Tram reed te Voorschoten trailer omver INIaison 800 Italianen op bezoek Russen komen niet kijken Uit het hol van de leeuw Rusland stoort zich niet aan verdragen Schandaal in W. Duitsland De Franse kabinetscrisis PROFITEERT Nü VAN MAISON SPIER'S PRIJZEN VRIJDAG 9 MEI 1958DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LISSE De drie samenwerkende werkne mersorganisaties, de H. K. W., „Mer- curius" en de Chr Beambtenbond be legden woensdagavond in'de Nachte gaal te Lisse een bijeenkomst ter be spreking van de stand van zaken bij het vormen van een C.A.O. voor ad ministratief en handelspersoneel in de bloembollenhandeL De heer Hol van „Mercurius" zat deze niet overweldigend bezochte ver gadering voor en leidde zijn collega Steinmetz van de H.K.W. in. Deze verklaarde het principe van de CAO, een arbeidsovereenkomst op vrijwil lige basis tussen gelijkberechtigde partijen. H|j somde een tiental pun ten op, die in een dergelijke over eenkomst dienen te worden vastge steld. w.o. regeling tot het aanstellen van een persoon, regeling van weder zijdse rechten en plichten, van ar beidstijd, van overwerk en uitbeta ling hiervan, van vacantieduur, van vacantietoeslag, van bijzonder ver lof, van uitbetaling tijdens ziekte en ongeval, van ouderdoms-,, weduwen- en wezenpensioen, van ontslag en nog andere. Door een CAO dus zijn beide partijen niet van elkaar afhanke lijk. Bovendien heeft een CAO als CAO meer waarde dan 'n individuele overeenkomst. Volgens de heer Steinmetz is al leen de vrijwillige o veeenkomst het verkieslijkst. Een CAO kan, als het hoofdbedrijfschap voor de Groot handel wordt ingesteld, ook de ar beidsvoorwaarden bij verordening vastleggen. Dit is niet juist, omdat hierin de basis van vrijwilligheid ontbreekt. De werknemersorganisaties hebben overleg gepleegd met de 3 werkge versorganisaties, de Hollandse Maat schappij voor Landbouw afd. bloem bollen, de Katholieke Vereniging van ondernemers in het Bloembollenbe- drijf en de Chr. Boeren- en Tuinders- bond. Alleen de KVOB was onmid dellijk in principe voor een CAO. De KVOB gaat zeil in de richting van „wij willen een CAO". De H.M1. beweerde niet veel interesse bij de werknemers te hebben bespeurd. De Chr. Boeren- en Tuinders bond heeft geen definitief antwoord gege ven. De heer Steinmetz wees er op, dat de tegenwoordige positie van het administratief personeel verouderd is. Men wordt verzorgd in een pa triarchale gemeenschap. Het is overi gens niet de bedoeling, ineens een volledige CAO te maken; men wil de weg der geleidelijkheid bewande len en beginnen met een mantel- CAO. Voor het samenstellen van een CAO is het nu tijd, wordt dit nu niet gauw gedaan, dan missen we de boot, en ziet men de toekomst voor het administratief personeel somber in. Bij de discussie wees de heer Van Dam op de beschamende situatie tus sen de jaren 1931 en 1939 toen het mogelijk was dat het kantoorperso neel midden in de maand vernam, dat het aan het einde van de maand kon vertrekken of meteen genoegen kon nemen met 30% loonsverlaging. Hij was fel gekant tegen een rege ling van de arbeidstijd, omdat juist het kantoor-personeel zioh in het sei zoen geheel geeft en blijft werken, zo lang dit nodig is. Op grond hiervan kon hij zich hiet gelukkig noemen met het standpunt van de HML, die beweert niets van interesse te mer ken. Reeds de uitzonderlijke plichts getrouwheid van het administratieve personeel zou hen in principe hebben moeten doen toestemmen. De heer Steinmetz wees er op. dat dit laatste wel waar is, maar dat men daarop toch niet mag rekenen. Jn verband met de overwerktijden merk te hij op, dat een naar de letter uit gevoerde CAO een onding is. Een CAO dient naar de geest te worden gehanteerd. Bij de discussie wees de heer Van v'uren op ce noodzakelijkheid van een CAO. Het is