Nederlandse jeugdploeg nam verdiend revanche op Schotland Groot en |anssen scoorden na de rust de Ned. doelpunten lerland-Nederland (amateurs) l-l Voor-Kaag kwam tot voortreffelijk einde op Koninginnedag Rinus Terlouw uit actieve spurt BELANGRIJKE MEDEDELING! DONDERDAG 1 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 De Nederlandse jeugdploeg (onder 23 jaar) heeft op deze zonovergoten koninginnedag door een verdiende 21 overwinning op Schotland re vanche genomen voor de 41 Neder laag, die zij op 22 oktober van het vorig jaar in Edinburgh heeft gele den. Opnieuw dus 'n succes voor bonds coach Elek Schwartz, die een kraoh- tig elftal formeerde door Piet Kruy- ver op zijn vertrouwde halfplaats te zetten en die de voorhoede samen stelde uit snelle en schotvaardige spelers. De Nederlandse ploeg heeft soms uitstekend spel laten zien, maar toch moet men niet uit het oog verliezen, dat de Schotten in vergelijking tot Edinburgh zeer teleur stelden. Het Schotse elftal was na die 41 overwinning op vijf plaatsen gewij zigd en dat bleek geen verbetering te zijn. Integendeel, de stootkracht was uit de voorhoede verdwenen en met het slecht verzorgde samenspel had de Nederlandse verdediging weinig moeite. De gevaarlijkste momenten ontstonden uit individuele acties van de Schotse voorwaartsen. Een van de grootste fouten van het Schotse elf tal was echter, dat men de bal te vaak hoog naar voren stuwde en daarmee speelde men de lange spil Schilder, die overigens zeer matig was, in de kaart. In de Nederlandse voorhoede daar entegen werd vaak uitstekend en snel gecombineerd. Dat Bouwmeester Slechts 8000 toeschouwers waren in het stadion van Dublin getuige van de amateur-interland tussen Ierland en Nederland. Vooral in het eerste gedeelte van de wedstrijd was de oranjeploeg af en toe zeer gevaarlijk. Toch kwam de rust met een 10- voorsprong voor de Ieren, die kans zagen om vijf minuten voor het einde van de eerste helft doelman Koers te passeren. Na de hervatting wisten de gasten alsnog gelijk te ma ken. De eerste gevaarlijke aanval van Nederland resulteerde in een verre kogel van Verhagen, die rakelings naast vloog. Verhagen scheen er trouwens zin in te hebben, enkele minuten later effende hij de weg voor Allart, wiens schot echter ook de juiste richting miste. Twintig mi nuten waren er gespeeld toen de Ieren voor de eerste maal wat vuur werk weggaven. Koers moest twee maal al zijn talenten te hulp roepen om harde schoten van Maguire pn- schadelijk te maken. Vlak voor de rust moest hij uiteindelijk toch zwich ten bij een algehele aanval van de doorgezet en uit een voorzet van I Lowe wist O'Neill doelman Koers kansloos te passeren. Na de hervatting kwam er een agressief Nederlands elftal in het veld. Vooral rechtsbuiten Stalman was een voortdurend gevaar voor de Ierse defensie, die de rappe oranje man af en toe niet kon houden. Na dat linksbuiten De Kreek in de tien de minuut een prachtige kans om gelijk te maken verprutste door naast te schieten, deed Stalman het een zevental minuten later beter. De Nederlander, die ondanks een op gelopen blessure, de gevaarlijkste man in de oranje voorhoede bleef, kopte een voorzet van Allart feilloos in de Ierse touwen (11). En vijf minuten later zou Allart ons land de (waarschijnlijke) over winning hebben kunnen bezorgen toen zyn schot dat van slechts enkele meters werd afgevuurd, rakelings over de lat zeilde. Daarmee