Hef sprekende testament In de veilingzaal weer 't heertje Tegen kinkhoest de lucht in In de Bollenstreek was het „ouderwets" druk visie op televisie Vrouw „viel" van eerste étage Herenmode Tip No-iron Sportshirf Péek&Cloppenburg Explosie bij B.P.M f 100.000 verduisterd DONDERDAG 1 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 Garderobe van oplichter onder de hamer Er ontstond enige deining onder het aanwezige publiek, serieuze kopers en op sensatie beluste nieuwsgierigen toen dinsdag ochend even na elf uur veiling meester Bolle in het veilingge bouw „Odeon" te Amsterdam nummer 92 van de catalogus „een fraai Engels koperen ser veerwagen met los bovenblad" met verheffing van stem aan kondigde. Want dat was het eer ste en voor deze ochtend voor lopig het enige stuk, dat afkom stig is uit de bezittingen van de 49-jarige boekhouder-procura tiehouder C. R. van H. uit Am-» sterdam, die, zoals bekend, begin februari is gearresteerd, ver dacht van verduistering van f 1.800.000.— Op deze veiling, die twee dagen zal duren, komen namelijk niet alleen de goederen van ,,'t heertje", zoals deze procuratiehouder bij zijn vrien den bekend stond, onder de hamer maar ook inboedels afkomstig uit verscheidene andere faillissemen ten. Hoewel zich reeds om negen uur een rij voor het gebouw Odeon. dat om tien uur werd geopend, had ge vormd, was de belangstelling over het algemeen toch niet veel groter dan bij andere belangrijke veilingen het geval is. Verwacht wordt, dat de grootste toeloop zal komen, wanneer de uit gebreide garderobe van „mevrouw en meneer van H. aan de beurt komt. Gekeurd. In de afgelopen drie kijkdagen ziin deze kledingstukken door duizenden handen bevoeld en gekeurd en door niet minder gegadigden gepast. De collectie omvat ruim 300 stuks. Hier toe behoren tientallen paren dames schoenen voor „vrouwen met maat 39 zonder pijn" zoals het veiling- personeel het alsmaar informerende publiek geduldig inlichtte en vele rekken volgehangen met ochtend-, middag- en avondjaponnen, „voor dames met maat 42 en een smal mid del", mantels, mantelpakken en bontjassen. Bij de aankondiging van het eer ste „klapstuk" deelde veilingmees ter Bolle als bijzonderheid mee. dat honderden mensen hem in de afgelo pen dagen hadden gevraagd wat dit tafeltje wel op moest brengen. Op zeker duizend gulden werd het ge taxeerd. Maar het ging vanochtend voor 110 gulden in andere handen over en een daarbij behorend ser veerblad bracht 35 gulden op. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Jan Block, chef vlieger van het Nederlands Luchtreclamebedrijf heeft met een tweepersoons Auster een uur boven Nederland gevlogen op 3000 meter hoogte. Op zichzelf is dat niets bijzonders, maar naast vlieger Block zat tijdens deze vlucht een 16-jarig meisje Hanneke Tjebbes uit Amster dam. Hanneke had gedurende enkele weken last van kinkhoest-aanvallen gehad en op medisch advies ging zij nu mee de lucht in, omdat de mo gelijkheid groot is dat in de luchtla gen op 3000 meter hoogte genezing tegen deze aanvallen optreedt. Tij dens deze vlucht voelde Henneke zich voortreffelijk en volgens de eerste medische informaties heeft het meis je na dit uitstapje in hogere lucht lagen .geen last meer, van aanvallen gehad. Eerst op een later tijdstip, kan wor den vastgesteld, of ook algehele be terschap is ingetreden. Nederlandse dag (Advertentie) Van Nelle bestellen! Meer dan 35.000 bezoekers aan de Keukenhof, een flink deel van de be zoekers aan de gehele Bollenstreek, hebben op koninginnedag genoten van het lenteweer en van de bloe menkleuren en -geuren, die zich thans achter neerlands duinenrij manifeste ren. Het was een echte ouderwetse zij het doordeweekse, bollenzondag, en nog wel een Nederlandse bollen zondag. Want naar schatting van verkeers- deskundigen was het verkeer naar nationaliteit „gesorteerd": meer dan 70 pet. Nederlands, daarnaast 15 pro cent Duitsers en 15 procent „overi gen". Niet alleen automobielen, waarvan er 6000 bij de Keukenhof parkeerden, en