Wie puzzelt mee Se V&ttiefde Speuxdei Enschede strijdt om de volle winst voor de eerste plaats Opnieuw moeilijkheden in Nederlandse biljartsport Ned.-Denemarken ZATERDAG 26 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Roodenburg en Celeritas om de leiding in de 3e klasse B En weer gaat het KNVB-programma morgen voort met een aantal belang rijke wedstrijden. In de Eredivisie zien we allereerst EnschedeGVAV, echt 'n wedstrijd, waarin de Groningers, die zo langzamerhand tot de onderste re gionen zijn afgezakt, zich wel eens als de kanshebbers zouden kunnen doen gelden, omdat ze nog altijd de kans lopen op de voorlaatste plaats terecht te komen. Vooralsnog geloven we dit niet, omdat GVAV wel niet de volle winst in Enschede zal meenemen en Blauw Wit al heel blij mag zijn met één punt tegen Rapid J.C. In de Tweede Divisie A heeft UVS rust omdat Wilhelmina nog twee wed strijden ten achter is. De Bdssche club ontvangt morgen Dosko en zal wel alles ln het werk stellen om de punten thuis te houden, waarop wel kans is. Het zelfde geldt voor Baronie tegenover het bezoekende EBOH en voor Zeist ten opzichte van ONA, dat naar Zeist moet. Toch geloven we niet, dat alle drie thuisclubs de volle buit zullen binnen halen. Bij de amateurs begint de belangstel ling hier en daar langzamerhand te zak ken. In de 2e klasse A is de kampioen bekend en gaat de interesse alleen nog uit naar de bezetting van de laatste plaats. De strijd gaat hier tussen Lug- dunum en Wassenaar. De Leidenaars krijgen morgen de kampioenen op be zoek. Bij Laakkwartier is de spanning gebroken, want de titel is binnen. Lug- dunum mag daarop evenwel niet te veel bouwen, want de Hagenaars zullen niet alleen hun sportieve plicht willen vervullen, maar er bovendien een eer in stellen zich hun kampioenschap waard te tonen. De Leidenaars dienen dus ter dege op te passen, want alleen een over winning kan hen veilig stellen voor de-« gradatie. Immers, Wassenaar staat al lerminst voor een onmogelijke taak te gen HVV in Den Haag. Verder resten nog RKAVVVriendenschaar, VUC Blauw Zwart en DCVVFC. In 3 A blijft het kampioenschap nog uit, want Archipel heeft rust. GDA zal wel van Cromvliet winnen om de twee de plaats te behouden en Alphia, op bezoek bij DHL, mag met een gelijk spel al tevreden zijn. De strijd om het kampioenschap in S B wordt morgen voortgezet in de wedstrijden VVPRoodenburg en Cele- Op 17 mei a.s. zal te Rotterdam in het Feyenoord-stadion een wedstrijd worden gespeeld tussen de oud-interna tionals van Nederland en België. Dit wordt de vijfde officiële ontmoeting tus sen beide ploegen sinds 1956 toen in de actie „De schoen van Bek Bakhuis" de Belgen voor de eerste maal hun gewaar deerde 'medewerking gaven. Ook ditmaal krijgen de baten weer een liefdadige be stemming. On de leus, „oud-internationals voor oorlogsinvaliden'" zal de oude voet balglorie namelyk aantreden voor de Bond van Nederlandse militaire oorlogs slachtoffers. De medewerking belooft allerwege weer zeer groot te worden. De heer B. van Krimpen stelde het Feyenoord-sta dion belangeloos ter beschikking en alle bijkomstigheden voor, tijdens en na de wedstrijd zullen practisch gratis worden verkregen. De Belgen zegden reeds toe met enkele zeer bekende spelers uit een recent ver leden