65 10e V&ttiefde SpewuUt Kunkcmcüüi ytLRDAG 1 MEi 1958 LEIMUIDEN Reis bejaarden. Naar wij ver nemen heeft het comité Reis ouden van dagen, de jaarlijkse uitgaansdag voor de bejaarden vastgesteld op 21 mei a.s. Bouwvergunningen. B. en w. dezer gemeente hebben aan de firma M. J. Berens en Zonen vergunning verleend tot het verbouwen van het winkelhuis in de Dorpsstraat; aan de heer W. J. de Hollander werd vergunning verleend tot het bouwen van een nieuw woonhuis aan de Dorpsstraat hoek Raadhuislaan. Koninginnedag. Gistermorgen te half elf brachten de leerlingen van de bijzondere scholen een zang- hulde aan de burgemeester voor hat raadhuis. De voorzitter van het Oranje-comité bracht de gelukwen sen van de burgerij met de verjaar dag van H.M. de Koningin over. De kinderen zongen onder leiding van de heer G. J. van Berkel enkele vaderlandse liederen, waarna de burgemeester de toespraak van de voorzitter van het Oranjecomité be antwoordde. Vervolgens werden de schoolkinderen door het Oranje- comité getracteerd. Een tweetal kin deren, die ook op 30 april hun ver jaardag vieren, boden mevr. Kam- menga een bouquet bloemen aan. Voetbalwedstrijd. Ten bate van de reis voor bejaarden werd op de avond van Koninginnedag een voet balwedstrijd gehouden tussen de elf tallen van de fa. Beuk en oud-mili tairen. Het was een gecostumeerde wedstrijd, waaraan deze keer bijzon dere aandacht geschonken was. Een •grote verscheidenheid van kleurige costuums werd tentoongesteld, waar bij ook verschillende dieren uitge beeld waren. Vooraf reed men per auto door het dorp, Mede door het mooie weer was er grote belangstelling op het terrein achter Tuindorp. Over de uit slag kunnen we ons beperken met te melden, dat de penningmeester v. d. reis bejaarden het beste deel heeft verkozen. Toneeluitvoering „St. Genesius". Dit weekend besloot de r.-k. Toneel vereniging haar seizoen in de zaal van de dames Sneeboer. Zaterdag avond werd gespeeld voor enkele ge nodigden en de donateurs. Misschien was het late tijdstip wel de oorzaak, dat de belangstelling maar matig was. Even over acht uur gaf de voorzitter, regisseur P. A. v. Graas, een korte inleiding, en riep een welkom toe aan de G.A. pater Poel, de zusterver enigingen De Naamloze en Ons Ge noegen en de donateurs. Hierna werd ongevoerd het detective-spel van Jo- han Berdier en Henk Bakker geti teld „De Beunhaas". Dit stuk speelt zich af in een der vertrekken van het kasteel De Beukenborg. Mej. N. Beuk Ad. had geen geluk deze avond want zij werd ondei de naam Freule Amp- sen v. Gerle in het voorspel al ver moord. Theo v. d. Broek een ge schikt figuur voor Muller inspecteur van politie had in de drie volgende bedrijven de taak de dader van deze moord op te sporen. Na diverse ver horen en complicaties gelukte het de inspecteur de dader aan te wijzen. In dit werk had hij een belangrijke steun aan Jonker Jan (Joh. de Graaf). De algehele ontknoping werd natuurlijk bewaard tot het laatste gedeelte van het laatste bedrijf, zodat dc spanning tot het eind bleef. De speelsters en spelers vam „St. Genesius" hebben hun best gedaan, maar er was niet aan te ontkomen dat sommige aanwezigen de vele verhoren en gesprekken wat langdradig oordeelden. Een detecti- vespel is voor een dilettanten-vereni ging nog altijd een zware opgave. TER AAR Coöp. Boerenleenbank Ter Aar. Nog zelden zal in de