Bolton Wanderers won zaterdag de Cupfinal van Manchester Un. Nederland-Turkije in tweemaal 45 minuten geheel bekeken Oranje's zegereeks gestuit Het Nederlands B-elftal kwam met gelijk spel uit Luxemburg terug Nat Lofthouse scoorde tweemaal Hij was er niet bij België-Nederland 1-3 Zaterdagvoe.bal „Bollencompetitie" MAANpAG 5 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 .ur heerste een vrolijke stemming in het stadion toen aanvoerder Cor van der Hart en zijn Turkse collega Turkay Seren zich gereed maakten om te tossen. De tienduizenden op de tribunes koesterden zich in de verkwikkende stralen van het len tezonnetje. De Nederlandse suppor ters waren er van overtuigd: de overwinning was zeker. Ze gingen er eens rustig voor zitten toen de volksliederen waren gespeeld. Stop per Cor van der Hart, die zijn 25ste interland zou gaan spelen, verloor de toss, en de enige debutant in de Nederlandse ploeg, de Hagenaar Ca rol Schuurman, mocht derhalve en kele minuten over half drie onder het toeziend oog van scheidsrechter Leafe de bal aan het rollen bren gen. Dat het heus geen gemakkelijke Nederlandse zege zou worden bleek al ras. Het was de in het Franse profvoetbal geschoolde Turkse links binnen Kuc-ikandonyadis, die door zijn teamgenoten maar gemakshalve wordt aangesproken met: Lefter...., die reeds na enkele minuten een schot op het doel van de Munck af vuurde. Hei-jahei-jahei- ja" klonk het in het Turkse kamp en de rode vlag met de witte halve maan en de ster werd geestdriftig heen en weer gezwaaid. Van een Nederlands overwfcht was in het eerste kwartier zeker geen sprake, doch opvallend was, dat in. deze eerste minuten in het bijzonder de debuterende aanvalsleider Schuur man van zich deed spreken. Directe resultaten leverden de ac ties van de ADO-er echter niet op. De enkele keren dat hij een schot op het Turkse doel afvuurde stond Tur kay daar op de goede plaats. Trou wens, de Turkse doelman zou in deze wedstrijd een groot struikelblok worden voor de N^-derlandse schut ters. Turkay mag dan een voorlief de hebben voor „showvoetbal", zijn snelle reacties en atletische sprongen maken hem tot een doelverdediger van klasse De vreugde van het klein j Turkse legioen kende bijna geen grenzen: twee gave doelpunten 2 in één enkele minuut. Het was j 5 te mooi om waar te zijn. Alles Iwat de Turken maar in de hoogte i konden gooieh ging de luoht in: dassen, shawls, petten en bloe- men. Het was „feest" daar hoog j op de zuidelijke tribune van net 5 Olympisch stadion. En plotseling verscheen het spandoek weer, j waarop in het Turks te lezen stond: „wees welkom, we reke. nen op een zege". Dat doek, dat j in de 31ste minuut van de eerste helft, na de strafscnop waaruit Wilkes Nederland de leiding gaf, j geruisloos was verdwenen, keer- S de terug toen middenvoor Metin Oktay 11 minuten na de hervat- ting die 10 achterstand omzette g in een 21 voorsprong. .De ge- hele tweede helft zou het daar blijven, boven dat vrolijke troep- je, in kleurige kleding gestoken Turken want die elfde minuut van de tweede speeltijd heeft de j wedstrijd beslist. Dol van vreug- de verlieten de Turkse spelers het veld, na talloze omhelzingen en na een spontane ovatie van de 65000 toeschouwers, die dit eerste voetbalduel tussen de ploegen van Nederland en Tur. kije op de tribunes hadden ge- j volgd. Het was triest, doch maar al t te waar, de zegereeks van bonds- coach Elek Schwartz was door- broken. Voor het eerst sinds de slag in het Prater" van 26 mei 1957 was de oranje-ploeg ver- Er was nog een