te komen. Hierbij bevinden zich Mermans, Meert, Chavék en Lembe- rechts. Bij nederland Halle, Pauwe, De Vroet, Roosenburg, van Schijndel en misschien Terlouw. OM DE RECTOR VESTER-BEKER De laatste jaren is voor de afd. voet bal. district Leiden van de Ned. Kath. ritasHillegom. Roodenburg heeft het daarbij ogenschijnlijk gemakkelijker, want VVP heeft niets meer te verlie zen, terwijl Hillegom steeds nog vecht cm de laatste plaats te ontlopen. De Leidenaars zullen er evenwel goed aan doen de Hagenaars niet te onderschat ten. VVSB krijgt weer 'n moeilijke uit wedstrijd bij TYBB in Haarlem, zodat een puntenverdeling al 'n behoorlijk resultaat is, terwijl Alphen thuis van VIOS kan LEIDSE VOETBALBOND Moeilijke opgaven voor DOSR en vooral ALTIOR Nadat zondag de beslissing in Afde ling II gevallenis. wordt morgen weer vooral uitgezien naar hetgeen de lei dende clubs in Afdeling I zullen doen. DOSR ontvangt Rouwkoop, waarvan in Voorschoten reeds met 31 werd ge wonnen. Dat is allerminst nog een vrij brief om het morgen kalm aan te doen. De Veenders kunnen er zich van over tuigd houden, dat Rouwkoop alles in het werk zal stellen nog een plaatsje hoger op de ranglijst te komen en dus zal DOSR zich geheel moeten geven om beide punten binnen te halen. Voor Al- tior geldt hetzelfde recept. De Langer- aarse club moet naar Rijpwetering, wel ke club met slechte* twee punten ver schil als derde op de ranglijst volgt. Een nieuwe overwinning van Rijpwetering in Langeraar werd reeds met 20 gewonnen zou haar op gelijke voet brengen met Altior, zodat daarvoor alle krachten zullen worden ingespannen en het voor Altior dus een der moeilijkste opgaven wordt in deze competitie. VTL. de hekkesluiter, gaat bij Weteringse Boys op bezoek, wat wel twee nieuwe verliespunten zal betekenen. Oranje Groen kan door een overwinning op LDWS met haar stadgenote gelijk ko men en de Stompwijkse Boys hebben hun laatste kans om het puntenaantal van St. Bernardus te bereiken. Daarna komen DOSR thuis) en VTL (uit) nog aan de beurt. In Afd. II kan KRV haar kampioen schap tonen ten opzichte van het be zoekend VVOA. UDO ontvangt SJZ, VNA krijgt bezoek van Unitas en VNL moet trachten nog van de laatste plaats weg te komen. Alleen een overwinning op Leidse Boys maakt dit mogelijk. Dit elftal is voorlopig als volgt samen gesteld: doel: v. d. Heydep (VNA); ach ter: Master (Lugd.) en I. Keyzer (LDWS); midden: Koet (Oranje Gr.); Kikken (Alph. B.) en Lasander (ASC) voor: Dubbeldeman (VNA)Vis (Rouw koop) v. Sinderen (KRV); Anker (Rouwkoop) en Sira (LDWS). Dit elftal speelt op zaterdagmiddag 3 mei te 3.30 uur een oefenwedstrijd tegen LFC 2. LEIDS XI—LEGER XI Op woensdag 30 april, des namiddags te 2.30 uur zal op het terrein in de Leid se Hout een wedstrijd gespeeld worden tussen het Leids Elftal en een Leger Elftal. De Leidse ploeg komt in de vol gende samenstelling uit: doel: J. van Put te (UVS); achter: J. de Wolf en J. van Leeuwen beiden UVS)midden: Fr. v. d. Zeeuw (UVS), Tj. Hoekstra (Lugd.). J. Verkuylen (UVS): Voor A. Heymans en W. van Kampen LFC) C. Rijshouwer en F. Filippo (UVS), H. Heymans (LFC), LEIDSE VET.