autobussen, waarvan 250 op de genoemde parkeerterrei nen, maar ook talloze brommers en scooters snorden langs de wegen om iets van het late bollenseizoen me de te nemen. Aan het station Lisse stopte een trein uit Neurenberg met 600 bollenliefhebbers. Goede verkeersregeling. Hoewel het dus in de bollenstreék, mede door het feit dat een verkeers stroom zich van Noordwijk naar Zandvoort en terug bewoog vanwege de prestatieproeven op hét circuit Zandvoort ter gelegenheid van de tulpenrallye, zeer druk was, was het verkeer zeer goed geregeld zo dat zeer weinig onopthoud langs de wegen is ontstaan. (Advertentie) Van Nelle bestellen! (Van onze t.v.-medewerker Viering van Koninginnedag. Naast de radio heeft ook de televisie deelgenomen aan de feestviering in verband met de 49ste verjaardag van koningin Juliana. Ter inleiding werd door de vice-president van de Raad van State een min of meer plechtig v/oord gesproken, dat al spoedig over ging in een fleurige reportage uit de paleistuin van Soestdijk Het beeld daar was evenals vorige jaren: har telijk en meelevend. Wat bijzonder opviel, was de ongedwongen sfeer, aangezet door een treffende attend- heid van de jarige vorstin. De came ra's hebben alle prettige momenten binnen de huiskamers gebracht, en die waren er vele, bo bijvoorbeeld bij de korte vraaggesprekken van Mies Bóuwman met deze en gene. Zij sprak met enthousiaste gerepatrieer den, met jongetjes van de plaatse lijke voetbalclubs en met enige bui tenlanders, die allen het jaarlijks feest op Soestdijk niet wilden ver zuimen Voor de jeugd thuis heeft Karin Kraaikamp gebladerd in een album met foto's van de koningin als prin ses tot de vijftiende verjaardag. Er waren zeldzame opnamen bij en Ka» rin's toelichting was echt op de kin deren ingesteld. Voor de ouderen bedoeld was het avondlijke over zicht op film var de feestelijkheden op verschillende plaatsen in ons land. Het was een bont journaal, dat me nigeen van or ze lezers enkele be kende plekjes zal hebben getornd. Marion Davies heeft ontroerd. In het jongste programma van de NTS was de befaamde zanger Mario Lanza als solist aangekondigd' maar wegens zie1* te 1..O1 si hij verstek la ten gaan ln zijn p arts trad Marion Davies op, de bekende neger-so praan van de Metropolitan-opera te New York, die toevallig in Brussel verbleef. Zij zong in het groot-audi torium van de Expo en de kijkers thuis zullen van dit onverwachte op treden allerminst spijt hebben gehad. Hier zong een vrouw met zeldzame concentratie en orachtig timV*», ze, dat we er ontroerd van waren. Wie de neger-opera van Porgey and Bess zich herinnert, zal weten dat Marton daarin de hoofdrol zong. De Vlaamse t.Vi heett haar '■•omera's op verras sende wijze laten gaan, zoda* alle nuances konden worden geregistreerd. „De opgaande zon" De kijkers kunnen gerust zijf de t.v. vertoning van Heyerman's spel „De opgaande zon" zal vanavond doorgaan want met de auteursrechte i 's het ten«lo1 orde gekomen. WRlv an Hemert, die onlangs de film „Jenny" regisseerde, zal ook hier de regie voeren. Dit stuk dateert weliswaar uit 1908, maar het heeft toch ook in onze dagen wel iets te zeggen; stijl en c<ii<eptie ten «pijt Heyermans warme liefde voor de wer kende mens zal oofc nu spreken en stellig ontroeren. Voor het nationaal programma van zaterdag betreffende de dodenherden king verwijzen we naar de radio- en t.v.-gids, speciaal met betrekking tot de afwijkende uren. Wanneer alles volgens afspraak verloopt, zul'en voetballiefhebbers a.s. zondag om 14.15 uur kunnen kijken naar de in terland-wedstrij d-N ederland-Turkij e. Ook voor maandag a.s., de viering van onze bevrijding, is een nationaal programma in voorbereiding. Katwijkse vissers vonden historisch aardewerk De schippers van de Katwijkse log gers^ Kw. 46 en Kw. 28 hebben bij het IJmuidense Centrale Visserij- laboratorium twee kruiken gebracht, die zij ter hoogte van de z.g. Bor- kumer Stenen en iets ten westen daarvan, uit zee hebben opgevist. Het bleken kruiken te zijn uit de late