HARPOL HARPOL De regen slaagde er niet in het vuur van Leidens Jeugd te blussen Agenda van de Leidse raad ,De Grote Liefde' amuseerde K&0 BtTER EN STUKKEN GOEDKOPER OOK IN BEDO [NE* KARPETTEN DE KLEINE WINST DINSDAG 6 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Bij de feesten op Bevrijdingsdag De Leidse jeugd, van wie het groot ste deel al geen weet meer heeft van de oorlog heeft gistermiddag op fees telijke wijze de herdenking gevierd van de dag waarop Nederland, nu dertien jaar geleden, van de Duitse overheersing werd bevrijd. De zon, die op nationale feestda gen nog wel eens met dc vrolijke menigte mee pleegt te feesten, hand haafde deze willekeurige traditie geenszins en zegde tegen het aan- vangsuur van de verschillende eve nementen defintief de dienst op. Een malse maar fanatieke regen nam zijn plaats in en deed bijna letterlijk de festiviteiten in het water vallen. Om half drie waren op het speel terrein in de Leidse Hout de jongens (en meisjes) bijeen, die zich wilden meten in de vliegerwedstrijd, die de Leidse Jeugd Actie voor deze middag had georganiseerd. Er hadden 41 kinderen ingeschreven maar onder invloed van het steeds slechter wor dende weer meldden zich slechts 28 dapperen bij de organisatoren, die de vliegers beoordeelden naar originali teit, naar de vakbekwaamheid, waar mee ze gebouwd waren, naar hun luchtwaardigheid. De regen deed de spelleiders spre ken van een débac.le, maar wij deel den deze mening niet. De omstandig heden, waaronder de deelnemers hun vliegers moesten oplaten waren wat zwaar maar er waren kinderen met vliegers in alle vormen en afmetin gen, er was enthousiasme getuige de komst ook van toeschouwers en er was spanning. Dit laatste vond zo nu en dan een hoogtepunt, als een vlieger bij de start ter nau- wernood aan vernieling in bomen en struiken ontkwam, óf als het pad van een vlieger die óp ging, onver wacht gesneden werd door een an dere, die juist passeerde. Maar ook waren er tegenslagen en teleurstellingen in het spel. Zo hoor den we van een jongen, die 's mor gens om zes uur al was opgestaan om zijn vlieger af te maken, die 's mid dags bij de start door een enkele ruk wind de toppen van de bomen ge worpen werd. Een andere wilde niet op gaan en verregende jammerlijk. Prijzen. Maar er was ook een vlieger in de vorm van een boertje dat, driehon derd meter boven het Leidse Hout, best boerde en er de eerste prijs won. In de klasse van kinderen van 9 tot en met 11 jaar werden no. 1. Henny van der Laan. 79 punten.- 2. Eddy Klinkenberg, 70 punten; 3. Jan Wee- da, 69 p.; Remi Nieuwenburg, 67 p.; en Wim Meyer, 64 pnt. In de klasse van 12 tot en met 14 jaar werd nr. 1. Barend van Scha dewijk, 74 p.; 2. Cornelis Hartevelt, 67 p.; 3. Wim Bouman, 66 p.; Kees v. d. Huizen 63 p. en 5. Adrie van Leeuwen, 59 p. Na de prijsuitreiking, die door het Leidse jeugdorkest „De Burcht" werd opgevrolijkt, begeleidde het orkest de deelnemers naar het overdekte gedeelte van de veemarkt, waaar ze allen een Bevrij dings vaantje van de L.J.A. ontvingen. Wandel- en fietsspeurtochten. Inmiddels waren, eveneens op het overdekte gedeelte van de veemarkt, de eerste honderdtallen kinderen aan gekomen, die hadden meegedaan aan de Speurwandeltocht. Die had hen ts zijn en aan de kant van de sloot te liggen. Ook de tocht langs de pij len door het Leidse Hout was niet eenvoudig. Daar moesten o.a. de reeën geteld worden, die zoveel lawaai niet gewend als razenden door het park renden. Elk van de kinderen had een routebeschrijving ontvangen, die op verschillende plaatsen moest worden afgestempeld. Om vier uur arriveerden de eersten van de ruim 2000 wandelaartjes aan de finish, waar ze hun afgestempel de boekje voor een L.J.A.