—FEYENOORD VET. LAWNTENNIS DUITSLAND—NEDERLAND 2—0 Na de eerste dag van de daviscup wed strijd in de eerste ronde Europese zone tussen Duitsland en Nederland, welke te München wordt gespeeld, leidt Duits land met 2-0. De uitslagen van de eerste enkelspelen luiden: Rupers Huber (Did) wint van Piet van Eysden (Ned.) 6-1, 7-5, 6-1. Wilhelm Bungert (Did) wint van Hans van Dal- sum (Ned.) 7-5, 6-4, 6-2. WIELRENNEN LEIDSE REN- EN TOERVER. SWIFT Zondag wordt de eerste rit van de voorjaarscompetitie gereden. De afstand voor de A- en B-klasse is 80 km, C- klasse 60 km en D-klasse 34 km. Start 10 uur te Oud-Ade. Te Lisse wordt woensdag in het kader van de Oranjefe'esten aldaar een wie lerronde georganiseerd, waaraan wordt deelgenomen door de leden van de Haarlemse Sportclub „De Kampioen", L.R. en T.V. „Swift", de Lisser Wieler club „De Bollenstreek" en de Engelse wielrenners van „Oxford City", die in Leiden deelnemen aan de Sportuitwis- seling LeidenOxford. De start is te 10 uur aan de Spekkelaan te Lisse. Horizontaal: 1. wagenboom, 6. sport- term, 8. overgang op een ander spoor, 13. deel van een bedrijf, 14. vreemde munt, 15. plaats in de oudheid, 17. kern, 18. familielid, 20. gaffelvormige stutpaal, 21. afkorting van argentum, 22. roodachtig, 24. gemeenschappelij ke weide, 26. spoedig, 27. edelgas, ge bruikt voor reclame, 28. deel van de toom der paarden, 30. een glasachtig mineraal, 31. vordering, 32. soort café, 33. hoogste punt, 35. huisdier, 36. oude vlaktemaat, 38. punthoed, 40. drijvend tonnetje aan een haringvleet, 42. li vreiknecht, 44. zuidvrucht, 47. zicht bare ader van een blad, 48. stuk stof, 49. hoffeest, 50. werpstrik, 52. naakt- kieuwige slak, 54. tandvormig boven deel van een kastteelmuur, 56. gram schap, 58. bastaardvoorvoegsel, 60. grove wollen stof, 62. groente, 64. prins, Turkse titel van een landvoogd of van een leenroerig vorst, 65. fami lielid, 67. plaats in Gelderland, 68. Henk Scholte geweigerd voor Gent Vijf dagen nadat de vrede tussen KNBB en de NNBB gesloten was, drei gen opnieuw ernstige moeilijkheden te ontstaan in de nationale biljartwereld. Gisteren n.l. kreeg de KNBB in ant woord op de aanmelding van Henk Scholte als tweede Nederlandse deelne mer voor het Europees kampioenschap 47/2 in Gent een brief van de secreta ris van de Belgische bond, de- heer Dru- art, waarin deze mededeelde, dat de in schrijving van Scholte niet geaccepteerd wordt omdat de Eindhovenaar in de deze week in Amsterdam gehouden selectie wedstrijd niet het gemiddelde heeft ge haald waardoor hij aanspraak zou kun nen maken op een plaats in de Europese titelstrijd. Volgens de internationale re glementen moet een speler, die nog niet internationaal in een bepaalde spelsoort is uitgekomen tenminste 10 procent bo ven de mininmumgrens gespeeld heb ben. In het geval Scholte betekent dit. dat de Eindhovenaar in het selectietour- noo. met een algemeen gemiddelde van minstens 17.60 pnt had moeten eindigeft Maar Scholte kwam slechts tot 16.98 pnt, een prestatie die beslist beneden zijn kunnen ligt en die dan ook voornamelijk geweten moet worden aan de zeer slechte toestand van het laken en de rumoerige sfeer in de biljartzaal. Toen Henk Scholte gistermiddag deze beslissing hoorde was hij woedend. Hij nam direct contact op met Kees van Oosterhout, voorzitter van de biljartclub Holland en besloten werd, dat deze bil jart club waarin alle topspelers verenigd zijn, die zich vorig jaar uit de KNBB hadden teruggetrokken, de inschrijving bij de KNBB ongedaan te maken, tenzij 1 OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP Roozenburg won, Koeperman remise De uitslagen van de vijfde en voor laatste ronde van de voorwedstrijd om het wereldkampioenschap dammen lui den: H. Verpoest (Belg.)W. Roozen- burg (Ned. 02; I. Koeperman (Rusl.)