Dief moest tas met f 60.000 weer laten vallen Het spiekende testament Acht kinderen gered bij brand in Gouda visie op televisie Overleden visser hoeft niet in fabriek te gaan werken MAANDAG 5 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 13-jarige jongen ving baby op Twee gezinnen van in totaal der tien personen zijn in de nacht van zaterdag op zondag dakloos gewor den toen het door hen samen be woonde woonhuis aan de Cappener- steeg te Gouda geheel door brand werd verwoest. Acht kinderen in leeftijd variërend van twee weken tot dertien jaar, die boven lagen te slapen konden ternauwernood uit het brandende huis worden gered. De 20-jarige mevr. L. v. Leeuwen- Versluis moest haar baby van zeven weken uit het raam laten vallen, waar ze werd opgevangen door een kind van dertien jaar. Zelf moest zij zich ook via dit raam in veiligheid stellen. Bij haar val liep zij een ge kneusde enkel op. Toen de familie dacht, dat alle kinderen in veiligheid waren, hoorde de 29-jarige postbode G.A.M. Noteboom nog gegil komen uit de bovenwoning. Hij rende naar boven en wist zodoende nog een tweejarig meisje uit het brandende huis te redden. De hoofdbewoner, de 44-jarige P. Versluis, die beneden woonde, wist met behulp van buren zijn huisraad grotendeels in veiligheid te brengen. Hij was voor brand verzekerd. Zijn schoonzoon, de 22-jarige E. W. van Leeuwen, die de bovenverdieping be woonde, en die niet verzekerd was, zag alles verloren gaan. De brand is vermoedelijk veroorzaakt door een petroleumkachel. Provinciale Staten van Zuid-Holland De heer P. Verloren van Themaat die blijkens het besluit van 3 april 1958 van het Centraal Stembureau tot lid van de provinciale staten van Zuid-Holland was gekozen (Partij van de Arbeid, lijst 1, kieskring 2) heeft zijn benoeming niet aangeno men. Ter voorziening in deze vakature heeft de voorzitter van het centraal stembureau de heer W. Verhoeven te Delft benoemd verklaard. Motorrijder reed tegen sneltrein OTTO FRANK BU DODENHERDENKING Een slanke figuur in een grijs kos tuum en blootshoofd stond met een hand steunend op een afzettingshek in de rij der deelnemers aan het de- filé langs het nationaal monument op het dam. Slechts enkele hadden in het vallen van de avond deze fi guur opgemerkt. Het was de vader van Anne Frank, de heer Otto Frank. Dodenherdenking te Bloemendaal Omstreeks het middaguur heeft zich zaterdag op de Haarlemmerweg in Amsterdam een ernstige botsing voor gedaan, waarbij de 49-jarige heer J. C. de Vries uit Amsterdam het leven verloor. De heer De Vri< een personenauto en trapte, tijdens 't I passeren van een andere wagen, ver- Vrijdagmiddag omstreeks twee uur moe(jeijjk 0p de rempedaal. Zijn wa ls de 39-jarige glazenwasser I. van gen schoof daardoor dwars over de Leeuwen uit Amsterdam met zijn mo- rjjWeg en botste met grote kracht te- tor op de onbewaakte spoorwegover- gen een ujj- tegenovergestelde rich- gang in de Overdiemerweg te Diemen ^ng komende personenauto. Be tegen de sneltrein Groningen Am- j guurder van deze wagen, de 40-ja- sterdam gereden. rjg€ r q. en zjjn enige passagier, de De man, die van de Kanaaldijk in i 69-jarige G. G. werden evenals de de richting van de grote weg reed, I heer De Vries naar het ziekenhuis was op slag dood. Op de duo zat een gebracht. Laatstgenoemde is daar aan kennisje van hem, de 17-jarige rnej. zijn verwondingen overleden. Beide M. J. M. uit de hoofdstad, die de treinwagens werden ernstig beschadigd, wel zag naderen. Omdat zij in de zg. j van de duo laten glijden en dankt Mislukte overval op bankloper daaraan haar leven. Zij liep slechts enkele schaafwonden op. Het trein verkeer had een half uur vertraging Het meisje mocht deze middag een ritje met de heer Van Leeuwen ma ken waarom zij al een paar keer ge vraagd had. De spoorwegovergang op dit druk ke baanvak