Operetteklassevan voor een blij feest Toonkunst zorgde in de Schouwburg Elenbaas exposeert litho's in het Prentenkabinet GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 28 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Verzorgd en beschaafd spel In de Schouwburg \;as 't vrijdag avond weer een blij feest. De operet teklasse van de Maatschappij voor Toonkunst onder leiding van Leny Stevens-Ridderhof (aan de vleugel Ada van der Bent) voerde twee ope rette op. De heer Stevens opende met een kort woord, en toen begon 't spel van de kleinsten (tot C jaar) Kinder zangwerken geven hem muzikaal pleizier. Zij worden spelenderwijs muzikaal opgevoerd en ontwikkeld, door niet alleen zingend, maar ook handelend op te treden in sprookje of muzikaal verhaal, dat zij begrijpen en waarvan zij „de goede les" vatten. Mevrouw Stevens heeft eer van haar werk. De opvoering niet haar kleu ters, van „het Stoute Eekhoorntje" slaagde tot aller voldoening, 't Eek hoorntje, kabouters met de koning, vogels en kikkers enz., allemaal wa ren zij cp hun hun post en goed rol vast. Leo Smeets zorgde voor aller aardigste vrolijke jeugdmuziek. En spelen! Zij waren er allemaal in, en beleefden elke situatie. Dan kwamen de groteren van 815 jr met „Goud haartje en de Troubadour", van Geer- truida van Vladeracken, die zelf zangeres de kunst verstaat, om boeiend voor de jeugd te schrijven. Zij kwamen allemaal zo goed voor 't voetlicht; Goudhaartje, alle, optre dende personen o.a. Babbeltje en Knabbeltje, Zingertje en d<_ herauten en allen, die er nog maar aan te pas LEIDSE TUINIERS „DOOR EENDRACHT VERBONDEN" Ziekte allerweegs doorbrak gister avond de eensgezindheid waardoor van tijd tot tijd de Leidse tuiniers en bloemisten verbonden, ter ver gadering verschijnen. Ook de secre taris van de vereniging D.E.V., de heer Heulman, was ongesteld. Daar door kon men, na een kort welkom van voorzitter Smit, vrijwel direct een aanvang maken met de uitrei king van prijzen, die behaald waren bij de bollenk week wedstrijd. De beste resultaten, behaald door de heer P. H. van Hoven, werden be loond met een plakette, die een jaar lang in diens bezit zal blijven. De heren de Pré, Hofman, Verhagen, Gozen6, Nederberg, Ouwerlcerk en Crama kregen een plantje pangebo den, In de rubriek „Wie weet hoe ik heet" werd de naam van een be paalde begonia gevraagd en voorts wilde men weten daardoor dorre plekken op Philqdendron bladeren worden veroorzaakt. Het euvel bleek te wijten aan te droge omgeving. Na een korte pauze waarin een verloting gehouden werd ten bate van de feestcommissie, hield de voorzitter, de heer Smit, een praatje ever het kweken van orchideëen door liefhebbers, Contactavond reserve-politie Vrijdag j.l. heeft de Contactcom missie van de Leidse Reserve Ge meentepolitie in de foyer van de Stadsgehoorzaal een zeer geslaagde contact, en propaganda-avond geor ganiseerd. De stuwende kracht in deze com missie, de hoofdagent Paling, had al les tot in de puntjes geregeld en de aankleding van de zaal met door hem vervaardigde, zeer aantrekke lijke affiches, alsmede een ware bloemenschat, verraste ieder bij bin nenkomst van de zaal. De voorzitter van de Contactcom missie, de heer S. Weijers, begroet te in zijn openingswoord de commis saris van politie, de heer J. Dreeuws, hoofdinspekteur Verzijden en zijn echtgenote, mevrouw Cornelisse, de inspekteurs Oudman en Nooyens met hun echtgenoten, de heer W. C. van Zwieten, sekretaris van de plaatse lijke Commissie Steun Wettig Gezag, alsmede vertegenwoordigers van de Reserve- gemeentepolitie in Gouda en Wassenaar. Hierna verzocht hij de commissaris Dreeuws om in