gé Hofenk Haarlemmer straat 66. telef. 21980 of 2*081 Sip Deze week: communie lepeltjes van 2.25 voor 2.00. Kop en schotels ƒ0.98. 1.65. 1.95. Letterle- peltjes 1.20. 1.50, 2.55. Couverts in etui 2.50 en 4.25. Schilderijtjes 0.50. Vraagt Hoboca-bonnen. Bernard Schulte Voorhout 21 Voor Moederdag een doos luxe post f 2.25: Co rona f 2.95. blauw, griis en chamois; ballpoint 0.60. 0.75. 1.25 en 1.95 A. A. Verhoog en Zonen. Haarlemmerstraat 29. tel. 22197 en 25374. SP Moederdag 11 mei. Zeer mooie kop en schotel 79 ct. Fijne kwaliteit, fraai hoog model. moderne streep en blok-decors. Al leen met advertentie 79 ct. Geldig tot 15 mei. I.V.A.. Haarlemmerstraat 48 No va, Noordeinde 43. Leiden. SP Grote partii bloempot ten aangekomen. Prachtig glazuur in diverse fraaie kleuren </anaf 29 ct. Por seleinen theepotten flinke maat f 1 59 Grote maat porseleinen koffiekannen 1.69 enz. enz. I.V.A Haarlemmerstr. 48. Nova Noordeinde 43. Leiden Plantenbakje m. liertje ct. Aardig voor op ta fel. schoorsteen of dressoir Fraai gedecoreerd aarde werk. Alleen met adver tentie voor 59 ct. Geldig tot 15 mei. I.V.A.. Haar lemmerstraat 48. Nova. No'ordeinde 43. Leiden. SP Moederdag 11 mei. Lu xe metalen bonbondoos 79 ct. Prima Engels fabrikaat met zeer fraaie decoratie. Vastgestelde oriis f 1.25. Met deze advertentie voor 79 ct. Geldig tot 11 mei. I.V-A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Lei den. SP Plastic tuinslang 29 ct. oer meter. Doorschijnend groen geribd Diastic IJzer sterk en vele malen ster ker dan rubber Voor dnze prijs koopt u alleen bii I.V.A.Haarlemmerstr 48. Nova. Noordeinde 43. Lei den. SP Plastic gieters in alle prijzen! Door eigen import lage prijzen 1,49 1.69. 1.95. 2.35 2.50 De nieuw ste modellen Zeer fraaie kleuren. Voor deze oriizen koopt U alleen bij: I.V.A. Haarlemerstraat 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 3? Kleden! Kleden! Let op: voor grote en kleine huiskamer- en slaapka- merkleden moet u bii Pluvm ziin Haast U. want de voorraad minderi! Pluvm. Hoogewoerd 41. tel. 21266 Koopt inboedels uw kans Laat u of uw kind testen op muzi kaliteit 3 Maanden gratis een accordeon in huis He den Inschrijving Inl Mu ziekhandel G Hofenk Haarl straat 66. Telefoon 21980- -24081 2* R.K. Dame m.l. vraagt zit-slaapkamer. liefst on- gem. me* volledig pension of alleen warme maaltijd. Brieven onder no. 6572 bur. v. d. blad. 3? Voor moeder: bonbon doos 0.68; koekschaal. 3 vakjes 1.95: fruitschaal •92.45; koektrommel 1.25; kop en schotels met opschrift 1.95 en nog veel koopjes in de Bazar. Jan- vossensteeg 56. SP Als extra reclame: mo derne hanger, met sierpot in alle kleuren, nu 98 cent Zwarte sierkopjes voor aan de wand. vanaf 1.25, Alleen in de Bazar. Jan vossensteeg 56. CF Aangeboden: Skoda v. 1949 in uitstekende staat ƒ475.-. Vauxhall van 1948 met prima motor 275.