man in het Turkse team, die direct al de aandacht op zioh vestigde, dat was Kucukando- nyadis, oftewel Lefter. Niet alleen was deze linksbinnen een speler met een goede techniek, hu was ook een onvermoeibaar zwoeger. Evenals rechtsbinnen Aytac was hij overal op het middenveld te vinden, wan neer de aanvallen werden opge bouwd, maar ook op het moment waarop zijn assistentie in het Neder lands strafschopgebied noodzakelijk was stond Lefter op zün plaats. Bijzonder triest was het daarom voor deze zwoeger, dat juist hij er de oorzaak van was, dat het eerste Turkse doelpunt, door Aytac in de 23e minuut met een ver schot ge scoord, werd afgekeurd. Lefter stond toen juist een half metertje te dicht bij het doel van Frans de Munck, en de Brit Leafe was een te goede scheidsrechter om dat niet te zien. Zware straf Dit weinig opwindende duel kreeg dan. na goed een half uur spelen, eindelijk een opwindend moment. Moulijn dreigde in een snelle sprint rechtsback Saim Tasengin voorbij te gaan en een goede schietkans te krij gen. Saim tackelde de Feijenoord- speler hard, te hard vond Leafe. En tot grote verontwaardiging van al wat Turks was wees hij naar de wit te stip. Faas Wilkes nam de straf schop en zijn harde lage schot was te goed gericht om Turkay ook maar een kans te geven (1—0). Een zware straf voor deze overtreding, misschien zelfs een iets te zware straf. Het spelpeil bleef in deze eerste helft vaak bedenkeliik laag. Van een Nederlands overwicht kon moeilijk gesproken worden. Het Nederlandse elftal mocht met die 10 voorsprong bij de rust beslist niet ontevreden zijn. In het bijzonder niet omdat het in de Nederlandse aanval niet bleek te „gaan". Lenstra en Wilkes, zo vaak de grote mannen in de voor hoede, slaagden er slechts sporadisch in tot flitsende combinaties te ko men, Moulijn kon met zijn sterke wapen korte maar felle surint tegen Saim Tasengin weinig uit richten, Piet van der Kuil viel wat tegen en Schuurman kon aan de ver wachtingen, die hij in de eerste mi nuten had gewekt, niet voldoen. De Nederlandse verdediging bleek ver der in de eerste speeltüd te sterk voor de zwakke Turkse aanval, waarin alleen Lefter veel goede din gen deed. De beslissing Dig zwakke Turkse voorhoeae kreeg na de rust een geduchte ver sterking In Can Bartu, die behalve in het Turkse voetbalteam ook in de basketbalnloeg van zijn land uit komt. Rechtsbuiten Goztepen werd namelijk vervangen, linksbuiten Ki- remitci wisselde van vleugel en Can Bartu nam diens plaats in. Vanaf het moment waarop Bartu in het veld kwam zat er meer snelheid in de Turkse aanval. Toch zou de Neder landse voorhoede tot de eerste ge vaarlijke attaque komen. In de 2e minuut zag Coen Moulijn, dat een snelle sprint hem nog in het bezit van de bal kon brengen voordat deze over de doellijn was ge?aan. Mou lijn kwam nog juist op tijd, tikte de bal terug naar Schuurman die hard in schoot, Turkay stond echter ook nu oo de juiste plaats en meer dan een hoekschop kregen de Nederlan ders niet. Middenvoor Metin Oktay, werd dan in één minuut tiid om het met de woorden van Elek Schwartz Nederlandse doel toen hü de bal plotseling van rechts kreeg toege speeld. De DOS-doelman was al ge slagen toen Oktay zijn kogel afvuur de. Zo hard was het schot, dat de Munck zelfs geen tijd had om er ook maar een hand naar uit te steken (1—1). Nog in diezelfde minuut werd het 1—2 .Ditmaal was het doelpunt een volledige persoonlijke triomf van Metin. Linksbuiten Can Bartu tikte de bal voor de voeten van zijn aan valsleider die in één ren