altijd al zc< geweest dat het kantoorpersoneel tijdens de seizoendrukie meer overuren maakt dan het landpersoneel dat zijn overuren wel uitbetaald krijgt. Daarom zou het gewenst zijn een CAO te bezitten waarin ook de rege ling tot het uitbetalen van gemaakte c veruren tot uitdrukking komt. Als de werkgevers weigerachtig blijven, aldus de heer Steinmetz, zal men proberen het doel te bereiken via overleg in de Stichting van de Arbeid. Het is wel zaak nu te zorgen, dat een CAO tot stand kwam, want ais de algemene recessie doorzet, is het te laat om een bevredigende over eenkomst te sluiten. Ieder ging accoord met de conclu sie, dat het administratief personeel een CAO wenst. VRACHTAUTO ONTVREEMD. De chauffeur van de vrachtauto van de N.V. Holland's Bloembollen huis te Lisse stond vreemd te kijken, toen bleek dat zijn wagen niet meer in de loods van de Hobaho stond ge stald. In de nacht van woensdag op donderdag schijnt een joyrijder de hal zijn binnengedrongen om met deze wagen een pleizierritje te maken. In de buurt van Waddinxveen heeft men de wagen beschadigd teruggevonden, met daarop plm. 150 lege manden, die de chauffeur reeds had ingeladen om deze de andere dag naar de plaats van bestemming te brengen. Hoe een en ander precies in zijn werk is ge gaan, is nog niet bekend, daar de loods van buitenuit alleen maar met een bepaalde sleutel is te openen, doch van binnenuit kunnen er 10 tal len deuren worden opengemaakt. Vermoedelijk is hier sprake van in sluiting. Naar de dader wordt naar stig gespoord. Geslaagd. Te Leiden slaagden onze plaatsgenoten B. Hesseling, A. v. d. Voort en N. Kuirers, allen als tuinman in dienst der gemeente Lisse, voor de algemene tuinbouwcursus. De heer B. Hesseling slaagde bovendien voor de cursus terminologie bomen enheesters. Sluiting gemeentelijke bureaux. Zaterdag zijn de gemeentelijke bu reaus de gehele dag gesloten, met uit zondering van de afdeling Bevolking die voor voorkomende gevallen, de Burgerlijke stand betreffende, open is van 1011 uur. 13 mei is de uit gaan van het gemeentepersoneel. De secretarie zal die dag weliswaar niet gesloten zijn maar het publiek wordt verzocht die dag evtl. bezoek tot het uiterste te beperken. Solexclub „De Bollenstreek". De Solexclub „De Bollenstreek" houdt op Hemelvaartsdag een toerrit van plm. 150 km. naar de bloeiende Betuwe. Start om 9 uur op het HBG-plein. HILLEG0M Botsing Op de Weerestijnstraat botste een vrachtauto op de achter zijde van een Duitse luxe auto door dat de bestuurder van de Duitse auto zyn wagen zeer snel tot stilstand bracht, waartoe de bestuurder van de vrachtauto niet in staat bleek te zijn. De Duitse auto was zeer ern stig beschadigd. Persoonlijke onge vallen waren er niet. DE ZILK GOUDEN ECHTPAAR. Deze week, om juist te zijn 6 mei, was het vijftig jaar geleden dat de heer en mevr. A. de Groot en C. de Groot-Venings, wonend aan de Beek laan, hoek St. Jacobstraat, in het hu welijk traden. De bruidegom (78) een bekend bollenkweker, is al enige ja ren zeer slecht ter been, moeder de Groot (79) heeft enige tijd geleden een been gebroken en met het oog op deze moeilijkheden is het feest wat uitgesteld. Behalve met de bollenkwekerij heeft de heer de Groot zicv jaren lang bezig gehouden met het thuis-slach- ten van varkens. Dat was in een tijd dat vele Zilkers nog gewend waren zo'n spelchuid op stal te hebben. De bruid heeft zich vooral voor jonge moeders verdienstelijk gemaakt. Het huwelijk werd gezegend met 9 kinderen, waarvan er nog vier in le ven zijn. 23 Kleinkinderen maken dat de familie nog niet van plan is om uit te sterven. N00RDWIJK Woensdag a.s. zal in onze bad plaats een groep van 800 Italianen arriveren. Dat zal dan de grootste groep uit Italië zijn, welke na de oorlog ons land een bezoek brengt. Het zijn alle werknemers van dé Noord-Italiaanse Telefoonmaatschap pij „Stipel" uit Turijn. Oorspronke lijk zou de groep uit 1400 man be staan, maar zulk een groot gezel schap is niet gemakkelijk te verzor gen, zodat een groep van 650 man op 29 mei a.s. komt. De Italianen komen tegen 8.30 uur met de trein in Leiden aan, waar ter verwelkoming de Haagse Postharmo- nie zal musiceren. 