Sleutelgat sfejleutelstad B. en W. van Leiden antwoorden op vragen over riool Langebrug RIJNSTREEK Mag men de huiseigenaren verantwoordelijk stellen? f\&f~ Leidse jeugd vijf jaar in de ether DUINSTREEK MAANDAG 5 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 In april van dit jaar heeft het een geringe tijdelijke verhoging van raadslid, dc heer J. van Hereon naar <Je waterstand in het riool ontstaan, daar in het riool geen bergingsmoge- aanleiding van berichten in de persüjkheid aanwezig is. onderstaande vraag gesteld: Dit zou op zich zelf geen bezwaar naar ondergetekende ter ore komt. K1?,™"11' ™are het nie> dTat in ^er" schillende huizen aan de Langebrug voldoet het riool van de Langebrug i en omgeving de keldervloeren met niet aan de daaraan te stellen eisen, de zich daarin bevindende schrob- 1 putjes, w.c.'s en gootstenen op een zeer laag niveau zijn gelegen. Boven- tengevolge waarvan bewoners van percelen, die op dit riool lozen, hin der ondervinden. Willen Burgemeester en Wethou ders de Raad .hierover nader inlich ten? B. en W. van Leiden zeggen in hun antwoord onder meer: De toestand van de overwulfde grachten Langebrug en Papengracht eiste een ingrijpende verbetering, zowel wegens de staat, waarin de overkluizingen zelf verkeerden als dien zijn de muren, vloeren en ge metselde afvoeren oud, lek en po reus. Wanneer in de bovengeschetste omstandigheden het rioolwater door de druk omihoog stijgt, kunnen de van gemeentewege in de afvoerleidingen aangebrachte terugslagkleppen geen voldoende beveiliging bieden, tenge volge van de uitermate slechte toe stand van keldervloeren en muren. Dit euvel wordt nog verergerd door het feit, dat nog tal van oude riole ringen via oude lekken en poreuze leidingen, onder de panden langs de Langebrug door, op het gemeenteri- om verkeers-technische redenen. Het j °°1 de Langebrug lozen, terwijl door de dienst van Gemeenteweken van verschillende van de hier bedoel- ontworpen plan tot demping en rio-1 de rioleringen de ligging niet meer te lering van de Langebrug en de Pa- achterhalen was, daar de oude over- pengracht werd op 18 oktober 1953 door de Raad aanvaard. De uitvoe ring vond plaats van maart 1955 tot juli 1956. Dit werk vormde een on derdeel van de aanleg van de cen trale riolering in de binnenstad, een ingewikkeld project van zeer grote omvang, waarmede hoge bedragen gemoeid zullen zijn. De klachten. Het riool van de Langebrug staat thans aan de beide uiteinden, Rapen burg en Steenschuur, in verbinding met het buitenwater. Door het ontbreken van het stam- riool zal bij zeer zwaar regenbuien Pleeggezinnen voor Oostenrijkse kinderen Men schrijft ons; Vandaag ontvingen wij, ter con trole, de lijst van pleegouders, die zich bij ons en in Den Bosch opga ven, om him vroeger pleegkind een plezierige vakantie te bezorgen. Te vens vroeg men ons, bekend te ma ken, dat voor degene, die 't verga ten, nog tot 18 mei gelegenheid is, zichtskaarten door de stadhuisbrand verloren zijn gegaan. Waterdicht. Teneinde aan de last van het riool water te ontkomen, zullen de eigena ren van de bedoelde panden de w.c.'s, gootstenen en putjes, welke in de kelders aanwezig zijn, dienen te ver wijderen, terwijl zij de vloeren en muren van hun kelders waterdicht moeten maken. Dit is wel duidelijk gebleken bij de talrijke onderzoekin gen, welke de dienst van Gemeente werken ter plaatse naar aanleiding van verschillende klachten in de af gelopen maanden heeft ingesteld. Met nadruk wijzen b. en w. van Leiden er op, dat, ook indien de rio lering van de Langebrug op de cen trale riolering zou zijn aangesloten, de