het gehele rechter-defensieblok van het oranje team passeerde. Toen hij met een laatste zwenking langs ook Cor van der Hart flitste was het pleit be slecht, op zijn lage schuiver had de Munck geen verweer. Geluk had de Munck echter twee minuten later. Bartu, goed naar bin nen gekomen, sprintte op een diepte pass en voordat de uitlopende Neder landse goalie nog iets had kunnen doen was hij al gepasseerd. Via de paal sprong de bal in het veld te rug, in de handen van de op de grond liggende Frans de Munck, die daardoor rechtsbinnen Aytac een goede scoringskans kon ontnemen. Langzamerhand herstelde de Ne derlandse achterhoede zich, Wiersma had zich ingesteld op de sprints van Bartu en daarna kon ook de voor hoede van het Oranje-team enkeïe gevaarliike aanvallen opbouwen. Piet van der Kuil was de eerste die een kans waagde. Na een scrimmage kreeg hij de bal voor de voeten, schoot snel in doch had de pech, dat een Turk de bal van de liin kon weg trappen. Een acrobatische omhaal van de Aiaxied werd door door een „show-duik" van keeper Turkay on schadelijk gemaakt. T uid klonk het weer: „Hei-iahei-iahei-ia" Luider, veel luider zelfs was het Ne derlandse antwoord „AbeAbe. Abe", de tienduizenden op de tribu nes sm^k+en biina om een doelpunt. Dat Nederlandse doelnunt kwam niet. Integendeel, het Oranie-team mocht blii zün dat het in de 19e minuut geen 13 werd. Oktav glinte toen tussen Kees Kuvs en Cor van der Hart door en het was alleen aan de moed va Frans de Munck te dan ken. die zich voor de voeten van de Turk wierp, dat een derde treffer werd voorkomen. In de laatste twintig minuten ging het plotseling beter, Nederland kreeg enkele kansen. Abe kreeg er zelfs twee kort na elkaar, beide keren zocht hij het doel echter te hoog. Toen Faas Wilkes in de 27e minuut, na een combinatie waaibü bijna de gehele Nederlandse voorhoede was betrokken, door een tegenstander nogal hardhandig van de bal werd gezet, hoopte het legioen op een strafschop. Maar Leafe, die in de eer ste helft zo „gul" was geweest, toon de zich nu minder mild. Hü wuifde alle protesten weg en liet doorspe len. Van der Hart probeerde het daar na met een goede rush door de Turk se defensie, ook hü schoot te hoog. Leafe stond al op het punt om voor de laatste maal te fluiten toen Piet van der Kuil in het centrum een voorzet van linksbuiten Coen Mou- lün opving. Zou het dan toch nog gelukken? Meer neen, de schuiver van de kleine vleugelspeler was juist een meter te ver naar rechts ge richt. Leafe floot af. Klaassens trok nog een laatste sprintje wat hem in het bezit bracht van de wedstrüdbal. Op het middenveld volgde een massale omhelzing van spelers, reserves en officials. Doelman Turkay Seren moest op de schouders én hoog op de zuidelijke tril une klonken de Turkse vreugdekreten. De shawls, dassen en petten gingen weer de lucht in, de rode vlag met de halve maan en de ster werd triomfanteluk gezwaaid, het was gelukt. Wat zelfs de Turken amper durf- te zeggen de „nationale held" van den hopen was gebeurd: het team Turküe. Oktay stond, ongedekt nog'van Elek Schwartz was, op eigen wel, op amper zes meter van het terrein nog wel, verslagen. STROOMLOOS BAANVAK DUPEERDE VOETBALLIEFHEBBERS Enkele honderden voetballiefheb bers, die op weg waren naar de inter landwedstrijd NederlandTurkije in het Amsterdamse Stadion zijn gister middag te laat in het stadion aange komen, doordat de stroom uitviel op j een der bovenleidingen van 't spoor- wegbaanvak HalfwegAmsterdam. 