VROOM DREESMANN Haarlemse Bloemenkeuring De zomerdienstregeling van de N.S. D,. G o .,EI 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 6 CL.M.IÜ.ffi. wifót de tueg. naai kampen Aan de minister van Verkeer en Waterstaat heeft de A.N.W.B. schriftelijk verzocht toestemming te willen geven voor het plaatsen langs de grote wegen van de hierbij afgebeelde wegwijzers naar kampeerterreinen, waarvan er vele moeilijk te vinden zijn. De A.N.W.B., die de minister heeft verzocht te willen bevorderen, dat de vergunning nog voor het komende seizoen zal wor den verleend, zal dan witte borden met een blauwe rand maken waarop in zwart een gestileerde afbeelding van een tent, een caravan of beide zal staan al naar gelang van de geschiktheid van het terrein waarnaar wordt verwezen. De belangrijkste verbeteringen die de zomerdienstregeling, die op 1 juni van kracht wordt, in de treinenloop brengt, zijn voor 't binnenland door gaande elektrische treinen tussen Amsterdam en Haarlem enerzijds en Den Helder anderzijds en voorts een uitbreiding van het aantal te Heem- stede-Acrdenhout stoppende treinen. In het internationale verkeer ko men er verbeterde verbindingen door de voortschrijdende elektrificatie in Duitsland, door vermindering van rangeerverbindingen onderweg, door vereenvoudiging en versnelling van douane- en passencontrole en door uitbreiding van het aantal „ligrijtui gen". Verder komen er nieuwe trei nen tussen Amsterdam en Rome, tus sen Groningen en Bremen en tussen Rotterdam en het Roergebied. Als gevolg van de voltooiing van de elektrificatie van het baanvak AlkmaarDen Helder wordt hier de reisduur met 8 a 9 minuten bekort en worden van de twintig treinen in beide richtingen er dertien doorge voerd van en naar Amsterdam en zeven van en naar Haarlem. Heemstede-Aerdenhout krijgt op een enkele uitzondering na de ge hele dag een half-uurdienst. Tussen Den Haag en Amsterdam komt een nieuwe ochtendverbinding en voor 't ochtendvervoer van Bever wijk gaat van Uitgeest een nieuwe trein rijden. Tussen Maastricht en Amsterdam gaat een tweede ochend- exprestrein rijden. Een aantal treinen tussen Staveren en Leeuwarden wor den aangepast aan gewijzigde vaar- tijden van de boten EnkhuizenSta veren. Voor Noord-Nederland wordt een doorgaande treinverbinding met Noord-Duitsland per 1 juni een feit. Voor de bestaande overstapverbin- dingen GroningenNieuwe Schans Bremen v.v. komen doorgaande snel treinen in de plaats die een reisduur- bekorting van ongeveer twintig mi nuten opleveren. Een andere belangrijke nieuwe in ternationale trein is de Riviera- express. Ter vervanging van de Roerexpress die in de komende zomerdienst zal vervallen, komt een nieuwe verbin ding voor het verkeer van Engeland, Rotterdam en Zuid-Nederland via Venlo naar Dortmünd via Krefeld, Duisburg en Essen, München-Glad- bach, Düsseldorf en Wuppertal naar Hagen. De Zuidslavië-express Den Haag MünchenBelgradoAthene zal niet meer gecombineerd met de Loreley- express rijden en niet meer van Am sterdam, doch van Den Haag ver trekken. De treinen A'damWenen/Bad Kissingen worden aanmerkelijk ver sneld. Ook de RheingoldHoek van Hol landBazelRome/Frankfort-Mün- chen wordt versneld; de Loreley- express naar Zwitserland en Mün- ohen rijdt niet meer verenigd met de Amsterdamse tak van de Zuidslavië- express. Tot Bazel wordt deze trein 1 uur 7 minuten versneld. Er zijn eveneens versnellingen in de reis duur van Hoek van HollandKon- stanz, AmsterdamBazel, van de HollandItaliëexpress en van de Harzexpress. De in juni 1957 ingevoerde dienst AmsterdamKeulen v.v. is een groot succes gebleken. Met enkele wijzigin gen wordt deze dienst gehandhaafd. Door de medewerking van de Në- derlandse en Duitse autoriteiten zul len de trajecten, waarop de grens controle wordt uitgevoerd, worden ingekort. Ook het oponthoud op de grensstations wordt hierdoor ander maal bekort. Hierdoor kan men van De narcissen speelden een eerste viool op de wekelijkse keuring, maar dit zal voor het seizoen 1958 wel voor de laatste maal zijn geweest. De tulpen begonnen hun opwach ting al te maken en voor het jaar een week ouder is, zullen heel wat variëteiten in volle bloei staan. De fa. Zandbergen-Terwegen uit Sassenheim kan weer een