2) Autobussen van de firma Beuk zullen het gezelschap naar Noordwijk vervoeren, waar de gasten onderdak vinden in 18 hotels en pensions. Op Hemelvaartsdag, des morgens om 7 uur is er voor de gasten een H. Mis in de parochiekerk, waarna de groep een excursie gaat maken langs de bollenvelden naar Alkmaar en de Afsluitdijk. Vrijdag een tocht naar Madurodiam en Soheveningen. Des avonds zal een folkloristische demon stratie gegeven worden in Treslong met medewerking van „De Twentse Dansgroep" uit Den Haag en een Noordwyks muziekkorps. Ook een draaiorgel zal in de zaal niet ont breken. Na een bezoek op zaterdag aan Amsterdam, zal het grote gezelschap in de avond weer naar Italië terug keren. De organisatie van het bezoek werd door de Stipel, in overleg met het Italiaanse verkeersbureau ge gund aan het „Hotelplan" te Den Haag. Botsing tegen lantaarnpaal. Gis termiddag beging een jongedame die cp een. bromfiets reed langs de Nieu we Zeeweg in de richting Noordwijk- binnen, de onvoorzichtigheid even het stuur los te laten om de handen door het haar te halen. Dit werd haar noodlottig, want zij raakte uit het goede spoor, verloor de macht over het stuur en kwam met een flinke Laatste Berichten SPOORWEGONGELUK SLOTERDIJK VOOR DE RECHTBANK Drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar heeft de officier van justitie bij de Amster damse rechtbank, vanmorgen geëist tegen de 59-jarige overwegwachter H. de B., aan wie de schuld ten laste was gelegd van het ernstige ongeval bij de halte Sloterdijk op 21 decem ber van het vorige jaar, dat aan drie mensen het leven heeft gekost. Geheel van streek, niet in staat te spreken, stond de voormalige over wegwachter vanmorgen in de ver- da ah tenbank. Met enkele korte knik ken beantwoordde hy de vragen van de president. Van het ongeluk kon hij zich niets meer herinneren. De Sowjet-Unie zal geen waar nemers sturen om de proeven met kernwapens van de Verenigde Sta ten bij te wonen. President Eisenhower heeft on langs door middel van de Verenigde Naties een uitnodiging gestuurd aan een aantal landen, waaronder de Sowjet-Unie, om de proeven in de Stille Oceaan deze zomer te komen bijwonen. De regering in Moskou zegt in een verklaring er niets voor te voelen om deel te nemen aan daden die strijdig zijn met 't standpunt van de Sowjet- Unie, die heeft aangekondigd de proeven met kernwapens te staken. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doct.ex. Ned. Recht de heer A. J. E. Havermans te Valkenburg (L.). Zaterdag 10 mei a.s. zal het zes tig jaar geleden zijn, dat dr. M. M. de Monchy, geboren te Rotterdam en öhans wonende te Den Haag aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Geneeskunde. Marktberichten LEIDEN, 9 mei. Vee. Aanvoer 3 stieren, 90 melkkoeien, 200 vette koeien, 173 vare koeien, 25 pinken, 70 vette kalveren, 266 nuchtere kal veren, 35 vette schapen, 100 fokscha pen, 491 vette lammeren, 331 zuig- en weidelammeren, 39 varkens (zeugen), 243 schrammen. 