Middeleeuwen, naar de mening van deskundigen afkomstig van een schip breuk. De vorm doet denken aan de Romeinse amfora's. Volgens de Haar lemse oudheidkenner, de heer J. H. Wieland Los, is het een zeldzame vondst: de kruik van de Kw. 46 is het eerste geheel gave exemplaar in Ne derland. Ditzelfde vaatwerk, destijds te voorschijn gekomen bij opgr. gen in Santpoort, is gedateerd 10e tot 12e eeuws aardewerk. Het visserij-laboratorium te IJmui- den beschikt ook reeds over een on langs opgeviste, ongeveer 4 kilo zwa re, mammoethkies. In de nacht van dinsdag op woens dag werd achter een woning aan de Lijnbaansgracht te Amsterdam een 63 jaar oude vrouw aangetroffen, die kennelijk uit het raam van de eerste verdieping was gevallen. De vrouw, die in overspannen toestand in het ziekenhuis werd opgenomen, klaag de over pijn in de rug. Ze vertelde, dat haar 73-jarige echtgenoot haar zetje had gegeven, toen zij het schuifraam had geopend. Op die verklaring werd de bejaar de heer naar het bureau Raampoort gebracht, waar bij nader onderzoek echter bleek, dat er hoewel er in derdaad van onenigheid tussen de echtelieden sprake, was geweest van het verhaal niet heel erg veel waar was. De recherche kwam tot de bevin ding, dat de vrouw zich meer uit het raam had laten zakken, dan zij was gevallen. Ook zou zij nog op een la ger gelegen plat hebben gestaan en bij het verder naar beneden gaan slechts een kleine val hebben ge maakt. Daarom werd de valselijk be schuldigde echtgenoot tegen de mid dag weer op vrije voeten gesteld. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip ver meld. Argentinië: m.s. „Yapeyu" 8 mei; Australië: s.s. „Orontes" 8 mei; Bra zilië: s.s. „Alphard" 6 mei; Canada: m.s. „Noordam" 8 mei; Chili: via New York 8 mei; Indonesië: s.s. „Cyclops" 7 mei; m.s. .Poelau Laut" 8 mei; Ned. Antillen: m.s. „Pr. der Nederlanden" 6 mei; Ned. Nw. Guinea: s.s. „Peleus" 10 mei; Unie van Z. Afrika en Z. W. Afrika: m.s. „Pretoria Castle" 10 mei; Brits-Oost-Afrika: s.s. Jean Laborde" 10 mei. Inlichtingen betreffende verzen, dingsdata van postpakketten geven 1 de postkantoren. Leef verstandig! MAAR.... dat is vaak gemakkelijker gezegd dan gedaan. GEEN NOOD Bij griep poeders, tabletten en cachets Ze helpen ene) en afdoend, behouden lange tijd hun werking en veroorzaken geen 1 of ver.uffing. Zijn daardoor (Advertentie) Van Nelle bestellen! Exclusief voor P C. Vervaardigd door de fabri kant van een vooraanstaand Nederlands merkoverhemd. „Sunshine" sportshirts zijn van de fijnste kwaliteit mat glanzende no-iron poplin en in zomerse kleuren. Open en gesloten te dragen, Niet-strijken-luxe voor 'n „onweerstaanbare" prijs. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Minister Stat antwoordt: Vier officieren bij fraude betrokken Bij de malversaties in kazernes op de Veluwe zijn vier officieren betrok ken. Tegen zeven onderofficieren is proces-verbaal opgemaakt wegens het aannemen van giften of steekpen ningen dan wel wegens valsheid in geschrifte of oplichtingen- Eén hoofdofficier en enige onderofficieren zijn geschorst. Dit deelt minister Staf mee in ant woord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer M. Bakker (CPN). De bij de malversaties betrokken fir- mis i reeds van verdere leveranties uitgesloten. De leveranties vielen niet onder het Directoraat Materieel Landmacht, aldus de minister. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Varkensstapel weer gegroeid PRIJSDALING BACONMARKT De prijsdaling op de baco'nmarkt is no-g niet tqt staan gekomen, reden waarom het prodiuktschap voor vee en vlees tussentijds de prijs van 2.23 lot 2.18 heeft verlaagd. Ln de gis teren gehouden bestuursvergadering werd besloten deze laatste prijs voor de komende twee weken onveranderd te laten, met handhaving van de ge- wiohtsgrenzen van 63 tot 70 kg. De varkensstapel, die vorig jaar 4.010.000 groot was, wordt voor 1958 130.000 hoger, dus op 4.140.000 stuks geschat. De spreiding ligt volgens de voorzitter van het prodiuktschap voor vee en