eigenaren deze voorzieningen zou den moeten treffen, daar in het al gemeen in de rioolleidingen een hoogste waterstand wordt aangeno men, welke gelijk is aan de hoogte van de inlaten der straat- en trot- toirkolken. Voor zover vloeren en wanden onder genoemd peil zijn ge legen, zullen zij volkomen water dicht moeten zijn, terwijl de boven kant van alle ontvangtoestellen (put jes, w.c.'s etc.) boven het straatpeil moet liggen. Vragen waarop geen antwoord is gegeven den op de vragen van het raads lid de heer Van Iterson, over de rio- lenongemakken in Papengracht en Langebrug bevredigt slechts ten de len. Zoais men weet zijn de vragen gesteld naar aanleiding van artikelen in de plaatselijke (onze krant van 1 april j.l.) pers en een landelijk och tendblad en hierin werden enige ern stige beschuldigingen aan het adres van het gemeentebestuur gericht ten aanzien van deze riolen. De vraag is nj. gesteld of de gemeente maar van riool kan veranderen zonder zich be zig te houden met de gevolgen voor de bewoners van de oude huizen. „De afvoeren zijn op een te laag zich op te geven. Pleeggezinnen, die niveau gelegen" zo betogen b. en w. een willekeurig kind willen opne-1 maar had men in de centrale riole- men, kunnen zich dan ook melden. ring niet dadelijk met deze toestand Het neemt echter niet weg, dat de ge dupeerde bewoners voor dit feit niet aansprakelijk gesteld kunnen worden. Als het ontbreken van de tekenin gen een belemmering betekent voor een afdoende oplossing van de riolen- wee zal het gemeentebestuur andere maatregelen moeten nemen. Nog één bedenking blijft over: waarom heeft het college van b. en w. te Leiden nooit gereageerd op de brie ven, die wanhopige bewoners het toe zond? Agenda Leiden MAANDAG 5 MEI. „BEVRIJDINGSDAG" Herdenking bevrijding. Zeeman laan, 6 uur nam. Wielerwedstrijd. Professorenwijk 6.30 uur nam. Muzikale stertocht. Reünie. Stad huisplein, ca. 9 uur nam. DINSDAG, 6 MEI. Kath. Kapperspatroonsbond. Voor- j aarskapdemonstratie. Zomerzorg, 7.45 uur nam. 3 Octobervereniging. Jaarvergade ring. De Doelen, 8 uur nam. RK. E.H.B.O. Beginnerscursus, r.k. lyceum Mariënpoelstraat, 8 uur nam. VESPACLUB, Filmavond. Zomer zorg, Stationsweg, 8 uur nam. WOENSDAG, 7 MEI. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk kwart voor zeven nam. Kon. Ned. Mij. v. Nijverheid en Handel. Jaarvergadering te 11.15 uur, waarna koffiemaaltijd en lezing. De Doelen, 12 uur v.m. „Ambachtsschool Haagweg" 75-ja- rig bestaan. Tentoonstelling van werkstukken, opening te 3 uur nam. (Haagweg 4). Ned. Chr. Grafische Bedrijfsbond, Leiden. 50-jarig jubileum. Receptie, Geb. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236, 89 uur nam. Kamer v. Koophandel en Fabr. Rijnland. Alg. Ledenvergadering en gemeensch. mraltijd in Keukenhof, Lisse. 3.30 uur nam. „Foto-Montmartre". Foto-expositie. Opening door weth. Van Schaik, Boerhaavezalen, 19.30 uur nam. DONDERDAG, 8 MEI. „Ambachtsschool Haagweg". Ten toonstelling van werkstukken en feestavond voor oud-leerlingen. Re vue „Schoolleven", Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Veron. Demonstratie-lezing over Transistors. Gebouw Rapenburg 10, 8 uur nam. VRIJDAG, 9 MEI. „Ambachtsschool Haagweg". Re ceptie b.g.v. 75 jaar bestaan. Haagweg 4, 3 uur nam. VIRO. „Neutraliteit van de interna- Gaarne dus liefst zó spoedig moge lijk, en om vergissingen te voorko men, niet in Den Bosch, maar alleen hier in Leiden. Ned. R.K. Huisvestings Co mité voor Leiden en om streken G. v. WELYv. DEENE, Breestraat 12. Wij kregen door namen van pleeg ouders uit Leiden, Oegstgeest, Alphen