ver band met de aanwezigheid van een aantal personen, welke een uitnodi ging hadden ontvangen, omdat zij mogelijk interesse voor de reserve- politie zouden hebben, een kort woord te spreken. De heer Dreeuws zette de doelstellingen van het Na tionaal Instituut Steun Wettig Gezag uiteen en wekte de aanwezigen, niet- leden van het korps, op toe te treden en verzocht alle ledei hun uiterste best te doen om de sterkte van het reservekorps op te voeren. Nadat spr. er op had gewezen, dat de vrijheid van het vaderland een grote opoffering waard is, ging hij in het kort terug naar de bezettings tijd en de gebeurtenissen, welke zich in november 1356 in Hongarije heb ben afgespeeld. Om herhaling ener bezetting en een drama als in Hon garije plaats greep in Nederland te voorkomen, is het noodzakelijk, dat iedere Nederlander, die daartoe in staat is, zich schaart om H. M. ko ningin Juliana, koninklijk draagster van de vryheidsvlam ia ons vader land. Vervolgens bracht de Amuse mentsclub van de Nederlandse Po litiebond, afdeling Leiden het blij spel „Buigen of Barsten" van L. de Groof ten tonele. De speelsters(ers). welke het spel brachten onder regie van de heer G. A. N. Cornelisse, oogstten veel applaus. Na afloop mochten zij een ruiker resp. een rokertje uit handen van voorzitter Weijers ontvangen. Het dansorkest .The Melody Boys" hield de aanwezigen nog geruime tijd met een dansje bijeen. komen. Natuurlijk een lief Tover- vrouwtje, boertjes en boerinnen, dwaallichten enz. enz. Ze deden 't al lemaal heel goed en speelden en zon gen onbevangen en zeer beschaafd. Er waren ook elfen :uet een koningin (een leerlinge van Ann Ter Haar- Pasman) en met dit majesteitelijke elfje beleefden wij enkele ogenblik ken van sierlijke dans. Mevrouw Ste vens-Ridderhof speelde zelf mee als Troubedour omdat deze laatste ziek was. Als men zich even indenkt, hoeveel werk zij op zo'n avond al heeft verzet voor 't doek opgaat, dan steken wij een extra pluim op de ba ret van deze vrolijke maar hard wer kende Troubadour. Tussen de beide operettes enigszins als voorbereiding tot „Goudhaartje" en haar van land tot land trekkende speelman speel- den de ensemble-klass^ voor viool on der leiding van Gerda Bromelo vier Duitse dansen uit het repertoire van de rondtrekkende speellieden uit de 16e en 17e eeuw. Mooie, sierlijke mu ziek, die keurig en met goede smaak werd gespeeld. Er is veel genoten en veel in de handen geklapt door de goed bezette Schouw.burg. Elk kreeg z'n deel van de toejuichingen, waar van de artistieke liedsters de toege wijde pianiste het grootste deel mochten incasseren. Als welverdiende hulde heel veel mooie bloemen geoffreerd door de di rectie van Toonkunst en daarna door groten en kleinen, 't Was een avond die in elk opzicht geslaagd was. J. KORTMANN. Forumavond van de V.E G.L.O. Tot besluit van de serie voordrach ten: „Kent uw landgenoten uit In donesië", werd zaterdag in de zaal van de Kweekschool voor Voorberei dend Onderwijs, een forumavond ge. houden, welke georganiseerd was door de „Veglo". De heer R. de Bruin, voorzitter van de Veglo, hield allereerst een in leiding over bovenstaand probleem, dat hij zeer beklemmend noemde. Vele Indische Nederlanders komen de laatste tijd terug in hun vader land, dat de meesten van hen eigen lijk niet eens kennen. Van hen wordt een groot aanpassingsvermo gen gevraagd. Het klimaat, de sei zoenswisselingen, de kleding, de taal enz. zijn., geheel anders en bo vendien komt men onder de Neder lander, die nu eenmaal een veel di recter manier heeft van zich uit te drukken. Een Indonesiër uit zich nu een maal via omwegen, heeft een ander accent en