AmsterdamAmersfoort is alleen beveiligd met waarschu wingsborden^^ Aan de Ubo Emmiussingel te Gro N* hPt Vierde achtereenvolcer.de "««ffen reed zaterdagmorgen om- In Overveen trokken in de stille tocht zaterdagavond ongeveer 2500 personen, onder wie vele nabestaan den van de in de oorlog gevallen verzetsstrijders, voor een nationale herdenking naar de erebegraafplaats. In een lange stoet begaf men zich via- de Zeeweg naar het erekerkhof waar om acht uur twee minuten stil te werd gehouden. Talloze bloemen werden op en bij de graven van de omgekomen ver- zesstrijders gelegd. Tevoren was in een der gebouwen van publieke wer ken te Overveen een herdenkings bijeenkomst gehouden, die werd in geleid door mej. dr. M. E. Noite, wethouder van de gemeente Bloe mendaal. Ds D. Solinger, evangelisch- Luthers predikant, legde in een her denkingstoespraak de nadruk op het werk van de verzetsstrijders, die zich tijdens de oorlog te weer stelden te gen de onmenselijkheid van de bezet ters. Ds. Solinger zei dat deze man nen een stimulans waren geweest voor het Nederlandse volk dat was ingeslapen. ,.Zij hebben de Necier- bestuurde landers eraan herinnerd dat er meer bestaat dan het welzijn van zichzelf" Pastoor Th. L. ten Velthuis te Over veen memoreerde de strijd, gestre den terwille van het recht, de vrij heid en de vrede. „Laat ons echter niet door de droefheid, veroorzaakt door het heengaan van onze dierba ren overweldigen, want, aldus pas toor ten Velthuys, „de doden wachten tussen ons op de wederkomst van God". Spreker haalde in dat verband een passage aan uit het Nederlandse volkslied „Mijn schild en de betrou wen zijt gij, o God, mijn Heer". Amsterdam plot^iitfg «T Hij met een met *eld> gouden jarige overleed aan een De temperatuur van het zeewater was acht graden. de 60.000. Aan de kant van de weg hartverlamming. Mn man aan ljjn 5romliets te Aetherklanken prutsen. Plotseling smeetdeze man de bankloper tabaksstof in de ogen en ontrukte hem de tas. Daarop reed hij snel weg op de bromfiets. De onthutste bankloper maakte on middellijk alarm waarop twee scho lieren de ochtervolging inzetten, in de Hattingerstraat reden de jongelui de bromfietser klem, zodat de over valler niet gauw genoeg langs een auto kon komen. Hij smeet de brom fiets aan de kant en nam de benen. Verderop in een dwarsstraatje wierp hij, in het nauw gedreven, ook de tas met geld weg. De tas werd door een TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. 20.20 kameleon van de zee, film. 20.30 Vlaardingen koerst op morgen, film. 21.00—22.50 Film. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor1 de huisvrouw: 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 9.40 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middag klok-noodklok. 12.03 Gram. Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platennieuws. 13.30 Lichte muz. 14.00 Schoolradio. 14.30 Voor de plat telandsvrouwen. 14.40 Promenade- ork. en solist. 15.25 Koorzang. 15.45 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks- u, delen Overzee: H. Veldkamp: Ge- geduid door een blauw naambord, op meentevorming in Nederlands N.-Gui- i een punt vlak bij het voormalige via- nea. 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram.'duet van de ringspoorbaan. Aan de 18.30 Radio Volksuniversiteit: Drie: weg zelf is echter niet te zien, waar denkers over de diepte van de men- de rijksweg ophoudt en de stadsweg selijke ziel, door Prof. D". C. A. van begint. De middenberm is doorge- Peursen. Tweede lezing: Augustinus. trokken tot bij het lustvaartlaborato- 19.00 Nws. 19,10 Comm. 19.15 Lichte Irium, een kilometer verder en gaat muz. 19.35 Gram. 20.20 Katechismus. dan over in een stadsstraat. Verzocht 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 werd op het weggedeelte met ge- En Gij zult het aansch'jn der aarde scheiden rijbanen de 70-km grens in vernieuwen, klankb. 