bleken beide partijen aan vlak voor de rust wegens een gebles seerde linkerknie moest uitvallen bleek geen verzwakking te zijn, want invaller Seelen nam zijn taak uitste kend over. Zij hadden de op papier sterkste tegenstander in Je Schotse rechtsback en aanvoerder Parker, de enige geselecteerde voor de wereld kampioenschappen, maar trokken zich van zijn faam niets aan. In de verdediging bleef spil Schil der onder de maat. Van de twee kanthalfs viel Kruyver zowel ver dedigend als aanvallend het meest op. De backs Fransen en Kraay wa ren betrouwbaar, hetgeen niet van doelman van Heeswijk gezegd kan worden. Zijn uitlopen is soms te onvoorzichtig en het enige Schotse doelpunt was hier het gevolg van. DE WEDSTRIJD Ongeveer 13.000 toeschouwers had den een verblijf in het olympisch stadion verkozen boven de feestvie ring in de binnenstad of zoals vele tienduizenden een uittocht naar het Amsterdamse bos en de Bollen streek. Zelden kon men in het eerste half uur van goed spel genieten. Af en toe rammelde het nog in de Nederlandse achterhoede, zoals in de 26ste minuut toen- men een voorzet van Currie grandioos miste. Maar gelukkig schoot O'Hara uit een schitterende positie recht in de handen van Van Heeswijk. Aan de andere kant slaag de Rutten er niet in langs Beattie te komen, toen hij al zijn aanvallers van zich af had geschud. Toch was het een verrassing, dat de Schotten na 33 minuten de leiding konden nemen. Bij een door rechts buiten Herd genomen corner kwam de bal hoog voor het doel terecht. Van Heeswijk liep uit, sprong op om de bal te vangen maar miste. Vlak voor de voeten van de vrijstaande Cousins kwam de bal op de grond en met een beheerst tikje bezorgde hij Nederland de 01 achterstand. zonder dat aan beide kanten doel- rijpe kansen ontstonden. Na de hervatting vlotte het samen spel in de Nederlandse voorhoede plotseling veel beter. Al na enkele minuten snelden Lazeroms en Janssen door de verblufte Schotse verdedi ging maar de kogel van Janssen trof geen doel. De gelijkmaker bleef ech ter niet lang uit. Want in de 49e minuut kreeg de actieve linksbinnen Groot de bal op de rand van het strafschopgebied onder controle en vuurde tussen tal van spelers door een kogel af, die Beattie te machtig was (11). De volgende slag was weer aan de Schotten. Midvoor Cou sins omspeelde Kraay en Schilder en kwam alleen voor Van Heeswijk. Zijn schot faalde echter, want Cousins trof de uitlopende Nederlandse doelman op zijn weg. Nog was de situatie niet opgeklaard, want de bal was naar rechts gesprongen, waar Currie ge reed stond om opnieuw een scorings- poging te wagen. Nu was het Fran sen, die op de doellijn de bal weg trapte en definitief hét gevaar be- zwoor. In de 71e minuut verkreeg Nederland de voorsprong, die het vooral door het betere spel in de tweede helft verdiende Bij een van de voortdurend gevaarlijker worden de aanvallen tikte Lazeroms handig de bal over de linksback Holt heen naar de vrijstaande Janssen die van dichtbij de winnende goal in het net joeg (21). De overwinningsroes had de Nederlanders te pakken. De ploeg drong sterk op maar doelpun ten vielen er niet meer. (Betaald) Ere-Divisie: NO ADFeyenoord 11. Eerste Divisie A: VSV—EDO 0—0. Eerste Divisie B: KFCEindhoven 2—1. Tweede Divisie B: VeendamHera cles 23. Om de K.N.V.B.