1 Door deze storing kon slechts over enkel spoor worden gereden. De Spoorwegen, die voor de taak stonden de honderden reizigers tijdig naar Amsterdam te vervoeren, zetten tenslotte enkele bussen in tussen Haarlem en Amsterdam. Ondanks deze maatregel ontstonden ernstige vertragingen. Om kwart voor drie j was de storing opgeheven. I Van de storing hadden mede last de treinen,, die te 11.50 en 12.15 uit Leiden waren vertrokken. De trein van 11.50 was nog uit Haarlem ver trokken, die van 12.15 bleef in Haar- lme. De reizigers moesten overstap pen in de trein naar Alkmaar en in Uitgeest overstappen. Uitpuilend ver trok de trein, doch zeer velen ble ven op het perron achter. Toen zou een nieuwe trein vertrekken en ter- wül de reizigers zich een plaatsje hadden veroverd kwam van Halfweg de trein terug, die om 11.50 uit Lei den was vertrokken. Ook die reizi gers moesten in de nieuwe trein over stappen en na een reis van drie kwar tier kwam, men te kwart voor twee eindeiyk in Amsterdam aan. Dat wa ren de gelukkigen! Wie later in Haar lem kwam, was te laat in de wed- strüd. We vragen ons af waarom niet eerder autobussen werden ingelegd cn waarom de reizigers niet beter werden ingelicht. Een der speakers in Haarlem was trouwens niet te ver staan. - In het zonnige Mayrisch-stadion van Esch zur Alzette heeft het Neder lands B-elftal voor ongeveer 5000 toeschouwers een goede prestatie ge leverd. Het Luxemburgse elftal dat op 1 mei een verrassende 4-1 zege op Duitsland B behaalde, bracht het niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel. De eerste aanvallen waren voor de Luxemburgers en daarbij bleek al dadehjk, dat doelman Roffel in groot se vorm verkeerde. Hü stopte enkele felle schoten op uitnemende wüze en dit zelfverzekerde optreden van de Groninger, gaf de aanvankelük wat weifelend spelende Nederlandse ploeg kennelük zoveel morele steun, dat onze landgenoten het initiatief een tijdlang overnamen. Doelman Stef- fen kreeg een paar gloeiende kogels van Cor van der GÜP te verwerken en de linkervleugel LuitenLuyten kwam enkele malen met goede com binaties voor het Luxemburgse doel. De verdediging van de gastheren kwam onder zware druk, te staan. Van der Gijp gebruikte elke kans voor een hard schot en de kleine Von- boff bleek het met de snelle rechts buiten Angenent goed te kunnen vinden. Steffen bleek echter— zij het soms op het nippertje meester van de situatie. De Nederlandse spelers, vrü- wel een voor een groter dan hun te genstanders, hielden de bal over het algemeen hoog. Na 20 minuten konden de Luxem burgers het spel weer wat verplaat sen en nu moest Roffel weer een paar maal in actie komen, o.a. toen twee Luxemburgers met de bal ongehin derd op zün heiligdom kwamen of stormen en hü niets beters wist te doen dan het gevaar tegemoet te gaan om het leder op vüftien meter van zün doel voor de voeten van zün belagers weg te trappen. In de veertigste minuut kwam van der GÜP vrü voor Steffen, maar de bal vloog uit zün schot over de lat. In de tweede helft hadden beide ploegen om beurten het spel in han den. Van een overwicht van een van beide zijden was geen sprake meer en er ontwikkelde zich een felle kamp. In de 13e en de 16e minuut bracht Roffel de handen op elkaar toen hij schoten van respectievelük Letsch en Konter op onnavolgbare wijze uit zün kooi ronselde. Na 20 minuten moest de Belgische arbiter Als teen het spel enige tijd onderbre ken ha een botsing waarbü Schaap tegen de grond ging. Twee minuten later kreeg Konter eenzelfde ogen- schünlijk niet te missen kans als van der Gijp in de eerste helft, maar