22.05 Radiophil- te stellen, zulks in elk geval voor harmonisch ork. 22 45Avondgebed het verkeer dat Amsterdam verlaat. De automobilisten die van de weg gebruik maken verkeren in de waan, dat bij het oprijden van de weg met gescheiden rijbanen de rijksweg be gint, ook al omdat bebouwing ont breekt. De gemeente Amsterdam heeft op 24 april dit verzoek geweigerd. Men is van mening, dat het weggedeelte ANWB boos over „auto-val" bij A'dam De verkeersafdeling van de ANWB is in het geweer gekomen tegen een „auto-val" bij Amsterdam. Op de Slo- terweg wordt op het ogenblik door agenten in burger op overtreders van de 50 km. grens gejaagd, terwijl de waarschuwingsborden voor het Am sterdam naderende verkeer dezer da gen verdwenen waren. Reeds begin maart wees de ANWB de gemeente Amsterdam op de moei lijke situatie van de Sloterweg. De wettelijke bebouwde kom begint, aan- HILVERSUM 13. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nws. 8.15 '"'ram. 9.00 Gym. I tQt aan ^et Aalsmeerplein gevaarlijk v. d. vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 aangezien er ook langzaam ver- Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Orgel en trompet. 11.3' Pianorecital. 12.00 Amus. muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landb; kron.: De werktuigendag Liemple 1958. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Theater orkest en soliste. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Mezzo- sopr. en piano. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dieren wereld en wij, caus. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nws 18.15 Act. 18.30 Amateurs- progr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Koorconc. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Hotelradio. 22.00 Filmpraatje. 22.15 Hobo en piano. 22.45 Carillonmuziek. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York 23.16 New York Calling. 23.21— 24.00 Gram. keer rijdt. Zelfs wordt overwogen de bebouwde kom een paar honderd me ter naar het zuidwesten, tot het kruis punt, te verleggen, hetgeen volgens de ANWB een onwettige handeling zou zijn. De gemeente zegde echter toe de 50 km aanduidingen nog beter en dui delijker te maken. Deze aanduiding is nu echter verdwenen, omdat men de verplaatsbare palen in verband met het koninginnefeest elders in de stad nodig had. Ondertussen wordt door agenten in burger gecontroleerd, zo dat het verbalen regent Dit wordt als een auto-val beschouwd. De ANWB heeft thans besloten aan Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land te verzoeken, voor het mislei dende weggedeelte de 70-km grens vast te stellen. echtpaar gevonden en naar de recher che gebracht. In de loop van de middag werd in een logement in de stad Groningen een 36-jarige werkman aangehouden, verdacht van deze overval. De man werd ingesloten. Het onderzoek duurt voort. De bankloper S. de Vries werkt al ruim dertig jaar in dienst van de Rot terdamse Bank en heeft in die tijd nog nooit een dergelijke affaire mee gemaakt. Hij was onderweg naar het bijkantoor van de Nederlandse Bank, een tocht, die hij dikwijls te voet maakt, maar eegisteren wegens de za terdagse drukte, per fiets. De zwarte leren tas, met zestigduizend gulden hield hij in de linkerhand, zonder dat de tas een extra bevestiging met een veiligheids kettinkje aan de pols van de heer De Vries had. Het tabaksstof heeft de ogen van de Vo bankloper nagenoeg niet getroffen, omdat hij een bril draagt. Hij was dus m elKaar zaRte. zeer snel van de schrik bijgekomen en heeft onmiddellijk alarm kunnen slaan. De gearresteerde werkman verbleef sinds kort in Groningen, en staat als zwervend bekend. Hij zou al eerder met de justitie in aanraking zijn ge weest. Een bekentenis is in deze zaak nog niet afgelegd. Topbezoek aan „Keukenhof „Keukenhof te Lisse heeft giste ren een topbezoek gehad van 45.000 mensen. De bezoekers werden onder meer aangevoerd in 375 toeringcars, waarvan de helft uit Nederland af komstig was en de helft uit het bui- KONINGIN ONTVING OEKRAINERS H.M. de koningin heeft zaterdag om vier uur in Paleis Soestdijk een de legatie ontvangen van in Nederland en België verblijvende Oekrainers, t.w. zeven uit Nederland en zeven uit België, bij welke laatste groep ook twee kinderen meekwamen. Het gezelschap werd begeleid door teert op de politieke richtingen. De jeugd kan in het politieke leven een gunstige invloed uitoefenen, aldus dr. Drees. tenland. 38% van de bij Keukenhof I mgr. a. G. Smit uit Soestdijk. Het - i i i ...4. Tv,jj| utrechts Byzantijns koor zong enige geparkeerde bussen kwam uit Duits land. Voorts telde men 7000 perso nenauto's bij het park. Bezoekers kwamen ook per extra trein uit Keu len en Essen. Ondanks deze drukte liep het ver keer in de omgeving van Keukenhof perfect. Ook elders in de Bollenstreek waar men duizenden bezoekers telde vonden over het algemeen geen ver- keerstagnaties plaats. Prins Bernhard in Canada Prins Bernhard is zaterdagmiddag met een K.L.M.-vliegtuig uit Neder land te Ottawa aangekomen voor een bezoek aan Canada, dat negen dagen zal duren en waarbij hij de gast zal zijn van gouverneur-generaal Vin cent Massey. Vandaag bezoekt de prins de vlieg- tuigenfabriek in Montreal. Later ont vangt hij het eredoctoraat van de universiteit van Montreal. De prins zal in Canada vier vliegtuigfabrier ken bezoeken. Op 9 mei komt de prins in Van couver aan voor een bezoek aan de internationale jaarbeurs. Op 12 mei vertrekt hij in een vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht naar Qali- fornië, waar hij enige vliegtuigfabrie ken zal bezoeken. Op 24 mei keert, hij via Washington en New York naar Nederland terug. HERDENKINGSMONUMENT TE VUGHT De onlangs geheel gerestaureerde St. Lambertustoren te Vught heeft zondagmiddag nieuwe luister en die pere betekenis gekregen, nu daar een ^oitaaf is onthuld, ter nagedachtenis van de Vughtenaren, die als militai ren voor het vuurpeloton of in de concentratiekampen het leven heb ben gelaten. De epitaaf is van de Bossche beeldhouwer F. van den Burgt. Na de onthulling werden kransen en bloemen gelegd, namens het Vughtse gemeentebestuur, het garni, zoen 's Hertogenbosch-Vught, de na bestaanden-» der gevallenen en na mens de gehele bevolking Door de Vughtse gilden werd een vendelgroet gebracht en de Vughtse koren en de harmonie brachten treur, muziek ten gehore. Tenslotte werd door burgemeester jonkheer mr. F. v. Rijckevorsel, een bevrijdingsraam onthuld van de glazenier P. Wiegers. ma uit Deurne. Slachtoffers van het verkeer Een 24-jarige motorrijder reed in de buurtschap Beckum, nabij Hen gelo, een op de weg lopend paartje aan. De mannelijke helft, de 25-ja- rige C. P. K. werd bij de botsing zodanig gewond, dat hij bewusteloos AAN BRANWONDEN OVERLEDEN. In het dorpje Hertme (gemeente Borne) liep de 33-jarige mej. H. Lan- sink donderdag ernstige brandwon den op tijdens vuilverbranding bij de boerderij van haar vader. Mej. L. werd naar het R.K. Ziekenhuis in Hengelo overgebracht waar zij zater dag aan de gevolgen van de verwon dingen is overleden. De motorrijder stapte af en legde met behulp van het hevig geschrok ken meisje, de twintig jaar oude mej E. P., de gewonde jongeman in het gras langs de berm. Toen werden de emoties ook het meisje de baas en naast hem, met wie ze alle leed wilde delen, zakte ze bewusteloos ineen. Enigszins verbouwereerd, stond de motorrijder na te denken, wat hij met de beide bewusteloze mensen moest aanvangen, toen er een brom fietser naderde, die wel de beide verkeersslachtoffers in de berm zag ligen maar niet de motor op de weg. Ook de bromfietser, de 23-jarige H. H. v. L. uit