881 biggen, 15 geiten. Prijzen: melkkoeien 8001075; vette koeien sch. gew. 2.703.30; vare koeien 600850; pinken 275 450; vette kalveren lev. gew. 1.80 2.60; nuchtere kalveren lev. per kg. 1.201.40; nuchtere kalveren lev. p. st. 40155; vette schapen 65 185; fokschapen en 2 lam. 140175; vette lammeren (overhouders) 75 95; zuiglammeren 5570; zeugen (drachtige) 225300; schrammen 80 120; biggen 48—55. Handel: melkkoeien rustig, vette koeien stug duur, vare koeien kalm, pinken kalm, veile kalveren matig, nuchtere kalveren redelijk, vette schapen en vette lammeren (over houders) stug, fokschapen stil, zuig lammeren, vlug, zeugen, schrammen en biggen goed. Kaas. Aanvoer 14 Goudse par tijen. Goudse le kwal 1.611.70; 2e kw. 1.501.60. Handel kalm. LEIDSCHENDAM, 8 mei Groente. —Sla A 18.90—22.40, idem B 14.70— 16.10, idem C 6.70—8.60, stoofsla 3849 ct, andijvie 3652 ct, spinazie 8.5011.10, rabarber 2729 ct, ra dijs 1821 ct, selderij 813 ct, snij bonen 3.003.20, bloemkool 1.46 1.51, tomaten A 2.903.10, idem B 3.10—3.30, idem C 2.70—2.90, kas- komkommers A 5155 ct, idem B 47—49 ct, idem C 37—44 ct. Eieren. Aangevoerd 37300 kipeieren. Genoteerd werd voor: 440 eieren no. 0 16.10—16.70, 5200 eieren no. 1 1 5.2015.70. 15200 eieren no. 2 f 14.4014.90, 9400 eie ren no. 3 13.9014.25, 1800 eieren no. 4 12.8013.20, 600 eieren no. 5 12.5512.70, 700 eieren no. 6 10.25—10.60. ROELOFARENDSVEEN, 8 mei. Bloemen. Freesia 7073 ct, Ane monen 1627 ct, Narcissen 521 ct, Lathyrus 3872 ct. Pyrthrum 90— 1.80, Dhoronicum 616' ct, Irissen 551.05, Campanula 7080 ct, Mar grieten 3873 ct, Tulpen; Reforms 2738 ct, Golden Harvest 3663 ct, Piccadilly 2237 ct, Scarlet sensa tion 30—36 ct. Red Pitt 29—45 ct, Rijnland 2649 ct, Kansas 1927 ct, Bartigon 3034 ct, E. Eddy 1026 ct, Queen Elizabeth 3646, Moeder dag 4045, Nirza 2830. Aard- beiden I 0.751.10, idem l'/t ons door 1.201.40, idem afw. 0.601.20. Vanmorgen reed een grote trailer I ten achteruit en reed daarbij tegen en omkantelde. De tram werd licht van de Eerste RotterdamSneek-ex- de tram op. Het gevaarte kreeg zo'n beschadigd. Geen persoonlijke onge- press in de Rouwkoopl. te Voorscho-1 duw van de tram, dat het flauw viel lukken. vaart in botsing met een lantaarnpaal. Hierbij bekwam zy een ernstige hoofdwonde die door dr. Mulder werd verbonden. Onderscheidingen. Mej. C. L. Brandenburg'en de heer J. Rakhorst, die beiden deze week 40 jaar in dienst waren by mevr. Reys, mochten by deze gelegenheid een koninklyke on derscheiding in ontvangst nemen Mej. Brandenburg ontving de bron zen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau terwijl de heer J. Rakhorst de zilveren medaille ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau werd toegekend. Kon. Mij. voor Tuinbouw. De maandelijkse bijeenkomst van de Tuinbouw Mij. in het Hof van Hol land was gisteravond zoals gewoon lijk zeer goed bezocht. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer P. de Groot, een bijzonder welkomstwoord tot mevr. dr. G. Orth, de spr. voor deze bijeen komst, en de heer Noor dan us die door het H.B. was aangewezen als contactman voor de afd. Noordwijk. Alvorens tot behandeling van de agenda over te gaan, herdacht de voorzitter met enkele waarderende woorden het overleden lid de heer A. Wassenaar. Mededeling werd gedaan, dat door bijzondere omstandigheden het leg gen van een mozaiek tijdens de bloe- menfeesten was achtergebleven. Dit vond het bestuur zeer spijtig doch het vaste voornemen bestaat volgend jaar acte de présance te geven. De zomerexcursie zal plaats vinden op 27 mei a.s. In Delden zal een bezoek worden gebracht aan de tuinen van het kas teel Twiskel, hetgeen ongeveer IV2 uur in beslag zal nemen. In totaal hadden zich reeds 42 deelnemers opgegeven, zodat nog slechts enkele plaatsen beschikbaar zyn. Door een pracht verzameling kleurendia's voerde mevr. Orth ons door mooi Nederland, door bos en hei, bollenvelden en „Keukenhof", langs de Vlist naar Schoonhoven en de Alblasserwaard, doch ook naar de Noord-Oostpolder de Friese weilan den en in de duinen van TexeL In het tweede gedeelte van deze causerie behandelde spr.: „Wat betekent bos voor een land" en hiermede bedoelde spr. in hoofdzaak de berglanden zo als Zwitserland, waar de bo.nen een beschermende