- M. Hisard (Fr.) 1—1. De stand luidt: 1. Koeperman 8 pnt.; 2. Hisard 6 pnt.; 3. Verpoest 4 pnt.; 4. Roêzenburg 2 pnt. Het was gisteren goed merkbaar dat Koeperman, weer de noodzaak voelde om scherp op winst te spelen. Immers twee puntjes uit de resterende twee partijen zouden hem onbereikbaar voor zijn concurrenten maken. Het resul- alsnog een oplossing in de kwestie-Gent wordt gevonden. Kees van Oosterhout vertelde ons het volgende: „Het bestuur van de KNBB had, voordat de selectiewedstrijd in Am sterdam begon, moeten mededelen, dat die grens van 10 procent gehanteerd zou worden. Het opmerkelijke is, dat men dinsdagmiddag van KNBB-zijde nog ge tracht heeft Scholte, Metz en Jacobs te bewegen de selectiewedstrijd niet te spelen, zodat Wijnen naar Gent zou kunnen gaan. Maar ook voor Wijnen gold die bepaling, dat hij met 17.60 pnt zou gespeeld moeten hebben. De heer Christiaan Bolle, vice-voorzitter van de KNBB, die de laatste maanden de sa mensmelting van de beide bonden zo sterk heeft bevorderd, deelde ons des gevraagd mede, dat men bij het begin van die selectiewedstrijden, en ook aan het eind daarvan niet aan die limiet heeft gedacht. „Wij hebben ongelooflijk veel pech met deze hele zaak". Inmiddels waren de heren Bolle en van Oosterhout overgekomen hedenochtend gezamenlijk te trachten de heer Druart te bewegen om Henk Scholte, gezien de bijzondere omstandigheden en gezien ook het feit, dat het enkele jaren gele den ook aan van Oosterhout is overko men, dat hij in een Europees kampioen schap mocht meespelen zonder dat hij aan de internationale eisen kon voldoen toch nog in het kampioenschap in Gent toe te laten. Alleen in dat geval zou een nieuwe breuk met de Nederlandse biljartsport voorkomen worden. Tafeltennis Op Koninginnedag, 30 april a.s., zal in Pulcri Studio te Den Haag, 's avonds te half acht, een interlandwedstrijd plaats vinden tussen ploegen van de Dansk Bord Tennis Union en de Neder landse Tafeltennis Bond. Elke ploeg zal bestaan uit twee dames en drie heren, die, na zorgvuldige selectie, momenteel als de sterkste spelers der beide landen kunnen worden aangemerkt. Voor Nederland spelen: dames: Nora van Megen uit Nijmegen, Nederlands kampioene 1956, '57 en '58 (Sparta); Ursula Artz uit Den Haag, kampioene van Den Haag 1958 (WIBO); heren: Frans Schools uit Amsterdam, Neder lands kampioen heren enkelspel 1958 (Nedlloyd); Bert Onnes uit Amster dam, Nederlands kampioen heren en kelspel 1956 (Wifra); Jan Scheffer uit AmstprHam Ifamninon hpron onlrolcnol delfstof, 71. haarvlecht, 72. Europeaan, 74. gem. in Z.Holl., 76. arbeidseen- heid, 77. deel van de bijbel (afk.), 78. tijdrekening, 80. bastaarduitgang, 81. berg, 83. geluid van een ezel, 84. ouderwets snaarinstrument, 85. niet vergezeld, 87. vreemde taal. 88. voor voegsel, 89. klaar tot iets. Verticaal: 1. gem. in N.Brab., 2. sint (afk.), 3. zeepwater, 4. onbep. voor- naamw., 