a. d. Rijn, Hazerswoude, Roelof- arendsveen, Sassenheim, Voorhout, Voorschoten, Stompwijk, Wassenaar, Nieuwe-Wetering en Zoeterwoude. Burperliike Stand Geboren: Franciscus Nicolaas Adrianus zn van A. F. Berk en M. A. van der Drift; Wilhelmus Corne lls Maria zn van A. F. Berk en M. A. van der Drift; Willem Cornelis Andreas zn van J. W. van Leeuwen rekening kunnen houden? Het gaat niet aam de huiseigenaren nu voor hoge (zeer hoge kosten) te plaatsen alléén omdat men een riool heeft ge maakt dat niet voor de bestaande af voeren geschikt is. Het is nog de vraag of de gemeente hier juridisch in het gelijk gesteld kan worden. V A I*1*]/ Architect J. Stigter te Leiden heeft Zells al neemt de rechter in overwe- I namens de Baptistengemeente het. ging dat de huiseigenaren zelf als regel de afvoer naar de riolering moeten bekostigen, dan zal 'hij toch dienen te onderzoeken of de gemeen te wel het juiste riool heeft aange legd. „Door het ontbreken van een stamriool zal bij zeer zware regenval een geringe verhoging van de wa terstand in het riool ontstaan door in de riool geen bergingsmogelijk heden aanwezig zijn", zo schrijft het Een college, dat een antwoord zó stelt moet rekenen op een vraag in deze geest: waarom zijn er geen ber- ïccia z,ii van van gingsmogelijkheden aanwezig en had en P. H. M. Granneman; Barendina i P1611 ri°°l ™et °P een stamriool Maria dr van P. C. Erads en M. H. Honders; Maria Johanna Cornelia dr van C. Molkenboer en A. A. Opdam; Gerhardus Hendericus Franciscus Joannes zn van W. J. van den Akker en M. J. T. Gebbink; Maartje Hen- drika dr van A. Herbert, en H. Ker- pershoek; Gerardus Joannes zn van J. Remmerswaal en C. M. Mank; Ro bert Willem zn van W. F. van Kla veren en A. van Haalem; Georgette dr van G. W. Benttey en.L. A. de Does; Egbert Lubert zn van H. Vlug en A. Romkes. Overleden: W. C. Devilee 84 jr man; J. van Duyn 10 jr zoon; W. Swaak 82 jr man; F. L. J. J. Mori- chard 66 jr echtgenote van J. Dreef; A. W. van Noort 59 jr man; A. de Heiden 54 jr echtgenote van L. H. J. Scheeren. Berichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. kunnen aansluiten? Door lozing van het riool aan beide uiteinden in het Rapenburg en Steenschuur is trou wens de verontreiniging van het stadswater geprolongeerd. Bovendien hebben wij ons persoonlijk er van kunnen overtuigen, dat de „geringe verhoging van de waterstand" in het riool een euphemisme is. De bewo ners aan de Langebrug, waaronder enige middenstanders met voorraden in de kelders hebben ervaren, dat het stinkende rioolwater als een fontein uit -de afvoeren spoot. B. en W. voeren nog alj argument aan, dat de ligging van bestaande rio leringen niet meer te achterhalen is, omdat de stadhuisbrand in, 1929 de tekeningen heeft vernield. Dit is on getwijfeld een verzachtende omstan digheid i,n het verweer van b. en w. Leidse Universiteit De tipgevers dingen bovendien mee In onze niéuws-marathon, waar voor elke maand (de komende drie jmaanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. PAS OP VOOR ZAKKENROLLERS. Zaterdagmiddag werd de Leidse mevr. de weduwe G. in de HE MA aan de Haarlemmerstraat door een zak kenroller van haar portemonnaie met 45.beroofd. Het is zaak bijzonder voorzichtig te worden voor zakkenrollers want een week daarvoor werd eveneens in de HEMA een van de perso neelsleden beroofd van een portemon naie inhoudende 75 gulden. Laat het een waarschuwing zijn. Ingezonden door: J. Teylingen, Zijlsingel 74, Leiden. voor het candidaatsexa- men godgeleerdheid de heer S. Meij- burg te Oegstgeest; idem voor het doctoraal examen geneeskunde mej. J. J. A. Dekhuyzen te Zaandam en de heren