geschiedenis van de Boerenleenbank een zo druk bezochte vergadering zijn gehouden als deze 68e algemene ledenvergade ring. De zaal van café Bos was over vol en geen plaatsje bleef onbezet. De reden hiervan zal wel gelegen zijn in een actie die gaande was met betrek king tot de bestuursverkiezing. De voorzitter van de bank, de heer A. van Dam, verwelkomde de talrijke opgekomen leden. Het afgelopen jaar was naar de voorzitter mededeelde een zeer gunstig jaar geweest. Door de kassier, de heer A. Schoorl, werd een toelichting gegeven op de jaarstukken. De voornaamste cijfers waren vermeld op de uitgebreide agenda, zodat de toelichting zeer so ber kon zijn. Van de gelegenheid om vragen over te stellen werd geen gebruik gemaakt. Het aantal spaar rekeningen is 3330, met een gemid deld saldo van circa 1500 Het aantal hypotheken 186, gemiddeld saldo per rekening 13.750.Aan tal voorschotten 289. gemiddeld saldo 2900.Aantal rekening courant houders fnet krediet 97, totaal met een maximaal toelaatbaar krediet van 937.000.—. Aantal rekeninghouders zonder kre diet 371, gemiddeld saldo per reke ning 3800.Het aantal leden is 616. Saldo spaarbank 4.820.890.65. Voor schotten en hvpotheken 3.388.141.10. Res. 299.596.20. Omzet 57.500000. Dagboekposten 48734. Al deze cijfers vertonen weer een belangrijke stij ging in vergelijking met het vorige jaar. De totaaltellingen der balans be- lieDen 6.615.203.26. Het winstsaldo 1957 was 27.461.52. Deze winst werd op voorstel van het bestuur toege voegd aan de gewone reserve. Voor nog te verwachten belasting aansla gen is tienduizend gereserveerd. Voor de commissie tot nazien van rekening en balans werd door de heer A. Nieuwenhuizen gerapporteerd, dat alles akkoord was bevonden. Het jaarverslag dat altijd op zeer bijzondere wijze verzorging geniet door de heer I. M. Schoorl, was ook nu weer door hem op keurige wijze samengesteld. De afdeling rekening courant werd extra vermeld. Hier werden ruim 5000 posten meer verwerkt dan in 1957. Uit het gehele verslag dat ruim voor zien was van gekruide opmerkingen bleek nog eens te meer hoe belang rijk het is voor de agrarische bevol king van het gebied der bank, over deze credietinstelling te kunnen be schikken, Een dankwoord van de voorzitter en een daverend applaus van de vergadering mocht de verslag gever in ontvangst nemen. Bij het punt verkiezingen werd het aftredend lid van de raad van toe zicht de heer P. C. van Rijn bij en kele candidaatstelling herkozen. De heer van Rijn, die de herbenoe- de neer lBorst, Desteller ie klasse bij de PTT viel de eer te beurt een Koninklijke onderscheiding te ont vangen. Het was een beloning voor veeljarige trouwe dienst. De onder scheiding werd hem te zijnen huize uitgereikt in aanwezigheid van echt genote en kinderen door de directeur der PTT te Alphen b. d. Rijn, de Brillantine Als hier uw advertentie had gestaa was zij de lezers niet ontgaat door BART IN 'T HOUT „Eh.begon hij aarzelend, na de zoveelste manipulatie met z'n onafsolieidenlijke zakdoek, „hebu al eens eerder voor particulieren ge. werkt?" „Ha ha!", lachte Bob. „U kimt me beter vragen: voor wie heb ik niet gewerkt! Noem ze maar op. Presi dent Roosevelt! Yes, sir Ford, Pier pont Morgan, Wrigley, de uitvinder van dit onovertreffelijke product!" En hij trok een lange draad van het stukje kauwgom, dat hij tussen zijn kiezen had. De comte