-beker: eerste ronde: XerxesGouda 10. Tweede ronde: VolendamAmsterdam 3—2. Hermes, DVS—HVC 0—0. AGOW Zwolse Boys 50, Helmondia '55 VW 2—0, Rigtersbleek—Velocitas 0—2. (Amateurs) Vierde klasse E: SchoonhovenDuno Tot rust golfde het spel heen en weer 33 (Schoonhoven kampioen). Zo slecht als het weer zondag j.l. op de tweede dag van de Voor-Kaag was met aware wind en regen, zo goed was de dag van gisteren, nu de wedstrijden tot een einde gebracht moesten worden. Het was 's morgens nog een bedekte lucht, maar reeds met zacht voorjaars weer en toen het doorgebroken Oranje zonnetje ook nog wat wind bracht, was het ideaal zeilweer. Jammer was het evenwel, dat niet alle zeilers, die voor deze Voor-Kaag hadden ingeschreven, ook op Koninginnedag van de partij konden zijn. Zo ontbraken er b.v. en kele Finnjollenzeilers, die reeds voor wedstrijden naar Zeebrugge waren af gereisd. Niettemin hebben de overblij- venden aardige strijd kunnen leveren en zijn er ook wat nieuwelingen in de - gelegenheid geweest hun- zeilkunnen te Ierse voorhoede. De combinatie werd tonen. Overigens waren er verschillende >oude geroutineerden, die nieuwkomers geen kans gaven. We zagen dat in de Drakenklasse met in totaal Jcie over winningen van Wim Klomp, in de Re genboogklasse idem met J. Hofland, in de 16 m-' Streepklasse met J. P. van Dijk, in de 16 ms Puntklasse van J. van Bergen, in de Pampusklasse van G. Biesot, in de Jeugdklasse A van J. C de Winkel en in de Jeugd B van bej. E. van Tienhoven, die zich moedig on der de winnaars met drie overwinnin gen schaarde, hetgeen zeker een bijzon dere prestatie mag worden genoemd. We laten hieronder de winnaars in de diverse klasse volgen: 12 ms Klasse: 1. W. Guldemond 32 pnt.; 2. N. Boschma 26 pnt. Valkenklasse A: 1. W. Ritman 44 pnt.; 2. E. J. Hoppe 43 pnt.; 3. E. A. A. Rolf v. d. Baumen 30 pnt.; 4. A. J. Klein 29 pnt; 5. J. M. Snijder 26 pnt. Idem B: 1. mr J. Klazinga 28 pnt. Drakenklasse: 1. W. Klomp 35 pnt.; 2. F. J, Buys 23 pnt.; 3. H. W. v. d. Steen 15 p. I Regenboogklasse: 1. J. Hofland 36 v j i I pnt2. J. H. C. Sieverts 20 pnt.; 3. ir het eind van hun doelpuntenlatyn g Bakker 20 t te zijn gekomen want hoewel er nogi pinnjollenklasse: 1. W. Grimm 30 pnt.; wel enkele doelrijpe kansen opdoken 2. ir H. Starke 18 pnt.; 3. Leo Gerhards vooral voor Nederland was en i6 pnt. bleef de stand 11. I Olympiajollcnklasse: 1- C. A. A. Vis- Tijdens de wedstrijd Sparta-BIack- burn Rovers, welke op Koninginne dag in Rotterdam is gespeeld, speel de Rinus Terlouw voor het laatst in het eerste elftal van Sparta. Ter ge legenheid van zijn afscheid van de actieve sport-beoefening ontving hij verschillende geschenken en werd hem het ere-lidmaatschap van de K.N.V.B, aangeboden. Deze foto laat zien hoe de heer Beylord, voorzitter van het R.V-B., Terlouw (links) het bij het erelidmaatschap behorende insigne opspeldde. ser 37 pnt.; 2. H. Tournier 34 pnt.; 3. R. Rijks 32 pnt.; 4. Sj. H. H. Haaksma 21 pnt.; 5. H. Möllers 19 pnt. Vrijheidsklassè A: 1. J. R. de Vries 40 pnt.; 2. G. C. Gaillard 34 pnt.; 3. mej. M. Warmenhoven 28 pnt.; "4. mej. I. Westen 17 pnt. Vrijheidsklasse B: 1. C. Wolzak 38 pnt.; 2. H. J. E. Berkhuijsen 30 pnt.; 3. J. Bakker 21 pnt.; 4. mej. P. Chr. M. Hoefsmit 20 pnt. Sternklasse: 1. E. H. A. Hofkes 34 pnt.; 2. I. de Vos 22 pnt.; 3. O. R. Boers 32 pnt 16 m» Streepklasse: 1. J. P. van Dijk 37 pnt.; 2. H. B. M. J. Worst 23 pnt.; 3. L. v. Eenige 21 pnt.; 4. H. v. d Kooy 16 pnt 16 mJ Puntklasse: 1. J. van Bergen 31 pnt. Pampusklasse: 1. G. Biesot 45 