5. Europeaan, 6. klein roei vaartuig, 7. wijze, 8. ankertand, 9. reigerachtige vogel in oud-Egypte vereerd, 10. zware zoete wijn, 11. sus loco (afk.), 12. gedeelte ener erfenis, 16. wijnpeiler, 19. vreemde munt, 21. booggev elf, rustend op pilaren, 23. het noodsein (afk.), 24. soort kers, 25. spel of gezang van allen tegelijk (Ital. muziek), 26. tegenstelling van dun, 28. deel van een helm, 29. rund, 32. koorts met roosachtige uitslag en blaren, 34. Javaanse kar (Indonesië), 36. hooggelegen, droge zandgrond, 37. strook papier aan couponbladen van effecten, 38. de inktvis, 39. bedelaar, 40. danspartij, 41. zijtak Donau, 43. voertuig, 45. zoon van Jacob, 46. wa ter in Z.H., 51. onbrandbaar steenvlas, 52. treurspel, 53. zwart in de wapen kunde, 55. vierde boek van Mozes, 57. stadje in Neder-Silezië, 59. opstootje, 60. laan, 61. Zangstem, 63. zwaardvis, 65. vreemde munt, 66. het verblijf op de Olympus der Asen en Asinnen, 69. muze van het minnedicht, 70. veel heid, 73. oogglazen in omlijsting, 75. glijvoertuig. 78. gem. in Gelderl., 79. meisjesnaam. 81. wiersoort, 82. voor zetsel, 84. soortgelijk gewicht, (afk.), 86. deel van een ontkenning (Fr.). Deze week staan wederom twee geld prijzen van vijf gulden in het voor uitzicht van eenieder, die een juiste oplossing op nevengaand schema in zenden. Deze oplossingen moeten bij de Puzzelredaktie van de Leidse Courant binnen zijn op donderdag a.s., des morgens vóór 12 uur. Dit om teleurstellingen te voorkomen. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal: 1. okapi, 5. Emmen, 9. religie, 10. ar, 12. L.S., 13. es, 14. Rr, 15. het, 17 eer, 19. luw, 20. Amer, 22: Pisa, 23. os, 24. de, 25. egel, 28. reis, 31. les, 32. dog, 34. Let, 35 in, 36. si, 37. ei, 39. ka, 40. Ravenna, 42. agama, 43. takel. Verticaal: 1. Omaha, 2. ar, 3. pel, 4. Ilse, 5. Eger, 6. mis, 7. me, 8. Narwa, 11. Remagen, 14. rustiek, 16. te, 18. en, 19. li, 21. rol, 22. per 23 Elisa, 26. es, 27. Po, 29. el, 30. staal, 32. diva, 33. Gent, 36. Sam, 38. Ina, 40. ra, 41. A.K. De twee prijzen van vijf gulden, die we de vorige week beschikbaar hebben gesteld voor degenen, die een juiste oplossing inzonden op de we kelijkse kruiswoordpuzzel zijn ge wonnen door mej. G. Mees, Maria- stichting, kamer 47, Haarlem en door mevr. B. Simonis-Korlekaas, St. Josephpension „Huize Callao", Katwijk aan den Rijn. Zij krijgen de „poet" binnen en kele dagen in hun bezit. Opvoeding. „Hoor eens Hans, je moet je netjes gedragen en niet meer zulke lelijke woorden zeggen." „Maar mama, die heb ik van Von del en Brero geleerd". „Zo?! Nou dan verbied ik je nog langer met die bengels om te gaan." In de tram. „Mag ik u mijn plaats aanbieden, dame, het komt mij voor, dat u op mijn voet wat ongemakke lijk staat." Door ervaring. „Moeder, iic heb op school een pluimpje gekregen! We moesten verschillende meisjesnamen opschrijven en ik wist er de meeste." „Maar jongen, hoe kwam je aan dié cioor ae neer van j_»riex, eigenaar van ue stoeterij „De Rietschoof" te Aalst ge kocht Het paard is donderdag in Ne derland aangekomen. 