glimlachte oleekjes. „Hebt u misschien bewijzen bij u? vroeg hij aarzelend. „Nee, waarde graaf!", zei Bob. „Ik ben naar Frankrijk gekomen voor m'n plezier. Doch mister Vrijland die bij mij in het hotel logeert, ver telde mij, dat u speciaal een Ameri kaanse detective zoekt. En nu wil ik u wel een plezier doen. Apropos, waarom zoekt u een Amerikaanse detective?" „Omdat", zei de comte langzaam en met nadruk, „van de persoon in kwestie wordt verwacht, dat hij een man is met moed en met stalen ze nuwen. Bentu.... eh.... bedreven met vuurwapenen?' „Als het moet schiet ik met drie revolvers tegelijk", zei Bob. „Maar wat is er aan de hand, mis ter. Is uw leven in gevaar?" „Misschienzei de graaf en hij huiverde. „Ik wil trachten u te vertellen, waarom het gaat", vervolgde hij. „Bij mij wordt verondersteld iets te zijn, dat er niet is...." Bob was zo verbaast over deze op merking, dat hü even uit zijn rol viel. „Bij u wordt verondersteld iets te zijn, dat er niet is....?", herhaalde hij langzaam. De comte knikte. ming aanvaardde, wees op de groei van de bank en de daarmee groeien de verantwoordelijkheid van bestuur en raad van toezicht. Gaarne hoopte hij weer te werken aan de belangen van bank en cliënten. Het aftredende bestuurslid de heer C. Heijboer zag een candidaat tegen over zich gesteld in de persoon van de heer F. Sassen. In bloemkwekers kringen achtte men het wenselijk dat ook een bloemkweker in het be stuur zitting zou krijgen. De voorzitter vond het jammer dat er een tegencandidaat was gesteld. Temeer omdat in de komende jaren er gelegenheid is eer bloemkweker in het bestuur te krijgen als er vacatu res komen, doordat er twee zijn die, dan de reglementair bepaalde leeftijd van niet herkiesbaar zijn bereikt hebben. De heer J. Volgering besprak deze zaak als tuinder. Omdat het een persoonlijke zaak is vond hij het een tere zaak om over te spreken, en hij wil ook geen propaganda maken. Hij legde echter de nadruk op de prima samenwerking die er steeds is in be stuur en raad van toezicht. De geuite wens van de bloemisten vond hij be grijpelijk. Zoals men destijds begre pen heeft, dat het gewenst was om de tuinders vertegenwoordiging te ver sterken, zo begrijpt men ook deze wens. Maar om de goede verstand houding niet te verstoren is het toch gewenst dat men rekening houdt met datgene wat de bank nodig heeft om van ieder het volle vertrouwen te be houden. Er komt gelegenheid en met billijke wensen zal er zeker rekening worden gehouden. Hij vroeg ieders medewerking om de nodige eenheid te bewaren. De heer A. v. Emmerik zeide te hebben medegewerkt aan de totstand koming van de candidatuur Sassen. Nu hij de besprekingen had gehoord zou hij dit niet hebben gedaan als hij eerder alles had geweten. Hij stelde voor de heer Sassen te verzoeken de candidatuur terug te nemen. De heer N. A. Hoogervorst was voor handhaving, en de beer Sassen meende dat de bloemisten hierop ant woord moesten geven. Bij de toen ge houden stemming verkreeg de heer C. Heijboer 130 stemmen, de heer F. Sas sen 54 stemmen en een stem was blanco. Door de heer Heijboer werd de her verkiezing met een dankwoord aan genomen. De kassier deed hierna mededelin gen over de voor 1958 vastgestelde rentetarieven. Als de verwachte ren tedaling doorgaat zullen deze tarie ven per 1 juli nog weer worden her zien. In de commissie voor het nazien van de rekening en balans over 1958 werden benoemd de heren N. Hoo- gendoorn, J. B. Mastwijk en G. J. Bosman. De presentiegelden werden vastge steld op dezelfde bedragen als het vo rig jaar. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Koninklijke onderscheiding Aan „Ik zeg het misschien wat inge wikkeld", voegde hij er aan toe, „maar zo is het." „Wie veronderstelt dat, mister?" „Ik heb een vermoeden", zei de comte aarzelend, „maar.... sta me toe, dat ik geen namen noem." „En wat wordt verondersteld bij u te zijn?" „Dat kan ik ook niet zeggen. Ik zou het gaarne doen, doch met het oog op het delicaat karakter van het geval, geef ik de voorkeur er aan te zwijgen." „H'm.zei Bob. „Is het u duidelijk?", vroeg de comte. „O ja", zei Bob, „het is mij volko men, duidelijk. Maar wat wilt u eigenlijk, dat ik doe? Ik kan moei lijk iets bewaken, dat er niet is!" „Ik ben er toch!", zei de graaf, een beetje beledigd. „U bewaakt mij." „O, dus u bent er welvroeg Bob. volkomen ernstig. „Natuurlijk", zei de comte veront-» waardigd. „U bewaakt mij voor de risico, dat zij, die er eventueel in slagen hier binnen te komen, wraak nemen op mij." „Precies", zei Bob enthousiast. „Dat is tenminste wat. Wanneer denkt u, dat ze komen??" „Dat weet ik niet", antwoordde de comte somber. „Zij zjjn al eens hier, DE LEIDSE COURy.NT I heer A. Klein. Ook waren aanwezig de heer G. J. Haffner tijdelijk gede tacheerd waarn. directeur, de heer E. W. van Leeuwen, hoofd empl. Ie klasse, de heer A C. Mank, kantoor houder tè Langeraar en de heren H. C. Valentijn en C. F. Hoogervorst resp. besteller en hulpbesteller bij dit kantoor. De directeur, de heer Klein, deelde mede aan de heer Borst, dat het H.M. de Koningin had behaagd hem de ere-medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau toe te kennen, als waardering voor de veel jarige trouwe dienst bij de PTT. De directeur generaal had hem opge dragen de heer Borst hiervan in ken nis te stellen en hem de onderschei ding op te spelden. Gaarne vervulde hij deze eervolle opdracht omdat de heer Borst zijn dienst had vervuld op een wijze die boven alle lof ver heven was. Hij feliciteerde' hem en Langeraar en Alphen a. d. Rijn. Het zijn gezin namens het personeel van was zijn wens dat de heer Borst nog zeer vele jaren zou mogen genieten van een welverdiende rust en het ere-teken in goede gezondheid zou mogen dragen, Namens het bedrijf ontving hij een draagmedaille. De heer Borst, dankte met enkele woor den voor de eer die hem was te beurt gevallen. Hij wist niet waar aan hij deze verdiend had. Maar de velen die de getrouwheid en de wel willendheid van hem hebben ge kend, weten het des te beter. Later op de dag werd de heer Borst nog gecomplimenteerd door de directeur Postdistrict 's Graven- hage, de heer'J. S. G. Holthoorn. 0UDE-WETERING Koninginnefeest De Oranjefees ten werden te Oude Wetering ge opend met een kleurige optocht van schoolkinderen, die naar het SVOW- terrein trok. Daar werden de school- wedstrijden gehouden. Uitslagen: Jongens: klasse 1: 1 Sjaak Oosterman, 2 Robbie Zeegers, 3 Corrie Gortzak. Klasse 2: 1 Piet Verdel, 2 Aad v. d. Berg, 3 Koen Boers, 4 Bob Buiksma. Klasse 3: 1 Puis van Tol, 2 Martien Mohlen, 3 Piet Prins. geweest", ging hij verder. „Twee da gen geleden kwam ik des avonds on verwachts thuis. M'n vrouw was er niet en de bedienden waren al naar