levensgewoonte. Zelfs zijn gehele levenspatroon wijkt af van de gemiddelde Nederlander. Een Nederlander is directer en realisti scher, waartegenover de comtenpla- tieve geaardheid van de Indonesiër staat. Veel moeite hebben de gere. patrieerden b.v. met de z.g. huiska- mercultus, die de Nederlander er op na houdt in de hechte gemeen schap van gezien en familie kan èen vreemde niet gemakkelijk indrin gen, terwijl deze geslotenheid in In donesië als abnormaal beschouwd zou worden. Na deze allereerste aan passing kan de integratie pas plaats hebben, die de mens eigenlijk veel meer raakt. Nederland is altijd zeer fevoelig voor vreemde invloeden, och de Nederlandse geest is sterk en verwerkt deze .op eigen menier. Zo zal de Indische cultuur ook in vloed op de Nederlander hebben. Spreker hoopte, dat hierdoor een verrijking zou ontstaan, waardoor een verfrissende invloed op het ge heel zou plaats hebben. Hiervoor is nodig, dat de Nederlander de Indo nesiërs zal leren kennen met hun eigenaardigheden. Na deze inleiding kwamen er vra gen van de aanwezigen binnen, die aan het forum, bestaande uit Nico van Lith, dr. L. W. von Liebenstein, E. Breton De Nijs, B. Harst en R. de Bruin, werden voorgelegd. De meeste vragen hielden verband met de aanpassing van de Indische gerepatrieerde aan de Nederlandse samenleving. Het forum kwam tot de conclusie, dat voorlichting moet worden gege ven aan beide groepen. Misschien zou dit mogelijk zijn via Indische toneelstukken, aangezien het enthou siasme voor toneelopvoeringen zeer groot is. Wellicht kunnen hiervoor amateurgezelschappen ingeschakeld worden. BurceH^ke Stand Geboren: Marco Jacobus Willem z. v. J. P. Flaman en A. H. C. Ranse laar. Johannes Pieter z. v. P. G. Bon tje en W. A. Berkheij. Irma Maria d. v. H. J. Miedema en C. W. J. van der Top. Simonia Theodora Anna Alida d. van J. A. Kooter m C. M. T. Belt. Martne Ida Jeanne d. van F. Vandeuren en II. M. A. Bouters. Ju dith Geertruida d. v. J. Koet en J. G. Barends. Overleden: J. Rietkerk 71 j. man. A. H. Nibbelink 84 j. man. P. B. M. Thier 68 j. man. W. M. J. Giele 46 j. echtgenote van: J. M. Bus. E. Schut 84 j. weduwe van: J. Goor. Gehuwd: G L. G. Stapaert en G. C. Fles. BIOSCOPEN. Luxor: Sissi keizerin en moeder, alle leeftijden (geprolon geerd). Rex: Frankenstein, achttien jaar Donderdag cyclus Rock around the clock, veertien jaar. Trianon Getuige a charge, veertien jaar. Lido: Hotel onder verdenking, strikt volwassenen. Casino: Gejaagd door de wind, veertien jaar (geprolon geerd). GEM. AANKONDIGING Burgemeester en wethouder van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeente-secretarie en de bu reaus der gemeentelijke diensten en bedrijven, alsmede het gemeentelijk badhuis, behoudens het hierna ver melde, op woensdag 30 april a.s. de gehele dag en op maandag 5 mei a.s. van 12.30 uur af, voor het publiek ge sloten zullen zijn. Het Stedelijk Museum „De L ken- hal" zal op beide dagen van 13.00 tot 17.00 uur geopend zijn. Leiden, 28 april 1958. FEESTAVOND „DE VRIENDENKRING" Leiden is sinds december j.l. nóg een nieuwe gezelligheidsvereniging rijker, ril. „De Vriendenkring", die de voortzetting is van de personeels vereniging van een Leids bedrijf. Zaterdagavond hield deze vereni ging, die ongeveer 125 leden telt, haar eerste feestavond. De zaal aan de Maria Gijzensteeg was slechts voor een deel gevuld, maar.... de belangstelling moet nog groeien. De voorzitter van deze „Vriendenkring" Zijn simpelheid is maar schijn Kinderlijk? Mensen, die Elenbaas' werk wel eens hebben gezien, zeggen soms: „O ja, die kinderlijke tekeningetjes, een Van 28 april tot en met 17 mei