de bal werd door de snel reagerende Rapid-back Brull op de doellijn ge keerd. De laatste minuten waren ge heel voor de Luxemburgers. Neder land B stond met de rug tegen de muur, maar de defensie met de on genaakbare Roflfel aan het hoofd, hield stand. Tot het laatste fluitsig naal. Zaterdag. LFC-comb.Afd. XI zondag 5—4. Leids XI-veteranenFeyenoord- veteranen 12. Adspiranten: 1: Docos (a)SJC ia) 1—2; SVLV (a)SJC (b) 3—2; W SB (a)Docos (b) 31. m: Lisse (b)—SJC (c 0-4); VVSB (bDocos (c) 22. n: Docos (e)—Docos (f) 51; VVSB (c)SJC (d) 4—0. o: Docos (g)—Teyling. (d) 06; Docos (h)SJC (g) 0—1; SJC (f)— Lisse (d) 26. Zondag. 4A: VNL 2Docos 5 43. 4 D: VNL 3—ASC 7 6—1. Op de voortreffelijke grasmat van het Wembleystadion, dof-glanzend in het felle zonlicht, hebben zaterdag middag elf moedige, wilskrachtige knapen tevergeefs gepoogd in een Cupfinal met een dramatische voor geschiedenis de faam van hun door een triest noodlot getroffen club hoog te houden. De elf van Manchester United had den duidelük de sympathie. Ruim 100.000 toeschouwers hadden zich op gemaakt om de „Underdog" te steu nen om geen moment te missen van de meest traditierijke Engelse sport- feest. De prüzenslag was op de zwarte markt tot een waanzinnige hoogte opgevoerd er werden bedragen van 250 gulden en meer betaald voor onverschillig welke plaats en de opwinding onder de anders zo nuch tere Engelsen1 tot het uiterste op gezweept. Maar sympathie en morele steun de roodwitte kleuren van Man. Chester United overheersten op de tribunes waren uiteraard geen vol doende compensatie voor de onher stelbare slag, die de Mancunians nauwelüks twaalf weken geleden trof. Manchester United verloor met 20, eenvoudig om de homogenere ploeg van Bolton Wanderers in de altijd enerverende eindstrüd meer geroutineerd bleek en beter speelde. Bolton Wanderers werd dus voor de vierde keer in zün rüke geschie denis bekerwinnaar, Nat Lofthouse beleefde met twee doelpunten een persoonhjk triomf en voor Man chester United kreeg het trieste sei zoen geen sprookjesachtig slot. Voor de aanvang van de wedstrüd, die onder leiding stond van scheids rechter Sherlock, werden de spelers van beide teams voorgesteld aan de hertog van Edinburgh (koningin Elisabeth kon wegens een verkoud heid de wedstrijd niet büwonen). Ook manager Matt Busby en de di recteur van het Münchener zieken huis prof. Maurer, die met twee art sen als eregast aanwezig was, kwa men de spelers de hand drukken. Het was een goede, maar niet erg opwindende strüd. De overwinning van Bolton is een grote persoonlijke triomf van mid- voor Nat Lofthouse geworden. De 32-jarige bewegelijke Lofthouse nam beide doelpunten, de eerste na drie minuten spelen, de tweede in de tiende minuut na rust, voor zün reke ning. Met zün prachtige spel in deze wedstrüd zal hij zich vermoedelük in het Engels elftal voor de wereld beker hebben gespeeld. Lofthouse, die kennelijk weinig of geen hinder on dervindt van de stalen pen, die sedert een ernstige blessure in zijn linker schouder zit, heeft reeds 30 interland wedstrijden gespeeld. In die dertig wedstrüden scoorde hü 31 doelpun ten, een record. Hoewel het in feite niets aan de prestatie van Bolton af doet, heerste na afloop toch algemeen de gedachte, dat Manchester United met het elftal van vóór de fatale zesde februari vrijwel zeker cupwinnaar was gewor den. Het is meer dan 50 jaar geleden, dat een elftal, dat het ene jaar de finale verloor ook het jaar daarop werd verslagen. In de derde minuut van de wed strijd kwam, eigenlük als een verras sing het eerste doelpunt, een hoek schop werd door Harry Gregg onvol doende verwerkt en Lofthouse had de bal toen maar voor het inschieten. Vanaf dat moment had Bolton het heft in handen. Lofthouse en rechts buiten Birch waren zeer actief en Gregg kreeg alle gelegenheid te laten zien dat hij toch een doelman van klasse is, die niet bü toeval in het Noord Ierse elftal onder de lat staat. 