DUINSTREEK Te Oegstgeest kwamen de „Scotjes" doedelen In Noordwijk aan Zee werd flink touwgetrokken is uw kennismaking met de filtersigaret die smaakt! Eerste vergadering van het bestuur Induslrieschap „De Grole Polder" DONDERDAG 1 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 LEIDSGNENDAM BURGEMEESTER OPENDE DE WEEKMARKT. (Dinsdagmorgen heeft Leidschen- dam een markt gekregen. Het mooie Damplein, opgesierd met vlaggen, bood een feestelijke aanblik, waartoe ook de keurig opgestelde marktkra men het hunne bijdroegen. Tegen het openingsuur verzamel den zich op het Damplein de wethou ders en de raadsleden, de besturen van de middenstandsverenigingen, de vrouwenverenigingen, de hoofden van de diverse gemeentediensten en zeer vele belangstellenden. Burge meester H. .A- C. Banning die even daarvoor op het provinciehuis in Den Haag de koninklijke onderschieding tot ridder Oranje Nassau in ontvangst had genomen, hield vervolgens de openingsrede. Voor Leidschendam is er thans re den tot feeststemming aldus spr. want door de instelling van de weekmarkt is het bewijs geleverd dat de gemeen te groot geworden is. Langen tijd is de ontwikkeling van Leidschendam een zorgenkind geweest maar sinds de bevrijding hebben de ups en downs plaats gemaakt van een doel bewuste ontwikkeling en is de ge meente zodanig gegroeid dat zij waard is een markt te bezitten. Voorlopig is de markt geopend op de dinsdagen van 9 tot 13 uur maar indien blijkt dat er behoefte is aan een langere markttijd dan zal'daar mede rekening gehouden worden. Met de door de 'ele aanwezigen door applaus ondersteunde wens, dat de Leidschendamse markt moge groeien en bloeien besloot de burge- Gladiolenkwekers vergaderden De 1600 leden tellende Ned. Gladio lusvereniging heeft in Brinkman te Haarlem de jaarvergadering gehou den en van de directeur der Keu ringsdienst, de heer F. Limburg ver nomen, dat het met de gezondheids toestand der gewassen niet overal koek en ei is geweest. In zijn openingswoord zei de voor zitter, de heer L. Krouwel, dat men voor de vaststelling van de minimum exportprijzen moet afgaan op de wet van vraag en aanbod. Het stimuleren van de vraag moet onverminderd worden voortgezet. De cijfers over de gladiolenexport zijn nog niet bekend maar wel mag men aannemen, dat er in vergelijking met verleden jaar een lichte stijging te constateren zal val len. Spr. besloot met de wens uit te spreken, dat de instelling van de Eu- romarkt een periode "van grote bloei zou inluiden. Na het jaarverslag van de secreta ris, de heer J. H. Vink volgde de be stuursverkiezing.' In de plaats van de niet herkiesbare heer G. Bot werd ge kozen de heer Fr. Duin. De heren P. Pool en J. H. Vink werden bij accla matie herkozen. Besloten werd het keuringsregle ment wat te wijzigen om te komen tot een uniformiteit in de reglemen ten. Uit het keuringsverslag van de heer Limburg bleek, dat het op het gebied van de ziekentenbestrijding nog geen tijd is om op zijn lauweren te gaan rusten. Wat betreft het zgn. brand- ziek zei de heer Limburg, dat de Amerikaanse phytapathologen een speciaal mannetje naar Holland had den gestuurd. Mr. So and So had hier betoogd, dat er veel door brandziek aangetaste nanus-gladiolen naar de Ver. Staten waren gezonden en men kon dit niet meer accepteren. Als er geen afdoende controle werd gega randeerd, dan moest het de Hollan ders maar niet verbazen als men aan de overzijde van de Oceaan met in voerverboden ging zwaaien. Deze brandziekte was aan het slot van de vergadering trouwens oorzaak van een vrij langdurig debat tussen de heer Limburg en een kweker die het met de getroffen voorzorgsmaat regelen niet eens was. Ook ir Schenk van het Laboratorium voor Bloem- bollenonderzoek te Lisse, verstrekte enkele gegeven over deze ziekte en de bestrijding daarvan. De bewaar- temperaturen spelen een grote rol en de bestrijding is een zeer ingewikkeld probleem. meester zijn af en toe met Attisch zout overgoten rede. Daarna voerde nog het woord de heer S. M. van Vondel namens de landelijke markthandelaren en de F. H. van der Heijden namens de Haagse marktcentrale, die eveneens hun volle waardering uitspraken voor de wijze waarop de markt in Leid schendam georganiseerd is. KATWIJK Bevorderingen. De heer A. Par- levliet, brandmeester bij de vrijwil lige brandweer is door b. en w. be vorderd tot brandmeester le klasse onder gelijktijdige aanwijzing tot wrn. commandant van het brand weerkorps. De heer J. Dubbeldam, onderbrandmeester werd bevorderd tot brandmeester. Getrouwd: S. Vermaas en J. C. Hueting; J. v. Duyn en G. de Vreugd; J. C. J. Kuiken en H. E. Haasnoot; D. van der Plas en A. van Duyven- voorde; J. Barnhoorn en T. Snij er. Overleden: E. de Mol 71 jr; W. Koe- lewijn 75 jr, echtgen. van C. Zwitser; J. Schuitemaker 77 jr; P. Meijvogel 81 jaar, echtgen. van D. Guyt. KATV-IK AAN DEN RIJN Botsingen Het gevaar voor auto's om vrij dicht achter elkaar te rijden kwam weer eens uit toen op de Provinciale weg vlak bij de noor delijke toegangspoort naar het vlieg veld de bestuurder van een luxe auto voor een andere auto moest afrem men om daar ter plaatse een tegen ligger te passeren. De bestuurder van een achter hem komende