ex- i huisje van vijf streepjes, een mannet- poseert in het Prentenkabinet van de je ernaast van hoogstens zeven en dan universiteit de lithograaf V. H. Elen baas, daartoe aangezocht door de Stu dentenvereniging op Humanistische Grondslag, die dezer dagen haar twee de lustrum viert. Wie het schilderslexicon van Swil- lens opslaat, vindt Elenbaas niet. En een paars lijntje eronder! Prijs 100" Maar zó sinmpel is het niet. Elen baas beheerst zijn techniek, zijn vormgeving. Die simpele lijntjes zijn in werkelijkheid zo simpel niet. Met een échte kindertekening ernaast ziet u direct het verschil. Ook in de toch is Elenbaas een kunstenaar j kleuren. Bij alle directheid zijn die wiens werk over de gehele wereld kleuren volledig uitgebalanceerd, is verspreid, en heeft de heer P. T. Maar met het kind heeft hij tóch wel T. Swillens, een van de oudste mede-1 iets gemeen: zjjn verbondenheid met bileumcorpmissie, de" heren J. Eps- werkers van prof. dr. W. Vogelsang de wortels van het leven en zijn ver-1 kamp en W- v. d. Zanden (de heer Twee zilveren jubilea bij de HCW, Leiden Zaterdagmiddag half 12 had in de recreatiezaal „H.C.W" welke keurig met palmen was, versierd, de huldi ging plaats van de heren W. Sweris, voorman bankwerkerij en draaierij en A. v. d. Blom, walser in de loods van de „baas v. d. Buusse", die bei den 25 jaren in dienst waren bij de H.C.W. Beide jubilarissen zijn met hun dames van huls gehaald en naar de recreatiezaal gebracht, waar op de tafel voor beide een groot bloem stuk stond van de directie. Ze werden ontvangen door de ju- van het Kunstnistorisch Instituut van j mogen om daaraan regelrecht de Utrechtse universiteit een schil-1 krachtig uitdrukking te geven, dersboek samengesteld, dat ruim 4000 Men heeft Elenbaas wel eens ver namen omvat. Waarmee alleen maar weten, dat hij niet in modernistische gezegd wil zijn, hoe veelovattend de huidige kunstproductie is. V. H. Elenbaas is Rotterdammer is de heer P. Ouwerkerk, die zaterdag I van geboorte. Hij zag het levenslicht ,1 i_ cin I Q1 9 p»ri wa? na 71in s/-hnnlttirl ppn avond ook de taak van conferencier en „auizmaster" op zijn schouders nam. Hij deed dit niet onverdienste lijk; hij wist iets van sfeer en gezel ligheid in de tamelijk slecht bezette zaal te brengen en hij kondigde de nummers ook met het nodige en thousiasme aan. Het leeuwenaandeel in dit programma namen de heer De Jeu (bekend van de drumband), zijn dochter en „ondermaatse" zoon, die met begeleiding van guitaar- en mandolinemuziek de nodige muzi kale virtuositeit ten toon spreidden. Als „Norijli's" bracht dit ensemble enige populaire nummers, later kwamen xylophoons en een fluit er aan te pas. Het was een aardige dilettanten show, vooral het vrijmoedige optre den van De Jeu jr als Dorus wekte de lachlust op. in 1912 en was na zijn schooltijd een poosje werkzaam op een kantoor, dat hij echter tussen 1932 en 1935 ruilde voor het atelier van de Rotterdamse schilder Dick Elffers (wél in Swil lens lexicon!) Dick Elffers twee jaar ouder dan hij schilderde land schappen, stillevens en figuren. Elen baas bleef penseel en palet trouw tot 1948, in welk jaar hij de mogelijk heden van de litho ontdekte. De lithografie heeft hem gefasci neerd, zoals trouwens alle ambachts- werk hem boeit. Daarom ook maakte hij tegeltableaux en mozaïeken, o.a. voor het provinciehuis in Arnhem en het Elisabeth-gaslihuis op Curasao. Voor de Venezolaanse legatie op dat eiland ontwierp hij zelfs een gobelin. Dat ambachtswerk hem zo boeit verklaart de kunstenaar zelf door zijn liefde voor de zichtbare werkelijk heid, het contact met zoals hij dat noemt het „handtastelijke", Hij