functie vormen voor de bewoners, de plantengroei en de cultuurgronden, hetwelk werd toege licht met woord en beeld. Met een hartelijk aplaus werd mevr. Orth dank gebracht voor haar mooie en wetenschappelijke causerie. Mededeling werd nog gedaan, dat zaterdag 31 mei a.s. te 2.30 uur een excursie zal worden gehouden naar de Van de Bergh-stichting, waar de tuinen en de groentenkwekerij be zichtigd zullen worden. Op het einde van deze maand zullen de stekken voor de. Chrysanten-expositie worden thuis bezorgd bij de leden, die ge woonlijk hieraan deelnemen. Nieu we deelnemers kunnen zich voor die tijd opgeven bij het bestuur. NATIONALE NOVENE TER ERE VAN DE H. KL THERESIA. 17—25 Mei 19,58. De Theresia-novene in de mei maand van 't jubeljaar v. d. ver schijning van O.L. Vrouw te Lour- des brengt ons vanzelf 't feit in her innering, dat de kleine heilige zelf in haar jeugd op miraculeuze wijze door de H. Maagd is genezen. Maria heeft Theresia toegelachen en die glimlach is haar 't gehele le ven bijgebleven. Steeds zag zij op tot haar hemelse Moeder om op haar te kunnen gelijken; wel weten, dat, hoe meer zy op Jezus' Moeder geieek, des te aangenamer zij zou zyn aan haar GoddeL Bruidegom. Laten wy onze heilige hierin tot voorbeeld nemen en Maria navolgen, juist in haar geest van geloof en ver trouwen. Daardoor heeft Zij God 't meest verheerlijkt en Hem tot zich getrokken. Die weg moeten ook wij bewandelen. Hoe meer wy van God durven verwachten, des te aangena mer zijn wij Hem, en ook aan ons zal Hij nie's kunnen weigeren. De alg. intentie in dit jubeljaar luidt: 't verkrijgen van 'n rechtvaar dige vrede onder de volkeren, behoud van 't geloof in eigen vaderland en van de cnristelyke geest in de huis gezinnen en kracht voor alien, die vervolging lijden. Een ieder kan zijn persooVyke in tenties nierbij aansluiten. Gaarne worden deze bij ons ingewacht en ge plaatst bij 't beeld en relikwie v. d H. Theresia. Met het opdragen van al onze gebeden, offers, boete en wer ken zullen wij trachten de uwe te on dersteunen. Novene-plaatjes worden op aan- viaag gaarno toegezonden, evenwel wordt zo mogelyk 'n kleine vergoeding zo mogalyk 'n kleine vergoeding gaarne dan-ebca? aanvaard. Zrs. Carmelitessen. Egmond a. d. Hoef N.-H. Giro No. 3S720 Een dienstdoend politieagent van het bureau Singel te Amsterdam kwam gisteren voor een routine- melding met zijn motor terug aan het bureau- Hy parkeerde zyn karretje tegen de gevel en ging naar binnen. Nauwelijks binnen, hoorde hij zyn motor weer aanslaan. Hy rende naar buiten en zag nog juist een burger met zijn bezit wegrijden. Als de weerga sprong hij, met een andere agent op een andere motor en ging de dief achterna. Na een verwoede jacht kregen de twee agenten de man te pakken. Motor en dief werden teruggebracht naar het bureau. Dulles sprak te Berlijn De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken Dulles, die donder dag een bezoek van zes uren aan West-Berlijn heeft gebracht, heeft in een toespraak voor het Westberlynse parlement gezegd, dat de Sowjet- Russische houding ten opzichte van internationale overeenkomsten een ernstige belemmering vormt voor voortgang bij beperking van bewa pening De Sowjet-Russische heersers, al dus Dulles, zijn godloze materialisten en naar hun opvatting zijn aan over eenkomsten geen morele sancties verbonden. Het lijkt dikwijls wel, alsof het sluiten en verbreken van overeenkomsten voor hen een soort van toegestane internationale tech niek is. Dulles hernieuwde de westelijke waarborg voor West-Berlijn en kri tiseerde Rusland, omdat het de te Genève gedane belofte omtrent her eniging van Duitsland niet had ge houden. „Gij hier in Berlijn, die een levend getuigenis zijt van schending door de Sowjets van internationale overeenkomsten, zult dit zeker be