bed. Alsof ik er een voorgevoel van had, ging ik regelrecht naar deze kamer en juist toen ik het licht aan draaide, zag ik nog een paar handen die zioh aan het raamkozijn vast klemden. Even later hoorde ik iemand in de tuin weglopen. Ik ren de naar het raam. doch het was te donker om de indringer te kunnen onderscheiden. U kunt u misschien voorstellen, hoe ik toen ben ge schrokken." „Wel", zei Bob glimlachend, „als hij nog eens terug komt, zullen we hem hartelijk onthalen." De comte knikte en wreef opnieuw met de zakdoek over zijn voorhoofd. „Ja', zei hü, „dat laat ik aan u over.... enfin.... ten minste dat zullen we nog bespreken. Kunt u meteen al blüven?" „Ik heb m'n koffer nog in het ho tel", zei Bob. „Die kan ik door mijn bediende laten halen." „Ik moet hem nog pakken", zei Bob. „In elk geval kom ik vanavond. Good bye mister. So long!" Bob tikte tegen zyn rode pruik en verliet de kamer, weinig wüzer dan daarstraks. Als hy niet beter wist, Klasse 4: 1 Dick v. d. Meij, 2 Jan Turk, 3 Wim Dannijs. Klasse 5: 1 Tonny van Tol, 2 Arie Schijff, 3 Aad Katsburg, 4 Benny Mollers. Klasse 6: 1 Jan van Tol, 2 Peter Deus, 3 Peter v. d. Bosch. Klasse 7: 1 Kok Dannys, 2 Teun Vogelaar, 3 Kees Idelenburg. Meisjes: Klasse 1: 1 Willy v. d. Salm, 2 Hanneke de Jeu, 3 Marth. v. d. Tang, 4 Loos. Klasse 2: 1 Janny Schijff, 2 Rie de Kwaadsteniet, 3 Berna Deen.. Klasse 3: 1 Betty v. d. Tang, 2 Ansje Loos. Klasse 4: Anneke Veynman, 2 Truusje Vreeken. Klasse 5: 1 Nel v. Staveren, 2, An nie Turk, 3 Kootje v. d. Berg. Klasse 6: Maya v. Pelt 2 Mary je Schijff, 3 Sina Turk. Klasse 7: 1" Ali v. Woersum, 2 Ger- da Mohlen. De volksspelen 's middags trokken zeer veel belangstelling. Uitslagen: Kruiwagenrace voor paren: l'Baas- Schyff, 2 Schyff-van Heek, 3 Rence- Moore, 4 Scherpenzeel-Roeloffs. Blind paardrijden: 1 Echtpaar Gortzak, 2 de Wit-de Wit, 3 Knibbe- van Wieringen. Voor de koppelrace werd het startsein gegeven door burgemeester Kolfschoten. Na spannende strijd won het koppel Rence-Rusier. Twee de werden Baas met Boers en derde Turk en v. Steenselen. De dag werd besloten met het to neelstuk: „De firma Avezaath en de Keizer", voor een volle zaal uitge voerd door de toneelgroep „De Der de Slag" uit Katwijk. W0UBRUGGE 55 JAAR GETROUWD In hun woning aan de Vieram- bachtsweg 93 hopen Johannes Cor- nelis van der Nagel, 78 jaar, en Ja- coba Schellingerhout, 76 jaar, hun 55-jarige bruiloft te herdenken op woensdag 14 mei. De bruidegom, een geboren en ge togen Woubruggenaar, bracht een CENT MET I had hy gedacht, dat het in de boven kamer varï de comte niet helemaal pluis was. In de hall stond Jean met zyn neus in de wind klaar om de deur voor hem open te doen. Doch een slanke dame ruiste op Bob toe en zei: „Pardon m'sieu. Bent u mr. O'Hara?" „Ja mevroüw", antwoordde Bob, beleefder dan daarstraks. „Ik ben mevrouw de Nouailles", zei de comtesse glimlachend. Zy gaf Jean een wenk om te verdwynen en daarna vroeg ze: „En mr. O'Hara, denkt u m'n man van dienst te kunnen zyn?" Bob glimlachte een beetje verle gen. De comtesse maakte indruk op hem, meer dan hij zichzelf wilde be kennen. Zy had een beschaving, die niet gekunsteld kon zyn. Daardoor had hij moeite zyn houding van Amerikaanse nonchalance terug te vinden. „Ohyes.... madame De comtesse kwam dichter by hem staan en vroeg zacht: „Wat is er aan de hand? Waarover maakt hy zich