bleef dicht bij het leven met een gro te hoofdletter, bij de oerbron. INSLUIPER Gisteravond moet een onverlaat binnengeslopen zijn bij Van Hulst's melkhandel aan de Willem Klooslaan. Terwijl de heer Van Hulst de auto in de garage zette, heeft iemand van de gelegenheid gebruik gemaakt de geopend deur van de spoelerij bin nen te sluipen en de winkel binnen te gaan. Hij heeft de kassa gelicht en ongeveer voor een bedrag van 23 gulden aan wisselgeld meegenomen. Voor de rest heeft hij niets aange raakt. Geslipt inHaarlemmerstraat. Zaterdagmiddag om vier uur is dfe 20-jarige mej. R. Reyers, wonend aan de Hoge Morsweg te Leiden, met de fiets op de Haarlemmerstraat ter hoogte van de Overdekte in de tram rails geslipt. Zij brak haar linkeren kel en moest door de E.H.D. naar het ziekenhuis worden overgebracht. Door tram meegeleurd. Op het kruispunt van de Zoeter- woudseweg, Kanaalweg, Voorschoter- weg werd zaterdagmiddag om tien voor half drie een 67-jarige brom fietser uit Rotterdam, die de tram baan overstak, aangereden door de „blauwe tram". Hij werd enige me ters over de baan meegesleurd. Hij liep daarbij een hoofdwond op en hij klaagde over pijn in de borst. De E.H.D. bracht hem naar het Acad. Ziekenhuis. De bromfiets werd zwaar beschadigd. KA V-Herensingel. Alle leden van de KV-afdeling Herensingel worden morgenochtend om half negen verwacht in hun eigen parochiekerk ter bijwoning van een H. Mis ter ere van Onze Lieve Vrouw van Lourdes. GESLAAGDE UITVOERING VAN „ONS TONEEL" In het St. Antoniusclubhuis bracht de toneelvereniging „Ons Toneel" zaterdagavond voor haar leden en donateurs de detective-story: „Het huis aan het meer", voor het voet. licht. Het was een echte thriller, die overvloeide van moord- en zelf moordpogingen en vanzelfsprekend ook een echte moord ten tonele voerde en dit alles werd nog ge kruid met hypnose en knap uitge voerd bedrog. Met dit stuk heeft „Ons Toneel" het er heel wat beter afgebracht dan de vorige maal bij het wel wat te zware drama „De Rebel." Vooral de heer en mevr. Rijnbeek als Maurice en zijn vrouw Janet wa ren uitstekend op dreef. Zij waren een stimulans voor hun medespelers (sters). Mevr. Rijnbeek gaf in de zeer moeilijke en zware monoloog in haar trance blijk een uitstekend de- clamatrice te zijn, die de zaal muis stil deed luisteren. Na een vrij zwak begin, waarin voor deze zaal te zacht gesproken werd, werd in het tweede bedrijf en nog meer in het derde bedrijf goed spel geleverd, dat er duidelijk op wees, dat „Ons Toneel" met de op Agenda Leiden MAANDAG 28 APRIL Abonnementsvoorstelling. „De Cir kel", Haagse Comedie, Schouwburg 8 uur. Mij. voor Toonkunst. Jeugdconcert R'dams Philharmonisch ork. Stads gehoorzaal 2 uur nam. „Luctor et Emergo". Ver. van Zeeuwen. Toneelavond. De Burcht, 8 uur nam. Leidse Amateurfotografen. Leden vergadering. De Doelen, 8 uur nam. „Club de Limetz". Uitwerken \tan reisplannen. Royal, 8 uur nam. DINSDAG 29 APRIL VIRO. Prof dr W. Brand over „We reldbevolkingsvraagstuk" Rapenburg 59, 8 uur nam. „St. Bernulphus". Excursie naar Expo '58. Vertrek Stadhuis Breestr., 5 uur v.m. Dienst Welzijnszorg Leger. Uitvoe ring door Kokschoolkoor, Sleuteltjes en Werkrmïns Wilskracht. Na afloop taptoe. Doelenkazerne, 8 uur nam. Kath. Kapperspatroonsbond. Vak technische avond. Zomerzorg. 7.45 u. nam. ,,St. Willibrordus". Textieldétail- handel. „Interessante avond". Gulden Vlies, 8 uur nam. Ned. Invalidenbond. Cabaretavond De Burcht 8 uur nam. Oudercomité St. Barbaraschool. Zr. Reinilda over „Het gezin als opvoe dingsmilieu". St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. Industrieschap De Grote Polder. Vergadering bestuur Stadhuis (ka mer 263) 2.30 uur nam. Abonnementsvoorstelling. „De Cir kel" Haagse Comedie. Schouwburg, 8 uur. R.K.