grijpen. Van u moet de wereld leren, dat 't roekeloos is concessies te doen in vertrouwen op Sowjet-Russische beloften, alleen omdat deze beloften zo verlokkend zijn Dulles loofde de „buitengewone Treinramp in Brazilië In Rio de Janeiro zijn donderdag avond bij een spoorwegongeluk hon derd mensen om het leven gekomen en tweehonderd gewond. In één der voorsteden van de stad botste in de namiddag een stamp volle personentrein op een lege trein. Er zijn reeds 97 lyken geborgen. Men vreest, dat het aantal doden zal sty- gen tot 140. Meer dan 200 gewonden zijn uit de wrakstukken gehaald. De toestand van vijftig van hen is ern stig. President Kubitschek en kardinaal Cam ara hebben zich onmiddellijk naar de plaats van de ramp begeven. De radio-omroep van de stad heeft dokters en verplegers opgeroepen te komen helpen. Ook riep de radio de burgers op bloed af te staan voor de gewonden, van wie er verscheidene ter plaatse geopereerd moesten wor den. moed en geestkracht" van de West- berlijners en zei ervan overtuigd te zijn, dat hun hoop op de toekomst niet misplaatst zou blijken te zijn. Hy herinnerde aan het onverwachte Russische besluit in 1955 om Oosten rijk vrij te laten. Dit toonde volgens hem aan, dat men wat Duitsland en Berlijn betreft niet behoeft te wan hopen. Drie van West-Duits lands hoogste diplomaten zullen worden vervolgd op beschuldiging van het moedwillig verspreiden van valse beschuldigin gen over een regeringsfunctionaris, zo heeft een woordvoerder van de openbare aanklager gisteren op een persconferentie in Bonn meegedeeld. De drie diplomaten zijn prof. Wal ter Hallstein, voorzitter van de Euro pese commissie van de E.E.G., Her- bert Blankenhorn, ambassadeur bij de Navo en baron Vollrath von Malt- zan, ambassadeur in Frankrijk. De woordvoerder zei, dat het ver moeden bestaat, dat in 1952 en 1953 door het drietal verspreide valse be schuldigingen dr. Hans Strack in diskrediet hebben gebracht. Strack was toen in dienst van het ministerie van buitenlandse zaken en werkt thans bij het ministerie van econo mische zaken. Prof. Hallstein had destijds een hoge functie bij het eerst genoemde ministerie. Pierre Pflimlin, leider van de MRP, heeft gisteravond een aanbod van de Franse president Coty om een nieuwe regering te vormen in principe aanvaard. Hij zou vandaag zijn definitieve antwoord geven. Pflimlin werd by Coty ontboden nadat achtereenvolgens de demissio- nare minister van Onderwijs, René Billeres, de 36-jarige staatssecreta ris van Buitenlandse Zaken, Mauri ce Faure en de radicale senator Jean Berthoin hadden geweigerd een re gering te vormen. Eerder was de radicaal-gezinde kabinetsformateur Pleven, die zijn ministerlijst voor het vijfentwintigste na-oorlogse kabinet in Frankrijk al gereed had, in het zicht van de ha ven gestrand, doordat de radicaal- socialistische partij niet wilde mee werken. Pflimlin was minister van Finan ciën in de regering Gaillard. MAAK KENNIS met onze IMPORT COSTUUMS tegen EXTRA LAGE PRIJZEN v.a. Exclusieve BLAZERS EN SPORTCOLBERTS, de grote mode 1958, v.a. 34.50 JONGENS BLAZERS extra laag in prfjs, va. 19.75. Bijpassende PANTALONS voor vader en zoon in kamgaren en Terlenka, v,a. 12.50. Ruime keuze in REGENKLEDING. HAARLEMMERSTRAAT 109 (to. Bata) LEIDEN Schakel-, Voorzorg- en Vesta-zegels Profiteert NU van MAISON SPIER'S prijzen Elegant MANTELCOSTUUM in de modernste tinten met 2 rokken 89.75; met 1 rok reeds v.a. 59.50 MANTELS, charmant en in d° nieuwste struc tuur stoffen v.a. 67.50 Deze week reclame prijzen in BLAZERS, MANTELS en SUèDINE JASJES reeds vanaf ƒ32.60 ZOMER JAPONNEN in aparte modellen v.a. ƒ24.50. Ruime keuze in REGENKLEDING. HAARLEMMERSTRAAT 109 MAI^AM C p I r D LEIDEN alt H Schakel- Voorzorg- en Vesta-zegels

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6