Enschede, kwam ten val en zakte bewusteloos ineen. De mo torrijder legde hem naast de twee anderen en is toen op zijn motor ge stapt om het Hengelose Roode Kruis te gaan waarschuwen. stemmige liederen. Drie bewustelozen bij verkeersongeval In de buurtschap Beckum in de ge meente Hengelo reed de 24-jarige motorrijder G. B. een rechts van de weg lopend paartje aan, waarvan de mannelijke helft, de 25-jarige C. P. K. zodanig werd gewond dat hij bewus teloos ineen zakte. Le motorrijder stapte af en legde met behulp van mej. E. P. (20) de heer K. in de berm. Op dat moment viel ook het meisje bewusteloos neer. Juist toen de mo torrijder stond te overdenken wat hij met beide bewustelozen moest aan vangen naderde de 23-jarige brom- fitser H. H. van L. uit Enschede. De ze zag wel de slachtoffers in de berm maar niet de motor op de weg. Ook hij kwam te vallen en zakte als derde bewusteloos in een. De motorrijder legde hem naast de twee anderen en riep toen de hulp van het Hengelose Rode Kruis in. Alle slachtoffers wer den naar het koningin Juliana zieken huis in Hengelo overgebracht. Hel proces majoor K. „Geen bedreiging van landsveiligheid' „Het proces van majoor K. heeft de veiligheid van ons land niet in ge vaar gebracht. Er is ten onrechte door enkele persorganen een aanval ge daan op de regering. Er waren bij deze organen echter andere belan gen in het spel. Het proces is een middel geweest om een bepaalde stemming te kweken en de regering in discrediet te brengen". Deze mededelingen deed de minis ter-president, dr. W. Drees zaterdag middag in het stadhuis te Haarlem, in antwoord op vragen van leiders en leidsters van het jeugdwerk, die in de afgelopen weken een cursus hebben gevolgd, die de Haarlemse raad voor de jeugd heeft georgani seerd onder de titel „Haarlem, onze stad ons werk, ons leven". De regering staat buiten de mili taire rechtsprocedure en draagt daar voor geen enkele verantwoordelijk heid, zo vervolgde dr. Drees. Tijdens het proces zijn door getuigen medede lingen gedaan over grote tekortko mingen. Daarmee zal in de toekomst terdege rekening worden gehouden. De veiligheid voor onze staat lij bovendien opgesloten in de NAV( zo zei de minister-president. In zijn rede over „De Jeugd en de Landspolitiek", zei dr Drees dat de jongeren in deze tijd weliswaar veel bereikt hebben, maar onvoldoende beseffen, dat dit is geschied dank zij de politiek. Hij achtte het nodig dat de jeugd partij kiest en zich oriën- behouden aan volwassenen. (Van onze t.v.-medewerker). Dodenherdenking. Ondanks de reeds invallende duisternis is de re portage van de herdenkingsplechtig heid op de Waalsdorpervlakte in Den Haag zaterdag duidelijk In de huis kamers overgekomen en men zal ont roerd zijn geweest met de velen, die er persoonlijk waren heengetrokken om de gevallenen te eren. Aanvaard baar daarna was de filmimpressie van het nieuwe verzetsmonument, dat Mari Andriessen voor Enschedé heeft gemaakt. Tot in onderdelen werd het forse beeld door de schijnwerpers be licht en door de camera's overge bracht. De plechtigheid sloot met het Lied der volken an Verdi, uitge voerd door het NBC symfonie-orkest en het Westminsterkoor. Muzieklief hebbers konden daarbij genieten van de prachtige directie van wijlen Artu- ro Toscanini, die dit werk jaren gele den had uitgevoerd. Aan het nationale programma was vooraf gegaan een half uur vanwege de journaaldienst. Dat was de eerste keer sinds de uitbreiding van zend tijd voor het NÏS-journaal. Ondanks de veelheid van onderwerpen heeft de uitzending niet geleden; ze heeft zelfs geboeid, tot en met het weerbe richt. Voetbal: Nederland-Turkije. Eerst zaterdagavond kon worden meege deeld, dat de aangekondigde recht streekse reportage uit het Amster damse stadion van de interland-voet balwedstrijd Nederland-Turkije op zondag ook via de