-E.H.B.O, afd. Leiden. Begin nerscursus r-k. Lyceum Mariënpoel- straat, 8 uur nam. WOENSDAG 30 APRIL KONINGINNEDAG Circus Strassburger. Schuttersveld Voorstellingen te 2 en 8 uur nam. K.A.V.-Herensingel. Ledenbijeen komst met inleiding op „De Film", door mevr. DriessenVan Dijk. Ma ria Gijzensteeg, 8 uur nam. KAV-Herensingel, Maandelijkse bij eenkomst. Deze keer met tentoon stelling van produkten van handen arbeid door de leden. Maria Gijzen steeg, 8 uür nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, kwart voor zeven nam. Dienst der Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waar genomen door: Apotheek Haven, Haven 18, tel. 20085; apotheek Dou- za, Douzastraat 31. tel. 21313. Te Oegstgeest door: apotheek Oegst- geest, Wilhelmnapark 8, tel. 26274. richting doorgaat. De niet-geschoolde tenOoonstellingbezoeker, die tussen haakjes in het Prentenkabinet even welkom is als de wél-geschoolde, zal hem echter al modern genoeg vinden, dachten wij. En gelukkig voor hem hangen er ook enkele meer „begrijp bare" nummers, wat naturalistischer opgevat of van een duidelijke sym» boliek. Zodat wij allen van harte gaarne een gang naar het Prentenka binet kunnen aanraden. C. Th. WILBERTREISBERMAN „d'Oprechte Amateur" in Leiden „d'Oprechte amateur", een ver eniging van lieden, die het amateu risme in de kunst (met kleine en grote k) willen bevorderen hield gisteravond een uitvoering in Lei den. Het was een waar genoegen het publiek geïnteresseerd te zien luiste ren naar een luchtig jodelliedje om even daarna ademloos een partita van Bach aan te horen. Alle optredenden werden door het jurylid de heer Han Zirkzee aange kondigd en voorgesteld. De jury be staande uit mevr. J. J. Poortman- Dingemans te Leiden, mr. Harm. Smedes, Den Haag en Han Zirkzee te Leiden, beoordeelde de resultaten van de deelnemers. Na afloop gaf de heer Smedes een voortreffelijke critiek op de prestaties, waarbij hij Nolles was verhinderd) en toegespro ken door de heer J. Epskamp, pro curatiehouder HCW. Vervolgens spraken de heren Tuin- hof de Moed als waarnemend be drijfsleider, inplaats van de heer Nolles. De heer Blom, baas van de technische dienst, waaronder de heer Sweris werkte, en baas Buusse, loodsbaas van de heer A. v. d. Blom. De heer J. de Groot bood namens de technische afdeling de heer Swe ris een tafel-aansteker en fruitschaal aan. De heer D. Fasseur 6chonk aan de heer A. v. d. Blom een lectuur bak namens het personeel van loods baas Buusse. De heer H. Laman bood namens de Stalen Band aan beide jubilarissen een schaal met fruit aan. Daarna verplaatste zich de jubila rissen met de commissie naar de directiekamer, waar ze werden toe gesproken door de directeur, ing. Bongaarts, die beiden een enveloppe met inhoud aanbood en hun namen plaatste op het halbord van jubila rissen, waarop de 25- en 40-jarigen staan ingeschreven. Tenslotte verplaatste men zich nog voor een gezellig uurtje naar het „Pannenkoekenhuisje". „De Stalen Band" met „het Straatje" Zaterdagavond voerde in de re creatiezaal van de H.C.W. de Stalen Band op het toneelspel in 4 bedrij ven van Han Nesman „Het Straatje". De zaal was goed bezet, toen de voorzitter van D.S.B. de heer H. La- o.m. opmerkte, dat overal bij de ama-1 man, deze avond opende en ieder teurs dezelfde fouten voorkomen. welkom heette, in het bijzonder de Daar staat tegenover dat de amateurdirectie t.w. de heer Bongaarts, de meestal meer innerlijk weergeeft heer Hofman en de heer O. Schröder dan de beroepskracht. Optredend