J. Griep te Den Haag. M. R. Halie te Apeldoorn, L. R. Gearing te U.S.A., J. L. Sonneville te Oegst geest en F. Woudstra te Den Haag; idem voor het semi-artsexamen de heren H. Knape te Warmond, G. Richmond te U.S.A., J. C. Streng te Leiden en The Jjeng Ho te Leiden; idem voor het artsexamen de heren P. K. v. d. Ei.t Braat te Oegstgeest, R. B. Glauboch te U.S.A., J. Huis man te Leiden, C. W. Kok te Leiden, C. N. de Leeuw te Den Haag en Ch. F. Luijrink te Den Haag. De films in de week van 2 tot 9 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. Lido: „Vrouwen en spionnen", 14 jaar. Luxor: „De jonge leeuwen", 18 jaar. Trianon: „Getuige a charge", 14 jaar. Rex: „De trein van tien over drie", 14 jaar. verbouwen van de percelen Oude Rijn 35 tot kerkgebouw en vereni gingsgebouw onderhands opgedragen aan de laagste inschrijver de fa. D. Stigter en Zn. te Leiden. Opdracht aan Leidse firma. Namens b. en w. van 's-Gravenhage is 'het aanleggen van rioleringen en straten en uitvoeren van bijbehoren de werken in het stratenplan „Maria- hoeve" gegund aan Gebr. Schouls N.V., Kanaalweg 171176 Leiden voor 916.000. Groen Wit. Alle jongens en meisjes worden verzocht deze week op de les te ko men in verband met de wedstrijden in Den Haag. (Denk aan het inschrijf geld). Krantz Leiden levert aan het leger. De ministeries van oorlog en ma rine hebben een contract afgesloten met J. J. Krantz en Zn N.V. te Lei den voor de levering van duffel tot een bedrag van 123.795. Geslaagd. Voor de kaderaantekening EHBO van het Oranje Kruis slaagden za terdag de leden van de Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden„Peer- ke Donders": de heer B. A. Alberts en en mevr. W. C. v. DamBorst. Mevr. W. C. v. DamBorst i'ie voor deze aantekening het herexamen aflegde, gaat hierdoor haar tweede driejarige periode van deze aantekening in. De zoete inval. De cantine van het tennispark aan de Haarlemmerweg heeft klaarblijke lijk bekendheid gekregen onder de leden van het inbrekersgilde. In de nacht van 3 op 4 mei hebben dieven zich nu al de vierde maal door verbreking van een ruitje toegang tot het gebouwtje yerschaft en er een orgie aangericht. Tien pakjes kauwgum, een verzameling chocola derepen in alle smaken, twee hand doeken en een theedoek verdwenen uit de inventaris en van de voorraad vruchtensap en melk werd een aan tal flesjes leeggedronken. ALPHEN AAN DEN RIJN PERSONEELSVERENIGINGEN BODEN B.L.O.SCHOOL GESCHENKEN AAN. Een deputatie van de personeels verenigingen van Alphense bedrijven - - - heeft zaterdagmiddag een houten bestuur zitbank, plaatsbiedend aan 15 perso nen, bestemd voor de tuin, alsmede twee stevige kruiwagens en een hout draaibank met electromotor aange boden aan de b.l.o.-scholen „De Zon- nebloemschool" en „De Koningin Emmaschool" aan de Jongkindt Co- ninckstraat. De personeelsverenigingen hebben in 1955 de kindertehuizen „De Els- hof" te Malden en te Heelsum ge-, adopteeerd en sedertdien werden de kinderen verrast met enkele werk stukken en speelgoederen. Als voort vloeisel hiervan is het initiatief ge rijpt om ook de plaatselijke b.l.o- school eens te gedenken. De over dracht van de welkome en nuttige ge schenken vond zaterdagmiddag plaats tijdens een bijeenkomst in de open lucht, op de zonnige speelplaats van genoemde scholen. Tegenwoordig waren leden van het schoolbestuur, het onderwijzend per soneel met het hoofd der school de heer J. v. Doorn jr en leden van het overkoepelend orgaan van de perso neelsverenigingen. De heer L. Schipper, inspecteur van het l.o. in de inspectie Alphen aan den Rijn vertegenwoordigde me de zijn collega