-Bevrij- dingsvaantje konden ruilen. Zagen we bij het vliegeren, hoe een van de jongens, die zijn vlieger ver speeld had, spontaan zijn touw aan een ander gaf, die daar behoefte aan had, bij de wandelaars, zagen we een jongen, die heel wat minder spor tief een boekje weggriste en er een tweede vaantje voor probeerde te krijgen. Het lukte niet. Overigens hoorden we ook de klacht, dat onder de deelnemers aan de fietsspeurtocht enkele minder sportieve elementen hadden gehuisd, die door hun manier van rijden soms met vieren naast elkaar an deren hadden gehinderd. Niettemin waren alle wielrijders het er wel over eens, dat het een ^bzellig tochtje ge weest was. Deze keer voerde de speurtocht hen helemaal naar Voor schoten en Wassenaar. De start van deze fietstocht had, ook om half vier, plaats gevonden op het Pieterskerk. De finish was eveneens onder het overdekte gedeelte van de markt, waar ook de ca. 1500 fietsers een vaantje werd uitgereikt. Het enthousiasme onder de deel nemers aan voet- en fietstocht was zo overstelpend, dat men de laatste honderden bij gebrek aan vaantjes een tegoedbon moest geven, waarop men over enige tijd het vlaggetje op zal kunnen krijgen. OPENBARE LAGERE SCHOOL AAN DE OPPENHEIMSTRAAT. De Leidse raad heeft in 1955 beslo ten tot vermeerdering van het aantal openbare lagere scholen met o.a. een school voor gewoon lager onderwijs in de Roodenburgerpolder. Voor deze nieuwe school werd tijdelijk onder dak gevonden in het voormalige Is raëlitische Weeshuis. Voor de stich ting van het definitieve schoolgebouw is er thans een bouwplan, dat voor ziet in de bouw van een school met tien lokalen op een terrein, gelegen aan de Oppenheimstraat, nabij de Burggravenlaan, op de situatieteke ning nader aangegeven. Het gebouw zal mede worden gebruikt door de Montessori lagere school, die tot nog toe eveneens is ondergebracht in het voormalige Israëlitische Weeshuis. Met de stichting van het gebouw zal naar raming 566.400.gemoeid zijn, welk bedrag in veertig jaren kan worden afgeschreven. Burgerlijke Stand Geb.: Ingeborg, d. v. J. Brussee en H. Bakker; Hendrik, z. v. H. Onder water en C. v. Es; Jannetje, d. v. W. Witteman en J. Dool; Albertus, z. v. A Bavelaar en J. v. Leeuwen; Ditte, d. v. S. Ciere en J. van der Visch; Cornelis M., z. v. C. M. Ernst en J. van Beijeren Bergen en Henegou wen; Jacobus, z. v. A. H. M. v. Vuu- ren en J. v. Leeuwen; Johannes Teu- nis, z. v. T. Daudeij en S. M. Boas- Berg; Minne, z. v. J. Bruinsma en G. Hoogeboom; Rudolf, z. v. P. D. Fuchs en M. C. v. Biemen; Paulus J., z. v D. J. Fasseur en A. W. Brands; Jo hanna J., d. v. P. v. Soest en J. J. Ouwerkerk; Marcel E., z. v. C. Lens en L. J. Hueting; Maria J. M., d. P. J. M. Bik en M. T. M. Juffermans; Johnny, z. v. J. Waasdorp en J. A. Plug. De gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 12 mei 1958 te veertien uur. Te behandelen onderwerpen zijn on dermeer: Benoeming van een directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezondheidsdienst. Benoeming van een tweetal tijde lijke leraressen in de klassieke talen aan het Gymnasium, mevr. Witham Peeren en mej. Ann Kjarsti. Benoeming van een tijdelijke le raar in de wiskunde en de mechanica aan het Rembrandtlyceum: Cornelis Kivit. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer C. Kivit uit zijn betrekking van tijdelijk leraar in de handelswetenschappen aan het Rembrandt-lyceum. Voorstel inzake de stichting van een openbare lagere school aan de Oppenheimstraat. Voorstel inzake de stichting van van het gebouw der voormalige b.l.o. school aan de Caecilliastraat. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Chris telijk Onderwijs om medewerking voor de stichting van een nieuwe school voor b.l.o. in 't zuidwestelijke stadsdeel. Preadvies op het verzoek van de heer H. van Weizen om vergoeding van de kosten van vervoer, verbon den aan het bezoeken van de Mytyl school door zijn dochtertje. Voorstel tot het verstrekken van een garantie aan de Vereniging voor Pedagogiek voor het eventueel tekort van het door deze vereniging ter ge legenheid van haar 100-jarig bestaan te houden congres, 1000.). Voorstel inzake het aankopen van perceel Langebrug 95. Voorstel inzake uitgifte in erfpacht van een perceel bouwterrein, gelegen op de hoek van de Haagweg en de Churchilllaan, aan de „Stichting Leid een openbare lagere school aan de I se Studentenhuisvesing" voor studen- Sumatrastraat en tot vermeerdering van het aantal openbare lagere scho len met een school voor ulo in Leiden noord, 558.400. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het verhete- ren van de vloeren in enige lokalen BIOSCOPEN De films in de week van 2 tot 9 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. Lido: „Vrouwen en spionnen", 14 jaar. Luxor: „De jonge leeuwen", 18 jaar. Trianon: „Getuige charge", 14 jaar. Rex: „De trein van tien over drie", 14 jaar. derlandse Comedie op de Leidse planken gebracht te zijn, is „De Gro te Liefdethans weer teruggekeerd, nu voor de deelnemers aan K. en O. Het is een vlot Frans blijspel, van de hand van André Roussin, over een wel bij uitstek Frans gegeven „l'Amour fou". Het komt hierop neer, dat een reeds jaren getrouwde vrouw met twee bijna volwassen kinderen opeens geconfronteerd wordt met de „Grote Liefde", doordat een heer op middelbare leeftijd in vuur en vlam voor haar blijkt te staan en daarvan uiting geeft. Aan vankelijk lacht zij er uitbundig om, maar als de heer voortgaat met haar rozen te sturen en haar op te bellen, doorloopt zij alle stadia van een bak- vissenverliefdheid. Eerst is het gek, dan is het toch wel aardig, maar ten slotte dreigt het menens te worden. Maar als de vurige minnaar haar meteen mee wil nemen naar het bui tenland, komt de bezinning en dan is het uit. Men moet een Fransman zijn om over dit thema met zoveel luchtige charme en speelse psychologie een blijspel te kunnen schrijven. MAAR DEZE SPEELSE comedie vah vrouwenlogica en zelfbe drog, dat er zo heerlijk dik boven op ligt, stbat of valt met de vertolking. Ank v. d. Moer is voor deze rol ge knipt; zij weet de wisselende stem mingen van deze in de grond zo naïeve vrouw met onnavolgbaar meesterschap weer te geven. Als te genspeler heeft zij de weer van zijn ziekbed herrezen Ko van Dijk, die met zuidelijke charme de Romeo uit- „aar Oegstgeestgevoerd, „aar het ^„gt e„ »«t «ter teveas kasteel van Oud-Poelgeest, waar ze o.m. de paardekoppen moesten tel len, die uit het koetshuis staken. Bat leverde wel wat moeilijkheden, want van de tien gebeeldhouwde koppen, bleek er een van de muur gevallen Uit het raam gevallen De dertienjarige Catharina Cra mer uit de Marnixstraat te Leiden is gistermorgen omstreeks half 9 uit het raam van de eerste verdieping gevallen. Zij viel 3'/j meter naar be neden. maar het letsel viel nog al mee. Zij brak haar linkerenkel. Catharina leunde op de steun van een houten droogrek, zittend op de vensterbank. De steun brak af en het meisje viel. De E.H.D. moest haar naar het ziekenhuis brengen. Geen sirenegeloei Als gevolg van een aan het bedie ningssysteem van de B.B.-alarme- ringssirenes te treffen nadere" tech nische voorzieninng zal de gebruike lijke maandelijkse beproeving van de sirenes tijdelijk gestaakt worden. 