waren: de heer P. C. Bik, die het prachtige duet Si j'etois rois van L. Adam ten gehore bracht; de heer W. F. v. d. Reyden met de aardige voordracht „Juffrouw Prullewitz van Godfried Bomans; mej. R. v. .d Holst, die een par tita van Bach op de piano speelde; mevr. G. van Hest uit Sassenheim, die met een bijzonder mooie altstem twee aria's uit Orpheus van von Gluck zong; emj. W. van Schaik uit Voorscho ten die muzikaal en enthousiast een Prelude van Rachmaninoff speelde; de heer De Jong uit Oegstgeest met vier Negro Spirituals; Mevr. den Duik uit Katwijk aan Zee met „Parlez moi d'Amour, Hans Rijnbende en Jac v. d. Kwakel met guitaar en piano. Mej, Willy Nagte- gaal uit Leidsehendam met jodel en zang. Het Leidsch Zanggezelschap onder leiding van de heer E. van Niekerk, dat drie liederen zong en mep. de Vries, die met enkele Ope rette liederen o.a. uit die Vogelhand- Ier van Zeiler werd door de jury om haar prettige voordracht en mooie stem geprezen- Hofman met hun dames en niet te vergeten de gepensioneerden. Het eerste bedrijf van het spel was aan de dramatische kant en hier kreeg dus vooral mevr. A. Dool-v. d. Lucht als moeder haar kans, die zij goed benutte. In de andere bedrijven kon men ook 'genieten van „Tante Da". Deze vrolijke rol was geknipt voor mevr. Bontje-Optendrees. B. Ouwersloot speelde als jongste spe ler voortreffelijk oom „Arie". Dit wordt een kracht voor de toneel groep. Soms moest hij een nummer tje dramatiek weggeven, maar ook dit ging hem ook goed. Het spel van de overige spelers sloot hier goed bij aan. De heer v. Zeist Sr. had een zeer zware rol en in het begin was hij er een beetje uit, maar na het eerste bedrijf kwam hij beter voor de dag. De coulissen behoeven drin gend vernieuwing. Zij zagen er treu rig uit en de deuren kon men haast niet open kragen. De heer H. Laman bedankte alle spelers voor deze prettige avond, vooal de heer v. d. Woerd als regis seur en bood aan alle dames een bloemstuk aan onder daverend ap plaus. GEVESTIGD: OEGSTGEEST Zwemver. Poelmeer. In hotel Het Witte Huis werd de jaarlijkse ledenvergadering gehouden onder lei ding van de voorzitter F. N. Hugen- holtz. Na een welkomstwoord door de voorzitter las de secretaris het jaar- venslag, waarna de pennigm. finan cieel verslag uitbracht. Er was een batig slot van 481. De kascommissie 1957 adviseerde tot decharge van de penningmeester waartoe werd be sloten. In de kascommissie 1958 wer den gekozen de heren M. Elshof en J. C. Donk. De aftredende bestuurs voering van deze thriller de goede j leden R. Hilbrands en B. J. Moolenaar weg op gaat, temeer daar regisseur Ju:: 11:~ B| van Kampen, wegens ziekte van enkele spelers, slechts anderhalve maand tijd had om dit stuk te repe teren. De gezellige dans hierna werd ge houden m.m.v. Frans Houps' O.K. Rythme Stars en onder leiding van B. van Weeren. werden bij acclamatie herkozen. De heer E. H. de Bruin blijft weliswaar bestuurslid, maar legde zijn functie als penningmeester neer en als zoda nig gaat optreden de heer B. J. Moo lenaar. De voorzitter en het lid, de heer de Winter brachten de heer de Bruin dank voor de vervulling van z'n 30-jarig penningmeesterschap. I Lijsterstraat 14 naar Oostenrijk: W. A. IJ Kok en fam., van Hoge Rijndijk 96a naar Den Helder. Kanaalweg 142: G. P. Vogelzang, van Herensteeg 16 naar Nr. Amstel, Wilhelminaplein 8; A. v. Leeu wen. van Rijnsburgerweg 86 naar Den Haag, Duivelandsestraat 37; W. M. J. Vermeer, van Herengracht 108 naar Brunssum. Peerdendries 10; H. P. van Eijk geb. Bek, van Charlotte de Bour bonhof 23 naar Haarlem, Saturnusstraat 9; T. M. Keilij, van Wasstraat 22 naar