25 Minuten duurde het offensief van de Wanderers, die goed gesteund door hun ver opgedrongen halflinie de bal GOEDKOPE KAARTJES VOOR NEDERLAND—TURKIJE. Honderden Amsterdammers hebben gisteren geprofiteerd van de voorde lige aanbiedingen van toegangskaar ten voor NederlandTurkije. Zondagmorgen wah het al begon nen. Toen immers was bekend ge worden, dat de KNVB defeinitief toe stemming had verleend voor het uit zenden van de wedstrüd via de tele visie. De directe reactie op dit be sluit was 's ocntends op het Rem- brandtplein al te merken. Bezitters van kaarten, die in de café's in deze omgeving anders vaak goede prijzen maken, boden nu zitplaatsen voor de helft van de gewone prijs aan En ook op de Amstelveense weg en het Stadionplein zelf wera later op de dag „en baisse" gehandeld. Vooral staanplaatsen maar ook zit plaatsen op de onoverdekte tribunes werden alom aangeboden. Naarmate het aanvangsuur naderde daalden de prijzen en vlak na het begin van de match moet het zelfs zün i/oorgeko- mene dat bezitters van extra kaarten de anders zj fel begeerde plaatsbe wijzen aan jongetjes hebben wegge geven voor niets! Politie tevreden. De Amsterdamse verkeerspolitie was zondagavond weer zeer tevreden. In totaal had men ongeveer 3.000 per sonenauto's en 70 autobussen op de parkeerplaatsen geteld. Maar voor namer was, dat zowel het aan- als afrijden in v;ü vlot tempo geschiedde. Om tien vor zes, dus anderhalf uur na afloop van ce wedstrijd, was de laatste en drukste verkeersstroom die in de richlng van het Gooi volledig verwerkt. i voortdurend op de helft van Man chester United hielden. Toen pas kreeg Hopkins een schot van Taylor te verwerken. Tien minuten na rust was het 20, weer door Lofthouse en weer gedeel telijk door een fout van Gregg. Hij stopte een schot van Stevens, maar liet zich toen door de aanstormende Lofthouse met bal en al achter de doellijn werken. De scheidsrechter keurde 't doelpunt goed omdat Gregg op het moment van de charge met beide benen op de grond stond. Van de zü'de van Manchester United werd ook niet geprotesteerd tegen dit ty pisch Engelse doelpunt. Gregg was enkele minuten buiten westen, maar kon daarna weer meespelen. Een mi nuut voor deze tweede treffer van Bolton, die de wedstrüd besliste was het doel van Hopkinson aan de an dere zü'de van het veld aan een groot gevaar ontsnapt. Linksbuiten Webster schoot hard langs de uitvallende doelman, maar de bal sprong van de paal het veld weer in. „Een centi meter naar links en de wedstrijd^had een heel ander slot gekregenmis schien", was de verzuchting, die na de wedstrüd uit vele monden kwam. In vele restaurants en radio- winkels in München zaten hon- derden voetballiefhebbers, die Manchester United als favoriet hadden „geadopteerd" voor het televisiescherm geschaard. In de stad waar het grootste deel van het roemruchte elftal bü de vliegramp van 6 februari de dood had gevonden en waar de over- levenden waren verpleegd, werd de Cupfinal met spanning ge- volgd. De Engelse verslaggever Frank Taylor, van de overlevenden de enige, die nog steeds in het zie- kenhuis verblijft, volgde de strijd vanuit zün