39) Naar links was als een burcht in zee zichtbaar het fort Antibes, met zijn oude Griekse kantelen. De villa van de comtesse de Nou- ailles was gebouwd op de Cap d'An tibes, een schiereiland, dat met naakte rode rotsen uit de zee om hoog stak. Zo half en half had Daantje zijn hoop op zijn „succes" al opgegeven, tot hij voor de villa „le Cap du Sud" stilhield, die in haar witte pracht op een moskee geleek. Op hetzelfde ogenblik deed de hoop weer intree in zijn hart en vroeg hij zich af, hoe de comtesse op zijn onverwachte komst zou reageren. De vorige dag was Daantje met Bob in Juan les Pins aangekomen. Het was warm in Parijs, doch in Juan les Pins was de zon een ver zengend vuur. In een klein hotel op de avenue Maréchal Joffre hadden zij hun intrek genomen. Het had hen niet veel moeite gekost te we De spelers uit Curacao hadden veel last van het veld,, dat door hevige regens erg zacht was geworden. ten te komen waar de comtesse de Nouailles verblijf hield en nu wacht te Daantje op de komst van de gra vin, terwijl Bob in Juan les Pins met spanning de uitslag van het bezoek verbeidde. De deur van de salon ging open en de comtesse trad binnen. Zij was, ondanks haar middelbare leeftijd, nog een knappe slanke vrouw. Glim lachend, met uitgestoken hand trad zij Daantje tegemoet. „Ah, mon ami le peintre. Daantje was ten prooi aan ver warring, toen hij zich over de slanke hand van de comtesse boog. Hoe kon hij geloven, dat deze vrouw een be driegster was en haar echtgenoot, in de terminologie van Bob, een hotel- rat „Wel, mon ami!", vroeg de comtes se, nadat zij tegenover Daantje had plaats genomen, „waaraan heb ik de eer van uw bezoek te danken?" „Ik ben voor vacantie naar Juan les Pins gekomen....", zei Daantje aarzelend. en msaxa, was ue eeisie uvei winning van Wim Roozenburg, die de Belg Ver poest in een val kreeg, daardoor een stuk won en spoedig daarop de partij. „Werkelijk?", viel de comtesse hem in de rede, en zij keek hem ver heugd aan. „O, maar dat is prachtig. Hebt uhet portret meegebracht? liet zij er aarzelend op volgen. Daantje knikte. „Ja madame, ik dacht, misschien heeft madame zin." „O, maar natuurlijk", zei de com tesse enthousiast. „Nu kunt u het voltooien, tenzij „Als het u convenieert, madame", zei Daantje vlug. „Heel graag." Op dat ogenblik werd de deur van de salon geopend en trad de comte de Nouailles binnen. Wantrouwend keek hij Daantje aan, die snel op stond. Toen zei hij: „O pardon, ik wist niet dat je be zoek had." „Frangois", zei de comtesse, „m'sieu Vrijland komt m'n portret afschilderen. Is dat niet heerlijk?" „H'm....", mompelde de comte, keek nog eens wantrouwend naar Daantje en verdween weer. Het gelaat van de comtesse ver somberde en zuchtend zei ze: „O, m'sieu Vrijland, wat m'n echt genoot heeft, ik weet het niet. Hij is zo nerveus de laatste dagen." Daantje spitste de oren. Zou er dan toch iets niet pluis zijn....? „Hoe komt het mevrouw?", vroeg hij. „Ik weet het niet. En daarbij is pioenschappen liet zien, kan zij haar felle aanval de overwinning doen grij pen. hij nog zo wantrouwend. Hij heeft geloof ik, het idee fixe, dat iemand iets van hem wil stelen." „Angst voor inbrekers." „Ik denk het, maar zijn angst is volkomen ongegrond. Wij hebben een brandkast, die de meest gerou tineerde inbreker nog niet zou kun nen openen. Bovendien is er altijd weinig geld in huis. Vanmorgen sprak hij er over een detective te nemen." „In ernst, madame?" „Ik vrees van wel. En geen Franse, doch