gouden medaille aan de bestaande voorraad toevoegen. De grote groep narcis sen werd n.l. met deze onderschei ding bekroond. Ontstellend veel soorten waren in deze collectie te zien van heel kleine tot heel grote van triandussen tot forse trompet ten en alles wat er verder op nar- cissengebied aan varianten bestaat. Heel apart vonden we de grootkro- nige Swansdown, éénkleurig melk wit met dubbele kroon. De fa. Lubbe Zn., Oegstgeest, toonde een mooi groepje met de kleinkronige Polac Ice en Rideau Hall als uitblinkers. Een verbazend grote dubbele narcis lieten Gebrs Nuijes, Breezand, zien onder de naam Starlight. De grote crèmegele bloemen trokken sterk de aandacht. Daarnaast stond de forse dubbele gele Camellia van Walter Blom Zn, Hillegom. De bekende Warnaar bracht een elite groepje op het tapijt, waarvan vooral de voor name witte trompet White Monarch de zwavelgele trompet Moonstuck en de opvallend grote gr. kr. 25, wit dekblad met kloeke oranje cup, sterk in het oog sprongen. Een al leraardigst narcisje vonden we de miniatuur jonquille Baby Moon van Gerritsen Zn, Voorschoten.- Een heel verdienstelijke grootkronige zaailing wit dekblad met oranje gerand, geel oog noteerden we van C. A. van Paridon, Noordw.hout En opvallend grote gele trompet stelde Overdevest, Wassenaar, ten toon onder de naam Sire. De zgn. papillon-narcissen van J. W. A. Le- feber, Lisse, vormden een aparte noot in het grote narcissenleger. Bij de hyacinten liet de fa. Gebrs Segers, Lisse, zien hoe groen de par tijen Marconi en Amethyst zijn, die deze firma teelt. Braam Zn, Heemstede, lieten een niéuwe hya cint de revue passeren, die ontstaan is uit een kruising van Favorite en Marconie. Ben mooie rose narcis met flinke, goed gebouwde tros. Het proefstation v. d. Bloemen teelt, Aalsmeer, liet een vaas lilium Regale van beste kwaliteit zien. De bollen waren op 20 december ge plant en na het opkomen voortdu rend belicht. In de tiilpensector waren het vooral de aanwinsten van D. W. Le- feber Co., Lisse, die de aandacht vroegen. Verschillende sports uit darwinhybriden - de meesten geel met fijn rood randje en een goud gele, rood gevlamde verloping, zul len we stellig nog wel eens terug zien. Bijzonder fraai waren de zaai lingen, waarvan één kennelijk bloed van Oriental Spledour in de aderen heeft en dan was er naast deze reu zen onder de tulpen ook een der al lerkleinste: Aitchisonii. Prachtig was de nieuwe Fosterina van Hybrida, Schoorl, die onder de naam Tender Beauty was tentoon gesteld. Een grote, zuiver rose bloem met witte voet. Héél mooi! Overdevest, Wasse naar, etaleerde, een sport uit Apel doorn, geel met rode vlammen en strepen. Gebrs Segers, Lisse, heeft enkele jaren geleden een zaaisel tul pen geïntroduceerd met zeer grote, langwerpige bloemen. Een zaaisel, waarin heel wat bloed van de be kende tulp John Schepers zit. Van dit zaaisel iagen we nu o.m. Fulton. De verloping Red Advance zag ook best uit, evenals de rode, wit ge veerde parkiet Estella Rijnveld en de parkiet Batik, goudgeel met don kerrode tekening. Deze laatste tulp is verlopen uit Sunshine. C. v. Reis- sen, Voorhout, bracht een sport uil Princeps, die ook enige parkiet-nei- gingen schijnt te hebben en boven dien feller rood van kleur is. Fidelio van G. C. Tromp, Lisse, is en blijft een aparte tulp. W. Leenen, War mond, toonde de merkwaardige Sca- ramouche, zwartrood met wat geel, een sport uit de bekende Golden Harvest. Tot slot: een machtige col lectie bloeiende gladiolen van Ko nijnenburg Mark, Noordwijk. Vele zgn. butterfly-gladiolen werden in een uitstekende kwaliteit tentoon gesteld. We noemen o.m. Mecki, rose met zeer lange tak, Anecdote, Bibi, Melody Summerfairy en vele ande- VEBBOND VOO» VEILIG VBKKEM Kruising voorrangs- welke geen voorrang Missiebisschoppen arriveerden op Schiphol 1 juni af van en tot Hengelo, Arnhem en Venlo met de internationale trei nen in en uit de richting binnenland reizen. Dit was tot nog toe door de grenscontrole niet mogelijk. Maandag arriveerden op Schiphol twee bisschoppen uit Tabora. Het wa ren mgr. Van Elswijk (links) én mgr. Otunga (rechts) die wij hier na hun aankomst op de luchthaven gefotografeerd zien.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6