pnt; 2. E. A. Labouchère 29 pnt; 3. G. K. Pauli 29 pnt.; 4. H. J. Duchateau 25 pnt.; 5. L. A. L. van Dijken 17 pnt. 12 Voetsjollenklasse: 1. mej. H. F. Haegman 42 pnt.; 2. H. M. Reyers 35 pnt.; 3. mej. I. van Kampen 34 pnt.; 4. P. H. de Koster 32 pnt.; 5. J. Huls- ker 28 pnt. Jeugdklasse A: 1. J. C. de Winkel 42 pnt.: 2. A. Hofland 30 pnt.; 3. G. Nater 22 pnt. Idem B; 1. mej. E. van Tienhoven 56 pnt.; 2. T. Westen 38 pnt.; 3. T; M. de Vreis 36 pnt.; 4. L. C. Schut Jr 36 pnt.; 5. D. Leeksma 33 pnt. DAMMEN HET TOERNOOI TE IJMUIDEN De tweede en derde ronde van het internationaal dam toernooi te IJmuiden hebben louter remises opgeleverd. Met nog twee ronden in het vooruitzicht staan thans de Rus Koeperman en La- ros beiden met vier punten aan de kop. gevolgd door de Belg Verpoest en van Dijk, elk met drie punten en Dukel en de Fransman ..sard, die elk twee pun ten behaalden. De uitslagen van de tweede ronde, die dinsdag in Royal te IJmuiden werd gespeeld, luiden: Ver poestKoeperman 11HisardLaros 11; Dukelvan Dijk 1—1. Derde ron de: KoepermanDukel 11; Hisard— Verpoest 1—1; Larosvan Dijk 11. Vierde ronde: DukelVerpoest 11; van DijkHisard 11; Koeperman Laros 20. De stand na de vierde ronde luidt: Koeperman 6 punten; 2/3 en 4. Ver poest, Laros en van Dijk ieder 4 pnt.; CONFLICT WEER BIJGELEGD Dank zij de bemoeienissen van Kees m Oosterhout is het dreigende con flict in de nationale biljartwereld weer bijgelegd. Zoals bekend had Henk Scholte. toen hi) door de Belgische biljartbond als tweede Nederlander voor het Europese kampioenschap 47/2 in Gent werd ge weigerd, omdat hij niet het reglemen tair voorgeschreven gemiddelde had ge haald. besloten zijn aangevraagd lid maatschap van de K.N.B.B. in te trek ken en dit ook voor te stellen aan de andere leden van de biljartclub Hol land. Kees van Oosterhout heeft daarop als voorzitter van de biljartclub Holland een diepgaand onderzoek ingesteld naar alle gebeurtenissen van de laatste tijd en is tot de conclusie gekomen, dat er reglementair Juist is gehandeld en dat van enig (vermeend) opzet van de zijde van de K.N B.B. geen sprake is geweest. Op Koninginnedag heeft Van Ooster hout over deze zaken een langdurig ge sprek met Henk Scholte gehad, met als resultaat, dat de Eindhovenaar besloten heeft zich in het belang van de eenheid in de nationale biljartsport niet terug te trekken uit het wedstrijdwezen. KANTONRECHTER VEROORDEELT K.N.V.B -TOTO De kantonrechter te Den Haag, mr. G. J. M. van Dungen, heeft vanmor gen de secretaris van de Kon. Ned. Voetbalbond, de heer L. Brunt, ver- veroordeeld tot een boete van 11, subs, vijf dagen hechtenis wegens het houden van de K.N.V.B.-toto. Deze toto wordt door de kantonrech ter dus als een verboden loterij be schouwd. De uitspraak is in over eenstemming met de opvatting van de officier van justitie. Deze bleek van mening, dat de K.N.V.B.-toto een niet voldoende be sloten opzet vertoont en dat de deel nemers een onvoldoende nauw ver band met de houders van de „pool" hebben. Over het beroep aantekenen van de K.N.V.B. zal de heer Brunt eerst overleg plegen met de rechtsgeleerde raadsman in deze zaak, mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom. KORFBAL. NEDERLANDS TWAALFTAL TEGEN DIE HAG HE Als voorbereiding voor de inter- landkoEfbalwedstrijd Nederland—Bel- gie, die zondag 18 mei a.s. te Heeren veen wordt gehouden, speelt het voorlopig Neaerlands twaalftal op