bed. „Volgend jaar ben ik er weer bij" zei hij. t Nederlandse ploeg won beker Het Nederlandse zaterdagelftal heeft zaterdagmiddag te Wilrück voor 300 toeschouwers een 31 zege behaald op de Belgische ploeg en kwam hier door in het bezit van de Challenge Fernand Chanelle. De Nederlanders begonnen direct na de aftrap tegen hun technisch be tere tegenstanders met een vlot offensief. In deze periode onder scheidde zioh de midvoor van de Oranjehemden, Harm v. Dalfzen. In de 17e minuut scoorde de man uit Genemuiden met een hard schot (10). Na rust was rechtsbinnen Nieuwstraten de grote man. In drie minuten schoot hij tweemaal langs de Belgische ekeper, daarmee de Neder landse ploeg naar een veilige 30 voorsprong voerend. Een tegenoffen sief van de Belgen volgde. Bij een der aanvallen op 't Nederlandse doel constateerde de scheidsrechter een overtreding in het strafschopgebied en de Belg Vink voltrok het vonnis (31). Hierna is niet meer gescoord. Wel kreeg Harm v. Dalfzen vlak voor het eindsignaal een penalty te nemen, maar het slecht gerichte schot vloog langs het Belgische doel. UITSLAGEN KON NED. VOETBALBOND (Betaald) Eerste divisie A: AGOVVRoda Sport 10. Eerste divisie B: Hermes DVS Fortuna 11; LeeuwardenHelmon- dia '55 31. Om de K.N.V.B.-beker, 2e ronde: HaarlemSparta 11; Zwartemeer Vitesse 34. Res. 2e divisie B" EDO 2—NAC 2 1—4; Fortuna 2—UVS 2 0—2; EBOH 2Dosko 2 02; RBC 2Baronie 2 1—11; ONA 2SVV 2 0—3. (Amateurs) Eerste klasse C: KimbriaVlissin- gen 12. Res. 3e klas B: UVS 4—ASC 2 2—3. DE ZATERDAGCOMPETITIE West II, 2e klas: 's-Gravenz. S.V. Excelsior M 20; Kozakken Boys VVS 2 2—2; RWH—ARC 5—2; Ter LeedeHoogvliet 22. 4e klas A: DEVJO—VWS 1—1; De LierRAS 21. 4e klas B: JAC—RCV 2—0; Spirit SV '35 0—0; ZwammerdamUni cum 12. Res. 3e klas A: Jodan Boys 2 DEVJO 2 00; Zwaluwen 2Ornas 2 31; Schev. Holl. Sp. 2—Ter Leede 2 1—1. ForeholteWarmunda 0—1. In een strüd, waarin de gasten ge durende de eerste tüd d toon aan gaven, heeft Warmunda gewonnen met de oneven goal, die reeds in de eerste 5 min. door de links-binnen werd gemaakt. Toch hadden de Fore- holters, bij wie Joop v. Wouw ont brak, zeker bijna een half uur nodig zich te herstellen. Toen lanceerden ze hun eerste aanvallen doch het schot was zoek. De Warmonders bleven ge- vaarhjk, corners die genomen wer den, maakte de Foreholte-keeper on- schadelük. Eveneens stopte ook de Warmunda-doel goed de Foreholte aanvallen en enige hoekschoppen. De laatste 10 min. was de gehele gasthe- renploeg bijzonder actief. Direct in de tweede helft eerst een Warmunda-offensief, dat op een tweetal hoekschoppen uitliep. Daarna kwam ook Foreholte aan bod, maar steeds was het de Warmunda-verde diging die goed ingreep, al was het af en toe met kunst en vliegwerk. Eenmaal was de situatie bü het Fore- holte-doel zeer gevaarlijk, toen de keeper reeds was geslagen en een back de bal wegtrapte, die via een Warmunda-speler achter ging. Hoe dichter het einde naderde des te ster ker werd Foreholte. De verdediging moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Toen enige tijd vrü- wel op de gastenhelft werd geope reerd ondernam plots de Warmunda- voorhoede eep uitval, welke op niets uitliep, maar meteen daarop telden we reeds een goal voor Foreholte toen kort achtereen eerst de linksbuiten en dan de rechtsbuiten doelrüpe kan sen om zeep brachten. Maar War munda bleef door deze zege voorlopig koploper in deze „Bollencompetitie". LISSER BOYS—SJC 3—7. Voor de bollenstreek-competitie speelde SJC zaterdagmiddag een uitwedstrijd tegen Lisser Boys