auto rem de tijdig, doch de bestuurder van een derde auto had van het remmen door zijn voorgangers niets gemerkt en reed met flinke vaart op de voor hem rijdende wagen met het gevolg dat de eerste twee wagens door de derde op elkaar geschoven werden. Twee wagens waren dermate be schadigd, dat zij moesten worden weggesleept en ook de derde had een flinke duw gekregen. Maar het liep zonder persoonlijke ongelukken af. Dat lukte niet Twee 18-jarige knapen uit Wassenaar probeerden een bij „Het Wachtje" staand rij wiel machtig te worden. Ze werden nog juist bijtijds gesnapt en aan de politie overgeleverd, die hen een nacht vrij logies en een proces-ver- baal presenteerde. Teleurstelling Het bestuur der Oranjevereniging moest tot zijn te leurstelling bekend maken, dat de feestavond» die in de aula van het St. Willibrordus Missiecollege ge houden zou worden wegens zeer bij zondere omstandigheden niet kon doorgaan. Toneel Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap, be haald door de Katwijkse Voetbal vereniging „Quick Boys" is door de supportersvereniging van Q. B. aan deze vereniging een toneelavond aangeboden die dinsdagavond werd gehouden in het Parochiehuis te Kat wijk a. d. Rijn. Door de Toneelver. „Ó.N.S.' te Leiden werd met groot succes opgevoerd het toneelstuk „De Laatste misdaad." Schoolgebouw Het bestuur van de Chr. Technische School heeft uit eindelijk van de desbetreffende in stantie vergunning gekregen voor de bouw van een Technische School met een inhoud van 25000 m3, te 'bouwen op een terrein aan de Nieuwe Duin wegProvinciale weg te Katwijk a. d. Rijn. De aanbesteding zal binnen kort plaats hebben. Taptoe Gisteravond werd onder auspiciën van de Oranjeverenigingen te Katwijk aan den Rijn en Katwijk aan Zee een taptoe gegeven voor het Gemeentehuis, waaraan meewerk ten de Harmonie Katwijk te Katwijk a. d. Rijn. de Christ. Muziekver. UNI te Katwijk aan Zee en het Katwijkse Tamibour- en Pijperkorps DVS. De taptoe werd afgenomen door Burge meester en Wethouders van Katwijk en verschillende andere autoriteiten. Dat deze taptoe, begunstigd door mooi weer. van de zijde der bevol king veel belangstelling trok laat zich begrijpen. Honderden en nog eens honderden woonden deze tantoe bij. Het was een machtig schouwspel de verschillende muziekkorpsen in hun mooie kleurige uniformen. (Advertentie) RIJNSBURG BOTSING GAF BOTSING. Twee gewonden. Gisteren reed op de hoek Kerk- straat-Heerenweg de 20-jarige De M. met zijn bromfiets tegen een aldaar passerende vrachtauto aan met het noodlottige gevolg dat hij ernstig ge wond op de straat bleef liggen. Ver moedelijk is de verongelukte de macht over zijn stuur kwijtgeraakt. Nadat de eerste hulp was verleend, werd het slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. In zijn verbouwereerdheid liep de chauf feur van de vrachtwagen, die de po litie en de dokter ging waarschuwen, tegen een wielrijdster, mevr. de H., alhier op. Deze kwam te vallen en brak haar enkeL Nadat ook deze da me de eerste hulp was verleend, werd ook zij naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Het uit acht leden bestaande be stuur van het industrieschap „De Grote Polder" heeft dinsdagmiddag voor het eerst in de geschiedenis van het industrieschap in het Stadhuis te Leiden een openbare vergadering ge houden. De voorzitter, wethouder A. J. Jon- geleen, die over twee jaar zijn presi dium aan de burgemeester van Zoe- terwoude de heer H. J. J. A. Smeets reglementair zal moeten overdragen hield een inleiding en welkomst- speechje, waarin hij wees op de nood zaak van samenwerking der beide ge meenten. Leiden heeft nog 10 ha. grond voor industrialisatie beschik baar. Industrievestiging is van belang voor beide gemeenten. Hij is dank baar, dat Zoeterwoude, inzonderheid zijn burgemeester, zoveel begrip voor de problemen toont Burgemeester Smeets dankte hier na voor deze woorden en hij gaf in het kort een overzicht van wat er in Zoeterwoude ten aanzien van dit in dustrieschap gedaan is. Men ging vervolgens over tot het kiezen van leden en plaatsvervangen de leden in het dagelijks bestuur. Ge kozen werden als leden de heren Van der Kwaak en Van der Ploeg, zodat het bestuur thans als volgt gevormd is: (achter de namen tussen haakjes de plaatsvervangende leden) A. J. Jon- geleen (K. de Bree), D. v. d. Kwaak (J. G. Hagens), H. J. J. A. Smeets (J. M. Kraan), J. H. van der Ploeg (me vrouw A. E. M. Neuwahl Sanders). Mr. Th. Verduin (Leiden) werd tot secretaris gekozen en de heer W. de Hartigh (Leiden) tot directeur van het industrieschap. ZOETERWOUDE Scooter tegen auto. Op de Rijks weg 4a, nabij het viaduct van de pro vinciale weg reed gistermorgen om streeks half twaalf de heer J. van Dijke, technisch ambtenaar van Rijks waterstaat uit Leiderdorp met zijn scooter tegen de rechter achterzijde van een auto, die i.p.v. op de parkeer- strook, door de bestuurder op de rij baan was stilgezet. De berijder van de scooter werd zodanig aan het hoofd gewond, dat dokter Wybo Kortmann, die eerste hulp verleende, overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis nodig te. De scooter werd gedeeltelijk ver nield.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5