40 Jaar dienstbode Mej. C. G. Loovink, zal donderdag a.s. de dag herdenken waarop zij 40 jaar geleden als dienstbode bij de fam. Hosman (fa. Meeuws) Bree- straat in dienst trad. met de nodige inwendige geladenheid doet. Joan Remmelts treft als ver ontwaardigde echtgenoot de juiste toon in zijn hulpeloosheid tegenover een situatie, welke hem totaal over rompelt. Voeg bij dit drietal nog de BEZOLDIGING HOOFD B.B. De Commandant van de Brandweer met ingang van 1 augustus 1955 be noemd tot Hoofd Bescherming Bevol- kinderen, de dochter van Sigrid Koetse, en de zoon van Ramses Shaf- fy, die beiden als moderne kinderen de grootste voorvechters zijn van de goede ouderwetse moraal. Zij maken van dit Franse blijspel een werke lijk amusante vertoning, waarvan K. en O. vanavond en morgenavond plezier zal beleven, zoals zij dat gis teravond overtuigend deed. KON. ONDERSCHEIDING VOOR A. v. d. WAALS VAN S.L.F. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstverband bij de Stedelijke Licht fabrieken, afdeling Elektriciteit, ont ving de heer A. v. d. Waals vanmor gen op het Stadhuis uit handen van de burgemeester, jhr. F. H. van Kin schot, de eremedaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau. Deze uitreiking geschiedde in tegenwoordigheid van de wethouder voor de Bedrijven, de heer D. v. d. Kwaak en de Hoofdingenieur der SLF, de heer ir. F. J. J. Meeuwese, zulks wegens verhindering van ir. Y. Ykema. Aan de Lichtfabrieken werd de heer van der Waals allereerst in de directiekamer gehuldigd, waar er in de verschillende toespraken op gewe zen werd, dat de-jubilaris in de ach ter hem liggende 40 jaren met opge wektheid en grote accuratesse zijn taak vervulde en op deze wijze het bedrijf waardevolle diensten heeft bewezen, waardoor hem namens ge meentebestuur en directie dank ge bracht werd. Bij deze waarderende woorden werden de fraaie oorkonde en de gratificatie van het' gemeente bestuur gevoegd. Tevens weruen de activiteiten op maatschappelijk en cultureel ter rein van de heer v. d. Waals geme moreerd en werd namens de Perso neelsvereniging een herinnering aan deze dag aangeboden. De verschil lende woordvoerders besloten met hun gelukwensen ter gelegenheid van onderscheiding en jubileum en spraken de hoop uit dat de heer v. da Waals met dezelfde opgewektheid de resterende jaren aan het bedrijf zal mogen wijden. In de kantine, waar de naaste col king in de A-kring Leiden, omvatten- jega»s verzameld waren, werd hij op de de gemeenten Leiden en Oegs - hartelijke wijze toegesproken door Krachtens het BezoldigingsTegle- ment Noodwachtambtenaren, vastge steld bij K.B. van 26 juli 1955 (S 329) is aan deze functie een salaris ver bonden van 10.020,in minimum en 12.372,— in maximum. Er is by de vaststelling van dit salaris van uit gegaan, dat het Hoofd Bescherming Bevolking een volambtelijke functio naris is. Evenwel is rekening gehou den met de mogelijkheid, dat het ambt van Hoofd Bescherming Bevol king tezamen, met één of meer an dere ambten wordt waargenomen. In dat geval kan de Kringraad, bestaan de uit de Burgemeesters van beide gemeenten, na verkregen instemming van de Minister van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiek rechtelijke Bedrijfsorganisatie, het sa laris bij benoeming, hetzij nadien, vaststellen op een lager bedrag. B. en w. hebben met de kringraad de salariëring van de Commandant van de Brandweer en het Hoofd Be scherming Bevolking, onder ogen ge zien. Dit overleg heeft geleid tot de conclusie, dat een korting van 1/3 gedeelte op de wedde van Hoofd Be scherming Bevolking