mm Morgen rijdt het corso MET MAN EN MACHT ACHTER DE SCHERMEN Vrouwelijke Vrijwilligers in Alphen a. d. Rijn Meting van radio-activiteit Half jaar geëist voor ontvoering VRIJDAG 9 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Veilinghallen een gonzende bijenkorf 1WIORGEN, OP HET EINDE van het Hollandse bloemenseizoen, rijdt het I" befaamde corso van Sassenheim naar Bennebroek en weer terug. Dat is, wat de tijd van het jaar betreft, heel erg laat. Zo laat zelfs dat de orga nisatoren nog wel hebben gedacht dat de bloemen voor de meer dan dertig imposante praalwagens een week in de ijskast zouden moeten verdagen al vorens te worden opgeprikt en opgestoken. Dat is niet nodig geweest. De natuur, hoe laat en hoe koel overigens in de ogen van ons gewone stervelingen, was ditmaal in het oog lopend met de bollenmensen. Zij heeft net voldoende een oogje toegeknepen om te ma ken dat de jongens en meisjes, de mannen en vrouwen op tijd aan het werk konden om de grote en oerlelijke stro- en betonijzer gevallen op te fleuren met duizenden en nog eens duizenden bloemen, tientallen meters tule en wat er al meer zo bij komt eer een corsowagen als het befaamde rijdende/ bloemstuk de tocht kan gaan beginnen. Lenteparade met draken Overigens zijn we er nog lang niet, met het weer tenminste niet. Onze lieve Mei heeft nog wel eens kuren en die kuren kunnen van een kaliber zijn, niet direct bevorderlijk voor de gemoedsrust van hen die met het jaarlijkse bloemenfeest te maken heb ben. Weet u nog van vorig jaar, toen des morgens de hagel en de sneeuw in felle vlagen om de oren vlogen en veel lieve meisjes in kant en tule en nylon zich uit voorzorg maar eerst in de kranten hadden gepakt alvorens de winderige en kille zetels in te ne men? Enfin, we zullen er voor morgen het beste maar van hopen. VEILING HALLEN Wij zijn vanmorgen eerst maar eens een kijkje gaan nemen in de grote veilinghallen van het H.B.G. te Lisse, het jaarlijks pied a terre van allen en alles dat met het corso te maken heeft. Het was er één gonzende bijenkorf en een op het oog ordeloze stapel plaats van allerlei ingrediënten. Hier struikelde de bezoeker over een berg stro, daar werden de voeten verward in een bundel veelkleurige tule, daar weer was de doorgang gebarrikadeerd door grote stapels manden met hya cintennagels en trossen. In een hoek stond een bollenveld van bossen tul pen en in de paden moest men nog voorzichtig wezen ook om niet Uit te glijden over een achteloos neergeval len hyacinth, nog venijniger dan de befaamde bananenschil. Zo op het oog dus was er wel veel te beleven maar in zeker opzicht nog weinig te zien. Dat was slechts schijn, want al was er dan in de morgen nog geen wagen helemaal af, ze waren toch wel zo ver, op enkele na, dat ze een denkbeeld konden geven van wat het worden ging in vorm en kleuren- schoonheid. Rappe meisjeshanden re gen er honderden meters slingers, een gebaarde jonge man plooide met vrouwelijke gratie een bundel tule over een arabesk. Kopstukken uit het „vak" liepen keurend en wijzend rond, andere hielpen metterdaad een handje mee zoals de directeur van de keuringsdiensten, die wij minutieus hyacinthen zagen opsteken. Dat de toch al zeer bedrijvige heer Jos van Driel nog bedrijviger was en deed be hoeft natuurlijk niet gezegd. Zij die hem kennen weten er alles van. LENTEP ARDE De titel van het corso 1958 ijs „Len teparade", een parade met voorhisto rische monsters en reusachtige dan sende kikvorsen. Met de schelp van Atlantis naast Phoenix, het moderne vliegtuig naast het vliegende tapijt uit 1000 en één nacht, met de Lente koningin temidden van ijspegels, met een wagen waarop grote rode tulpen staan als kelken voor een Nederlands geestrijk produkt, Amerikaanse vlag gen meterslang in golven uitwaaiend als contrast met de oranjekleurige golvende staarten van imense sluier- vissen. Het is een corso met veel symbo liek. Of is het riiet symbolisch „Het goede wint" te zien uitgebeeld door vrolijk springende kikkers, ditmaal niet in groene frak maar getooid met een veelkleurig vel? En natuurlijk mocht het geluk niet ontbreken in de vorm van een wagen met hoefijzers en Klavertjes Vier. Overigens ging ook nu weer de za kelijkheid, soms de nuchtere zake lijkheid, hand in hand met Flora. De K.L.M. heeft een rij nuchter aan doende vliegtuigzetels gebed in de bloemen, een reusachtige wereldbol waarom een ring van cirkelende vliegtuigen; een bloemenboot met kranen en bollenkisten, dingen die over het algemeen een weinig kleu rig beeld geven. Dat is anders met een grote wagen van een Leidse de- kenfabriek die met zijn produkten toch weer een aparte noot brengt tussen de pasteltinten van het bloe- menmateriaal. Wél mag worden ge zegd dat de