-. Ook genegen te ruilen voor bromfiets of motor. Janvossensteeg 34. SP Wegens vertrek dames fiets met licht 30.-; he renfiets met licht ƒ30.-: Joboton platenwisselaar. 3 snelheden 35.-; sleestof zuiger 125 volt compleet 25.-; tafelkleed, pluche 12.50. Witte Rozenstraat 54a. SP Zaterdagmarkt. Geeft moeder een van onze on derjurken of pettv-coats met prachtige broderie- strook tot en met 50. Japie doet er een leuke verras sing bij. Korenburgsteeg over muziekhandel Ser- vaas. Japie. SP Zaterdagmarkt. Geeft moeder een mooi stel on dergoed. Speciaal iets voor haar gekocht tot 52. Van 2.98 nu 1.98 en een leu ke verrassing. Korenbrug steeg over muziekhandel Servaas. Japie. SP Gevraagd een aard- beienplukster. Gebr. Cas- telein, Noordeinde 198. Roelofarendsveen. SP Aangeboden: Jawa- Twin 3ou cc met stcit-zij- span, bouwjaar 1953, in prima staat, uiterste pnis 950.-. Te bevragen: J. Osinga, Tugelaweg 351, Amsterdam 's avonds: overdag: tel. 0 29774641. 2 Bon. Aluminium sui kerautomaat 1.49. Met drukknopsysteem. Zeer stevige kwaliteit. Mooi ge polijst aluminium. Norma le prijs 2.25. Een nuttig geschenk voor moeder. Uitsluitend met bon 1.49. Victorie-Bazar. Hogewoerd 31 en 73. 2 Bon. Koektrommels 69 ct. Prachtige decors. 2 Mo dellen, hoog en laag voor diverse doeleinden ge schikt. Een zeer practisch geschenk voor moeder. Uitsluitend met deze bon 69 ct. Victorie-Bazar. Ho- gewoerd 31 en 73. 2 Moederdag. Speciale prüzendag. Goudvoet bloe- menvaas heel mooi. nu van 2.45 voor 1.65, grote maat van 2.95 nu voor 1.95 Alleen in de Bazar. Jan vossensteeg 56. 2 Voor Moederdag kunt U profiteren van onze re clame-aanbieding. Sierpot- ten in alle kleuren Prijzen van 0.28. 0.39. 0.48, 0.65. 0.95. 1.25. 1.50. De Bazar Janvossensteeg 56. SP Dat is niet gek. een zeem voor Moederdag, maar dan een prima zeem. van de zemenspecialist. prijzen: 1.95 2.25, 2.95, 3.50 4.50. 5.50. De Zemen-spe- cialist, Janvossensteeg 56. 2 Bekers, prachtig gede coreerd 29 ct. Leuke bon bonschaaltjes 85 ct. Mooie stel. aardewerk, iets apart 1.95. Grote en fraaie col lectie porseleinen figuren. Victorie-Bazar. Hofewoerd 31 en 73. SP Gevraagd net meisje voor halve of hele dagen. Mevr. Van Velsen. Don- kersteeg 3. SP Moederdag. Pracht kop en schotels, porselein 98 ct. Plastic emmers 1.48. Zware emaille broodtrom mel 9.95. Glazen kaas stolp f 1.75. Sola. Braban- tia. Tornado-artikelen. Victorie-Bazar. Hoge-voerd 31 en 73. *3? Gratis kunnen ok wii het niet geven, maar wel heel voardelig. 6 diepe borden 2.25: glasservies 30-delig 3.95: 6 kop en schotels crème, nu voor 2.70. Janvossensteeg 56. 2 Badminton-racket Plastic uitvoering 69 ct. Luxe houten uitvoering, wedstriidformaat 67 cm. lang f 1.79. Pluimbal hier voor vanaf 10 ct. Voor de ze prijzen koopt U alleen bij: I.V.A. Haarlemmer straat 48: Nova, Noord einde 43. Lelden.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 9