en op die van Commandant Brandweer verantwoord is. Met deze oplossing heeft de Minis ter van Binnenlandse Zaken, Bezits vorming en Publiekrechtelijke Be de heren L. Baljé, W. P. E. Broers, G. J. Leusden en J. Gertenaar. BOSKOOP K.A.B. Door de afd. Boskoop van de K.A.B. werd zondag het „feest van de arbeid" gevierd, 's Morgens om 7 uur werd de H. Mis in de parochie kerk opgedragen tot intentie van de overleden en levende leden van de afdeling, waarna in het R. K. vereni gingsgebouw aan de Rozen laan een groot aantal leden weer deelnam aan vereniging St. Willibrordus voor een geheel gevulde zaal van het R. K. verenigingsgebouw opgevoerd „De Klokkengieter" het toneelspel in 3 bedrijven van Antoon Coolen. Door het goede spel hebben de talrijke aanwezigen volop met de gebeurte nissen op het toneel medegeleefd. De avond werd besloten met een gezellig bal waarvoor door de dans- band van de Maluku Hawaïans, on der leiding van de heer Jac. Nieuwe- steeg voor goede dansmuziek werd zorg gedragen. HAZERSW0UDE 25-Jarig jubileum. Morgen, HViH oensdag 7 mei, zal het 25 jaar ge- drijfsorganisatie zich kunnen verenl- leden zijn, dat de heer D. Hoppen brouwer als timmerman in dienst trad bij de fa Boers. Des morgens gen. Voor wat betreft het salaris van de Commandant van de Brandweer zal deze regeling tot uitdrukking moeten worden gebracht in de Bezol digingsregeling 1954. om 7.45 uur wordt in de parochie kerk van de H. Michael het H. Mis offer opgedragen uit dankbaarheid voor dit jubileum. LEIDERDORP Stemmen bij volmacht. Degenen die wegens ziekte of uitstedelijkheid verhinderd zijn voor de gemeente raadsverkiezing op 28 mei persoonlijk hun stem uit te brengen, kunnen dit doen bij volmacht. Zij gelieven zich daartoe in verbinding te stellen met de heer H. Kuilenberg, Koningsstraat 19, die voor de vereiste formulieren en het invullen daarvan zal zorg dragen. Dit moet deze week geschie den, tot uiterlijk vrijdag a.s. Wacht dus niet en zorg dat uw stem op de a.s. verkiezing wordt uitgebracht. Geb.: Rolandus P., z. v. B. H. C. Schemkes en J. Th. Mol; Willem G., z. v. M. G. Verkade en J. Koolmoes: Josephine J., d. v. H. A. Korswagen en Chr. L. Teijn; Abrahamina P., d. v. C. W. de Haas en ^M. van Dorp; Elias A. Th., z. v. C. v. d. Wolk en B. Vonk; Gert J., z. v. W. Bosman en P. W. v. Tol. ten flat. Voorstel inzake het verhuren van de woning Rodenburgerstraat 1. Voorstel inzake het onbewoonbaar verklaren van de woningen Waard- gracht 5, 5a en 5c. Voorstel inzake het aangaan van overeenkomsten met de N.V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten, waar bij de betaling van rente en aflossing van aan enige van haar spaarders te verstrekken geldleningen onder ver band van eerste hypotheek door de gemeente wordt gegarandeerd. Voorstel tot het wijzigen van de be groting der gemeente voor het dienst jaar 1958. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf fing van een arrestantenauto ten be hoeve van de politie. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, als bedoeld in artikel 5, le lid, van de Winkelsluitingswet 1951, voor de kruideniers- en melk- winkels. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, als bedoeld in artikel 5, le lid, van de Winkelsluitingswet 1951, voor de slagerswinkels. Voorstel tot het vaststellen van een verordening houdende wijziging van de Bezoldigingsregeling 1954. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, houdende regeling van de gevallen, waarin en de voorwaar den, waaronder door of vanwege de gemeente Leiden indienstneming op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht kan plaats hebben. Marktberichten LEIDEN, 6 mei, Vette Varkens Aanvoer 207 vette varkens. Noterin gen per kilo lev. gew.: zware varkens geen notering; lichte varkens 1.73 1.76; slagersvarkens 1.76-1.79; zeugen 1.46—1.50. Handel matig. Er waren 9 nuchtere kalveren waarvan geen notering. BODEGRAVEN, 6 mei, Kaas Aanvoer 27 partijen. Notering: eer ste soort 1.631.76; tweede soort 1.53—1.62. Handel kalm. ROTTERDAM, 6 mei. Vee Aan voer 4614. Vette koeien 310; ge- bruiksvee 1366; vette kalveren 298; graskalveren 210; nuchtere kalveren 1635; varkens 81; biggen 73; paarden 76; veulefis 2; schapen 157; weide- lammeren 378 geiten 28. Notering: Vette koeien 300340, 280300, 260280; vette kalveren 280—290, 250—280, 220—250; gras- kalveren 450, 300, 230; nuchtere kal veren 62, 54, 46; biggen 52, 40. 35; slachtpaarden 260, 240, 210; schapen 100, 90, 80; lammeren 110, 90, 80; weidelammeren 70, 60, 40, kalfkoeien 1275, 1000, 850; melkkoeien 1275, 1000, 850; vare koeien 890, 750, 650; vaarzen 925, 800, 600; pinken 600, 500, 400. Vette koeien: aanvoer als vorige week, handel tamelyk, prijzen als gisteren. Vette kalveren: aanvoer als vorige, handel vlot, wat stijver in prijs. Graskalveren: aanvoer iets minder, handel redelijk, prijshou dend. Nuchtere kalveren: aanvoer korter, handel goed, ruim prijshou dend. Biggen: aanvoer matig, handel lui, prijzen ongewijzigd. Slachtpaar den: aanvoer even korter, handel ta melyk, ruim prijshoudend. Schapen: aanvoer klein, handel redelijk, prij zen onveranderd. Lammeren: aan voer klein, handel redelijk, prijzen onveranderd. Weidelammeren: aan voer aanmerkelijk ruimer, handel kalm, prijzen als vorige week. Kalf koeien: iets korter, handel goed, prij zen constant. Me'kkoeien: aanvoer iets korter, handel goed, prijzen con stant. Vare koeien: aanvoer als vori ge week, handel redelijk, goed prijs houdend. Vaarzen: aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen stabiel. Pinken: aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen stabiel. R.A.VEEN, 5 mei, Bloemen Nar cissen 621, Anemonen 1326, Dho- ronicum 6—18, Lathyrus 2661, Irissen 47103, Pyrethrum 90150, Freesia's 6066. Tulpen: E. Eddy 18 41, Lustige Witwe 1636, Rose Copland 22—48, Golden Harvest 39 78, Reforma 3258, Piccadilly 26 51, Queen Elisabeth 4773, Golden Measure 2857, Krelage 10-24, Cou- leure Cardinal 1943, Bartigon 18— 4, W. Pitt 2459, Moederdag 5072, White Sail 1238, Crown Imperial 1636, Hillegonde 1039, Dubbele tulpen 845, Parkiettulpen 4090 p. bos. Am. Anjers 1537 p. st. Groente Aardbeien I 90130, idem II 60115 p. doosje. Kropsla I 16.00—24.00; idem II 500—15.00, idem stoofsla 10.0035.00. Andijvie 42.00 —44.00 p. 100 kg. VINKEVEEN, 5 mei, Groente Andijvie 5758 ct per kg; postelein 5163; prei 1318; rabarber 2935; spinazie 1220; stoofsla 2342; was- peen afw. 22; sla A 16—22 p. stuk; sla B 613; radijs 1822 p. bos; pe terselie 27; selderij 27. reinigt en ontsmet Uw toilet! Het naarste werkje wórdt nu voor U gedaan! Wat is Harpol? Het nieuwe, zelfwerkende rei nigingsmiddel in poedervorm voor Uw toiletpot. Ruikt ««n- genaam. Speciaal gemaakt om U dat naarste van alle werkjes uit handen te nemen! Wat doet Harpol? Reinigt Uw toiletpot beter èn ge makkelijker dan U het ooit zelf zou kunnen! Want Harpol rei nigt zonder dat U behoeft te boenen. Ook daar waar U met de borstel niet bij kunt: in de onbereikbare S-bocht van Uw toiletpot. Harpol ontsmet en verwijdert alle aanslag! Wat biedt Harpol? Altijd een schone, frisse toilet pot! Ontsmet! Onaangename lucht verdwenenAanslag ver wijderd Om trots op te zijn. En't geeft zo'n veilig gevoel! Ook met 't oog op Uw bezoek. Hoe gebruikt U Harpol? Oh, zo simpelStrooi 's avonds wat Harpol in de toiletpot. Spoel 's ochtends door. Dat is alles in Uw toilet it bet toppunt van hygiëne en helderheid. f 1.45 per grote bus RackltU N.V., De Bilt Het kopen van een BED is een kwestie van VERTROUWEN!! Wij verkopen alleen de wereldmerken!! AUPING 1-pers. vanaf 79. EPEDA 1-pers. vanaf 74.50 PULLMAN 1-pers. vanaf 88.50 ONZE RECLAME INTERIEURMATRAS 2-pers. 78.50 1-pers. 47.50 KARPETTEN!! De grootste keus vindt U bii ons!! Moderne- en klassieke HAARVELOURS 200 x 300 95.