reclame, op een enkele uitzondering na, gelukkig niet al te nadrukkelijk is en zich behoorlijk heeft gevoegd in het beeld dat een bloemencorso nu eenmaal noodzake lijk bieden moet om boeiend te zijn. Zo was er dus in de vroege mor gen van vandaag al heel wat te zien, de foto's wijzen het ook uit. Maar daarnaast viel er nog heel wat te doen en lekenogen zullen het met verbazing hebben gezien hoe vlug al les in zijn werk ging. Van organisatie was eigenlijk niets te bespeuren. Ieder scheen maar zo wat op eigen houtje te werken, maar ook deze schijn bedroog. Alles greep goed in elkaar, het klopte. Het moest klop pen want, weer of geen weer, mor gen moet het corso rijden. De Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers hield een provinciale dag te Alphen aan den Rijn. Op de foto een groep gastvrouwen" uit Alphen, A arlanderveen en Woubrugge. In de inzet: de echtgenoten van de burge meesters van Alphen en Woubrugge. KNAAPJE OVERREDEN Toen de chauffeur van een vracht auto donderdagmiddag in Heelsum van de Utrechtse weg over de Patri- moniumweg naar de Doornkampse- weg reed, voelde hij bij het nemen van de bocht plotseling een schok. Hij stapte, ging kijken en zag dat de auto een jongetje had overreden. Het bleek het 6-jarige zoontje Van Brug gen te zijn, uit de bewaarschool ko mende op de Patrimoniumweg op de treeplank van de auto was gaan zit ten en bij de bocht eraf was gespron gen. Daarbij is hij achterovergevallen en door een der achterwielen over reden. Het kind was op slag dood. Binnenkort zal de neerslag op ver schillende plaatsen in Nederland op radio-activiteit onderzocht worden, aldus heeft de directeur van het K.N.M.L te De Bilt gisteren te Utrecht medegedeeld op een vergade ring van de Nederlandse Vereniging tegen Water- Bodem, en Luchtver ontreiniging. Reeds vindt een dergelijk onder zoek plaats op veir verschillende plaatsen in het land, waar het Rijks instituut voor de Volksgezondheid het water van de waterleidingen op radio-activiteit test. Ook wordt hier bij aandacht besteed aan het opper vlakte-water. Voorts worden ook metingen verricht door de waterlei dingen van Rotterdam, Den Haag en Amsterdam en door het Rijksinsti tuut voor zuivering van afvalwater. „Schaking" verviel Wegens het onttrekken van een minderjarig meisje aan het wettig over haar gestelde gezag, heeft de of ficier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank gistermiddag een gevan genisstraf van zes maanden, met af trek van enkele weken voorarrest geëist tegen een 37-jarige winkelier uit Amsterdam. Ook was de verdachte schaking ten laste gelegd, maar aangezien hij op 2 mei j.l. met het inmiddels meerder jarig geworden meisje is getrouwd, verviel dit punt van de dagvaarding. De rechtbank had in april onmid dellijke gevangenneming gelast. Aan het eind van die maand is de win kelier echter weer op vrije voeten gesteld, waardoor hij de gelegenheid kreeg, in het huwelijk te treden. Verdachte die reeds tweemaal ge scheiden is, had vorig jaar tegen de zin van de ouders omgang met het, toen 20-jarige, Hnarlemse meisje. Reeds enige malen had het meisje het ouderlijk huis verlaten en zich elders met de winkelier opgehouden. In juni EXTRA TREINEN VOOR DE BLOEMBOLLENVELDEN Morgen, zaterdag 10 mei, en zon dag, 11 mei, zuilen de Nederlandse Spoorwegen ten behoeve van bezoe kers van het bloemencorso en van de bloembollenvelden extra stoptreinen laten rijden tussen Amsterdam en Den Haag. Deze treinen zullen stop pen te Haarlem, HeemstedeAerden- hout, Hillegom, Lisse en Leiden. ging het tweetal naar Brussel. De vader van het meisje diende toen 'n klacht in. Als reden voor zijn huwe lijk gaf verdachte op dat hij een goe de betrekking kon krijgen in de V.S., waaraan de voorwaarde was verbon den, dat hij getrouwd moest zijn. „Daarom wilde ik met het meisje trouwen, maar ik ondervond tegen werking van haar ouders" zo zei hij gistermiddag ter rechtzitting. Zijn plan was om via België naar Schot land te reizen, maar in Brugge werd hij aangehouden. De verdediger, noemde de houding van de ouders van het meisje niet redelijk. „Van een ontvoering was geen sprake". Hij verzocht om vrijspraak. De rechtbank zal 22 mei uitspraak doen. Molen „De Herder' krijgt nieuwe muts De heer I. P. Opdam en zijn knecht, twee leden van de nog slechts kleine groep beoefenaren van het vrijwel geheel in onbruik geraakte ambacht rietdekken, zijn op het ogenblik bezig met het herstel van de rieten bekle ding van de houtzaagmolen „De Herder" te Leiden, welke kortgeleden een eeuw bestond. De werkzaamheden zullen 5 a 6 weken in beslag nemen De foto toont de heer Opdam (rechts) en zijn knecht aan het werk op de kap van de molen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7