een Amerikaanse detective. De arme man heeft ook het idee fixe, dat de Franse detectives niet goed zijn." Daantje bleef nog een poos met de comtesse zitten praten en na be loofd te hebben reeds de volgende dag verder te zullen gaan met het schilderen van haar portret, verliet hij haar, minder bezorgd dan hij ge komen was, doch niet volkomen op gelucht. Juan les Pins in de zomer is niet wat het in de winter is. De grote hotels zijn gesloten, doch op de bou levard en op de café-terrassen heerst volop de drukte van de zomergas ten, veel Engelsen, die de regen van Albion ontlopen om zich in het Franse Zuiderzonnetje te kunnen koesteren. Bob zat achter een vermouth met, 2o7 ó/in»- „Zo groot, mijnheer pastoor". ijs en keek een beetje afgunstig naar de Angelsaksen, die in badpak, met slechts hun badjas er overheen, on der de gestreepte parasols zaten. Voorts bekeek hij zijn warm, wollig sportcostuum en kreeg het nog war mer. Niet minder afgunstig keek hij naar de „benijdenwaardigen", die aan het strand lagen, in een „ver. bruiningsproces" of in de zee zwom men. De benaming „zee" was ter nauwernood toepasselijk op de Gol- fe de Juan. Aan het strand was wat geruis van uitlopende golfjes, ver derop was het water spiegelglad en zo intens blauw, als hij niet voor mogelijk had gehouden. Rondom was de Golfe de Juan ingesloten door heuvels. Kano's en waterfietsen kruisten tus sen de zwemmers door, do.ch de mooiste sport was „ski-nautique"! Met bewondering keek Bob naar de slanke bruine gedaanten, die achter snelle motorboten, als van haar zwaartekracht ontheven over het water scheerden en toch witte schuimvorens in de zee ploegden. Als Romeinse wagenrenners ston den zij achter de motorboten, die zoemden als bromvliegen. Met grote snelheid ging het van kust tot kust, van Cap d'Antibes tot het schier eiland La Garoupe. De geoefende waterskiërs namen onderweg hin dernissen, de bruine gestalte verhief is het toppui.t van verspilling?" Antwoord: „Voor zijn laatste geld een portemonnaie kopen." zich dan een meter boven de water spiegel, scheen een ogenblik als een vogel te zweven om dan weer met een klap, die ver in de omtrek hoor baar was, op het natte element terug te komen. Bob sloot een ogenblik zijn ogen voor de strakke blauwe lucht en het felle zonlicht en op hetzelfde ogen blik geeuwde hij. De warmte maakte slaperigtoen hij zijn ogen weer opende had hij geslapen. Met een ruk en een beetje beschaamd over zichzelf ging hij overeind zit ten. Tegelijkertijd zag hij een an sichtkaart op zijn tafeltje liggen, die er tevoren niet had gelegen. Bob keek er verbaasd naar. Het was een mooie, glanzende kaart, een strand- foto van Juan les Pins, met de bou levard en de palmen op de achter grond. Hij pakte de kaart op en keek op de achterzijde. Met grote blok- 1 etters was daarop geschreven: IS HET DAN ZO MOEILIJK EEN HEER TE ZIJN? Verder niets dan deze spottende, met potlood geschreven woorden, geen naam, geen handtekening. Er was geen wettig, overtuigend bewijs dat deze woorden voor hem bedoeld waren, doch Bob twijfelde er geen seconde aan. Hij had maar één ge dachte: zij heeft me dit geleverd, een meisje met een spottende lach en rode haren.... door BART IN 'T HOUT

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5