zondag 11 mei in Den Haag een se lectiewedstrijd tegen Die Haghe. De opstelling van het voorlopig Nederlands twaalftal luidt: aanval: dames L van Loenen en L. Venekamp (beiden Westerkwartier); heren: R. Munnikes (Luto) en N. Janssens (Westerkwartier); midden: dames: L. de Waal (Deetos) en A. Zwaans- wijk (HKV); heren: L. van Krieken en G. Bos (beiden HKV); verdedi ging: dames: H. Merk ('t Zuiden) en M. Weel Swift)herenK. van Lun- teren (Rhoda) en A. Zwaanswijk (HKV). Als reserven zijn aangewe zen de dames: N. Nicolet (Rhoda) en N. van Nigtevegt (Swift) en de heren H. de Vries en J. de Kip (beiden Westerkwartier). WIELRENNEN DE RONDE VAN SPANJE Het grote wieleravontuur, de Ronde van Spanje, is begonnen. De gemiddeld nog jeugdige Nederlandse ploeg heeft de eerste etappe van Bilbao naar San Sebastiaan gebruikt om zich wat in te rijden. De eerste rit ging over een moeilijk parcours, waarin drie cols waren op genomen. Nauwelijks had de karavaan de voor steden van Bilbiao verlaten toen de schermutselingen begonnen. Het was zeer warm, het tempo al dadelijk hoog en alleen de meest geroutineerden van de Nederlandse ploeg, zoals Daan de Groot en Wim van Est, slaagden erin zich aan de moeilijke omstandigheden aan te passen. De Groot veroverde een prachtige zesde plaats en Wim van Est klasseerde zich als 22e, in dezelfde tijd als Lorono met vijf minuten achter stand op de winnaar De eerste Neder lander. die van zich deed spreken was van der .Pluym maar de poging, die hij flaTOngeveer 17 kilometer ln gezelschap van Barrutia, Pacheco, Cardose en Nen- cini ondernam leverde tenslotte geen succes op. Het vijftal kreeg na enkele kilometers steun van de Barbosa en Segu. Wim van Est was in het grote pelo ton gebleven in gezelschap van Lorono en Nencini, die was teruggevallen Ook Stolker handhaafde zich in de grote groep, maar de andere mannen van Kees Pellenaars eindigden in de ach terhoede De ongelukkigste Nederlan der was ongetwijfeld van Steenvoorde, die bii de beklimming van de Azcarate een pedaal brak. Het gebeurde vlak bij de wagen met de Nederlandse mecani cien maar deze had de Dech van van Steenvriorde niet opgemerkt en het duurde zolang voor onze landgenoot kon worden geholpen, dat hij de strijd moest staken. A. VAN AERT WON RONOF. VAN WOERDEN Er was goeae deelname en vanzelf sprekend g'-oie belangstelling, voor- de vijfde Ronde van Woerden, die gister middag werd gereden over een afstand van 40 kilometer. De voornaamste uit slagen zijn: Afdeling A: 1. A. van Aert (Acht maal) 57 min. 46 sec.; 2. G. Cuvelier (Nieuw-Vennep). Afdeling B: 1. J. Mesters (Den Haag) 58 min. 16 sec.; 2. J. van Leur (Over- schie)3. P. van der-Lans (Sassenheim). Op de 14e plaats eindigde hier L. Lus tigheid uit Zoetei^neer. In de C-afdeling werd J. van Schie uit Pijnacker winnaar in 57 min. 51 sec. ROME—NAPELS—ROME De Spanjaard Miguel Poblet. reeds voor de start een van de grote favo rieten, heeft in de eerste étappe van de rit Rome—Napels—Rome de leiding genomen in het algemeen klassement van de wedstrijd RomeNapelsRome. Overigens was deze eerste étappe, die ging over een afstand van 241 kilo meter, door de 41 deelnemers gedeel telijk achter motoren afgelegd, er een waarover bijzonder weinig te vermel den valt. De renners voelden zich ken nelijk nog wat onwennig en besloten dan ook „en bloc" zich maar eens op vallend kalm te houden en rustig naar de finish te „wandelen". Na na 