van het b.l.o. en he' Rijks Toezicht. Het was voorts een prettig initia tief van de plaatselijke muziekkorp sen „Arti et Religioni" en „Crescen do" met beider tamboerscorpsen om aan de bijeenkomst muzikale luister bij te zetten en de leerlingen van de beide scholen aldus mede te laten ge nieten van een kort muzikaal pro gramma. Dit werd op bijzonder op prijs gesteld door het bestuur en het hoofd van de scholen. De heer C. H. de Wolf bood de werkstukken aan, daarbij releverend hoe het initiatief hiertoe bij een der bestuursleden van de school was ge rijpt. De personeelsverenigingen ga ven daarop spontaan gevolg aan het idee. Een aantal ambachtslieden heeft met veel enthousiasme aan de plannen gewerkt en de bedrijven schonken de materialen alsmede de electromotor voor de draaibank, be stemd voor de werkklas van „De Zonnebloemschool" voor individueel, lager onderwijs. Dezelfde school ont-' ving ook de zitbank, terwijl de twee kruiwagens waren bestemd voor de „Koningin Emmaschool" voor bui tengewoon onder wijs. Namens de beide scholen werden de geschenken aanvaard door de heer W. Lemkes, 2e voorzitter. Er is hiervoor een woord van dank op zijn plaats, zei de heer Lemkes voor wie het een verrassing was wat ambachts lieden met opoffering van vrije tijd tot stand hebben gebracht. Het is al lemaal prima kwaliteita Namens allen die er van zullen profiteren heel har telijk dank, zei de heer Lemkes. Dat juist de b.l.o.-school hiervoor in aan merking kwam stemde spr. bijzonder tot vreugde. Er zijn in deze gemeen te vele onderwijsinrichtingen, maar Propaganda-avond MlNjOIM-Leiden Tussen de levenslust van de jeugd en de bezadigdheid van de rijpere leeftijden ligt een kloof, die te dik wijls kunstmatig in stand wordt ge houden. Jonge mensen wanen zich onbegrepen en ouderen vergeten, dat ze zelf jong geweest zijn. Ze kleineren de verlangens van de jeugd en gaan zelf ten onder aan pro blemen, die al hun aandacht eisen. Het was daarom 'n gelukkig initia tief, de jonge mensen van Nederland door middel van de radio hun stem te laten horen, zowel ten gerieve van henzelf als van de ouderen, die hij daardoor zullen gaan begrijpen. Dat initiatief kreeg vijf jaar gele den vorm in de Miniatuur Jeugd Om roep Nederland, Min jon. Minjon, te Hilversum, de radiostad geboren, uitgaand van de AVRO groeide voorspoedig en kreeg af delingen in bijna zestig plaatsen van Nederland. Die afdelingen maken van tijd tot tijd programma's van hoorspelen, reportages, muziek en cabaret, waarin ze iets leggen, vart wat hen op het hart ligt. Want Min jon wil zijn: „De stem van de Neder landse jeugd". Zo'n programma wordt door de plaatselijke afdeling op de band op genomen en naar Hilversum ge stuurd. Acht men daar de kwaliteit tionale politiek" dr mr Gosses, Gra vensteen, 8 uur nam. Veren. Faculteiten, Leidse Univer siteit. Zesde lustrum, viering in Gra vensteen 14.30 nam. ZATERDAG, 10 MEI. Herdenking gevallenen voorm. II Depot Infanterie. Haagse Schouw, Oegstgeest, 15.30 nam. „Ambachtsschool Haagweg", Grote feestavond, Stadsgehoorzaal 8 uur nam. Veren. Faculteiten. Leidse Univer siteit. Zesde lustrum. Officiële Lus trumbijeenkomst in Groot Audito rium te 14.30 uur nam. Kon. Ned. Nat.-hist. Vereniging. Excursie naar Waterleidingduinen te Katwijk. Blauwe Tram Stationsplein 13.45 uur nam. De avond- en nachtdienst der apo theken te Leiden: Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 24807. Te Oegstgeest: Apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. wat aan geen dezer scholen kan worden toegepast voor deze kinderen wordt hier op de b.l.o.