en wist daar te winnen met 73. Deze ontmoeting heeft weer enkele pers pectieven geopend, want voor een flink gedeelte was verjonging in het elftal aangebracht, waaruit nog wel iets kan groeien. Werd de ruststand bereikt met 11, de tweede helft werd het SJC-team steeds productie ver en werd de score opgevoerd tot 37. Wat betreft experimenteren is deze extra competitie wel een pracht gelegenheid. NIEUWS UIT DE GOUDSE VOETBALBOND NSV—Waddinxveen 6—1. Niet tegenstaande de uiteindslag 61 in het voordeel van de gastheren was, heeft Waddinxveen zich toch in het begin fel verzet tegen het beter spe lende NSV. De Noordse jongens, wat nerveus misschien en onzeker, waren bang voor de gasten, omdat ze de wedstrüd in Waddinxveen nog nietl waren vergeten en ook omdat de gas ten theoretisch nog een kans hadden op de titel. Deze vrees was echter on- gegrond, want NSV behaalde een be-1 trekkelijk gemakkelijke zege. Zoals gewoonlijk liep NSV ook deze middag hard van stapel, het drukte de bezoekers uit Waddinxveen ver te rug in de verdediging en in de ach terhoede had men de handen vol, zo vol zelfs, dat zü in de twintigste mi nuut moest zwichten voor een van dichtbü ingeschoten bal door L. v. d. Zwet. Na ongeveer een half uur maakte invaller G. Hogerwerf, die een goede wedstrijd speelde, er op dezelfde wüze 20 van. Toen kreeg Waddinxveen een penalty cadeau en deze kans werd dankbaar benut (21). De gasten moed puttende uit dit on verwachtte douceurtje, tracht ten nu even door te drukken, maar de achterhoede van NSV gaf daarvoor niet veel gelegenheid. De voorhoede ondernam aanval op aanval en de stand werd regelmatig opgevoerd: 31 en 41. Uit een directe vrije trap scoorde U. v. d. Zwet een keurig doelpunt, door van 25 meter ineens en onhoudbaar in de linkerbeneden hoek te richten. Nu was het laatste restje verzet gebroken en het was maar goed dat de Noordse jongens erg ongelukkig waren met schieten, anders was het niet bij een 61 stand gebleven. De stand is nu: NSV Boskoop Waddinxveen Schoonhoven Stolwijk Nic. Boijs Lekkerkerk GSV RVC 13 4 0 9 12 2 2 1 1 21 42 21 3 19 33 17 4 17 27 29 6 15 48 33 8 13 41 43 9 10 27 41 3 9 25 23 34—41 6 18 42 WSE—ESTO 0—1. Met vüf in vallers uit het tweede en derde elftal trokken de Bodegravers naar Wad dinxveen om 't in degradatie verkre- rende WSE partij te geven. Dit zou een goede kans voor de thuisclub zün geweest om twee kostbare punten rü- ker te worden. Het is echter anders gelopen. De kleine overwinning is ze ker ruim verdiend, gezien vooral de grotere meerderheid van de bezoe kers in de tweede helft. De eerste mi nuten waren het de gastheren, die het meest in het offensief waren, maar J. de Koning hield zün doel schoon. Eenmaal boften de gasten toen een kogel van de Waddinxveen- se midvoor tegen de lat ketste. Enke le corners leverden niets op. De blan ke stand bij de rust was wel de juiste verhouding. Na de thee kwamen de bezoekers langzamerhand tot beter spel, en of schoon de thuisclub af en toe niet on gevaarlijke uitvallen deed, werd de druk op het WSF-doel toch sterker. Schutters ontbraken echter. Twee maal dook de Esto-keeper de bal fraai uit zün doel, terwül ook de paal nog een keer redding bracht. Kort voor het einde kwam de Waddinxveense achterhoede in 't nauw en een der verdedigers sloeg de bal met de hand weg. Penalty! Deze werd feilloos door P. Jacobi benut. (01). In deze stand kwam geen verandering meer, en zo lieten de gastheren een goede kans om te winnen voorbü gaan.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8