— WILTON 200 x 300 198.-. 145.-. 125.-. 94.50 KROONKARPETTEN 140 x 200 119.— 200 x 300 254.— 225 x 325 295.— BROUSSA- KARPETTEN 140 x 200 125.— 200 x 300 265.— 225 x 325 315.— Pracht collectie GANG- en TRAPLOPERS in Haarbouclé. Wilton en Moquette!! LEDIKANTEN. TUIMEL- OPKLAP- en DIVANBEDDEN in alle soorten en prii- zen. 1-pers vanaf 28.50 HAARLEMMERSTRAAT 51 TELEF. 24958 3? Dames. Jroot succes hebben wij met de nieuwe fapolator zuiver natuur permanent. Wassen, wa tergolven 2.—. Be spreekt vroeetndig. heien bezoekt de kapoer voor lastig haar. Het Kappers huis. Apothekersdiik 8 tel. 26218. 2T Enorme sortering toto- standaards en fotoiiisten Ook vooi moderne plastic futoliisten in vele kleuren Reeds vanaf 95 ct een pri ma fotostandaard. U slaag' zeker bii ..Rembrandt" Haarl.straat 208223. Ook los glas verkrijgbaar 3? Kinderfoto''*? Natuur lijk: Studio Koopman. Hooigracht 96. Dc kinder fotografe die het kan! Drie leuk» briefkaartfoto's van uw kindie vanaf 3.75. Be spreekt U even. tel 31701. 3T Sleutels bijmaken! Lips Yale. auto-contact en voordeursleutels, klaar terwiil U wacht! Grasza den. bloemzaden. tuin- bouwzaden, pootstokken zeisen, zichten zeisbomen, enz. A. J. Hartwiik Nwe Beestenn.arkt 7-9-4. Lei den. tel. 26627. H. van Velzen. Spoorhuis Nieuwe Riiksweg. tel. 1713 20. Nieuwe Wetering. 5? Nieuw is uw bed. als wij het overtrekken. In een dag gereed! 2-per- soons vanaf f 26.50. 1-per- soons vanaf f 19.50. De Kleine V.'inst. Haarlem merstraat 51. Plastic gieters in alle prijzen! Door eigen import lage prijzen 1.49 1.69. 1.95. 2.35 2.50. De n:eu\v- ste modellen Zeer fraaie kleuren. Voor deze prijzen koopt U alleen bij: I.V.A Haarlemerstraat 48. Nova Noordeinde 43. Leiden. 3? Geeft Moeder een hor loge of een mooie horloge- band Junghans en Kienzle wekkers klokken, enz. in alle prijzen W. van Kam pen. Mare 102 Repareren van alle soorten uurwer ken. 3? Gevraagd een 3e be diende. Genegen een klei ne wijk te bedienen Luxe Bakkerü P. Zaanen Deutz straat 8 Oegstgeest. tel. 22103. 3? Juffrouw zag zich gaar ne geplaatst als hulp in de huishouding bii heer of kleir gezin waar hulp voor ruw werk aanwezig is. Br. onder no. 6534 bur. v. d. bl. 7? Moederdag 11 mei. Lu xe metalen bonbondoos 79 ct. Prima Engels fabrikaat met zeer fraaie decoratie. Vastgestelde oriis f 1.25. Met deze advertentie voor 79 ct. Geldig tot 11 mei. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Lei den. .Rosine" geeft de hooe ste oriis voor oud. zilve. er luwe' n Grote keu-' in verlovir.gs ir «ou den. zilveren en P-z«»»-f dc artike'er Het adres voor alle renarnti uurwprken St»»»n straat no 16 tel 26854 en Badminton racket 69 ct. Geheel van onbreekbaar plastic, zware kwaliteit, diverse kleuren. Pluimbal hiervoor 10 ct. Voor dc/e oriizen koopt u alleen bii: I V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Lei den. Gevraagd: r.k. hulc v. d. huishouding. 1728 ir. Intern. Flink loon. Nazor«* .St. Antonius". Druiven- straat 20 Den Haag. Noordwijk Abonnementen en adver tenties worden aangeoo- men door C. F. PESCHIER VAN LEFUWFNSTF f'

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3