-school bereikt. Het gaf spr. ook voldoening, dat de muziekverenigingen bereid zijn deze kinderen muzikale vreugde te geven. De heer L. Schipper sprak zijn waardering uit voor het feit dat de betreffende ambachtslieden wat voor het onderwijs hebben overgehad. Men denkt wel eens en ten onrechte dat het rijk en de gemeenten voor alles zorgen wat een school maar nodig heeft. Spr. dankte ook de muzikanten voor de opoffering van hun tijd. De heer Van Doorn sprak over de naamloze ambachtslieden die schuil gaan achter de verzamelnaam perso- neelsvereenigingen. Zij hebben de kinderen van de school een weldaad bewe,zen en aan Alphen aan den Rijn in dit opzicht een goede naam gegeven. Alphen aan den Rijn mag trots zijn op zulke personeelsverenigingen, die leden tellen die met blijdschap en belangeloos iets ten bate van anderen kunnen doen. Tot slot hebben de kinderen van de Zonnebloemschool dank gebracht met een 'led. De bijeenkomst is besloten met het zingen van het Wilhelmus. De kin deren ontvingen een tractatie en de genodigden bezichtigden de scholen. Paard contra auto. Toen de heer J. E. v. H. uit Koudekerk aan den Rijn zaterdagmorgen omstreeks 10 uur met zijn met paard bespannen wagen over de Oudshoornseweg reed in de richting van de Hooftslvaat, schrok het paard van een man die langs de weg aan het grassnijden was. Het paard sprong naar links, tegen de juist passerende vrachtauto, be stuurd door dé heer C. H. uit Zeven huizen, die in de richting Gnephoek reed. Hoen hierbij het lemoen van de wagen brak, sloeg het paard op hol. Het dier had zich ernstig aan de borst verwond bij de botsing met de auto. Het had een snij wond van ca. 20 cm. lengte. De veearts B. van Wijk heeft de wond gehecht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Bezoek middenstandstentoonstelling. De tentoonstelling en verkoop beurs, die ca. 50 stands van Alphen se middenstanders bevatte en zater dagavond zonder enig ceremonieel is gesloten, trok ca. 10.000 belang stellenden gedurende de vier exposi tie-dagen. Ook over -de verkoop was men over het algemeen voldaan. Ernstige aanrijding. Zaterdag morgen omstreeks acht uur vond iri de zeer onoverzichtelijke bocht van de Achterweg bij het Noordense dorp een nogal ernstige aanrijding plaats. De heer Van Dijk uit Woerden, die in de richting Woerdens Verlaat reed, kwam in aanraking met een vracht wagen van de fa. Oudenallen uit Noorden. Doordat beide wagens een behoorlijke snelheid hadden, was de materiële schade zeer groot. Van de luxewagen van de heer Van Dijk was praktisch niet veel goeds meer over. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. De politie heeft een on derzoek ingesteld naar de schuld vraag. goed genoeg' voor een uitzending (elke donderdag van vijf uur tot kwart voor zes komt Minjon in de ether) dan reizen alle medewerkers aan 't programma naar deg Radiostad om. de uitzending te verzorgen. Óok Leiden heeft een (bloeiende) afdeling, die reeds een honderdtal keren haar stem in alle Nederlandse huiskamers heeft mogen laten horen. Minjon-Leiden is aangesloten bij de Leidse Jeugd Actie en geniet veel medewerking van allerlei instanties, die bij tijd en wijle van de Minjon- programma's gebruik hebben kun. nen maken. Betreffend, dat de Stem van de Ne derlandse jeugd een krachtige moet zijn, die ook goed klinkt in de ether, gaat de afd. Leiden van de Miniatuur Jeugdomroep Nederland een propa. ganda-avond verzorgen, ter aanwer ving van nieuwe leden. Deze avond, die gehouden wordt op vrijdag, 9 mei a.s. in hel Sint Antoniusclubhuis te kwart over acht, is speciaal bestemd voor jonge mensen van 16 tot 25 jaar maar ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. Het programma bestaat uit een jeugdconcert, voornamelijk door le den van het Koninklijk Conservato rium te Den Haag, en uit een Caba ret, getiteld: „Leiden in Last". Het wordt door de Nederlandse Radio Unie met een reportagewagen opge nomen en op een later tijdstip door de AVRO uitgezonden. Tijdens de propaganda-avond bestaat er de ge legenheid, zich als adspirant-lid op te geven. De vereiste is dan wel, dat men een goede microfoonstem heeft, (die na der getest wordt) dat men beschikt over enige radio-technische kennis óf dat men zich beweegt op het ge bied van zang, muziek, declamatie of toneel. Ook aan tekstschrijvers be staat een grote behoefte. Kaarten voor deze uitvoering zijn gratis verkrijgbaar bij de L.J.A., Stadhuis (tel. 20041, toestel 03); bij het V.V.V.-kantoor aan de Steenstraat en in de meeste gevallen ook bij de schoolverenigingen. SASSEMf*'M AUTO DRIEMAAL OVER DE KOP Bestuurder een bloedneus Zaterdagmiddag om half drie kwam ei een personenauto uit de richting Amsterdam op de grote Rijksweg even voorbij het Warmonderdam- viadukt. Waarschijnlijk door onop lettendheid raakte de Morris even van de rijweg af en kwam met een ver keersbord (inrijverbod) in aanraking. De bestuurder verloor hierdoor de macht over zijn stuur, de wagen schoot de weg over sloeg driemaal over de kop door de wegheining en bleef op zijn zijkant langs de heg lig gen. De bestuurder klom uit het ge raamte en constateerde dat hij een bloedneus had. De wagen, die geheel vernield werd, is door de fa. Biermap weggesleept. MOZAIEKWEDSTRIJDEN Evenals andere jaren hebben ver schillende inwoners weer mozaieken gelegd in hun tuinen. Er waren weer ware kunststukken bij, vooral wat betreft de kle"ren- combinaties. Velen werden geinspi- reerd door de late lente. Dit onoer- werp werd dan ook in allerlei vor men uitgebeeld. Voor de jury was het een moeilijke taak de prijzen vast te stellen. Er werden zowel voor grote als voor kleine mozaieken drie eer ste, tweede en derde prijzen vastge steld. Voor de grote tuinen was de uitslag als volgt: le prijzen: G. B. de Vroomen en Zonen wisselbeker)P. Krouwel; P. v. d. Burg. 2e prijzen: Gemeentehuis, St. Ber- nardus; Jhr. Sanaberg—van Boelens. 3e prijzen: Thea Gouverneur; Q. Eikhuizen; Scheffer en Kroes. Eervolle vermelding: A. Bos; Zand bergen, Hoofdstraat 38; VVV; W. Koning. Scholen: le prijs: St. Anthonius- school; 2e prijs: Don Bosco school. Kleine mozaieken: le prijzen: C. Jonkman (wisselbeker); R.K. Kerk; L. A. Colijn. 2e prijzen: G. Eldering Hoofdstr.; Gront Mij.; J. v. d. Berg. 3e prijzen: H. Ruizenaar; H. P. Zwetsloot; G. v. Zonneveld. Eervolle vermelding: G. Eldering, Parklaan; Gebr. v. d. Vlugt; H. El dering. Dodenherdenking. Zaterdag avond half tien had bij het gemeente huis de jaarlijkse dodenherdenking plaats. De drumband van Adest Mu- sica met omfloerste trommen ver leende haai* medewerking. Nadat door een zestal leden van de gidsen beweging de Nederlandse en Oranje vlag waren gehesen werd door de burgemeester een "krans aan het nog steeds tijdelijke monument gelegd. Marktberichten ROTTERDAM, 5 mei Vee. Aan voer 1992 stuks vee. 1165 vette koeien, 827 varkens. Prijzen: vette koeien le kw. 3.00—3.40; 2e kw. 2.80—3.00; 3e kw. 260—2.80; varkens 1.80 1.78—1.75. Handel: vette koeien aanvoer als vorige week, handel goed, wat stijver in prijs, enige prima's boven notering. Varkens aanvoer aanmerkelijk groter, handel aanvankelijk vlot, afloop traag, gemiddeld niet geheel prijshou dend, enige prima's boven notering.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3