bezorgd?' „Het is tamelyk ingewikkeld, ma dame", zei Bob. „By uw echtgenoot wordt verondersteld iets te zijn dat er niet is. En datgene, dat er niet is, daar gaat het juist om." PAGINA 4 groot deel van zijn leven door aan de andere zyde van de Wetering als kruidenier en groentettian aan de Vrouwgeest weg. Doch ook werkte hy in verschillende beroepen bij an dere bedrijven in htt dorp. De bruid, afkomstig uit Koudekerk, kwam op 16-jarige leeftyd naar Woubrugge, waar zy haar man leerde kennen. Zij bracht ook heel wat uren door ach ter de toonbank. Hun huwelijk werd gezegend met de geboorte van drie meisjes en één jongen, thans allen gehuwd. Er zijn nu reeds 17 klein kinderen. Nog elke morgen helpt de krasse bruidegom, die evenals zijn vrouw thans een goede gezondheid geniet, in de winkel van zyn oudste dochter. De heer Van der Nagel was jaren lang een actief lid van het fanfare corps Harmonie en als er op het ge bied van uitvoeringen en toneelspel iets gebeuren moest, klopte men nooit tevergeefs by hem aan. Feestelijkheden op Koninginnedag. Voor het eerst brachten de leer lingen der beide lagere scholen dit keer een aubade voor het raadhuis, waarna burgemeester Van Wagenin- gen vanaf het balkon nog enkele woorden sprak. Hierna trok de voet balwedstrijd Openbare schoolBij zondere school veel belangstelling. Uitslag 50. In de middaguren nogmaals twee voetbalwedstrijden. De uitslagen wa ren nu: Woubrugge adsp.SVOW adsp. 30 en Woubrugge IMMO I 30. De entrèe's ten bedrage van 85 gulden wérden geschonken aan de uitgaanskas van de Ouden van dagen. In de avonduren organiseerde de feestcommissie 1928 in het Oude Raedthuys een feestelyke bijeen komst. Veel succes oogstten enkele plaatselyke toneelspelers met de op voering van de daverende klucht in 2 bedrijven: „Henkie". Dit wonder kind werd op originele wijze ver tolkt door de heer H. Brunt. Nadat men nog een gezelschapsspel voor een zestal gehuwde en ongehuwde aanwezigen had gedaan, volgde nog een gezellig bal na, waarbij de mu ziek werd verzorgd door de accor deonist Van Mill en zijn medewer kers uit Alphen a. d. Rijn. De comtesse keek hem aan alsof Bob 't orakel van Delphi- was. „Ik begryp u niet", zei ze. „Uw man is bang, dat er iemand zal komen om by hem iets te zoeken, wat er niet is", trachtte Bob nog eens uit te leggen. De comtesse schudde het hoofd. „Arme man", zei ze zuchtend. „Ik heb het al gedacht. Hy heeft een idéé fixe. Wat dunkt u, zal ik een specia list laten komen?" ,,U zoudt nog een paar dagen kun nen wachten, madame", zei Bob. „Inmiddels zal ik onderzoeken in hoeverre de ongerustheid van m'sieu le comte op waarheid berust." Onderweg van Cap d'Antibes naar Juan les Pins liep Bob te zweten en te prakkizeren. Zyn pruik had hy al afgezet, doch desondanks was het toch warm. Op de strandboulevard hoorde hij zyn naam noemen. Hy keek om en zag Daantje van het strand af wen ken Hy zat in een zwembroekje in het zand. Bob ging naar Daantje toe en vertelde hem zyn wedervaren, waarna Daantje vroeg: „Ben je nu nog overtuigd, dat die mensen bedriegers zyn?" (Wordt vervolgd) VOORJAARS- P YAM A'S vlot en voordelig Modern model zonder sluiting, met wijde hals, Clocqué pvama geestig bedrukt tasje,- niet strijken I Mode! met zwarte popeline 1150 ceintuur, 1^75 pantalon leuk dessin |U LEIDEN: Breestraat 99-101 Telefoon 21770

Leidse Courant | 1958 | | pagina 14