Brummen. Molenstraat 16; C. A. J. Pec- ters. van Kamerlingh Onneslaan 32 naar De Bilt (U Bilthovenseweg 9; A. Rlg- tering, van Witte Singel 27 naar Alphen aan den Rijn. Brederodestraat 9; J. J. Dozij, van Calandstraat 63 naar Hilver sum, Noodweg 37; F. Heemskerk geb. Faas, van Lammenschansweg 141 naar Oegstgeest. a.b. achter Hoge Morsweg 72; W. J. C. van Wieringen geb. Prins, van Kapteynstraat 52 naar Voorhout. Herenstraat 19; A. P. Kuipers, van Rijn dijkstraat 112 naar Den Haag, Gerard Reijnstraat 10a; H. G. Hakkers, van Kernstraat 11 naar Hardenberg, Heem- serveen N38; H. de Boer, van Rapen burg 77 naar Bloemendaal, Braziliëlaan 21; J. G. van Vugt, van Langebrug naar Woerden. Utrechtsestraatweg 31; R. P. P G. de Roy van Zuydewijn. van T. huishouding. Herenstraat 114; B. v. d. Brandsmalaan 38 naar Canada; M Blan- Horst, serveerster, Diefsteeg 6b; H. ken geb. Harskamp, van Bakker Korff- Emond, militair. Groenhazengracht 12; straat 6a naar Haarlem, Staten Bolwerk B C. Duivenvoorden, hulp in de huis- 44; M. F. T. Wiessing geb Van Cleef, houding. Driftstraat 74; J. M. Schurink, van Botermarkt 25 naar Den Haag! Val- kenboslaan 303; L. Schouten, van Ma- H. P. van Venetiën en fam., chem. analist, Mariënpoelstraat 41; B. J. Hoff en fam., taalkundige, Cobetstraat 2; T. O. F. Satoor de Rootas en fam., Rijns burgerweg 140; Q. Persijn en fam.. Mar- nixstraat 81; B. J. G. de Sturler en fam., planter, Noordeindeplein 2a; M. J. Beuzekamp en fam., filiaalchef. 5 Mei plein 180; D. Slot en fam., Tasmanstr. 58; N. P. Mooren en fam., zuivelhan delaar, Hansenstraat 53; L. G. A. van der Voort en fam., onderhoudsmonteur. Nieuwe Rijn 113; J. F. Borghouts, Lok horststraat 15; E. Neve, verpleegster. Rijnsburgerweg 10; N. H. Cramer. Hya- cinthenstraat 12a; V. Terlaak, Maredijk 139; H. E. C. Groenewegen, secretaresse. Breestraat 35a; J. P Keus, onderwijze res, Burggravenlaan 14; L. G. M. Thung, Plantsoen 67; W. J. L. van Lawick van Pabst. Rijnsburgerweg 140; O. A. He witt, auto-monteur, Boerhaavelaan 7; G. Theunissen. Rijnsburgerweg 140; A. J. Ensink, De Laat de Kanterstraat 11; M. Masarie, dienstbode, Steenstraat 11; M Tels. scheikundig ingenieur, v. Vol- lenhovenplein 94; M. A. van Bergen, reclame-tekenaar, Varkenmarkt 2; T. G. M Schellings, lerares. Bloemistenlaan 49; J. P. A. Stegelmeier, hulp in de De Maart van Streefkerkstraat 1; E. M. A. L. W. Klinkenberg geb. Vos de Wael. Van Vollenhovenplein no. 58; D. Woudstra. opperman, Paul Krugerstraat 20; H. den Hartog. metaalbewerker, Mei doornstraat 32; A. E. Habraken, hulp in de huishouding, Molenstraat 27; A. Kuiper, lerares, Rijnsburgerweg 31b. VERTROKKEN: W. W. Dolstra en fam., van Fagel- straat 6 naar Oegstgeest, Piet Heinlaan 80; L. G. van Beek en fam., van Lange- straat 1 naar Leidsehendam, Wilsveen 10a; F. Maerschalck en fam., van Staal- wijkstraat 18 naar Veenendaal, Govert Flinckstraat 5; H. A. Stenfert Kroese en fam., van Boshuizerlaan 14 naar Eindhoven, P. Dondersstraat 36; P. Ziel en fam., van Warmonderstraat 5 naar Voorschoten, Prof. Einsteinlaan 5; M. A. Lindeman geb. Kriutz en fara., van rcnd.dwarsstraat 8 naar Heemstede. Res Novaplein 16; J. A. Brands, van Oude Vest 127 naar Wormerveer, Kerkstr. I Marktberichten ROTTERDAM, 28 april Vee. Aan voer 1728 stuks vee. 1166 vette koeien, 562 varkens. Prijzen; vette koeien le kw. 3.0O—3.35; 2e kw. 2.70—2.95; 3e kw. 2.502.65; varkens 1.80 1.781.76. Handel: 'ette koeien aan voer iets kleiner, handel redelijk, prijshoudend, prima's boven notering; varkens aanvoer aanmerkelijk korter, handel vlot, prijzen hoger, prima's boven notering.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11