vlees, de heer Joh. de Veer, veel gunstiger dan vorig jaar. Voor de varkenshouderij ziet het beeld er naar zijn mening voor de tweede helft van 1058 niet ongunstig uit. Verkorting eerste oefening in studie Enige tijd geleden heeft de Twee de Kamer aan de minister van Oor log, ir. C. Staf, het verzoek gedaan, te onderzoeken, of er niet een moge lijkheid bestaat ot het verkorten van de eerste oefening van dienstplich tigen. In antwoord op dit verzoek heeft de minister thans een com missie gevormd, die deze mogelijkheid zal bestuderen. Als voorzitter van deze commis sie treedt op de luitenant-generaal b.d. H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, lid van de Raad van State en oud-chef van de generale staf. Be halve ambtelijke en militaire des kundigen hebben in de „commissie diensttijd militairen" ook zitting ver tegenwoordigers van de werkgevers- 1 dode, 2 gewonden Op het terrein van de BPM te Per nis heeft zidh gisteren een, ontplof fing voorgedaan bij het operen van een zogenaamd „fornuis", dat bui ten opgesteld stond. Door de steek vlam, die ontstond, werden drie stel lingbouwers van een firma uit Hoog vliet, die in de buurt aan hét werk waren, getroffen, waarbij hun kle ding in brand raakte, De 26-jarige D. B. Visser uit Stad aan 't Haring vliet was er het ergst aan toe. Hij liep levensgevaarlijke brandwonden op en is vannacht in het Havenziekenhuis te Rotterdam aan zijn verwondingen bezweken. De twee anderen kregen ernstige, doch niet levensgevaarlijke brandwoiiden. Het zijn de 43-jarige J. Bonman van de Rietdijk en de 52- jarige J. "VVejjiien uit de Lavendel straat. Ook zij moesten echter in het havenziekenhuis worden opgenomen. IN SPEELTUIN VERONGELUKT Dinsdagavond is in de speeltuin aan de Leliestraat te Deventer het 14-jarige meisje A. Suerink die daar met een leeftijdgenoot aan 't schom melen was, van de schommel geval len. Zij richtte zich na de val op en kreeg de nog in volle vaart zijnde schommel tegen haar hoofd. In be wusteloze toestand werd het meisje naar het St. Jozef ziekenhuis getrans porteerd, waar zij na enkele uren overleed. KIND VIEL UIT HOTELRAAM Het vierjarige dochtertje Carlin van een Amerikaans echtpaar is gisteravond te Rotterdam uit een hotelraam gevallen en levensgevaar lijk gewond. Geen hogere winstmarge voor melkslijters Na uitvoerig beraad heeft de re gering een verhoging van de slijters marge voor consumptiemelk afgewe zen, aldus is duidelijk geworden uit het antwoord, dat de minister van landbouw, dr. ir. A. Vondeling heeft gegeven op vragen van de heer J. H. W. van Koeverden, lid van de KVP- fractie in de Tweede Kamer. De reden hiervan is, dat bij de hui dige verontrustende ontwikkeling van de Nederlandse zuivelpositie el ke maatregel achterwege moet blij ven, waardoor prijsverhoging voor gestandaardiseerde consumptiemelk het verbruik daarvan nadelig zou kunnen beïnvloeden of waardoor een nog groter beroep op de overheids middelen zou moeten worden gedaan. door procuratiehouder De 50-jarige procuratiehouder van het Roosendaalse filiaal van de Rot terdamse Bank, H. H. heeft zich gis termiddag op het plaatselijk hoofd bureau van politie gemeld en heeft daar bekend in de afgelopen dertien jaren honderdduizend gulden ver duisterd te hebben ten nadele van de bank waarvan hij procuratiehou der was. Hij deed deze aangifte, nadat een controleur van het hoofdkantoor van de bank in Rotterdam gisteren de fraude had ontdekt. Om zijn oorlogsschade te boven te komen was H. in 1945 begonnen met het verkopen van obligaties van cliënten. Door speculaties trachtte de procuratiehouder zijn schuld af te lossen, maar veelal waren zijn specu laties ongelukkig waardoor zijn schuld in dertien jaar opliep tot een ton. Hij wist steeds de rente aan obligatiehouders uit te betalen, maar kwam een cliënt om zijn obligatie, dan kocht de procuratiehouder een nieuwe. Een en ander gebeurde vaak met koersverlies, zodat de schuld van H. steeds hoger steeg. Bij de controle bleken de nummers van de obligaties niet te kloppen, waardoor H. door de mand viel. Na dat hij zichzelf had aangegeven bij de politie, werd hij in hechtenis ge nomen. Van het geld is niets meer over. H. heeft een vrouw en drie kinderen. In 't Roosendaalse gemeen- schaps- en verenigingsleven was hij een zeer geziene figuur. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Zondagmiddag 4 mei a.s. zal in Vught een epitaaf worden onthuld, dat herinnert aan de gevallenen in de meidagen van 1940. Dit gedenkteken is geplaatst in de Vughtse toren, die onlangs geheel werd gerestaureerd. werknemersorganisaties uit de De onthulling zal geschieden door de Stichting van de Arbeid. Nog deze drie dochters van de eerste gevallen week vindt de installatie plaats van militair C. van den Tillaart. Daarna de commissie, waarvan morgen de de- zal de burgemeester van Vught, jhr. finitieve samenstelling wordt bekend mr. F. van Rijckevorsel, een krans gemaakt. leggen.' Aetherklanken HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Sclioolradio. 10.05 Gram. 10.35 Symf. muz. '11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte drie kinderen uit Wies-lmuz; '2-M Zonnewijzer. 13.00 Nieuws vrouw en baden, waar zij tijdelijk verblijven, in het hotel „Regina" te Rotterdam aangekomen. Een uur later begaf het echtpaar zich naar de badkamer en liet de drie kinderen op de achter gelegen hotelkamer, tweede etage, enige tijd alleen. Vermoedelijk zijn de kinderen over de bedden aan het spelen gegaan en heeft Carlin, bij het venster gekomen, het evenwicht ver loren en is zij voorover uit het raam naar beneden gevallen. Met een schedelbasisfractuur moest het meis je naar het Westerziekenhuis worden vervoerd. Haar toestand wordt levens gevaarlijk geacht. (Advertentie) Van Nelle bestollen! 58) en kath. nieuws. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Kamerork. solist, 15.00 Schoolradio. 15.30 Viool en piano. 16.00 Voor de zie ken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kin derkoor. 17.40 Beusrber. 17.45 Lichte muz. 18.05 Idem. 18.20 Caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Laat je wijzen, hoe te reizen. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. 19.15 Regeringsuitz.ê Emigratie-ru briek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 18.25 V.V.D., pol. caus. 19.35 Verz- progr. v. d. mil. 20.15 Akt. 20.30 Politiek forum. 21.00 Lichte muz. 21.25 Idem. 22.05 Marialiederen. 22.30 omr. ork. en solist. 22.50 Pries ter, leek en huwelijk, caus. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Jazzmuz. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19,30 VPRO, 21.0 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 De ontbijt- club. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 School radio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de zieken. 11.00 Voor de kleu ters. 11.15 Cello en piano. 11.45 Or gelspel. AVRO: 12.00 Dansmuz. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouwrubriek: 1. Landbouwkundig weeroverz. 2. 25 Jaar landbouwtelling. 12.30 Meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.45 Heded. en gram. 13.25 Metropole-ork. en solist. 13.55 Beursber. 14.00 Piano, viool en cello. 14.30 Herdenkingprogr. 14.50 Gram. 15.10 Gevar. progr. VARA: 16.00 Amus-muz. 16.30 Muz. caus. 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Hammond-or gelspel. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Ritm. muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 „Het plat teland nu", gesprek. 19.45 Unesco in Nederland. 19.50 Een nationale zaak, caus. 19.55 VPRO-ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Op het eerste gezicht, caus. 20.15 Chansons. 20.30 Regeringsuitz.: De Verenigde Naties in de afgelopen weken, door mr. C. W. A. Schürmann, Nederlands permanent vertegenwoor diger bij de Verenigde Naties. 20.40 Het Atoom, caus. VARA: 21.00 Poli tiek cabaret. 21.30 Etherforum. 22.10 Amus-muz. 22.25 Buitenl. weekoverz. 22.40 Zorg om de mens, caus. VARA: 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7