130 kilometer toen de col de l'Annunziata, meetellend voor het berg- klassement. beklommen moest worden, kwam er wat leven in de karavaan Bonariva, Tinazzi. Bertolo en de Neder lander Piet van Est waagden een uit looppoging, die echter op niets uitliep Bij de aankomst te Campobasso was de Belg Hoevenaers de eerste die het circuit opdraaide Poblet en Moser gin gen echter direct tot de aanval over In een flitsende spurt overklaste hij Hoevenaers, die op die korte afstand nog 24 seconden achter raakte Moser telde 55 seconden achterstand. De an dere renners volgden hierna met kor tere of langere tussenpozen. De uitslag werd: 1. Poblet (Spanje) 7.38.12; 2. op 24 sec.; Hoevenaers (Bel gië); 3. op 55 sec.: Moser (Italië); 4. op 1.09: Fallarini (idem); 5. op 1.45: Bover (Spanje); 6. op 1.52: Wagtmans (Ned.); 7. op 2.05: Reitz (Duitsland); 8. op 2.14: Ronchini (Italië): 9. op 2.19; Azzini (Italië); 10 op 2.23: Gouget (Fr.); Peter Post 31e met 14 min. 16 sec. en Piet van Est 34e met 17 min. 59 sec. achterstand op de winnaar. HOCKEY Heren. Om het kampioenschap van Nederland: ZwolleGroninger Studen ten 10, Delftse StudentenVenlo 41. Dames. 1ste klasse West: Kieviten —Be Fair 1—1. NIEUWE PRIJZEN ZIJN BIJV.: afdruk op AGFACOLOR- papier 6| x 6| of x - f 1.20 vergroting op AGFA- COLOR-papler 7| x 10| of 9 x 9 - f 1.80. De prijzen voor grotere formaten weet de fotohandelaar. Kleurenfotografie is dus veel goedkoper geworden. Probeert U het nu ook eens met een voor liefhebbers van kleurenfoto*st De zeer grote opgang die de kleurenfotografie met Agfacolor-Negatief- film in de laatste jaren heeft gemaakt en de in gebruikneming van nieuwe,.' elektronische afdrukappa-^- raten, stelt de bedrijven die deze negatieven in J complementaire kleuren afdrukken en/of vergroten in staat,de prijzen voor dit werk aanzienlijk te verlagen. 1cj£cacolo> CN 17 NEGATIEFFILM (Advertentie) HILLEGOM Het kinderbloemencorso. Het „Kinder-bloemencorso" had plaats op Koninginnedag. Om half drie trok het corso uit de Hoftuin naar buiten en het was wederom aen feërieke aan blik die talrijke groepen in de onder allerlei benamingen en ideeën samen gestelde versierde wagens, fietsen en autopeds. De belangstelling was wederom zeer groot. De prijzen waren voor: Grote groepen E. I, pr. „Lenteko ningin" goed geheel, de kabouters, St. Josephpar. 2e pr. „Eigen haard is goud waard" een groot huis, bestikt met hyachintennagels, erg fraai en een geweldig verkstuk, door de Speeltuinver. Irene, van de Hillegom- merdijk. 3e pr. „Onder moeders creo- line." een goed geslaagde creatie, door de gidsen van de St. Josephpar. 4e pr. voor de gidsen St. Martinuspar. met „Hillegom de parel van de Bloem bollenstreek". Kleine groepen: le pr. „Een nieu we Lente" zeer mooi afgewerkt door een groep jongens, met als hoofdwin naar Theo ter Hark, 2e prijs Lenteko ningin, Cees van Waveren; 3e prijs een zeilboot, welke bizonder fraai van vorm was, Nico Key ser* 4e prijs, Vo- lendams echtpaar 'n geweldige mand bloemen torsend, Cora Koopman; 5e pr. versierde ponie met dekkleed van bloemen, Adn Monster; 6e prijs, Sis- si de jonge keizerin die ook hier veel bijval oogstte, Annie Berg; 7e prijs, het grappige onderwerp „twee zonen en pappa een plaag voor ma ma", Wilèo v. d. Akker. Enkele diversen: le prijs: Annie v. Aart; 2e prijs: Ineke van Rode. Groep A fietsen: le prijs; Gerda v. Zuilen; 3e prijs: Elsje v. d. Post; 2e prijs Elly