Nederlandse tele visie zou kunnen worden uitgezon den. Het zal wel zo zijn geweest, dat de KNVB eerst toen zeker was van een bevredigend bezoek, zodat men niet met onverkochte plaatsen zou blijven zitten. Jammer, dat men nog steeds niet met spontane en loyale toezeggingen kan komen. Wat de wedstrijd zelf betreft- het spel werd doorgaans overzichtelijk gepresen teerd en het commentaar van Leo Po- gano sloot op dat beeld duidelijk en instructief aan. Nationaal programma. Onder de titel „Met vlag en winpel wordt maandagavond een amusementspro gramma gebracht, dat zal staan in het teken van 'de bevrijding. Mies Bouw man zal een quiz leiden; er is zang van Jelle de Vries en gedurende tien minuten zullen Engelse camera's kij ken naar mensen die we dertien jaar geleden meestal op zolder hoorden. Onder meer komt Jetje van Radio Oranje op de beeldbuis. Het NTS- journaal zal vele actuele flitsen laten zien. „De duivel was de laatste gast". Na een korte film over Vlaardingen zal dinsdag als hoofdfilm „De duivel was de laatste gast" worden gedraaid. Onder regie van Marcel Carné wordt een scenario afgewikkeld, ontleend aan een legende die de kijker terug voert naar het jaar 1495. De Kath. filmcentrale heeft de vertoning voor- Posthuum rechtsherstel De Centrale Raad van Beroep te Amsterdam heeft onlangs een wel wat macabere uitspraak gedaan. 2 Maanden nadat hij is overleden aan een chronische maagkwaal, is door de Raad vastgesteld, dat een Marker visser, de heer C. T„ twee jaar ge leden toen hij werkloos was. niet in voldoende mate getracht heeft, pas sende arbeid te verkrijgen. De dode behoeft derhalve niet. uit angst zijn -achtgeld te verbeuren, een betrekking als fabrieksarbeider I te aanvaarden. 61) \Qm 00* 8'/D£ VRDE Uffó Of- 1 Btrn sum. f 'ttuhihsOnze iihtminniiipott if tm zenuwen met meer nmter. m vlucht we! vm dé min dit zetH nitt tins onh- y ttarngi letrtl.' Wifttvchmet min niet zou ontj/toffen Mtmlinhilen j m Bill De thans overledene werd ten las te gelegd, dat hij in 1956 geweigerd had, passende arbeid te aanvaarden, die hem door het Arbeidsbureau te Zaandam was aangewezen. Ook had hij medische keuring geweigerd. Over de juistheid van zijn stand punt ontstond een verschil van me ning tussen het Arbeidsbureau en de bedrijfsvereniging. De laatste meen de dat de visser in het gelijk stond toen hij zei, dat hij spoedig weer ter visvangst zou kunnen worden opge roepen en derhalve schade zou lij den van een contract als fabrieksar beider. Deze mening wérd bewaar heid, daar ook collega's van de be trokkene weer een oproep van hun schippers ontvingen. De Centrale Raad van Beroep over woog, dat drie andere Marker vis sers, die zich wel hadden laten keu ren, afgekeurd waren voor fabrieks arbeid in continu-dienst. Gelet op het feit, dat T. lijdende was aan een maagkwaal (waaraan hij inmiddels is overleden) meent de Raad, dat hij niet als enige voor het bedoelde werk wél zou zijn goedgekeurd. De conclusie luidde derhalve, «lat de bedrijfsvereniging voor de Visse rij niet ontvankelijk is in zijn be roep: de overledene heeft niet ge handeld in strijd met de werkloos heidswet. VECHTPARIJ OP ZEEDIJK TE AMSTERDAM. Het is zondagavond erg onrustig geweest op de Zeedijk te Amsterdam Enige malen zijn in de vooravond vechtpartijen ontstaan, waarbij soms een groot aantal personen betrokken was. De grootste veldslag kwam tot stand toen een Duitser, die te diep in het glaasje had gekeken, een jongetje een klap gaf. Omstanders gingen de Duitser te lijf en in een ommezien ontstond een vechtpartij waaraan honderden perso nen deelnamen. De politie trok met zes man de vechtende massa tegemoet en pas toen men de Duitser naar het bureau had overgebracht hij wilde zijn naam niet noemen om zijn roes uit te slapen, keerde de rust terug.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6