Keyser; 4e prijs: Piet van Klaveren; 5e prijs: Corrie de Groot; 6e prijs: Elly Seysenaar; 7e prijs: Anneke Warmerdam; 8e prijs: Ma rianne van Leeuwen; 9e prijs: Joop v. d. Aar; 10e prijs: Jopie Bol. Groep B autopeds; le prijs; Kees Koppers; 2e prijs: Thee van Driel; 3e prijs: Lida Welsing; 4e prijs: Geertje Boot; 5e prijs: Gitta Bijwaard. Des namiddags om 4.30 u. werd op het Hillegom-terrein aan de Leek- straat een korfbalwedstrijd gespeeld tussen SDO Hillegom en TOP Sassenheim, waarbij wei duidelijk tot uiting kwam, dat TOP superieur was en dan ook met een 60 uit de strijd kwam. Een muzikale rondgang en een prachtig vuurwerk besloten de dag. In een bestuursvergadering van de internationale roeifederatie in de Zwit serse plaats Montreux, is een voorstel geformuleerd om voortaan om de vier jaar wereldkampioenschappen roeien te houden. De eerste van de reeks zouden in 1962 plaatsvinden en de volgende met tussenpozen van vier jaar, steeds tussen twee Olympische Spelen. Op het con gres van de Internationale Roeifedera tie, dat in augustus tijdens de Europese kampioenschappen te Poznan in Polen gehouden wordt, zal over dit voorste) worden beslist De data voor de Euro pese kampioenschappen 1958 werden als volgt vastgesteld: Heren: van 2931 augustus; dames: van 2224 augustus. Voorts werd het Meer van Albano, aan de rand van df stad Rome, goedgekeurd voor de Olym pische roeiwedstrijden in 1960. TAFELTENNIS NEDERLAND—DENEMARKEN 1—9 Een' Nederlands tafeltennisteam, dat door ziekte van Moortje van Megen en Frans Schoofs niet op zijn sterkst kon worden geformeerd, heeft tegen een sterke Deense ploeg een gevoelige 91 nederlaag geleden Slechts Jan Seheffer kon in de Pulchri-zaal tegen de 16-jarige Deense jeugdkampioen Erik Petersen de eer redden. De Nederlandse kampioen Bert Onnes streek in zijn partij tegen Arne Hoey (de Deense kampioen dub belspel) en Ejner Lyttik (kampioen van Denemarken enkelspel) pas na drie sets de vlag. SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP De 20ste partij om het wereldkam pioenschap schaken tussen Smyslov en Botwinnik, welke dinsdagavond te'Mos kou wérd gespeeld, is na 40 zetten af gebroken. Botwinnik. die met wit speel de. gaf zijn 41ste zet onder couvert af. Later is de partij in remise geëindigd Botwinnik leidt nu met ll'/r—8»/- pnt. GEWICHTHEFFEN L.K.V. WON TWEEKAMP Een tweekamp, junioren en senioren, tussen Simson (Den Haag) en L.K.V (Leiden), dinsdagavond in Den Haag gehouden, bracht ook nu een goede overwinning voor onze stadgenoten. Voor L.K.V. waren de resultaten: T. van Duuren 160. K Devilée 215, H. Zirkzee 270 (nieuw eigen record), J. van Kampen 287>/i en S. Stokkel 325 kg. VOORSCHOTEN Nationale herdenkingsavond. Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar op de avond van de 3e mei in Voorschoten de herdenking plaats vinden van de tijdens de oorlog en bezetting gevallenen. Aan de inwo ners der gemeente wordt verzocht als dan zoveel mogelijk en op waardige wijze aan de volgende plechtigheden medewerking te willen verlenen. 18.00 uur Halfstok hijsen van de nationale vlag van alle openbare en particuliere gebouwen. 19.40 uur Aanvang van het luiden van de klok van de gemeentetoren. Een detachement van het Verband Voorschoten der Nationale Reserve betrekt de Erewacht bij het plaatse lijk Monument. 19.45 uur Bijeenkomst van belang stellenden nabij het Monument. 19.50 uur Beëindiging van het klok luiden. Uitvoering van enige toepas selijke muzieknummers door de Har monie-vereniging „Benvenuto". 19.59 uur Beëindigin" der muziek. 20.00 uur Aanvang twee minuten stilte. Aanvang en beëindiging der stilte zullen door middel van een trompetsignaal worden aangegeven. 20.02 uur Kranslegging met muziek begeleiding, waarna tot slot door de Harmonie het le en 6e couplet van het Wilhelmus worden gespeeld, wel ke door de aanwezigen worden mede gezongen. (Er wordt aan herinnerd, dat de vlaggen voor het invallen der duister nis behoren te worden gestreken). WARMOND Koninginnedag. De verjaardag Van H. M. de Koningin is ook in deze gemeente weer op spontane en har telijke wijze gevierd. Des morgens vond een kinderoptocht plaats, waar bij de beide plaatselijke muziekkorp sen medewerking verleenden. Na af loop hiervan een tractatie op de di verse scholen. Het des middags ge houden kinder-bloemencorso trok grote belangstelling en er was zeer veel werk van gemaakt. De prijzen werden uitgereikt door de burgemees ter. De uitslag was als volgt: 1. Autopeds: 1. Ge Meskers, 2. Jen ny Landman, 3. Willy Welsink, 4. E. v. d. Weerdt. 2. Fietsen: 1. Harry Boer, 2. Jannie Sikking, 3. Ellis Broer, 4. Joke Hou- weling, 5. Annie van Tongeren. 3. Andere voertuigen dan autopeds of fietsen: 1. Cor an Noord, 2. Nelly Wassenaar, 3. Anneke Roest. 4. In groepsverband met 3 tot en met 6 personen: 1. Groep van Stijn; 2. Groep Joke Broer; 3. Groep C. Breedijk. Geestigste uitbeelding: 1. Kinderen Vollebregt; 2. kinderen Hoekstra. Een concert gegeven op de gemeen telijke muziektent door de Warmond- se Fanfare besloot deze zeer geslaag de feestviering. Geslaagd. De heer G. A. M. de Boer slaagde te Leiden voor het V.E. V.-examen als aspirant monteur. WASSENAAR Boerenleenbank - In de zaal van het Dorpscentrum heeft vrijdagavond de coöperatieve Boerenleenbank Was senaar de jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer G. v. d. Marei herdacht in zijn inleidend woord de in 1957 overleden leden. Hij hield vervolgens een beschouwing naar aanleiding van de vrai.£ of de land-en tuinbouw in Wassenaar nog 'n sector van betkenis is. Deze vraag beant woordde hij bevestigend. De jaarlijk- sé melkproduklie in deze gemeente beloopt een totaal van ongeveer 1 miljoen en wat de tuinbouwpro- dukten betreft mag aangenomen wor den, dat er voor een exportwaarde van 3 a 3'/* miljoen gulden geprodu ceerd wordt. Dat de Coöperatieve Boerenleen bank in de Wassenaarse samenleving een rol van betekenis vervult moge blijken uit het aantal leden, dat 436 bedraagt, een aantal van 460 reke ninghouders en een totaal van 2100 spaarders. De rekening en de balans over het boekjaar 1957 werden toegelicht door de kassier, de heer W. Snater. De winst, die in het verslagjaar 13.700 bedroeg, was kleiner dan in het voor afgaande jaar doordat de kosten van een verbouwing van het bankgebouw bij de onkosten zijn geboekt. Aan spaargelden werd 300.000.— meer ontvangen; de reserves zijn stijgend. Met algemene stemmen werd beslo ten de winst toe te voegen aan de re serve. De heren L. A. Ruygrok en J. D. Binnendijk werden herkozen, resp. als lid van het bestuur en als lid van de raad van toezicht. De heer A. P. Ruygrok bracht een jaarverslag uit. Na de vergadering werden enkele films vertoond, een over een bezoek aah Parijs en een kleurenfilm over een bloemencorso.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 10